Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12002) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A csomagom megérkezett az MPL Győri logisztikai központjába. Van arra opció, hogy hétvégén / szombaton ott személyesen átvegyem a kártyás utánvétes csomagomat?

(#12003) parkr válasza r6man123 (#12002) üzenetére


parkr
őstag

kizárt. csak akkor tudnád átvenni ha egy olyan postára kérted volna ami szombaton nyitva tart és ma reggel megérkezik oda a csomag.
ha kiszállításos vagy más postapont az átvétel helye, akkor hétfő leghamarabb.

(#12004) HugóBoss


HugóBoss
tag

Külföldre (EU) melyik csomagküldővel érdemes kisebb csomagot küldeni? Számít az ár, és érjen is oda.

[ Szerkesztve ]

(#12005) parkr válasza HugóBoss (#12004) üzenetére


parkr
őstag

[link] vaterás dpd viszonylag olcsó. vagy: ecoparcel, fürgefutár, pmpexpress
de a postai ajánlott elsőbbségi is odaér többnyire hamar és olcsó [link]

(#12006) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Van valami garantált kézbesítési idő sima levélre?
Pecsétek alapján 02.09-én adtak fel egy sima levelet Miskolcon, amit 02.16-án kezeltek a kerületi postán és 02.19-én rakhatták a postaládánkba.
Ez kicsit hosszú kézbesítésnek tűnik belföldön.
Lehet erre panaszt tenni?

(#12007) cof válasza Sanyi.mTs (#12006) üzenetére


cof
veterán

Nincs. Akár 5 napot is állhat a helyi postán ahol feladtad. Elsőbbségivel kell küldeni és akkor 1-2 napon belül odaér, általában már másnap. Ha jól rémlik +50 Ft csak a felára, nem sok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12008) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy 108g levél (pici borítékban) feladási díja elsőbbségivel feladva (simán) a legolcsóbb?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12009) féldekás


féldekás
aktív tag

Vásároltam postakész borítékot 165Ft-ért.
Ilyen: [kép]
A feladót muszáj rajta feltüntetni, vagy anélkül is feladható?

[ Szerkesztve ]

(#12010) Mr.Pentele válasza féldekás (#12009) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nem kötelező feltüntetni. Ha viszont ajánlottan küldenéd ezzel a borítékkal, akkor már muszáj ráírni a feladót. Egyébként csak azt a célt szolgálja, hogy amennyiben nem sikerül kézbesíteni, akkor vissza tudják neked küldeni. Én rá szoktam írni/nyomtatni minden esetben, vagy bélyegezni bélyegzővel (azt is elfogadják.)

[ Szerkesztve ]

(#12011) Mr.Pentele válasza MaxxDamage (#12008) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Simán 430 Ft, mivel a 108 gramm az már az 500 gramm alatti kategóriába számít, elsőbbségivel 570 Ft. A legolcsóbb tehát a simán feladott, viszont érdemes meggondolni, mert az a 140 Ft különbség annyira nem vészesen sok azért, hogy 1 vagy 2 munkanap alatt odaérjen (szemben az akár 5 nappal a sima esetében).

[ Szerkesztve ]

(#12012) ablack válasza MaxxDamage (#12008) üzenetére


ablack
senior tag

Esetleg vehetsz egy elsőbbségi normál méretű postakész borítékot. Az 220Ft és nincs súlykorlátozás rajta (csak a boríték mérete) + ajánlott díja (ha kell).

[ Szerkesztve ]

(#12013) MaxxDamage válasza Mr.Pentele (#12011) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& ablack: Köszi! :R
Ma jött egy levél, elsőbbségivel volt 200 Ft kereken (1 db memória volt benne)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12014) Mr.Pentele válasza MaxxDamage (#12013) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Gondolom a memória nem sokat nyomott, nem haladta meg az 50 grammot, mert akkor már bizony nem 200 Ft-ba került volna a feladónak.

Szívesen!

(#12015) MaxxDamage válasza Mr.Pentele (#12014) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen.ez egy laptop HDD bubis borítékban.
Elsőbbségivel annyiért tökéletes. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12016) Czimby


Czimby
addikt

Szeretnék majd feladni pár csomagot postakész borítékban.
A termék amit küldenék 91x129x25mm

Viszont a posta oldalán ezt találtam:
"A levél legkisebb mérete 90*140 mm, a legnagyobb mérete pedig címhelyre címezve 324x229x24 mm."

Tehát házhoz nem küldhetem mert túl vastag, de postán maradóként fel lehet adni?
Egyáltalán levélnél van olyan, hogy postán maradó?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#12017) sopruk válasza Czimby (#12016) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, postán maradó esetén nincs mérethatár, csak a 2 kg-os súlyhatár. (illetve a hosszúság-magasság-szélesség összege maximum 900mm lehet, úgy, hogy a leghosszabb méret nem lehet nagyobb 600mm-nél)
Viszont tudomásom szerint ajánlott levélként kell feladni, ami +485 Ft

(#12018) Czimby válasza sopruk (#12017) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor gondolom ez a boríték megfelel erre a célra.
Ajánlott postakész boríték

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#12019) sopruk válasza Czimby (#12018) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nem használtam még ilyen postakész borítékokat, de szerintem jónak kell lennie...

