Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) PartyShan válasza Blizzardking (#1749) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Igen van ilyen gond.(OP3) Én kivárom türelmesen. Kb. fél perc😊

[ Szerkesztve ]

(#1752) dannyl válasza sec0nd (#1742) üzenetére


dannyl
addikt

Pont nem rég linkelt valaki egy angol nyelvű cikket, hogy egy fotós tesztelte az OP5 kameráját. Mindenre azt mondta, hogy jó, csak a panorámára mondta, hogy reménytelen, használjunk más panorámafotós progit, azzal jó.

(#1753) 7Heads Drago válasza Macika66 (#1745) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A 7-es már eléggé lassúcska. A 8.1 az vállalható, és nem igen tudok problémáról.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1754) Macika66 válasza Blizzardking (#1749) üzenetére


Macika66
addikt

Érdekes, nekem is feltűnt (tegnap egész nap költöztem a 3T-ből az 5-be), hogy mennyivel gyorsabban jön be a TWRP az 5-ön. Én a gyorsabb procinak tulajdonítottam, de lehet, hogy mégsem amiatt van?

(#1755) Macika66 válasza 7Heads Drago (#1753) üzenetére


Macika66
addikt

Nem akarok hitvitát nyitni a Winfosról, nekem egy T530-as Lenovo laptopom van 16 GB RAM-mal és 500 GB SSD-vel, azon a Win7/64 a legjobb.
Másnak más hardveren meg más. :)

A lényeg, hogy EGYSZER fel kell rakni mindenképpen az Oneplus driverét, utána szerintem megy minden, ahogy kell.

(#1756) Macika66 válasza dannyl (#1752) üzenetére


Macika66
addikt

Nálad is jelentkezik ez a probléma panorámafotónál?

(#1757) sec0nd válasza Macika66 (#1747) üzenetére


sec0nd
tag

Gyári kamera appal készült, több panoráma képet is készítettem ma napsütésben, mind ilyen lett sajnos.

(#1758) Blizzardking válasza Macika66 (#1754) üzenetére


Blizzardking
őstag

Itt a data alapból ext4 volt, kiírta a twrp is. Megnéztem mikre lehet formázni, de ez volt a legjobb, f2fs nincs a lehetőségek között.

ollie - picit még visszatrénék a Viperhez, akinek nagyon kell, és nem akar sz0pni az selinuxmóddal meg a root jogokkal, annak ott van a Freedom os. Gyakorlatilag egy gyári OOS, csak ízekre lett szedve, és telepítéskor be lehet kattingatni mit kell, mi nem. Ott a Viper, és még kismillió más dolog, de aki könnyíteni akarja a rendszerét, egy csomó dolgot kiszedhet belőle. Ja és állítólag + 1 órát bír az aksi.
Feltettem játékból, holnap megnézem.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1759) ollie válasza Blizzardking (#1758) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Várom a beszámolódat.

***

(#1760) Blizzardking válasza ollie (#1759) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnos teljes értékűen még nem tudom használni a telót, mert az egyik micro sim kártyámat még meg kell vágni (vagy kicseréltetni) és szereznem kell egy nano--->micro adaptert. Emiatt melóba még nem őt hordom, úgyhogy egyelőre csak wifin látta a nagyvilágot szegénykém. :B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1761) tuareg85

Milyen 3rd party kábeleket használtok a telefonhoz? Nekem az eBay-es topicban ajánlott UGreenből a microUsb-sek beváltak, de a type C-sek meg kiesnek a 1P5-ból. A dash charging nem lényeg, kisebb áramú töltőt használok.
Szerk: akármennyire is szimpatizálok a céggel, nem vagyuk hajlandó 20 EUR-t fizetni egy kábelért, márpedig a másfél méteres ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#1762) racerx válasza Blizzardking (#1749) üzenetére


racerx
őstag

De ott volt , hogy, f2fs-re való áttéréskor, kicsit tovább tartott belépni a twrp-be(valami titkosítás feloldásával volt kapcsolatos a dolog ), hibának nem nevezném, ez van. És kb a 20 másodperc helyett volt max 1 perc. Attól függ mennyi adat van a tárolón. Azért az mindenesetre érdekes, hogy az 5-nél nem a nagy dírrel durral beharangozott f2fs lett.... :F

(#1763) petipetya válasza tuareg85 (#1761) üzenetére


petipetya
nagyúr

"de a type C-sek meg kiesnek a 1P5-ból"

Mit értesz ez alatt?

