Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Muton


Muton
addikt

Heló!

Tfh van egy A5-ös borítékom. Hogy tudom úgy küldeni, hogy ha a postaláda kisebb, akkor hagyjon ott egy üzenetet, hogy nem fért be és ne hajtsa ketté (függetlenül attól, hogy ketté tudná)? Van levélre is olyan, hogy törékeny matrica vagy ilyesmi?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1152) Fecogame válasza Füleske (#1149) üzenetére


Fecogame
veterán

Kösz az infót, ezzel én is okosabb lettem :)

Muton: Levélre is lehet kérni törékeny megjelölést, tőlem mindig megkérdezik, hogy kérek-e rá.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1153) Füleske válasza Muton (#1151) üzenetére


Füleske
addikt

Törékenyként nem tudsz levelet küldeni , de gondolom ajánlottként küldöd és így plusz 10 (tíz ! ) Ft - ért kérhetsz rá olyat hogy "levélszekrény útján nem kézbesíthető".

Fecogame : az érdekes , mivel nem szerepel sehol sem , az ára sem a törékeny levélnek. Plusz a sima csomagot sem tudod törékenyként feladni , csak a start/ start pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#1154) Muton


Muton
addikt

Köszönöm srácok! Akkor megpróbálok rá kérni, ha nem adnak, akkor a kézbe megoldás lesz. bár ha kellően nagy a láda, és nincs ajánlva, akár be is dobhatná magától ... :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1155) Fancy-boy válasza ESP (#1146) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez elég érdekes, mert a múltkor szintén egy csomagot "hagytak el".

Vettem itt a kollégától egy kormányt, 9 kilós csomag, 1,5 hétig volt az elosztóban Budapesten!
Pedig csak Budapestről-Budapestre ment a csomag!

Már készültünk volna tudakozványt indítani, erre szombaton kihozták, amikor nincs is posta!!!
Nem, nem volt munkanap!

[ Szerkesztve ]

(#1156) ESP válasza Fancy-boy (#1155) üzenetére


ESP
senior tag

Ez a posta :W

Szintén szerdán ugyan olyan móddal feladtam egy vga-t az péntekre a címzetthez is ért.

Csesszék meg.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1157) Storms


Storms
őstag

Sziasztok

Felszeretnék adni egy kb 1m-1.5 méter hosszú,(szélessége 30cm kb) dobozt amibe csillagászati távcső van, olyan 15kg lehet. Utánvéttel küldeném belföldre, ez kb mi pénz lesz? Egyáltalán számít a doboz hosszúsága?
Ez a doboza: KÉP Persze mikor vetttem akkor is postáskocsi hozta. Csak azért tudjam holnap hogy mire számítsak.
és az összeget kb mennyi idő alatt kapom meg?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1158) Fecogame válasza Storms (#1157) üzenetére


Fecogame
veterán

Start plusz csomagként 2100 Ft-ért fel tudod adni. A feladástól számítva kb. a 4. munkanapon kapod kézhez a pénzt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1159) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy adhatok-e fel Magyarországon, hazai címzettnek úgy küldeményt, hogy feladónak külföldi címet adok meg.

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1160) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok,

Elolvastam az első hsz-t, de még sose adtam fel csomagot, van pár dolog, ami így sem tiszta :B

Adott egy ATX méretű doboz, szépen, biztonságosan, útra készen. Szerintem 2kg alatti. 22 ezer forintnyi árú van benne, az új tulaj előreutal, a vételárat, és a postát is. Ilyenkor hogy kell feladnom? Továbbra is levélként igyekezzek, ajánlottan, és ennyi, semmi más? :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1161) Trebron09 válasza hoffman_ (#1160) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem... mivel dobozba lesz ezért csomagként add fel (20Kg-ig standard csomag 1115Ft + esetleg elsőbbségi {zöld nyomtatvány}), mivel így ajánlott is lesz egyben a küldemény.. kapsz róla papírt, hogy feladtad és ha bármi gond lenne azzal tudsz intézkedni. :K

De ha fontos ami benne van akkor 2K-t áldozz a posta költségre és értéknyilvánítással {sárga nyomtatvány} add fel, úgy majd vigyáznak rá. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1162) Fancy-boy válasza hoffman_ (#1160) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mivel az már elég nagy méret, levélként már nem tudod feladni.
De attól még, hogy valami kartondobozban van, lehet levélként postázni, csak méretfüggő.

