Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Trebron09 válasza #90933760 (#1500) üzenetére


Trebron09
őstag

Szerintem nem.. futár max. :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1502) otps


otps
aktív tag

Első hozzászólásra reagálva: elsőbbségi levél, biztosítás? Illetve a Vaterafutárhoz hasonló, 1000 Ft alatti, 10 000 Ft biztosítást is tartalmazó szallításra mi az ajánlat nem vaterasoknak?

(#1503) otps válasza otps (#1502) üzenetére


otps
aktív tag

Ha USA-ba küldök egy kisebb kütyüt (mondjuk Kindle, csere), mondjuk a fentebb írt 10 000 Ft-s biztosításos konstrukcióval (de lehet 5 000 is a biztosítás, csak elrettentő jelleggel- érdemes?), meg anélkül, arra mi az árajánlat? A Magyar Postán kívüli alternatív szolgáltatók?

[ Szerkesztve ]

(#1504) Slownz válasza #90933760 (#1500) üzenetére


Slownz
senior tag

Én küldtem már bringát. Nem kell becsomagolni, csak a nyeregre (vagy valahova) ugyanúgy, mint egy sima levélnél fel kell tüntetni a címzettet és a feladót. Emlékeim szerint start plusz csomagban küldtem, 20KG-ig elküldik. Én betoltam a postára egyébként.

(#1505) otps válasza otps (#1503) üzenetére


otps
aktív tag

Senki többet? Akkor ugyanez pepitában:

EU-ba szeretnék kisebb cuccot postázni, értelemszerűen levélként (pl. farmernadrág visszaküldés, rossz méret miatt), mondjuk a fentebb írt 10 000 Ft-s biztosításos konstrukcióval (de lehet 5 000 is a biztosítás, csak elrettentő jelleggel - érdemes?), meg anélkül, arra mi az árajánlat? A Magyar Postán kívüli alternatív szolgáltatók?

[ Szerkesztve ]

(#1506) Fancy-boy válasza otps (#1505) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A DPD lehet alternatíva.

(#1507) #90933760


#90933760
törölt tag

Futárban jártasoktól kérdezem, a DPD-nek és a GLS-nek van valami köze egymáshoz? Mert a múltkor a DPD hozta a cuccot, tőlük jött az e-mail is, a csomagmatrica is DPD, de GLS autóval jött.

(#1508) otps válasza Fancy-boy (#1506) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi.

(#1509) dReFiX


dReFiX
senior tag

Kínába lehet nyomon követett csomagot küldeni ?

(#1510) Fancy-boy válasza dReFiX (#1509) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet. Egyébként 2kg-ig küldheted ajánlott levélként, és az is nyomkövetős.

(#1511) #90933760


#90933760
törölt tag

Beszéltem a postással azt mondta simán kihozzák a biciklit. Ha nem fér el a kis autóba akkor kihozzák naggyal. Becsomagolni se kell, csak egy függőcímkét rakni a vázra, a postán mikor fel van adva elmondanak minden úgy is.
Gondolom Start Favoritba el is jön az olyan 2300 Ft, utánvét, értéknyilvánítás, időgarancia, nyomkövetés, törékeny.

Ezt nem gondoltam volna. Maximális reszpekt a postának, ha tényleg elhozza így és sértetlen is lesz.

(#1512) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Vaterafutárral küldenék egy konfigot a ház saját dobozában. Ragasztószalagos lezáráson és spárgával való átkötésen kívül szerintetek szükséges a csomagolópapír használata is, vagy elég, ha a la nature hagyom, és egy A4-es lapot ragasztok a feladóval és címzettel a doboz valamelyik nagyobbik oldalára?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1513) #90933760 válasza Goatman (#1512) üzenetére


#90933760
törölt tag

Érdemes becsomagolni, mert szarrá fogják karcolni meg ütni. Feladni fel lehet így is, ismerősöm két hangfalat ragasztott össze és így natúrba feladta. Azt nem tudom, hogy ilyenkor az értékbiztosítás él-e vagy nem.

(#1514) Goatman válasza #90933760 (#1513) üzenetére


Goatman
aktív tag

Az eredeti kartondoboz megvan a gépházhoz, egész vastag is, abban küldeném. Isten őrizz hogy csak magát a gépházat adjam be a Postán. :DD Csak az érdekelt, hogy elvárják-e a barna csomagolópapírt is a kartonra, vagy elég az általam vázolt megoldás is..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1515) #90933760 válasza Goatman (#1514) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az úgy elég.

(#1516) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy memóriát szeretnék feladni buborékosban utánvéttel, a memória 1500 firint ha az számít.
Valaki leírná tételesen, hogy miket is fog tartalmazni a feladás díja?
50g-ba belefér-e azt sem tudom.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1517) #90933760 válasza anonymus89 (#1516) üzenetére


#90933760
törölt tag

100g-ba biztos belefér. Ha sima ajánlott levél akkor 445 Ft. Ez tuti.
Ha utánvétes akkor 1290 Ft. De mivel a díjkalkulátor már párszor írt baromságokat, ezért inkább azt mondom, hogy ezek tájékoztató jellegűek. A 445 Ft az viszont ha jól emlékszem pontos.