"nincs rá lezsóidő"

(#1764) szpali válasza tuareg85 (#1761) üzenetére


szpali
addikt

Én Blitzwolf kábeleket használok már nagyon régóta

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1765) tuareg85 válasza petipetya (#1763) üzenetére

Benyomon koppanásig, de már annyi mozgástól is kicsúszik, hogy nyomkodom a telefont.

(#1766) UberMutant válasza tuareg85 (#1761) üzenetére


UberMutant
őstag

(#1767) batabe


batabe
senior tag

Srácok, duál simezni most kezdtünk el az op5tel, azt hogy lehet megoldani hogy a névjegyekhez rendeljem, hogy melyik simet használja? És ne kelljen mindig minden hivasnal kivalasztani? Kerestem a beállítási lehetőséget, de nem találtam. Illetve egy korábbi op2es fórumban ajánlott dual sim selector appot kiprobaltam, de nem az igazi... Köszi

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#1768) tuareg85 válasza szpali (#1764) üzenetére

Köszi, rendeltem egy BW-ot.
#1766 UberMutant: ez nem hamisítvány?

(#1769) kazanka válasza tuareg85 (#1768) üzenetére


kazanka
őstag

Szerinted ennyiért eredeti?

(#1770) szpali válasza tuareg85 (#1768) üzenetére


szpali
addikt

Ilyenem is van, tökéletesen műxik vele a dash

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1771) Timer


Timer
veterán

Hát, kollégák, én azt hiszem, vissza fogom küldeni az ötöst, mert egyszerűen nem bírja a szemem ezt a jelly-effektet. Nem maga a látványa zavar, az nem is érdekelne, kicsit furcsa, de túltenném magam rajta. A szemeim és a fejem egyszerűen nem bírják el, konkrétan már 5-10 perc szöveg olvasás után elkezdek könnyezni, és tegnap estére a fejem is rendesen megfájdult. Lehetne placebo, de nem az, mert ma reggel újra megpróbáltam, és amíg az OP3-on semmi gondom az olvasásal, az ötösön egyszerűen folyamatosan hunyorgok. Azt hozzá kell tennem a korrektség kedvéért, hogy amúgy is érzékeny a szemem az ilyen dolgokra, és munkával is rommá van terhelve; nemrégiben volt nálam egy Lenovo tablet, ott a képfrissítés sebessége lehetett extrém alacsony, mert attól még hányingerem is volt a szem-, és fejfájás mellé.

Mivel fordítva van beépítve a kijelző, ha érdemben foglalkoznak is ezzel a problémával, nem hinném, hogy javítani tudják. Az egyetlen megoldás, ha a képfrissítés irányát esetleg egy OTA-val megfordítják, mert így (a panel fizikai pozíciójától függetlenül) ugyanúgy fentről-lefelé irányban történhetne, mint minden más mobilban, és ez talán orvosolná a problémát.

Szerdáig várok rá, hogy változik-e a hivatalos kommuniké a "nincs probléma, ez természetes" vonalról a "megpróbáljuk megoldani" irányába, ha nem, küldöm vissza, mert ha ez tömeges lesz, később már biztosan akasztani fogják a lábukat.

Az OP fórumain sokan esküdöznek, hogy az Ő készülékük hibátlan, de ez placebo lehet. Ahogyan írtam feljebb is: van, akinél a LED-ek zöme is villog, ezért folyamatosan szenved tőlük, a legtöbb embernek pedig ez semmilyen gondot nem okoz.

Ha van tapasztalatotok visszaküldéssel, vagy a leírtakkal kapcsolatban, szívesen olvasnám.

PS: azt azért furcsálom, hogy egyetlen tesztoldal sem jelezte ezt a hibát. Most vagy nagyon meg vannak kenve a fiúk és hallgatnak, mint a sír, vagy ők "speciál" változatot kaptak, amiben valamit változtattak vánplásszék. Azt nem akarom elhinni, hogy ők nem futottak volna bele alapból a hibába, többezer komment gyűlt össze a témában az OP hivatalos fórumán.

[ Szerkesztve ]

(#1772) G-Bali


G-Bali
senior tag

Nem tudom de nekem nem akar az a 8-9 ora kijelző idő össze jönni,
kijelző
aksi
Van valami amit állítgatni kellene :F

Immi60: cserélem is !

[ Szerkesztve ]

(#1773) Td48Vii válasza G-Bali (#1772) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Első ránézésre ez a fehér téma nem szerencsés amoled mellett, a fekete pixelek nem fogyasztanak energiát, minél sötétebb, annál jobb.

(#1774) Koktail válasza szagabor (#1741) üzenetére


Koktail
tag

Sajna én is hadonló cipőben jàrok de csak egyszer megpróbáltam azóta nem foglalkoztam vele de majd ma. Nem tudom mi lehet a gond.

