Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Fancy-boy válasza The DJ (#1600) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos Pestről-Pestre sokszor problémás.
Tapasztaltam. Viccesen hangzik, de sokszor Pestről-Pestre kóvályog a legtöbbet egy csomag.
Az enyémet azt hittem le is nyúlták, de végül 1,5 hét múlva kihozták.
Általában 5 munkanapig őrzik a csomagot, aztán visszamegy.
Értesítőt nem mindig hagynak, pedig kellene.

Szerintem ne emailezz, hanem hívd fel a webshopot.
Remélem legalább megbízható oldalról vásároltál, mert az is benne van a pakliban, hogy csőbehúztak, de nem akarlak ijesztgetni.

[ Szerkesztve ]

(#1602) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy szobakerékpárt, és le kellene hozatnom pestről vidékre, értékbiztosítva, a legolcsóbban, pár napon belüli opcióval. Terjedelme felállítva 117x54x147 cm, tehát 318cm. 300-ba beleférhet ha le tudják engedni a kormányt. 30kg maga az eszköz, hölgytől, tehát háznál kellene felvennie a szállítónak.
Felhívtam a 06-1-333-7777 infóvonalat, ott a hölgy ezeket mondta:

üzleti csomag 1 munkanapos kézbesítéssel:
max. súly: 40kg
értékbiztosítás: 50e Ft-ig
5375ft alapdíj
75cm max. oldalhossz és xyz összoldalhossz max. 200cm
2m oldalhossz és xyz összoldalhossz max. 300cm esetén még +2690ft terjedelmes költség díj
telephelyi felvétel (kimennek érte): +525ft
utánvétel díjai 20e Ft-ig:
banki átutalással: +250ft
készpénzes fizetésnél +500Ft
Összesen, nem utánvételesen, háznál felvéve: 8590Ft

üzleti csomag 2 munkanapos kiszállítással:
Max. súly: 40kg
értékbiztosítás: 50e Ft-ig
alapdíj: 4860ft
75cm max. oldalhossz és xyz összoldalhossz max. 200cm
2m oldalhossz és xyz összoldalhossz max. 300cm esetén még +2430ft terjedelmes költség díj
telephelyi felvétel (kimennek érte): +525ft
utánvétel díjai 20e Ft-ig:
banki átutalással: +250ft
készpénzes fizetésnél +500Ft
Összesen, nem utánvételesen, háznál felvéve: 7815Ft

Ez iszonyat drága!!

Viszont, most találtam vaterán egy ilyen szállítási lehetőséget (vateráról vettem):
http://www.vatera.hu/vaterafutar/#mpl

Ez ugyanaz a szolgáltatás, de sokkal alacsonyabb az alapdíj! Ezt most nem értem, most akkor melyik a valós? :F :F

Tudtok más alternatívát ajánlani, mondjuk valamelyik futárszolgálatot, ami megbízható és ezeket az opciókat olcsóbban tudja?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1603) Fancy-boy válasza s3toraph (#1602) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezeket nézd meg a Vaterán: [link]
Ott van akár a HDT...

Naná, hogy olcsóbb a Vaterán az MPL, ez benne a lényeg. Szerződésben vannak a Vaterával.
Ugyanaz a szolgáltatás olcsóbban.

Ha csomagot kell feladni, mindig megyek a Vaterára. :)

[ Szerkesztve ]

(#1604) s3toraph válasza Fancy-boy (#1603) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, így már világos! Köszönöm, sokat segítettél! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1605) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok srácok!

A postai utánvétnek van valami limit, hogy mennyit hajlandóak beszedni egy csomagért?

yo

(#1606) #90933760 válasza kenny123 (#1605) üzenetére


#90933760
törölt tag

2 millióig lehet.
[link]

(#1607) kenny123


kenny123
addikt

Én is néztem ezt a képet, de az istenért sem találtam meg -és most sem-.

De azért köszönöm a gyors választ!

yo

(#1608) salieri29 válasza kenny123 (#1607) üzenetére


salieri29
csendes tag

a minap így jött meg egy csomagom ........elszomorító

(#1609) salieri29 válasza salieri29 (#1608) üzenetére


salieri29
csendes tag

(#1610) salieri29 válasza salieri29 (#1609) üzenetére


salieri29
csendes tag

(#1611) salieri29 válasza salieri29 (#1610) üzenetére


salieri29
csendes tag

a notim így jött meg , törékeny ....csodák csodája nem sérült meg , a postás előtt bontottam ki..... :Y

(#1612) Fancy-boy válasza salieri29 (#1611) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az szép!
De egy megjegyzés:

Egy hozzászólásba is belehet rakni több képet. :P

(#1613) zenke


zenke
aktív tag

Küldtek egy csomagot nekem vaterafutárral. Tegnap lett feladva. Ma hozta volna az mpl de nem voltam itthon. Se értesítőt se semmit nem hagyott :W

Csomagszám alapján megkérdeztem a postán azt mondták ma próbálták kézbesíteni.

