Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok skacok!

A WTCC topicból jövök, ahol olyan problémánk van, hogy nagyon sűrűn egy boxba dobálja a játék az autókat. Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mitől lehet? Veh fájl, vagy track hiba vagy valami más? Találkoztatok már vele?

Üdv,

N

Sent from my keyBoard

(#15102) proof88 válasza cila1 (#15099) üzenetére


proof88
addikt

Ja meg van a bénázó profi.
jelen :D

N€T0X|N - és ezt hogy kell elképzelni? Mész a pályán és egyszer csak a boxban találod magad? :D

[ Szerkesztve ]

(#15103) Szabesz válasza N€T0X|N (#15101) üzenetére


Szabesz
őstag

Mármint, hogy egymásra pakolja a kocsikat, és pattognak?

¯\_(ツ)_/¯

(#15104) cila1 válasza proof88 (#15102) üzenetére


cila1
aktív tag

:D :DDD :C

Szerintem a játék betöltésnél rakja 1 boxba az összes autót.

[ Szerkesztve ]

(#15105) HorCsa válasza N€T0X|N (#15101) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Szia,

veh file: PitGroup=

és az rfm-ben is fel kell sorolni hogy melyik groupban hányan vannak és annak mi a neve.

pl.:
veh:
Number=x
Team="...."
PitGroup="Group19"
frm:
// format is: PitGroup = <# of vehicles sharing pit>, <groupname>
PitGroup = 2, Group1

Amúgy az rfm megfelelő részében le van írva és elmagyarázva:
"// Pitstop locations in order from front to back, with the number
// of vehicles sharing each pit ... if the order needs to be
// reversed on an individual track, set "ReversePitOrder=1" in
// the track-specific GDB file.
// These are now "pit group" names, not necessarily team names.
// In the VEH file, the pit group defaults to the team name but
// can be overridden by defining "PitGroup=<name>".

Természetesen, ha nincs annyi box egy pályán mint amennyi csapatod van, akkor lutri, hogy ki hova kerül...

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15106) N€T0X|N válasza HorCsa (#15105) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Köszi!

Sent from my keyBoard

(#15107) macy


macy
addikt

Na ha már felvilágosítás van én is kérdeznék. Hogy tudok egy modba beletenni egy másik modból való autót? Gondolom nem elég belemásolni a kocsit, rfm-ben is át kell írni a car filtert. Mit kell még pluszban csinálni? Konkrétan a historic modba akarok betenni egy VLN bömöst.

(#15108) JColee válasza akoska07 (#15098) üzenetére


JColee
őstag

Nem is azt modntam, hogy baj, ha megesik, de a rendszeres rajtbalesetek mindig abból vannak, hogy valaki észrevesz a belső íven egy lyukat, és odaveti magát, így oldalról megtorpedózza az előtte lévőket. És ez rendszeres. Másik gyakori hiba a csatáknál a túl késői fékezés. ekkor meg a bukótérből kellene biztonságosan visszajönni (sajnos ez nem egyszerű, mert nem könnyű oldalra nézni).
Szerintem a rajtgyakoknál is lehetne javítani a hatékonyságot olyanokkal, hogy az ember nem próbál az első kanyarban hősködni, mert nincs hely. (én pl tudom magamról, hogy korábban fékezem a kelleténél, mert félek, hogy belemegyek másba).
Most már abbahagyom, felesleges ilyenről írásban, konkrét példák nélkül vitázni.

(#15109) proof88 válasza macy (#15107) üzenetére


proof88
addikt

én ilyesmit csináltam már, az fsone-ba raktam be a honda civicet :D
- a kocsi mappáját bemásoltam az fsone09-es kocsi mappába
- Shared könyvtárban lévő dolgokat is másolni kell (mármint ha updatert akarsz csinálni, ami egy modot kiegészít ezzel a kocsival, de ha neked mind2 telepítve van, akkor nem kell)
- igen vehicle filtert ki kell egészíteni az új kocsival
- és ezt lejjebb is meg kell tenni a szezonoknál

elvileg ennyi

(#15110) macy válasza proof88 (#15109) üzenetére


macy
addikt

Köszi, próbálgattam, a listában ott a VLN de nem tölti be a kocsit. Majd még próbálkozom, mert most összefolynak a betűk :)

(#15111) HorCsa válasza macy (#15107) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Nem ismerem pontosan a két modot, de általánosságban megpróbálom elmondani:

