Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hyperspace válasza Blizzardking (#184) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem tudom ki vagy, de részemről maximális tisztelet, én is így gondolom, és ez minden hsz-edre igaz :K

Eszembe jut még az OP3, S8-cal többet kell bajlódni, hogy kinyissa az ember (hiába a retinaszkenner, így meg úgy kell tartani, hogy lássa a szemem), meg esetenként megröccen, jobban, mint a OP. Ennek ellenére nem érzem, hogy ezt a telefont meg kéne venni. Tényleg csak egy "hoztuk a kötelezőt" szaga van. Várni kell még egy évet. Kivéve, ha tabletet dobnak ki a piacra, akkor azonnal küldöm nekik a pénzem :D .

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#252) prolad


prolad
őstag

Jó kis gép, még a külseje is elmegy, de a tippelt 4ezres akkunak jobban örültem volna. Sanpi 835 meg 8GB RAM meg jó dolog, csak kérdés, hogy a még mindig full hd kijelző mellé kell-e. Ha tényleg a boltokban lesz júliusra, 150ért, akkor lehet ez lesz a következő.

(#253) enginev3.0 válasza Shyciii (#249) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért csak nem kell egy évet várni
Szomorú lenne
Max 1-2 hónap, ha már sokan panaszkodnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#254) Pug


Pug
veterán

Hát kár érte, mondjuk aki követte az info morzsákat, annak nem volt meglepetés... :(

(#255) vicze válasza mjani1172 (#209) üzenetére


vicze
félisten

Aha, szóval azt mondod 4éve adót csalnak az EU-ban?

(#256) forgonati válasza racerx (#217) üzenetére


forgonati
őstag

A Pocketnow kamera tesztje már fenn van youtubon, elég hosszú és részletes. Szerintem nem rossz a kamera, de nem is a legjobb. Az ois kihagyása érthetetlen. Én mondjuk biztosan nem váltanék a 3-ról, a 3T-ről meg aztán pláne.

Keelah Se'lai!

(#257) Edge


Edge
veterán

jó lett ez(bár többet vártam legalábbis ami a kávákat illeti alul felül) de maradok még op2-n, custom romokkal teljesen op még az is.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#258) ittakary válasza vicze (#255) üzenetére


ittakary
nagyúr

amúgy igen :D

masszívan, nagy volumenben :K

(#259) #16820480 válasza vicze (#255) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lényegében igen, ahogy az összes ebay eladó is. Mert ha mondjuk a lengyelektől küldik, akkor áfa-különbözetet kellene rászámolni az árra.

(#260) Shyciii válasza enginev3.0 (#253) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah nem úgy értettem. Részemről várok 1 évet. Amúgyis a kávák miatt nekem nagy a mérete.

(#261) Dr. 444Hertz válasza oba (#250) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sony?
Ők többet is kiadnak. :D

Soha nem azzal volt a baj, hogy évente több flagshipet ad ki egy gyártó.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#262) Taci


Taci
addikt

Számomra nem (lenne) fájó az OIS kihagyása. Irigylem (S7 tulajként), ahogy a Pixel és (most már) a OP5 kamerája működik, és ahogy rezzenéstelen videót produkál. Ahhoz, hogy az S7-tel felvett videó ilyen legyen, mindenképpen kell egy külön szoftver, ami stabilizálja. (Akár telefonon, akár gépen, vagy akár a YouTube-feltöltésnél.) Szó nélkül cserélném az OIS-t egy ilyen látványosan jól működő EIS-re.

(#263) #16820480


#16820480
törölt tag

Még egy kamera teszt: [link]

(#264) vicze válasza #16820480 (#259) üzenetére


vicze
félisten

Csak akkor kell ezt csinálni, ha az eladásaid meghaladják a 35e vagy 100e EUR-t országtól függően. A mi limitünk nem szerepel, így passz hogy mennyire legálisan járnak el, nyilván kevesebbnek vallod be, vagy feldarabolod több különböző cégre stb. mind teljesen legális. Amúgy magyar adószámot kéne kérjenek, és lengyeleknél visszaigényelni, magyaroknál meg rárakni a magyart. Ezt nyilván valóban nem csinálják, de nem feltétlen illegális. De ettől még ahol a termék belép az EU-ba ott ki kell fizetni az adott ország áfáját.

