Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) peti123 válasza ForRedGlory (#1399) üzenetére


peti123
csendes tag

Ez igaz viszont ha úgy nézed milyen szenzor van benne mekkora a MP akkor elméletileg a kamera hardveresen ennél a erősebb szóval ha szoftveresen akarnák a magasabb sharpness és contrast-ot akkor közelebb lenne a drágább HTC u11 vagy s8 hoz.
Olyan mintha szándékosan elb...nák :)

(#1402) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Neeee, nebassz... a bal felső gomb háromállású? :D Most vettem észre... Nem értettem mi a francnak nincs hangja a telefgonnak, erre csak a felső és középső állás tűnt csak fel, ami ugye a na zavarj és a néma üzemmód, míg a legalsó a normál. :)) :DDD

(#1403) tothl válasza HardRic (#1388) üzenetére


tothl
addikt

poreszra. egyértelmű.

(#1404) Macika66 válasza Timer (#1397) üzenetére


Macika66
addikt

egy nem túl valószínű, de lehetséges forgatókönyv: a nagyobb biztosan megkap minden funkciót, android főverziót, mondván, 8 gigabájt RAM elég rá, a kisebbnél meg majd lehet, hogy beüt a marketing osztály átka.

Nem, ez nincs így, semmiben nem különbözik HW-sen a két fajta modell, ha a 128-asra kijön egy ROM? az felrakható a 64-esre is, ez 100%.

A 3T is így volt/van 8 hónapja...

(#1405) Scarabeus


Scarabeus
tag

Valaki itt írta korábban, hogy felajánlja a telefonját egy MA tesztre. Szeretném megkérdezni, hogy sikerült felvenni a kontaktot velük? Mikor várható teszt?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#1406) csonka


csonka
tag

Tegnap este rendeltem normál postával a telefont.
Visszaigazolták 07.05-re a szállítást, erre most jön az SMS, hogy 06.30.-án hozzák előreláthatóan.

Vagy ennyire keveset adtak eddig el, vagy nem tudom mi van.

(#1407) dptrsk válasza csonka (#1406) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem csak alulbecsüli a webshop a raktár csomagolási/DHL sebességét.

(#1408) LógaGéza válasza csonka (#1406) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ma reggel rendeltem, remélem megtartják ezt a jó szokásulat.
Mondjuk én priority szállítással rendeltem...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1409) Macika66 válasza csonka (#1406) üzenetére


Macika66
addikt

Nem kell mindig a negatívum!!!

Amikor egy éve rendeltem a sima 3-ast, 1 héttel jött korábban, mint amit ígértek.
A második telefont a nejemnek rendeltem, az 1 hét alatt volt itt, szintén több nappal hamarabb jött, mint amire jósolták.
A fekete, 128-as 3T-t április 7-én rendeltem, 19-én jött meg (21-ére ígérték), de csak azért ilyen soká, mert alig győzték a gyártást. Pár nappal, tán 1 héttel utána végleg el is fogyott...

(#1410) dannyl


dannyl
addikt

EZ milyen minőségnek számít?

(#1411) HardRic válasza dannyl (#1410) üzenetére


HardRic
addikt

Mivel az LG G4 mai napig az egyik legjobb fotós mobil, így jónak. De ez hogy jön ide?

(#1412) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kérésre:

Galaxy S7 edge vs OnePlus 5

+ előnyök a másik készülékhez képest
- hátrányok a másik készülékhez képest
* ezen a területen nagyjából egyenlő a 2 mobil

A következő megállapítások némelyike valamennyire szubjektív, nem vitának szánom. Elfogadom, hogy van akinek ez a szempont, van akinek meg az a szempont számít jobban.
Továbbá érdemes tudni, hogy volt OP3-am is (nem a T verzió), melyről S7 edge-re váltottam. Az OP3-tól való megszabadulás elsődleges okai a gyenge SoT, és a hangminőség (fülessel, zenelejátszásra gondolok) voltak.

OP5
+ ÁR!
+ UI, simábban fut, mint bármi amivel eddig találkoztam, röccenés kizárt
+ rootolás, főzött rom, moddolhatóság
+ kijelző lapos, ez által kicsivel nagyobb a hasznos felület
+ 64/128 GB belső tárhely
+ 6/8 GB ram, több app marad a memóriában (legalábbis ritkábban töltődnek újra), és ezt tapasztalatból mondom
+ SoT valamivel jobbnak tűnik, de még csak 1 napja használom az OP5-öt. Első nap: 3 óra SoT és 61%-on az akku, ebben volt játék is rendesen.

