Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) tothl


tothl
addikt

Hat nem tudom s8at tarthatom akárhogy nem zselezik

(#1652) petipetya válasza tucsok. (#1650) üzenetére


petipetya
nagyúr

#troll
Itt Pesten? Ha gondolod, szívesen átveszem helyetted. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#1653) tucsok. válasza petipetya (#1652) üzenetére


tucsok.
senior tag

ok, mindjárt hívom a DHL-t küld priviben a címed. ;]

"So say we all"

(#1654) Timer válasza Macika66 (#1643) üzenetére


Timer
veterán

Gyártó weboldala, FAQ részben valahol. Furcsa is volt, hogy kifejezetten keresni kellett, az OP3 esetében a főoldalon, a speckòk alatt ki volt emelve a 24 hónap, most meg semmi.

(#1655) dominating válasza tipuka (#1600) üzenetére


dominating
tag

én szegedi vagyok, nálam megnézheted ha gondolod.

5800x3d + 6900xt

(#1656) dominating


dominating
tag

most nézem, hogy op3 file rendszere f2fs míg op5 ext4. miért "csak" ext4-es az op5?

5800x3d + 6900xt

(#1657) batabe


batabe
senior tag

Képernyő védelem : ok, hogy ggx, de azért jobban megnyugtat, ha van rajta valami, viszont ezt a fekete keretes tempered glassok nem jönnek be. Keresgéltem, találtam egy ilyet, kíváncsi lettem, berendeltem :
OnePlus 5 Screen Protector 2PCS IMAK 3D Curved Full Cover Soft Hydrogel Screen Protector For One Plus 5 Protection Film
http://s.aliexpress.com/I7JBzmqQ
(from AliExpress Android)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#1658) tucsok. válasza batabe (#1657) üzenetére


tucsok.
senior tag

köszi a linket :R

"So say we all"

(#1659) #72797440


#72797440
törölt tag

Valaki váltott Honor 8-ról Oneplus 5-re?
Miért nem lehet hozzászólni, hogy megvenném valakiét. Minden fórumon láttam már, hogy eladnának vagy megvennének terméket.

(#1660) petipetya válasza #72797440 (#1659) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért ne lehetne? Anno a One topicjába írtam be, hogy vennék egyet, és máris jött az ajánlat privátban. A vételi szándékot meg lehet osztani a topiccal, a részletek viszont már a kettőtök közti privátba tartoznak.

Az eladási szándékot már finomabban érdemes megfogalmazni, hogy ne célzott hirdetés legyen. Például: "azon gondolkodom, hogy eladom a vasat". Erre biztosan ráharap valaki, aki éppen venni akar egyet.

Amúgy pedig feleslegesen van túllihegve a dolog, mivel itt is vannak hiányosságok és/vagy túlkapások a moderációban - tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1661) #72797440 válasza petipetya (#1660) üzenetére


#72797440
törölt tag

Kétszer is törölték. Sajnos nem tudtam megkérdezni az illetőt mert neki nem lehet üzenetet küldeni.

(#1662) Mate válasza petipetya (#1660) üzenetére


Mate
nagyúr

Eladási és vételi szándék is hirdetésnek minősül. Aláírásban, kijelölt topikokban illetve hardveraprón lehet. Normál topikokban nem.

[ Szerkesztve ]

(#1663) dptrsk válasza Timer (#1654) üzenetére


dptrsk
addikt

"Garancia feltételei
A oneplus.net oldalon vásárolt OnePlus telefonokra az EU fogyasztóvédelmi törvényeinek megfelelően 2 év korlátozott garanciát vállalunk, amely a kézbesítés napjától érvényes."

forrás

(#1664) Darth_Revan válasza 7Heads Drago (#1646) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem nincs, de engem inkább az zavar, hogy görgetés az LG G2-n simább, kevésbé akad... :W

(#1665) Timer válasza dptrsk (#1663) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, ez megnyugtató azért! Ott csesztem el, hogy a nemzetközi oldalt néztem, és ott bizony 12 hónapról van szó...

(#1666) dannyl


dannyl
addikt

Akinek látszik a jelly, próbálja már ki legyen szíves:

"I'm in Oxygen 4.5.3 and before updating I decreased my animation and transition speed to .5x (from developer options). Now I don't see any jelly like lagging while scrolling."

Kíváncsi vagyok nagyon.

