Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) semmy


semmy
tag

Senkit nem szeretnék megbántani vele, ne vegye magára senki sem..
De anno 2-3 éve mikor elkezdtem postázgatni ezt-azt észre vettem, ahogy ami nem ajánlva lett feladva, az nem érkezett meg a címzetthez.. Mondván "elkeveredett"..
Érdekes :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#402) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#403) semmy


semmy
tag

Aham, most már értem.. köszönöm!

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#404) sNORh


sNORh
addikt

ezzel nem is szabad játszani, ha levelet adsz fel, akármit, ajánlva kell, mert azt "nyomon lehet követni" és nem annyira szarakodnak vele. 2éve egy 4870-et adott fel koleganőm nagykernek(akkor még 55-ért vettem pár hónapja). És a kis butus sima csomagként adta fel. Elkeveredett. se nyomonkövetés, se blokk semmi..
de valahogy 3 hónap mulva kiköpte valaki.. de az a doboz, mintha irakot megjárta volna.. a lényeg hogy meglett.. de ha nem?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#405) semmy


semmy
tag

Aztaaa.. azért durva.. igen már tanultam a hibáimból :O mert ha nincs feladóvevényed akkor hiába sír a szád, hogy te bizony feladtad, nyoma nincs!

És ha mégis? És netán úgy keveredik el?Akkor kapsz valamilyen kártérítést, vagy ez hogyan működik?

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#406) sNORh


sNORh
addikt

ha jól tudom nem kapsz semmit, arra van az értékbiztosítás, anélkül csak ki tudják deríteni hol akadt el.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#407) SpeedR


SpeedR
őstag

A feladási díj tizenötszörösét fizetik ilyenkor.

(#408) semmy


semmy
tag

Köszönöm!
Esetleg ehhez hozzá tudnál szólni?:)
Szeretnék érdeklődni, hogy az utánvétel díjszabása hogyan változik?
Úgy értem -ha jól tudom- akkor 1980Ft 50.000Ft-ig..
és mi a következő "lépcsőfok"? úgy értem 100.000, 150.000? vagy hogy?és ennek mennyi a díja?

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#409) SpeedR


SpeedR
őstag

Ott van minden a posta honlapján. Ne legyél lusta keresni. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#410) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Leírtam már hogy ez az 1980 Ft-os dolog nem igaz.
posta.hu-ra felmentél, körülnéztél? Mert ha ez: Belföldi levél díjkalkulátor - neked gondot okoz...
Ha meg elakadsz valahol akkor azt kérdezd meg, de ne a már megválaszolt kérdésed ismételgesd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#411) semmy


semmy
tag

Bocs, elnézést mindenkitől!Most már tiszta!

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#412) SpeedR


SpeedR
őstag

Start pluszban 50k-ig valóban benne van az utánvétel lehetősége.

(#413) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Akkor amit a posta.hu-ra írtam hogy nézd meg meg se nézted? Mert ez onnan van...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#414) semmy


semmy
tag

De igen megnéztem, de én valami ilyesmit kerestem [link]
Ahol, egyesítve van, hogy mitől meddig van után vétel, annak mennyi az ára és, hogy mekkora értéknyilvánítás szerepelhet abba a díjszabásba.
A fenti link az amit SpeedR kolléga linkelt be..pont olyat kerestem, csak nem találtam rá a posta honlapján. De valahol még mindig ott van:)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://href.hu/x/fiav

(#415) hazai


hazai
tag

szia érddeklodnék hogy ez a formátum meg e felelne ara hogy a posta semiféle képen ne nyuja le .amit szeretnék rendelni és tutira megkapjam kb 30000 ft az értéke.
ez a modszer jo e mert hiába néztem a dijszabást nem igazodok el benne.
koszi a gyors választ.
Elsőbbségi ajánlott levélként előre utalás után

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#416) hazai


hazai
tag

senki nem válaszol help

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#417) zoli03


zoli03
őstag

Arra nincs garancia, hogy ne vesszen el valahol. Ha elsőbbségi ajánlott levélként küldöd, és elveszne, a feladási díj 15-szeresét fizetik ki. Köss rá értéknyilvántartást 30000 Ft-ig (930 Ft), mivel sima ajánlottan nem kapnál érte annyit, mint az értéke, ha elveszne.
Egyébként a Belföldi levél díjkalkulátort igen könnyű használni (nem mintha pdf-es díjszabás olyan bonyolult lenne).

(#418) hazai


hazai
tag

koszi a megnyugtato választ. akkor ugy cselekszk értéknyilvántartást kérek.

