Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) xy.zsolt válasza C4mp3r (#11000) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen ostobának kell lennie ahhoz, hogy azt gondolja bármelyik postás, hogy nem derül ki és nem lesz következménye....nem is értem, hogy gondolja az ilyen csaló tolvaj :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#11002) agroman válasza xy.zsolt (#11001) üzenetére


agroman
senior tag

amekkora kupi van ott siman meg fogja uszni..
nekem csomagomat loptak el ugy hogy meg az is nyomkovetve volt, hogy a posta atadja a csomagot a csomagszallito postasnak..es nem lett kovetkezmenye. ugyanazok a csomagpostasok azota is.

------

(#11003) xy.zsolt válasza agroman (#11002) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha egy mód van rá külföldről vásárolok és a határmenti osztrák postán veszem át....nem potyára.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#11004) myckie2 válasza Pikari (#10999) üzenetére


myckie2
őstag

Elég gáz, de ha már a 2021-et emlegetjük, akkor simán kérhetted volna átutalással és akkor most nem lenne miatta hercehurca...

(#11005) #68216320 válasza xy.zsolt (#10985) üzenetére


#68216320
törölt tag

Beérkezett a csomag a kicserélő központba. Ahogy olvasgatom számíthatok rá, hogy ott dekkol még egy darabig. Aztán csak remélhetem, hogy a postás kézbesíti.

(#11006) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Az ilyen postaládába nem beférős cuccoknál mi az eljárás? Mert eddig akárhányszor rendeltem bármit kínából, értesítőt dobtak be mai napon nem átvehető címmel. De ha be se fér miért nem lehet érte azonnal bemenni? Jelenleg 2 optikára való szűrő áll a postán ami necces,hogy befért e volna, de pl múltkor 20 centis rúd volt az amiért be kellett ballagni, de csak másnap.

Ha este zárás előtt beszaladok mennyi esélye van,hogy kiadják? :))

(#11007) Met válasza laskr99 (#11006) üzenetére


Met
nagyúr

Ha ma dobta be, akkor holnap adják ki.
Nekem olyan is volt az volt a cetlire írva hogy aznaptól átvehető, elmentem a postára és azt mondták hogy másnap, mert a kézbesítőnél van, azt meg csak elírta hogy aznaptól.
De ha szeretsz kétszer menni akkor hajrá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11008) laskr99 válasza Met (#11007) üzenetére


laskr99
addikt

Most 1 próbát megér, arra van a pék, tőle kb 2p gyalog, háztól meg 5 perc, meg hát rollerral megyek, mert még lehet máshova is megyek. Nekem is volt már ráírva/áthúzva a nem, akkor az volt,hogy bementem, és nagy nehezen kiadta, előkereste :DDD

(#11009) kr:sz válasza laskr99 (#11008) üzenetére


kr:sz
tag

Nekem sem adták ki a postán aznap, hanem meg kellett várnom a másnapot. Pedig próbáltam aznap munkaidő végén menni, hátha addigra a postás már beadja a rendelésemet. Mondjuk a másik idegesítő, hogy ott a telefonszám, fel nem hívna, nem csörög a kaputelefonon, hanem előre eldönti, hogy nem talál itthon... Pedig a Home Office miatt, itthon vagyok mindennap. Lehet kirakok egy matricát a postaládára, hogy itthon vagyok csörögjön... :D Gondolom rengeteg a kézbesítés és nem engedheti meg magának azt a "luxust", hogy tököljön a megkereséssel és, hogy meg is várjon...

