Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Macika66 válasza szpali (#1349) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, a magas fényerejű obi a(z egyik) kulcsszó.
Ami obi önmagában 3 db OP5 ára (elnézést, ha keveset mondtam! :) ).

(#1352) Macika66 válasza Dr.Anonymus (#1348) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, épp ezért írtam, hogy az elvárás volt más eleve. :)
Na meg istenbizonyhiggyétekel módon lett megírva.

Egy ilyen cikket meg lehet írni egy Budapest – Székesfehérvár vonatút alatt...közben a tájat nézegetve....anélkül hogy lett volna valaha az ember kezében OP5...

(#1353) Haneto válasza oba (#1342) üzenetére


Haneto
tag

Szegény lányt pár napja már mit savazták, hogy lefizette az OP azért írt róla jót.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1354) ollie válasza vhunor (#1343) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden új mobilnál elhiszik páran ezeket a kamu videókat. Desztillált vízzel csinálják, azért nem lesz baja tőle.

***

(#1355) racerx válasza Macika66 (#1345) üzenetére


racerx
őstag

Nk nem mintha nagyon izgatna, de pár napja nem olyan videó volt, hogy kóval gyorsabb egy hasonló tesztben mint az s8 meg i7 (vagy ott csak az s8 volt)

(#1356) k810 válasza Haneto (#1353) üzenetére


k810
aktív tag

Sztem sokan örülnének a szakmában, ha le akarnák őket fizetni egy jó tesztért. :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1357) Taci válasza HardRic (#1282) üzenetére


Taci
addikt

Az az első kép... kritikán aluli... Nem maradt véletlenül valamilyen művészi effektus (olajfestmény?) bekapcsolva? :F

(#1358) oba válasza Taci (#1357) üzenetére


oba
addikt

Nem... ez ilyen... :(

(#1359) Taci válasza oba (#1358) üzenetére


Taci
addikt

Az nem jó...

@HardRic: megtennéd nekünk, hogy minden (kamerát érintő) frissítés után csinálsz egy fotót erről miliőről? (Kb. azért azonos napszakban és fényviszonyok között.) :) Mert ha javul valamit, akkor ezeken a képeken látni lehet majd.
Köszönjük előre is! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1360) mjani1172 válasza Taci (#1357) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne vicceljetek már, kilométerre lévő dolgokat fotóztak vele. Teljesen korrekt a fotó,semmilyen gond nincs vele. Dobjatok be egy ilyen messziről készült képet,ami jobb.
Hogy lenne már az ilyen messze lévő fű szála kivehető?

[ Szerkesztve ]

(#1361) Looserke válasza mjani1172 (#1360) üzenetére


Looserke
őstag

ne a kilométerekre lévő fákat nézd, hanem a jobb alsó sarokban lévőket, egyébként itt egy Huawei Mate9 kép fákról összehasonlítás képpen:
[link]
[link]
[link]
ezek mind automata módban készültek...
ehhez képest a Oneplus5 automata módja vízfestményt csinál a képből...

[ Szerkesztve ]

(#1362) mjani1172 válasza Looserke (#1361) üzenetére


mjani1172
addikt

Vicces, mert én pont ilyen készüléket használok, nem kamu tesztfotón látom mire képes hanem minden nap az életben.
Hidd el nem jobb mint ez,(bár azonos körülmények között kellene összehasonlítani a fotókat).
Az, hogy az 1 km-re lévő fűszál kivehető legyen az nem reális.
Az OP5 fotók nem rosszak, bár nem a csúcs,de az itt látható reakciók kicsit túlreagáltak.De már van akitől megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#1363) HardRic válasza Taci (#1359) üzenetére


HardRic
addikt

Úgyis megcsinálnám magamnak, úgyhogy ha van igény, feldobom.

(#1364) Looserke válasza mjani1172 (#1362) üzenetére


Looserke
őstag

Mate9 van nekem is :) Gondolkodtam az OP5 cserén de a fényképező rész engem eltántorít...

egyébként ez nem "kamu tesztfotó" hanem általam lőtt kép a tavaszi Etyeki pikniken Mate9-el:
[link]

közel sincs olyan "olajfestmény" effekt

[ Szerkesztve ]

(#1365) Taci válasza Taci (#1359) üzenetére


Taci
addikt

Nos, úgy gondoltam, megnézem, mit tud az S7 egy ilyen helyzetben, és hát nem vagy lenyűgözve ettől sem. (Kimentem az erkélyre, elővettem a telefont, megnyitottam a kamerát, céloztam, lőttem.)

Szóval elhamarkodottan ítélkeztem, elnézést érte, a Samsung is kb. ugyanazt produkálja - úgy látszik, ezek ennyit tudnak ebben a helyzetben.

