Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) _Petya_


_Petya_
őstag

Nem kaptam értesítőt, hogy jött volna csomagom. Lehet, hogy a balfék postás rossz helyre vitte (volt már rá példa...). Ha legközelebb ilyen van, akkor a postán értesítő nélkül is megkaphatom a csomagot/levelet, ha tudom, hogy jött?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#52) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Igen, ha beballagsz a postára akkor megmondják a személyid felmutatása után, hogy jött-e pakk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53) _Petya_


_Petya_
őstag

Köszönöm, akkor a héten bemegyek, hátha ott van...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#54) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ennyi idő után már lehet visszaküldték :(
Nálunk hála az égnek jó haver a postás (meg szokott kapni borravalót is :DDD) aztán ha nincs itthon senki beviszik pl apa melóhelyére a csomagot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) _Petya_


_Petya_
őstag

Nálunk 2 társasház van egymás mellett, megtévesztő számozással (egyik 3-as, a másik 3/A, ááá, az túl egyszerű lenne, hogy 3, és 5, vagy 3/A és 3/B, túl logikus), ráadásul a másik házban is van ugyanilyen vezetéknevű lakó, rendszeresen a másikhoz dobják be a leveleinket, és persze ez fordítva is igaz.. Az értesítőt a bejárati ajtóra szokták ragasztani, de még ragasztónyomot se találtam. Lehet, hogy új a postás, nem tudja a rendet? (Amúgy ha visszaküldték, annak csak van nyoma, abból már ki lehet indulni, nem?)

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#56) fradi81


fradi81
veterán

Kaptam nemrég egy utánvétes kis csomagot(procihűtő) és 1320Ft volt a szállítás, most feladtam egy csomagot utánvéttel és 1820ft volt, miért ilyen sok? Sima csomagküldésnél meg kb 600Ft nem? Akkor nem érdemes igénybe venni, főleg kis értékű küldeményeknél.

moto g72, Ninebot d28e

(#57) Diego!


Diego!
senior tag

Mert ilyenkor ajánlva kell feladnod ami + min. 250ft, + függ a csomag súlyától.

(#58) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

Utánvétes csomagnál mire van szükségem ahhoz, hogy a postán kiadják nekem a csomagot,
az értesítőn kívül ?
Mert ugye albérletben lakok és ha kell a lakcímigazolvány is, akkor ugye gond van, mert ott más cím szerepel :(
Valaki? :F

(#59) LOTR


LOTR
addikt

pénzre

One Ring to rule them all

(#60) Opa


Opa
tag

Hali!

Ez személyes tapasztalat vagy csak gondolod?

(#61) szatocs


szatocs
őstag

Szerintem ha úgy mégy be, hogy erre a címre jött neked erre a névre egy ilyen csomag, akkor ki fogják adni. De személyit azért vinnék:) Habár én még nem kaptam utánvétes csomagot, csak feladtam vagy 5 - öt.

=== Szatocs ===

(#62) Tüzi

Nyilvánított 500forintonként +500 forint az utánvétel díjja. 1320+500 = 1820 :)

mod: nem 500, hanem 5000 forintonként na.

[Szerkesztve]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#63) Opa


Opa
tag

írtam a postának a problémámmal és válaszoltak:

''A küldemény postahelyen történő átvételéhez a küldemény érkezéséről kiállított értesítő + személyi igazolvány szükséges.''

Kössz a segítséget!

(#64) fradi81


fradi81
veterán

Ha feladok egy csomagot nem utánvéttel, 1kg alattit, mennyibe kerül simán, illetve ajánlva? :R

moto g72, Ninebot d28e

(#65) Tomics


Tomics
addikt

ez engem is érdekelne :)

PH! addikt since 2004

(#66) Hurracan


Hurracan
tag

Sziasztok!

