Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) exelsior1


exelsior1
senior tag

Na, hívott a futár otthonról. Kb sírva mondtam neki hogy köszönöm, de sajnos hétfőre várom a munkahelyemhez a telefont, nem vagyok otthon

Galaxy S10

(#652) Macika66 válasza Eyesis (#650) üzenetére


Macika66
addikt

Ööö, pontosan hogyan érted a sima stock Androidot?

Általában a kamera az egyetlen, aminél érdemes a gyárit használni. Az oka egyszerű, mert a gyári az direkt arra az adott HW-re van kihegyezve.

Egy általános, stock android pedig több HW-val is kompatibilis kell legyen, tehát nem arról szól, hogy az egyedi plusz dolgokat is ki tudná használni.

(#653) racerx válasza Eyesis (#650) üzenetére


racerx
őstag

Milyen kernelt? Milyen stock androidot? Tegnap jelent meg kb a telefon, biztos megvannak már vele.... :W

(#654) Taci válasza Eyesis (#650) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem a stock Android nem támogatja (még) a dupla kamerás rendszert, így valószínűleg csak az egyiket fogja használni, és a zoom is csak szoftveres lesz. Szerintem.

(#655) Kocsó válasza vacs (#636) üzenetére


Kocsó
aktív tag

És hol találom meg Bog-ot hogy írjak neki privátot? :U

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#656) Eyesis válasza racerx (#653) üzenetére


Eyesis
őstag

Jogos :) Bocsi, biztos a csomagra várás türelmetlenné tett :)
Én örülnék, ha meglepiből mégis ma jönne meg a teló :)

Eyesis

(#657) k810 válasza Kocsó (#655) üzenetére


k810
aktív tag

Kattints a válaszoló levelében Bog nevére, ott a profilja. PÜ-t tudsz ott neki küldeni.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#658) k810


k810
aktív tag

Bár én már berendeltem a tokot magamnak, ez még tök jó lenne (ha nem lennék flip-mániás).

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#659) Blizzardking válasza kano (#644) üzenetére


Blizzardking
őstag

Amúgy az egész top szegmens az :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#660) Ixion77


Ixion77
őstag

Nekem elvileg ma érkezik meg az OP5, de át sem veszem, küldöm vissza. S8+ dual lesz helyette. Hátha valakit érdekel, leírom hogy én miért döntöttem így.

OP5-öt még a review-k olvasása előtt rendeltem meg, arra számítva, hogy S8-al ellentétben erre legalább lehet rakni tempered glasst és a bemutatón tett ígéreteknek megfelelően ebben lesz a valaha volt legjobb mobilos kamera + jól használható zoom. Ezzel szemben kiderültek az alábbiak:
- A normál fényképező része közel olyan jó mint az S8-é, de azért nem jobb annál.
- A zoom fényképező alig jobb egy optikai zoomnál
- Nincs OIS, 4K-ban semmilyen stabilizáció sincs (4K kijelzőm van, igénylem) <- No1 probléma
- Portrémód van, de sokszor hibázik (gyakran feltűnően mesterkélt az eredmény)
- DRM támogatás nincs, így semmilyen arra építő szolgáltatás nem működik, vagy csak lebutított szinten (pl. Google video is csak alacsony felbontásban megy)
- Kijelző nemcsak FHD (QHD helyett), de ráadásul pentile.
- Napsütés elleni extra fényerő nincs
- Design messze nem éri el az S8 szintjét, inkább tavalyi színvonal
- SD bővítési lehetőség nincs <- No2 probléma
- Nem vízálló <- No3 probléma
- Kijelzője hajlított, így TD erre se rakható
- Fizetésre nem használható (bankok jellemzően nem hitelesítik)
- Nincsenek extrák (Dex, barométer, írisz szkenner, arcszkenner, dual bluetooth, HDR, stb.)

Ezekkel szemben áll (OP5 előnyei):
- ritkább lagolás (S8 is bőven elég jó),
- nagyobb memória (nem használok annyi programot egyszerre hogy számítson)
- stabilizált szelfi (szép és jó, csak nem használom)
- ujjlenyomat olvasó a frontlapon van
- legalább a hátlap nem törékeny anyagból van
- kicsit újabb Android (nem igazán számít)

Nagyon odatette magát a Oneplus, elismerésem, tényleg az OP5 az eddigi legjobb Oneplus. Csakhogy az S8+ még jobb, nekem megéri a plusz 25% árat. Ha hozzáveszem hogy S8+ vehető normális magyar számlával, amiről cégesen az áfa visszaigényelhető, akkor szinte nem is marad árkülönbség (szolgáltatói árakról nem is beszélve).
Kár érte, reméltem hogy megszorongatja a Samsungot. Úgy érzem hogy most tartanak ott, ahol a Samsung az S6-tal tartott: már érezte az irányt, de még nem vette figyelembe eléggé a felhasználói akaratot (= sd bővíthetőség kell és kész! Vízállóság dettó.) Talán majd jövőre az OP6.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#661) Haneto válasza k810 (#658) üzenetére