S7 edge
+ kamera (de ez inkább mások által lőtt fotókból következtettem, mert nekem még nem volt időm fotózgatni OP5-tel). Nappal mintha egy kicsit rontott volna az OP5 (OP3-hoz képest), sötétben viszont javított, Egy biztos, OP5-nél az EIS nem előrelépés, hiszen manipulálja a szenzor által küldött képet, az OIS meg változatlanul hagyja.
+ kijelző felbontás. Bárki, bármit mond, szabad szemmel látható a különbség az fHD és a QHD között. Utóbbin a weboldalakon szebbek a betűk, és kisebb méretben is olvashatóbbak, mint fHD-n.
+ hangminőség (zene) jobb fülessel. Mivel én rengeteg zenét hallgatok mobilon, ezért nekem sokat számít (ez amúgy csak az Exynos-os S7-re vonatkozik, de amúgy is csak az kapható Európában).
+ vízállóság
- nem annyira sima a felület, kicsit laggosnak tűnik OP5-höz képest, de Samsunghoz képest nem rossz
- csak 32GB tárhely (bár bővíthető, de csak 1 SIM kárára).
- csak 4GB ram (ha valaki nem használ rengeteg appot egyszerre, akkor ez nem hátrány)

Nem akarok vitát nyitni ezekről, az is abszolút egyéni, hogy kinek jó az fHD, és kinek kell a QHD. Ezért az árkülönbségért (most az S8-hoz képest értem) engem sem érdekel, hogy a kijelző fHD. A hangminőség (ami nem rossz, csak valamivel jobb az Exynos-os Samsungokon) már valamivel fájóbb, de ezen tudok javítani Viper4Audio moddal.

Jelenleg az OP5 áráért nem találni jobbat szerintem. Viszont tökéletesen megértem azokat is, akik még többet akarnak kapni, ha már kiadnak 500+ eurót egy telefonért, azoknak ott az S8 vagy a G6 (vagy ami tetszik).
Na de nem igazán van alternatíva ha valaki rootot és/vagy főzött romot akar. Ill. van, a Pixelek, de azok sokkal drágábbak.

Mindenesetre nekem az a konklúzióm, hogy jó ár/érték arányban csúcshardver csak az OP5 személyében van jelenleg. Ehhez kell némi kompromisszum (pl: kamera), de szerintem bőven belefér. Az OP5-öt semmiképpen nem cserélném el S7-re (de még S8-ra sem), mert a Samsung mobilok nem adják meg ugyanazt a szabadságot, amit a OnePlus (pl e miatt tudom korrigálni a számomra kiemelkedően fontos hangminőséget).

[ Szerkesztve ]

***

(#1413) dannyl válasza HardRic (#1411) üzenetére


dannyl
addikt

Úgy, hogy hasonlítottátok s7-hez, iphone-hoz, meg s8-hoz, gondoltam ez is beleférhet az összehasonlításba. Mert nem egyértelmű, hogy melyik jobb, és mikor kérdeztem, senki nem válaszolt.

(#1414) Mactavish791


Mactavish791
csendes újonc

Aki leszedte a gyári fóliát, az hogy érzi: könyebben csúszik a képernyőn az ujja?

(#1415) silvergod válasza Macika66 (#1396) üzenetére


silvergod
őstag

Jajj Maci hát csak nem hergeled a népet? jól van ez így?.....amúgy igazad van :D :D :D :D
Jól van látom közben meg is lett a tied is...akkor átköltözöl ide? :)

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#1416) Koktail válasza ollie (#1412) üzenetére


Koktail
tag

Köszönjük a részletes véleményt, összehasonlítást! ;-)

(#1417) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Hamarosan beallok a csapatba egy 8/128-as modellel terveim es remenyeim szerint.
Azt szeretnem kerdezni hogy - meg nem olvastam vegig ezt a kb. 1500 hszt - van ismert hibaja (SW/HW) a keszuleknek ami miatt esetleg nem feltetlenul ajanlanatok?

Milyen bugokra szamitsak?

Bluetooth szakadozasrol illetve 5GHz-es wifihalozatra csatlakozasnal lassulasrol/szakadozasrol hallottam?
Ezek javitasra kerultek?

Van esetleg mas gond is?

Munkaeszkoz (is) lesz, igy a megbizhatosaga igencsak kulcsfontossagu szamomra, ezert erdeklodom.

Udv. core2

(#1418) szirtesp


szirtesp
tag

DASH kábellel, de más töltőfejjel töltődik a telefon? MIndenképpen 2 töltőre van szükségem, arra gondoltam, hogy éjszakánként egy 2 amperessel tölteném (korábban olyat olvastam h a lassabb töltés jót tesz az akksinak), de a kábelnél ezt írja: Please charge Dash Charge-enabled devices exclusively with the official Dash Power Adapter and Dash Type-C Cable.