Csak nagyjából tudtam elolvasni a hozzászólásokat, így lehet, hogy majd kiosztanak páran, de nekem nem világos ez az egész!
Nos.: Egy mobilt szeretnék feladni postán...Mi ennek a menete?
Én csomagolom be?? Aztán go posta .....és ott? Őszíntén szólva fogalmam nincsen, attól tartok, hogy a csomag elveszik, nem kapja meg a címzett, vagy én nem kapom meg a pénzt a csomagért, ez, hogy működik? A postai kölcséget nekem, a feladónak kell állnia?
Köszí előre is annak, aki válaszra méltat! :R

(#67) finest


finest
őstag

Több lehetőség is van.
Becsomagolod szépen a motyót, aztán elvágtatsz a postára.
1. Előre utalásnál elég ajánlott levélként feladni értéknyilvánítás nélkül. Ez a legolcsóbb verzió.
2. Ha utánvétellel megy. Akkor a csomagot 10k-ig 1490, 10k felett 1690 ért viszik. Érdemes a pk-t feladáskor kifizetni és az utánvét árába bekalkulálni, mert portósan feladva( tehát, ha a kézbesítéskor fizetni a címzett) jóval drágább.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#68) Ariadne


Ariadne
őstag

Azért a posta mai gyakorlata alapján kissé kockázatos értékesebb dolgot, pláne telefont csomagban küldeni, sokkal kisebb dolgokat is rendszeresen elcsórnak a kedves postásbácsik/nénik. Szerintem egy értéknyilvánítás célszerű, meg minden más biztonsági dolog, ami elérhető...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#69) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nem tudja valaki mennyibe kerül most egy csomagot feladni? Azzal tisztában vagyok mit hogy kell kitölteni, csak ezek a rohadt árak...
Ugye tavaly kitalálták ezt az MPL baromságot, azóta nem adtam fel csomagot. És az mpl oldalán csak és kizárólag nevetséges alapdíjú időgarantált, meg gyorsposta csomagokról beszélnek - viszont a posta.hu -n szereplő díjtáblázatbamn van olyan is, hogy belföldi postacsomag standard 730 Ft-ért. De erről semmi bővebb leírás sehol.
Tegnap voltam postán, ott meg is akartam kérdezni, csak a csaj akinél adtam fel a cuccokat akkora retard volt, hogy mire felvette a cuccokat tőlem kb ordítva rohantam ki a postáról, ma meg nem tudtam visszamenni, ügyfélszolgálatuk persze meg csak 5ig van...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#70) from hell


from hell
újonc

Sziasztok!
Nekem most az nem tiszta, hogyha én kapok egy ilyen levelet/csomagot, akkor rögtön kihozzák a levelet, és helyben kell fizetnem, vagy kapok egy kis papírt, h másszak el vele xy összeggel a postára, és ott kapom meg? Pls, vki segítsen, sürgős!

(#71) Bordoi


Bordoi
őstag

Természetesen helyben kell kifizetni az utánvétes csomagot .

Üdv

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#72) dave93


dave93
őstag

Igen, helyben kell fizetni, de ha éppen nem vagy otthon amikor hozza a postás akkor kapsz egy kis papírt a postaládádba hogy ekkor meg ekkor itt meg itt tudod átvenni. :R

(#73) Ganxxta


Ganxxta
csendes tag

üdv
El akarok küldeni postán egy videokártyát (dobozában), csak félek hogy kilopják . Áttekerjem még pluszba fólával, vagy hogy szokás ezt csinálni?

(#74) greatchaos


greatchaos
addikt

feltételezem, a dobozt becsomagolod. akkor ha az sérül, akkor úgyis meglátszik, hogy fel lett bontva. szép fehér papírkába becsomagolod, aztán ennyi

(#75) KisBundi


KisBundi
őstag

Nem tudja valaki hogy ha egy 30 E Ft-os telefont utánvétellel küldenek akkor menyi lesz kb az utánvétel? :F

(#76) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Én úgy olvastam, hogy 50000,-Ft értékhatárig a postaköltség 1890,-Ft (értékhatár = termék ára + postaköltség). Ha nem így van, majd kijavítanak a jártas kollégák. ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#77) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Ja és 10e, 20e és 50e forintos értékhatárok léteznek.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#78) Dani_kp


