Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) >Deego.. válasza Fancy-boy (#1400) üzenetére


>Deego..
senior tag

Tudom, már ezen is filóztam.
Megvárom még a jövőhét elejét ha nem érkezik meg akkor beszélek az illetővel.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1402) Levi121212


Levi121212
csendes tag

Sziasztok!

Lehet volt már valamikor, de ennyi hszt nem tudok visszaolvasni.

Úgy alakult, hogy HDD-t kell postára adnom, van valami tippetek, hogy mivel/hogy béleljem ki, illetve csomagoljam be, valamint hogy miként adjam fel?

Köszi előre is.

(#1403) #90933760 válasza Levi121212 (#1402) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#1404) Slownz válasza >Deego.. (#1401) üzenetére


Slownz
senior tag

Kérd meg, hogy szkennelje be az ajánlott szelvényt. (Bár a mai photoshop világban...)

(#1405) >Deego.. válasza Slownz (#1404) üzenetére


>Deego..
senior tag

Már hiába. Nem is fog megérkezni.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1406) Fancy-boy válasza Levi121212 (#1402) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Majd biztos rajtam kívül is írni fognak neked, de szerintem ha tutira akarsz menni, akkor törékenyként.
Ha olcsóbban megakarod úszni, akkor a vaterán rendeld meg a posta szolgáltatását: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1407) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok!

Hétfőn reggel átvették egy utánvételes csomagomat, még mennyit kell aludnom, h a posta elutalja a megadott számlaszámomra? :DDD

Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1408) Fancy-boy válasza Outlander (#1407) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerdán :R
Kettőt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1409) Fecogame válasza Fancy-boy (#1408) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam 4 munkanap volt, szóval lehet lesz az még több is :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1410) Fancy-boy válasza Fecogame (#1409) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kézbesítéstől 4 munkanap vagy feladástól?
Te is bankszámlára kérted?

(#1411) Outlander


Outlander
őstag

Jó gyors ez a királyi posta... :U :DDD

Első és utolsó alkalom volt ez az utánvételezés... senkinek nem jó...

Szaal, lehet h bele se fér ebbe a hétbe?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1412) Fancy-boy válasza Outlander (#1411) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A postának biztos megéri. :DDD
Szerintem belefér, de majd írd meg, hogy mi volt.

(#1413) Fecogame válasza Fancy-boy (#1410) üzenetére


Fecogame
veterán

Kézbesítéstől. Ezért mondom, hogy lassú :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1414) Fancy-boy válasza Fecogame (#1413) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért kérdeztem, mert nekem 2 munkanap volt.
Az meg nem lassú.
Ezek szerint változó.

[ Szerkesztve ]

(#1415) Outlander válasza Fancy-boy (#1414) üzenetére


Outlander
őstag

Dehogynem lassú, tavaly óta maximum 4 óra lehet az átutalás..
Tehát ha azt levonod, meg azt h mondjuk nem te használod egyedül a szolgáltatást.... akkor is azért illene, a következő munkanap délutánján megkapni.

Amúgy még ma sem jött meg...

Unalmamban felhívtam őket, háát kétszer 5 perc után bontotta a hívást , pedig tök jó a zenéjük, harmadik alkalommal felvették, mondtam a csomagszámot erre valami olyat mondott h
Az "összeg áttelepítés alatt van" :U :DDD

Ez egy blődli szolgáltatás szerintem... rizikós a feladó-eladó részéről, nem is értem miért szeretik néhányan így megkapni a küldeményt?!

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1416) Fancy-boy válasza Outlander (#1415) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez azért több kézen megy keresztül. Nem ilyen egyszerű ahogy te elképzeled.
Tehát nem így működik, hogy:

Postás kézbesíti a csomagot / megkapja a pénzt.
Munka végeztével estefelé visszamegy a központba, és beszól a Gizikének, hogy:
Gizi, utald már át az Outlander Úr pénzét a számlájára. :)

[ Szerkesztve ]

(#1417) Outlander válasza Fancy-boy (#1416) üzenetére


Outlander
őstag

Azért elvárható h a "teljesülés" utáni munkanap Gizike iktassa... de még talán legyen a 2. munkanap, mert egyefene sokan vagyunk...

De mindegy is, tán csak megjön az összeg... nem igazán nyerte el a tetszésemet a postás utánvét.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1418) Outlander válasza Outlander (#1417) üzenetére


Outlander
őstag

Most jött meg.... tehát télleg kb 4 munkanap..

