Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Fancy-boy válasza #90933760 (#1199) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elvileg van külön MPL postásautó felmatricázva, de nekem már vittek el úgy csomagot, hogy MPL rendeltem, erre a szokásos postásautó vitte el. :DDD

Nincs semmi külön km díj. Akkora egy katyvasz az a posta.hu...

(#1202) Fancy-boy válasza gxyb (#1197) üzenetére


Fancy-boy
addikt

gxyb

Közben megnéztem és feladhatod Start csomagként a postán 30kg-ig, ha az neked egyszerűbb.
1800-ból megúszod.

(#1203) Fecogame


Fecogame
veterán

Most voltam az egyik főpostán... Vannak ugye ezek a postakész borítékok. Tettem bele egy pendrive méretű kütyüt, fel szerettem volna adni. Erre mondja a postásnénike, hogy ezt nem adhatom fel, mert nem szabvány. Mutatom neki, a boríték hátuljára fel van írva, hogy súlykorlátorzás nélkül feladható. Nem, az nem úgy van.

Megkérdezi a mellette ülő kollégáját, hogy ez tényleg feladható-e így. Erre ő: Majd kiveszem belőle, ami benne van, úgysem ajánlva adta fel... Leesett az állam. Mindezt előttem mondja, úgy, hogy simán hallottam... :U

Nem semmi. Így adjatok fel bármit is a postán. Simán, pofaégés nélkül lenyúlják bármelyik cuccot. :(((

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1204) Fancy-boy válasza Fecogame (#1203) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát ez kéész. :Y

Egyébként úgy tudom 3 fajta létezik:
Sima, ajánlott, és elsőbbségi, különböző méretekben.

De természetesen mindegyikbe annyit pakolhatsz amennyi belefér!

Miért nem hívtad ki a postavezetőt? Ne hagyd magad. :(
Vagy alapból ilyenek, vagy ezt adják ki nekik parancsba, hogy lehúzzák az ügyfeleket.

(#1205) Fecogame válasza Fancy-boy (#1204) üzenetére


Fecogame
veterán

Postafőnök is ugyanezt mondta, hogy nem lehet így feladni... :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1206) Fancy-boy válasza Fecogame (#1205) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg írd meg az ügyfélszolgálatnak a storyt, aztán kiderül az igazság. ;)

(#1207) #90933760 válasza #90933760 (#1199) üzenetére


#90933760
törölt tag

És honnan tudom mikor jön az MPL futár? Mert ha boltból veszek és DPD vagy hasonló hozza akkor felhív telefonon, valamikor kétszer is. De itt nem hívnak fel, mert telefonszámot nem is kért, honnan tudom mikor jön? Ez is ugyanúgy trombitál, mint a postakocsi?

(#1208) Fancy-boy válasza #90933760 (#1207) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elvileg az MPL-nél van olyan szolgáltatás, hogy értesítenek SMS-ben, de ezek szerint az nem lett megrendelve.
Feladástól számítva másnap meg kell kapjad. ( munkanap )
Ha mégsem lennél otthon, hagy értesítőt.

Budapesten csöngetni szoktak, így nem tudom vidéken hogy zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#1209) gxyb válasza Fancy-boy (#1202) üzenetére


gxyb
aktív tag

egész pontosan 1770Ft 30kg-ig lehet feladni, sima start csomagnak számít.
:R

(#1210) Fancy-boy válasza gxyb (#1209) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Bezony. :)

(#1211) dryad28


dryad28
újonc

Sziasztok!

Karácsony előtti héten küldenék Start csomagként pár dolgot. Ehhez nekem a sárga kísérőokirat kell, igaz? Én fizetek mindent, mert ajándék lesz. Az értéknyilvánítás részt kihúzhatom? Nagyrészt sütemény lesz benne, szóval nem értékes. Vagy azért írjak oda valamit? A különszolgáltatások (kétszeri kézbesítés, őrzési idő, stb...) benne vannak az alapdíjban? Tehát akármit választok, akkor is 1770Ft lesz? Még sosem adtam fel így csomagot, mindig levélként intéztem, de ez most valószínűleg 2kg-nál nehezebb lesz.

(#1212) Fecogame válasza dryad28 (#1211) üzenetére


Fecogame
veterán

Külön papírt adnak hozzá.

Én 10-15ezer Ft-ot ráírnék értékként, mert amúgy is benne van az alapdíjban.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1213) dryad28 válasza Fecogame (#1212) üzenetére


dryad28
újonc

Köszi! Majd akkor ráírok valamilyen összeget. A 15ezret azért picit soknak érzem. :)

(#1214) Fecogame válasza dryad28 (#1213) üzenetére


Fecogame
veterán

De ha elveszne, jól jönne a 15ezer? Na ugye... :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1215) dryad28 válasza Fecogame (#1214) üzenetére


dryad28
újonc

Persze, az mindig jól jönne. :)

(#1216) Fecogame válasza dryad28 (#1215) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor miért ne írhatnál rá egy nagyobb összeget? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1217) justy


justy
csendes tag

Üdv

Amennyiben van egy kb. 10 kilós számítógépházam a dobozával azt kell még csomagolni vagy elég, ha úgy beviszem a postára leragasztva? Továbbá azt csomagként adjam fel vagy hogy a legolcsóbb az ilyesmi? Szimplán küldeni akarom, szóval nincs utánvét vagy ilyesmi.

