Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) hkaroly válasza AtHoS (#850) üzenetére


hkaroly
csendes tag

erre majd ránézek, köszi. bitdefender van most mellette

(#852) sopruk válasza AtHoS (#850) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a tippet, azt hiszem bevált. Második napja nem volt újraindulás.
Az AdGuard Általános beállítások / Haladó beállításokban hozzáadtam a kivételekhez az F-Secure-t.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#853) AtHoS válasza sopruk (#852) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is ott figyel a webroot :B

Javaslat: a beállítások exportálása jót tesz a feledékeny emlékezetnek ám :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#854) Asztalos91


Asztalos91
újonc

Sziasztok!

Borzasztóan érdekelne hogy ti találkoztatok e már ilyen jelenséggel.

Ezt vajon mi, és legfőképp hogyan csinálhatja?

(#855) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

W11x64 naprakészen + legfrissebb asztali Adguard (Vivaldi böngészővel, de tesztre Edge alatt is ugyanaz a produkció)

Alza-n nézelődve a termékeknél a fotókra klikkelve nem nyílik meg nagyban és kikapcsolt adguard szűrés mellett is ugyanezt produkálva. Viszont, ha óra mellett kilépek az Adguard-ból és a szolgáltatás memóriában maradás kérdésére NEM-et nyomok, az előbbi termékoldal újratöltése nélkül működnek a képekre kattintások és szépen nyílnak a képek nagyban, ráadásul az oldalra bekapcsolt adguard szűrés mellett is.

Viszont úgy vettem észre kis idő múlva ismét problémás lesz a képekre kattintás, de ez még csak most tűnt fel, ezért gondoltam, hogy bekérdezek, hátha csak nálam van bibi.

Azért hibajelentést küldtem a jelenségről [link]

read-only mode on the forum

(#856) AtHoS válasza AtHoS (#855) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nos a "kis idő múlva nem működik" valóban így van.
Vivaldi alatt nyitva hagyott termékoldalon működnek a képlinkek, de ugyanazt az oldalt frissen indított Edge-ben megnyitva nem működnek a képlinkek....érdekes :F

Szerk.

Edge bezár és újranyitás után meg már működnek a linkek...na ilyet még nem b... :Y(bár most begépeltem az alza.hu címet, kínálta a kiinduló asztali lámpa oldalát, - amit enter után meg is nyitott) És újra Edge bezár, megnyit most másolt cím beilleszt és nem működnek a linekek :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#857) AtHoS válasza AtHoS (#856) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kikapcsoltam alzára a szűrést, utána minden Edge újraindítás után másolt címmel is működnek a képlinkek :)

read-only mode on the forum

(#858) AtHoS válasza AtHoS (#857) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gép újraindítás után kezdődik elölről minden, hiába van kikapcsolva alza-ra az adguard szűrés :( pluszként észrevettem, hogy a kereső mező sem működik, nem csak a képlinkek

read-only mode on the forum

(#859) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

S22U panaszkodik, amióta fent van az app,... gondolom nem vagyok ezzel így egyedül és nem is igazán lehet mit kezdeni vele(?)
link
link

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#860) robag93 válasza axlfsi (#859) üzenetére


robag93
tag

Ezzel nincs mit tenni.

(#861) bajnokpityu válasza axlfsi (#859) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem vettem észre uzemido csökkenést. S22u

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#862) axlfsi válasza bajnokpityu (#861) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, erre már én is gondoltam, hogy valójában bullshit, csak azt monitorozta, hogy fut a háttérben rezidensen és talán fogyaszt is, de halál minimalisat...
Nem is számít, még ha többet is - ettől még nem mondok le róla :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#863) bajnokpityu válasza axlfsi (#862) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem nagyon sima a 2naponta töltés, 85%rol indulva. Nálam jobb szumma a 14, bár nem erre számítottam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#864) AtHoS válasza AtHoS (#858) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha másnál is van valami bug, akor béta verzió lehet rá megoldás, mert:

"Recently there was bug with certificates, in beta version already fixed"

Nálam úgy tűnik megoldotta az alza.hu anomáliát

read-only mode on the forum

(#865) Viktor0610 válasza axlfsi (#859) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes.
Nálam is fut a háttérben az AdGuard, de sosem ír(t) ilyet az A54. 🤔