Érdemes az MPL-t választanod: [link]
Akár Online is megrendelheted, kijön egy ezresből.

Levélként ez a maximum:
Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 90 cm, de a leghosszabb mérete 60 cm-nél nem lehet nagyobb.

(#1163) hoffman_ válasza Fancy-boy (#1162) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, úgy tudtam, hogy hiába csomag, attól még lehet levélként postázni, ha nincs 2kg - bár a pontos leírásod (:R) alapján már pont kicsúszik belőle. Köszi a tippet, akkor megnézem ezt az MPL-t. Bár itt a posta a sarkon, lehet, hogy el kéne botorkálnom, az lenne a legegyszerűbb :D

Trebron:

Köszi neked is

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1164) mickemoto


mickemoto
őstag

Hali!
Ausztriába nagyobb csomagot hogy érdemes feladni hogy a legolcsóbban és biztonságosan odaérjen( 8-10 kg-os).Posta/futár/bármi egyéb?

(#1165) Fancy-boy válasza mickemoto (#1164) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldre szinte mindenki a DPD-t:[link] szokta ajánlani.
Nekem nincs tapasztalatom. Azt tudom, hogy a Magyar Posta elég drága és sokszor megbízhatatlan.

(#1166) mickemoto válasza Fancy-boy (#1165) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszönöm, megpróbálom. :R

(#1167) Fancy-boy válasza mickemoto (#1166) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen, de nyugodtan kérdezősködj mástól is, az a biztos. ;)

(#1168) mickemoto válasza Fancy-boy (#1167) üzenetére


mickemoto
őstag

Megnéztem, a postánál lényegesen olcsóbb.Azt esetleg tudja valaki hogy Ausztriába küldött csomag esetén van vámfizetési kötelezettség?

(#1169) Fecogame válasza mickemoto (#1168) üzenetére


Fecogame
veterán

Nincs, mivel EU-s tagország, ahogy mi is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1170) Storms


Storms
őstag

üdv

Egy alaplapot adtam fel csomagként szerda reggel belföldi csomagként és még mindig nem ért el a cimzetthez Pestre Mórrol. Mit lehet tenni ilyenkor? postát felhivtam azt mondta hogy kézbesítésre vár és hogy tegnap kiviszik de nem vitték. Várjak még vagy mit lehet?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1171) Fecogame válasza Storms (#1170) üzenetére


Fecogame
veterán

5 munkanapjuk van kézbesíteni, ha ezt túllépik, akkor kérheted rajtuk számon.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1172) Fancy-boy válasza Fecogame (#1171) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt mondod, hogy 5 nap után elkezdik keresni? Szerintem nem.

Kézbesítés körülményeinek vizsgálatára tudakozódás indítható, melyet a feladást igazoló eredeti feladóvevénnyel vagy erről készített másolattal, illetve a Posta által kiállított másodpéldány bemutatásával, a küldemény feladási napját követő tizenötödik naptól számított hat hónapon belül kezdeményezhető, bármelyik postai szolgáltató helyen.

Magyarul, ha hamarabb mész, nagy valószínűséggel elhajtanak.
Persze próbálkozni sosem árt.

[ Szerkesztve ]

(#1173) Fecogame válasza Fancy-boy (#1172) üzenetére


Fecogame
veterán

Én 5 munkanapot tudtam, de akkor ezek szerint téves volt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1174) Storms válasza Fecogame (#1171) üzenetére


Storms
őstag

De akkor várhatom hogy kivszik hétfőn még a feladott lapot a számtechboltnak vagy már gyanus hogy 3 nap után sem viszik ki? Remélem nem keveredett el. Érdekes hogy azt irják a posta.hu-n hogy gyors, 1 max 2 nap alatt odaér ha igy adom fel belföldi csomagként.