(#1518) anonymus89 válasza #90933760 (#1517) üzenetére


anonymus89
addikt

Én 1185-t számoltam végül de holnap telefonálok egyet az a tuti.
Köszi az infót.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1519) huntiger


huntiger
tag

Üdv,
számítógépet szeretnék feladni postán. és az lenne a kérdésem, hogy hol tudok hozzá dobozt szerezni?
a postán van maxibox, de az épp kisebb egy picivel, mint ami kéne.

(#1520) Fancy-boy válasza huntiger (#1519) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hol laksz? Esetleg Office Depot?

(#1521) huntiger válasza Fancy-boy (#1520) üzenetére


huntiger
tag

elég vidéken. de akkor ezek szerint érdemes szétnézni papír-írószerben is.

(#1522) Fancy-boy válasza huntiger (#1521) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mindenképpen.
De természetesen vannak cégek, akik direkt erre specializálódtak.
Írd be a keresőbe, hogy kartondoboz, vagy kartondoboz rendelés.
Házhoz is szállítanak. Nem olyan drága, érdemes bespájzolni ha már veszel.

[ Szerkesztve ]

(#1523) huntiger válasza Fancy-boy (#1522) üzenetére


huntiger
tag

rendben, köszönöm a választ.

(#1524) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy mobilt dobozával együtt, hogy érdemes feladni?

u.i: és levélként?, az a baj nincs itthon mérlegem de szerintem levélként olcsóbb lenen mert össz-vissz nincs 1 kg mintha csomagként adnám.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1525) föccer válasza anonymus89 (#1524) üzenetére


föccer
nagyúr

Én a mobilt betenném fóliába, azt be a dobozába a helyére. Lezárnám a dobozt és becsomagolnám az egészet nátron papírba, rosszabb esetben több réteg fehér papírba. Ezután körbe ragasztanám ragasztó szalaggal az egészet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1526) #90933760 válasza anonymus89 (#1524) üzenetére


#90933760
törölt tag

Utánvéttel adod? Mert akkor Start csomagba. Az ajánlott levél utánvéttel már 750g-nál nem éri meg. Ha nem utánvétes akkor ajánlott levél.

(#1527) anonymus89 válasza #90933760 (#1526) üzenetére


anonymus89
addikt

No besaccolva lehet még az 500g-ba is belefér, ajánlottan utánvét nélkül már közelíti az 1000-t.
Akkor még értékbiztosítás sem ártana szerintem.

Neked mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1528) #90933760 válasza anonymus89 (#1527) üzenetére


#90933760
törölt tag

675 Ft az 500g, és 955 Ft a 750g. Sima ajánlott levél. Nem szokott velük gond lenni csak legyen normálisan becsomagolva.
Vagy akkor Start csomag, 1875 Ft. 2 munkanapos időgarancia, értékgarancia, nyomkövetés.

(#1529) anonymus89 válasza #90933760 (#1528) üzenetére


anonymus89
addikt

Okés köszi a válaszokat.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1530) Fancy-boy válasza anonymus89 (#1529) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Vagy:[link]
Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor itt adod fel. Olcsó és értékbiztosított MPL.
Kinyomtatod a papírt, így nem kell kézzel töltögetned.

Természetesen a legolcsóbb a sima ajánlott levél.
Nem is kell az értékbiztosítás (ha nem olyan drága a telefon ) mert a feladási díj 16-szorosa a kártérítés eltűnés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#1531) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, kellene egy kis segítség:

Erre a címre kellene visszaküldenem egy csomagot :
sun yanjing
Room 802, No.7 Building , Degui , Dexing Garden , Xihuan Road, 518112 ,
Shenzhen
China

Mi lenne itt a helyes tördelés és sorrend stb. ? Ki akarom majd nyomtatni és ráragasztania csomagra. Valakinek ötlet ?

(#1532) föccer válasza dReFiX (#1531) üzenetére


föccer
nagyúr

Én 1-1 így írnám rá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1533) Fancy-boy válasza dReFiX (#1531) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, ennyit tudok segíteni:

Külföldi címzés címadatai és címzési sorrendje
A külföldre szóló küldemények címzésénél a címzett adatait a következő sorrendben kell feltüntetni:
• címzett neve, elnevezése,
• címhely (az utcanév, a házszám), és ha van, a lépcsőház száma, az emelet és ajtószám,
• a rendeltetési ország országkódja (betűjele), a címhely irányítószáma, a küldemény rendeltetési helye (a település neve)
• a rendeltetési ország neve

Szerk.:
Egyébként ha kiakarod nyomtatni a második sor túl hosszú, szerintem nem fog ráférni az etikettre.
Én azt átvariálnám.

[ Szerkesztve ]

(#1534) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte G31-es alaplap belefér levélbe? Mennyi a feladás kb?

(#1535) Fancy-boy válasza W1 (#1534) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mik a méretei/súlya? De amúgy belefér.

