Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Menj el postásnak felhúzni a színvonalat:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#352) lacam


lacam
aktív tag

Dehogy megyek, van nekem jobb dolgom is :K

Ide nekem a csomagjaimat! :W
(nem felnyitni, nem leköpni...nem széttörni...csak ideadni!)

(#353) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Ajánlott levélként max mekkora küldeményt lehet feladni?
Illetve mindenképp borítékban kell neki lenni?
Tehát ha mondjuk karton dobozba van az már nem is jó??(könyv méretű doboz)
Valamint ugyanúgy csak az ajánlott levélhez szükséges papírt kell hozzá kitölteni?
Költségei gondolom ugyan azok mint a rendes ajánlott levélnek....

Előre is köszi!

(#354) Kassadin


Kassadin
addikt

"Vaterán vásároltam egy tőlem 50km-rre lévő településről. 4. hete nem érkezett meg...és valószínüleg már nem is fog....sokezer forintos veszteség....nemtudom mennyibe kerül egy üvegtábla a posta épületén, de nekem csak egy darab kőbe vagy téglába....."

Erre találták ki a tértivevényes feladást... Nyoma van a csomagodnak, valamint az eladó is kap visszaigazolást, amikor átvetted a csomagot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#355) echterion


echterion
nagyúr

A postával nekem is van némi problémám. Feladtam egy csomagot, amit állítása szerint még nem kapott meg a címzett. Egy itt eladott lapról van szó. Bementem a postára a ragszámmal (ajánlottan adtam fel, így kérte a kedves vevő), ott azt mondták, hogy átvette a címzett a rendszer szerint. Ezt megírtam a vevőmnek, aki azt mondja, hogy még a postára sem érkezett meg, nemhogy hozzá. Erre indítottam egy keresést vagy mit (egy papírt kellett hozzá kitölteni), aztán azt mondták, hetek kérdése és kapok egy levelet az eredményről. Kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény.

**********

(#356) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!Tud nekem segíteni valaki?
Minap vettem egy procit itt ph!-n,megkaptam,mint ajánlott levél!
Viszont a proci rossz!
Alapvetően tegyük fel ,hogy az eladó korrekt volt és jó procit küldött,viszont ilyenkor mit lehet tenni a postával?vagy kidobtam az ablakon 7000Ft-ot?
Pls help me!
Üdv

(#357) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Jól be volt csomagolva a proci? Ha a műanyag tokjában benne volt akkor nem hiszem hogy olyan sérülést kaphatna a proci szállítás közben amitől baja lesz, mivel nincs benne mozgó alkatrész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#358) echterion


echterion
nagyúr

Nem sok jóval tudlak ez ügyben biztatni. A posta ezért biztos, hogy nem fogja vállalni a felelősséget, legfeljebb akkor, ha fizikai sérülés is van rajta.

**********

(#359) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olaszoktól vettem valamit, 5-én lett postára adva, tegnap megkaptam. Ma jött ez az üzenet, miután a tegnapi napon meghagytam a visszajelzést arról, hogy megkaptam:

Hi dear, sorry to disturb you, but I saw your feedback and I can't believe you already receive the envelope! If so, I'm happy to see that our national post sometimes works...

:D:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#360) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, külföldre küldött már valaki cuccot?
pontosan ide kellene:
Western Digital Service Center
C/o CEVA Freight Management
Am Südpark 10
65451 Kelsterbach/Main
Germany

vinyó. kb mennyi lehet?

(#361) shootme2


shootme2
aktív tag

Helló!