(#1667) LógaGéza válasza ollie (#1642) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazad lehet, én mondjuk csak a kiemelt kódrészletet néztem, majd leszedek ma egy kernelforrást, és ott is megnézem.

dannyl
Placebo, semmit nem változtat.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1668) dannyl válasza LógaGéza (#1667) üzenetére


dannyl
addikt

És ez minden telón van, csak nem mindenkit zavar, vagy csak néhány telón van, és azok beszívták?

(#1669) Macika66 válasza Timer (#1665) üzenetére


Macika66
addikt

Na, ezért kértem a linket, hogy hol olvastad, bíztam benne, hogy magadtól rájössz. 😃

(#1670) LógaGéza válasza dannyl (#1668) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én kettőn néztem... De egyáltalán észre se vettem volna, ha nem pont azt figyelem, és még néha így se, hogy tudom hogy ott van...
Igen, minden telefonba fejjel lefelé van beszerelve a kijelző, ergo nagy valószínűséggel minden készüléken ott ez a jelenség.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1671) Macika66 válasza oba (#1648) üzenetére


Macika66
addikt

Nincs is OP5-öd, csak fikázni jársz ide. Persze, biztos, hogy magadtól, bármiféle segítség nélkül kiszúrtad volna. 😃😃😃

(#1672) Timer válasza Macika66 (#1669) üzenetére


Timer
veterán

Néha már fel sem tűnik, hogy nem magyarul olvasok, ami nem azt jelenti, hogy olyan jól megy az angol, de szakmámból adódóan elég sok külföldi anyagot olvasok nap mint nap. Mindenesetre, tényleg örömteli, hogy megtartották a két év garanciát, az eladáskor nagyon nem mindegy.

(#1673) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!
Akinek van jelly efekt, kipróbálnátok ezt a set orientation nevű appot? Asszem xdadevelopersen írták, hogy megoldja és kíváncsi lennék. Vagy már próbáltátok? Köszi!

(#1674) LógaGéza válasza #75490304 (#1673) üzenetére


LógaGéza
addikt

Bővebben? Csak 3 ilyen nevű app van Play Store-on, és nem értem mit kéne vele kipróbálni. :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1675) oba válasza Macika66 (#1671) üzenetére


oba
addikt

Ugyan... dehogy fikázni járok ide. Véleményeket olvasni és írni. Amire a fórum való. Ugyanúgy linkeltem olyat is amikor speedtesten vert le másik telefont [link] vagy kamera tesztnél írtam le szerintem teljesen korrekt véleményt, miszerint nem annyival rosszabb a kamera mint amennyivel olcsóbb, és hogy az iPhone7Plus -al szemben jobban teljesített [link] Itt sem fikáztam, hanem arról beszéltem, hogy szeretném megvenni a telefont... nem tudom milyen szótárban nézed a fikázik szó jelentését, de szerintem ez annak pont az ellenkezője [link]

Szóval hamisan vádolsz ilyesmivel. Inkább azt tartom viccesnek, hogy egy rózsaszín köd mögül mindenkit leszólsz aki a telefon negatív tulajdonságait le merészeli írni.

És igen, 100%, hogy kiszúrtam volna. Mások is megtették... nem értem miből feltételezd azt, hogy nekem nem tűnt volna fel.

Na mindegy... offolást befejeztem. Bár ON témakörben írtam, max neked nem tetszett :) Erre fikázónak lettem minősítve :) Ezt mások úgy hívnák, hogy tudatos vásárló aki informálódik, érdeklődik, véleményt cserél másokkal. De ahogy érzed...

(#1676) tibcsi0407 válasza oba (#1675) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A kérdés az, hogy kiszúrod-e és ez okot ad-e arra, hogy a telefon ettől rosszabb legyen? Szerintem semmit nem vesz el az értékéből.
Van, aki érzékeny erre, van, aki nem. Ez kicsit olyan nekem, mint a 30 fps vs 60 fps vita. Jó, jó látszik a 60 fps, hogy folyamatosabb valamivel, de a 30 sem rossz. :)

https://utdetailing.hu/

(#1679) Taci válasza HardRic (#1647) üzenetére


Taci
addikt

OnePlus confirms the OnePlus 5 has an upside down display

Tehát fejjel lefelé lett a kijelző minden OP5-be beszerelve, direkt (bár az okát nem látom/értem).

(Bocs, ha már volt - bár ez a cikk épp 16 perces még csak.)