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#419) hazai


hazai
tag

koszi megnéztem elis mentetem Belföldi levél díjkalkulátort nagyon jo igy legaláb kitudom számolni.mégegyszer koszi :R

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#420) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv ,egy kis infóra lenne szükségem mert ugyemlékszem ennek nem így kellene lennie ...... Nos várok egy illetőtől egy csomagot ,amit ma fel is adott a Póstán és elküldte a feladóvevényt. Úgy egyeztünk meg hogy elküldi előre nekem a cuccot tehát fizetnem nem kell érte .Több dolog is sántít az egészben :) jobb oldalt lent a felviteléi idő helyén nincs bélyegző ( Csak odavan gépelve a dátum mikor lett feladva ) és a súly sincs kitöltve,különben csak sima Csomag ként lett feladva az van beixelve :D Igaz van ott küldemény azonosító is,de hogy lehetne leellenőrizni hogy a csomag úton van ? :U

(#421) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Küldemény azonosítóval bemész a postára és rákérdezel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#422) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Az lesz :K

(#423) Tikakukac


Tikakukac
titán

Azért öröm látni, hogy van ilyen topikunk is. Ajánlott levél jön már egy jó ideje elsőbbségivel. Eddig legalább tartották a 48 órát, de azért kezdek kicsit pipa lenni, hogy már ezzel a kombóval is elakadnak a dolgok. A feladónak azt mondták, hogy 7 nap múlva tudakozványt lehet beadni. Fáklyás menet azért álljon már meg, anno vagy 800km-t toltam a kocsiba 100km-enként, mert anyám nem merte beküldeni a fősulira a dolgait. Kezdem kapisgálni, hogy miért. Ötlet, hogy mit csináljak az idegen kívül?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#424) dave93


dave93
őstag

7 nap után érdeklődhet a feladó utána? :Y Most először van nekem is ilyen, ajánlott, elsőbbségi levet adtam fel még hétfőn, eddig másnapra mindig ott volt, és most írt a vevőm hogy még ma sem jött meg :(
várnom kell hiába megyek be? Hol lehet egyébként utána érdeklődni ezeknek a postán belül? :R

(#425) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ahol feladták, ott lehet rákérdezni a szám alapján. 2,5k-t ha ért a csomag, de garantálom, hogy ha nem lesz meg bevasalom rajtuk a 420 forint 19 szeresét az tuti...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#426) izomhod


izomhod
senior tag

a magyar posta kritikán aluli, nincs nekik boríték, ragasztószalag, doboz

bezzeg a k postaboltban van kismackó meg minden szar a tvshopból, de ami kell, az nincs!

nálam leszerepeltek!

fél napot b-tam el egy monitor feladásával, mert járkálnom kellett

legközelebb panaszkönyv, ne sajnáljátok ti sem, ha ilyen lesz

(#427) zoli03


zoli03
őstag

Nálunk a postán lehet venni egy csomó fajta borítékot, meg dobozokat is. Ragasztószalagot nem tudom, azt még nem kellett vennem, van otthon is.

(#428) izomhod


izomhod
senior tag

nálunk van vagy 15 posta, de csak az egyikben lehet kapni dobozt pl, ezt a választ kaptam

van ez így

(#429) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

A Start plusz csomagban benne van alapból az utánvétel és az értéknyilvánítás?

Magyarán ha megkapom a lapot akkor ikszeljem be,hogy Start Plusz csomag,írhatom nyugodtan,hogy 50ezer forintra értékelem és utánvételt is szeretnék?Nem fognak plusz költséget számolni nekem?
Ja és még valami ha 25ezerért árulok valami akkor a csomag szállítási díját ebben az esetben 1995Ft-ot írjam a 25ezerhez? Magyarán azt írjam,hogy 26995Ft?
Vagy ezt a vevőtől kérik majd és nem kell nekem külön hozzáírnom a 25ezerhez?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#430) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kit érdemes felhívni egy normál postacsomag nyomon követése esetén, mert nem tudom hogy megérkezett-e a céghez?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#431) izomhod


izomhod
senior tag

a céget, nem?

(#432) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Írtam e-mailt, nem válaszoltak, hétfőn kedden rákérdezek, de ha nem ért oda akkor kinek telefonáljak?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#433) izomhod


izomhod
senior tag

fú, passzolom, hívd fel a postát, megmondják

(#434) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Melyiket? Mert az itteniek nem foglalkoznak vele, inkább csak jól leoltottak hogy érték becsülve kéne feladni, stb., tehát minidig van egy hihetetlenül jó kifogásuk hogy ne kelljen megmozdulniuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#435) Directors


Directors
senior tag

Látom arra is kedvesek a postások. :W

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#436) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kurvára, maximum jól leszarnak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#437) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Srácok help pls.