(#11010) agroman válasza kr:sz (#11009) üzenetére


agroman
senior tag

ki kell irni..tisztelet postas, ha kuldemeny erkezik es itthon talalsz kapsz egy szazast :D

------

(#11011) Met válasza kr:sz (#11009) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, megnézik a gépben, kézbesítőnél van, akkor azt nem tudja oda adni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11012) realist válasza realist (#10981) üzenetére


realist
őstag

A nyom követhető, de nem ajánlott levél küldeményem lekérdezhető története (Franciaországból ebay-es rendelés):

2021.03.10. | 15:48 Felvétel, Felvétel a feladótól
2021.03.16. | 06:10 Szállítás, Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2021.04.19. | 06:59 Kézbesítés, A küldemény nem kézbesíthető (nem kereste) Budapest - xxxxxxx posta

Azaz mint látható meg sem próbálták kihozni és nem is értesítettek...
- 04.19 de. egyből reklamálok a visszaküldő postánál, kedvesek a központi e-mail címre írjak levelet. Még lehet, hogy meg tudják állítani a visszaküldést.
- 04.21 de. semmi válasz felhívom Őket (központi szám). Kedvesek, felveszik az adataimat. Lehet, hogy visszatudják fordítani hozzám, de nem ígérik. A kollégák nagyon leterheltek. Még min 1 hét mire ez kiderül, figyeljem a státuszát a csomagnak. Ha el is tudom érni akkor max a postán vehetem át.
- 04.21 du. válasz levelet kapok. Idézem:
"A küldemény visszafordítása iránt intézkedtünk, mely nem garantált szolgáltatásunk.
Amennyiben sikeresen vissza tudjuk fordítani a kézbesítő posta felé, az ismételt kézbesítés díja levél esetén 1115Ft, csomag esetén 1590 Ft."

Teljesen szürreális. Ilyenkor mit lehet tenni?
- Ha meg is kapom még én fizessek amikor meg sem próbálták kiszállítani a csomagot?
- Ha nem kapom meg akkor ehhez a történethez mit szól vajon egy ebay-en lévő kereskedő vagy a paypal, hozzá juthatok a pénzemhez (ami egy bő 20as...)?

[ Szerkesztve ]

(#11013) nyunyu


nyunyu
félisten

Most b*szott fel agyilag a sarki posta.

Múlt pénteken hajnalban negyed óra különbséggel kaptam két semmitmondó SMSt tőlük, hogy jött valami küldeményem, május 6-ig, illetve 7-ig vehetem át a Budapest xx postán.

Reggel kezdek a fiókban, mutatom az SMSeket a pultnál lévő hölgynek, közli, hogy most vezetnek be egy új informatikai rendszert, de az SMSben szereplő időbélyeg alapú küldemény azonosítókra még nem tudnak keresni, mert az új rendszer meg nem teljesen működik.
Adjak neki nevet, címet, ragszámokat, mert a régi rendszerben csak azokra tud keresni.

Honnan az anyámból tudjam a ragszámot, ha a szokásos fecnit se dobták be a postaládámba, meg az SMSekben sincs benne?

Nagy duzzogva hátrament a raktárba, negyed óra keresés után előállt egy csomaggal ami a címemre jött, másik nincs meg.

Mutatom neki mégegyszer az SMSeket, két különböző azonosító, két különböző lejárati dátummal.

Erre előássa az offline küldemény jegyzéket, amit a központi posta nyomtat a kerületi fiókokba napontva ömlesztve kivitt küldeményekről, papíron végigbogarássza egy hétre visszamenőleg az összes név+lakcím+ragszám kombót, egyszer talál meg a listán, ragszáma megegyezik a raktárban megtalált csomaggal.
Másik ragszámnak nyoma sincs.

"Biztos a fél 12-kor jövő szállítmányban lesz benne!"

Jó, délután megint megyek.
Ugyanaz a hölgy megint végigtúrja a raktárt, de nem talál semmit.
Aznapi küldeménylistán sem szerepelek...

Hazaérve ránézek az aliról várt kütyük trackingjére, egyiknél szerepel egy csütörtöki kézbesítési kísérlet, majd hogy átvehető a postán, aztán az, hogy átvettem.
Másik még a vámnál sincs.

Szóval ugyanarról a csomagról küldött két SMSt az új csoda rendszerük, egyszer reggel hétkor x azonosítóval, május 6-ig átveheti kitétellel, meg másodszor 07:15-kor Y azonosítóval, május 7-ig keresse címszóval.

