Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Timocicu válasza mefistofeles (#1100) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Valószínű ... , mert épp azt néztem, hogy így szinte olcsóbb a tarifa, mint a normál csomagfeladásnál ... :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1102) Timocicu válasza adster (#1091) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A feladó szemszögéből nézve ... én nem szeretem az utánvétes postázási módot ... :(
Mi van, ha meggondolja magát a vevő, szépen nem veszi át a csomagot, de a postai díjat valakin bevasalják, átvevő hiányában, csak a feladón fogják. :(((

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1103) mefistofeles válasza Timocicu (#1101) üzenetére

Nem szinte, hanem olcsóbb is!...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1104) Fecogame válasza mefistofeles (#1100) üzenetére


Fecogame
veterán

Azért volt furcsa, mert a feljebb linkelt árlistában sehol sem volt ilyen olcsó ajánlat :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1105) mefistofeles válasza Fecogame (#1104) üzenetére

Igen én nem a hivatalos oldalon hanem a Vaterán találkoztam velük. Mondjuk ott is megleptek a hihetetlen áraikkal......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1106) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ha sima postai csomagot szeretnék feladni akkor ilyet kell kitöltenem ugye?
(Standard csomagként szeretném feladni.Semmi extra nem kell.)
[link]
"Kísérőlevél belföldi postacsomaghoz "Fentről lefelé a 3. zöld.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1107) Timocicu válasza Directors (#1106) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Igen, pontosan. ;) "Kísérőlevél belföldi postacsomaghoz "Fentről lefelé a 3. zöld, melynek díja 1115ft. Súlyhatár: 20kg és a doboz három oldala nem lehet több, ha jól emlékszem 2méternél.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1108) Directors válasza Timocicu (#1107) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1109) Fecogame


Fecogame
veterán

Újra van működő postai díjkalkulátorunk :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1110) Chereiose


Chereiose
addikt

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy játékot szeretnék vidékre feladni, tehát 1kg alatti csomagot, ez mennyibe kerülne?
köszi

(#1111) Fecogame válasza Chereiose (#1110) üzenetére


Fecogame
veterán

Levélként fel tudod adni, itt a kalkulátor

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1112) Chereiose


Chereiose
addikt

Ja megvan, 750 G alatt 800 ft körül van

[ Szerkesztve ]

(#1113) yolan


yolan
őstag

Elég fos napom van, erre még a posta oldalán egy pdf-ből csillagokkal kiegészítve bogarásszam ki, hogy mi menny.
Valaki kérem segítsem. Belföldön szeretnék utánvételes buborékos levelet küldeni. Egy joghurtos doboz méretű vacak, szépen becsomagolva. Lényeg, hogy utánvétellel kéne feladnom. Mit kell kitöltenem és mennyi lenne a postaköltség?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#1114) Fecogame válasza yolan (#1113) üzenetére


Fecogame
veterán

Kalkulátor

Már van, él, létezik, újra köztünk van, használjátok :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1115) Fecogame


Fecogame
veterán

Adtatok már fel úgy utánvétes csomagot, hogy a számlátokra utaják át az összeget? Drámaian olcsóbb így...

500g alatti levelet 1800 Ft helyett csak 950 Ft-ért fel lehet adni :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1116) yolan válasza Fecogame (#1115) üzenetére


yolan
őstag

én is ezzel szemezgetek. aki próbálta már annak mi a tapasztalata?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#1117) Fancy-boy válasza Fecogame (#1114) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Régebben volt csomaghoz is kalkulátor. Azzal mi a helyzet?
Ezzel a levél kalkuláttoral nem értem mit szöszöltek ennyit...

Én már adtam fel utánvétel és a számlámra kértem a pénzt.
Kézbesítéstől számítva 2. nap reggelén a számlámon volt a pénz.

