Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Fancy-boy válasza #26974208 (#3999) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Magyar Posta, törékeny csomagként? :)
Persze vannak alternatívák...
Külföldre szeretnél küldeni? Mekkora és milyen nehéz csomagot?

[ Szerkesztve ]

(#4002) dangerzone


dangerzone
addikt

Egy videokártyát kellene feladnom, régi, nem nagy érték, de szeretném, ha épségben a feladóhoz érne. A doboza sajnos nincs meg, nálam sincs semmi egyéb, amibe beletehetném.

Ti hogyan adnátok fel, hogy érdemes kibélelni? Maga a buborékos boríték mennyire védi meg?

(#4003) TaaT válasza dangerzone (#4002) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ milyen vidkari, ha referencia, nagy baja nem lehet.

Bár nem mintha annyira kesztyűs kézzel bánnának a "levelekkel" a postán. [link]

Ezt viszont már dobozban adtam fel levélként. [link]

Give them hell Ukraine!

(#4004) #26974208 válasza Fancy-boy (#4001) üzenetére


#26974208
törölt tag

Engem épp az alternatívák érdekelnek, mert a magyar posta szóba sem jöhet. A honlapjukon szereplő "Országlapok" (ami most éppen elérhetetlen) szerint pl. se az USA-ba, se Németországba, se Nagy-Britanniába nem küldhető törékeny csomag. De küldhető Ghánába, Libanonba, Mongóliába, Kenyába, Kambodzsába, Gambiába, sőt Myanmarba is. Azért ez utóbbi lista megnyugtató, nem?

És persze nálam nem véletlen a kisbetűk használata a postát illetően, mert közel 7 éve olyan sűrűn járok a postára, mintha már hazajárnék, tehát tudnék mesélni jót s rosszat, de sajnos inkább csak rosszat. Tehát posta kilőve.

Igen, külföldre menne, de első körben csak azt szeretném tudni, hogy létezik-e egyáltalán olyan cég, ami elérhető áron szállít törékeny dolgokat. Tehát a csomagomnak még se súlya, se mérete nincs. De terveim szerint max. kb. 8-10 kg-os is feladásra kerülhet. Bár sejtem, hogy ez nem lesz olcsó mulatság, mert akiknél eddig néztem, azoknál egy 1 kg-os csomag szállítási költsége láttán is fennakadt a szemem. És ezeknél a törékeny cuccok kezelésére vonatkozólag semmit sem találtam.
Tehát reménykedem, hogy van valahol egy olyan cég, amit eddig még nem leltem meg, és szeretne nekem kellemes meglepetést szerezni a baráti áraival.

(#4005) TaaT válasza #26974208 (#4004) üzenetére


TaaT
veterán

A felsorolt országokban nem a magyar királyi posta miatt nincs törékeny kezelés ;)

Küldtem Angliába ilyen plexi autóalkatrészeket [link] az egyikből kihagytam a hungarocel merevítést [link] természetesen össze is tört. [link] Az angol posta azt mondta ez nem az ő bajuk, a magyar posta szintén. Amúgy értékbiztosítva volt, ennyit ért...

Tehát ha törékeny cuccot küldesz, az első hogy te rendesen becsomagolod, az már fél siker. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4006) TaaT válasza maestro87 (#3985) üzenetére


TaaT
veterán

Most jött az SMS a banktól, minden rendben ment. :))

Give them hell Ukraine!

(#4007) phanfantom


phanfantom
senior tag

üdv!

Van most a postától olcsóbb csomagküldési lehetőség 2kg alatti csomag esetében, háztól-házig?
Nem találtam ettől megfelelőbb topic-ot, de remélem itt is jó helyen van a kérdésem:)
Köszi.

(#4008) TaaT válasza phanfantom (#4007) üzenetére


TaaT
veterán

Van. :K [link]

Give them hell Ukraine!

(#4009) phanfantom válasza TaaT (#4008) üzenetére


phanfantom
senior tag

Igen, köszönöm:)
Csak most ezt nem tudom igénybe venni:( mert egy terméket kell visszajuttatnom egy webshopnak.