Levél mérethatár:

Hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 90cm, de a leghosszabb mérete 60 cm-nél nem lehet nagyobb.
Itt a kalkulátor: [link]

1.Pontban válaszd a Nem szabvány levél aztán mellette a súlyát.
2.Pontban pipáld be az ajánlottat. Ha elsőbbséget is akarsz, akkor azt is.

Aztán a lap alján a "Számol-ra" kattints.

[ Szerkesztve ]

(#1536) W1 válasza Fancy-boy (#1535) üzenetére


W1
senior tag

Jajj, már megvan, köszi!:R

(#1537) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy az ajánlott bizonylathoz a papírt nem lehet valahonnan letölteni a Posta oldaláról? Szeretnék küldeni 2 csomagot, mindig a Postásnak szólok hogy írja már meg. De sokkal egyszerűbb lenne ha itthon kitölteném, beadnám és csak fizetni kellene.

Esetleg van valahol 1 kép a Posta oldalán hogy milyen dolgokat kell ráírni az ajánlott utánvétes bizonylatra, csak mert még 1x-sem töltöttem ki.

iPhone 13 Pro Max

(#1538) anonymus89 válasza jozsi252 (#1537) üzenetére


anonymus89
addikt

Nézd csak ez nagyon baró kis program és nem csak erre az egy dologra: link

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1539) jozsi252 válasza anonymus89 (#1538) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Annyi lenne még a kérdésem hogyha ajánlott mellett utánvéttel küldök 1 csomagot, akkor kell még utánvét miatt másik papírt kitöltenem? Vagy a "Könyvelt küldemény feladóvevénye" papírra rámegy az utánvét összege és kész?

Vagy ha van külön utánvétes papír, akkor gondolom ott a címhez kell leírni a bankszámlaszámot mert csak akkor küldik szlaszámra a pénzt. ( sokkal olcsóbb szlaszámra mint házhoz ).

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1540) Fecogame válasza jozsi252 (#1539) üzenetére


Fecogame
veterán

Olcsóbb számlaszámra a kalkulátor szerint, de nekem ugyanannyit számoltak fel érte. De azért kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1541) dReFiX válasza jozsi252 (#1537) üzenetére


dReFiX
senior tag

Azon gondolkodtál már, hogy kérsz a postán és hozzád vágnak vagy 100db-ot ? :D

(#1542) Fancy-boy válasza dReFiX (#1541) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Attól függ. Kis-postákon nem olyan biztos, hogy szívesen adnának annyit.
De valóban érdemes begyűjteni egy nagyobb postán.

[ Szerkesztve ]

(#1543) #90933760 válasza dReFiX (#1541) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azzal óvatosan, mert én is találtam itthon maradékot de 19xx dátumozású. :DDD

(#1544) jozsi252


jozsi252
veterán

Ma feladtam 1 csomagot, ajánlottan utánvéttel. Amikor utánvétes csomagot adok fel, akkor az utánvétről semmi bizonylat nem jár vissza nekem? Csak a "könyvelt küldemény feladóvevénye" jár vissza?

iPhone 13 Pro Max

(#1545) Fancy-boy válasza jozsi252 (#1544) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Magyarul nem csomagot adtál fel, hanem levelet. :)
A könyvelt küldemény feladószelvénye a bizonylat. Azon minden szükséges infó rajta van.
Összege, név, cím, azonosító stb...

[ Szerkesztve ]

(#1546) jozsi252 válasza Fancy-boy (#1545) üzenetére


jozsi252
veterán

Hu az lemaradt igen :B levélként adtam fel mert csak 221g volt. Értem köszönöm :R

Amúgy amikor megkapja a csomagot az illető utána mennyi idő szokott lenni amíg készhez kapom a pénzt?

iPhone 13 Pro Max

(#1547) Fecogame válasza jozsi252 (#1546) üzenetére


Fecogame
veterán

Átlag 2 munkanap.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1548) jozsi252 válasza Fecogame (#1547) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Közbe majd el is felejtettem mondani hogy, írtad hogy számlaszámra kérted és ugyanannyiba került. Nos én is arra akartam kérni, de a nő mondta hogy szlaszámra csak azoknak lehet akik szerződésbe állnak a Postával. Így én nem tudtam szlaszámra kérni csak házhoz.

iPhone 13 Pro Max

(#1549) Fancy-boy válasza jozsi252 (#1548) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csomagnak az árát biztosan lehet számlaszámra, akkor levélét miért ne lehetne?
Szerintem egyszerűen csak nem tudják.
Sajnos sok mindent nem tudnak. Például a Vaterán keresztül kinyomtatott feladószelvényre is csak nézett, hogy mi ez. Szerencsére egy kollégája segített neki.
Vagy, hogy levélhez is kell csatolni vámáru-nyilatkozatot....

(#1550) dReFiX


dReFiX
senior tag

Kínába küldött csomagomat látni fogom ha át veszik, mert annyi van hogy 04.24 Célországba megérkezett ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.