Viszont 1k-t levont egyéb költség néven. :U :Y

Majd ezt még megnézem, mert most csak sms alapján mondom, de majd késöbb belépek az ebnakba és megnézem h miért?

Tehát röviden..

02.25 reggel 8 órai kézbesítés.

02.28 reggel 8 órai utalás.

Átutalásos utánvétes csomag átfutási ideje..

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1419) Fancy-boy válasza Outlander (#1418) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha rendesek akarunk lenni inkább 3.
Az hogy hétfő reggel vagy délben, vagy délután, az tök8, mert a postás csak késő délután megy vissza.

(#1420) dr.dre bike


dr.dre bike
csendes tag

Üdv olyan kérdésem lenne hogy egy macbook 13 colos netbook érkezik csomagként hozzám !
Standard postai csomag ként lett feladva aza kérdés lényege hogy gondolom én a kissebb csomagokat illetve leveleket kihordó biciklis bácsi/néni nem fogja nekem kihozni házhoz .
De arról hogy csomag érkezett kapok valami értesítést?
Mert a multhéten volt hogy egy 1gen note érkezett postán semmi értesítő pedig a postán is voltam de ott sem szoltak hogy jött vmi ! Aztán később jött az ismerősömtől az email hogy visszaküldték neki !

(#1421) Outlander válasza dr.dre bike (#1420) üzenetére


Outlander
őstag

Kis furgonos postás hozza, általában 13 óráig, mert utána postán lepakolnak...

Hagynia kell egy értesítőt, ami kb olyan mint egy blokk, mert pdaból nyomtatja...

A második sikertelen kikézbesítés után hagyja a postán.... de mind a két esetben hagynia kell értesítőt rajta telószám meg ilyenek...

Ha nem hagy, akkor kérd el a küldőtől a csomagszámot és a postán adj le panaszt...

Nekem mikor postás váltás volt simán bedobálta az ajánlott leveleket a postaládába, pedig volt h utalványok voltak benne... :U de mióta panaszt tettem rá, azóta minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1422) Fancy-boy válasza dr.dre bike (#1420) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ekkora méretet furgonnal visznek, délelőtt 10 és délután 16 óra között.
Nem tudom milyen második kézbesítésről ír Outlander kolléga.
Csak akkor viszik ki másodszor, ha az ember megfizeti.
Értesítőt hagynia kell, vagy a blokk szerűséget, vagy normális színes értesítőt.

Outlander: Ajánlott leveleket a postás bedobhatja a postaládába, ha biztonságosan eltudja helyezni.
Értsd: Nem tudnak belenyúlni és rendesen belefér.
Tehát nem járt el szabálytalanul. Az meg hogy mi van benne, nem rá tartozik.

Ami értékes azt "LNK" szolgáltatással kell kérni. Magyarul: Levélszekrény útján nem kézbesíthető!

[ Szerkesztve ]

(#1423) Outlander válasza Fancy-boy (#1422) üzenetére


Outlander
őstag

Hogy ne járna már el szabálytalanul?! Ne viccelj már! :W

Aláírásossal tanúsítod h átvetted vagy valaki az adott lakcímet.... ha nem ezek közül valaki aláírása van rajta, akkor okirat hamisító a postás.

A másik részére meg elég ha csak elolvasod az ide kapcsolódó részt a posta.hu-n...

Start csomagot írta a kolléga az az mpl, a belföldi postacsomagot télleg csak egyszer viszi ki.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1424) Fancy-boy válasza Outlander (#1423) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Rosszul tudod. Nem viccelek.
De tessék kimásolom neked a posta.hu oldaláról:

"a küldemény levélszekrénybe helyezhető, így a címzett hamarabb juthat hozzá a levélhez. Ennek feltétele, hogy a küldemény a levélszekrényben sérülésmentesen elhelyezhető legyen, valamint illetéktelen személy ne férhessen hozzá.
"Ebben az esetben a kézbesítés tényének igazolása nem az átvevő aláírásán, hanem a Posta saját okiratain alapul"

A másik meg, hogy ezt írta: Standard postai csomag ként lett feladva
Hol írt MPL-t?

[ Szerkesztve ]

(#1425) Outlander válasza Fancy-boy (#1424) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor megkövezem magam... :B

De nekem továbbra se dobáljon be senki sem ajánlott levelet...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1426) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Üdvözlet!

Szerencsére a múltkori kérdezősködés után rendben megjött a csomagom, viszont most megint a postára kell hagyatkoznom. (ami természetesen nem probléma)

Egy igencsak méretes dolgot fognak nekem küldeni, valószínűleg az eladó szerdán feladja. Értékbiztosított csomag. Kicsit távolabbról jön mint Veszprém, ide, Budapestre.
Szerintetek van esély arra, hogy péntek délutánig megkapjam? Esetleg hétfőre számítsak?