[ Szerkesztve ]

(#4010) TaaT válasza phanfantom (#4009) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor marad az MPL Vaterafutár, ha nem túl nagy és vagy nehéz a csomag.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4011) phanfantom válasza TaaT (#4010) üzenetére


phanfantom
senior tag

köszönöm

(#4012) Fancy-boy válasza #26974208 (#4004) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos külföldre, törékenyként nem igazán tudok alternatívát.
Esetleg, még őket érdemes megkérdezni: [link]

Németországba küldtem már a segítségükkel.
Leadtam a rendelést és még aznap jött a UPS futár, és másnap már Németországban kézbesítették a csomagot. Nem tudom, hogy ebben volt-e törékeny kezelés, ezt meg kell kérdezni.

Én is azt tudom mondani, amit TaaT kolléga, hogy alaposan be kell csomagolni.
Ha ráugranak, vagy fociznak vele, akkor se törjön össze a tartalma.
Egyrészt megspórolhatod a törékeny felárat, másrészt ha törékenyként küldesz, az se tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#4013) maestro87


maestro87
őstag

GLS-sel történő csomagfeladásnál a kartondobozt ti beszoktátok csomagolni papírral ha van a felületén más felirat is? Csak olyan dobozt tudtam szerezni amiben más volt előtte (pl. kutya kaja:)).

A másik meg, GLS-sel nem gáz ha sima szabványlevelet adok át a futárnak?:) (jófogás, ingyenes HH)

(#4014) TaaT válasza maestro87 (#4013) üzenetére


TaaT
veterán

Bármilyen felirat lehet rajta, csak szállítmányozással kapcsolatos címke nem.

Úgy tudom a GLS nem foglalkozik levelekkel, az MPL Vaterafutárral ellentétben. Nemrég eladtam 40db kondenzátort, ezeket beleraktam egy bubis borítékba, azt meg egy dobozba.

Give them hell Ukraine!

(#4015) maestro87 válasza TaaT (#4014) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor te nem szoktad még külön becsomagolni felbontás ellen? Mert a ragasztószalag könnyen pótolható ha valaki szemet vetne rá...

Nem is levelet küldenék benne, hanem pár darab smd alkatrészt.:) Bubis borítékot nekem már hozott így a GLS, igaz akkor jól meg volt tömve alkatrésszel.:) Akkor azt mondod, hogy doboz? Egy szappanos doboz szerinted megfelelne? :) Nem tudom melyik az a méret amin már nem röhögnek.:D (rossz az aki rosszra gondol! :DD )

[ Szerkesztve ]

(#4016) TaaT válasza maestro87 (#4015) üzenetére


TaaT
veterán

"Akkor te nem szoktad még külön becsomagolni felbontás ellen?"

Nem szoktam, és még nem volt ebből probléma az évek során. :)

"Egy szappanos doboz szerinted megfelelne?"

Egy szappanos doboz biztos kicsi lenne, a magasságnak és szélességnek min 15cm-nek kellene lennie hivatalosan, amit elég rugalmasan kezelnek hiszen 10cm magas dobozt is többször adtam fel így GLS Jófogáson keresztül. :)

Keress valami cipős doboz féleséget.

Pendrive-ot is úgy adtam el tavaly decemberben, remélem a címzett megtalálta a csomagolóanyagok között. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#4017) maestro87 válasza TaaT (#4016) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi! Cipős dobozban pendrive, ez jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4018) TaaT válasza maestro87 (#4017) üzenetére


TaaT
veterán

Megkérdeztem a Jófogás ügyfélszolgálatot, biztos ami biztos alapon.

"Kedves xy!

A GLS futárszolgálat csak egy darab megfelelő csomagolással ellátott csomagot tud elszállítani, így a meghirdetett terméknek egy olyan csomagba kell beleférnie, mely megfelel a súly- és mérethatároknak. A csomagfelvétel után a szortírozásnál a termék egy futószalagon halad végig, így a sérülések elkerülése érdekében mindenképpen dobozba kellene csomagolni a terméket.

Üdvözlettel,

Barabás Kitti
Ügyfélszolgálati Munkatárs"

Give them hell Ukraine!

(#4019) #26974208 válasza TaaT (#4005) üzenetére


#26974208
törölt tag

Rendben, köszi!