Haneto
tag

Az a második nem is rossz! El is mentem. :)

Xiaomi Mi 9T Pro

(#662) zolomon17


zolomon17
senior tag

A Lechner Ödön fasorra befutott a délutános futár! :DD

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#663) kano válasza Ixion77 (#660) üzenetére


kano
nagyúr

Te úgy rendeltél meg egy 17x e Ft-os telefont, hogy fingod sem volt róla mit rendelsz?
Gratulálok...

Gyuszmancs
Ezzel eléggé mellélőttél. Utálom a Samut és amíg nem változtat a hozzáállásán EU nem is változik.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#664) PandaMonium válasza kano (#663) üzenetére


PandaMonium
őstag

Őszintén szólva nem lehetett tudni mekkora a készlet, és ott van az ingyenes visszaküldés lehetősége (többek között én is emiatt rendeltem, ha nem tetszik visszaküldöm és marad az iPhone). Szóval valahol érthető, de tényleg furcsa kissé. :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#665) racerx válasza Eyesis (#656) üzenetére


racerx
őstag

Majd ha lesz twrp akkor lesz minden :). HA jól tudom forrást már kiadta az oneplus, flar bizos heggeszt rá kerelt, azt irta.

(#666) Ixion77 válasza kano (#663) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy hittem, hogy a 27-i release dátum azt jelenti hogy a review-k csak hetekkel azután kezdenek majd szállingózni. OPO-s jó tapasztalatok után hinni akartam a bemutatón elhangzottaknak. Welcome pack és (szinte) ingyen tok is csábító volt. Elolvastam a honlapjukon hogy 15 napon belül visszaküldhető, és gondoltam adok neki egy esélyt.
Aztán másnap megláttam a reviewkat, és az OP3-t visszaküldők tapasztalatait, és már csak remélem hogy visszakapom a pénzem Paypal dispute nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#667) exelsior1 válasza Ixion77 (#666) üzenetére


exelsior1
senior tag

Én sok tesztet olvastam már róla, tulajdonképpen mindenhol csupa jókat írnak. Nem világmegváltó telefon, csak egyszerűen működik :D

Galaxy S10

(#668) f3rdzs0 válasza Ixion77 (#660) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

a helyedben én eladnám itthon mintsem ingyen visszaküldéssel szórakozzak. azért az alapból olyan 10-30 ezer profit

egyébként amit érdemes figyelembe venni, hogy lehet hogy az s8 szép, viszont mérhetetlenül kényelmetlen tartani, és nyomkodni. alapvetően egy jobb telefon, ha hajlandó vagy elviselni a touchwiz-t és megengedheted magadnak

f3rdzs0

(#669) twi452 válasza Ixion77 (#660) üzenetére


twi452
senior tag

Mondjuk azt felhozni az op5 ellen, hogy hajlított a kijelző amikor s8-at veszel helyette egy picit vicces :D

Mondjuk ahogy az s8-ra is létezik már hajlított tg úgy az op5-re is biztosan lesz, illetve ott a gyári amivel csak annyi a gond, hogy oldalt az a festett csík kitakar a kijelzőből egy keveset.. ezt nem értem miért kellett így megcsinálni.

(#670) leslien válasza Ixion77 (#666) üzenetére


leslien
nagyúr

dobd fel az apróra max annyit buksz mintha postát fizetted volna....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#671) Ixion77 válasza f3rdzs0 (#668) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem vagyok otthon ilyen berkekben, de nem igazán értem hogy miért venne valaki itthon drágábban minthogy megrendelje közvetlenül a gyártótól tisztán, saját névre, garanciával, visszaküldési lehetőséggel.

S8 ugyanúgy bumper tokban lesz mint az OPO lett volna. Két kisgyerekem van, esnek néha a telefonok :)
Ezért volt fontos szempont hogy az OP5-re normálisan rámegy a tempered glass. De mint kiderült, nem.

(#667) exelsior1: Igen, jó telefon. A probléma csupán az hogy az S8 is a piacon van, és az jobb, nem is feltétlen drágábban (áfa visszatérítés / szolgáltatói árak).

(#670) leslien: Mivel nem veszem át a futártól, szerintem nem kerül nekem semmibe a visszavitel. Persze lehet, hogy tévedek. Remélem, nem nyúlja le a futár magának...