Köszi, Üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#1427) #90933760 válasza HUNPSP (#1426) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tehát ma lett feladva? Ha sima csomag akkor is oda kell érnie még a héten. Az mindegy mekkora, ha benne van a szabványban, ettől nem módosul a kiszállítási idő.

(#1428) HUNPSP válasza #90933760 (#1427) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

A szerdai napon fogja feladni az eladó (várhatóan) a csomagot... ahogy beléptem a topikba pont a múltkori hozzászólásod fogadott, hogy a feladás napja + 2 munkanap. Azt nem tudom, hogy a második munkanapon kellene-e érkeznie, de ezek szerint a péntek még belefér?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#1429) #90933760 válasza HUNPSP (#1428) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha Start csomag akkor péntek. Ha sima csomag akkor hétfő, csak jobb esetben péntek.

(#1430) cool13


cool13
őstag

Egy gyors kérdés. Hogy oldjátok meg a csomagos alkatrész vételt, nagyobb értéknél? Nem szeretnék utalni.
Utánvétnél nem nézhetem meg a csomagot? Esetleg van olyan lehetőség ahol ellenőrizni tudom a tartalmat kifizetés előtt?

(#1431) Outlander válasza cool13 (#1430) üzenetére


Outlander
őstag

Elvileg, ha nem veszed át, hanem kéred "postán hagyósra", akkor személyesen bent a postán, jegyzőkönyves írással, postás ember jelenlétében, kibonthatod megnézni...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1432) cool13 válasza Outlander (#1431) üzenetére


cool13
őstag

Postás aki hozzánk jár, megbeszélem vele. És amúgy sem hozza ki a csomagot soha, hanem be kell mennem a postára érte. Akkor ezt próbálom meg. Köszönöm!

(#1433) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Külföldi ajánlott "levelet" szeretnék feladni több országba: USA, UK, Ázsiai országok.

Az lenne a kérdésem, hogy egy kisebb 1-2-3 gyufásdoboznyi terméket hogyan tudok feladni, hogy árban jól jöjjön ki? Súlyra lehet 50g alatt, de max 150-200g.

Külföldről elküldik 2-3-4$-ért ugyanazt, viszont itthonról több ezer forint lenne. Van erre valami jó megoldás, vagy "trükk", amivel élni lehet?

(#1434) Weaver


Weaver
senior tag

sok postai feladáson vagyok túl, de azt nem tudom mi van akkor ha utávéttel küldtem el valamit és az illető nem veszi át. mi van ez esetben, vagy mi a teendő?

(#1435) Fancy-boy válasza Weaver (#1434) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az, hogy visszamegy hozzád, így buktad a postaköltséget + üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Weaver válasza Fancy-boy (#1435) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi a gyors választ! a lényeg az , hogy visszajön és az én postaládámban landol. hát igen, jó lesz bebukni... egy procit küldtem levélként, 65g volt mindenestül, és csak lestem 1290ft volt a feladás! :W

(#1437) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Nem tudok eligazodni a díjszabáson. Meg tudja valaki mondani nekem, hogy 4 db autógumi (15") 8kg/db súlyban, mennyibe kerül a postázása?

Köszi.

(#1438) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Urak, köszönöm a válaszaitokat, de én még ilyennel nem találkoztam. A 90-100km-re lévő kisvárosból kihozták nekem Pestre egy nap alatt az óriási csomagomat. Megnéztem, sima Start csomag volt.

Lehet, hogy az eladó korrektségén múlik (mikor adja fel és mit mond), de ez tényleg meglepett.
Hab a tortán, hogy beszéltem a postással is telefonon, és nagyon rendes volt (mindig azok, ahogy tapasztaltam). Jó nap volt ez a mai, mindenfelé csak normális emberekkel beszéltem, persze viszonoztam ezeket, hogy továbbra is ilyenek legyenek - remélhetőleg -. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#1439) #90933760 válasza ANDROID??? (#1437) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak két csomagba fér bele. Sima csomag 1190, Start csomag 1875. És persze 2x. Két csomag feladásánál még teljes díjat kell fizetni.

(#1440) ANDROID??? válasza #90933760 (#1439) üzenetére


ANDROID???
addikt

MI a start csomag és a sima csomag? Mit kell róla tudni?
Köszönöm!