Az rfm-nek van egy olyan része, ahol meg vannak határozva az adott modnak a mappái. Ami téged elsősorban érdekel, az a VehiclesDir= ez alá kell bemásolnod azt az autót, amit látni akarsz egy modban.
A móka viszont nagyban bonyolódik attól, hogy direkt hivatkozások lehetnek egy-egy autó gen, veh fájljában, ami miatt az eredeti helyen is meg kell(ene) lenni a fájloknak.
Az rfm-ben a másik dolog ugye az autó filter az elején. Ez az adott category (vagy classes most nem tudom pontosan melyik így fejből utána nézni meg lusta vagyok :) ) neve, ami a veh fájlban található azoknál az autóknál amelyiket be szeretnéd tenni.
Ilyen egyszerű cserére (offlineban) én az allcars módot javaslom. Onnan látszik minden autó, és szinte mindegyik modot felkészítik arra, hogy ilyen módon is életképes legyen. Kavart esetleg az okozhat, ha más feltett modokban is vannak ugyanolyan nevű/kategóriájú autók, esetleg egyforma rajtszámú versenyzők. Amikor pedig eseményt (versenyt, szezont) indítasz offline, ki tudod választani milyen ellenfeleid lehetnek. Így nem kell hátulról operálni szövegfájlokban meg másolgatni.
Vagy esetleg az allcars rfm-jét kezd el módosítani (filterezni) mivel az a teljesen alap mappákra hivatkozik, és onnan tuti látsz majd minden autót.

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15112) proof88


proof88
addikt

Farkas,

a napokban megkérdezték tőlem, hogy ugye ezen a valenciai pályán nem lehet rajtnál a boxkijáratra lépni? Én azt mondtam, hogy itt nem, mert ahogy megfogalmaztuk a szabályzatban is, a boxkijárat nem része a pálya vonalvezetésének, ellentétben pl a Hungaroringgel. Ugye így van? Mert a mai napig nem értek hozzá. :D Azt tudom, hogy Szingapúrban sem lehet.

(#15113) JColee válasza proof88 (#15112) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem rá lehet menni. A rázókő színűre festett részen nem lehet átmenni, deutána már csak sima fehér vonal van, amin át lehet menni.

(#15114) cila1 válasza proof88 (#15112) üzenetére


cila1
aktív tag

(#15115) proof88 válasza JColee (#15113) üzenetére


proof88
addikt

most hogy nézem az a fehér vonal már tényleg eléggé a pályában van :D akkor ott lesz az igazság ahogy te mondod (meg ahogy cilánál is látszik)

btw rohadjanak meg, 2 videó nem elérhető a pálya oldaláról mert szerzői jog blablabla ... pedig Schumi rajt videója nagyon jó volt ..
na de most megtaláltam másik címen ... csak mondjuk az előző 720p-ben volt fenn na m1 ...

(#15116) Farkas23 válasza proof88 (#15115) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Valenciába persze h rálehet menni. Én annó Szingapúrról beszéltem.

(#15117) macy válasza HorCsa (#15111) üzenetére


macy
addikt

Köszi az infót, megnézem majd. Bár én multiban szeretnék buherálni. Tegnap már sikerült összekatyvasztanom a cumót, szóval már el sem indul a factor :DDD

(#15118) cila1 válasza proof88 (#15115) üzenetére


cila1
aktív tag

hirtelen azt hittem az én vagyok a gyakfutamon. :D

KB ezt látjátok töllem majd vasárnap! ;]

(#15119) proof88 válasza Farkas23 (#15116) üzenetére


proof88
addikt

vedd már ki az aláírásodat :D a Szingapúrral meg tisztában vagyok de most Valenciában vagyunk és a sárga vonal volt a kérdéses ;]

cila: hajrá! ;]

[ Szerkesztve ]

(#15120) cila1 válasza proof88 (#15119) üzenetére


cila1
aktív tag

Jelentem kivettem. :D

(#15121) proof88 válasza cila1 (#15120) üzenetére


proof88
addikt

Az Farkasnak szólt! :D

(#15122) cila1 válasza proof88 (#15121) üzenetére


cila1
aktív tag

Nem baj!
Ez jobb. :))

(#15123) Farkas23 válasza proof88 (#15119) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Úgy ahogy JColee is mondta! Mit kell ezen enyit lovagolni?:D:D
Am. köszi, akkor jutott eszembe nekem is:D

(#15124) proof88 válasza Farkas23 (#15123) üzenetére


proof88
addikt

még mindig jóval kevesebbet lovagoltam a témán mint te a liga ügyeken szoktál :D

[ Szerkesztve ]

