Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ΞΔGLΞ válasza Belba (#399) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:)

------------

(#399) Belba

Ugye! Szerintem is kevés a 8GB memória, ezért lett volna jó, ha 63.5-öt pakolnak bele, vagy nem? :DDD
[sóhaj]

(#402) bozont


bozont
veterán

Nem lett rossz, de nincs meg az "azonnal akarom" érzés sem. Még nem tudom erre cserélem e a Pro 5-öt, de a b20 miatt mindenképpen kellene valami. Ami nekem nagy negatívum, az OIS hiánya és a vártnál kisebb akksi. Meg azért a Qi töltés sem lett volna rossz. Felbontással nincs bajom, biztos jó lenne a QHD, de nekem az 1080p is megfelel. Egy 64/8-as kiszerelésnek is örülnék, árban valahol félúton a kettő között.

Amit még ne mértek, nem csak ennél a telefonnál, 4k-ban miért nincs EIS? Ennyire nagy erőforrás igénye van? Még egy 835 is kevés hozzá? Szintén az 1080p 120fps és 4k 60fps-hez gyenge lenne? Vagy ez inkább marketing fogás, hogy legyen valami későbbre is?

(#403) f3rdzs0 válasza exelsior1 (#389) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát nekem még mindig processing :/
remélhetőleg péntekig megérkezik. akiknek most shipped, azoknak jó eséllyel este reptetik, és holnap már megkapják

f3rdzs0

(#404) exelsior1 válasza f3rdzs0 (#403) üzenetére


exelsior1
senior tag

Na, az bebaszna ha már holnap hoznák, de hát állok elébe :R

Galaxy S10

(#405) Belba válasza ΞΔGLΞ (#401) üzenetére


Belba
őstag

Ja, OK irónia volt... :C

Igazából én sem értem a fikázókat, mert ez egy remek telefon, és nagyon jó ára van ilyen tudás mellé!
Nyomban megvenném, ha nem lenne a kezemben egy 6/128 GB-os 3T...
Az sem nagyon zavarna, hogy hasonlít az iPhone-ra, úgyis tokban tartok minden mobilt és nem arra tartom, hogy mindenki véleményét kikérjem a külsejéről (nekem az is elég, ha nekem tetszik)...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#406) silvergod


silvergod
őstag

Várom az első csalódott beszámolókat :D Persze senki nem fogja bevallani hogy nem ezt várta... :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#407) szpali válasza f3rdzs0 (#403) üzenetére


szpali
addikt

Nekem is "Dispathed" a rendelés státusza, viszont a "Tracking"-re a májusi Tempered Galss rendelésem adatait dobja be :N :U :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#408) Rick4 válasza Belba (#397) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhez a tevékenységhez minek vámszabad raktár?

Egy cég eladja egy lengyel telephellyel rendelkező offshore cégnek a cuccot, mondjuk 30$/ készülék áron, mert miért is ne kérhetne annyit, mikor ez lesz az eu-ba beléptetéskor a nettó adóalap, leszerződnek éves 100 ezer darabra, és máris megvan a kedvezmény oka.. Erre az áfa max 6-7$ lesz minden költséggel, kb ugyanennyi a szállítás is, becsülettel kifizetik, papírjuk is lesz róla. A raktárban halomban állnak a telók, beérkezik a rendelés, ahonnan kiszállítják 500$/db áron kiszámlázva, a 458$ különbözetből kifizetik a telephelyet, és az alkalmazottat, marad 400$, ezt meg hó végén továbbutalják egy másik cégnek a know how, valamint a franchise jog címén, tehát majdnem nullásak, a profit máshol csapódik le, ott viszont ebből nem kell adózni egy fityinget sem, max évi 2-3 K$-t befizet, és helló, totál legál minden. Google, amazon, Apple pont ugyanezt csinálják..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#410) HardRic válasza silvergod (#406) üzenetére


HardRic
addikt

Teszteket nézegetve szebb fotókat vártam a hype-olt kamerától :( Abban bízom, hogy a manuál mód megmenti majd. De már most látom, hogy nem lesz az 5X-em szintjén.