Mondjuk, én kikapcsoltam a Beállítások - Akkumulátor - Háttérbeli használat korlátai - Nem használt alkalm.ok altatása opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#866) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Egy furcsa jelenséget tapasztalok. Otthon 2 router van (földszint, emelet). Az egyik a Tarr kft szolgáltatói, a másik egy tp-link. Ha telefonnal a szolgáltatói routerre csatlakozom akkor az esetek túlnyomó többségében nincs internet hozzáférés (2.4 és 5ghz-n is). Viszont így is van, hogy pl. jelez elérhető frissítés miatt vagy mondjuk a facebook működött esetleg. Ha lecsatlakozom, majd átmegyek mondjuk másik sávra (2.4 vagy 5) akkor van hogy megjavul de nem mindig.
Most rájöttem, hogy az adguard az oka. Ha felcsatlakozom és nincs net, majd kikapcsolom az adguardot akkor egyből lesz net és ha így visszakapcsolom az adguardot akkor utána jó marad. 2 telefonommal is ezt csinálta (Xiaomi MI8 és 13T). A másik routernél nincs ilyen gond, illetve ha más helyen csatlakoztam wifi-re ott sem tapasztaltam ilyet. Valakinek esetleg van ötlete mit lehetne ezzel kezdeni?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#867) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Adguard Home-ot használok és nem működik a reklámblokkolás pl a napiszar.hu-n. (facebook.com szolgáltatásblokk pl működik)
Böngészőben lévő adguard bővítmény is blokkolja helyesen.
Azt látom, hogy mindig a banner mappából szedi a reklámokat, de a ||https://napiszar.hu/banner/^$important
szabály nem segített a dolgon.
Valamit rosszul csinálok?
köszi

(#868) pető bá' válasza Pocak89 (#866) üzenetére


pető bá'
őstag

valamiért DNS beállításra gyanakodnék először, azt viszonylag könnyen ki is tudod próbálni..
szerk.: megnézném, hogy a szolgáltatói eszköz milyen dns beállításokkal fut (alapból általában valami szolgáltatói van beállítva), a másik router (ha router mode-ban van) akkor gondolom felülírhatja egy általánosra (8.8.8.8); az, hogy az AdGuard melyikkel miért /miért nem akad össze, az már egy nehezebb kérdés, de ha 1-1 dolog megy, más meg nem, akkor én innen kezdeném - legyen minden 8.8.8.8, aztán hátha :D

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#869) Pocak89 válasza pető bá' (#868) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi, időközben rájöttem, hogy a DNS miatt van, viszont ha az adguardon belül nyomok egy frissítést akkor amint lefrissíti a DNS szűrőt egyből jó lesz a net. Ezt még neten találtam amikor kutakodtam a problémám után.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#870) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Routeren Adguard DNS lett beállítva, az nem ingyenes?
Kaptam ma egy ilyen emailt:

(#871) Elemental válasza konci79 (#870) üzenetére


Elemental
addikt

Megvan, hogy hány request az ingyenes.
A fizetős is havi 10m.

Itt 5 évre 30 dodó.

Szerk. Vagy a DNS szerverre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#872) konci79 válasza Elemental (#871) üzenetére


konci79
őstag

A szerverre. A routerben beírtam, bár a telefonon is ott van külön az alkalmazás, de alapból csak a routeren próbáltam ki , hogy beválik-e...

Szerk: bár fura, hogy ha elvileg a router már szűr, akkor az alkalmazás miért szűr még pluszban ennyit...
Hozzáteszem, nem értek hozzá, csak próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#873) Elemental válasza konci79 (#872) üzenetére


Elemental
addikt

A szerverre

Furcsa, nem gondoltam, hogy ott is van limit.

(#874) konci79 válasza Elemental (#873) üzenetére


konci79
őstag

Én sem, főleg így:

Szerk: letöröltem az app-ot, kíváncsi leszek, hogy nem az jelzett-e... Routerben maradt a DNS.

[ Szerkesztve ]

(#875) Semplar válasza konci79 (#870) üzenetére


Semplar
őstag

Sima reklám, ne foglalkozz vele.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#876) axlfsi válasza konci79 (#872) üzenetére


axlfsi
veterán

Tuti nem ismerem jól a termékpalettát, csak érdekességképpen írom: nekem van itthon egy ezer éves ASUSTOR NAS-om, arra felraktam az Adguard Home-ot, halál ingyenes, beállítottam DNS-nek az eszközt a routerban (a teljes itthoni forgalom rajta keresztül megy) és valójában szuperül kiszolgál...

... és akkor csak a főoldalról egy screenshot (De amúgy tényleg mindenre elég, amire nekem kellett)
[kép]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#877) Elemental válasza axlfsi (#876) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is fut nason dockerben.

[ Szerkesztve ]

(#878) konci79 válasza axlfsi (#876) üzenetére


konci79
őstag

Köszi, de nekem nincs nas.
Xiaomi AX3000 global ( torony ) routerem van, arra nem tudom hogy fel lehet-e rakni.
Néztem ezt is, de egyszerűbbnek tűnt a dns-t beállítani, az még megy nekem is.
Ha jól értettem, talán Windows -ra fel lehet rakni, de az még nem megy állandóan, így maradt a DNS szűrés a routeren, mint laikus erre jutottam :)

(#879) axlfsi válasza Elemental (#877) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, igen, dockerben. Én nagyon meg vagyok elégedve vele.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#880) axlfsi válasza konci79 (#878) üzenetére


axlfsi
veterán

Routerre sajnos nem fog menni, igen, oda a DNS lehet talán a megoldás.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.