(#12020) Mr.Pentele válasza Czimby (#12018) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Igen, megfelel. Ahogy sopruk írja valóban ajánlottan kell, mert postán maradó levelet csak így lehet már feladni jó ideje, ajánlottan. Opcionálisan persze választható az elsőbbségi és stb pluszban rá.

(#12021) parkr


parkr
őstag

Ma a postán:
Dániába küldök levelet és tőlem kérdezték hogy oda kell-e cn-22 :D nem nagyon akartam oktatni, de nagy nehezen rájöttek hogy EU tagállam

(#12022) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!
Mit is kell tennem ha a kínai csomagom a Posta nyomkövetése szerint Sátoraljaújhelyen van kézbesítés alatt én meg Szegeden lakom?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12023) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Olaszországi csomagküldésre tudtok valami olcsó megoldást?
Ez a 35€ egy 3kg-s csomagért nekem elég meredeknek tűnik.

(#12024) parkr válasza Blackhole13 (#12023) üzenetére


parkr
őstag

itt linkeltem párat

(#12025) Blackhole13 válasza parkr (#12024) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Nem is tudtam, hogy ez a vaterás megoldás még működik.

(#12026) féldekás


féldekás
aktív tag

RL nyomkövetési számú küldeményeknél rendben működik a nyomkövetés, használható?
2db ajánlottként feladott postán maradó csomagnál még mindig csak a felvételt írja 2 napja.
Én úgy tudom, hogy ezeknél a postán kell érdeklődni és a tracking nem pontos.
Ezzel kapcsolatban tudtok valamit?
Vevő szóvá tette, hogy miért nem elsőbbségivel adtam fel(persze ezt előtte nem mondta, hogy így szeretné).
Nekem az a tapasztalatom, hogy semmit sem számít szinte, 2 nap alatt múltkor is ott volt ahol kell sima ajánlottként.

[ Szerkesztve ]

(#12027) féldekás válasza féldekás (#12026) üzenetére


féldekás
aktív tag

Ráadásul mostmár az is előjött, hogy neki be kell dobniuk értesítőt, ha megérkezett.
Leírtam, hogy postán maradó levélnél nincs értesítő.
Én sem vagyok naprakész, de szerintem ez levél esetén egyértelmű, hogy nincs.
Régebben is a postán kellett érdeklődni.
Minek dobnának be értesítőt, ami plusz munka?(költői kérdés, hiszen pont ez a postán maradó lényege, hogy nekik kevesebb címre kelljen menniük)

(#12028) cof válasza féldekás (#12027) üzenetére


cof
veterán

Postán maradónál a postát címezzük meg tehát nincs valós címzett csak egy név. Nincs értesítő, még ha rá is lett írva a címzett lakcíme a csomagra. Ha jól rémlik csak a kézbesítésről lesz bejegyzés majd. Egyébként elsőbbségi számít mert akkor aznap elviszik, nem elsőbbségi állhat a helyi postán napokat is ahol fel lett adva. Attól függ mennyi csomagot kell mozgatniuk.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12029) cof válasza cof (#12028) üzenetére


cof
veterán

Bocs... régebben csak a kézbesítésről volt bejegyzés és egy ideje bevezették a teljes értékű nyomkövetést, tehát látni kell majd azt is ha az elosztó központba érkezik. Persze kivéve ha nem éppen akkor van lehalva a posta rendszere. Ezek szerint még a helyi postán van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12030) HugóBoss


HugóBoss
tag

Tegnap vitte el a DPD a csomagomat.
Szlovákiába megy. Hétfőn még 5300 volt, kedden már 5700 :)
Már csak arra vagyok kiváncsi, hogy mennyi idő lesz.

(#12031) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma kaptam egy olyan mail címre, amit nem is nagyon használok...valós lehet? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12032) cof válasza MaxxDamage (#12031) üzenetére


cof
veterán

Azért a posta sem tart itt még, hogy egy ilyen, nyelvtani hibáktól hemzsegő levelet megengedjen magának.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12033) MaxxDamage válasza cof (#12032) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt a Posta felé hol lehet jelenteni? (Online, Web, Mail,) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12034) Mr.Pentele válasza féldekás (#12026) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Nekem RL (ajánlott levelet) rendesen mutatta a nyomkövető, valami ilyesmi sorrendű bejegyzésekkel:

A küldeményt a feladótól átvettük
(xy posta) dátum, óra, perc

A küldemény postán átvehető
(az a posta ahová küldtem, dátum, óra, perc)

Sikeresen kézbesítve
(az a posta ahová küldtem, dátum, óra, perc)

Az első kettő sor között nekem 1 nap telt el, vagyis egy sem, mert elsőbbségi volt, tehát másnap reggelre már A küldemény postán átvehető állapotba került.