(#1441) #90933760 válasza ANDROID??? (#1440) üzenetére


#90933760
törölt tag

A sima csomag az sima csomag. A Start csomag érték garantált 20000 Ft-ig és idő garantált 2 munkanapos kiszállításban. Nem hiszem, hogy a gumiban kurva nagy kár tudna esni akármit is művelnek vele, szóval a sima csomag is megfelelő, én is abba hozattam.

Sima csomagnak 20 Kg a súlyhatára, Start csomagnak 30 Kg. Ha csomagolással együtt belefér akkor lehet elmegy egy csomagként is Startba. Le kell mérni pontosan. Ha egy kilóval több már nem veszi át a posta, már próbáltam és szét kellett bontanom két csomagra. Akkor meg sima csomagként kell feladni. De ez postától függ valamelyik meg ráírja, hogy 29 Kg és szevasz. Dobozméretre nem tudom pontosan, de az össz él méret az 3m lehet, abba beleférne a 4 gumi csak súlyra nem.

(#1442) Outlander válasza Fancy-boy (#1435) üzenetére


Outlander
őstag

Plusz, még egy postázást ki kell fizetnie, mert csak az odautat fizette ki... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1443) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Vaterán megrendeltem MPL-t, hétfőn jönnek a csomagért.
Az a kérdésem, hogy van olyan plussz szolgáltatás MPL-nél, hogy belföldre másnapra megérkezzen az küldemény? (Gyöngyös-Szeged)

Köszi :R

(#1444) Outlander válasza DeathAdder (#1443) üzenetére


Outlander
őstag

Igen, a start plusz az idő garantált csomag... talán egy 500 ft-al drágább, hirtelen nem találom a tarifákat.
Viszont az a vatera futárral nem kérhető, vagy legalábbis az online felületen "nem kérhető" szolgáltatás.

Amúgy, ha nem a vaterán rendeled meg , hanem "amúgy", akkor már az alap szolgáltatás is, majd egy ezressel olcsóbb...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1445) Fancy-boy válasza Outlander (#1444) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Outlander és DeathAdder

1. A Vaterán keresztül a legolcsóbb a Posta.
2. És a Vaterán az MPL szállítja a csomagot, amibe benne van a 24 órás kiszállítás, kétszeres kézbesítési kísérlet, és A kiszállításról díjmentesen E-előrejelzést küldenek e-mailben.

Egyébként a szolgáltatás neve Posta business pakk plusz.
Olyan mintha külön szerződést kötnél a postával, ezért olcsóbbak az árak a Vaterán.

[ Szerkesztve ]

(#1446) Outlander válasza Fancy-boy (#1445) üzenetére


Outlander
őstag

1, Igen, hát hogy ne, nézted a kalkulátort? Mert akkor meglepődnél.
Amit a posta 1870-ért elvisz, azt a vaterafutár 2610-ért...
Ráadásul a vaterafutár is az mpl, csak még ebből hasznot csinált a vatera.

2, Nincs benne, nem is kérheted. Amúgy valóban kétszer próbálja meg kivinni, cserébe, csak a második alkalom után teszi le a postára a csomagot, és csak délelött lehet elérni a futárt.
Emailt nem küldenek, azt sem tudják mi az...

3.... Lásd 1-es pont ... két gumit 1870-ért adtam fel utánvéttel (18 kg, 50x50x50-es mérettel)...
Hétfőn adtam fel, szerdán ért oda...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1447) Fancy-boy válasza Outlander (#1446) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jajj...
Te nem tudom, hogy számolsz.
Kipróbáltam a Vaterafutár/MPL oldalon és 1870Ft-ra jön ki utánvéttel a 8 kg, 50x50x50-es mérettel.
Nem tudom honnan szedted a 2610 Ft-ot.

Mi az, hogy nincsen benne nem is kérheted?
idéznék a Vatera oldaláról:

MPL - A Magyar Posta futárszolgálata
Innováció, ügyfélközpontúság és megbízhatóság.
24 órás kiszállítás 760 Ft-tól!

(#1448) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#1447) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen 18kg állítottam be, csak lemaradt az 1.
Szóval én kitöltöttem azok alapján amit megadtál, próbáld ki te is.
1870Ft jött ki.

(#1449) DeathAdder válasza Fancy-boy (#1447) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszönöm szépen :R

Nekem a 24 órás kiszállítás volna fontos, ezek szerint van ilyen szolgáltatásuk :K

(#1450) Outlander válasza Fancy-boy (#1447) üzenetére


Outlander
őstag

Most mért okoskodsz? :U

Tessék..., végül inkább feladtam simán, 1870 ft-ért... ezt töröltem.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.