Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) Szabesz válasza zodo (#15500) üzenetére


Szabesz
őstag

Kipörg gátlóból is engedélyezett a magas.

bocs, nem tudtam h még senki sem aktivált. Már be tudsz lépni

¯\_(ツ)_/¯

(#15502) zodo válasza Szabesz (#15501) üzenetére


zodo
nagyúr

Semmi baj, köszi. Sikerült belépnem.

Gyorsba még egy pár alap kérdés.
FSOne 2009 MP sorozat kell nekem az F1RFT 2009 Track mappában lévő Monzai pályával?
Szeró címét és jelszót hol találom?
Fejlesztések ill. a szerveren használható teljes segítség listát merre találom?
Menü / Audio részben nem szokott lenni egy olyan mező hogy "köridők bemondás" hol lehet ezt kikapcsolni?
Audio részhez még annyit hogy nálam a verseny gombra kattintva megszólal a starthang, menüben mászkálva pedig a csavarrögzítő hangja. Erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#15503) proof88 válasza zodo (#15502) üzenetére


proof88
addikt

Oldalon bejelentkezel, Szerver menüpont alatt találsz olyan gombot hogy Adatok, és ott megtalálod a szerver címét, jelszavát.
A segítségek listáját nem írtam ki, mert azt rfactor kiírja úgyis amikor felcsatlakozol a szerverre, felül vmelyik gombot megnyomod és ott mutatja hogy melyik segítség hogy van engedélyezve. Sőt már a szerver listában is ha kijelölöd a szervert akkor alul írja. Általában minden segítség engedélyezve van, kivéve az ilyenek hogy Helyes Irány meg Fékezési segédlet meg kanyarodási segédlet, na ezek tiltva vannak. Box utca segédlet sincs. Magyarul mindenkinek magának kell irányítani az autót, a gép ne szóljon bele. Persze a kipörgésgátló és ABS, valamint kuplung az engedve van, meg a stabilitás is. Érdemes ezeket bekapcsolnod és apránként csökkenteni őket.

Fejlesztések alatt mit értesz? Egyenautók vannak, mindegyik ugyanolyan jó. Setup és vezetői tudás kell. Kocsit fejleszteni egyébként nem lehet. A Letöltések menüpontban találsz magyar nyelvű setup segédletet is. Ez is akkor látszik csak, ha be vagy jelentkezve. De attól még szabadon terjeszthető a segédlet.

köridők bemondás" - húha lehet hogy át kéne lépned egy másik modba és ott kikapcsolni :D vagy el van dugva ... én így ezt nem tudom, másnak már volt vele gondja.

A csavarrögzítőhöz annyit, hogy valszeg rfactor lite-od van, és abban tényleg gáz van azzal a hanggal. Elméletileg ha felrakod az fsone-t és rá a trackpackunkat meg a peccseket, megszűnik ez a probléma, mivel az egyik peccs vagy maga a trackpack tartalmazza a megfelelő hangot és már nem fogod hallani a csavarrögzítőt :D

[ Szerkesztve ]

(#15504) zodo válasza proof88 (#15503) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi akkor rákeresek.
Fejlesztés alatt a KERS-re gondoltam. :)

(#15505) proof88

Ok akkor csakis a Garázsban kell vagy lehet kihozni a legtöbbet a verdából.

[ Szerkesztve ]

(#15505) proof88 válasza zodo (#15504) üzenetére


proof88
addikt

jaaaa, KERS az nincs :D úgy tudom nem tudták rendesen meoldani fsone-ék. Csak single verzióban van asszem de ott is fostos mivel az rfactor maga nem nyújt támogatást ilyenhez.

(#15506) zodo


zodo
nagyúr

Próbáltam belépni a szeróra de "eltérést találtak" és eltávolítottak. :F

Külön telepítettem a full rfaktort nem a Lite-ot aztán a bemásoltam a FSone09 MP v1.0 alatt lévő mappákat és végül a 4 patch-et.

[ Szerkesztve ]

(#15507) cila1 válasza zodo (#15506) üzenetére


cila1
aktív tag

Le van írva a lapunkon,hogy milyen sorrendbe kell feltenni a frissítéseket.
Pályákat nem raktad fel?

[ Szerkesztve ]

(#15508) Szabesz válasza zodo (#15506) üzenetére


Szabesz
őstag

[link]

Pluginek, kiegészítők rFactorhoz részt sorrendben kell elkövetni

¯\_(ツ)_/¯

(#15509) zodo válasza cila1 (#15507) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor olvasgatok kicsit, köszi.

(#15510) zodo válasza zodo (#15509) üzenetére


zodo
nagyúr

Letöltésre kínált csomagból hiányzott az utolsó frissítés. ('11. jan. 2.)
Ezzel együtt már nem vágott ki a szeró. :)

Zavaró hangok még megmaradtak, de majdcsak megtalálom a módját hogy tüntessem el.