(#1775) szpali


szpali
addikt

Szilikon tok kérdés!
OP3-on clear 0.6mm Nillkin tokot használtam, aminek a szélei csúszás mentes, érdes felületűek voltak.
Találkozott már valaki ugyan ezzel OP5-re? :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1776) -Gerzson- válasza G-Bali (#1772) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Nekem is nagyon változó. Van hogy két napig megy egy töltéssel a telefonom, utána meg egy nap lemerül. Most a waze a gyanús. Ha csak egy kicsit is használom és használat után nem lövöm ki, akkor szerintem ez zabálja az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#1777) G-Bali válasza -Gerzson- (#1776) üzenetére


G-Bali
senior tag

Tárgyaltam

[ Szerkesztve ]

(#1778) kiSSrac válasza -Gerzson- (#1776) üzenetére


kiSSrac
tag

Nekem a Waze-val volt egy gondom...

Csak 4G-vel:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/07/02/767waze_jo.jpg

Wifivel:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/07/02/767waze_jo.jpg

Szóval ha nincs wifi akkor az egyéb adatok nem jelennek meg (hány perc, mikor érek oda, stb) így gondolom a traffi és baleseti jelzések se...
Sebesség és kilométer jó...

Valamit rosszul állítottam volna be? Vodafone 4G full térerőn van amint látszik...

[ Szerkesztve ]

(#1779) axlfsi válasza Timer (#1771) üzenetére


axlfsi
veterán

Mint ahogy korábban írtam és később le is videóztam, én nem látom, nálam nincs jelen...
Továbbra sem értem, hogy ez akkor mégsem globális és mégsem a fordított kijelzőből adódik vagy csak ilyen szar lenne a szemem, hogy nem tűnik fel?!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1780) darkpower


darkpower
aktív tag

Utána olvastam kicsit ennek a fájlrendszer dolognak.
Állítólag direkt álltak vissza ext4-re f2fs helyett, mert utóbbi instabil.
Ami elég érdekes, mert erről nem igazán olvasni cikkeket. Ráadásul a 3/3T felhasználóknak meghagyja az oneplus ugyebár... Szóval nem tudom mennyi az igazság ebben.
Jó lenne tudni hány csúcskészüléken van f2fs.
Ahogy néztem, a Samsung s8 még ext4-t használ, pedig ugye a samsung fejlesztette ki az f2fs-t :((

(#1781) Timer válasza axlfsi (#1779) üzenetére


Timer
veterán

A videó nem hozza ki mindig, szerintem, és van olyan oldal, ahol alig észrevehető. Ettől a jelenség még ott van, és úgy sejtem, folyamatosan fárasztja az arra érzékenyek szemeit. Nálam leginkább ebben a fórumban, asztali nézetben észlelhető, a hozzászólások címsorainak távolságának változásában, jellemzően lassú görgetés esetén, az animáció vége felé, amikor már lassul a görgetés.

Vagy hazudtak, és a panelekben van eltérés. A tiéd is 8/128-as?

[ Szerkesztve ]

(#1782) sec0nd


sec0nd
tag

Ami még feltűnt a telefon kijelzőjén, hogy a jobb oldalánál a megjelenített kép rózsaszínes, lilás árnyalatot kap, szürkés, fehéres színnél látom ezt legjobban.
Gyengébb panelt fogtam ki?

(#1783) dannyl válasza Macika66 (#1756) üzenetére


dannyl
addikt

Az enyém még úton van :) Tesóm rendelte meg Spanyolországba, most küldi haza (az okokba most ne menjünk bele).De már rohadtul kíváncsi vagyok erre a jelly-re. Ha zavaró, azonnal megy vissza. Azért 150+k-ért ne legyen zselé. Akkor veszek inkább egy OP3-mat, vagy marad a G4.

Szomorú, hogy nincs is alternatívája ennek a telónak ilyen árban :( (legalább is az én igényeimnek megfelelő)

(#1784) Darth_Revan válasza sec0nd (#1782) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Teljesen fehérnél megnéztem Chrome alatt, nekem nincs ilyen.

(#1785) sec0nd válasza Darth_Revan (#1784) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm, hogy megnézted. Talán prohardver fórumot olvasva jelenik meg legjobban.
Lehet hogy ott erősebb a háttér-világítás, bevilágít. Lefotóznom nem sikerült, ott nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#1786) Darth_Revan válasza sec0nd (#1785) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Eredeti fólia rajta van ?