(#1218) Fecogame válasza justy (#1217) üzenetére


Fecogame
veterán

Ragaszd le, meg tegyél rá egy A4-es papírt, amire írod a címzettet meg a feladót. 1115 Ft-ért fel tudod adni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1219) justy válasza Fecogame (#1218) üzenetére


justy
csendes tag

Ok. Köszönöm

(#1220) Fancy-boy válasza justy (#1219) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Standard csomagként add fel, ahogy Fecó is írta.
Vagy Vaterfutárral, ahol 990Ft-ból megúszod és nem kell cipelned a postára: [link]

(#1221) Fecogame válasza Fancy-boy (#1220) üzenetére


Fecogame
veterán

Vaterafutár akkor is rendelhető, ha nem vaterás adás-vételről van szó?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1222) Fancy-boy válasza Fecogame (#1221) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van.
Az össze futár rendelhető a Vaterától függetlenül.

(#1223) Trebron09


Trebron09
őstag

Futárt lehet úgy rendelni, hogy megrendelem otthonról, de egy másik helyről kéne egy cuccot elvinnie A-ból B-be (itthonra), nem tudom érthető-e. Vagy ez a futár cégtől is függ? És pontos időre lehet rendelni?

Köszönöm!
Üdv. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1224) Fecogame válasza Trebron09 (#1223) üzenetére


Fecogame
veterán

Csupán 3 hsz-el kellett volna feljebb olvasni... [link]

Válogass kedvedre a futárok között :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1225) Trebron09 válasza Fecogame (#1224) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen olvastam, elnézést, azt nem írtam, hogy speckó igényem lenne, a cuccot a melóhelyemről kéne hazaszállítatnom. A fuvaros kizárólag egy előre megírt papírral hajthat be (rajta kell lennie a rendszámának) a melóhelyemre, ahonnan a törékeny cuccot kéne elvinni, jah és pontos időre kéne hogy megérkezzen. :)

Magyarán megrendelném úgy a futárt, hogy először el kéne neki menni "A"-ba a "behajtási" papírt felvenni majd aztán elmenni "B"-be, időre, ott én átadnám neki a csomagot, majd megint vissza kéne neki menni "A"-ba.

Jól sejtem hogy ilyen nem létezik vagy horribilis áron? :D

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1226) Fecogame válasza Trebron09 (#1225) üzenetére


Fecogame
veterán

Szerintem le lehet velük beszélni, rendesek azok a futárok :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1227) Trebron09 válasza Fecogame (#1226) üzenetére


Trebron09
őstag

Majd megtudakolom hátha tudnak segíteni, nem lenne ez bonyolult, csak elsőre hangzik annak. :D :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1228) Fancy-boy válasza Trebron09 (#1227) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát, jó pénzért mindent lehet, de szerintem ez nem is komplikált.
Egyedül a pontos idővel lesz a bibi.
A futárok sosem tudnak pontosan érkezni, lehetetlen. Maximum akkor, ha külön megegyeztek, mert egyébként akkor jön, amikor éppen arra jár. Lehet ez délelőtt vagy délután.

[ Szerkesztve ]

(#1229) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
MPL-nél a banki átutalásos utánvét hogyan működik? A futárnak adok kp-t és a többit ők rendezik, vagy... ? :)
(Esetleg tudnátok tippet adni, hogy 2db kindle-t utánvéttel hogyan lehetne a legolcsóbban utánvéttel rendezni? /170g/. A feladó nem szeretne 2 hetet várni a pénze megérkezéséig, én akár futárt is küldenék hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#1230) JDM_Style


JDM_Style
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefont Vateráról, meg is érkezett a csomag, de nem az volt benne aminek lennie kéne :(( Ajánlott küldeményként érkezett, át is vettem. Mit lehet ilyenkor tenni?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#1231) #90933760 válasza JDM_Style (#1230) üzenetére


#90933760
törölt tag

Felvenni az eladóval a kapcsolatot és vele megbeszélni. Ez nem éppen Posta dolog.

(#1232) JDM_Style válasza #90933760 (#1231) üzenetére


JDM_Style
tag

Próbáltam, de nem reagál. Feltudom ezért én jelenteni? Hogy bizonyítom hogy nem az volt a csomagban?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#1233) #90933760 válasza JDM_Style (#1232) üzenetére


#90933760
törölt tag

Feljelentheted, de sokra ne számíts. Hány százalékos eladó volt és hány eladása volt? Mert ha jó arányos akkor lehet más ok miatt nem reagál.