Volt szerencsém a PPS futárszolgálat "csodálatos" szolgáltatásához.Több probléma is felmerült leginkább az utánvéttel.
Először elfelejtettek eljönni a csomagért, nekem kellett szólni hogy jöjjenek érte, így eleve több nap csúszással indult a csomagküldés.
A kiszállítással nem volt gond, már másnap megérkezett a címzetthez és én elkezdtem várni a pénzre.
A honlapjuk szerint 3-5 munkanapon belül utalják az összeget én a 10. munkanap után meguntam a várakozást és írtam az online ügyfélkapura. Az itt feltett kérdésekre munkaidőben 4 órán belül válaszolnak, elvileg... 1 hét alatt 3 üzenetet írtam és egyikre sem jött válasz...
A futárjukon keresztül sikerült megszerezni az ügyfélszolgálat telefonszámát, kétszer hívtam fel őket visszahívást ígértek ami azóta sem történt meg. Végül 1 hónap késéssel kaptam meg a pénzt.
Cseppet sem voltam elégedett a munkájukkal és senkinek sem ajánlom ezt a céget.

Szerencsés postázgatást mindenkinek.

Üdv.

(#362) Weaver


Weaver
senior tag

először postáztam utánvéttel, úgy, hogy a bankszámlaszámom adtam meg. 15-én adtam fel, és 19-én vette át a címzett. bementem a postára mert a mai napig nem jött meg a számlámra a pénz. ott megnéztük, tényleg át lett véve a csomag. arra a kérdésre viszont csak pislogott a postai alkalmazott, h mennyi a pénz a számlára kerülésének átfutási ideje.

van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

(#363) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Elvileg 5 munkanap,de ha a héten nem jön meg,megint irány a posta.

(#364) Weaver


Weaver
senior tag

azon az 5 munkanapon már túlvagyunk, de akkor még várok és hétfőn bemegyek megint. azt meg nem tudták megmondani h milyen bankszámlaszám lett ráírva. én írtam rá, de megnéztem volna, h esetleg elírtam-e.

(#365) Weaver


Weaver
senior tag

oké, tegnap befutott az utalás. akkor csak lassúak...

(#366) Kassadin


Kassadin
addikt

Igen, főleg ha nagy a távolság köztetek. Nekem például 3 nap volt, mire kaptam egy értesítőt, hogy mehetek a pénzért. De olvastam hogy néha 1 hét se számít ritkaságnak.

(#367) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Mivel mobilról írok sajnos nehézkes lenne visszaolvasni, így számítok a segítségetekre. Szeretném utánvétellel eladásra bocsátani a mobilomat, de nem igazán tudom, hogyan lenne érdemes, ugyanis még soha nem küldtem így csomagot. Egy 16x10x6 cm-es dobozt kellene Debrecenből Budapestre eljuttatni. Mi a legjobb alternatíva? Nyilván nem szeretnék a UPS-nek 5 ezret fizetni, de az sem szeretném, ha a Magyar Postán elkallódna. Vagy ez csak városi legenda? Egyébként a csomag értéke 40 ezer kb. Szóval minél olcsóbban, de biztos megoldást szeretnék. Köszi előre is!

(#368) Kassadin


Kassadin
addikt

Magam elé képzeltem ezt a dobozt, biztos vagyok benne hogy ez levélként is felfogod tudni adni, se a mérete, se a súly alapján nem kell csomagként feladnod, ha nem akarod. Ennyit a dobozról, jöjjön a lényeg.

1: Ajánlott tértivevényes levélként adnám fel a mobilt(így ugyanis van nyoma a levélnek). Kicsi buborékos borítékba raknám a mobilt, és a bubi boríték menne a dobozba majd rá a tetszőleges csomagolópapír. Ez távolságtól függően ~500Ft körül van, természetesen csak előre utalás esetén szoktam levélként feladni a cuccost, attól függ az adott vásárlónak mi felel meg.

2: Utánvétnél érdemes tudni hogy távolság és súly függvényében változik a postaköltség, de minimum 1 ezres, annál csak több lehet.Azt még érdemes tudni hogy utánvéttel küldött küldeményt a vevőnek jogában áll nem átvenni, valamint miután kifizette a vevő a postaköltséget+az árú értékét, távolságtól függően az értesítőre akár 1 hetet is várnod kellhet, habár ilyen esetről én csak neten olvastam, nekem a győrbe feladott csomagra 3 nap múlva érkezett meg az értesítő. Amúgy posta ügyfélszolgálatán nyomon tudod követni a feladott csomagodat, hogy átvette-e az illető. Szóval utánvéttel csak okosan, mert ha nem veszi át, ki kell fizetned a kétszeres utánvét díját.