(#4020) #26974208 válasza Fancy-boy (#4012) üzenetére


#26974208
törölt tag

A FürgeFutárt is néztem már...nem az igazi. Köszönöm a segítséget!
Ha esetleg találok valami jót, akkor megosztom veletek is.

(#4021) dangerzone válasza TaaT (#4003) üzenetére


dangerzone
addikt

És hogy mivel bélelted ki a levelet, hogy csináltad, hogy megóvja?

(#4022) TaaT válasza dangerzone (#4021) üzenetére


TaaT
veterán

Ha az utolsó mondatomra gondolsz az dobozban lett feladva, ajánlott levélként. :)

Menj be egy kínaiba vagy cipőboltba és kérj egy üres cipős dobozt, biztos lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4023) dangerzone válasza TaaT (#4022) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, dobozra gondoltam, csak nem vagyok szikronban. Szóval hogy azt mivel béleled ki, hogy a tartalmának ne legyen semmi baja? Újságpapírral?

Illetve akkor még egy kérdés. Ha szerzek egy random dobozt, akkor azt hogy lehet posta ready-vé tenni? Gondolom le kell zárni ragaszószalaggal rendesen, de kell köré valami fehér papírt bugyolálni, amire a címzést fel tudod írni? Vagy hogy megy ez?

Köszi előre is. :R

(#4024) TaaT válasza dangerzone (#4023) üzenetére


TaaT
veterán

Persze, az összegyűrt újságpapír tökéletes erre. :)

Minden olyan címkét el kell távolítani (áthúzás filctollal is elég) ami korábbi szállításra vonatkozik.

Körbe lezárom átlátszó ragszalaggal, de becsomagolni nem szoktam (nincs itthon megfelelő anyag).

A címzést ilyenkor 2 féle képen lehet megoldani, az egyik hogy a doboz natúr vagy homogén felületű, tehát lehet rá írni tollal/filccel. A másik lehetőség amit én előszeretettel használok, írólap megcímezve és felragasztva a dobozra

Give them hell Ukraine!

(#4025) Fancy-boy válasza TaaT (#4024) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor 3 lehetőség van. :DD

1. Natúr doboz
2. Fehér lapot ráragasztani
3. Barna ragasztószalaggal beborítani az egész dobozt és aztán etikettet ráragasztani.

[ Szerkesztve ]

(#4026) TaaT válasza Fancy-boy (#4025) üzenetére


TaaT
veterán

Az első 2 határozottan gazdaságosabb megoldás a harmadiknál. :)

Give them hell Ukraine!

(#4027) Fancy-boy válasza TaaT (#4026) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha A4 lapot kell ráragasztani, akkor nem biztos. :DDD
Egyébként kinek mi tetszik, régebben én is a lapos megoldást alkalmaztam, de már nem szórakozom vele.
Ez így esztétikusabb. :P

(#4028) maestro87 válasza TaaT (#4018) üzenetére


maestro87
őstag

A múltkori akció keretében én is megkérdeztem és nekem is majdnem ugyanezt írták, de mivel te 10cm magas csomagot is adtál fel, szóval egy kicsit kamuzás. De azért nem értem én ezt, mert ha meg például a chipcad-től rendelsz valamit, akkor sima ~A/4-es méretű légpárnás borítékban kapod és ők is GLS-sel küldik.

"súly- és mérethatároknak"
Ezek szerint csomagoljak mellé még egy féltéglát is ha nincs meg az 1kg.:) Mert 1-40kg-ig lehet beállítani a súlyt a jófogáson.:)

Meg egyébként az is nonszensz, hogy előbb csomagoljam be a terméket és csak utána tehetem fel ingyenes HH szolgáltatással a hirdetést. Főleg ha valaki személyesen is áttudja venni, akkor feleslegesen csomagoltam...