(#672) k810: Megbízhatóbb gsm boltokból is megkapod már 220-ért: S8+ árak

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#672) k810


k810
aktív tag

Ilyenkor őszintén irigylem azokat, akik csúcsmobilhoz jutnak ilyen áron. Nekem egy S8+ még mindig 299 ezer, míg az OP5 154 volt. :( Esélyem sincs venni egyet még 1-2 évig.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#673) szpali válasza Ixion77 (#660) üzenetére


szpali
addikt

"- Fizetésre nem használható (bankok jellemzően nem hitelesítik)"

Ezt kifejtenéd?
A Simple alkalmazásnak tegnap megadtam az OTP kártyámat és vígan tudtam fizetni az OP3-al, NFC-n keresztül, PayPass terminálnál.
Azt mondod, hogy az OP5 ezt nem tudja? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#674) kano


kano
nagyúr

Jaj, ne menjünk már ebbe bele. Az OP2 topic kivételével minden OP topicba jöttek a samsung trollok. Akinek jobb a samu, vegye azt.
Ámen :R

Szpali
Van még a leírásban néhány hülyeség, de aki ennyire nem ért hozzá/nem is veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen, azt nincs értelme győzködni.
Röviden: Mindhárom NFC-s fizetés megy vele.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#675) k810 válasza Ixion77 (#671) üzenetére


k810
aktív tag

Melyikre gondolsz 220-ért? (Bár megjegyzem nekem ez a 154 volt a határ, nem vennék ennél többért telefont, akkor inkább majd használtan)

Csak mert ha Samsung, akkor kizárólag gyári garival vásárolnék telefont (tettem így az elmúlt hat évben). Ez alá nem adnám. Megbízhatónak a VIP-t ismerem a listából egyedül értelmezhetőbb áron, de náluk sem gyári garis.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#676) leslien válasza Ixion77 (#671) üzenetére


leslien
nagyúr

Mivel nem veszem át a futártól, szerintem nem kerül nekem semmibe a visszavitel. Persze lehet, hogy tévedek. Remélem, nem nyúlja le a futár magának...

várj vmit nem értek... kifizetted nem? akkor vedd át mert keringeni fog a telod a manitu után meg szaladhatsz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#677) f3rdzs0 válasza Ixion77 (#671) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát kényelem. azért postázással kockáztatsz valamennyit a pénzeden. plusz ott van az is, hogy ha csak kb 10 ezer forint a különbség, az pontosan a priority shipping, tehát ugyanott vagy. van az a pont ahol inkább kifizetsz egy két ezer forint extrát minthogy vársz még kitudja mennyit.

mondjuk most nézem, valaki 230 ezerért árulja a 128as változatot :D nah ott nem 10-20 ezer a profit

f3rdzs0

(#678) HardRic


HardRic
addikt

Möggyütt

(#679) racerx


racerx
őstag

De ki az a barom aki többet ad érte mint amiért meg lehet rendelni saját címre háztól házig??? :Y Mert az Ok hogy vannak olyan faszok akik bepróbálkoznak vele, de hogy így meg is vegye valaki? Basszus ez nem Ferrari, hogy kihozom a szalonból, és rögtön többé adom el... Ez egy Opel Astra, kihozom és már bukok rajta :). Én simán megvenném ezeket a nullkilométeres OP5-öket, mondjuk 10-el olcsóbban, kb ennyit ér meg, hogy "használt".

(#680) racerx válasza Ixion77 (#671) üzenetére


racerx
őstag

Azért ahogy olvasom, az S8 ra sincs még normális tempered glass, pláne amire egy komolyabb bumpert, tokot lehetne rátenni. Meg aztán árban is (ha nem lehet az áfát visszaigényelni) akkor van diffi rendesen, és kb annyi is a 2 telefon közti különbség. No meg a 2 év háztól házig gari, az 1 év sufnigsm garival szemben...De értem és a dilemmát. én is ebben vagyok, nekem is bejön az S8/+ (áfát is visszatudnám.), viszont a dualok ki tudja milyen régiósak, azokra a frissítés + garancia is érdekes lehet..

(#681) belan válasza f3rdzs0 (#677) üzenetére


belan
addikt

Jó nagy balek aki ennyiért meg veszi vagy inkább marha

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#682) exelsior1 válasza twi452 (#669) üzenetére


exelsior1
senior tag

Op5-re árul a oneplus teljes kijelző üveget, mindössze 30 euró :D De elvileg nagyon jó

Galaxy S10

(#683) twi452 válasza exelsior1 (#682) üzenetére


twi452
senior tag

Tudom láttam, csak az a "gondom" vele, hogy a szélein is van az a 2 fekete csík ami majdnem 1-1 mm-t rálóg a hasznos képernyőre is
Ezt nem értem miért kellett ilyenre de ahogy néztem videót a 3-asnál is ilyen a gyári

(#684) dwd1


dwd1
tag

https://opstatics.com/mage/images/products/op5-accessories/protective-case/img-1.jpg

tényleg egyik sem fogja rendesen körbe, csak a sarkoknál?