(#1419) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

(#1420) szpali


szpali
addikt

Kis érdekesség UPC 500/25ös internettel, Zyxel Armor Z1 routeren

OP5 432/25Mbit
OP3 195/19Mbit (ez is szokta hozni a max feltöltést

https://goo.gl/photos/rzKCYYnB8CFB5iHz5

Korábban az OP3-al 300Mbit/s volt a maximum letöltés, amit sikerült mérnem :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1421) kano válasza szirtesp (#1418) üzenetére


kano
nagyúr

Igen.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1422) szpali válasza szirtesp (#1418) üzenetére


szpali
addikt

töltődik bármivel, de ha a dash töltést szeretnéd, akkor csak dash töltőfej/autós töltő és kábel párossal fog menni

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1423) HardRic


HardRic
addikt


Tök jó, hogy ilyen kis toast message-dzsel jelzi a telefon, hogy a fejhallgató AptX codec-kel kapja az áldást. :))

(#1424) Belba


Belba
őstag

Ezt láttátok már?...

http://m.hvg.hu/tudomany/20170628_iphone7plus_vs_oneplus5_sebessegteszt

"És akkor megtörtént az elképzelhetetlen: már nem az iPhone a világ leggyorsabb telefonja"

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1425) Macika66 válasza ollie (#1412) üzenetére


Macika66
addikt

Korrekt összehasonlítás!

(#1426) Macika66 válasza silvergod (#1415) üzenetére


Macika66
addikt

Holnap hozzák a saját OP5-ömet, de a családban lesz továbbra is 2 db sima 3, a fekete 3T-t eladom 8 hetesen, míg jó ára van, és igen, itt is leszek. :)

(#1427) petipetya válasza Belba (#1424) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tegnap láttam, régóta nyomon követem ezt az összehasonlító tesztet. Azt tudtam, hogy az appok memóriában tartásával nem lesz gond, ám a sebesség kellemes meglepetést okozott. Persze már a videó elején elkapott egy érzés, hogy most meglesz a dolog. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#1428) kazanka válasza Macika66 (#1426) üzenetére


kazanka
őstag

Ma nem kaptad meg? Mikor rendelted?

(#1429) G-Bali válasza Macika66 (#1426) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nekem is most ért az országba :C

(#1430) Macika66 válasza kazanka (#1428) üzenetére


Macika66
addikt

3 perccel azután, hogy lehetett, 27-én éjjel. :)

Nekem is most érkezett meg Pestre, 21:17-kor... :)

(#1431) Nazo


Nazo
tag

Na berendeltem egyet én is, nem bírtam ki :)
Aki régebbi One+os az esetleg tudna válaszolni egy kérdésre? Ha leejtem, és betörik a kijelző/üveg,
akkor mi a procedúra? Elviszik futárral és ~50K-ér javítják és pár héten belül megkapom? Vagy hogy megy ez?
(Ne kelljen megtudni, csak törtem már be pár kijelzőt, jobb lenne előre tudni :D

(#1432) kazanka válasza Macika66 (#1430) üzenetére


kazanka
őstag

Én is akkor rendeltem,de az enyém már 2 órakor nálam volt

(#1433) ollie válasza Nazo (#1431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, elviteted futárral, de szerintem napokon belül kész van a kijelzőcsere, szóval nem kell sokat várni. A fizetés nem tudom hogy történik ilyenkor, de gondolom kapsz egy email e miatt a OnePlustól, hogy fizess.

***

(#1434) racerx válasza Nazo (#1431) üzenetére


racerx
őstag

Nyitni kell egy ticketet az op accnál, lelevelezni velük a dolgot, küldenek érte futárt, bevizsgálják, ha csak a kijelző törött, akkor kb 30 ezer, elutalod, megcsinálják, es visszahozza a futár. Kb másfél hét.

(#1435) Timer válasza Nazo (#1431) üzenetére


Timer
veterán

Ha jól emlékszem, OP3-n cseréltetett valaki, talán hétfőn adta le a futárnak, és csütörtökön már nála is volt újra a készülék. A javításra is valami szokatlanul kedvező összeg rémlik, talán 28 ezer forint környéke.

(#1436) HardRic


HardRic
addikt

Esti giccsparádé RAW, mobilos Lightroom

(#1437) Macika66 válasza kazanka (#1432) üzenetére


Macika66
addikt

Tulajdonképpen 9,90 € belefért volna nekem is, de nem volt annyira sürgős. Elég nekem DHL-lel is...

