Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Macika66 válasza kano (#1246) üzenetére


Macika66
addikt

Pedig a Gránitnak már kb. 1 éve van ilyen appja, MKB is tud ilyet és a Telenor is. Régen nem újdonság már.

Várjunk kicsit!

Az MKB és a Telenor össze van kapcsolva a SIM-mel.
Az OTP-s Simple-nél hóttmindegy, melyik szolgáltató SIM-je van a telefonodban.

Ezért óriási dolog.

Itthon két bank tudja (alkalmazza) a SIM-független eljárást, a Gránit és most az OTP.

[ Szerkesztve ]

(#1252) racerx


racerx
őstag

Ahogy nézem, az a baja főleg a többségnek, hogy sokkal többet vártak a kamerától, az előzetes hype, fogadzkodások miatt (erre a dual camera, clearer fotos szlogenre volt felépítve a reklámkampány is), a telefon többi része minimális ráncfelvarráson (vagy még azon se) esett át, de efelett simán átsiklana mindenki, ha a kamerától oda meg vissza lenne mindenki. Így hiába a jó ár, hiába a jó hardver, a támogatás, a garancia, a stock közeli android, kicsit savanú ez a szőlő. Op3 ról, vagy hasonló tavalyi flagshipről nen annyira éri meg, viszont minden másról igen a váltssra.

(#1253) Td48Vii válasza Macika66 (#1251) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Igen, és bár az eladó nem látott bele a telefonba, hogy milyen app, de gondolom ő még nem találkozott ezzel a fizetéssel, azért lepődött meg

(#1254) HardRic válasza racerx (#1252) üzenetére


HardRic
addikt

Én is csípőből rendeltem meg a bemutató után, ilyen szlogennel ha a kamera jó, nekem jó. Erre pont az gyenge, de szerencsére csak szoftveresen, így ha OP nem is, valaki előbb utóbb megfixálja.

(#1255) Hoorus válasza racerx (#1252) üzenetére


Hoorus
őstag

Hajt a kíváncsiság engem is a OP5 irányába, de az érvek a jelenlegi Honor 8-am mellett szólnak.Mivel játszani nem szoktam telón, így felesleges a brutál hardver. Ha így nézem, akkor a H8 már előnybe is került a OP5-el szemben.

Pl.: infra, bővíthetőség, dual aktív képesség..

SZVSZ nekem nem ér meg 80000 HUF ráfizetést a OP5, de azért el tudnám viselni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1256) kano válasza Macika66 (#1251) üzenetére


kano
nagyúr

Az MKB nem, csak a Telenor. Viszont ahogy olvasom az MKB olyan szempontból jobb, hogy fizetésnél nem kell aktív netkapcsolat.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1257) Macika66 válasza Hoorus (#1255) üzenetére


Macika66
addikt

Ha elvagy rendesen a Honor8-cal, akkor nincs értelme váltani, nagyon nagyot lehet csak bukni rajta.
Nagyon szép telefon a Honor8, legalább olyan jó az ár-teljesítmény viszonya, mint az OnePlusnak.
Ha Honor 9-re akarnál cserélni, akkor is ugyanannyit fizetnél rá...

(#1258) Hoorus válasza Macika66 (#1257) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen, és az se tud többet, csak erősebb a vas benne.. :))

(#1259) dptrsk válasza kano (#1256) üzenetére


dptrsk
addikt

Simple es Granit eseten se kell net.

(#1260) racerx válasza Hoorus (#1255) üzenetére


racerx
őstag

Hát igen, ez az hogy egy viszonylag uj, jó telefonról valtani nem biztos hogy igy megéri, de egy régiről még mindig ez az egyik legjobb ajánlat.

(#1261) -Gerzson- válasza f3rdzs0 (#1226) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Benne volt, hogy javították de szerintem nem sikerült. Lehúzott redőnnyel teszteltem de nem érzem jobbnak.

(#1262) Macika66 válasza kano (#1256) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, ez a két fajta dolog van, vagy a SIM-ben van a biztonsági elem, vagy online nettel érhető el.
Mindkettőnek megvan az előnye is, hátránya is.

Valamiért az utóbbit jobban preferálják újabban. Gondolom, amiatt, mert az online visszaellenőrzés gyorsabb, pontosabb.

(#1263) Macika66 válasza dptrsk (#1259) üzenetére


Macika66
addikt

Ebben Te biztos vagy?

(#1264) oba válasza Macika66 (#1263) üzenetére


oba
addikt

Én simple -t használok, nfcvel, nem kell neki net. Már többször fizettem vele.

(#1265) MickPDA válasza kano (#1256) üzenetére


MickPDA
csendes tag

Az OTP is tudja ezt.
"Tokenek: egymást követő 10 alkalommal tudsz vásárolni az applikációval offline módban, ennyi tokent tárol el egyszerre az alkalmazás. Ha elfogytak a tokenek, az internetre csatlakozva automatikusan letölti a következő fizetési tokeneket az alkalmazás. Az utolsó 3 tokennél figyelmeztetést küld."