Fő a logika.

Eltelt egy hét, ma hajnalban az alis spamekre szánt emailcímemre jön egy értesítés a Magyar Postától, hogy Z azonosítójú küldeményem május 14-ig átvehető.
Papírfecni a postaládámban szokás szerint nincs, meg SMS is nuku.
Ragszám megint luxus.

Most már előre készültem, és az alis ragszámot egy cetlire felírva mentem a postára.

Ugyanaz a b*szatlan pitscha, mint múltkor, orra alá dugom a személyimet, ragszámot.
Mutassam az emailt. :W
Az nyilván nem volt kéznél, de szokásos 10 perc szintidővel előásta a raktárból a csomagot.
Név, cím, ragszám stimmel.

Mindenesetre megkérdeztem, hogy mi alapján dől el, hogy az új informatikai rendszerük SMSben, emailben, füstjelekkel, vagy hagyományos módon, bedobott fecnivel üzen, hogy gyere el a csomagodért, mert nem hozzuk ki?

Erre kaptam egy monológot arról, hogy a külföldi csomagok feladói nem fizetik ki a Magyar Posta munkáját, és az az új módszer, hogy vedd át a postán.

SMSt akkor küldenek, ha sima, nem ajánlott leveled jött.
Emailt akkor küldenek, ha ajánlott.

Nem keverendő a kettő, vagy egyiket kapsz, vagy másikat!
Ja, ócó csomagok értesítő SMSért fizetniük kell, drágább csomagokra küldött email meg ingyen van...
Értem a logikájukat.

Rákérdeztem, hogy ragszámot miért nem képesek az ilyen-olyan digitális értesítésbe beletenni?
Erre az a válasz volt, hogy amit én a sima küldeménynél tracking numbernek látok, az nem valódi ragszám, olyanja csak az ajánlott küldeményeknek van, aztán nyomatékosan felhívta a figyelmemet a csomagra ragasztott kék R matricára.

Ezen a ponton értetlenkedtem egy kört, mert a ragszámnak látszó azonosító alapján tudsz keresni a posta weblapján, meg a hivatalban a régi szoftverükben, meg az analóg csomagjegyzékben...
Meg arról is, hogy dícséretes a vállalati digitalizáció, amivel a posta 10+ év lemaradással próbál felzárkózni a világhoz, de annak az lenne a dolga, hogy gyorsabban, olcsóbban, automatizáltabban oldják meg a feladatukat, nem pedig plusz egy humán adminisztrációs réteget beiktatni a sehogy sem működő folyamaik elé.

Hölgyike megint csak azt tudta szajkózni, hogy a csomagfeladók nem fizetik meg a Magyar Posta munkáját, mert mindenki az ingyen, meg olcsó csomagküldést választja, amikor a netről rendel.

Azt már nem sikerült felfognia, hogy közben állami milliárdokból tartjuk őket fent, mert még mindig tart a monopóliumuk.
Piaci alapon már rég ki kellett volna halniuk.

Szerinte az ügyfél a hülye, amikor két közel azonos szolgáltatás közül választva az ügyfél az olcsóbbikat választja.

---
Adalék:
Múlt szombaton rendeltem eBayről egy laptop billzetet 30$-ért.
Kedden rámcsörgött egy DPD futár, hogy hol vagyok, mert hozta a csomagomat. :Y
(Máskor előre kaptam tőlük SMSt vagy emailt, hogy ekkor várjam a futárt!)

Nem voltam itthon, meg elsőre le sem esett, hogy milyen csomagot hozhat, így szerdán átvéve derült ki az, hogy vidéken élő anyámnak rendelt kütyü jött meg.

Így beballagtam a sarki postára, hogy feladjam.
1735Ft-t gomboltak le rólam egy negyed kilós csomag belföldi szállításáért.

Mentségükre legyen szólva, csütörtök 10-kor kivitték anyámnak a drágán feladott csomagot.