(#1234) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szégyen,nem szégyen soha nem vettem még bélyeget. :N
Ha veszek akkor csak azt kell mondani,hogy belföldi bélyegre van szükségem ugye?
Mennyi az ára ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1235) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Egy küldemény átvételéhez milyen meghatalmazást kell írni? Szüleim vennék át, akik szintén ugyanazon a címen laknak, mint én. Eddig ezt találtam, de igencsak körülményesnek tűnik.

meg

(#1236) Fecogame válasza peugeotmate (#1235) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálunk nem problémáznak ilyenen, simán odaadják.

Ismeritek személyesen a postást?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1237) Fancy-boy válasza peugeotmate (#1235) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Milyen küldeményről lenne szó? Hogyan lett feladva?

(#1238) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Shenzenben adtak fel a Singapore Post-tal egy akksit, pontosan nem tudom, milyen formában adták fel, de végül elmegyek érte én személyesen. Így a biztos. Elég változóak a tapasztalatok, mert ugye a kerületi Postahivatalnál kéne átvennem, ahol nem sokra megyek azzal, ha ismerem a postást.
De köszi a választ!

meg

(#1239) Fancy-boy válasza peugeotmate (#1238) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor bárki átveheti aki a címeden lakik.

(#1240) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Sziasztok! Holnap lesz postai kézbesítés?

(#1241) Fancy-boy válasza jamaica22 (#1240) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, lesz.

(#1242) dReFiX


dReFiX
senior tag

Feladtam egy hete egy ajánlott elsőbbségi levelet, nem érkezett meg a címzettnek annyi szerepel a nyilvántartásba a száma szerint hogy feladva, az lehetséges, hogy a postás simán bedobta, a címzett meg pl. azt mondja hogy nem kapja meg ? vagy ha a postán megnézik mindenképpen látszik hogy kézbesítve ? Illetve ha egy hét alatt nem sikerül kézbesíteni miért nem küldik nekem vissza ? Köszönöm !

(#1243) Fecogame válasza dReFiX (#1242) üzenetére


Fecogame
veterán

Ajánlottnál alá kell írni, hogy megkapta. Ha még nincs aláírás, akkor még a postánál van.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1244) dReFiX válasza Fecogame (#1243) üzenetére


dReFiX
senior tag

AJÁNLOTT LEVÉL
Ha a kézbesítés sikertelen, a küldemény levélszekrénybe helyezhető, így a címzett hamarabb juthat hozzá a levélhez. Ennek feltétele, hogy a küldemény a levélszekrényben sérülésmentesen elhelyezhető legyen, valamint illetéktelen személy ne férhessen hozzá. Ebben az esetben a kézbesítés tényének igazolása nem az átvevő aláírásán, hanem a Posta saját okiratain alapul.

Nah de ezt is látják a rendszerben mintha aláírta volna ?

[ Szerkesztve ]

(#1245) Fancy-boy válasza Fecogame (#1243) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az csak régen volt.
Ma már ha az ajánlott levél belefér a postaládába akkor bedobják.
Ha a postás bedobja, annak is nyoma marad a rendszerben. Megjelenik, hogy kézbesítve.

[ Szerkesztve ]

(#1246) r6man123


r6man123
senior tag

A "ha befér" dolog azért elég érdekesen működik. Amcsiktől rendeltem DHL-en keresztül egy 25ezer Forint értékű csomagot, amit a lépcsőházban a levélszekrények tetejére "kézbesítettek", még jó, hogy a szomszéd néni megnézte és felhozta nekem (semmi értesítő e-mail vagy sms). /Nem tudom, hogy országon belül is DHL hozta-e vagy a jó magyar posta, de elég kiábrándító/

(#1247) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

help!

adott egy csomag, 2db pohár, 1db cd volt benne, és a cd tok megtörve, illetve az egyik pohár szilánkosra törve jött meg. mit tudok tenni? a törékeny izét nem ikszelte be a feladó..... :W :W amúgy meg rendesen be volt csomagolva

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1248) Fancy-boy válasza Mr.Csizmás (#1247) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem volt beikszelve, akkor semmit. Viccen kívül. Ilyeneket törékenyként kell küldeni, mert nem fognak felelősséget vállalni. Persze megpróbálhatsz reklamálni.

(#1249) Mr.Csizmás válasza Fancy-boy (#1248) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja....

- az eladó mondta, hogy úgy becsomagolja, hogy nem törik össze (korábban volt egy ugyanilyen, és az ideért egyben)
- az eladó meg a postát hibáztatta, hogy nem kellene dobálni.....

szerinted? megbíztam benne, hogy úgy becsomagolja, hogy nem törik. erre írja nekem, hogy nem mondtam, hogy legyen az - persze b...., mert lebeszéltél róla az atombiztos csomagolás miatt :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1250) Fecogame válasza Mr.Csizmás (#1249) üzenetére


Fecogame
veterán

Én az eladót hibáztatnám ez esetben, ez az ő sara. Postán a törékeny opciót nem véletlenül találták ki.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.