Tisztában vagyok vele, hogy trükközik a rengeteg cég, de nyilván nem kell olyan drasztikusan csinálja mindenki. Pont az a probléma, hogy a szürke importnak több különböző szintje van, és nehéz megmondani, hogy melyik szinten van egy adott cég. :)

(#265) ittakary


ittakary
nagyúr

tegnap sima tokot (22€) még ilyen 21:00 előtt tudott valaki venni?

21:00-kor fizettem ki a telefonom, de akkor már semmi nem volt készleten :(

[ Szerkesztve ]

(#266) tommygunn84


tommygunn84
csendes tag

Emberek amúgy az megvan hogy sokan azt várnátok el hogy ez a telefon is mindent tudjon (csúcs soc, memória, kamera, kijelző, Ip védettség, DAC stb) mint a nagy gyártók flagshipjei csak éppen kerüljön fele annyiba. Na mégis ezt hogy? Szerintem a OP 5 egy igen is korrekt masina lett még mindig korrekt áron. Én sem érzem hogy a 3-at le kéne rá cserélnem, de aki régebbi készülékkel csere előtt áll annak igen is egy jó ajánlat lehet. Hogy kinek mi a fontos a telefonban az meg egyéni referencia kérdése.
Ja és az árakat lehetőleg meg azonos feltételekkel hasonlítsuk már össze, mert lassan az következik hogy qrva drága lett a Oneplus mert veszek S8+-t 80k-ért lopottan! 😁

(#267) Dr. 444Hertz válasza tommygunn84 (#266) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A probléma ott kezdődik, hogy sokak szerint jobb teló az OP5, mert olcsóbb.
Nem jobb teló.
A drágább telók többet tudnak, mint ez, és pl. egy S8 ugyanolyan jó választás anyiért, mint ez ennyiért.

A 150k-s kategóriában pedig hülyeség, hogy verhetetlen.
Valakinek ez a tökéletes, másoknak pedig egy tavalyi modell, esetleg egy másik aktuális konkurens teló.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#268) twi452 válasza ittakary (#265) üzenetére


twi452
senior tag

Nem, rohadt gyorsan elment szinte minden kieg.
Én ezeknek a fa hátlapoknak a minőségére vagyok kíváncsi illetve inkább érzésre milyen a fogása.
Azt olvastam h igazi furnér műanyaggal összepréselve.
Meg szeretném ha lenne később bambusz :)

(#269) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Valaki tudja, hogy a OnePlus miért bünteti az Európai vásárlókat? :F

amerikában 539 $ a csúcs modell (~150 ezer forint)
európában 579 euro ugyanaz a modell (~173 ezer forint)

Azért ez eléggé combos különbség.

Arról nem is beszélve, hogy ezért a pénzért már iPhone 7-est lehet kapni, egy s8-as is csak 10 ezerrel több.

Csak én érzem úgy, hogy nagyon nagy arca lett a OnePlusnak? Mire fel? Arra, hogy be tudtak tenni egy iPhonet a fénymásolóba? :U

A design egyértelmű másolat, a kamera, azért nem tűnik egy HTC U11, vagy S8as szintnek.
Kb. lassan a 8 giga ram az egyetlen mentségük, de az ennyiért kevés lesz.. :(((

(#270) Blizzardking válasza enemi (#190) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nagyon szépek! :R
Csak nem tudtam kideríteni mivel lűtted!

vicze1 @197 - Hurrá!

HardRic @160 +1

racerx - szerintem 3-ról, 3T-ről nincs értelme 5-re váltani. Picit jobb üzemidő lesz, meg pár százalékkal gyorsabb működés (ami kb észrevehetetlen). Nem véletlenül gyakták le a 3T-t seperc alatt.

paolinho - szerintem 5-7 órás sot-okat fog tudni, ami custom kernelekkel, romokkal kitolható 7-9-re.