(Tudom, egyszerűbb lett volna eleve anyám címére rendelni eBayről. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11014) azbest válasza nyunyu (#11013) üzenetére


azbest
félisten

hát ő csak mondja a propagandát... pénzt kapnak a köldeményért, persze nem magar belföldi árat. De minden áremelés után az a díj is emelkedik. Inkább arról van szó, hogy nem akarnak fizetni kézbesítők munkájáért, helyette van a sablonszöveg.

Bent meg azért lassúak, mert ha túl hatékonyak, akkor leépítik a felesleget. Ezért tart negyed óráig bármi. Ezért van kiírva egy fejlesztés után "hogy elnézést kérünk az elektronikus rendszer bevezetése miatti lassabb ügyintézésért".

De számtalan butaságuk van. Postafiókba is értesítőt dobnak. Postafiókba érkezett küldeményről már nem lehet elektronikus értesítést előfizetni, hanem személyesen be kell járni ellenőrizni a postafiókot. Ahol lehet ott blokkolja a rendszer a hatékonyságot.

[ Szerkesztve ]

(#11015) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ez a ViddL mekkora egy kalap f.s. Elképesztő. Múlt héten volt egy odítós telefonos vitánk az idióta futárral, aki a megadott időintervallumon jócskán túl hozott volna csomagot, de párom nem tudta felvenni a telót (nem hallotta), mert épp a gyereket altatta. Kb. 20 perc múlva hívta vissza a futárt, aki olyan otromba stílusban beszélt, hogy őt ez nem érdekli, nincs rá ideje, meg hogy csengetett (csengetett a frászt, arra lusta volt hogy megnézze a lakáshoz melyik csengő tartozik, nem kell hozzá agysebésznek lenni). Persze az üfsz-nál jeleztem is.
Most meg én várok egy csomagot (rossz terméket küldtek nekem, így csere lesz, új jön, rossz megy vissza). EZt is múlt héten hozták volna, de semmi, egy rohadt értesítést nem kaptam, hogy miért nem jött. Felhívtam őket, és mondták, hogy valaki tévedett, mert ők nem vihetnek el csomagot címzettől, úgyhogy visszaküldték a postának, majd ők hozzák ki nekem ma. Kaptam is egy MPL levelet reggel, hogy ma kézbesítik, viszont most az imént jött egy ViddL levél is, hogy XY, a ViddL futára kézbesíti ma a csomagot. Csúcs, komolyan mondom. 2 héten belül ennyi negatív tapasztalat....ez a ViddL egy zsákutca.

(#11016) TaaT válasza Gabesz87 (#11015) üzenetére


TaaT
veterán

Sose hallottam erről a cégről, de ránéztem. Sose küldenék velük semmit, ez ilyen beugrós csomagszállítós cég.

"5 ok, amiért megéri ViddL futárnak lenni:
TE VAGY A FŐNÖK
Saját főnököd lehetsz, nem dirigál senki"

Aszem itt a megoldás, ők a főnökök. ;]

Give them hell Ukraine!

(#11017) Gabesz87 válasza TaaT (#11016) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, én is csak múlt héten hallottam először, amikor csomag jött, de nem én választottam nyilván, rendelesnel erről semmit nem láttam.

(#11018) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Két körömnyi alkatreszt szeretnek belfoldon elkuldeni. Nincs 50g az egesz boritekostol, mert annyiban elfer.
Mi a legeslegolcsobb megoldas?
Az egyik csomag cimzettje elore utalt, neki postan maradoval gondoltam kuldeni.
A masik neccesebb, aki utanvettel kerte.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11019) alakesh


alakesh
tag

Sziasztok,

Amerikából érkezik egy kisméretű csomagom, ami április 13-án lett feladva, és április 22-én került a Nemzetközi Posta Kicserélő Központba. A beérkezés óta a státusz a Posta nyomkövetője szerint : "A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben" és azóta nem változott.(Érkezett más csomagom is EU-n kívülről, azt ehhez a státuszhoz képest másnapra, vagy rá két napra már kézbesítették is)

Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy ilyenkor hol akadhatott meg a sztori, vagy mire várunk?