(#411) silvergod válasza HardRic (#410) üzenetére


silvergod
őstag

Én nem csalódtam bennük,ők ennyit tudnak...tanulni kell ezt még kicsit nekik :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#412) S e t h válasza silvergod (#406) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ilyen nagyon kevés van és ha akad is, akkor azt elvakultak levadásszák, " hogy érdekes nekem ilyen hiba nem jelentkezik, a tiéddel van baj, küldjed vissza, nem neked való".
Ez szinte kivétel nélkül minden témában előfordul, hatványozottan a flagshipek vásárlói között, akik igazolni akarják a döntésük helyességét.
Üdítő kivétel, ha találkozom olyan reakciókkal, amelyek pro és kontra elemzik a készüléket, gondolom jellemzően azok, akik nem hitelre, plusz a fél veséjük eladásával jutottak hozzá a "drágaszágukhoz".

Egyébként én is nagyon várom a tesztet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#413) UberMutant válasza S e t h (#412) üzenetére


UberMutant
őstag

és vannak az örök fikázók is, sokszor ugyanabban a topikban

(#414) sparks


sparks
senior tag

Ez azért bíztató a UPS oldalán:
Előjegyzett kézbesítés:
Csütörtök, 2017/06/22, A nap végéig

:C

(#415) Boda81 válasza oba (#309) üzenetére


Boda81
csendes tag

Valòban a Note is 5,5"- os volt......
Mellèkesen az akksit ha jòl rèmlik szèpen le zabàlta...

(#416) HardRic válasza sparks (#414) üzenetére


HardRic
addikt

Láttam XDA-n is, hogy írtad :D Nálam még semmi. Az oldalon is látszik amúgy a tracking szám, vagy csak emailben kaptad meg?

(#417) Belba válasza Rick4 (#408) üzenetére


Belba
őstag

Pár napja olvastam, hogy nagyobb EU-n kivüli cégek vámmentes raktárakat tartanak fenn az EU-ban, hogy így a vevőik számára vám- és áfamentesen tudják szállítani a termékeiket...

Teljesen mindegy ők ezt hogyan és miképp oldják meg, a részletek engem sem érdekelnek, az a lényeg, hogy ezektől a cégektől garantáltan vám- és áfamentesen kapjuk meg a cuccot!...

Klambi a vámról érdeklődött, erre válaszoltam...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#418) szpali válasza HardRic (#416) üzenetére


szpali
addikt

Nekem látszik az oldalon az OP5 rendelésem alatt a tracking... de annak az üvegnek a trackingje, amit május30-án átvettem :Y
#szerintemkicsitösszevannakkeveredvemégadolgok :U :F

(#417) Belba
Tartsák meg eme jó szokásukat :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#419) sparks válasza HardRic (#416) üzenetére


sparks
senior tag

Oldalon tracking van, arra írja, hogy holnap érkezik :) Emailben nem kaptam semmit.

(#420) Rick4 válasza Belba (#417) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanúgy nem támadtam, mint pár napja sem, csak a technikai megoldásról írtam. ;) A lényeg ugyanaz, nincs plusz költség.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#421) HardRic válasza sparks (#419) üzenetére


HardRic
addikt

Az engem egy üres tracking oldalra visz, ami várja hogy beírjak neki egy tracking numbert. Akkor figyelgetem manuálisan :)

(#423) Belba


Belba
őstag

Ugye azt tudjátok, hogy Kínában (Pekingben) most hajnali 4 óra van, lehetséges emiatt nem mozdulnak most a weboldalon a tracking bejegyzések...

Tapasztalataim szerint a feláras "priority" csomagokat küldik UPS-el, a normál (felár nélküli ingyenes) csomagok DHL-el jönnek...
Én a DHL csomagokat nem tudtam nyomonkövetni, hiába adtak hozzá nyomkövető számot...
A UPS csomag mintaszerűen követhető volt, szinte percre pontosan, még az is megjelent amikor a fiam átvette a csomagot a futártól!... :DDD

Amúgy nekem egyik futár sem telefonált kézbesítés előtt... Pedig a legutóbbi (DHL-es) 3 nappal előbb hozta a csomagot, mint a jelzett dátum!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#425) mjani1172 válasza Rick4 (#408) üzenetére


mjani1172
addikt

Valahogy így történhet de a totál legáltol rohadt messze van.