Egyébként ha már Posta:

Vettem itt az aprón egy kormányt PC-hez. Majdnem 10 kilós csomag. Csütörtökön feladták Budapesten, és a szombati munkanapot is beleszámolva, már 3 napja sehol semmi. A vicc az egészben, hogy én is budapesti vagyok. :Y
Ez egy standard csomag egyébként.
A feladó Media-Marktos újságba csomagolta a dobozt, lehet megtetszett valamelyik postai alkalmazottnak? :(

[ Szerkesztve ]

(#1118) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma voltam feladni úgy, hogy bankszámlára utalják át az összeget utánvétnél, a nő majdnem leharapta a fejem, hogy ilyent nem lehet... Aztán odahívta a postafőnököt, hogy mégis hogy van ez. Ő elmagyarázta neki, hogy lehet ilyent, így meg így töltse ki. Oké, kitöltöttük, de a végösszeg ugyanannyi lett, mintha simán adtam volna fel, pedig jóval olcsóbb a netes kalkulátoruk szerint. Most megyek is vissza rendet tenni :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1119) mickemoto


mickemoto
őstag

Valaki járt már úgy hogy feladott egy csomagot és azt nem vették át és visszajött és a visszdíjat is ki kellett fizetni?Tényleg fizetni kell ha visszahozza a postás?

(#1120) Fancy-boy válasza mickemoto (#1119) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Attól függ mi történt, lehet velük egyezkedni
Elvileg tényleg fizetni kell, de ezt olvasgasd, itt többen leírják a tapasztalatukat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1121) Füleske válasza mickemoto (#1119) üzenetére


Füleske
addikt

Igen. Jó rég volt már , de jártam már így.

(#1122) mickemoto válasza Fancy-boy (#1120) üzenetére


mickemoto
őstag

:R Ahogy olvasom, ha a posta hibája akkor megoldható hogy ne kelljen fizetni, ha nem akkor kénytelen vagyok ha kell a csomag.Eddig még nem jártam így, de ez sem az én hibám volt, a címzett adott meg rossz címet. :W

(#1123) nor_i


nor_i
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h feladtam egy levélküldeményt ajánlott+elsőbbségivel 24.-én, Budapestre! Ahova ugye sima ajánlottal is oda kéne érnie másnapra, és ma kaptam egy emailt az illetőtől, hogy ő még csomagot nem kapott.. Megnéztem, a cím stimmel, küldtem neki másolatot is az ajánlási szelvényről, próbálkozok a nyomon követéssel is, de valamiért visszadobja a rendszer az általam beírt küldemény azonosítót az alábbi hibával :"Az alábbi azonosító formátuma nem megfelelő". Mit tudok tenni ilyen esetben? :( :(

(#1124) Fancy-boy válasza nor_i (#1123) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem az ajánlott levelet nem lehet követni az interneten.
Viszont hívd fel az ügyfélszolgálatot a : 06 40 46 46 46 os számon és ott diktáld be az azonosítót.
Megfogják mondani, hogy hol a levél.

Egyébként itt van, hogy mit lehet követni:

Milyen szolgáltatásokhoz vehető igénybe?

Üzleti csomag
Nemzetközi postacsomag
Európa+ csomag
Belföldi EMS gyorsposta
Nemzetközi EMS gyorsposta
Időgarantált csomagtermékek (start és start plusz)
Posta business pakk (plusz, economic)
Inverz csomag plusz
Belföldi értéknyilvánításos (EL jelű) levél
Egyszerűsített utánvétkezelés (EUV)
Nemzetközi ajánlott és értéknyilvánításos levél

[ Szerkesztve ]

(#1125) Takuun


Takuun
aktív tag

Valaki segítsen abban, hogy egy 5 kg súlyú zsákot (masszív műanyag), hogy tudok postán feladni? Hogy tudnám becsomagolni és mennyibe kerülne? Értéke 15-20 eFt.

Válaszokat privátban szívesen fogadnám, mert elég nehezen találtam meg a topicot!

(#1126) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ha utánvétellel adok fel egy levelet elsőbbségivel akkor mennyi idő után kapom meg a pénzem?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1127) Fecogame válasza Directors (#1126) üzenetére


Fecogame
veterán

Nagyjából 3 munkanap múlva.

Takuun: Start csomaggal fel tudod adni, 1770 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1128) Directors válasza Fecogame (#1127) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor ha feladom hétfőn, szerdán már a kezemben is lehet a pénz.
Köszi.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1129) Fancy-boy válasza Directors (#1128) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát nem. Inkább csütörtökön vagy pénteken.

