Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok!

Lehet olyat kérni, hogy mondanátok nekem valami jó tanácsot, hogyan próbáljam meg lejjebb tornászni a csomagdíjat, egy pc-s egérről van szó, 100g-nál nem nyom többet. Köszönöm a segítséget (összefoglalót természetesen átnézem, de most konkrét akartam lenni hátha így mond valaki valamit a dologról) :R

(#6002) Frenky89 válasza dejvid8 (#6000) üzenetére


Frenky89
őstag

(#6003) nickcreeper válasza Frenky89 (#6002) üzenetére


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Angliába kellene visszapostáznom egy csomagot.
Mi lenne a legolcsóbb megoldás, amihez van nyomkövetési szám?
Előre is köszönöm!

(#6004) Fancy-boy válasza nickcreeper (#6003) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csomag súlya? Mérete?

[ Szerkesztve ]

(#6005) attiati


attiati
veterán

foxpostnál tényleg nem lehet utánvéttel feladni csomagot, csak előre utalással?

megnéztem a videót, de nem látom, hogy hol lehet megadni a küldemény értékét, amennyit kapni szeretnék a csomagért

(#6006) attiati válasza attiati (#6005) üzenetére


attiati
veterán

nem lehet utanvettel sajnos

(#6007) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1 hónapja ha jól tudom változott a postán a feladás pl 33x34x2 cm csomagot (bakelitlemez) csak csomagként adható fel. Most milyen méretű küldemény adható fel simán levélként?
Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6008) dugynok válasza zoltanz (#6007) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem változott (még), feladhatod simán ajánlott levélként. Elhalasztották a bevezetést, maradt minden a régiben.

[ Szerkesztve ]

(#6009) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok!

Vaterafutár honlapján szeretnék egy online rendelést csinálni, és a csomag adatainak megadásánál volna kérdésem,

1 pár autóülésről volna szó, ami ugye 2 darab ülés.

Na most ezeknek az összsúlya nem haladja meg a 40 kg-t (19kg/db egész pontosan), és úgy látom a megadott csomag súlya maximum 40 kg lehet

Viszont a szélesség/hosszúság/magasságnál nem tudok milyen adatot megadni, ugyanis két darab ülésről van szó.

Tehát az egyik ülés méretét ha megadom annak dimenzióját elfogadja a rendszer, de mit kell tennem ha kettőről van szó?

Beírtam csak az egyik ülés súlyát és dimenzióit, így a Tatabánya - Baja vonal utánvétellel 2.995 Ft - ra jön ki, háztól házig ami nagyon jó lenne, csak az a bibi hogy nem egy hanem kettő ülés van :)

Milyen alternatívát tudnátok erre ajánlani? Esetleg egy időben 2x adja fel egyiket és másikat is a feladó? és csak az egyiken legyen rajta az utánvétel, vagy hogy? :)

(#6010) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Ha levelet adok fel e-értesítéssel, akkor közvetlenül a megadott e-mail címemre kapom az küldeménnyel kapcsolatos információkat? Vagy kapok egy tracking ID-t, amit megoszthatok a címzettel?

(#6011) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az utánvétet hogy kapja meg az illető akinek fizetek?

(#6012) strcpy válasza DrojDtroll (#6011) üzenetére


strcpy
tag

Utalják neki, vagy ha készpénzben kérte, akkor kap majd egy értesítőt, amivel beballag a postára és felveszi a pénzt.

(#6013) DrojDtroll válasza strcpy (#6012) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :R

(#6014) TaaT válasza strcpy (#6010) üzenetére


TaaT
veterán

gugli a barátunk. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#6015) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!!

feladtak ma nekem egy csomagot itt a feladó szelvény szerintetek megérkezik csütörtökre? most lett feladva ott a dátum.üzleti csomag és elsőbbségi.

Üdv.

(#6016) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Németországba szeretnék küldeni egy csomagot, könnyű kb 0,5 kg ennek ellenére a mérete kicsit nagyobb szállítási költséget eredményez mint terveztem. (GLS 10-12 ezerért vinné) Tudnátok megbízható cégeket ajánlani?