(#1438) kiSSrac


kiSSrac
tag

Reggeli rendelés lehet, hogy már holnap megjön?

Scheduled Delivery:
Thursday, 06/29/2017, By End of Day
Last Location:
Arrived - Poznan, Poland, Wednesday, 06/28/2017

LOCATION DATE LOCAL TIME ACTIVITY
Poznan, Poland 06/28/2017 7:25 P.M. Arrival Scan
Gorzow Wielkopolski, Poland 06/28/2017 5:45 P.M. Departure Scan
06/28/2017 5:21 P.M. Origin Scan
06/28/2017 3:52 P.M. Pickup Scan
Poland 06/28/2017 8:50 A.M. (ET) Order Processed: Ready for UPS

(#1439) Macika66 válasza Timer (#1435) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, postával együtt 97€.

(#1440) koxkids válasza HardRic (#1436) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem bejön :) Ahhoz képest hogy mobil, mekkora a szenzorméret stb. Korrekt! ;)

(#1441) f3rdzs0 válasza kiSSrac (#1438) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ez alapján meg fog holnap jönni a reggeli kölni géppel.
legalábbis ez a tapasztalat a multhetrol

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1442) G-Bali válasza f3rdzs0 (#1441) üzenetére


G-Bali
senior tag

Valaki rendel tartozékok mostanság (van promóciós kód külön vagy csak teloval?)

(#1443) LS44


LS44
kezdő

Nekem is megérkezett még 7körül, úgy, hogy tegnap rendeltem még 1kor, durva belegondolni :D Eddig 3,5 óra aktív, kemény használat után kb 30%ot merült ami szerintem elég durva. Nagyon elégedett vagyok vele eddig, és szerintem még jó pár évig az leszek (remélem). Készítettem pár képet is, amire véleményt kérnék mert full amatőr vagyok :) :DD

(#1444) HardRic


HardRic
addikt

Ráírtam a supportra, csak hogy legyen nekik egy n+1-edik issue arról, hogy hogy mos a kamerájuk. Remélem fixálnak valamit, ha elég ember és review panaszkodik.
Amúgy már arra is gondoltam, hogy ez is a reklám része. Ahogy a 3T miatt letesztelte lényegében ugyanazt a telefont a fél internet újra, úgy egy nagy kamerafix után is lefogják az OP5-öt. Még mindig jobb lenne, mintha így maradna.

(#1445) LógaGéza válasza kiSSrac (#1438) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem pont ugyanez minden (pár perc eltéréssel), csak 30 nap vége a tervezett szállítási idő...
BP, vagy valamelyik nagyobb város nálad az átvételi hely, és a kisebb falukat tisztelik csak meg +1 nappal?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1446) kiSSrac válasza LógaGéza (#1445) üzenetére


kiSSrac
tag

Vidéki kisváros a cél, én ugyan pesten vagyok, de nem tudom átvenni a melóhelyen, főleg az eddigi tapasztalatok alapján (irodaház, több cég...), nekem ne adja oda random embernek, a 'sima recepciósok' meg nem tudják ki hol dolgozik a 8 emeleten...
Szócal ha holnap megjön akkor is csak péntek este tudom kipróbálni...

(#1447) koxkids válasza LógaGéza (#1445) üzenetére


koxkids
őstag

Ahogy itt olvasom, simán megesik hogy akár este 7-8 felé jön a futár? :O
Otthon én csak egy üzletet tudok megadni ahol anyum dolgozik, de ők 5-kor zárnak. Ilyenkor mit csinál a futár? Felhív és mondhatom neki a lakás címét?

Gondolom garancia nincsen rá, hogy 5-ig megjön. :(

(#1448) LógaGéza válasza koxkids (#1447) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálunk minden futár telefonál, ha csomag érkezik. A GLS-es már ha meglátja a csomagon a nevünket, automatikusan hív engem, és mivel tudja, hogy a szomszéd városban dolgozom, oda hozza egyből, még ha a cím nem is az.
Amúgy van telefonszám, szerintem ha megfelhívod őket, és megkéred, hogy mindenképp hívjon a futár kézbesítés előtt fél órával, akkor nem fognak problémázni rajta.

kiSSrac
Akkor nem értem miért tolta el egy nappal az enyémet... Lehet csak a Békésieket nem szereti :DDD

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1449) koxkids válasza LógaGéza (#1448) üzenetére


koxkids
őstag

Csak itt a UPS és a DHL-es futárokról sok jót nem írtatok :U

(#1450) paolinho válasza G-Bali (#1442) üzenetére


paolinho
őstag

Ez engem is érdekelt volna, de sajna, szerintem ezt nem tudja itt senki a jelenlévők közül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.