(#1266) Macika66 válasza MickPDA (#1265) üzenetére


Macika66
addikt

Ahaa, köszi! :R

(#1267) rankesz


rankesz
veterán

Kérhetek egy referral code-ot? Privátban persze
Megpróbálok live chat-en egy tokot még besuvasztani a rendelésem mellé...

(#1268) Macika66 válasza oba (#1264) üzenetére


Macika66
addikt

Én még csak botladozok, 2x vásároltam vele, nekem valahogy nem kerek, nem hozza fel automatikusan a programot az érintésre, csak az olvasó periféria sípol kettőt, hogy nem jó.

Ha ezek után kézzel behívom a bankkártyámat a képernyőre a progin belül, azonnal megy a vásárlás, eddig mindkétszer így sikerült.
Csütörtökön itt az OP5, remélem, annál is legalább így fog menni. :)

(#1269) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Végére értem a topiknak.
Úgy döntöttem, hogy lecserélem a OPO-omat egy OP5-re. Kamera ide, kamera oda, nekem tetszenek a képek. Legalábbis a nagy többségük. Nem vagyok én sasszem, de az OPO-nál gondolom jobbak ezek a képek.
Szóval a kérés a referral code (vagy mi a manó). Tud valaki küldeni esetleg? Természetesen az enyémet amint lehet felajánlom, visszaadom.

[ Szerkesztve ]

(#1270) hard74 válasza Macika66 (#1268) üzenetére


hard74
senior tag

Beállítások-Érintéssel való fizetésnél beállítittad alapértelmezettnek a Simple-t?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1271) Td48Vii válasza Macika66 (#1268) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Nekem be kellett állítani, hogy a Simple legyen a default tap & pay alkalmazás az android pay helyett

(#1272) f3rdzs0 válasza -Gerzson- (#1261) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

igen én most értem haza és már kicsit sötét van de nagyon lejjebb vette, kicsit később meglátjuk hogy milyen lesz

f3rdzs0

(#1273) oba válasza Macika66 (#1268) üzenetére


oba
addikt

Fontos, hogy legyen valami zár a telefonon (pin, jelszó, ujjlenyomat) és hogy a simple -ben legyen regisztrálva a bankkártya, és hogy engedélyezve is legyen az érintéses fizetés rá. Részletesebben itt

Ezután ha feloldod a készüléket mondjuk ujjlenyomattal, 2 perced van fizetni vele. Én simán odaérintem a telefont a paypass leolvasóhoz, feldobja automatikusan a bankkártya képet és kész is.

Ja igen, és amit írnak itt alattam is, hogy a default fizetési eszköz ne a google pay hanem a simple legyen. Nálam a bankkártya regisztrációnál magától felajánlotta a kérdést, hogy melyik legyen alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#1274) f3rdzs0 válasza Mactavish791 (#1250) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

mytelenor appban van a telenor wallet amiben elérhető a cucc leírása. nekem túl bonyodalmasnak tűnt, úgyhogy egyelőre hagyom. plusz az se tetszik hogy ha itthon használnám akkor utána beszélnem kell az előadókkal és elmagyarazni a technológia csodáit :D

f3rdzs0

(#1275) kiSSrac válasza Td48Vii (#1244) üzenetére


kiSSrac
tag

Köszönöm a gyors tesztet, ez a rész is kipipálva :)

@ #1237 dptrsk köszi neked is!

S amúgy mindenkinek aki hozzászólt :)

(#1276) axlfsi válasza paolinho (#1168) üzenetére


axlfsi
veterán

Termeszetesen flash parancsot hasznaltam, annyira azert nem vagyok mar lama (... kozben megtaltam a valaszt is; a lenyeg, nem user error, visszairja magat a kovetkezo boot alkalmaval. Fel kell tenni egy nem-gyari romot is es akkor mar jo lesz).

A masik lehetoseg, hogy torolni kell a recovery-from-boot.p fajlt a system particio alatt.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1279) csonka


csonka
tag

Kaptam egy invitet.
Hogyan lehet felhasználni?

Beraktam a kosárba egy telefont és egy sandstone tokot.
Még ezután kell valahol aktiválni?

(#1280) dptrsk válasza csonka (#1279) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

A reflinken elfogadod a kupont, majd beteszed a telefont és a tartozékot is a kosárba. Fizetés előtt tudod aktiválni a kupont.

[link] itt le van írva bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#1281) csonka válasza dptrsk (#1280) üzenetére


csonka
tag

Köszi mindenkinek a közreműködést, megrendelve. Várható szállítás 06.30.

(#1282) HardRic


HardRic
addikt

OnePlus 5
mosógép mód (automata)
Pro, alapbeállításokkal
RAW-ból, gyors lightroom után - [dng]

Nem mondanám látatlanban, hogy ugyanazzal az eszközzel, sőt ugyanazzal az appal készültek.

(#1283) bozont válasza oba (#1273) üzenetére


bozont
veterán

Ja hogy ez OTP. Én meg már kezdtem örülni hogy a CIB-es kártyámat is tudom így használni. De akkor még mindig a zártság a jellemző. :U :(

(#1284) Speedo válasza csonka (#1281) üzenetére


Speedo
tag

Priority shippinggel rendelted, hogy olyan korán megjön ?