(#6017) XaraX válasza Pixx96 (#6015) üzenetére


XaraX
addikt

Mivel egy munkanaposként lett feladva, elvben holnap meg kell kapnod.
Ha nem, lehet panaszt tenni.

(#6018) Pixx96 válasza XaraX (#6017) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Amúgy mi jelzi azt hogy 1 munkanapos ként lett feladva jobb oldali oszlopban fent az a kis "1-es" ugye? :)

De jó hogy minden hol veled találkozok :)) :)) :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#6019) XaraX válasza Pixx96 (#6018) üzenetére


XaraX
addikt

1= 1 munkanapos
HA= házhoz kézbesítés
10= Őrzési idő, azaz a két egymást követő napon megkísérelt, és sikertelen kézbesítést követően ennyi ideig átvehető a postán, utána visszaküldésre kerül.
Jobban megnézve a feladás ideje 18 óra 21 perc, így nem biztos, hogy holnap megkapod.
Attól függ, mikor van továbbítás a felvevő hivatalban, ha ez időpont előtt, akkor csak holnap kerül továbbításra, így onnantól 1 munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#6020) Pixx96 válasza XaraX (#6019) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Köszönöm szépen főnök!! :R :R Megnyugodtam :)

Akkor ha megjön a 2500k és elakadok majd segíthetsz bár kétlem hogy elakadnék de még is :)

(#6021) Pixx96 válasza XaraX (#6019) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Ez van a csomag követésben.

2016.11.02
18:21 Székesfehérvár 2 posta
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2016.11.02
18:49 Székesfehérvári Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény feldolgozás alatt
2016.11.02
19:28 Székesfehérvári Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt

[ Szerkesztve ]

(#6022) strcpy válasza TaaT (#6014) üzenetére


strcpy
tag

Ja, igaz. Köszi.
De akkor én fentebb melyik szolgáltatásra gondoltam? :D Egyáltalán nem szerződéses partnernek van ilyen?

(#6023) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Tudnátok nekem segíteni felvilágosítással.
Vártam egy elsőbbségi levelet.
Már a harmadik munkanap van ma.
Felhívtam a posta tudokozó részét.
Azt mondták holnap jön de mivel nem időgarantált csomag nem tudnak vele mit csinálni.

Kérdem én ilyenkor nem az a minimum hogy visszagényelem a postázási díjt vagy még többet is mert egy elsőbbségi levelet amit ma 3 nap alatt igérnek nem hoznak el hozzám?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6024) dugynok válasza mirci18 (#6023) üzenetére


dugynok
senior tag

Lehet nem elsöbbségivel adták fel.

(#6025) dugynok


dugynok
senior tag

Wiki:

" Az elsőbbségi levél egy Magyarországon 2004 óta
létező postai szolgáltatás, mely az Európai Unió minden
országában (és számos más országban, például az
USA -ban) elérhető. Jogszabály írja elő, hogy az
elsőbbségi jelzővel megjelölt levelek legalább 85%-át a
következő munkanapon kézbesíteni kell."

Beleesett a 15%-ba....

(#6026) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Rendeltem egy csomagot Németországból, előre fizettem PayPal-lal. Mivel a céghez kertem, de emelet/ajtó számot nem írtak ra (pedig megadtam) igy a postás nem jött fel hozzam, hanem sarkon fordult. Most nézem a tracking-et (Magyar Posta), hogy az 1. sz csomagkezbesito bázis, postán átvehető a jelenlegi státusz. Természetesen semmilyen papírt nem hagyott.

Mit tegyek? Elmenjek a Verseny utcába, vagy hívjam fel őket (ha van élő számuk) es kérjem át a hozzam legközelebbi postára?

Amugy 0-24-es recepcio van szoval az is kétséges hogy megpróbálta-e egyáltalán a csomagot kézbesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6027) TayRol válasza TayRol (#6026) üzenetére


TayRol
veterán

No, egy mobilszámon elertem őket, a címet pontosítva elvileg holnap kihozzák. Amúgy nagyon kedves volt a hölgy.