Mi a tököm van ilyenkor?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#1614) zserbox


zserbox
őstag

az hogy deríthető ki hogy melyik postához tartozom?
mert a kedves postás az értesítőn azt a részt nem töltötte ki hogy hol vehetem át valamint azt se hogy megkísérli-e a küldemény ismételt kézbesítését.

(#1615) Fancy-boy válasza zserbox (#1614) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elvileg ez előre rá van nyomtatva/pecsételve, tehát nem a postás firkálja rá.
De ha esetleg hiányzik, akkor hívd fel a posta ügyfélszolgálatát és kérdezd meg:
Ügyfélszolgálat: 06 40 46 46 46

Vagy itt a postakereső telefonszámmal: [link]

Attól is függ egyébként, hogy csomagod érkezett volna-e vagy levél.

(#1616) Fancy-boy válasza zenke (#1613) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kérdezd meg őket, hogy melyik postán rakták le a csomagot.
Tehát hol tudod átvenni. Mond meg, hogy nem kaptál értesítőt.
A csomagszám alapján nyomon tudod követni, szóval meg kell lennie.

(#1617) zserbox válasza Fancy-boy (#1615) üzenetére


zserbox
őstag

levél lett volna és tisztán látszik hogy üres és a postásnak kellett volna kitöltenie, gondolom csak hétfőn tudom az ügyfélszolgálatban megkérdezni.

(#1618) parkr


parkr
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a vatera futárnál kötelező vaterás felhasználó nevet megadni, vagy írhatok oda akármilyen kitalált nevet is? Vagy kötelező a vaterás regisztráció? ellenőrzik ezt?

illetve a csomagot meg kell külön címezni, vagy elég kinyomtatni hozzá a címiratot?

(#1619) Fancy-boy válasza parkr (#1618) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Meg kell címezni.
Az a biztos, mivel ha a címirat leszakad róla rakodás közben, akkor nem tudják ki volt a feladó és a címzett.
Így ha ráírod, ez a biztosíték, hogy nem veszik el a csomag.

Ha tutira akarsz menni, akkor csinálj egy fiókot, aztán beírod annak a nevét. Lehet ellenőrzik, lehet nem.
Esetleg írj egy levelet a Vaterának. De azt ne írd bele, hogy kitalált nevet akarsz beleírni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1620) parkr válasza Fancy-boy (#1619) üzenetére


parkr
őstag

köszi!

(#1621) 8th


8th
addikt

Vennék egy terméket amit postán küld el az eladó. A postai csomag és az értékbiztosítás díja megvan de az, hogy mennyibe kerül a postán befizetni X összeget egy otp-s számlaszámra azt az istenért nem találom a posta weboldalán. Valaki segítene?

(#1622) #90933760 válasza 8th (#1621) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Középen az Utalvány résznél. Ha rózsaszín csekken akarod feladni. Ha másra gondoltál akkor nem tudom.

(#1623) 8th válasza #90933760 (#1622) üzenetére


8th
addikt

Csak ez a rózsaszín csekkes megoldás létezik? Olyan nincs, hogy bemegyek a postára, hogy xy számlaszámra szeretnék befizetni xy összeget, odaadom a postás kisasszonynak a pénzt felszámol a posta xy összeg szolgáltatási díjat és megvagyunk? Mert ez az utalványos dolog nekem nem pálya. Vételár: 4000 Ft + standard postai csomag 1190 Ft + értéknyilvántartás 10.000 forintig 320 Ft + minimum 540 forintot felszámol a posta a befizetésért. Összesen 6.050 forintba lesz nekem a 4.000 forintos portéka. Ez nem fasza. :N

(#1624) XaraX válasza 8th (#1621) üzenetére


XaraX
addikt

Bemész az adott bankba(jelen esetben otp), és ingyen befizeted.

(#1625) 8th válasza XaraX (#1624) üzenetére


8th
addikt

Nem tudok bemenni. Csak posta játszik.

(#1626) Fancy-boy válasza 8th (#1625) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom a számlára befizetésért a posta még levon az illetőnek is pénzt, aki kapja.
Szóval én nem ajánlom ezt a lehetőséget.

(#1627) 8th válasza Fancy-boy (#1626) üzenetére


8th
addikt

Valószínűleg hagyom az egészet. Nagyobb értékű portékánál nem érdekelne az a 2000+ forint de nem fizetek ennyit azért, hogy a posta elhozzon egy 4000 forintos telefont. :N

(#1628) anonymus89


anonymus89
addikt

Egy kalap szar a posta holnapja hol bejön hol nem..... :W Tiszta szégyen komolyan mondom

8th: 06-40-46-46-46 hétköznap 16 v. 17h-ig hívhatod őket a kérdéseiddel egyébként meg egy 12000,-Ft-os mobilt adtam fel ajánlottan levélként 500g-ba buborékos borítékban egy ezres volt a díj.