(#4029) TaaT válasza maestro87 (#4028) üzenetére


TaaT
veterán

"Ezek szerint csomagoljak mellé még egy féltéglát is ha nincs meg az 1kg"

Ez csak egy kis hiba, nem tudsz megadni 1kg-nál kevesebbet, pedig 0.1kg a min súlyhatár. De ez lényegtelen mert ha fogsz egy cipős dobozt és kitömöd összegyűrt újságpapírral már az több mint 100g. :)

Amúgy teljesen mindegy mit adsz meg, én mindenre azt írom hogy 15x15x25 és 1kg. :)

"előbb csomagoljam be a terméket és csak utána tehetem fel ingyenes HH szolgáltatással a hirdetést."

Nem kell felrakás előtt becsomagolni a terméket, én se szoktam. Ha jön a mail hogy valaki meg akarja venni a cuccomat és visszaigazolom, utána szoktam becsomagolni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4030) maestro87 válasza TaaT (#4029) üzenetére


maestro87
őstag

"és visszaigazolom, utána szoktam becsomagolni"
Ha van otthon megfelelő dobozod.:) De nekem minden jó kis dobozt ki kellett hajigálnom anno, mert nem volt helye. Kunyerálni meg nem szeretek boltoktól.:)

(#4031) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Arról van valami infó egy elsőbbségi levélcsomag mennyi idő alatt ér oda EU-n kívülre, Új-Zélandra? A posta honlapján annyit találok "európai országokba átlagosan 3 nap a szállítási idő".

(#4032) Fancy-boy válasza HollyBoni (#4031) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezt a 3 napot pontosan hol olvastad a honlapon?
Mivel nem EU, ezért számíts legalább 2-3 hétre, és az se valószínű, hogy ott működni fog a nyomkövetés.
Mondom ezt úgy, hogy oda még nem küldtem, de pl. Ausztráliába igen.
Most ugye elsőbbségi-ajánlott levélről beszélünk... :))

Új-Zéland:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4033) HollyBoni válasza Fancy-boy (#4032) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Itt olvastam.

Ez az országlapos dolog neked hogy működik? Honlapon mikor rámegyek azt írja karbantartás miatt nem megy, hívjak egy számot. Amit amúgy fel is hívtam, ott egy srác azt mondta 5-10 nap Új-Zélandra a csomag.

A nyomonkövetés miért nem fog működni? :((( Eddig csak Németországba küldtem csomagot, ott ment.

CN22 matricát nekem kell kitölteni, rárakni a csomagra? Találtam magyar CN22-t is, gondolom angol kéne angolul kitöltve. 30 eurós 1 kilós levélcsomagnál gift-et jelöljem be?

[ Szerkesztve ]

(#4034) Fancy-boy válasza HollyBoni (#4033) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez csak nagyon-nagyon szerencsés esetben 3 munkanap, inkább a szomszédos országokba érvényes.
És ott van feketén kiemelve, hogy: "átlagosan"

Jelenleg nem működik az országlapok, mert karbantartás van. Frissítik a 2015. évi árakkal...

Ha megnézed, szinte az összes nem EU országra azt írják, hogy 5-10 munkanap.
Ez csak egy átlag, de nekem már van tapasztalatom.

A nyomkövetés nem minden országban működik.
Természetesen azt még látod, hogy el lett küldve, de a csomag külföldi mozgását már nem.
Egyszerűen azért, mert a fogadó ország nem támogatja, levelek esetében.

Pl. Ausztrál posta nem támogatja, viszont ha Nemzetközi postacsomagot küldtem oda, akkor azt lehetett követni.

CN22 így kell kitöltened: [link]

Ha van megfelelő programod, akkor online is kilehet tölteni és nyomtatni: [link]

Neked kell ráragasztani.
Azt, hogy mit jelölsz be, meg mit írsz rá, azt neked kell tudnod.

[ Szerkesztve ]

(#4035) HollyBoni válasza HollyBoni (#4033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kösz megint. :R

[ Szerkesztve ]

(#4036) TaaT


TaaT
veterán

Ma volt egy kis gubanc a GLS-nél, de minden gördülékenyen el lett intézve.

A futár véletlen az én csomagom kódját olvasta be egy másik címnél és mivel törölni nem lehet így nyomott egy "Átvevő nem található" gombot. Amiről egyből email-es értesítést kaptam. Hívtam az ügyfélszolgálatot, azonnal fel is vették (nem úgy mint a kocsog DPD) megadták a futár mobilszámát. Felhívtam, elmagyarázta mi történt és mondta hogy nemsoká ott lesz nálam, és így is történt.

