Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) JColee válasza Frenky89 (#15698) üzenetére


JColee
őstag

Akkor adj nekem egy kis tapadást, mert nekem kéne még. :)
Egyébként mindenki érintett a dologban, szenvedni fog az egész mezőny (kivéve Zoza).

[ Szerkesztve ]

(#15702) HorCsa válasza Mastre (#15699) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Pontosan erről ír a cikk. Az hogy egy rossz javaslatot tesz az más tészta (nekem se tetszik). De nem azt mondja amúgy sem, hogy legyen H váltó, hanem azt hogy ne kelljen zongoristának lenni az autóvezetéshez :D. Pontosabban, hogy ne a mérnökök döntsenek a pályán, hanem a pilóták. A kormánykereket is azért hozza fel, mert tulképp az FIA miatt lett most plussz két gomb a krománykeréken. A cikk sarkít és stílusánál fogva nem tesz másként a vékkövetkeztetéssel (javaslattal) sem. Pont azokat írod le amiket ő, csak más szavakkal.
De az FIA minden sorozatát megöli a leszabályozással amúgy nem csak F1-t. lásd WTCC.
Izgalmas (szoros) szezon volt pl a tavalyi is, de izgalmas futamra nem nagyon emlékszem.
Na abbahagyom mert szétoffoljuk vele a totyikot.

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15703) proof88 válasza cila1 (#15700) üzenetére


proof88
addikt

a szezon elején az volt a gond hogy nem volt tisztességes eső gumi. De most a héten már lesz, nyugi nem lesz gond. Most nem fogok elkésni vele. Most a BMW fejleszti a gumit. :D Mindenki BMW gumikkal fog menni. Úgyhogy bárki is nyeri a versenyt, a szerzett pontok jönnek a BMW-hez is. ;]

(#15704) Mastre válasza proof88 (#15703) üzenetére


Mastre
tag

JColee-lal kettősgyőzelmet fogunk aratni, úgyhogy mehetnek a pontok hozzátok is, úgysem fogtok közelíteni ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#15705) proof88 válasza Mastre (#15704) üzenetére


proof88
addikt

(#15706) proof88


proof88
addikt

seedeljetek lécci!

(#15707) Farkas23 válasza proof88 (#15706) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Seedelek!!!:D:D 500Kb/s fölött töltöm fel.

(#15708) proof88 válasza Farkas23 (#15707) üzenetére


proof88
addikt

:C

(#15710) Frenky89 válasza proof88 (#15709) üzenetére


Frenky89
őstag

Jónak tűnik, de az interjú alapján az első kiadás még elég bétás lesz szerintem.

(#15711) JColee válasza proof88 (#15709) üzenetére


JColee
őstag

Kommentek között egy gyöngyszem:
Disappointing on having no Lazar scanned tracks .

Egyébként azt írja, hogy normális lesz a collision detection, ami jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#15712) proof88 válasza JColee (#15711) üzenetére


proof88
addikt

jaja perfekt kerék-kerék mellett akciók :D

(#15713) Frenky89 válasza proof88 (#15712) üzenetére


Frenky89
őstag

Bezony. :))

(#15714) Szabesz válasza JColee (#15711) üzenetére


Szabesz
őstag

Ez örvendetes, csak a számítási igénytől fogunk hülyét kapni.

¯\_(ツ)_/¯

(#15715) proof88 válasza Szabesz (#15714) üzenetére


proof88
addikt

ne légy már ilyen negatív

(#15717) Frenky89 válasza proof88 (#15716) üzenetére


Frenky89
őstag

Látom a Renault-oknak is segítettél. ;]

(#15718) Speedg válasza proof88 (#15716) üzenetére


Speedg
csendes tag

Ebben is benne volt a kezed ? :DDD

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15719) Frenky89 válasza Speedg (#15718) üzenetére


Frenky89
őstag

Itt azt a különleges hátrameneti technikát használták, amit tavaly a BMW fejlesztett ki.