(#15511) proof88 válasza zodo (#15510) üzenetére


proof88
addikt

a módját tudom csak nem tudom miért van még mindig meg :D

szerk.: pedig elvileg tényleg ott kell lennie a csavarkulcsos hang helyett már a közönség hangjának. Vagy most akkor te egészen pontosan mikor is hallod ezt a hangot ? :D

[ Szerkesztve ]

(#15512) zodo válasza proof88 (#15511) üzenetére


zodo
nagyúr

Start hangot a Garázsban amikor a Verseny gombra nyomok.
Légkulcsot pedig a menüben/beállítások alatt ha bármelyik menüpontra ráklikkelek.

Újraindítom hátha megjavul. :)

Nem lett jobb a helyzet. :(

[ Szerkesztve ]

(#15513) Farkas23 válasza zodo (#15512) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Elvileg van az rFactor\GameData\sounds\ambient mappában egy olyan file:
"fans_normal_1 (és ebből van 2 db) és a 27,7 kb-os-at kell átnevezni, de ezt csak akkor, ha nálad a régi file-k maradtak meg.

(#15514) zodo válasza Farkas23 (#15513) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam ezek vannak. Nincs 27,7kb-os.

(#15515) zodo válasza zodo (#15514) üzenetére


zodo
nagyúr

Kitöröltem mindkettőt, de akkor is hallani a hangokat. :(((

(#15516) proof88 válasza zodo (#15515) üzenetére


proof88
addikt

te figyejjé má ide :D rosszakat töröltél ki, mert Farkas belevitt a bajba :D

ez az fsone-ban normális, hogy hallod a KATTINTÁSKOR ezeket a hangokat :) azt hittem hogy te folyamatosan "kurblizást" hallasz. Ez akkor fordult elő amikor vki a lite-ot rakta fel és a közönség hangja helyett valami más hang volt és ezért a garázsban a közönség helyett folyamatosan ilyen kurblizó hangot lehetett hallani :D na jól van akkor nem ez volt a gond bár nem is lehet mivel a peccs javítja. Ez a gombra kattintáskor hallható hangok ezek normálisak. Amit kitöröltél azt rakd vissza, mert az meg a közönség hangja bizonyos pályákon, azn agyon fílinges :D ha nincs meg sehol, a legnagyobb, első peccset tömörítsd ki vhova (ne az rfactor könyvtárba) és ahová kitömörítetted, keresdm eg azt a hangot és másold vissza az rfactor könyvtárban a megfelelő helyre :D különben nem fogod hallani a közönséget :D akik bíztatják az embert akkor ismikor már szanaszéjjel tört a kocsi :D

sietek haza emberek bár 1 kört nem tettem meg még ezen a pályán :D

(#15517) Kleroo


Kleroo
veterán

Nekem kérdéses,hogy jelen leszek e a futamon
A szerón fent leszek,és amikor tudok,vezetek. :)
De 90%ban szerintem off leszek

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15518) Mastre válasza Kleroo (#15517) üzenetére


Mastre
tag

Gyere, mert lehet, hogy létszámrekorddöntés lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#15519) zodo válasza proof88 (#15516) üzenetére


zodo
nagyúr

Visszatettem mert nem annyira töröltem csak kihelyeztem a mappájából.
Amúgy nem tudtam hogy ezek a hangok nálatok normálisak. :)

Akkor mikorra is kell megjelennem a szerveren?

Szerk: (#15520)

Köszi proof88

[ Szerkesztve ]

(#15520) proof88 válasza zodo (#15519) üzenetére


proof88
addikt

19:20-tól erősen ajánlott már jelen lenni a szerveren, mert ha időmérőn (19:50) jön elő valami gond, azzal már nem szeretünk foglalkozni :D

(#15521) proof88


proof88
addikt

Kleroo: Server is not receiving updates from client. Ez a hibaüzi. Netkapcsolatod rendben van?

(#15522) zodo


zodo
nagyúr

Köszi a lehetőséget és bocs Frenky!

(#15523) Frenky89 válasza zodo (#15522) üzenetére


Frenky89
őstag

Mentem volna még, mert kíváncsi lettem volna, hogy mikor állnak ki a többiek a box-ba, de mindegy most már.

