Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Fancy-boy válasza Tikakukac (#1700) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha az időgarantált késik, akkor valóban visszakapod a pénzt.
De szerintem az csomag lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#1702) AshaNoR


AshaNoR
tag

sziasztok kérlek segítsetek!
Egy csomagot adnék fel a postán ( cipő), kb. 1-1,5kg. Csak el kell küldenem, nem utánvéttel.
Azt tudom, hogy ajánlva kell. De mit jelent a tértivevény és az értéknyilvánítás?
Vagy ezek csak levélküldésnél vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1703) AshaNoR válasza AshaNoR (#1702) üzenetére


AshaNoR
tag

LÉNYEGTELEN!! NETEN TALÁLTAM INFOT!

(#1704) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam jobban témába vágó topikot azért kérdezek itt.
Szóval rendeltem Amazonról (egy skype telefont) és volt olyan szerencsém, hogy kifogtam egy hibás példányt, erre kb 0 volt az esély, mert amúgy mindenkinek nagyon frankó a cucc és senki se hallott még az én problémámról, ezért most boldog vagyok. :W
Az amazon volt olyan kedves és részletesen elmagyarázta, hogy, hogyan járjak el a visszaküldésnél, kaptam tőlük egy csini, szelvényt is amit ki kell nyomtatnom és rárakni a csomagra. A fáma úgy ér véget, hogy mennyek és adjam fel a postán. No, de hogyan és milyen postán, mert erős gyanúm, hogy a magyar posta csúnyán behúzna engem, az amazon meg annak ellenére, hogy állítólag akkor is fizeti a vissza költséget ha azért küldöm vissza mert nem tetszik. Most nagy betűkkel közli, hogy ez bizony az én költségem lesz.
Szóval ha, van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, vagy ötlete, hogy ne úgy jöjjek ki a dologból, hogy se pénzem se telefonom, azt megköszönném :)

(#1705) Fancy-boy válasza Doosa (#1704) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha itt nem válaszolnak, akkor kérdezd még meg az Ebayes topicban: [link]

(#1706) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Állítólag 2013.Július 1-től megszűnik hogy a levélszekrénybe bedobható az ajánlott levél.
Tehát mindenképpen alá kell írni. Aztán majd meglátjuk mennyire tartják be.

[ Szerkesztve ]

(#1707) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Pénteken adtam fel egy MPL postai utánvétes csomagot, Szombaton megkapja a vevő ? 1 napra tettem a szállítási időt.

The easy day was yesterday!

(#1708) XaraX válasza tomrRRR (#1707) üzenetére


XaraX
addikt

Legtöbb településen nincs szombati kiszállítás, az egy nap egy munkanap.

(#1709) tomrRRR válasza XaraX (#1708) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszi :)

The easy day was yesterday!

(#1710) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Valakinek van ötlete hogy egy 15 x 10 x 8 cm-es dobozú , 200g-os mini nyomtatót milyen módon lenne a legolcsóbb feladni Európán belül illetve ez mennyibe kerülne és kb mennyi idő alatt érkezne meg?

Azért érdekel mert az Ebay-en szeretném eladni.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Fancy-boy válasza ablack (#1710) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Európán belül vagy Európai Unión belül? Mert az nem mindegy.
Levélként, és ha biztosra akarsz menni, akkor ajánlottan, mert akkor nyomon lehet követni.

(#1712) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy gallyra ment OCZ SSD-t küldenék el Hollandiába az OCZ-nek. A kérdésem az, hogy melyik olcsóbb, a UPS, vagy a FedEx? Ezt a kettőt ajánlották az e-mailben. Postán is lehet persze küldeni, de nem vállalnak érte felelősséget, ha eltűnik, vagy ilyesmi. Azért ekkora értéket már inkább csomagküldő szolgálattal küldenék.

(#1713) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#1712) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hú, arra ráfog mennyi a gatyád is. :)
Úgy tudom a DPD a legolcsóbb. De ha mindenképpen ragaszkodsz ehhez a kettőhöz, akkor van magyar weboldaluk.

(#1714) Gabesz87 válasza Fancy-boy (#1713) üzenetére


Gabesz87
addikt

hát lövésem sincs hogy mennyi, mert még sosem használtam, de ha annyira drága, akkor persze megelégszem a DPD-vel is. Vagy MPL.

(#1715) 8zabi válasza Gabesz87 (#1712) üzenetére


8zabi
őstag

én uk-ba küldtem tavaly garanciális cserére 64-es kingston ssd-t, sima ajánlott-elsőbbségivel, nem volt semmi probléma, ups hozta a cserét
milyen értékű?

(#1716) ablack válasza Fancy-boy (#1711) üzenetére


ablack
senior tag

Európai Únión belül és ajánlottan kb. mennyi idő lenne amig megérkezik a címzetthez?
Gondolom a postával lenne legolcsóbb feladni...?