(#15720) Speedg válasza Frenky89 (#15719) üzenetére


Speedg
csendes tag

:C :DDD

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15721) proof88


proof88
addikt

Srácok nagyok vagytok, maximum respect! :C

(#15722) cila1


cila1
aktív tag

Szét b... az ideg!!! :W
Schumiiii!!!! :O
Mit csinálsz!!Vagy mit nem! :F
Nem erre számítottam. :((

(#15723) Mastre válasza cila1 (#15722) üzenetére


Mastre
tag

Valami nagyon nem áll össze a Mercedesnél. Schumi a Q2-ben nem tudta megfutni azt, amita Q1ben, Rosberg meg a Q3ban maradt el fél másodperccel a Q2 beli idejétől. Nem tudnak konstans jókat menni... :(
Mindettől függetlenül Schumi nincs rossz helyen Rosberghez képest. Kemény gumival rajtolhat, ami nagy előny tud lenni. Ráadásul a mostani rajtjai alapján simán Rosberg mellett fog fordulni.
Mondjuk holnapra nem bánnék egy kis esőt, akkor Schumi megmutathatná, hogy hogy kell azt csinálni. Sima dobogó :D

(#15724) Frenky89 válasza Mastre (#15723) üzenetére


Frenky89
őstag

Sztem, ha holnap esni fog, akkor úgy járunk mint 2009-ben, úgyhogy annyira nem várom az esőt.

(#15725) Mastre válasza Frenky89 (#15724) üzenetére


Mastre
tag

Hát én azt sem értettem...
Volt már itt esős verseny, nem is egyszer. És végigment. A F1 veszélyes, fogadjuk el. A pilóták azt vállalják ezért kapnak fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#15726) proof88


proof88
addikt

aszittem olvastok F1-topikot.
Beragadt a hátsó szárnya nyitott helyzetben a gyors körén ezért nem tudta megfutni amit kellett volna :S

(#15727) Szabesz válasza proof88 (#15726) üzenetére


Szabesz
őstag

Valahogy éreztem, hogy ebből problémák lesznek.

¯\_(ツ)_/¯

(#15728) proof88


proof88
addikt

más: akinek van kedve tesztelni brazil esős pályára, az most megnézheti az új eső gumit. Várom a véleményeket, a hétvégén tökéletesítem ha kell. Én 5-6 mp-cel jobb időt futok vele mint a szuperlágy gumikkal. Persze ha több előnyt akartok a szuperlágyhoz képest, lehet rajta változtatni de végül is esőben nem állatkodik az ember. Ilyen 19-es időt mentem rajta asszem, szuperlággyal meg 25-öset ha jól emlékszem de lehet felette.

A kopást eltérőre akarom az eddigiekhez képest, tehát a hátsó gumik is kopjanak azért, ne csak az elsők, valamint felhívom a figyelmet, hogy ezek az eső gumik NEM akkor tapadnak a legjobban amikor 0 kopásuk van, hanem 1-2 kör után pár %-os kopásnál tapadnak a legjobban. Ezt azért így csináltam, mert hallottam hogy van ilyen. Persze aztán ahogy kopnak tovább, szépen veszítenek a tapadásból. Amikor utoljára teszteltem túlságosan masszívak voltak, utána látatlanba átírtam a kopást nagyobbra, szóval remélem most jobban kopik. Opt hőmérsékletük 87 °C.

Hogyan lehet kipróbálni?
Most telepítőt nem csinálok hozzá, csak akkor majd ha teljesen készek.
Egyelőre a gumi fájlt töltöttem fel, ezt kell bemásolni a megfelelő helyre. Mivel a szerveren még nem ez van, ezért szerverre nem lehet felmenni egyelőre, csak offline kipóbálni. Éppen ezért, próba után vissza kell rakni az eredeti fájlt, különben nem tudok feljönni a szerverre.

Tehát menjetek be az rfactor\gamedata\vehicles\fsone09\09 mappába, és az ott lévő NEUMA_2009.tbc fájlt nevezzétek át ideiglenes valamire, mondjuk NEUMA_2009_eredeti.tbc

Eztán itt a link, töltsétek le a fájlt (jobbklikk mentés) és másoljátok be a mappába. Ezután offline kipróbálhatjtok a vizes gumikat. Menüben semmit sem kell állítani, csak a setupban kell a Wet keveréket kiválasztani. Ettől nem fog a kinézete megváltozni a guminak, ezzel most ne törődjetek. Felesleges most bizbaszolni vele ráérünk még.

Ha kipróbáltátok, akkor vissza kell rakni az eredeti gumikat mintha mi sem történt volna. Tehát kiléptek rfactorból, és visszanevezikte a neuma_2009_eredeti.tbc fájlt neuma_2009.tbc-re, így felülírva a letöltött gumi fájlt. Eztán újra fel tudtok jönni a szerverre.

Mondom ez most nem kötelező, de aki akarja megnézheti hogy most milyen az eső gumi. Offline tesztelésnél a WCP-s Brazil WET pályát kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#15729) Mastre válasza proof88 (#15726) üzenetére


Mastre
tag

Még nem jutottam el addig, de most már megvan. Gratula a Mercinek. Ismét...