(#15524) JColee


JColee
őstag

Bocs a rajtgyakoknál mutatott bénázásaimért, nem direkt forogtam meg (többször is). Az éles gyakfutamon pedig a meglöktem az egyik Rönót (talán Ákoskát?). Ezúton elnézését kérem. :U

[ Szerkesztve ]

(#15525) proof88


proof88
addikt

bocs srácok
csak most indítottam újra s szaerver

(#15526) akoska07 válasza JColee (#15524) üzenetére


akoska07
nagyúr

Semmiség. ;)
én is elnézést kérek mindenkitől a rajtgyokokon párszor későn fékezésért.
nem volt ám ott egyszerü az első kanyar egyszer sem :D

éles futamon is kemény lesz.
remélem tul élem :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#15527) zodo válasza Frenky89 (#15523) üzenetére


zodo
nagyúr

Ti nem szoktátok visszanézni az xy futamot?
Szerver tárolja, valamelyik admin feltölti valahova ti pedig megnézhetitek ha letöltöttétek és bemásoltátok a replay mappába.

Sajnálom hogy elcsesztem és nem lettél okosabb.

(#15528) JColee válasza zodo (#15527) üzenetére


JColee
őstag

Menti azt a saját rFactorod is. :)
Én néha visszanézem a taktika miatt.

(#15529) zodo válasza JColee (#15528) üzenetére


zodo
nagyúr

Hogy is van ez?
Gyors köröket tudom hogy menti ill. be lehet állítani a visszajátszás idejét.
Jah ebből lehet szép videókat készíteni csak nem tudom hogy hol, miként tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#15530) HorCsa válasza zodo (#15527) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Persze hogy vissza szokták nézni! :D

Közvetlen futam után: itt.
Vagy később az az archívumból. :D

(sry) :C

Amúgy az rFactorban be lehet állítani, hogy melyik pályából/modból mennyi replay-t tartson meg és ezt a saját rfactorod replay részéből (ahol a gyors kör replaye is tárolódik) vissza tudod nézni. Hacsak nem nagyon lagoltál, vagy nem vagy BT tag - és el kell valamit bírálnod (ehhez kell a hivatalos szerver replay jobb helyeken), nem fontos a szerver visszajátszás. Csak plusz pár10 mega a vinyódon... :R

[ Szerkesztve ]

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15531) zodo válasza HorCsa (#15530) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok. Köszi.

Hol van az a beállítás menü hogy melyik pályából/modból mennyi replay-t tartson meg?

(#15532) cila1


cila1
aktív tag

Jcolee!
Sérültél amikor összeért a kerekünk?

(#15533) proof88 válasza zodo (#15531) üzenetére


proof88
addikt

a menüben ahol lehet választani a replayek közül, ott felül van néhány beállítási lehetőség, én csak ezekről tudok :) szerintem nem modonként lehet állítani hanem globálisan.

(#15534) JColee válasza cila1 (#15532) üzenetére


JColee
őstag

Összeértünk? :DDD

(#15535) HorCsa válasza zodo (#15531) üzenetére


HorCsa
csendes tag

Lehet rosszul tudtam és menüben nincsen.
A plr fájlodban van egy replay rész, ahol lehet állítani:
Number Track Replays="5" // how many replays to store for each track (using default naming convention only!)

Ez abban az esetben modonkénti is, ha külön mappába ment egy mod (pl a NAGT).

''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

(#15536) Kleroo


Kleroo
veterán

Na hányan gyakfutamoltatok?
Srry,hogy szellemként voltam jelen. De pont ahogy felléptem,már mennem is kellett,és belépve maradtam,hátha vissza tudok jönni 1-1 körre, de nem.... :)

Meddig maradtam fent a szerón? mert 1 óra után visszajöttem,és fekete képernyő fogadott.
Azt meg pláne nem igazán értem,miért dobott ki a game hibaüzenet nélkül :S

A netemmel egyébként minden ok,mert sosincs szakadás,lag,ilyesmi.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15537) proof88 válasza Kleroo (#15536) üzenetére


proof88
addikt

dee fentebb írtam hogy milyen hibaüzivel dobott ki téged. Az 1 dolog hogy sosincs gond, de most lehet hogy gond volt. Lehet hogy éppen nem volt feltöltésed (ilyen volt már nekem amikor gond volt a netemmel, hogy kvékeztem neten és volt mikor 5 mp-re megakadt a játék lag miatt, na akkor letöltésem volt mert én láttam mindenkit hogy mit csinálnak, én meg egy helyben a levegőben álltam és nem tudtam mozogni). Lehet neked is hasonló volt most. Lehet buherált a szolgáltató. Legalábbis én abból a hibaüziből azt vettem ki, hogy megkapod a dolgokat, csak a géped nem küld semmit a szervernek. Lehet hogy csíteltél és nem sikerült. :D