(#1130) Toxicano


Toxicano
tag

A múltkor adtam fel egy csomagot, 5 percet vártam közvetlen a pultnál és megvártam még a kolléganők megbeszélik, hogy Juditka esküvőjére legyen glutén-mentes sütemény is, mert a János érzékeny rá. Mikor megbeszélték a 45 körüli molett asszonyka szemöldökét fel-, száját lehúzva, fejét hirtelen hátrairányuló mozgással rám fordul. "Csókolom kezét-lábát. Szeretném feladni ezt a csomagot." Nagyot sóhajt, elkezd keresgélni egy papírt, írkál rá, majd leméri a csomagot. Számolgat és 2055 Forintra jött ki a feladási díj, a csomag 1.3 kg volt. Nem igazán tetszett, így megkérdeztem, nem lehetne-e levélként feladni. Ismét nagy sóhaj, elővesz egy másik papírt, arra is írkál, majd odaadja azt. "Töltse ki, utána fáradjon a 4-es ablakhoz." Leültem, kitöltöttem, odavittem ahol fogadott egy másik asszony. Köszönök illedelmesen, odaadom a papírt, nézi a csomagot, majd így szól: "Há' de ez nagy." -(egy tápegység volt benne)- Leméri ő is, ugyan úgy 1.3 kg és mondja, hogy ezt csak csomagként lehet. Nagyon ideges voltam, de úgy éreztem ők jobban tudják és rájuk hagytam. Még a végén átcibáltam volna az üvegen keresztül mind a kettőt. Csak azt nem értem, hogy az előző pultnál ülő, nagy fizikai munkát végző asszony, miért nem mondta, hogy ezt nem lehet levélként. Vélemény? :DD

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#1131) Directors válasza Toxicano (#1130) üzenetére


Directors
senior tag

Hát nem tudom mit csináltak azok a birkák. [link] 2000g-ig simán fellehet adni. Egy tápegység pedig nem nagy.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1132) Fecogame válasza Toxicano (#1130) üzenetére


Fecogame
veterán

2KG alatt ha nem valami brutálisan nagy, akkor lehet levélként. :K

Én a helyedben vinnék ( mostantól én is fogok ) egy ilyen postai díjszabás oldalt vinni nekik kinyomtatva. Ha így sem hiszi el, hívatom a főnökét :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1133) Directors válasza Fecogame (#1132) üzenetére


Directors
senior tag

Ez nagyon jó ötlet.A postán minél több pénzt kiakarnak húzni belőled ha csomagot vagy levelet adsz fel. :W :W
Bár kivételesen most kellemeset csalódtam az egyik fiatal alkalmazottban.Segített kitölteni egy papírkát. Bár az más kérdés,hogy tényleg odafog-e érni a csomag ahová akartam mert valaki másnak a csomagjára irkált. Bár lehet mást is elrontott.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1134) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Levél feladáshoz:

Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.

Tekercs alakban a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170 mm, legfeljebb 1040 mm, legkisebb átmérője 23 mm, a hossza legalább 100 mm,legfeljebb 900 mm lehet.

Egyébként én a múltkor egy A4 alakú bubis borítékot akartam feladni levélként, erre azt mondja, hogy ez meg mi? Mondom légpárnás boríték. Nagyon húzta a száját...

[ Szerkesztve ]

(#1135) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

Eltudnátok nekem mesélni,hogy miként is működik a posta?
Tételezzük fel,hétfőn délelőtt én feladok egy utánvételes,elsőbbségi levelet.
- Ezt a levelet hétfő este beteszik egy autóba és elviszik abba a városba ahová küldtem a levelet? Esetleg egy közös elosztóba ahonnan majd elviszik abba a városba ahová küldtem a levelet,majd a postás házhoz viszi?
-Ezt a levelet kedd reggel(inkább hajnalba) elviszik egy közös elosztóba ahonnan az adott város postájára,vagy esetleg egyből házhoz viszik?

Valahogy így működik ez?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1136) Fecogame válasza Directors (#1135) üzenetére


Fecogame
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1137) Directors válasza Fecogame (#1136) üzenetére


Directors
senior tag

Ám tényleg dobtam fel hétfőn egy utánvételes levelet,elsőbbségiként. Sajnos még mindég nem kapta meg a címzett.