(#685) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

A futár miatt maradtam itthon de még semmi. (Pomáz) Kezdek aggódni, hogy ma nem hozzák ki, pedig reggel az enyémet is felvette a futár.

(#686) HardRic válasza dwd1 (#684) üzenetére


HardRic
addikt

De a Karbon bumper. Az az egyetlen amiből van bumper verzió.

És kibaszott szép élőben. :)))))

(#687) Kocsó válasza HardRic (#678) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Akkor az aláírásod megváltoztatható, ugye? :B

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#688) sparks


sparks
senior tag

Van már a kínaiaknál TWRP. Lassan meg lesz az első teszt és fel is rakom...
Itt már az xda-n tükrözik, na.. gyorsan meg lesz ez.

Le is szedtem, megvárom, hogy valaki felrakja és visszajelezzen, hogy OK. :DD

[ Szerkesztve ]

(#689) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ha hulyeseget kerdezek*... :D

OnePlus garvesztes nelkul rootolhato? Vagy csak nyomtalanul eltuntetheto?

*Sosem volt ilyen telefonom.

(#690) racerx válasza ForRedGlory (#689) üzenetére


racerx
őstag

Igen garanciavesztés nélkül.

(#691) szpali válasza -Gerzson- (#685) üzenetére


szpali
addikt

Elvileg a UPS 1900ig szállít házhoz (vagy előzetes egyeztetős után később is), illetve cégekhez munkaidőben (gondolom 0800-1600ig)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#692) szpali válasza k810 (#658) üzenetére


szpali
addikt

Ha ilyen Nillkin tokot találsz OP5-re, ne tartsd magadban :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#693) k810 válasza szpali (#692) üzenetére


k810
aktív tag

Én Nillkinből is flipest használtam, de ha találok, beteszem ide. ;)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#694) HardRic válasza Kocsó (#687) üzenetére


HardRic
addikt

Kösz :D

(#695) zhata válasza Ixion77 (#660) üzenetére


zhata
senior tag

"- A zoom fényképező alig jobb egy optikai zoomnál"

No ezt meg hogy magyarázod meg ?

(#696) koxkids


koxkids
őstag

Szerintem sokan várjuk a beszámolókat :P

Mit szólnak az új tulajdonosok az OP5-höz? :U

(#697) Macika66 válasza Ixion77 (#660) üzenetére


Macika66
addikt

Olyan alap tájékozatlanságon alapuló tévedések vannak a felsorolásodban, hogy csak röhögök, komolyan.

Jobb is, ha nem veszed át, dobd ki.

(#698) Macika66 válasza ForRedGlory (#689) üzenetére


Macika66
addikt

Olyannyira hogy vissza is küldheted nyitott bootloaderrel, rootolva, sőt bármilyen custom ROM-mal garanciális szervizre.

Semmit nem befolyásol a garanciában, javítják, igaz, visszazárják és ráteszik a gyári szoftot.

És itt derül ki, mekkora huncut a többi gyártó, aki a szoftveres rootolással megvonja a hardveres garanciát...

(#699) Macika66 válasza twi452 (#669) üzenetére


Macika66
addikt

az s8-ra is létezik már hajlított tg

Érdekelne, mire gondolsz. Tudsz linket adni?
Eddig tudtommal SENKINEK nem sikerült hajlított üveget csinálni, ami fel is ragad. Olyanok vannak csak a piacon, amelyeknél a szélén körben egy 1-2 mm-es sáv ragad, a többi alatt meg légrés van. Tele newton-gyűrűkkel és hamarosan porral is, amik rövid idő alatt klasszul lemattítják a GorillaGlass5-öt is...

Az OnePlus is úgy oldotta meg, hogy lefestette széleket, ne látszódjon, hogy nem tapad a leges-legszélén. De legalább a teljes felülete tapadós szilikonréteg, megmarad a mély fekete és nem lesz newton-gyűrűs sem.

(#700) oba válasza Macika66 (#697) üzenetére


oba
addikt

Komolyan nem értem... tényleg. Miért vette meg? Hagyjuk ezt a ingyen vissza küldöm dolgot... tényleg alap dolgokkal nem volt tisztában. Olyanokról is amiket már a megjelenés előtt rég tudni lehetett. Na mindegy... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.