Előre is köszi :)

(#11020) iceQ! válasza alakesh (#11019) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem kínából érkezett csomag, kb: 5-6 hetet állt így ,majd mikor visszakértem a pénzt és kifizeték rá 1 hétre meg is kaptam a csomagot :D Türelem, az ott is van, csak a franc se tudja mikor hozzák ki.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#11021) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek házhoz szeretném, hogy jöjjön a futárcég és úgy vigye el a csomagot. MPL-en kívül melyiket nézzem? GLS, DPD oldalát felkerestem, de csomagpontos feladásokat találtam, könnyen lehet átsiklottam a részleteken.
:R

(#11022) sopruk válasza Because (#11021) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#11023) agroman


agroman
senior tag

nemetorszagba szeretnek RMA-zni egy SSD-t. szerintetek a sima levelkuldemenyre (nem ajanlott) adna a magyar posta nyomkovetest ?

------

(#11024) azbest válasza agroman (#11023) üzenetére


azbest
félisten

sima levélküldeményre nincs követés. Ha jól tudom nemzetközi ajánlottra van, legalábbis eu-n belül.

ha fél kilónál könnyebb a teljes pakk, akkor lehet 1900 (elsőbbségi) + 1550 (ajánlott, csak elsőbbségivel) tarifával elmenne.

[ Szerkesztve ]

(#11025) ferenck válasza Because (#11021) üzenetére


ferenck
senior tag

Ez is egy opció: flashfutar.hu

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#11026) Croft-21


Croft-21
őstag

Sziasztok
Megkaptam a védettségi igazolványt a vidéki címemre, kedden otthonról postán feladták elsőbbségivel, de még nem kaptam meg. Az igaz, hogy ha elsőbbségivel küldték, akkor a posta nem tud utána nézni? Csak akkor ha ajánlottan adták volna fel?

(#11027) agroman válasza azbest (#11024) üzenetére


agroman
senior tag

köszönöm!

------

(#11028) Mr.Pentele válasza Croft-21 (#11026) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Önmagában kevés az elsőbbségi ahhoz, hogy nyomon is lehessen követni. Ajánlott-elsőbbségi vagy akár elsőbbségi nélküli ajánlott kellett volna és akkor a ragszám alapján a feladó, címzett otthonról a posta.hu-s nyomkövetésben, a telefonos ügyfélszolgálat, továbbá bármely postahivatalban pedig az ügyintéző is rá tud nézni az állapotára.

A lényeg, hogy ilyen esetekben az ajánlottat mindig kérni kell a küldeményre, az elsőbbségi és bármi más már tényleg csak opcionális, ugyanis a könyvelt jellege miatt lesz lekérdezhető, nem pedig az elsőbbségi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11029) Croft-21 válasza Mr.Pentele (#11028) üzenetére


Croft-21
őstag

Azért nem küldték ajánlottan, mert akkor alá kellett volna írnom, hogy átvettem, de egész nap nem vagyok itthon, csak este. A múltkor csak elsőbbségivel küldtek levelet ugyanúgy otthonról és másnap megkaptam.

[ Szerkesztve ]

(#11030) xcvbxcvb válasza Croft-21 (#11029) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Fontos leveleket csak ajánlottan szabad feladni. Ha mást nem a postán át tudtad volna venni. Nálunk itt este hatig nyitva van.

Sima levél: Talán lehet hogy megkapod
Ajánlott levél : Nagy valószínűséggel megkapod, de ha el is veszik, utána lehet nézni

Illetve nem kell aláírni az ajánlottat sem már sajnos, bedobják a postaládába:

"Tekintettel a kialakult járványhelyzetre - 84/2020. sz. kormányrendelet alapján - a Magyar Posta a fertőzésveszély kockázatát csökkentő ún. érintésmentes küldeménykézbesítési eljárást alakít ki, amelyet 2020. április 6-tól vezet be.

Az eljárás lehetővé teszi, hogy a postai munkatárs és a címzett a küldemény személyes átadásakor elkerülje a közvetlen fizikai érintkezést.