Dr. Romano: várjál még ha be is töltené, de amúgy nekem állandóan hibát dob ki még az ügyintézőnek sem tudtam megmutatni a postán, hogy márpedig a díjkalkulátor ezt az összeget számolta ki, erre azt mondja még nem látta a díjkalkulátort majd megnézi (úristen mondom hol élünk.....)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1629) Fancy-boy válasza 8th (#1627) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Miért kell standard csomagban feladni? Dobozos telefon vagy mi?
De még ha dobozos is, az sincs 2 kiló. Sőt szerintem fél kiló sincsen.
Ajánlott levél olcsóbb lenne, de nem szólok bele.

(#1630) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A díjkalkulátor nálatok is hibát dob ha nem szabványos levelet választotok az első menüben?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1631) Fancy-boy válasza Dr. Romano (#1630) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jah, kabaré ami ott folyik.
Már szerintem legalább 1 hete hibás, ha nem több. :C :Y

(#1632) Dr. Romano válasza Fancy-boy (#1631) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Fasza, tegnap már írtam is nekik ez ügyben, de még mindig semmi :((

anonymus89
Az szép... :D

Felhívom őket, mert már bszza a csőröm és ma kéne vele számolgassak.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1633) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Minden ügyintézőnk foglalt, kérjük szíves türelmét"

3 percnyi gyökér zene után egy "nyátok" felkiáltással leraktam

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1634) anonymus89 válasza Dr. Romano (#1633) üzenetére


anonymus89
addikt

Ne aggódj engem is ez a hang várakoztatott :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1635) Fancy-boy válasza Dr. Romano (#1633) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én is hívtam már őket, általában 5-10 percet kell várni.
De egyszer olyan is volt, hogy rögtön felvették. :)

Gondolom kevés emberrel dolgoznak.

(#1636) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Egy kisebb fajta, másfél kilós dobozt kellene Amerikába küldenem (levélként küldeném). Milyen opciókat kellene választanom, hogy biztosan odaérjen és az milyen felárral járna? - a díjszabás oldalon csak elsőbbségi vagy nem szerepel.
Erre lenne nyomkövetés?

(#1637) Fancy-boy válasza Blackhole13 (#1636) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ajánlottan elsőbbségivel küldjed.
Itt nézd meg a második oldalt: [link]

1.5Kg-ig 5125Ft az elsőbbségi + 700Ft az ajánlott szolgáltatás, tehát 5825Ft lenne.
Ez nyomon követhető.

Ha esetleg kicsit nehezebb, akkor 2kg-ig 6380Ft + 700Ft ajánlott, tehát 7080Ft lenne.

Az ajánlott szolgáltatás ára, mindig +700Ft külföldre. Akár Amerikába, akár máshova.
De nem mindenhol társul hozzá nyomkövetés.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1638) havri1


havri1
félisten

Helló!

Nagy postakész borítékba szerintetek alaplap (rajta CPU + hutoborda+ram) elfér, illetve érdemes így feladni?
Dobozában 1.2kg.

Köszönöm!

havri

(#1639) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Mennyi lenne egy kb. 1-1,5 kilós csomag (levél) ajánlott levélként feladva? Meg akartam nézni a posta honlapján, de a díjkalkulátor ezen része pont nem működik. Csak sima ajánlott levél lenne, semmi elsőbbségi vagy hasonlók. Találtam egy ILYET , itt 2kg-ig 880-nak írja, de nem tudom, hogy ebben benne van-e már, hogy ajánlott, vagy ez csak a sima levél. A díjkalkulátor mindig szépen megmondta, de most nem tudok mihez kezdeni.

Köszönöm

(#1640) adyz.


adyz.
aktív tag

üdv.

holnap fel kellene adnom egy ~10kg-os csomagot, ennek mennyi lenne a postaköltsége?
(néztem az árlistát a posta.hu-n, de máshol olvastam, hogy változtatott a posta a díjszabáson)

(#1641) netseft válasza totyak (#1639) üzenetére


netseft
aktív tag

Sima levél annyi, az ajánlott szolgáltatás lentebbi táblázatban van, 250 Ft.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1642) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez a legfrissebb díjszabás.

880Ft az ajánlott levél, mert 750g-2000g közti határba esik bele. Az ajánlott +250Ft. Tehát 1130Ft összesen.

10 Kg-os csomag ha sima standard csomag akkor 1190Ft. Ha MPL csomagot választasz (ez lett a Start helyett) akkor 1790Ft. Ha túllépi a 10 Kg-ot akkor 2150Ft.

