Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#602) XaraX


XaraX
addikt

De kell.
Kevesebb, mint a feladási díj, alapból lejön belőle az utánvételi összeg visszaküldésének díja.
A feladásnál megfizetett összeg csak az odautat fedezi, a visszaút újból díjköteles.

(#603) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Csomagnál lehet úgy van, levélnél nekem nem kellett fizetnem. Vagy csak szerencsém volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#604) KTU


KTU
addikt

dehogynem,
ezert nem adok fel semmit utanvet
levelet 2000gr-ig lehet feladni
2011-ben, 500-gr-ig feladott, 4000ft utanveteli diju levelnel, ha jol emlekszem, 1000 parszaz ft-ot kellett fizetnem mikor visszahozta a postas

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#605) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ok, akkor csak szerencsém volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#606) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Pedig bizony, hogy kell.

A feladó akkor is fizet, ha a címzett netán nem veszi át a küldeményt.
Nagyon sokan, pont ez okból nem szeretnek semmit utánvéttel küldeni. :(

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#607) KTU


KTU
addikt

ja ja,
konkrét számok:
a 4200Ft összeg még nő a visszaút díjával 1200Ft, plusz még1 feladás díja, ha előre utal kb. 700Ft, vagy utánvét 1300ft
ez kb. 6100Ft vagy 6700Ft
na ekkor már tuti nem kell nekik a cucc ami eladási ára 2900Ft
a többi 3200-3800Ft posta

a leírt esetben "csak" 2500Ft-ot bukok menyiben visszahozza a posta elsőre, azt most nem számolom, hogy csomagolom és elmentem a postára :o
ha utána nem válaszol a privire sem :(((

szóval ezért nincs utánvét!!!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#608) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Eddig csak egyszer hozta vissza a postás, hívott is rá 1-2 napra a vevő hogy mikor adom postára, mikorra várja.. mondtam hogy már visszahozta a postás. Elküldtem megint (az első postadíjjal) és azt átvette. A postások csesztek el valamit... más negatív tapasztalat - ezen kívül meg azon kívül hogy 2 csomagot tavaly nem igazán hoztak ki, az egyiket aznap akarták visszaküldeni mikor zárás előtt 1 órával bementem (0 értesítőt hagyva a postaládába), a másikon meg rajta volt hogy aznap kézbesítendő de szintén nem volt kihozva, értesítő se, este mentem hogy nem jött-e esetleg valami, hát de - nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#609) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztok!

Mostanában vásároltam egy full plexi házat postán fogják küldeni,szerintetek hogy kéne feladni hogy semmi baja ne történjen?

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#610) Füleske


Füleske
addikt

Start plusz - al , törékenyként. (2100 Ft) (utánvét is benne lehet ennyiért , ha nem előre kérik az árát , de nélküle sem olcsóbb)

(#611) koshmar


koshmar
őstag

Így van, mert a törékeny jelzést csak az időgarantált (Start Plus) csomagokhoz lehet kérni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#612) wxppro


wxppro
aktív tag

A feladó.
Ezért nem szabad utánvéttel küldeni semmit. Azt 'általában' nem veszik át.
Aki meg azt állítja a mai világban, hogy nem tud utalni, azért kell az utánvét, az vagy olyan helyen lakik, ahol nincs villany, ergo nincs szüksége ilyesmikre, vagy szimplán hazudik. Van olyan, hogy 'pénztári befizetés' minden banknál, szóval utánvéttel semmit.

(#613) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azt 'általában' nem veszik át.

Dehogynem. Vagy csak engem nem találnak meg a rosszfiúk? Ugyanmár... Eddig mindig átvették, küldtem már jópárat. Van akinek a bankos dolog problémás...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#614) wxppro


wxppro
aktív tag

Amíg nincs nálam a zsé, én semmit nem küldök. Nem feltétlenül azért nem veszik át, mert olyanjuk van, szerintem van, amikor maga a Posta cseszi el...
Minden sarkon van bankfiók... ;)

[ Szerkesztve ]

(#615) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Igen van, nekem egyszer volt. Annyira nem jellemző hogy emiatt ne használjam azt a szolgáltatást.
Nincs minden sarkon bankfiók.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#616) wxppro


wxppro
aktív tag

Képletesen értettem, de hagyjuk. Meg az 'általában' is egy árnyalt kifejezés, de azt is hagyjuk. Aki kápénak vesz mindent, amit olvas, azzal nem tudok versenyezni... :)

(#617) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezért nem szabad utánvéttel küldeni semmit. - ezt is képletesen értetted?
Az általában nem azt jelenti hogy 100-ból 1-et nem vesz át a megrendelő. Annál többet jelent.
Nem veszek mindent komolyan azok közül amiket olvasok. De ezeket amiket írtál nem tudom nem komolyan venni, egyáltalán nem jön le a szövegből hogy csak unaloműzésnek írtad azt, amit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#618) pcguru1


pcguru1
őstag

Ez a start plusz ez mit takar,jobban odafigyelnek rá vagy mi.Mert szeretném egyben megkapni,nem darabokban.Esetleg ez a start plusz és törékeny mellé valami olyat nem lehet,hogy mondjuk max 2napon belül megérkezen?

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#619) KTU


KTU
addikt

a start plusz , idő-garantált, ez azt jelenti feladás másnapján kiviszik, ha nem tudják átvenni, következő nap is kiviszik!

amennyiben a feladást követő nap nem tudják kivinni, visszajár a feladás díja!

teljesen igaza van wxppro fórumtársnak, viszonylag sokat postázok és az áraimba nincs bekalkulálva havi 1-2 átnemvett csomag
ha nem tud utalni, semmi gond zOTPs számlám van, szinte mindenhol van fiókja az országban, ha pedig olyan kistelepülésen lakik ahol nincs
- 1. lehetőség, van a közelben olyan nagyobb település ahova hetente, 2hetente elmennek
- 2. lehetőség posta, csekk, befizet

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#620) koshmar


koshmar
őstag

Ha rajta van a csomagon a törékeny jelzés, akkor tényleg odafigyelnek rá.
Ügyelnek rá, hogy a postakocsiban semmit se tegyenek rá, és hogy ne borulhasson fel/csúszhasson el semerre.