Dani_kp
őstag

attól függ hogy hogy adja fel, sima csomagként, ajánlva, utánvétellel.....
pont ma kaptam egy csomagot, 180 gramm és 3000 Ft étékű volt utánétellel küldték és 2250 Ft (Kettőezer-kettőszáz ötven forint) volt a posta költség, azthittem hogy a pofám leszakad mikor mondta a postás...szal erre nem tudok már mit mondani hogy hogy felment a postaköltség ára, lassan olcsóbban kijössz ha futárt bérel vki vagy személyesen elmegy érte.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#79) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Nem tudom hogy számolnak, az egyik barátom is arról panaszkodott, hogy neki majd 5000 forintjába fájt az utánvétes csomag küldése. Én nemrég adtam fel egy 30000 forint értékű csomagot utánvéttel vidékre és csak 1495 forintot kellett fizetnem. Szóval passz... :F

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#80) Lortech


Lortech
addikt

180 grammos csomagot kb egy ezresből fel lehet adni utánvéttel.

Thank you to god for making me an atheist

(#81) lorcsi


lorcsi
veterán

postai díjkalkulátorral számoltatott már vki ?
mennyire valós?

(#82) stangli


stangli
senior tag

linket tudsz dobni? oszt megvizsgálom a valósággát :K

(#83) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Alaplapot akarok küldeni utánvéttel vidékre .Ez hogy működik? becsomagolom ,elviszem postára és utána? nekem mit kell fizetni?alaplapot mennyire gáz feladni?

(#84) localhost


localhost
Közösségépítő

Linket elmenteni, tartalmát kinyomtatni, használni tessék : [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#85) #47492352


#47492352
törölt tag

Hali!

Mi a különbség a standard,és nem standard postacsomag között?Mert ugye az egyik csak 830,míg a másik 1360...És honnan tudom hogy amit felakarok adni csomagot,az standard-e..
Pl egy videókártya standard-nak számít?
Az a postai díjkalkulátor meg nem is működik jól,teljesen mindegy hogy 1 kg-ot választok vagy 30 kg-ot mindig ugyanannyit mutat :/

Előre is kösz!

(#86) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Szeretnék küldeni valakinek egy grafkártyát útánvéttel.

Arra gondoltam, hogy levélként küldöm el, mert elég kicsi, és könnyü.

A #2--es hszben ezt írja: "beírod az utánvétel értékét,ez a csomag értéke+ a feladási érték szoktt lenni"

postai díjszabás

Szóval ki kéne deríteni mennyi is lenne a feldási érték:
levél 750 g-ig elsőbbségi 570,– nem elsőbbségi 450,– (utánvétnél van egyáltalán elsőbbségi/nem elsőbbségi?)
Ajánlott: 190,- (ITT azt írja, hogy csak akkor lehet utánvétes, ha ajánlott a levél)

Meg még ezt találtam: "Utánvétel levélhez Postautalvány csatolása esetén 250,– Ft-tal több, mint az azonos összegû postautalvány díja. Készpénzátutalási megbízás csatolása esetén egységesen 250,– Ft. (Az átutalás díját a Posta a számlavezetô bank részére
számlázza."

Na ebből egy kukkot sem értek.

Szóval akkor mennyi is az utánvét? :F

http://www.muszaj.hu/

(#87) Chaser


Chaser
titán

Standard csomag: jan 1-től 830ft, 0-20kg-ig, elég nagy mert belefér, pontosan akit érdekel keresse meg aneten, 14x830ft értékbiztosítást tartalmaz, ált. másnapra ott van.
Utánvételes csomagot sztem nyugodtan lehet hanyagolni, mert aki küldi fél téglát is tehet bele, csak a csomag kifizetése után lehet megnézni úgyis, ráadásul drágább jóval.
Tudom régi hsz-re reagáltam, hátha vkinek még jól jön:)

szerk: Myers kollega sztem te is maradj ennél a módszernél.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) Myers


Myers
senior tag

Ok. És akkor semmiféle utánvétet meg ajánlottat ne rakjak a standard csomagra?