(#15125) Farkas23 válasza proof88 (#15124) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Hát van ilyen, én legalább próbáltam volna minnél hamarabb megbeszélni, és nem itt tartanánk ahol most:D:D Ehelyett még mindig vannak olyanok, amik nem lettek megbeszélve, ezért vannak ezek a problémák, h nincs egyetértés.:D Na mind1:D Menyél aludni:D:D

(#15126) proof88 válasza Farkas23 (#15125) üzenetére


proof88
addikt

nekem már nincs beszélnivalóm mert én megmondtam hogy nekem mindegy hogy mi lesz a döntés, de van 4 BT tag, ebből 1 (én) semleges az ügyben, vagytok 3-an, döntsetek baszki :D Te balra, Szabesz jobbra, ott van még Ace is, vele is beszélni kéne, azért BT-tag, aztán lenen valami megegyezés :D és így más szabályok sem kerülnek be a szabályzatba amiket már fixáltunk mert én nem fogok ötször szabályzatot szerkeszteni, én egyszerre akarom berakni minden dolgot :D megyek majd aludni hamarosan ne izgulj mert foltos lesz az ágy :D

(#15127) JColee


JColee
őstag

Kicsit konszolidálódott a helyzet pedál ügyben, de még mindig néha van a telemetriában egy tüske. Lehet, hogy túl érzékeny a fékpedál, és ha picit is hozzáérek, rögtön érzékeli?

(#15128) JColee válasza JColee (#15127) üzenetére


JColee
őstag

Közben rájöttem, hogy ha adok neki 3% deadzone-t akkor azzal ki is küszöböltem a hibát.

(#15129) proof88 válasza JColee (#15127) üzenetére


proof88
addikt

vagy kalibráld újra a vezérlőpultban, nem tom :/

amúgy megnéztem én telemetriámat és nálam a fék rendben van, ellenben a gáznál vettem észre érdekességet, amit nem tudok mire vélni, az egyenesekben ingadozik a cucc

az alsó 2 grafikonon a tüskéket leszarom mert a váltó váltásnál mindig N-be megy egy pillanatra és ilyenkor a kuplung old, az látszik (azért nem mindig látszik gondolom, mivel nem folyamatos mintavételezés van nyilván hanem mondjuk századmp-enként van adat).
De az érdekes a legfelső grafikon (gáz), mert ott az egyenesekben is látszik hogy nem teljesen százas a gáz. Bár mondjuk most eszembe jutott hogy lehet hogy a low tc miatt, ugyanis enyhén ívesen megyek azokon a részeken egyenesben is ahol épp nem 100. Ezt majd azért még megnézem hogy tc offal is így néz-e ki.

btw a hungaroringi vb futam óta használok low tc-t, mert rajt után folyton ki akart törni a kocsi háta gázadásra és nem voltam képes nyugalommal gázt adni, ezért aztán 1. körben lowra raktam a tc-t és azzal si futottam le a futamot, atán megfogadtam hogy inkább low tc-t használok monstantól, cserébe viszont magas helyett low abs-t. persze a sztorihoz hozzátartozik hogy verseny végén low tc-vel törtem össze a kocsit :D

[ Szerkesztve ]

(#15130) JColee válasza proof88 (#15129) üzenetére


JColee
őstag

Megvan még az én telemetriám? Én elfelejtettem menteni, és felülírtam.

(#15131) proof88 válasza JColee (#15130) üzenetére


proof88
addikt

msn :D

(#15132) cila1


cila1
aktív tag

Proof!
Bejelöltem az álltalad figyelmembe ajánlott ismerősöm.
Csak nem tudom honnan ismerem? :D

(#15133) HorCsa válasza cila1 (#15132) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Hasonlón gondolkodtam én is :D
De akkor itt a válasz :)

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15134) proof88


proof88
addikt

sorry :D dehát mi egy nagy család vagyunk :D

más: arra gondoltam hogy kéne csinálnom egy modot rfactorhoz ... egy nem átlagos mod lenne, mert ráerőszakolnám az rfactorra az ötletemet: FPS játékot kell rá írni. Lehet hogy nagyon tré lenne játszhatóság és grafika terén, de a jármű fizika nagyon ott lenne, lehetne setupolni is :D