(#6028) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali. Milyen telefonszámon érdeklődhetek a csomagom hollétéről illetve hogy mikor kézbesítik azt?
Hétfőn vette fel a vaterafutáron megrendelt MPL, mailt is kaptam hogy ma várhatom a csomagot, de hiába vártam...

holnap meg kb. egész nap dolgom lesz, és valahogy szeretném elérni a futárt hogy beszéljek vele, lehetséges ez?

(#6029) mirci18 válasza dugynok (#6024) üzenetére


mirci18
addikt

Elsőbbségivel adták fel.
De azért felháborító hogy eg másnapra küldött levelet nem egy nap alatt küldenek ki hanem 4.
Ma egy futár egy nap alatt szállít.
Úgy látszik ez a postának nehézség.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6030) DrojDtroll válasza dugynok (#6025) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mert ezt ellenőrzi valaki?

(#6031) dugynok válasza DrojDtroll (#6030) üzenetére


dugynok
senior tag

Szerintem nem.

(#6032) DrojDtroll válasza dugynok (#6031) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem se.

(#6033) mirci18 válasza DrojDtroll (#6032) üzenetére


mirci18
addikt

A Posta hozzáállása is megér egy misét.
Telefonbeszélgetésem egy hölggyel a posta központi számán.
Én: Jó napot kívánok egy xy számú ajánlott levél után szeretnék érdeklődeni. Már 3 napja hogy nem kapom meg.
Ő:Várjon még 3-5 nap az átfutási idő.

Én: Ez egy elsőbbségi levél.Így másnapra kell ideérnie.
Ő: Nem mivel nem időgarantált feladás így 1-3 nap alatt kell ideérnie.

Én: Hölgyem 3 nap eltelt és nem ért ide magyarul akkor én jogosan kérhetném vissza a pénzem.
Ő: Nem mert nem időgarantált feladás.

Most mondja el nekem valaki hogyha elsőbbségivel kérek egy levelet azért hogy előbb érkezzen meg az miért nem időgarantált.
A másik hogyha ők a saját szabályzatukban leírják hogy az elsőbbségi levélnek maximum 3 nap alatt ide kell érnie és nem ér ide akkor miért akadékoskodik a nő mikor postai feladási díj visszatérítést szeretnék kérni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6034) Myers


Myers
senior tag

Rossz hír.

http://www.muszaj.hu/

(#6035) DrojDtroll válasza mirci18 (#6033) üzenetére


DrojDtroll
addikt

örülök hogy eddig nekem minden rendben van

van volt kézbesítő haverom, neki is eléggé elege lett mindenből

(#6036) mirci18 válasza Myers (#6034) üzenetére


mirci18
addikt

Na akkor szerintem egy csomó vaterás vásárlástól elesek mert ez a lépés megdrágítja a postai díjakat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6037) choco01


choco01
addikt

Hali.

Ma feladtak egy csomagot nekem, elvileg Hétfő a tervezett kiszállítás.

Szerintetek felkerül ez még ma este a logisztikai központba, és van rá esély hogy hajnalba leszállítják a helyi postára?Tudom hogy holnap nincs kiszállítás, de nálunk nyitva van a posta délig, és betudnék menni ha netán megérkezne.. :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6038) Fancy-boy válasza choco01 (#6037) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"van rá esély hogy hajnalba leszállítják a helyi postára"

Miért szállítanák le a helyi postára? :))
Nem a helyi postáról fogják kiszállítani. Maximum ott rakják le, ha nem sikerült kézbesíteni.

XaraX kolléga?

[ Szerkesztve ]

(#6039) choco01 válasza Fancy-boy (#6038) üzenetére


choco01
addikt

Onnan szokott, mert mindig követem és akkor kiírják hogy Nagykáta posta és kézbesítést alatt, pl. ma egy másik csomagnál:

Itt helyben van ilyen kiszállítós autó, azzal hozzák mindig.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6040) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nálatok mostanában működik a belföldi ajánlott levél követése? Én 2-3 hete küldtem egyet és akkor nem ment, most meg nekem küldenek és szintén nem megy. Beírom a posta honlapjára követési számot és azt írja nem található.