[ Szerkesztve ]

(#1717) Gabesz87 válasza 8zabi (#1715) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mármint simán postával küldted, és vissza meg a UPS hozta? Egy 60 Gb-os Vertex 2, 22-23e körül vettem azt hiszem.
Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy mit küldenek helyette. Vertex 2 valószínűleg már nincsen. Írtam nekik, hogy ha lehetséges, nagyon örülnék, ha már egy 120-asat küldenének, akár ha rá is kell valamennyit fizetni.

(#1718) Fancy-boy válasza ablack (#1716) üzenetére


Fancy-boy
addikt

250 grammig Elsőbbségivel 1100 Ft + 700 Ft az ajánlott = 1800 Ft
500 grammig 1850 Ft + 700 Ft = 2550 Ft

4-5 munkanap

Igen, azzal.

[ Szerkesztve ]

(#1719) kpal


kpal
veterán

Tudnátok segíteni Németbe hogyan kell elküldeni csomagot ? 4-5kg mennyibe kerülhet ?

(#1720) 8zabi válasza Gabesz87 (#1717) üzenetére


8zabi
őstag

igen, postával ment, usp hozta, gondolom nálad is futár hozza a cserét, a feladás 1700-1800 körül volt

(#1721) Gabesz87 válasza 8zabi (#1720) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, én is úgy döntöttem, hogy postán adom fel, ajánlottan, értéknyilvánítással. Kb 2000 körül van. Felhívtam a UPS-t, Fedex-et, DHL-t, mindegyiknél ilyen 15-20.000Ft lenne a küldés. Brutális.

(#1722) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#1721) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csak a DPD-t nem :DDD
Mondtam, hogy a többire rámenne a gatyád is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1723) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ez a postakész boríték mely ajánlott, hogy működik nem kézhez kapom ugyanis a postaládában találtam meg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1724) Fancy-boy válasza anonymus89 (#1723) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Bedobhatja a postaládába is az ajánlottat. Viszont ahogy feljebb írtam:

2013.Július 1-től megszűnik hogy a levélszekrénybe bedobható az ajánlott levél.
Tehát mindenképpen alá kell írni. Aztán majd meglátjuk mennyire tartják be.

(#1725) anonymus89 válasza Fancy-boy (#1724) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem is olvastam de jó tudni köszi szépen!

Egyébként nem tudod milyen árban van?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1726) totyak


totyak
aktív tag

Mi történik azokkal a csomagokkal, amiket méretüknél, súlyuknál fogva nehézkesen tudnának házhoz vinni a postáról? Egyszerűen bennmarad a postán, nekem meg bedobnak a postaládába egy értesítőt, hogy menjek érte?

Köszönöm

(#1727) _seth_


_seth_
veterán

MPL 1 napos csomagot adtam fel utánvéttel és banki utalással, az átvételt követően mikor várható az utalás?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1728) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

ha tehát van otthon egy alaplapom, becsomagolom, címet rairom, beviszem postára es mondom, hogy ajánlott levélként szeretném feladni, nem kell hozza vennem semmit?

(#1729) ablack válasza Dinter (#1728) üzenetére


ablack
senior tag

Külön dobozra gondoltál? Az nem kell.

Csak a súlya alapján fizetsz és kész, nem kell semmi extra hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1730) Fecogame válasza _seth_ (#1727) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem 3-4 munkanap volt legutóbb. Lassabb, mintha a postás hozná ki.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1731) _seth_ válasza Fecogame (#1730) üzenetére


_seth_
veterán

Értem, én direkt azért az utalást kértem, hogy gyorsabb lesz talán. De már a garantáltan 1 napos csomag is csak 2 nap alatt ért oda pedig külön kell fizetni érte, az utalás is gyorsabb megoldásnak tűnne de akkor a posta ezt is képes rosszul kezelni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1732) Dinter válasza ablack (#1729) üzenetére


Dinter
addikt

Jó. Gondolom kell hozzá vennem csomagolópapírt, hogy ne az eredeti dobozára írjam a címet :)

Alaplap+procihűtő gondolom bennevan 750gr-ban, akkor az: 875+250 +ha utánvétet is kérek az +305?

(#1733) anonymus89 válasza Dinter (#1732) üzenetére


anonymus89
addikt

Újságpapír is megteszi ebben az a vicc, hogy megnyertem vaterán egy mobilt, dobozában küldték újságpapírba becsomagolva ráadásul standard csomagban a pofám leszakadt. :W
A csókának a szülei adták fel ugyanis a futárszolgálat nem jöhetett szóba mert nincs nyomtatójuk mondom sebaj, :((( akkor ajánlottan (telefon értéke: 6000,-Ft) és spórolok legalább 700 JMF-t persze hogy nem sikerült.