Ezt nem sorolnám a negatív tapasztalatokhoz, mert ha nem nézek emailt akkor kb csak utólag veszem észre hogy jött egy ilyen levél is.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4037) Fancy-boy válasza HollyBoni (#4035) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Ha valami nem világos, vagy még lenne kérdés, csak nyugodtan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4038) HollyBoni válasza Fancy-boy (#4037) üzenetére


HollyBoni
veterán

Feladtam a helyi postának a leckét. Azt sem tudták mi az a CN22. :DDD

(#4039) mirci18 válasza TaaT (#4036) üzenetére


mirci18
addikt

Hidd el ez a normális helyzet szerencsére vannak ilyen cégek is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4040) mirci18 válasza HollyBoni (#4038) üzenetére


mirci18
addikt

Van ez így.
Nálunk meg én vezettem be a vatera futárt első két alkalommal egy egy biciglit vittem befóliázva.
Gondolhatod mennyire örültek nekem. :C

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4041) Fancy-boy válasza HollyBoni (#4038) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sok helyen nem ismerik. Már többször volt problémám, fővárosi postákkal. Vidéken nem tudom mi a helyzet, de képezhetnék a dolgozókat, ha egyszer létezik.
Remélem végül sikerült megoldanod. Ha nem, akkor nyomtatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#4042) HollyBoni válasza Fancy-boy (#4041) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én Zsámbékisztánban lakok , elég érdekes emberkék vannak a helyi postán sokszor... :DDD

Most küldeném a vevőnek a tracking number-t egy ma UK-ba feladott csomagnál, azt írja a posta honlapja "Az alábbi azonosítóhoz nem található csomaginformáció". Szuper. :U

[ Szerkesztve ]

(#4043) mirci18 válasza Fancy-boy (#4041) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem a vidéki postáknak felesleges mert a sok kistelepülésen nem hiszem hogy nap mint nap adnak fel külföldre levelet cn22-es nyomtatvánnyal.
A semmit minek tanulja?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4044) mirci18 válasza HollyBoni (#4042) üzenetére


mirci18
addikt

Általában 1-2 nap kell még élni fog a szám eleve még csak ma vették fel még el sem szálították feldolgozásra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4045) HollyBoni válasza mirci18 (#4044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Múltkor küldtem németországba csomagot, ott feladás után már egyből tudtam nézni, és csak annyit írt hogy a postán felvették.

(#4046) Fancy-boy válasza HollyBoni (#4042) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Másnap már működni fog.
Annyi kell, hogy bekerüljön a rendszerbe.

Csomagot vagy ajánlott levelet küldtél Németországba?

mirci18

Komolyan ebbe kötöttél bele? :)
Szóval szerinted HollyBoni kolléga is egyetértene veled?
Pl. a zsámbéki posta alkalmazottai maradjanak ebből a szempontból tudatlanok?
Azért ezt gondold át újra...

[ Szerkesztve ]

(#4047) mirci18 válasza Fancy-boy (#4046) üzenetére


mirci18
addikt

Nem kötöttem bele én senkibe csak leírtam a véleményem.
Sajnos azt tapasztaltam a helyi postán hogy nem igazán tetszett nekik hogy én plussz feladatot rovok rájuk ezzel az új munkafolyamattal.
Sajnos nem érdekli őket mert mint írtam erre nap mint nap nincs szükség.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4048) Fancy-boy válasza mirci18 (#4047) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha már ott van a postákon több köteg CN22 matrica, akkor tudjanak róla, hogy mire való. :DDD
Néha-néha szükség lehet rá a kisebb postákon is.
De mint mondtam, Budapesten is problémák voltak. Igen, saját tapasztalat, ráadásul nem kis postán.

(#4049) HollyBoni válasza Fancy-boy (#4048) üzenetére


HollyBoni
veterán

Itt még CN22 sem volt... Vagy csak nem tudtak róla.

(#4050) mirci18 válasza HollyBoni (#4049) üzenetére


mirci18
addikt

:C

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.