Ha holnapig nem érkezik meg akkor szerintetek mennyek a postára érdeklődni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1138) Fecogame válasza Directors (#1137) üzenetére


Fecogame
veterán

5 munkanap a küldési határidő, azelőtt hiába is mész reklamálni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1139) Directors válasza Fecogame (#1138) üzenetére


Directors
senior tag

Ja értem. Köszi.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1140) XaraX válasza Directors (#1135) üzenetére


XaraX
addikt

Ezt a levelet hétfő este beteszik egy autóba és elviszik egy közös elosztóba ahonnan majd elviszik abba a városba ahová küldtem a levelet,majd a postás házhoz viszi.

(#1141) Toxicano válasza Fecogame (#1132) üzenetére


Toxicano
tag

Lehet az lesz. :D

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#1142) Fecogame


Fecogame
veterán

Olcsó utánvétel

Ha nem a postás hozza ki a pénzed, hanem banki átutalással kéred a kifizetést, akkor jóval olcsóbban feladhatod utánvéttel a cuccod. Csak ezt sok postás nem tudja, ezért érdemes nekik vinni egy postai díjszabás oldalt kinyomtatva, hogy meg tudd mutatni, hogy lehet banki átutalással is kérni az utánvétet.

Az utánvételi szelvény kitöltésénél mindössze annyival változik, hogy a címed helyett a bankszámlaszámot és a nevet kell beírni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1143) Fancy-boy válasza Fecogame (#1142) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jah, csak a gyakorlatban ugyanannyit számláznak ki, mintha a postás vinné. Ezt tapasztalatból mondhatom.
Nagyon nincsenek képben...

Egyébként szerintem az sem mindegy, hogy milyen irányítószámot írsz be. Legalábbis én ezt a példát követem:

"Az irányítószám minden esetben 1910 legyen!"

[ Szerkesztve ]

(#1144) Fecogame válasza Fancy-boy (#1143) üzenetére


Fecogame
veterán

Épp ezért kell vinni a postai díjszabás oldalt kinyomtatva, mert ők maguk sem hiszik el, hogy így olcsóbb feladni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1145) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Van itt Valaki , Aki tapasztaltabb nálam GLS csomagcsere témában???

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1146) ESP


ESP
senior tag

Hello!

A gondom!

Egy vga-t cseréltem itt aprón.

A kolléga szerdán (11.07) feladta az övét. Azóta se ért ide.
Ma voltam a postán, csomagszámmal vagy mi a fenével ott azt mondták hogy utoljára aznap 20:27-kor a budaörsi logisztikai biszbaszban volt a csomag leolvasva. Azóta semmi infó nincs róla.

Se értesítő semmi. Postán sincs.

1115Ft-s standard módon lett feladva egy dobozka benne egy 13e ft-s vga-val.

Mit lehet tenni? Ha netán megfújták akkor ugrott a 13.000Ft?

:O :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1147) Fecogame válasza ESP (#1146) üzenetére


Fecogame
veterán

Mondd nekik azt, hogy nézzenek utána, ha már ajánlva adtad fel, akkor annak meg KELL lennie. Ha nincs meg, akkor azt hiszem a feladási díj 20x-át adják vissza. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1148) ESP válasza Fecogame (#1147) üzenetére


ESP
senior tag

Utánanézett a nő és mondta hogy a 11.07-i infó az utolsó infója. Amikor befutott a budaörsi központba.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1149) Füleske válasza ESP (#1146) üzenetére


Füleske
addikt

Az értékbiztosítás nélkül feladott és elveszett vagy teljesen megsemmisült csomagokra és ajánlott levelekre a posta kártérítési átalányt fizet. Az átalány a feladási díj 15 - szöröse , plusz a feladási díjat is visszafizetik , tehát 16 - szorosa. Esetedben 17840 Ft. Elveszettnek kell tekinteni a csomagot ha a feladástól számítva 15 napon belül nem érkezik meg.
Bővebben : [link]
Küldeményforgalmi Üzletszabályzat - ÁSZF II. 5.1.2 pont (29. oldal)

(#1150) ESP válasza Füleske (#1149) üzenetére


ESP
senior tag

Nagyon szépen köszönöm.

Akkor még várok :U

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.