Shadon @220 - a nagyobb aksival egyetértek, de ha QHD is jött volna mellé, ugyanitt tartanánk. Ja és az OIS is zabál ám rendesen, és akkor a vékonyítási mánia látta volna kárát, ami nem érdekelt volna engem sem, szóval +1, egyetértek

oba @222 - ha nem akarod széjjel romolni, szerintem S7-ről sincs értelme erre váltani. Annak jobb a kamerája. A legnagyobb előnye a Oneplusnak hogy nem vesztesz garit ha rootolod, buzerálod.

Sheratan @233 - Igen, ott picit elcsúsztak szvsz hogy lehetett volna vastagabb, akkor belekerülhetett volna egy 4000-es aksi minimum, és akkor lehetett volna stabilizált a hátlapi kamera. Csak akkor lehet hogy árban átlépett volna egy álomhatárt. (Amit én megadnék érte, de lehet hogy sokan már nem).

tuki2200 @238 - vettem a fáradságot, végignéztem a videót, és nyomtam 8 linket. Te is megtennéd..? És megnézzük együtt. ;)
A videó szifon7-ről szólt. A single sim touchwiz knox bajnok samsungot ne keverjük ide, mert ez a 3 már önmagában dealbreaker sokaknál külön külön is. Nagyon jó a kamerája, örülünk, wrong topic.

jacis @244 - igen, de azért mert az előt nagyon nagyot szólt. Mindig ugyanolyan nagyot nem lehet szólni. De az szerintem is nagyobb ugrás volt!

hyperspace @251 - Köszi. Nem vagyok senki, csak nincs annyi pénzem hogy megengedhessem magamnak, hogy ne legyek alapos. Ezért gondosan választok, saját szememmel nézek, és évekig használok egy telót. :R Én most speciális helyzetben vagyok, kb mintha első telóm lenne, úgyhogy nulláról váltva igen jó ajánlat.

forgonati - "Az ois kihagyása érthetetlen" ; szerintem az ár miatt kihagyták a 4000+ -os aksit és az ois-t, és a vékonyításra fogják. Merthogy az ois zabál mint az állat. Egyébként nem tudhatjuk, lehet hogy más (sokkal nagyobb) piacokon kajak érzékenyek a vékonyságra a népek, és csak mi vagyunk úgy vele, hogy lehet másfél venti vastag is, csak legyen benne egy bivaly akku.

tommygunn84 - Vagy lopok egy S8+ -t ingyen. :DDD

Dr.Anonymus - @269 - a kommentedben megbúvó kérdések 100%-ára választ kaphatsz, ha visszaolvasol. Viszont a kommented egyéb részét képező kijelentések alapján lehet hogy nem vagy az az olvasós típus..? :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#271) tommygunn84 válasza Dr. 444Hertz (#267) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Pontosan ezt írtam én is hogy teljesen egyéni kinek mi számít egy telefonban. Nyers erő tekintetében nemhogy árában de még drágábban sem igen akad ellenfele, de pl a kamerát figyelembe véve akad jobb választás ezen összegért. Meglátásom szerint viszont olyan nem igazán lesz ahol nem prémium ár mellett ne kellene kötni valami kompromisszumot.

(#272) Belba válasza Dr.Anonymus (#269) üzenetére


Belba
őstag

:U

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#273) belan válasza #63534592 (#205) üzenetére


belan
addikt

Szerintem jobban jársz hosszú távon a i7el ,most oneplus 5 szerintem nem egy nagy durranás lett szerintem egy lg g6 most jobb választás hiába gyengébb hardverben ,de i7szerintem minden képen jobb választás ,ez a oneplus 5 nagyon egy i7plus klón telefon lett de ha már így le utánozták i7plust akkor ip68 miért nem csináltak meg

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#274) opr válasza Dr.Anonymus (#269) üzenetére


opr
veterán

Fentebb mar ki lett targyalva, de roviden/tomoren:
- Az amcsi ar mindig netto
- Az EU-s ar mindig brutto

Tehat ugyan annyiba kerul ott is, mint itt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#275) Taci válasza Blizzardking (#270) üzenetére


Taci
addikt

enemi képei Samsung Galaxy S7 edge telefonnal készültek. (SM-G935F) ;)

(#276) vicze válasza Blizzardking (#270) üzenetére


vicze
félisten

"Ja és az OIS is zabál ám rendesen"
Az OIS mit zabál? :D kb. 4db rugó, meg minimális elektronika, pár 1mW a fogyasztása, teljesen elhanyagolható. A mérete az ami sokkal nagyobb, illetve dual kamera esetében a két szenzor szinkronban kell legyen, amit megoldani csak még nagyobb házzal lehet.