S7 - automata

(#1366) mjani1172 válasza Looserke (#1364) üzenetére


mjani1172
addikt

Nagyítsd ki és úgy nézd meg. Sokkal rosszabb a tied.Még az egész közeli dolgok is homályosak.Pl piros autó.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

(#1368) kazanka


kazanka
őstag

Semmi értesítés,csak betoppant az UPS futár

(#1369) Koktail válasza Taci (#1365) üzenetére


Koktail
tag

De viszont nem is kell ennél több szerintem telefontól. Jó ez a kép az s7től meg szerintem teljesen elfogadható képet csinál a op5 is. Persze mindegyikre vonatkozik hogy normál méretben nem a kenyában lévő dologra nagyítva :-D nem hiába vaciláltam s7 edge meg op5 között azêrt az is nagyon jó de nem bántam meg sőt örülök hogy ezt választottam :-)

(#1370) Koktail


Koktail
tag

Tessék jön a 4K alá az EIS
https://www.gizmochina.com/2017/06/28/oneplus-5-will-get-eis-4k-videos

(#1371) kano válasza Taci (#1365) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem akkor is nagyon gáz az első kép. Valami olyasmi kellene, hogy legyen mint a RAW-képnél, akkor azt mondanám, hogy OK. De mint látszik tud ilyet is a telefon csak nem a full automata módban.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1372) csonka válasza ktphoto (#1321) üzenetére


csonka
tag

Tegnapi rendelés, de még nem végleges a szám: 154900 Ft Raiffeisen.

(#1373) szirtesp


szirtesp
tag

Sziasztok, akinek van vouchere, és cserélne velem, írjon rám, holnap rendelném a telefont.

(#1374) #75490304


#75490304
törölt tag

Szia!

Érdeklődnék, hogy van-e még vouchered OnePlus 5-hoz?

Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#1375) csonka válasza Speedo (#1284) üzenetére


csonka
tag

Bocsi, elnéztem. Az a postázás dátuma volt. A szállítást 07.05-re írja.

(#1378) krisztyann


krisztyann
tag

Sziasztok!

Én is tudok küldeni voucheres linket ha valakinek még szüksége lenne rá. :)

(#1379) peti123


peti123
csendes tag

"It's worth noting that currently the OnePlus 5 doesn't offer any video stabilization for 4K video recording, but company co-founder Carl Pei has confirmed that this will be brought to the handset via a software update."

https://mobile.twitter.com/getpeid/status/879522298956439553

Vagyis javítanak a kamerán :)

[ Szerkesztve ]

(#1380) oba


oba
addikt

Na... lehet, hogy mégis beadom a derekam. Hiányzik a Oneplus érzés, amit még az OP3 idejében éreztem. Ennek feltétele, hogy normális áron vigyék el az S7 -esemet :) Majd meglátjuk. Bizakodom, hogy javítanak a kamerán és nem fogom megbánni a dolgot.

(#1381) oba


oba
addikt

Valaki(k) pls készítsen(ek) nekem mozgó témáról fotókat :) Nyilván nem arra vagyok kíváncsi, hogy 300 -al suhanó Ferrari -t le tud e élesben fotózni :) De mondjuk kisgyereket, házi kedvencet mozgás közben le lehet e vele kapni úgy, hogy tiszta, éles legyen a kép? OP3 -nál ez nekem nagyon ritkán jött össze. S7 -nél pedig mindig sikerül, pedig ugyanúgy fotózok.

(#1382) kazanka válasza csonka (#1375) üzenetére


kazanka
őstag

Nekem júli 4-re írta és ma már megkaptam

(#1383) ollie válasza Koktail (#1369) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem volt S7 edge-em, és ugye most vettem az OP5-öt. Nagyjából tudok írni egy összehasonlítást a kettőről, ha többeket érdekel.

***

(#1384) dptrsk válasza kazanka (#1382) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez jó hír, nekem júli 5 volt a OP weboldalon.
DHL holnapot ígért SMSben, akkor remélem tényleg holnap jön.

(#1385) oba válasza ollie (#1383) üzenetére


oba
addikt

Szívesen olvasnám. Nekem "csak" S7 -em van, de attól függetlenül jó lenne megtudni mik a tapasztalataid.

(#1386) Koktail válasza ollie (#1383) üzenetére


Koktail
tag

Én támogatom az ötletedet ha nem nagy gond. Nem mintha én bármikor is lecserélném az OP5-öm :-) de valaki lehet hasonló cipőben jàr és segítene neki a döntésben.