A rendelet alapján a veszélyhelyzet alatt az ajánlott leveleket a kézbesítő a levélszekrénybe kézbesítheti úgy, hogy ennek tényét rögzíti a készülékén."

Persze teljesen igazad van, az lenne a normális hogy a sima levelet is kézbesítik minden gond nélkül, de egyre rosszabb a helyzet.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#11031) Croft-21 válasza xcvbxcvb (#11030) üzenetére


Croft-21
őstag

Remélem jövő héten megjön, de ha akkor sem, akkor majd reklámok a postán. Attól mert nem ajánlottan adták fel nekem, még felelősséget kell vállalniuk, nem? Gondolom nincs olyan, hogy csak ajánlott feladás esetén vállalnak felelősséget.

"Az elsőbbségi levélküldemények legalább 85%-át a feladást követő munkanap, legalább 97%-át a feladást követő harmadik munkanap végéig kézbesítjük"
Na most a harmadik munkanap már lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#11032) xcvbxcvb válasza Croft-21 (#11031) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Megkérdezni meg lehet, de nem fognak tudni neked mondani semmit. Nincs mi alapján keressék.

De olyasmit hallottam hogy a kormányablakban lehet pótlást igényelni. Illetve addig kinyomtatod azt az oldalt ahol látszik hogy megkaptad az oltást.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#11033) sopruk válasza xcvbxcvb (#11032) üzenetére


sopruk
aktív tag

"kormányablakban lehet pótlást igényelni"

A kártyával érkezett levélen az szerepel, hogy 3000 Ft a pótlás díja...

(#11034) Croft-21 válasza xcvbxcvb (#11032) üzenetére


Croft-21
őstag

Lehet pótlást igényelni, 3000 Ft-ért, közbe nem is én tehetek róla. :U

(#11035) TaaT válasza Croft-21 (#11031) üzenetére


TaaT
veterán

"Attól mert nem ajánlottan adták fel nekem, még felelősséget kell vállalniuk, nem?"

Nem.

"Gondolom nincs olyan, hogy csak ajánlott feladás esetén vállalnak felelősséget."

De.

Ha simán adták fel akkor vagy megjön, vagy nem. Utóbbi esetben a posta pingvinezik egyet és kérik a következő ügyfelet a sorban.

Give them hell Ukraine!

(#11036) Croft-21 válasza xcvbxcvb (#11032) üzenetére


Croft-21
őstag

Ma végre megjött a levél, de érdekes, hogy a borítékon nem volt rajta az elsőbbségi jelzés, amit még ott a helyi postán anyám jelenlétében tettek rá a borítékra. Lehet akkor sima levélként kezelték, de a lényeg, hogy megjött egy hét alatt...

(#11037) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Ajánlott, tértivevényes küldemény címzettjeként van lehetőségem utólag igazolást kérni arról, hogy mikor vettem át?

Előre is köszönöm!

(#11038) Mr.Pentele válasza Croft-21 (#11036) üzenetére


Mr.Pentele
tag

A feladási díj rajta van. Ha 200 Ft-ot látsz rajta, akkor a kezelő aki felvette anyudtól, az hibázott az elsőbbségi felmatricázással. Egy jó ideje már nagyon nagy méretű vonalkódos az elsőbbségi matrica, nem tud csak úgy leszakadni, sőt csippantani is kell a felvevőnek a gépbe.

Ha 145 Ft-ot látsz rajta akkor pedig jogos volt az ilyen hosszú szállítás, mert a nem elsőbbségi az bizony 5 munkanap.

(#11039) Croft-21 válasza Mr.Pentele (#11038) üzenetére


Croft-21
őstag

Mármint hol van rajta a feladás díja? A borítékon csak egy bélyeg és egy pecsét, amin rajta van a feladás dátuma.