A hányra meg az a válaszom hogy sokan, ott a results nézd meg :D

(#15538) proof88


proof88
addikt

Más: mivel tegnap folyamatos tömegbalesetek voltak rajtgyakon, és amikor mondtam hogy most éles akkor érdekes módon mindjárt sikerült összehozni egy komoly rajtot, ezért azt javaslom hogy hozzuk vissza azt hogy a rajtgyak az 3 rajtgyak, se több se kevesebb. 3 rajtgyak alatt be lehet lőni mindenkinek a féktávon meg hogy mit szabad és mit nem. Innentől kezdve legyen az, hogy ha 3. rajtgyaknál is balesetek vannak, akkor sem lesz több rajtgyak, hanem éles gyakfutam aztán ennyi. Óvást meg lesz szíves benyújtani gyakfutamra is akit sérelem ért. Én aláírom hogy vannak olyan pályák ahol a sokadik rajtra tanulom meg a helyes ívet (Szuzuka pl), na de azt mondjuk egyedül is le tudom tesztelni. Azt is le lehet egyedül tesztelni, hogy milyen TC-vel milyen gázzal stb a legjobb elrajtolni. A 3 az sztem elég arra hogy belője mindenki hogy mikor kell fékezni a másik mögött, stb.

Azt persze én is tudom hogy az egyéni lagokon túl szerver lag is volt tegnap. Szóltam Horcsáéknak, sajnos nézte de nem látott semmi rendelleneset.

Akinek akadt a játék, az kérem vegye figyelembe, hogy viszonylag nagy volt a létszám, és ilyenkor egy erős gépet is meg tud fogni ez a fos program. A leghatásosabb, ha a beállításokban az Ellenfelek részletességét legfeljebb közepesre állítjátok, mert az rfactor jellemzően akkor kezd el szaggatni amikor sok autó van egyszerre a képernyőn (pl rajtnál). Ez köszönhető annak is hogy a tisztelt mod készítők úgy gondolják hogy attól lesz jó egy mod hogy egy autó kismillió sokszögből épül fel, meg azért is mert az rfactor se a legjobb módját tudja az autók kirajzolásának (mivel amikor készült a program nem ilyen bonyolult modellekre lett kitalálva, csak mint mondtam a modderek erőltetik a túl részletes modelleket).

Éles futamon rohadtul vigyázzatok hogyan vágjátok le az 1. kanyart, mert könnyen áthajtásos büntit oszt érte a program. Én is kaptam tegnap olyankor is amikor nem padló gázzal vágtam át. Persze edzésen csak érvénytelen kör jár érte.

[ Szerkesztve ]

(#15539) proof88


proof88
addikt

közben annyi fejlemény van, hogy Horcsa több memóriát rendelt hozzánk, mert valszeg tegnap felzabálta az fsone szerver a memóriát

(#15540) Zoza24 válasza proof88 (#15539) üzenetére


Zoza24
senior tag

én is észrevettem,hogy szaggatunk,le is szálltam a hosszú jobbosban egyszer emiatt:)

Forza Italy!

(#15541) proof88 válasza Zoza24 (#15540) üzenetére


proof88
addikt

meg ki is írta a szerver hogy szinkronizál :)

(#15542) zodo válasza HorCsa (#15535) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen, majd meglesem.
Lassan úgy is rendet kell tennem a factor-ok közt.

(#15544) zodo


zodo
nagyúr

Ugye Szingapúr-ra kell gyúrjak ha jöhetek a következő gyakfutamra?

(#15545) proof88 válasza zodo (#15544) üzenetére


proof88
addikt

jaja

(#15546) Zoza24


Zoza24
senior tag

ha megfeszülök sem tudok jobb időt menni mint az eddigi hotlapsos idő...lehet a setupnál indultam rossz irányba,de ezen a pályán nem nagyon tudok normális időt repeszteni egyenlőre...a gyors sikánokban nagyra kéne állítanom a kormányzárat,de akkor meg a finom íveken szétrángatom a kocsit...érdekes futam lesz ez,feltéve hogy túléljük az első kanyart:)

Forza Italy!

(#15547) proof88


proof88
addikt

az aszfalt állapotára reagálva: elismerem hogy elég rázós, túlságosan is. Viszont cserébe minden egyes rázókő, korlát, stb ott van ahol lennie kell. Ehhez képest a tavalyi pálya csak egy alfa verzió. :K Direkt néztem, a Lesmo1-ben is pont jól vannak a korlátok, ahogy élőben is vannak. Aki túl szűken akarja venni a kanyart, simán lekoccolja. :D

(#15548) Frenky89 válasza proof88 (#15547) üzenetére


Frenky89
őstag

Session kezdési időpontok mikorra vannak állítva?

(#15549) JColee válasza Zoza24 (#15546) üzenetére


JColee
őstag

Azért gyakfutamon elég jó időket mentél. Én valahogy nem éreztem a kocsit.

(#15550) Zoza24 válasza JColee (#15549) üzenetére


Zoza24
senior tag

nah jah de már az időmérő sem ment túl jól,pedig nem volt letekerve semmi sem,szóval kemény verseny lesz ez:)
Téged pedig ismerlek annyira,hogy megérzed a verdát vasárnapig:)

[ Szerkesztve ]

Forza Italy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.