Csomagot várok Debrecenből. A nyomonkövetés ezt adja ki:

2011.07.12 13:21 Debrecen 5 posta Küldemény felvéve / Item accepted

2011.07.13 12:19 BCSKÜ 3.sz. bázis Kézbesítési kísérlet / Unsuccessful delivery attempt

Fontos lenne a csomag, de se a csomag nem jött még meg, se egy értesítőt nem kaptam. A posta ügyfélszolgálatot meg hiába hívom csak az a szemét zene megy. :(

Valamit tudok csinálni még?

Live-Die-Respawn

(#438) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ez gyakori eset a magyar postánál.

A kézbesítő nem találta a címedet, vagy nem volt kedve kivinni a csomagot.
A kódoddal itt érdeklődj H-P 08.00-17.00-ig a (1) 333-7777 és a területileg illetékes MPL-hez kell bemenned érte.

(#439) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lol eddig megtalálta? Érhetően, olvashatóan ki van írva postaládára is a nevem. Eddig minden csomagomat megkaptam. :(

A megadott számot hívtam én is kb egy órája, de negyed óránál tovább is csak zene ment. Mindegy ha holnap sem jön bemegyek oda ahol előző csomagot vettem át.

AZért köszi infót. :R

Live-Die-Respawn

(#440) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megoldódott. Bementem és kértem a csomagot, oda is adták... :U

Live-Die-Respawn

(#441) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Nem rendel véletlen vki iponról Keszthely környékére? Megosztozhatnánk a postaköltségen...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#442) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!

Utánvétel-él kel fizeti a postán?pontosa egy nagy csomagról szl az egész.Előre is köszönöm szépen!

Nexus 5

(#443) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Lehet már volt sokszor ez a kérdés, de a sima postacsomagot azt vissza lehet ellenőrizni? Kaptam azonosítót de a nyomonkövetésnél nem dob ki rá semmit... CO kezdésű az azonosító...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#444) Shaumake


Shaumake
tag

Hali!

Minap feladtam egy kis adaptert (14gr) sima borítékban,ajánlottan elsőbbségivel és a postaköltség 650Ft.
100gr bélelt borítékban ajánlottan elsőbbségivel 385Ft (ugyan abba a városba)

Inkább vegyetek béleltet, kész rablás ez a posta...

(#445) Füleske


Füleske
addikt

Az elsőnél vagy átvertek , vagy utánvéttel vagy értékbiztosítással adtad fel a levelet.
Nincs különbség abban hogy miben adod fel a levelet , csak a súly számít. Akár kisebb dobozban is feladhatod akkor is ugyanannyi a feladási díj.

(#446) Shaumake


Shaumake
tag

Szerintem kezdő lehetett a postás, bejelölte az ajánlottat amikor csak az elsőbbségi volt bejelölve (ezt persze utólag vettem észre, nem szólt volna hogy mi legyen..)
Nem volt se utánvéttel, se értékbiztosítva feladva.

A bizonylatra az van írva hogy "Levél,nem szabványos 500g-ig,A,PRI"
Többet arra a postára sem megyek...

(#447) Füleske


Füleske
addikt

Szerintem itt az "500g-ig" volt a gond , helyette "50g-ig" kellene lennie. Az hogy bejelölte hogy ajánlott azt jól csinálta , mivel "csak elsőbbségi" papír nélkül létezik csak. (erre viszont nincs semmi garancia hogy a címzett meg is kapja , csak gyorsabb mint a normál levél. Ha így akarsz feladni ahhoz nem kell papírt írnod , csak feladáskor mondd hogy elsőbbségivel szeretnéd.A papír pont az ajánlott feladás miatt kell , hogy elvesztés esetén tudj reklamálni.)

(#448) Sang33


Sang33
csendes tag

sziasztok,

ha egy mobiltelcsit szeretnék utánvéttel küldeni, akkor szerintetek elegendő egy bélelt borítékban? kellene "törékeny"-ként küldeni, ill. ez plusz költség? (gondolom :) ) figyelni kell még valamire? Pl. egyben küldjem vagy szedjem szét darabokra? (aksi kivétele, stb.)
nemtom vannak-e ilyen tapasztalatok, de ha igen, előre is köszönöm :)

(#449) Füleske


Füleske
addikt

Hát én inkább kis kibélelt dobozba tenném , akkor nem muszáj törékenyként sem küldeni. Szerintem egyben nyugodtan mehet.

(#450) Sang33


Sang33
csendes tag

köszi a választ :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.