(#1787) ollie válasza tuareg85 (#1761) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Blitzwolf márkájú type c kábeleket vettem, jó minőségűek.

***

(#1788) Macika66 válasza kazanka (#1769) üzenetére


Macika66
addikt

Biztos, hogy nem eredeti, de ha megnézed a rengeteg minősítést, mindenkinek működik rendesen...

Én is rendeltem egy ilyet a két eredeti 1,5m-es mellé, összehasonlításnak.

(#1789) sec0nd válasza Darth_Revan (#1786) üzenetére


sec0nd
tag

Igen. Az okozhatja? Mindig használok védőfóliát, vagy üveget.

(#1790) Macika66 válasza szpali (#1775) üzenetére


Macika66
addikt

Én is ezt keresem, jobb híján (míg meg nem jön a 3 fajta rendelt tok) ezt a 3-as Nillkint használom most rajta. Sajnos a gombok és a csúszka minimális áthelyezése miatt körülményes, de csak kibírom már valahogy...

(#1791) dannyl válasza sec0nd (#1789) üzenetére


dannyl
addikt

Ha nem látszik a képernyőmentésen, akkor vagy kijelzőhiba, vagy a fólia, bár az utóbbit eléggé kétlem. Más eszköz nincs, amivel lefotózhatnád?

(#1792) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, most már kíváncsi vagyok. Aki lát zselé effektet, annak nem 8/128-as változata van? Én akármit csinálok, nem látom, és a kisebbet vettem.

***

(#1793) Darth_Revan válasza sec0nd (#1789) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nézd meg fólia nélkül. A képernyő legszélén a gyári fólia okozhat lilás csíkot ha viléágosabb fény szűrődik át rajta és te is "jó" szögből nézel rá.

ollie: nekem 8/128 van és én sem látom, pedig jó pár videót néztem róla, hogy mit kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#1794) Macika66 válasza sec0nd (#1785) üzenetére


Macika66
addikt

Az erősebb háttér-világítás bevilágít.

Amoled panelnél.

Hogyne, szerintem is...

(#1795) sec0nd válasza ollie (#1792) üzenetére


sec0nd
tag

Nem, nálam a kisebbnél is van.
Darth_Revan: Nem szeretném még levenni, egyből cserélném másik védőre ha leveszem. Illetve egy héten belül visszaküldöm ha a jelly scrollingot nem tudják javítni.

[ Szerkesztve ]

(#1796) ollie válasza sec0nd (#1785) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs háttérvilágítás AMOLED-nél, minden egyes képpont különálló ledekből áll.

***

(#1797) Macika66 válasza ollie (#1792) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem 8/128 van, foglalkoztam vele úgy 20 mp-et, annyi idő alatt nem láttam meg, majd azután sem (már direkt keresve), hogy a YT videon megláttam, mit kéne lássak.
Az enyémet március elsején szerelték össze.

(#1798) Macika66 válasza Timer (#1771) üzenetére


Macika66
addikt

Küldjed.

Bár szerintem ha nem kapták volna fel, semmit nem vennél észre, valószínűleg hiperérzékeny vagy és/vagy fogékony a placebora.

A fórumokon azt írják, a görgetés végének pillanatában (túlhúzás) kb. 10-15 századmásodpercig áll fenn ez a hatás. Ennyi idő alatt biztosan nem olvasod el a szöveget. De most DIREKT csak azt részt figyeled. És valószínűleg ezek után is már csak az érdekel az egész kijelzőben... :)

Szerintem az adott magyarázuat erősen buta dolog, hiszen mitől lenne más, ha fentről lefelé vagy lentről felfelé frissítik a képet?
Hiszen (ha csak 30 fps lenne) szinte kizárt, hogy érzékelhető legyen.
Ha erre érzékeny lennél, akkor nem tudnál filmet, mozit nézni sem, ott alacsonyabb a frissítési arány.
Sőt, ameddig katódsugárcsöves TV-d volt, addig sem láttál volna a könnyeden keresztül, az 25 félkép volt mp-enként, ráadásul felvillanásokkal...

Persze, mostmár, hogy beleélted magad, hogy ez rossz, innentől már pszichikailag sem fogsz SOHA OP5-re könnyezés nélkül nézni.

Tehát tényleg csak a visszaküldés marad, kár, hogy bukta nélkül nem lehet.

(#1799) sec0nd válasza ollie (#1796) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm, igazad van.
dannyl: Screenshoton nem látszik. Egyelőre nem sikerült láthatóan megörökíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1800) kazanka válasza Macika66 (#1788) üzenetére


kazanka
őstag

Az nem számít hogy elvileg 3T-hez van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.