[ Szerkesztve ]

(#426) Belba válasza #45553408 (#424) üzenetére


Belba
őstag

Úgy látszik, csak nekem van rossz tapasztalatom a DHL-el... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#428) ittakary


ittakary
nagyúr

20:53kor kifizettem a saját telefonomat, még csak felcímkézték az enyémet (shipping label has been created)
azóta itt tart

kollégámét kifizettem 20:56kor, ő holnap megkapja fixen

mind a kettő Priority :(

(#429) petipetya


petipetya
nagyúr

Kamera. Az S8 berobbanása után lényegében a legtöbb tesztben elpicsázta az Iphone aktuális csúcsmodelljét. Ezzel szemben a OnePlus 5 a kezdeti hype-al ellentétben elég vegyes fogadtatást kapott ezen a téren. Valószínűleg szükség lesz a tömegek tapasztalatára és visszajelzésére egy szoftveres updatehez, amely után jobbá válhatnak a kamera által készített alkotások.

"nincs rá lezsóidő"

(#430) Ricardo


Ricardo
félisten

Nagyon kíváncsi vagyok a tesztekre. Főleg a kamerára. Valahol az jön ki, hogy " nagyon jó", valahol inkább a "nem rosz, de hagy kívánni valót maga után". Ha megérkeznek a telefonok jöhetnek képek a Fotók, videók mobillal topicba :U

(#431) PandaMonium válasza ittakary (#428) üzenetére


PandaMonium
őstag

Én tegnap este 21 óra körül adtam le a rendelésemet és az estimated delivery June 26th. Úgyhogy ennyit arról, hogy ezen a héten kézhez kapom, reggel kellett volna rendelni. :(

What I cannot create, I do not understand

(#432) mjani1172 válasza Ricardo (#430) üzenetére


mjani1172
addikt

Androidos vonalon nincs ami megszorongassa a Samsungot. Talán még az Lg ami néha odaér a nyomába, a többiek a valós életben nem nyújtanak annyit.Sok tesztet olvasok, néha elég meglepő különbség is akad, de az élet a Samsungot igazolja.

(#433) sparks válasza PandaMonium (#431) üzenetére


sparks
senior tag

Fura ez, mert én 21:18-kor adtam le, és már Budapesten van. Pár óra és nálam lesz.

Oh látom már, én 20-án este, nem tegnap, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#434) twi452 válasza sparks (#433) üzenetére


twi452
senior tag

az szép.. az enyém tegnap dél óta várja h felvegye az UPS a tracking szerint..:D
Korai volt az öröm mert ez az első és az eddigi utolsó állapota :D

(#435) batabe válasza twi452 (#434) üzenetére


batabe
senior tag

Nektek legalább van tnr. Én is kedd este rendeltem, szerda délelőtt váltott shippedre, de nincs tnr... Na ez a jó zsakbamacska

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#436) gombasm válasza Belba (#426) üzenetére


gombasm
aktív tag

A DHL katasztrófa...

Én kétszer vettem O+ telefont, mindkettő DLH szállítás volt; a csomagokat mindig a céghez kérem. Mindkétszer abból tudtam meg, hogy ideért a telefonom, hogy a követési státuszban frissítettem és észrevettem, hogy valaki átvette... Nem én, hanem az első raktáros, akivel a futár találkozott. Még csak fel sem hívott, hanem odaadta a 150e+ értékű csomagot egy vadidegennek. Ha nem kell pénzt beszedniük, akkor sz..k mindenre, csak legyen aki aláír és már mennek is tovább :F !

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#437) PandaMonium válasza gombasm (#436) üzenetére


PandaMonium
őstag

Tekintve, hogy en is ceghez rendeltem ez nem tul jo hir. Tuti agyergorcsot kapok ha valami idegennek adjak a telomat aztan vadaszhatjuk kameran, hogy ki vitte el. :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#438) Macika66 válasza kentucky (#44) üzenetére


Macika66
addikt

Ejj, ha előbb tájékozódnál...
Az EIS egy giroszenzor alapú stabilizátor, sokkal jobban, érzékenyebben képes működni, mint az analóg OIS.

A gyenge akkumulátorról csak annyit, hogy a 3400-as akksi a 3T-ben ment el nekem 40-50 órát, ez 3300-ast kapott, de a proci lecserélődött a 10nm-es 835-re, ami (MÁS gyártó szerint) 20-25%-kal takarékosabb.
De írjad csak a fikázást...

A bővíthetőség eddig sem volt gond (az OnePlusnál soha nem volt bővíthetőség), ha körülnéznél a világban, hány embernek van bővíthető telefonja, de 64 GB-osnál kisebb SD-kártyával...

Azonkívül vásárolható 128-as is, amit azért megtölteni (nem értéktelen, fölösleges szeméttel) elég komoly feladat...