(#15135) cila1 válasza HorCsa (#15133) üzenetére


cila1
aktív tag

Ja valóban tegnap söröztünk.
Vagy az nem te voltál? :D

(#15136) proof88


proof88
addikt

régen sokat szenvedtem attól hogy csípett a szemem és fáradt is volt. Ez olyankor volt, mikor nem aludtam ki magam rendesen. Szemcseppet is használtam emiatt, de nem sokat segített. Viszont nem tűnt fel, hogy hetek óta elmúlt. Ma tűnt fel a dolog, mert ma ismét előjött. Realizáltam, hogy a hetek óta tartó korai lefekvésem miatt tűnt el a probléma. Ugyanis hetek óta igyekszem éjfél előtt elaludni, 10-11 óra környékén lehetőleg, és általában reggel fél 6 körül ébredek. Tegnap viszont 1-negyed 2 környékén feküdtem le aludni éjszaka, és fél 8-ig aludtam, hát szar is a szemem. Úgyhogy +1 érv amellett, hogy korán kell lefeküdni aludni. A mennyiség mellett az is számít, hogy mikor. A hajnali 2-től reggel 8-ig tartó alvás nem olyan pihentető és minőségi, mintha este 11-től reggel 5-ig aludnék. Ajánlom mindenkinek.

(#15137) cila1


cila1
aktív tag

Annyira halott a fórum,hogy nyugodtan ki írhatjuk:TÉMA LEZÁRVA :D

(#15138) Speedg


Speedg
csendes tag

Zoza Brawn GP Season 2009, Fsone 2009 Practice 248 1:36,964 :Y :Y

Valaki szúrja már ki a gumijait vagy törje le a szárnyát vagy valamit :DDD

Így mindegy hogy a boxból indul vagy a mezőny után 2 körrel, mindenkit ledarál.

Egyébként Zoza grat az űridőhöz! :C :C :R

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15139) JColee válasza Speedg (#15138) üzenetére


JColee
őstag

Oda ne rohanjak. :)
Persze nem tudjuk, mennyi benzinnel ment.

[ Szerkesztve ]

(#15140) cila1 válasza JColee (#15139) üzenetére


cila1
aktív tag

Biztos,hogy üres.
Még csak az kéne,hogy teletank.
Te nem gratulálsz neki? ;]

(#15141) Speedg válasza JColee (#15139) üzenetére


Speedg
csendes tag

Biztos hogy üres,na de az 1.36.xxx az akkor is szép idő ezen a fos pályán.

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15142) akoska07 válasza Speedg (#15141) üzenetére


akoska07
nagyúr

és ha mégsem üres ? ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15143) Zoza24


Zoza24
senior tag

köszi srácok,de még van benne pár tized csak nem tudom kiautózni:)
egyébként nem várom el senkitől,hogy gratuláljon,bár szerintem Jcolee lenne az utolsó aki ezt tenné ;)

Forza Italy!

(#15144) Speedg válasza Zoza24 (#15143) üzenetére


Speedg
csendes tag

Azt nem elvárni kell hanem fogadni :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15145) Zoza24 válasza Speedg (#15144) üzenetére


Zoza24
senior tag

;)

majd adok pár tippet és neked is menni fog :R

Forza Italy!

(#15146) Speedg válasza Zoza24 (#15145) üzenetére


Speedg
csendes tag

Már fogadásra készen is állok :K

Nem vagyok ász,de benne vagyok a pakliban

(#15147) JColee válasza Speedg (#15141) üzenetére


JColee
őstag

Jólesz az 36 végének, nem kell annyi x. :)
Még szerencse, hogy nem ürestankos az időmérő.

(#15148) JColee válasza JColee (#15147) üzenetére


JColee
őstag

Persze nem azt mondom, jó kis idő, de nem kell mindjárt kétségbe esni, vagy túlmisztifikálni a dolgot. Zozának van ideje, és energiája üres(?) tankos kcosival is időre menni. Jó neki. Egyébként utolsó 3 versenyhétvégén is így volt, hogy verseny előtti napon még 1 mp eltűnt valahol.

(#15149) Zoza24 válasza JColee (#15148) üzenetére


Zoza24
senior tag

így van,bár ha jól emlékszem a magyar pályára te is majd annyi kört letettél a szerveren mint én ;)mellette azért dolgozom,edzeni járok,nő is akad (sajnos több is mint amit elbírok),szóval nem itt kockulok egész nap én sem... mást teszteltünk,ennyi :B ide nem is töröm magam én sem,mert boxból csak majd autókázom egyet :)

[ Szerkesztve ]

Forza Italy!

(#15150) proof88


proof88
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.