Szerintem ezek alapján postán maradó nem elsőbbséginél (ahogy te adtad fel), csak akkor látod ezt az újabb sort, majd ha a célpostára megérkezik, és beolvassák a vonalkódot. Ez a te esetedben olyan 3-5 munkanapon belül/múlva várható, szóval még utazik...

Egyébként tudomásom szerint olyan nincs, hogy a postákon feladott küldemény marad, pontosabban csak akkor, ha az ún. tárgynapi továbbítási időpontot túllépted. Egyéb esetben minden küldemény elhagyja a postákat függetlenül attól, hogy elsőbbségi vagy sem.

(#12035) HugóBoss


HugóBoss
tag

Úgy tűnik, hogy nem igazán van most 5700Ft-nál olcsóbb lehetőség csomagot küldeni, még a közeli EU-s országokba sem.

(#12036) ablack válasza HugóBoss (#12035) üzenetére


ablack
senior tag

Elsőbbségi ajánlott levél 3455Ft 500g-ig EU-n belülre.
Ami ennél nehezebb nem tudok a fent írt árnál olcsóbb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#12037) HugóBoss válasza ablack (#12036) üzenetére


HugóBoss
tag

1 kilós csomagokat küldök :(

(#12038) csabám


csabám
addikt

Sziasztok!

Kínából rendelt csomagot hozott ma a postás, mely esetében megfizettem az áfát a termék árával egyetemben, viszont a postás ma kézbesítéskor kért ~1.800 Ft-ot.
A vámkezelés a posta nyomkövetője alapján március másodikén véget ért, csak az a bökkenő, hogy nekem nem küldtek semmi értesítést, hogy fizethetek online, esetleg utánvéttel akarom rendezni (mint mondjuk az előtte érkező kettő csomag esetében), vagy, hogy nyújtsak be alátámasztó dokumentumot, mely igazolja az áfa megfizetést.
Találkozott más is ilyennel? Egyelőre egy értesítőm van most, hogy felvehetem a csomagot, mivel nem voltam hajlandó a postásnak fizetni...
Köszönöm előre is a válaszaitokat!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#12039) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Meg tudja valaki mondani, hogy Izrael posta szempontjából Európa vagy Európán kívüli?

gyulaszu

(#12040) parkr válasza csabám (#12038) üzenetére


parkr
őstag

próbáld az ebay topikban leírtakat [link]

#12039 gyulaszu díjszabásban megtalálod [link]

* Európai Unió vámhatárán belüli országok: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország,
Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia

(#12041) gyulaszu válasza parkr (#12040) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm. Nem eu-ra gondoltam, de a ** után megtaláltam a választ.
Van még egy Európán kívüli postakész borítékom, akkor az pont jó lesz oda.

gyulaszu

(#12042) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Feladtam egy csomagot a Magyar postán belföldre.
A csomag a tegnapi napon kézbesítésre is került.
Én fizettem a postaköltséget a csomag feladásakor viszont meghatároztam árufizetést is melyet a számlámra utalással kértem.
Mennyi idő után kapom meg a pénzt amit beszedett a posta termék átvételekor?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#12043) xcvbxcvb válasza gyulaszu (#12041) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem nem fogadták el Kanadába, át kellett csomagolnom a küldeményt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#12044) gyulaszu válasza xcvbxcvb (#12043) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Úgy érted, hogy Európán kívüli postakész borítékban volt és nem felet meg nekik ?
Nem azért, mert "árú" volt benne?

gyulaszu

(#12045) xcvbxcvb válasza gyulaszu (#12044) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hát áru volt benne, ez a lényege a postakész borítéknak , hogy 2kg súlykorlátig feladható.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#12046) gyulaszu válasza xcvbxcvb (#12045) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem ebben tévedsz, de okosabbak majd megmondják :R

gyulaszu

(#12047) parkr válasza hódmaci (#12042) üzenetére


parkr
őstag

nálam tegnap vették át, ma jött az átutalás

(#12048) hódmaci válasza parkr (#12047) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm az infót.
Nálam is tegnap vették át de még nem kaptam meg.
Holnap rákérdezek a postán.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#12049) TaaT


TaaT
veterán

A héten jött egy csomagom (CZ raktárból), valaki nagyon kíváncsi volt mi van benne. [link] Frankón ki volt nyitva a "kukás zsák" amibe jött a doboz, nem is kellett kibontanom. :U Bár meglepő módon nem hiányzott belőle semmi.

Give them hell Ukraine!

(#12050) Mr.Pentele válasza gyulaszu (#12044) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Postakész borítékban nem lehet árutartalom. Csak és kizárólag dokumentum tartalom lehet postakész borítékban. Erre külön felhívták a figyelmemet legutóbb amikor egy pénzérmét szerettem volna levél mellett küldeni. Ekkor mondta a kezelő, hogy ne vegyek ilyet mert ezzel a céllal nem használhatom feladásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.