(#1387) Timer válasza dptrsk (#1384) üzenetére


Timer
veterán

Érdekesen tolják a fiúk, 27-én rendeltem reggel egy 8/128-ast, ötödikére ígérték nekem is, ennek megfelelően még se híre, se hamva a DHL-nek. A diszpecccss már megvolt tegnap délutánra, most biztos a zsugorfóliát meg a duct tape-et keresik a csomagoláshoz.

Ennek fényében fura, hogy Neked is ötödikét jelzett a rendszer, és már holnap Nálad lesz a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1388) HardRic


HardRic
addikt

Amúgy 128-asok... mire használjátok a tárhelyet?

(#1389) peti123


peti123
csendes tag

Sajnos kameraban akárhány tesztet nézek mind a pixel mint az s8 jobb ezeket nem valószínű hogy javulni fog szoftveresen ...

https://youtu.be/Jy2tf1aids0

[ Szerkesztve ]

(#1390) Koktail válasza HardRic (#1388) üzenetére


Koktail
tag

Ugyan nekem csak 64es van de szerintem arra lehet jó a 128gb-os változat hogy kb. 2 évig míg a telefonod megvan egy darab képet meg videót nem kell lementened mert kb addigra telik meg.

(#1391) Td48Vii válasza HardRic (#1388) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Inkább a több RAM miatt választottam, a tárhely 64 mellett is csak kb félig volt mindig pár nandroid backuppal, amúgy a Spotify Premium offline tudja még enni

(#1392) Macika66 válasza Looserke (#1364) üzenetére


Macika66
addikt

Szabadjon megjegyeznem, hogy egy >200.000 Ft-os készülékről beszélünk, a Mate 9 gyári függetlenül annyiba kerül hivatalos helyen (ahol van tisztességes garancia is rá).
Ezért 64 GB-os belső tárhelyű készüléket kapunk.

Az OP5-nél a 128 GB-os készülék ~168e Ft.

(#1393) Td48Vii válasza Koktail (#1390) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Az a baj, hogy ehhez kellene egy ugyanekkora Dropbox is, ha van beállítva szinkronizálás :D

(#1394) Macika66 válasza Taci (#1365) üzenetére


Macika66
addikt

Korrekt vagy! :R

(#1395) Koktail válasza Td48Vii (#1393) üzenetére


Koktail
tag

Hát igen :-D amúgy nekem nincs beállítva

(#1396) Macika66 válasza Koktail (#1370) üzenetére


Macika66
addikt

Akkor is felháborítóan sz@r az OP5, mert már 6 napja nincs stab. a 4k videohoz!!!

(#1397) Timer válasza HardRic (#1388) üzenetére


Timer
veterán

Két dolog miatt vettem a nagyobbat. Egyrészt találtam egy tesztet, ahol bő 15%-kal gyorsabb volt az UI a nagyobb modellen, másfelől, ha eladásra kerül a sor, sokan a nagyobbat keresik majd, és ha rá is szánják magukat a kisebbre, pofátlanul alkudnak majd, "mer' kicsivel többé a nagyobbat kapom".

Plusz, egy nem túl valószínű, de lehetséges forgatókönyv: a nagyobb biztosan megkap minden funkciót, android főverziót, mondván, 8 gigabájt RAM elég rá, a kisebbnél meg majd lehet, hogy beüt a marketing osztály átka. Ugyanez áll majd fent, ha netán kiderül, a 6 GB-os modellben spóroltak kicsit a RAM sebességén, amin nem lepődnék meg a UI teszt eredményének tükrében. Láttunk már hasonlót, ha nem is a OnePlus-nál (Lumia vonal, ahol volt olyan 1 GB-os friss modell, amire felmászott a frissítés, meg volt olyan régebbi 1 G-os, amire nem. 521 MB-os versenyzők labdába sem rúghattak, természetesen). Ha lépnek egy ilyet, a kisebb eladhatatlan lesz. A 18k különbség elég sok, de éves szinten csak havi 1500 forintra jön ki, így inkább nem kockáztattam.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Looserke válasza Macika66 (#1392) üzenetére


Looserke
őstag

Szabadjon megjegyeznem, mindezt a "clearer photos" meg a "DxOmark együttműködés" dologra írtam és a Mate9, mint duál kamerás kb. hasonló kategóriájú telefonként került vele összehasonlításra...

(#1399) ForRedGlory válasza peti123 (#1389) üzenetére


ForRedGlory
félisten

S8-től "kikapni" nem szégyen azért. Abban elég jó kamera van.

(#1400) Koktail válasza Macika66 (#1396) üzenetére


Koktail
tag

Igen jogos valamilyen szinten, de engem szenély szerint teljesen hidegen hagy a 4k-s videó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.