6 év vagyok regelve a teszveszre, eddig még egyetlenegyszer sem volt problémám semmilyen csomaggal sem, amit feladtam a postán, mondjuk az tény, hogy ezen a postán nagyon korrektek az emberrel. :)

[ Szerkesztve ]

(#369) krisi047


krisi047
aktív tag

Köszi. Végül a postán adtam fel 2 ezerért, másnapra ott és benne van a biztosítás is. Remélem nem lesz semmi gond. :)

(#370) Kassadin


Kassadin
addikt

Igen, amikor az ember az "ismeretlenbe" ad fel valamit, mindig reménykedik hogy nem lesz gond. :DDD

(#371) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
Én arra keresem a választ, hogy külföldi országba ha csomagot szeretnék küldeni (történetesen Cyprus) akkor melyik cég a leg alkalmasabb és olcsóbb erre.
Nagy méretű hangszerekről van szó, bőven 50kg közeli súllyal.
:R

"War... war never changes"

(#372) RexpecT


RexpecT
addikt

Olyankor mi van, ha jó címre, de rossz névre küldenek egy csomagot? :R

(#373) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha valaki kijön akkor átveszi és kész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#374) RexpecT


RexpecT
addikt

Es ha a postara kell bemenni erte?

(#375) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lakcímkártyát odaadod a személyivel együtt és kész. Ha a cím egyezik akkor tudomásom szerint nem kötözködnek. Mondjuk ha 100 000 Ft-nál nagyobb összeg jön utánvételesen akkor azt csak személyesen vagy megbízással lehet átvenni. Hogy levélnél / csomagnál van-e valami megkötés azt nem tudom. Illetve annyi tapasztalatom van hogy szülőknek jött valami hivatalos irat, rá kellett írni a postás papírjára az aláírás mellé hogy a fia vagyok. Ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#376) RexpecT


RexpecT
addikt

Okés köszönöm :R :R .

(#377) Jofi81


Jofi81
őstag

Az utóbbi egy hétben 3 játékom jött Angliából. Az normális dolog, hogy a három borítékból kettőnek "véletlenül" meg volt bontva a sarka, mire ideért? Számítsak rá, hogy ha valami értékesebb, vagy épp a postásnak tetsző dolgot rendelek, akkor nem kapom meg?

(#378) RexpecT


RexpecT
addikt

Lehet a vámon kukkantottak bele :F

(#379) Jofi81


Jofi81
őstag

EU-n belül nincs vám, ráadásul 2000Ft körül volt a csomagok értéke. Meg ha a vámon nyitnák fel, annak lenne valami hivatalos nyoma, nem csak kilyukasztanák a sarkát. Legalábbis így gondolom.

(#380) RexpecT


RexpecT
addikt

És nem adja oda........ :W

(#381) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pfff

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#382) adyz.


adyz.
aktív tag

üdv.

egy kipufogódobot kellene postáznom, csak dobozban lehet, vagy úgy is jó, ha körbecsomagolom?

postaköltség menni lesz majd? ~6kg.

(#383) RexpecT


RexpecT
addikt

Még jó hogy nem lakik nagyon messze... Kis posta, nekem kellett elmenni és akkor adták oda.

(#384) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Nem olvastam vissza,ezért bocsesz ha már volt róla szó.
Kérdésem az lenne,hogy tudok relatíve nagy értékű(33.000ft) koncertjegyeket eljuttatni postai úton a vevőhöz,hogy ne tudja lenyúlni letagadni a postán se vesszen el,szóval úgy hogy mindenki elégedett legyen és ne is kerüljön túl sokba.
Utánvét?Ott le tudja nyúlni a postai dolgozó?Ez mehet borítékban?
Segítsen aki tud.
előre is köszönöm!