(#1643) R@ymonD válasza totyak (#1639) üzenetére


R@ymonD
tag

Üdv! A 880 Ft az csak sima levélként feladva ajánlás, elsőbbségi.. bármilyen különszolgáltatás nélkül! Ahhoz hogy ajánlott legyen pluszba rá kell számolni 250 Ft-ot ami az ajánlási díj külön. De ha azt a táblázatot nézed amit belinkeltél abba benne van a bal alsó részénél "Levélpostai küldeményekhez igénybevehetô szolgáltatások" címszó alatt hogy melyik különszolgáltatásnak mennyi még a díja.

(#1644) R@ymonD válasza havri1 (#1638) üzenetére


R@ymonD
tag

Üdv!
Nagy postakész borítékba 100% hogy nem fér el a cuccos ugyanis a mérete a borítéknak A/5ös(A/4-es fele) és annél nagyobb postakészbe nem létezik!

U.i.: És ha engem kérdezel én a helyedbe csomagként adnám fel ugyanis ha bármi baja lesz és csak levélként van elküldve nem vállal érte felelősséget a posta, viszont ha csomagként adod fel 50.000Ft ig megjelölhetsz rajta értéket díjmentesen és ha történik vele vmi azt az értéket kifizetik neked!

[ Szerkesztve ]

(#1645) totyak


totyak
aktív tag

Köszönöm a válaszolóknak, tehát akkor 880 + 250-et kell fizetnem, hogy ajánlott levél legyen.

Még egy kérdés. Még soha nem adtam fel csomagot (tehát nem levelet, hanem csomag csomagot). Az hogy megy? Ugyanúgy azt a halványzöld szelvényt kell kitölteni, mint az ajánlott levélhez, csak súly alapján eldől, hogy levél-e vagy csomag? Csomagnál is van olyan, hogy ajánlott, tehát ha a zöld szelvény kell, akkor beikszelem és kész is? Csak mert a fentebb linkelt táblázatban csak olyat látok csomaghoz, hogy standard (ez gondolom egy sima csomag, mint leveleknél a sima levél), nem standard (ez lenne u.a., mint leveleknél az ajánlott?), illetve MPL (erről meg fogalmam sincs, hogy mi).

Köszönöm, ha valaki fel tud világosítani.

(#1646) havri1 válasza R@ymonD (#1644) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm, csomagként fogom ez esetben feladni.

havri

(#1647) R@ymonD válasza totyak (#1645) üzenetére


R@ymonD
tag

Ha valóban csomagról beszélünk tehát 2 kg felett van az a valami amit fel akarsz adni, akkor nem az a szelvényt töltöd ki amit az ajánlott küldeményekhez, hanem van külön csomagszállító papír. És akkor itt jön szóba a standard, nem standard csomag meg az az MPL csomag. Igazából árban és szolgáltatásban különböznek egymástól a standard és nem standard az a sima egyszerű hagyományos csomagot foglalja magában amihez se értéknyilvánítást se gyorsítást se semmilyen különszolgáltatást nem kérsz csak feladod aztán ennyi.(Standard csomagnak számít minden olyan küldemény ami dobozban van becsomagolva, ami nem standard mondjuk ha fel akarsz adni egy biciklit) Az MPL csomagnál tudsz kérni különböző szolgáltatásokat pl értéknyilvánítás, ha sürgős akkor 1 vagy 2 napos időgarancia, hétvégi kézbesítés, meg minden féle más amit csak szeretnél, nyilván ez árba többe fog kerülni de ez ugyebár a súlyától függ hogy mennyi illetve hogy milyen szolgáltatásokat kérsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1648) totyak válasza R@ymonD (#1647) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen a választ. Bármilyen meglepő, de életem során (24 év) még nem volt szükségem csomag feladásra, így nem tudtam hogy működik.

(#1649) R@ymonD válasza totyak (#1648) üzenetére


R@ymonD
tag

előfordul az ilyen! :) :) örülök hogy tudtam segíteni

[ Szerkesztve ]

(#1650) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

2013-05-22 11:00 feladtam egy postai utánvétes csomagot Szegeden 21.900 FT értékben. Írtam a posta ügyfélszolgálatának.. Visszaírtak, hogy a csomag május 24-én kézbesítésre került. Most vagyunk június 3-án és még nem érkezett meg a 21.900 FT forintom.

Az a kérdésem, hogy a héten várható-e ?
Vagy ha nem akkor, bemehetek-e a postára, és felmutatom a levelet amit kaptam, valamint a blokkot, és a postai utánvétet igazoló lapot, ezek alapján kitudnak fizetni ?

Vagy ha nem, akkor indíthatnék polgári peres eljárást, Magyar Posta Zrt. ellen ?
Várom válaszotokat!

The easy day was yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.