Viszont találtam három videót az első maláj nagydíjakról, csak a nosztalgia végett :) :

1999

2001
2001

(#15730) proof88 válasza Mastre (#15729) üzenetére


proof88
addikt

hát ma már más hangjuk van :/

(#15731) Kleroo


Kleroo
veterán

Spoiler:

Schumacher rajtolta a legnagyobbat. De észre sem vették. Ez kezd rohadtul idegesíteni. Szinte az összes futamon tökéletesen rajtol,és nem igazán tűnik fel a "szak"kommentátoroknak.

Az első kör közepén már a 2 ferrari közé is befért....

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15732) proof88 válasza Kleroo (#15731) üzenetére


proof88
addikt

Petrov szépet repült pedig top6-ba tippeltem :/

(#15733) Farkas23 válasza proof88 (#15732) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Megmutatta, hogy F1-es kocsikkal nem csak a pályán lehet menni, hanem repülni is lehet, bár lehet ennek a kormány nem örült: :DDD :DDD

Am. jó kis futam volt, tetszett. Vettel megérdemli!

(#15734) Kleroo


Kleroo
veterán

Jaja!
Jó kis futam volt. Tele apró hibákkal :)
Az viszont szánalmas,hogy mennyire gyenge a mercedes....

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15735) cila1 válasza proof88 (#15732) üzenetére


cila1
aktív tag

Nem tőled tanulta? :D

[ Szerkesztve ]

(#15736) proof88 válasza cila1 (#15735) üzenetére


proof88
addikt

de lehet :D ezen a hétvégén elég sok tőlem tanult mutatványt mutattak be a pilóták, bár spában pl látványosabb dolgokat is össze lehet hozni :D

(#15737) akoska07


akoska07
nagyúr

Nagyon jó futam volt,nagyon szép előzésekkel ott ahol nem volt drs. :K
kobayashi ahogy körbeautózta sumit nem volt egyszerü.
webber is ott előzött szépet.
az alonso esetet majd visszanézem,nagyon sajnálom,megérdemelte volna a 3. helyet...

... ahogy nick is megérdemelte
renault ismét a dobogón. :C
szegény petrovnak az arcára kiváncsi lettem volna amikor a kezében maradt a kormány,és még próbálta visszarakni a helyére. :D
kár volt érte,összességében nem ment rosszul.

ja,és a renault rajtolás :)) :C
mint én monzában

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15738) Mastre válasza Kleroo (#15731) üzenetére


Mastre
tag

Schumacher nagyon jól rajtol az utóbbi időkben, csak sajna a mezőny közepéről. Én persze észreveszem, meg az is, aki őrá figyel, de egyébként sajnos nem túl feltűnő. Különösen, mivel pár kör múlva simán visszaelőzgetik, mert a Merci lassú. Ezen a mai futamon is taktikailag nem sok mindenki múlta alul a Schumiékat. Valahogy mostanság Ross Brawnnak nem nagyon működik a számológépe :( Ma mondjuk az esőt várta mindenki, persze, de ettől függetlenül ők már mindig csak akkor jöttek ki, amikor a körülöttük lévők 3-4 mp-cel gyorsabbak voltak. Azért mondjuk nagyon remélem, hogy 1-2 futam összejön nekik, és dobogóra állhatnak. Egy Schumacher győzelemre is nagyon várok már, de így sajna nehéz lesz...

A futam egyébként nem volt rossz, legalábbis az előzőhöz képest. Itt már az esőnek a lehetősége is hatalmas kavarodásokat okozott. Ráadásul a DRS végre használható volt. Alonso pedig egyértelműen nem ismeri a "Stay calm" kifejezést :N . Mellesleg szerintem előtte Hami szabálytalan volt a célegyenesben, de azt már megszokhattuk, hogy őt cikázásért az életben nem fogják megbűntetni...
A mezőny eleje viszont legalább nagyjából együtt van. Ha még a Mercik is megérkeznének oda, akkor nagyon jó futamok lehetnének, mert őket sem úgy ismerem, mint akik elautózgatnak a másik mögött 10-15 körig :DDD
Majd Európára kiderül az igazi sorrend. Addigra úgyis mindenkinél jön a "B" autó.

(#15739) akoska07 válasza Mastre (#15738) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mellesleg szerintem előtte Hami szabálytalan volt a célegyenesben, de azt már megszokhattuk, hogy őt cikázásért az életben nem fogják megbűntetni...