Üdv.: Pocee

Mr.Brightside

(#385) SpeedR


SpeedR
őstag

Én a helyedben Start Plusz csomagban küldeném. Ennek díja kb 2000 Ft, de ebben benne van az utávétel díja és max 50000 Ft-ig az értéknyilvántartás is. Küldheted persze levélként is, de úgy ha minden extra szolgáltatást hozzáadsz, akkor többre fog kijönni a pk.

(#386) Pocee


Pocee
senior tag

Köszönöm a gyors reagálást,így fogok eljárni.

Mr.Brightside

(#387) semmy


semmy
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az utánvétel díjszabása hogyan változik?
Úgy értem -ha jól tudom- akkor 1980Ft 50.000Ft-ig..
és mi a következő "lépcsőfok"? úgy értem 100.000, 150.000? vagy hogy?és ennek mennyi a díja?köszi előre is!

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#388) Winner_hun


Winner_hun
félisten

posta.hu-n nincs erről infó? Amúgy az 1980 Ft 50k-ig biztosan nem igaz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#389) semmy


semmy
tag

Én valahogy nem bírok kiigazodni a díjszabásokon :F

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#390) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Anno a postán kérdeztem meg..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#391) semmy


semmy
tag

Én is csak már elfelejtettem..:)
Gondoltam rákérdezek itt hátha találok hozzáértőkre!

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#392) semmy


semmy
tag

Az előző kérdés továbbra is fent áll, aki tud kérem segítsen. Köszönöm! :R

Itt egy újabb fejtörő..a vám az, hogy működik?Gondolom értékfüggő, de pontosan, hogy lehet kiszámítani?

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#393) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Összegtől eltérő, a posta.hu-n van hozzá kalkulátor.
Vám csak EU-n kívülről van: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#394) sNORh


sNORh
addikt

Egyébként ezt sem úgy kezelik mint a hímes tojást sajnos.
VIBO kolegának küldtem ilyen csomaggal, még raktam rá pár extrát amit lehet. a srác 1 hétig nem kapta meg, már én voltam ideges, mire kiderült, már megérkezett rég, csak leszarták, megjött a postán, és egy értesítőt nem voltak képesek kiküldeni, hogy b+ megjött a csomagod..
mikor bement akkor mondták, hogy ja amúgy itt van már egy pár napja..
viszont épségben megjött..
nemtudom próbálkoznak a nagyértékűekkel? hátha nem jön érte senki, ha meg igen csak benyomunk egy elnézést

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#395) semmy


semmy
tag

Végül is egy laptopra lettem volna kíváncsi, hogy Amerikából mennyibe fájna itthon a vám..
Csak átfutottam a cikked, gyors végigolvasom!Köszi! :R

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#396) semmy


semmy
tag

Jó hír, hogy e sorok írásakor például az Egyesült Államokból behozott számítógépekre és digitális fényképezőre 0 százalékos vámot kell fizetni anno 2010

Most vajon mennyi lehet a laptopokra?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#397) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Postástól függ, nálam a csomagkihozatallal voltak mostanság gondok, a levelekkel szerencsére semmi különös nem szokott lenni ha az évek óta járó postás hozza.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#398) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Számtech cuccokra nincs vám, de van rájuk 25% áfa meg valamennyi kezelési költség.
A vám az általában 3-7% között szokott lenni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#399) sNORh


sNORh
addikt

tudom, nekem sincs gáz személy szerint vele, cimpora a postás, a város közepén képes megállítani hogy odaadja a leveleket :DDD nekem jó postásom van, de úgylátszik nem mindenhol van ez így

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#400) semmy


semmy
tag

Tegyük fel, hogy mondjuk kintről rendelsz számtech cuccot (pl laptop) 200ezer HUF értékben, akkor itthon még rájön a 200ezernek a 25%-a?
Így kell érteni?

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.