Voucherért nálam is lehet privátban jelentkezni. :R

(#1285) oba válasza bozont (#1283) üzenetére


oba
addikt

A Simple-ben elvileg a későbbiekben más bankok kártyáit is lehet majd regisztrálni. Hogy mikor, azt nem tudom.

(#1286) Scooter74


Scooter74
őstag

Voucherért nálam is lehet jelentkezni.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1287) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

érdekes a PhoneArenás reviewban nem olyan rosszak a fotók,
vagy csak nincs melléjük téve a konkurencia :D

(#1288) Yuri_1


Yuri_1
tag

Üdv! Hölgyek, Urak! Csak megosztanám Veletek az örömömet. Hajnalban rendeltem a cuccot és shipped out. YESSS !! :) Nagyon várom... :)

(#1289) Blizzardking válasza axlfsi (#1276) üzenetére


Blizzardking
őstag

"A masik lehetoseg, hogy torolni kell a recovery-from-boot.p fajlt a system particio alatt."

Pont ezt akartam írni, csak megelőztél! Érdemes még azon melegében törölni TWRP-ből. :R
A titkosítást a data partición ki lehet valahogy kapcsolni?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1290) mjani1172 válasza HardRic (#1282) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet most azt kéne mondanom, hogy hű meg ha, de szerintem az 1. a legjobb. A többi az rosszabb, ez ennyit tud. Szerintem nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1291) szpali válasza Td48Vii (#1244) üzenetére


szpali
addikt

Én is imádom :)

A fenti listából egyedül a Fressnapf kért PIN kódot, pedig tankoltam is, bőven 5e Ft felett.

(#1251) Macika66
És a Simple-nél várható más bankok kártyájának kezelése is (legalább is mindenhol azt olvastam, hogy egyelőre OTP kártyát eszik meg)

(#1252) racerx
Szerintem csak a JPG képek nem az igaziak. RAW-ból egész jó eredményeket ki lehet hozni. A következő fotózáson majd készítek pár képet a telefonnal is és megosztom a tapasztalataimat. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1292) axlfsi válasza oba (#1285) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez itt mar nagyon OFF lesz, de latom tobben is vagytok, akik hasznaljatok es vagjatok a temat, hadd kerdezzek en is egyet (aztan vege):

A felesegemmel van egy kozos OTP szamlank (de csak egy bankkartya - okkal, ebbe ne menjunk bele). Kerdesem: vajon be tudnank mindketten allitani a telefonunkra a fizetest ezzel a SIMPLE alkalmazassal vagy csak egyikunk?
Koszonom! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1293) szpali válasza kano (#1256) üzenetére


szpali
addikt

A Simple-nél sem kell aktív net kapcsolat.
20 tokent-t tárol a készülék, ha nem lenne internet elérés, vagyis 20x tudsz fizetni vele.

(#1255) Hoorus
egy infrát én is el tudnék viselni :U
szerencsére itthon meg tudtam oldani egy ilyennel

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1294) oba válasza axlfsi (#1292) üzenetére


oba
addikt

Én is befejezem ezzel az offot, van ennek megfelelő topikja. Amúgy a bankkártya regisztrációnál a banknál regisztrált telefonszámra megy az ellenőrző sms a kóddal. Nem tudom, hogy egy regisztráció után a simet áttéve a másik telefonba mit szólna egy újabb próbálkozáshoz... próbáld ki :)

(#1295) szpali válasza HardRic (#1282) üzenetére


szpali
addikt

Ezt én is észrevettem, hogy a gyári app JPG-je valami botrány. :N

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1296) szpali válasza axlfsi (#1292) üzenetére


szpali
addikt

Még megvan az OP3 is, holnap kipróbálom neked.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1297) kiSSrac


kiSSrac
tag

Picit off, inkább abba teszem...

Volt esetleg valaki akinél kapucsengős megoldás volt?

Albérletbe rendelném és aznap itthonról dolgoznék, de kicsit tartok a hozzáállásuktól amit olvastam, 1-2 embernek nem szállították ki aznap :) mert kb nem volt kedve...

(#1298) Darth_Revan válasza szpali (#1291) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amit használtok alkalmazás az ez ?

Hogy működik? Jó bármely helyen ami PayPass bankkártyát elfogad ?

(#1299) szpali válasza axlfsi (#1292) üzenetére


szpali
addikt

Másik készüléken ugyan azzal a Simple fiókkal belépve rögtön felajánlja a már korábban beállított érintéses fizetés beállítását az új készülékre is. Azt nem tudom, hogy holnap, ha fizetni szeretnék vele mit fog csinálni, beszéltem az ügyfélszolgálattal, de a hölgy sem tudta megmondani, hogy mehet-e ez így vagy sem. Mindegy, reggel kipróbálom és majd beszámolok a fejleményekről. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1300) dannyl válasza dannyl (#1249) üzenetére


dannyl
addikt

Hahó, valaki próbálta már? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.