(#277) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát ez így karcsú. De nagyon.

Se QHD felbontás, se nagyobb aksi (bakker, mondhatnak akármit, a 3T-ben izmosabb aksit sikerült belerakniuk, ne akarják már sikersztoriként eladni, hogy visszalépést csinálnak...), se vízállóság, se Daydream-támogatás. A kamerát majd meglátjuk, de csodát nem várok, feltehetően továbbra is csak követi a Samu / LG / HTC / Apple éllovasokat.

Maradok a 3T-nél, egyszerűen semmi pluszt nem nyújt ahhoz képest számomra... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#278) sutszi


sutszi
veterán

Ebbe az 150 ezres kategóriában milyen alternatívák vannak még ami ténylegesen ellenfele lehet az OP5-nek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#279) Taci válasza Cifu (#277) üzenetére


Taci
addikt

Aki tavalyi-tavaly előtti erős(ebb) telefonról váltana, annak szerintem nem éri meg a OP5-öt választania (persze ez egyéni preferencia és ízlés kérdése). Az 5 talán azoknak lehet most jó választás, akik nagyon régi készülékről váltanak. (Bár számomra ez már a túl drága-kategória. Nem bántam meg, hogy az S7-et választottam pár hete - most mérges lennék, hogy "erre vártam, és emiatt szalasztottam el az akciós S7-et").

(#280) petipetya válasza Dr.Anonymus (#269) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valaki tudja, hogy a "OnePlus miért bünteti az Európai vásárlókat?"

Szóval ezért ébredek minden reggel véresre korbácsolt háttal? Egészen eddig a fogtündérre gyanakodtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#281) konczy3 válasza racerx (#217) üzenetére


konczy3
senior tag

Nekem mikor 2 éve vettem sz X-et külön volt a kínai, az EU, meg a US verzió, B20 csak EUba volt meg a Dual Sim is más volt. Ennél nem tudom hogy van.

Never Settle

(#282) Gibo válasza vicze (#197) üzenetére


Gibo
senior tag

az ugye megvan, hogy szoftveres okok miatt nem kaphat újabb android föverziót az OP2? Pontosabban a snapi 810-el szerelt telefonok... (illetve még egy csomó másik, így pl a Honor7-em sem Kirin 935-el...)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#283) #16820480 válasza vicze (#264) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a 35e € nem olyan iszonyatosan sok, az 70e telefont jelent, ezt pedig az év során egészen biztos, hogy meghaladják. Szóval valami trükközés kell legyen, ami lehet persze még legális, ahogy írod. De mondjuk az Amazon nem szarakodik ilyenekkel, automatikusan igazítja az áfát a szállítási címednek megfelelően.

Blizzardking: Nálam igazából már meghaladta, én inkább a 100 ezret szeretném közelíteni telefonvásárláskor, nem pedig a 200-at. Oké, a 64-es, ami bőven elég lenne nekem, az "csak" 155 ezer, de már az is elég sokat drágult az eredeti OP3 125 ezres árához képest.

(#284) Dr.Anonymus válasza opr (#274) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi az infót ! :)

(#285) konczy3 válasza ittakary (#229) üzenetére


konczy3
senior tag

Behalok rajta :) :) :)

Never Settle

(#286) Kajt válasza sutszi (#278) üzenetére


Kajt
tag

Szerintem Samsung S7, de javitsatok ki ha tevedek. Erdekel is a velemenyetek mert nagyon gondolkodom rajta. Kameraban jobb picivel OP5, kb ennyi, de "point and shot"-ra igy is tokeletes. Kompakt meret es IP68 ami szerintem mervado S7-nek, bovithetoseg es felbontas (VR) is ha valakinek fontos.