" A versenybírók a leintés után vizsgálat alá vonták az esetet, mindkét pilótát meghallgatták, végül úgy döntöttek, hogy Hamilton a szabályosnál többször váltott irányt védekezés közben, ezért a mclarenes 20 másodperces időbüntetésben részesült. Hamilton tavaly ugyanitt már kapott figyelmeztetést ugyanezért, a stewardok akkor úgy látták, hogy a célegyenesben Vitalij Petrov előtt manőverezett sportszerűtlenül a 2008-as bajnok. "

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15740) Mastre válasza akoska07 (#15739) üzenetére


Mastre
tag

Végre egyszer őt is elkapták. :C
Viszont Alonsóét nem értem :F

(#15741) akoska07 válasza Mastre (#15740) üzenetére


akoska07
nagyúr

ideje volt már :K

" Alonso sem úszta meg, a ráfutásért, "elkerülhető baleset okozásáért" őt is 20 másodpercces büntetéssel sújtották. "
" A büntetéssel Hamilton további egy helyet csúszott hátra, Kobajasi Kamui mögött a nyolcadik lett a futamon, Alonso helyezésén nem változtatott a pluszidő. "

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15742) Zoza24


Zoza24
senior tag

gratulálok a tegnapi nagy létszámú,népes csapatnak akik részt vettek tegnap a szingapúri gyakfutamon :R nagyon jó volt így versenyezni...az időmérőn már arra is figyelni kellett,ki mikor s mekkora forgalomba megy ki a pályára,én az első két próbálkozásomkor mindig utolértem vkit,először Ace-t értem utol,akitől elnézést kérek,ha a gyors körében tettem ezt...
másodszor ha jól emlékszem woody kolléga törte össze magát előttem,én meg bumm bele :B
nagyon kemény lesz ez a 37 kör,már aki eljut a kockás zászlóig:)

Forza Italy!

(#15743) cila1 válasza Zoza24 (#15742) üzenetére


cila1
aktív tag

Zoza!
Privátot szoktál nézni?

(#15744) proof88


proof88
addikt

Kedves emberek,

már többen is jeleztétek, hogy foglaljak állást a szingapúri pálya 1-2 pontjával kapcsolatban, mit szabad és mit nem. Szóval ma állást fogok foglalni valamikor. :D

A másik, hogy véglegesítettem az eső gumikat brazilra. De peccs csak sztem jövő héten lesz, addig minek kavarjak. Viszont még jó hírem, ugyanis az esős futamot fel szeretném dobni, ezért nem csak az lesz újdonság, hogy esős aszfalt és eső gumi, hanem az is, hogy a rázókövek tapadását lejjebb vettem, mert a valóságban is jobban csúsznak vizesen, mint szárazon! Bár jó móka teljesen nullára levenni a tapadásukat, nem vagyok se szadista se mazochista, ezért valamennyire még tapadnak, bár óvatosan kell rájuk menni, ha csak első kerekek vannak rajtuk akkor nehezen kanyarodik az autó, ha meg éppen csak hátsó kerék van rajtuk és még gázon is állunk, akkor könnyen eleshetünk. :C Egy szó mint 100, a tavaly brazilban megszokott rázóköveken fordulás most biztos nem lesz megszokott, vagy legalábbis nem túl egyszerű feladat. :C

(#15745) JColee


JColee
őstag

Woody, mióta vagy a Mekiben? Pontszámításban elcsesztem a dolgot, mert nálam még a Williamsben vagy.

[ Szerkesztve ]

(#15746) Mastre válasza JColee (#15745) üzenetére


Mastre
tag

azóta, mióta Cila is. Együtt ültek át a McLarenbe, mert nagyon üres volt :DDD

(#15747) proof88 válasza JColee (#15745) üzenetére


proof88
addikt

és így elképzelem ahogy Kimi leül az asztalhoz papírral és tollal és így vezeti a pont táblázatot :D :C

(#15748) Frenky89 válasza proof88 (#15747) üzenetére


Frenky89
őstag

..., DE előtte mindenképpen megiszik egy üdítőt és befal egy jégkrémet. :)

(#15749) proof88 válasza Frenky89 (#15748) üzenetére


proof88
addikt

(#15750) cila1 válasza JColee (#15745) üzenetére


cila1
aktív tag

Szerintem teljesen mindegy,hogy mióta van a Mekibe mert úgy sem gyűjt pontot soha.
Nevezhetnénk Baumgartner Woodynak. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.