(#1680) tibcsi0407 válasza Taci (#1679) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sokszor előfordul, hogy műszaki megfontolásból fordítva teszik be a kijelzőt. Pl a ZUK Z2-n is úgy van. Aranyos is,a hogy TWRP-ben az Aroma installer fejjel lefelé van és nem érzékeli az érintést. Meg lehetett egyébként azt is oldani benne a dev-eknek, de pl a GAPPS AROMA nem ment.

https://utdetailing.hu/

(#1681) S e t h válasza Macika66 (#1671) üzenetére


S e t h
nagyúr

Többet ártasz a márkának, mintsem gondolnád.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1682) LógaGéza válasza Taci (#1679) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg a kameramodulhoz van köze. Mivel dupla lencse, nagyobb helyet igényel, és nem volt hely a kijelző vezérlőmoduljának. Ezért alulra tudták berakni.

tibcsi0407
Na, és a Z2-nél van jelly? :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1683) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#1682) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs, de gondolom az IPS más. Bár lehet csak én nem láttam.

https://utdetailing.hu/

(#1684) HardRic válasza tibcsi0407 (#1683) üzenetére


HardRic
addikt

Nem más, iPaden, 5X-en látom. Érdekes pl, hogy iPaden nem lett felfújva ez a baromság, az az eszköz ugyvan kialakítva hogy össze-vissza forgasd, szóval egyszer látni fogod, egyszer nem.

(#1685) tipuka válasza dominating (#1655) üzenetére


tipuka
addikt

ment pü. :DD

(#1686) axlfsi válasza ollie (#1645) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem nagyon tudom hova tenni most ezt a dolgot. En sem latom, amikrol irtok, irnak, videoznak az OP5 tulajok. Most akkor ez egysegesen egy HW (tervezesi) hiba es kvazi feature (minden keszuleknel jelen van) vagy csak egyeseknel es akkor olyan hiba, ami "alkatresz-minosegi" problemat jelent?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1687) Timer


Timer
veterán

Bakker, tényleg látszódik! ;) Az az érdekes ,hogy hiába próbáltam rátalálni a jelenségre, egyszerűen nem sikerült, aztán fogtam az OP3-at, fejre fordítottam, görgettem néhány sort a fórumban, és paff, bevillant. Utána már, ha tudja az ember, mit is kell keresni, tényleg látszódik a dolog OP5-ön, és fejre fordítva el is tűnik. Fura, nem mondom, hogy nem örülnék jobban, ha nem lenne ilyesmi, de szerintem is túl van lihegve a dolog. A hozzászólások fejléce közötti távolság változásából szúrtam ki a problémát, meg a sorok közötti sorköz változásából, a betűkön nem látok semmit.

@axlfsi: szerintem ez is olyan, mint a kocsikon a LED-es hátsó lámpa. Ott is az van, hogy az emberek nagyrésze folyamatos fénynek látja, márpedig nem az, ráadásul elég alacsony a frissítési rátája, ergó ha valakinek a szeme fogékony erre, simán lehet, hogy vibrálónak látja és zavarja az, amit mások nem is észlelnek. Szerintem itt is ez van, semmiképp sem jó ez az állapot, csak a legtöbbünket nem zavarja kritikus mértékben, Téged meg például egyáltalán nem, hiszen nem is észleled. A készülékek specifikációja szerintem azonos, az emberi szem/agy meg nagyon nem az.
Azért egy miniatűr f@szkorbácsot megérdemelnének a mérnökök, kizártnak tartom, hogy ezt ők nem tudták előre, vagy a belsős teszteken nem szúrt szemet senkinek.

Érdekelne a fizikai háttere is a dolognak, mégis miből ered ez a jelenség? Az AMOLED panelnek van "folyás iránya", vagy mi? Ennyi erővel vízszintesbe fordítva a telefont szintén látnom kellene hasonlót, márpedig nem látok. Bár jelen állapotban úgy túnik, a jelenségnek hardveres oka van, szerintem akkor is korrigálható lenne, mondjuk a megejelnített kép kirajzolási irányának fordításával.

Vagy, amolyan epül módon berakni egy effektet, ami direkt szétcsúsztatja a képet görgetés során, és máris nem hiba, hanem funkció! Be is adom javaslatként, hátha kapok érte egy ingyen OnePlus táskát! ;-D

[ Szerkesztve ]

(#1688) twi452


twi452
senior tag

Az én szemem nem látja a telefonon ezt a zselé cuccot, a yt videón láttam amin bemutatták de a sajátomon nem..úgyhogy pont nem érdekel :D

De hogy legyen valami pozitív is, videófelvételnél nagyon frankón működik az autofókusz :)
Rövid akváriumos videó

(#1689) G-Bali válasza Timer (#1687) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én el se tudom fordítani 180 fokkal :F (nem is látom amúgy a jelenséget)
Opo- meg tudom fordítania de ott se látszik

(#1690) Timer válasza G-Bali (#1689) üzenetére


Timer
veterán

Zárd be a böngészőt (a mamóriában is), fordítsd meg a telefont, majd úgy indítsd el újra a Chrome-ot.