[ Szerkesztve ]

(#287) Cifu válasza sutszi (#278) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pl. a Honor 8 Pro.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#288) vicze válasza sutszi (#278) üzenetére


vicze
félisten

Attól függ mik az elvárásaid. A Mi6 ugyan úgy 150e itthon(Kínából olcsóbb), csak abba belefért az OIS, és nagyobb aksi(jóval kisebb házba), de nincs benne jack. Illetve van még a ZTE Nubia Z17.
Majd nyilván őszre jön több kínai is S835-tel, de általánosan még kevés készülék van vele.

[ Szerkesztve ]

(#289) Gibo válasza sutszi (#278) üzenetére


Gibo
senior tag

Honor 8Pro / Honor 9 , Xiaomi Mi6...egyenlöre kb ennyi ami beugrik.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#290) hyperspace válasza Cifu (#277) üzenetére


hyperspace
őstag

Hát de tudod, az új soc-ok annyival, de annyival kevesebbel is beérik.. ;) :U
Kíváncsi leszek, hány év kell még, hogy eljussunk oda (újra), hogy gond nélkül 2-3 napot lehet nyúzni egy telefont.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#291) belan válasza #16820480 (#283) üzenetére


belan
addikt

Szerintem igazad van 125 ezres ár jobban hangzana mint 155 ,és 8gb ram változat majdnem 180 ezer most ha reálisan gondolkodom akkor 200 körül egy új i7plust veszek 1 év világ garanciával,nem vagyok Apple fan de oneplus 5 meg látja valaki a azt mondja ez i7plus közelről meg nézi hat ez nem i7plus csak egy olcsó kínai utánzat ,de majdnem annyiba kerül mint egy i7plus ))ha 8gb ram változata nézzuk ,nekem blackberry keyone is jobban teszik mint oneplus5 mert egyedi és stílusos ,szerintem fontos ha egy gyártónak van egyedi stílusa nem csak másol

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#292) vicze válasza Gibo (#282) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez nem nyert. :) Kevered a S800-zal, van több S810-em 7.0-val. Minden megkaphatja, ami 64bit-es SoC, +S805, szóval a Kirin is.
Az OP2 meg be van ígérve, csak lassan halad...

(#293) vicze válasza #16820480 (#283) üzenetére


vicze
félisten

De a limit országonként van("to that country"), nem összesítve. :) 70e telefont meg nem adnak el itthon, ha meg 100e€. Szóval elvileg eloszlik szépen, hogy teljesen legális maradjon az egész.

(#294) Cifu válasza hyperspace (#290) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van ilyen telefon. Édesanyám a Redmi 3S-el három napokat kihúz, úgy, hogy zenét hallgat rajta, elvétve facebook-ozik, meg telefonál és néha fotózik.

De ha ezt olyan HW környezetben szeretnéd, mint a Oneplus 5, akkor abban legalább 4500-5000mAh-s aksi kellene legyen.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#295) konczy3 válasza vicze (#292) üzenetére


konczy3
senior tag

Így van S800-801, azokra nincs pl OnePlus X.

Never Settle

(#296) fogtunder válasza petipetya (#280) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Korbácsolni nem szoktam, feszítővasat használok ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#297) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Hát most nem tudom, hogy inkább legyen gép felújítás + Motorola Nexus 6, vagy legyen OP5, és kis frissítés a gépben... :))

(#298) WOT-H-A-C válasza fogtunder (#296) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#300) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem ájultam el tőle.

A 3/3T szép volt, nekem nagyon tetszik, minden nap örömmel használom.

Az áremelkedést indokolatlannak tartom.
A SoC-en és a dupla kamerán kívül szinte semmi előrelépés sincs az új telefonban, ami miatt le kéne cserélnem a 1+3T-m.
Majd a 1+6 vagy 7, esetleg 8-nál elgondolkozok, hogy megint egy 1+ telefonba ruházzak be.

Kb. annyira egyedi a telefon, mint két doboz szárított tubifex egymás mellett a horgászbolt polcán.

Tetszik, nem tetszik ez már nem a flagship killer amivel anno indított a 1+.
Tisztességes iparosmunka, nem több, nem kevesebb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.