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#89) Chaser


Chaser
titán

Utánvétet arra nem is tehetsz. Ajánlottat/elsőbbségit azt nem tudom, az biztos, hogy ezt csak személyesen adják át, postaládába akkor se dobják ha belefér, mindenképp saját kézbe kell adniuk és aláíratni, évek óta így postázok, táp, vga, proci, lap, vinyó, volt egy c64 is minden kacatjával, soha nem volt gond. Az árát vagy előre elkéred a vevőtől, vagy utána fizeti a számládra, ahogy megegyeztek. 20 alkalomból 19x másnapra ott volt átlagban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Myers


Myers
senior tag

Kössz a választ, el is felejtettem benézni ide. :)

http://www.muszaj.hu/

(#91) Bade


Bade
tag

Sziasztok!
Fel szeretnék adni külön-külön egy memóriakártyát és egy pólót.
Namármost milyen módszerrel tudok a legolcsóbban kijönni belőle?
Mert a postán ilyen 1600ft-okat akarnak elkérni.
Múltkor rendeltem egy 1000ft-os dolgot,gondolom nem +1600ért hozták ki,mert akkor igencsak minuszos lenne az eladónak is.
Az érte járó pénzt átutalással kapnám meg.

(#92) Rive


Rive
veterán

Ajánlott levélként add fel. Az úgy 300-800HUF között kijön, súlytól függően. Két kilóig beveszik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#93) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Súlyfüggő a feladási díj :K

Postaköltségek ajánlva:

30gr-ig:260ft
50gr-ig:290ft
100gr-ig:310ft
250gr-ig:345ft
500gr-ig:470ft
750gr-ig:640ft
2000gr-ig:770ft

Csomag feladási díj:

standard csomag /2000gr felett/:830ft
nem standard csomag:1360ft

1690ft az értékbiztosított feladási díj. Mindenképpen ajánlva add fel ne simán, mert így megmarad Neked az írásos nyoma a feladásnak. :K

Különben simán minden értékből 190ft az ajánlott feladás díja. Szerintem mindenképpen megér ennyit, hogy az átvevő kezébe kerüljön és ha szükséges az ajánlott szelvénnyel tudod bizonyítani a feladást. Ha netán elkavarnák a küldeményt a postán, a szelvénnyel tudsz reklomálni is. :U

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#94) Bade


Bade
tag

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

(#95) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Nincs mit! Ha tudok még bármiben segíteni szólj nyugodtan. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#96) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! 2 dobozt szeretnék elküldeni postán! Egy alaplapot és egy boxos procit! Hogy kezdjek neki? Help,! alaplap nincs 2 kg a proci talán még fél sincs!

[ Szerkesztve ]

(#97) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Szia!

Szépen tedd bele a megfelelő méretű dobozokba a küldeni kívánt dolgokat. Biztonságosan csomagold be, nehogy megsérüljön. / Ha olyan, akár buborékos borítékban is feladhatod / . Zárd le a dobozt / vastag cellux /. Írj rá feladót és címzettet. Vidd el a postára. Ha 2kg- alatti a küldemény akkor elmegy ajánlott levélként és a doboz nem túl nagy,mert azzal is vannak kitételek / Nem jut eszembe, pedig a napokban mondták,hogy mekkora a max, azt tudom,hogy a doboz hossza, szélessége és magassága összege van meghatározva :B A címzettnek kiviszik a címére, alá kell írnia az átvételt. A postán kérj ajánlott szelvényt, töltsd ki / feladó- címzett/ és kifizeted a díját a postásnéninek. Ha 2kg feletti, akkor csomagnak tudod feladni.

Ajánlott postai díjak

Ha bármit nem érthetően írtam le, írj nyugodtan. Ha tudok segítek. :K

ui:Ha utánvéttel akarod feladni, akkor külön nyomtatványt kell kitölteni, ebben az esetben magasabb a postai díj, viszont a postásnak fizeti ki a címzett a termék árát átvételkor.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#98) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Maga a szitu az h ezt a két dolgot a világvégére kell elküldenem amiért én pénzt kapok és valszinleg a küldés díját is a cimzett fizeti! Ezt kellene megoldani! Mindenféle utalálsos bankszámlás megoldás nélkül!
Ezeknek van dobozuk, majd azt jól becsomagolom max! Pénzt én h kapok? Nem 2 ft-os dolgokat küldök el! :(

[ Szerkesztve ]

(#99) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi mindent de nekem ez túl macerás! A postánk is egy rakás az na!

(#100) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Pénzt én h kapok?

Visszaviszik Neked, ha utánvéttel adod fel és kikerülöd az utalgatást. Viszont benne van a pakliban, hogy ha a címzett nem veszi át a postai díjat bebukod. Van rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban. :O

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.