Itt áll MO. :C

A lényeg kimaradt: Belföldi levél díj kalkulátor

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1734) Dinter válasza anonymus89 (#1733) üzenetére


Dinter
addikt

Készpénzes utánvétel több, mint a 2-szerese az eredetinek? :Y

(#1735) anonymus89 válasza Dinter (#1734) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen ez sajnos így van mert be kell biztosítani a levelet, nehogy eltüntesse a Jó Magyar Posta.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1736) Dinter válasza anonymus89 (#1735) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor asszem nem küldöm utánvéttel. Azt olvastam, hogyha ajánlottan küldöm, akkor nem tudják ellopni, mert van nyoma. Ez igaz? Nem akarok 600 Ft-t fizetni értéknyilvánítás miatt.

(#1737) ablack válasza Dinter (#1734) üzenetére


ablack
senior tag

Igen, utánvétnél a bankszámlára utalásnak összeghatártól függetlenül fix díja van (305Ft), a készpénzes kifizetés pedig az összegtől változik.

(#1736) Dinter

Ajánlottnál ha elveszik akkor a feladási díj 15-szörösét fizetik ki.

[ Szerkesztve ]

(#1738) Dinter


Dinter
addikt

Banki átutalásos utánvétnél nekem nem kell semmit sem csinálnom, csak várom a pénzt a számlára? :)

(#1739) _seth_ válasza Dinter (#1738) üzenetére


_seth_
veterán

Elvileg igen, én is csak várom :) A címzett már megkapta a csomagot, lóvé még nem jött meg, de csak ideér :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1740) Dinter


Dinter
addikt

Sztetek hogy csomagoljak össze egy alaplapot (dobozzal) és egy cpu hűtőt? Hűtőt rakjam dobozba, rá a lap tetejére, és egybe fóliázzam be?

(#1741) anonymus89 válasza Dinter (#1740) üzenetére


anonymus89
addikt

Hűtőnek akkor nincs meg a doboza?
A procit azt hagyd a lapban úgy a biztos.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1742) Dinter válasza anonymus89 (#1741) üzenetére


Dinter
addikt

Hűtőnek nincs, de próbálok neki keresni egyet. A procit úgy gondoltam, hogy a lapba hagyom. Rárakom a cpű hűtőt dobozostól a lap dobozának tetejére, és úgy csomagolom be? Nem fog hülyén kinézni, hogy púpos a teteje?

(#1743) anonymus89 válasza Dinter (#1742) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha nem fér bele a lap a dobozba úgy, hogy a hűtő rajta van akkor úgy is külön kell csomagolnod nincs mese.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1744) Dinter válasza anonymus89 (#1743) üzenetére


Dinter
addikt

Lemértem, a hűtő 5cm, a doboz 6,5cm, remélem bele fog férni. Ha nem fér bele, lesz egy kb 30*25cm-es alaplap dobozom, meg egy 5*5 cm-es hűtő dobozom, az alaplapéra rárakom a hűtőét, és ezt így egybe becsomagolom az úgy jó lesz? Külön nem akarom feladni.

(#1745) anonymus89 válasza Dinter (#1744) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze egybe add fel nehogy fizess már a Postának 2 csomagért.
Ráragasztod a dobozra a kisebbet vagy ha fontos akkor úgy csomagolod, hogy először az alaplapdobozát majd a kicsit hozzáragasztod és utána egybe még az egészet.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1746) Fecogame válasza Dinter (#1740) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha belefér, akkor igen. Plusz újságpapírral is béleld ki az egészet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1747) Dinter


Dinter
addikt

Voltam a postán. Először közli, hogy 2500ft lenne ajánlott levélként utánvétellel, ma drágultak a díjak. Mondja hogy csomagként olcsóbb lenne.. Mondom jó, legyen csomag. Aztán meg 1 órát ott álltam, mert nem tudta rögzíteni a csomagot. Végül 1800at fizettem.

(#1748) Fancy-boy válasza Dinter (#1747) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ma van a nagy átalakítás :)
Most sok minden változik egyszerre a postánál, szóval holnap már kicsit tisztább lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1749) djyuri válasza Fancy-boy (#1748) üzenetére


djyuri
őstag

Ma én is megszívtam...el is küldtek... Egy banya odaállított egy banyaszatyornyi ajánlott csomaggal és ez az új rendelet miatt előreláthatólag 3-3,5 órát vesz igénybe a dolog neki...és így elküldenek mindenkit...vagy persze,aki ráér,az kivárhatja.

Hát ma nem lesz postázás :Y Majd holnap nyitásra :Y

(#1750) Dinter


Dinter
addikt

Az baj, ha utanvetes utalasnal a feladó es a szamlatulajdonos nem ugyanaz? Postás azt mondta h nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.