Ha a jelzés ellenére mégis megsérült a csomag tartalma, akkor (ha jól tudom) a feladási díj 25-szörösét kapod meg kártérítésként.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#621) pcguru1


pcguru1
őstag

Értem és köszönöm a felvilágositást,remélem nem lesz semmi gond a szállitás közben :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#622) apóka


apóka
aktív tag

Azért csomagold alaposan!
Ha megvan a gyári doboza, akkor azt még érdemes egy még nagyobba beletenni. A közte lévő helyet meg papírral kitömni (nem túl szorosan).
Én már sok házat és monitort is postáztam a "start plusz, törékeny" kombóval. Eddig nem volt gond

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#623) pcguru1


pcguru1
őstag

Nem én postázom hanem nekem fogják küldeni,remélem ez a strart plusz dolog tényleg olyan profi mint ahogy irtátok. :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#624) apóka


apóka
aktív tag

Az más, nem olvastam figyelmesen :B

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#625) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

Hali..Innen vettem egy vga-t és az illető feladta nekem szerda reggell sima csomagként..és méég most se ért ide..szrintetek hétfőre meg érkezik?..vagy mi lehet a csomaggal ?

(#626) KTU


KTU
addikt

kérd el tőle a feladási számot, RAG szám vagy hogy hívják
ha könyvelt küldeményként adta fel
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#627) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

értem..és mit csináljak azzal a számmal ?

(#628) KTU


KTU
addikt

postahivatal, bemégy, és megkérdezed merre jár a csomag
azt is megtudják mondani hol mikor adták fel
telefonon nem szívesen adnak felvilágosítást, de vannak ahol normálisak és segítenek

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#629) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

értem köszi :)

(#630) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

Hali ismét..kiderült hogy standard csomagként lett feladva szerda reggel..és ma se érkezett meg..hétfőre vagy keddre várom..rem megjön

(#631) KTU


KTU
addikt

Szám megvan, megkérdezted?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#632) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

megvan persze..leírta :)

(#633) XaraX


XaraX
addikt

Esetek 95%-ban a sima csomag is ott van másnapra.
4% egy nap késéssel.
A maradék 1% késik vagy sosem ér oda.
Sokszor azért, mert vagy nem akkor lett feladva, amikorra mondják, vagy fel sem lett adva, vagy valamely adat nem megfelelő, hiányos.
Ha megkapod, érdemes megnézni rajta a feladás dátumát.
Ha van ragszámod, itt elvileg van lehetőséged megnézni.(nyomkövetés)

[ Szerkesztve ]

(#634) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

köszi széépen..de azt írja rá hogy..Ismeretlen küldeményazonosító...ilyenkor mi van ?

(#635) XaraX


XaraX
addikt

Szóköz nélkül kell beírni az aláhúzott számokat.
Sima csomag úgy kezdődik, hogy "CO".

(#636) Rossikaa


Rossikaa
csendes tag

PÜ-be ment a szám neked :)

(#637) XaraX


XaraX
addikt

Válaszoltam.

(#638) ProdyG


ProdyG
senior tag

az 1150 ft-os standard postai csomag esetében a 20 kilós súlyhatáron túl van bármilyen mérethatár? köszi

(#639) koshmar


koshmar
őstag

Van.
A három oldalbeli kiterjedése összesen nem lehet több, mint három méter.

XaraX Tudomásom szerint három, nem kettő.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#640) XaraX


XaraX
addikt

2 métert nem haladhatja meg a doboz 3 oldala összesen. (magasság, szélesség, hosszúság)

(#641) ProdyG


ProdyG
senior tag

a kettőt sem éri el, úgyhogy rendben vagyok :) köszi :R

(#642) XaraX


XaraX
addikt

Jogos, valóban 3 méter. :K

(#643) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok

Szerdán feladtam a postán egy csomagot sima levélként. Viszont akinek küldtem, azt mondja, hogy még nem érkezett meg, pedig azóta már eltelt 3 munkanap, ennyi idő alatt tudtommal meg szoktak érkezni. Ilyenkor lehet valamit csinálni, vagy csak reménykedni, hogy majd megérkezik?

(#644) KTU


KTU
addikt

ha nem könyvelt küldemény, akkor tényleg csak reménykedni
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#645) Füleske


Füleske
addikt

Remélem nem valami - számodra - értékes dolgot adtál fel így. Nem érdemes spórolni azon a 240 Ft - on.

(#646) Real93


Real93
aktív tag

Szerencsére "csak" egy 6k-s procihűtőről van szó, de azért így is elég bosszantó a dolog. Remélem csak az értesítő nem érkezett meg, mert múltkor én is a szomszéd házból szedtem össze...

(#647) koshmar


koshmar
őstag

Elő szokott fordulni, hogy a levél csak jóval később (akár egy hét) ér oda a címzetthez.
Nagyon kicsi az esélye, hogy elveszett.
Amennyiben mégis, akkor sajnos nem tudsz semmit csinálni, mert sima levélként lett feladva.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#648) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hello!

Csütörtökön feladott ajánlott, elsőbbségi csomag másnapra megérkezik? :)
Segítségeteket előre is köszönöm!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#649) koshmar


koshmar
őstag

Az esetek 90%-ában igen.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#650) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Reméljük benne leszel, köszi!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.