(#1691) LógaGéza válasza batabe (#1657) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rendeltem egy ilyet én is, majd kiderül.

Közben agyaltam, hogy lehet kéne fordítani egy kernelt, amiben nem kernelszinten fordítja a képet, majd egy külső appal fordítani meg... Bár szerintem akkor is meglenne ez az effekt...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1692) axlfsi válasza Timer (#1687) üzenetére


axlfsi
veterán

En akkor sem latom! ... Ime, csinaltam egy gyors videot (Mate 9 1080P 60fps)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1693) ollie válasza #72797440 (#1661) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tedd be az aláírásodba, hogy vennél egyet.

(#1679) Taci: az egyik cikkben mutatták szétszerelve az OP3-at és OP5-öt is, és ott látszik, hogy a panel vezérlő chipje mindkét esetben a kijelző tetejénél van. OP5-nél nem fért el fizikailag a telefon tetejénél, mert 2 kamerát építette be, így kevesebb lett felül a hely. Ezért úgy döntöttek, hogy megfordítják a panelt, mert úgy jobban elfér.

[ Szerkesztve ]

***

(#1694) Macika66 válasza twi452 (#1688) üzenetére


Macika66
addikt

De hogy legyen valami pozitív is, videófelvételnél nagyon frankón működik az autofókusz :)

Ez itt senkit nem érdekel. Mert nem HIBA... :(

Én nagyon örülök és köszi a videot...

(#1695) Macika66 válasza S e t h (#1681) üzenetére


Macika66
addikt

Milyen kifacsarodott világban élünk már...

Az árt a márkának, akinek VAN az adott készülékből és aki SAJÁT használati tapasztalatok alapján ír és próbálja védeni a méltatlan bántás ellen azt a márkát / típust.

És az nem árt a márkának, akinek 20 hsz-ból 15 fikázó, innen-onnan összeolvasott (saját készülék híján ellenőrizhetetlen) értesülésekből van...

(#1696) Taci válasza ollie (#1693) üzenetére


Taci
addikt

Köszi a magyarázatot! :R

(#1697) Macika66 válasza HardRic (#1684) üzenetére


Macika66
addikt

5X-en is létező a dolog?
Hány 5X-et vettek vissza vajon miatta?
Pedig az elég drága készülék, úgy hallottam (nincs olyanom, csak hallottam).

(#1698) HardRic válasza Macika66 (#1697) üzenetére


HardRic
addikt

Ott nincs fejjel lefele a kijelző.

(#1699) oba válasza Macika66 (#1695) üzenetére


oba
addikt

Tényleg, tényleg az utolsó hsz -em ebben a témában, mert látom nagyon szívedre veszed ha kritika illeti a készüléket. Csak annyit tennék hozzá, hogy ez már a 21. század... vannak szavahihető portálok, youtube csatornák akiknek a szavára lehet adni. Sőt, továbbmegyek, maga a Oneplus is elismerte a jelenséget és már két ízben is adott ki nyilatkozatot (de nyilván ez elkerülte a figyelmed). Akkor hogy is van ez az ellenőrizhetetlen értesülés? Komolyan nem értem a problémád... én személy szerint örülök neki, hogy ilyesmire fény derült mert segít _TUDATOS_ döntést hozni, remélem nem csak nekem, hanem másoknak is. Pont ez a lényege a fórumnak. Nyugodtan bízd rá az emberekre, hogy a felgyülemlett hasznos és haszontalan de _VALÓS_ tények alapján hozzák meg a döntést vagy alkossanak véleményt. Nem kell személyes sértésnek venned akárhányszor szóba kerül egy-egy hibajelenség. Nem kell missziót folytatnod, nem kell védened a Oneplus és a készülék becsületét... miért érzed ennyire kötelezettségednek védeni? Ennél nagyobbat bakizott már a Oneplusnál jóval nagyobb cég... Note 7 akku botrány, iPhone 6 akku problémák ami miatt tömeges visszahívás és/vagy garancián kívüli ingyenes javítás. És pont az ilyen "ellenőrizhetetlen" fórumok segítettek eligazodni a usereknek.

Na... befejeztem. :U :(

(#1700) Haneto válasza oba (#1699) üzenetére


Haneto
tag

+1!

Xiaomi Mi 9T Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.