[ Szerkesztve ]

(#6041) TaaT válasza HollyBoni (#6040) üzenetére


TaaT
veterán

"Nálatok mostanában működik a belföldi ajánlott levél követése?"

Meg lennék lepve ha működne, azt sose lehetett követni. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#6042) HollyBoni válasza TaaT (#6041) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt nem tudtam. Akkor mire jó a küldeményazonosító a feladóvevényen? :))

(#6043) TaaT válasza HollyBoni (#6042) üzenetére


TaaT
veterán

Arra hogy ha bemész a postára vagy felhívod őket akkor ők utána tudnak nézni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6044) dugynok válasza Myers (#6034) üzenetére


dugynok
senior tag

Már 1 hónappal ezelött írtam itt....

(#6045) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Egy mobiltelefont mennyi idő alatt kellene kipostáznia az MPL-nek? A feladó város Pécs, a fogadó pedig Pest m-ben egy kisváros.
Hétfőn adták fel a telefont (1500Ft a szállítás díja + ajánlottként van feladva ... többet nem tudok)... szerda óta Budakeszin áll ("kézbesítés alatt").
A postán azt mondták, kevés az ember, és csak a fontos levelekkel foglalkoznak.

Eladóként dolgozom egy áruházban, és nálunk is emberhiány van. Ettől függetlenül nem tehetjük meg, hogy aki csak pendrive-ot vesz, annak nem segítünk, vagy átküldjük egy hosszabb sorba, mert a másik vásárló fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#6046) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#6045) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az eladó szerint (akitől a telefont vettem) kb 48 óra alatt szokott megérkezni a teló, Pestre 24h-n belül.
Csak azért vagyok dühös, mert addig nincs semmi, amin elérhetnek, a teló meg kellene napi szinten.
És fogalmam nincs, mire számítsak... A csomag számát pedig az eladó nem adja meg, így érdeklődni se nagyon tudok...

[ Szerkesztve ]

(#6047) TaaT válasza Victoryus94 (#6045) üzenetére


TaaT
veterán

"1500Ft a szállítás díja + ajánlottként van feladva"

Ha jól emlékszem 5munkanap is lehet.

Legközelebb ha valami sürgős akkor időgarantáltan kérjed (időgarantált =/= elsőbbségi)

"A csomag számát pedig az eladó nem adja meg, így érdeklődni se nagyon tudok..."

És azt megkérdezted tőle hogy miért?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6048) Victoryus94 válasza TaaT (#6047) üzenetére


Victoryus94
őstag

Időközben megkaptam a számot. :)
A kérdés, hogy miért nem képesek tovább küldeni 20km-rel a csomagot, és hogy még hány napot kell várni rá.
2016.11.08
10:41 Pécs 14 posta
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2016.11.08
16:37 Pécs 14 posta
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt

2016.11.08
17:31 Pécsi Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt

2016.11.09
08:34 Országos Logisztikai Központ
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt

2016.11.10
08:02 Budakeszi posta
Küldemény információ:
A küldemény kézbesítés alatt

2016.11.11
08:25 Budakeszi posta
Küldemény információ:
A küldemény kézbesítés alatt

2016.11.14
09:33 Budakeszi posta
Küldemény információ:
A küldemény kézbesítés alatt

[ Szerkesztve ]

(#6049) TaaT válasza Victoryus94 (#6048) üzenetére


TaaT
veterán

Jó lenne tisztázni hogy milyen küldeményről van szó :) Az 1500ft + ajánlott az levélnek hangzik, erre online nyomkövetést mutatsz ami meg már csomag. :)

Give them hell Ukraine!

(#6050) Victoryus94 válasza TaaT (#6049) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem én adtam fel... egyedül a tartalmát tudom biztosan, meg a postaköltség árát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.