A pentile matrix kijelzővel nincs semmi baj, minden amoledes készülék ilyet használ. Mivel sosem volt a kezedben még OP5, nem tudhatod a kalibrációt. Ha olyan, mint az OP3T-é, akkor kiváló lesz, az sRGB kalibráció nagyon profin sikerült.

---------

A vízállóság jogos, de nem érzem feltétlen szükségét.
Kétségtelen azonban, hogy ha valaki figyelmetlen, akkor megmentheti a telefon életét vízbeejtés esetén...

(#439) f3rdzs0 válasza batabe (#435) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nézd pozitívan a dolgot. neked legalább átváltott shippedre :D kedd este azonnal rendeltem és még mindig processing
bár lehet úgy voltak vele, hogy pestre a pénteki kiszállítás úgyis megvalósul ha csütörtökön szállítják, és nem volt priority. ki tudja

f3rdzs0

(#440) gombasm válasza PandaMonium (#437) üzenetére


gombasm
aktív tag

Nálunk azért lehet tudni, hogy hol veszik át a csomagokat, szóval annyira nem veszett az el, de ekkora értékű és nagyon várt csomagnál kicsit gondosabb kiszolgálást vár az ember, legalább egy telefonhívást próbálkozásként.
Remélem nálad nem lesz ilyen gond, figyeld a csomag státuszt nagyon :K .

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#441) kano válasza Belba (#423) üzenetére


kano
nagyúr

Nálunk meg éppen fordítva volt. A UPS amit hozott, ahhoz tracking sem érkezett, a DHL pedig korrektül követhető volt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#442) Belba válasza gombasm (#440) üzenetére


Belba
őstag

Most megnéztem a legutóbbi csomagom borítékját (DHL), amit a O+-tól rendeltem.... A nevem, címem van a matricán, de a telefonszámom NINCS RAJTA!...
Szóval a DHL-es futár nem is tudja a címzett telefonszámát, ezért nem is tudja felhívni!!!... :Y

Én biztos agyvérzést kapnék, ha a 150 ezer Ft értékű csomagomat a futár akárkinek/bárkinek a kezébe nyomná!... :W

(A UPS csomagon rajta volt a telefonszámom, de akkor sem hívott a futár, mondjuk a fiam otthon volt, ő vette át.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#443) gombasm válasza RaveForce (#326) üzenetére


gombasm
aktív tag

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

Hogy neked milyen igazad van! El is mentem magamnak azt a mottót - nagyon tetszik! ... és teljesen igaz :R

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#444) Belba válasza kano (#441) üzenetére


Belba
őstag

Érdekes...
Akkor ezek szerint erre sem lehet szabályt felállítani, ahány csomag, annyiféle... :U

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#445) t72killer válasza Belba (#426) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem tavaly ellopták a VGA-mat, amit magyar megrendelőhöz küldtem Németországból. Panaszkodtunk - errefel fejem lesz@rták, hiába küldtem be a jegyzőkönyvet, fényképeket. "Költségoptimalizálás" címen átadják a csomagot a magyar postának - ahol valszleg a lopás ténylegesen történt, a felelősséget meg akkor vállalnák, ha ügyvéddel mennék a nyakukra - erre meg időm nincs. Mocsok banda:(((

#442: ezekszt ha meg a DHL-hálózaton belül marad a csomag, akkor meg ultraamatőrök... Az tuti, hogy a fenti lopási eset után én többször nem üzletelek velük.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#446) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Tracking számot hol találom meg? Honlapon sehol nincs, mailt nem kaptam.

(#447) twi452 válasza Hujikolp (#446) üzenetére


twi452
senior tag

a my orders-nél van lent egy tracking gomb és ott
legalábbis nálam van

(#448) Rick4 válasza mjani1172 (#425) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig nincs igazad, mindössze csak annyi, hogy neked fáj, hogy mások ezt meg tudják csinálni, de attól még totál legál...

Miért ne lehetne egy cégnek a világ bármely pontján leányvállalalta, aminek a vagyona egy szabadalom, egy franchise, amit aztán minden más országból a társ cégeknek ki kell fizetni? Miért ne lehetne abban az országban 0% a társasági adó?

Lövésed sincs a dolgokról...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#449) batabe válasza Hujikolp (#446) üzenetére


batabe
senior tag

nekem sincs, szerintem nem győzték visszarögzíteni :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#450) Hujikolp válasza twi452 (#447) üzenetére


Hujikolp
őstag

[kép]
Sajnos nálam nincs. A gombra sem jön elő szám, csak a követő oldal.

Akkor marad a várás. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.