(#11040) Mr.Pentele válasza Croft-21 (#11039) üzenetére


Mr.Pentele
tag

A feladási díjat jelző etikettet a jobb felső részre rakják, ugyanoda ahová a bélyeget is kell tenni. Szóval bélyeg van rajta... Milyen fajta bélyeg?

Zöld színű belföld feliratú esetben az nem elsőbbségi levelet jelent (5 munkanapos kézbesítési idő)

Kék színű belföld elsőbbségi feliratú esetben (1-3 munkanapos kézbesítési idő) elsőbbségi levelet jelent.

Ezeket a bélyegeket értékjelzés nélkülinek hívjuk. Ezek mindig annyiba kerülnek mint ami a díjszabás szerinti 50 grammra vonatkozó elsőbbségi avagy nem elsőbbségi levél ára.

Én ezeket használom mert nem kell soha ráfizetnem árváltozás esetében sem, hiszen nincsen rajta ár. Mindig annyit ér, amennyit a díjszabás ad.

Elképzelhető, hogy ha kék van rajta akkor pedig nem került rá az elsőbbségi jelző. Na most onnantól kezdve hiába van a bélyegen elsőbbségi szó, azt nem nézi senki, mivel nincs kapacitás arra, hogy a bélyeget olvasgassák a feldolgozás során. Jó magam amikor így bérmentesítek, mindig felmatricázom pluszban a kék kis jelzővel hogy még véletlenül se maradjon le róla a vonalkódos azonosítós féle matrica amikor a postás hölgy átveszi tőlem. Jártam már úgy, hogy a bélyeg elsőbbségi volt de nem jeleztem pluszban ezért simaként ment el....

[ Szerkesztve ]

(#11041) Croft-21 válasza Mr.Pentele (#11040) üzenetére


Croft-21
őstag

Írtam privàtban

(#11042) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, ha kulfoldre kuldok ajanlott levelet, akkor az mindenkeppen elsobbsegivel megy? Ma kuldtem egy levelet (800 gr volt), aztan rameroszakoltak az elsobbsegit is. 8300 ft volt :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11043) TaaT válasza mufi (#11042) üzenetére


TaaT
veterán

"mindenkeppen elsobbsegivel megy?"

Egy pár éve már igen.

Give them hell Ukraine!

(#11044) mufi válasza TaaT (#11043) üzenetére


mufi
senior tag

Jot szopok... :( evvan....koszi. :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11045) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Így áll egy érkező csomagom, amit ma nagyon jó lenne átvenni:

Szerintetek van esélye annak, hogy ha bebattyogok a fenti 1. sz bázisra, akkor ott át tudom venni a csomagot, vagy ez ilyenkor még annyira a logisztikában van, hogy onnan nem halásszák ki nekem?

A címem alapján amúgy szerintem a 3. sz bázishoz tartozom, lehet, hogy ilyenkor utaztatják még oda a mai nap folyamán?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11046) Spet válasza Mosqu!to (#11045) üzenetére


Spet
addikt

Ez már kiszállítás alatt van. Személy szerint amikor már az 1.sz kézbesítő bázist elhagyta szállításra, akkor aznap megkaptam.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11047) Mosqu!to válasza Spet (#11046) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Én olyankor azt szoktam látni, hogy "A küldemény a kézbesítőnél van" és általában jön email/sms is. Most ezek közül egyiket sem látom, nekem gyanús, hogy ez még a központban van, vagy az 1-3 bázisok között mozoghat még. Elérhetőek ezzel kapcsolatban telefonon valahol, vagy esélytelen?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11048) Spet válasza Mosqu!to (#11047) üzenetére


Spet
addikt

Elérhetőek, de 99,9%-ban ugyanazt mondják telefonon, mint amit te látsz nyomkövetésben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11049) Mosqu!to válasza Spet (#11048) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Mostmár elengedtem mára. Az oké hogy mit látok a követésen, az érdekelt volna, hogy ha beslattyogok a telepre, akkor ki tudják-e adni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11050) Spet válasza Mosqu!to (#11049) üzenetére


Spet
addikt

Nem ez volt a kerdesed az elozo hozzaszolasban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.