Ma felhivtam a postát azt mondták a központban van. Ez mit jelent? Oda nem mehet érte ezt is mondta

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1175) Fancy-boy válasza Storms (#1174) üzenetére


Fancy-boy
addikt

15 napig vársz, mert addig nem fogják megkeresni. Ha elveszett, visszaadják a feladási díj 15*.
Hiába fogsz bemenni személyesen, onnan nem tudnak mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1176) Storms válasza Fancy-boy (#1175) üzenetére


Storms
őstag

Értem de akkor még várható hogy kivigyék?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1177) Fancy-boy válasza Storms (#1176) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Naná.
Nekem is az elosztóban maradt egy csomagom, mindig mondták a telefonban, hogy ott van, erre 1.5 hét múlva kihozták.
De ha kiviszik, érdemes lesz megnézni, hogy nem nyúltak-e bele.
Tehát nem lett-e visszaragasztva postai barna ragasztóval. :U

Cím rá volt írva a külsejére is? Tehát nem csak a nyomtatványon...mert az leszakadhat.

[ Szerkesztve ]

(#1178) Storms válasza Fancy-boy (#1177) üzenetére


Storms
őstag

Rajta volt persze, eddig mindig ha igy adtam fel, csomagként másnap oda szokott érni, most meg szerdán feladtam erre most sincs semmi. Pedig direkt nem ajánlottan adtam fel mert igy kocsival viszik biztonságosabb -elvileg-. Talán hétfőn. Csaj azt mondta a telefonba lehet hogy sok a csomag azért...KÉTLEM!

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1179) Fancy-boy válasza Storms (#1178) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet pár nagyobb csomagot átvilágítanak, aztán ha megéri lenyúlni, akkor... :U
Persze nem akarom őket meggyanúsítani, de nem túl jó a hírük.

Vaterán több futárszolgálat is van, és nem csak Vaterásoknak.
Néha érdemes megfontolni.

[ Szerkesztve ]

(#1180) ESP


ESP
senior tag

VGA-t postáznék utánvéttel.
Kb 1,5kg a csomag. A pénz aminek vissza kéne jönnie 50.000Ft.

Mennyi lesz a feladás díja kb? Biztosítással és anélkül is érdekelne.

Sajnos nem találtam semmi féle kalkulátort.

Előre is köszönöm aki tud válaszolni.

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1181) Fancy-boy válasza ESP (#1180) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Próbáld ki ezt: [link]

Itt kicsit menj lejjebb, ott töltögesd ki az adatokat, és a lap alján rögtön kiírja, hogy mennyi az annyi.
Kitudod választani, hogy kell-e értékbiztosítás, stb...

Egyébként ez a Magyar Posta futárszolgálata, az MPL, de kilehet választani, hogy te személyesen adod fel a csomagot a kiválasztott Postán.

[ Szerkesztve ]

(#1182) ESP


ESP
senior tag

Rátalátam erre

Itt lehet olyat, hogy előre kifizetem a PK-t?

Tehát hogy a vevőnek csak odaadja a postás a csomagot neki pedig az 50k-t kelljen kifizetnie?

Fancy-boy
:DD

1080 és 1300ft értékbiztosítva? Hmm! Ez egészen baráti! :)
Háznál meg 1480. 180ft-t megér ez a luxus :P

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1183) Fancy-boy válasza ESP (#1182) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Olyat én még sehol nem láttam, hogy fizetés nélkül elvisznek csomagot.

Minden cégnél, így a Magyar Postánál is ki kell fizetni a feladás díját, különben mire fel vinnék el? :)

Az utánvétel nem azt jelenti, hogy a címzett fizeti a postaköltséget.
Csak azt, hogy a csomag értékét vissza viszik neked.

Persze te belekalkulálhatod a postaköltséget az utánvétel értékébe.

Remélem érthetően írtam le, de ha van kérdésed akkor ne kímélj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1184) ESP válasza Fancy-boy (#1183) üzenetére


ESP
senior tag

Szóval:
-Megrendelem neten
-Jön a postás házhoz
-Fizetek
-Elviszi a csomagot
-Vevő kiperkál 50ropit
-Átutalják nekem
-Mindenki örül? :C

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1185) Fancy-boy válasza ESP (#1184) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van, ahogy írtad.

De, itt kilehet választani azt is, hogy az általad kiválasztott postára elviszed.

Ami még fontos:

A csomag feladásához a címiratot a feladónak kell kinyomtatnia, függetlenül attól, hogy háznál vagy postán történik a feladás! A rendszer PDF-formátumban kínálja fel a címirat nyomtatását/mentését a megrendelőlap kitöltését követően. Minden címirat csak egyszer használható fel.

Tehát remélem van nyomtatód! :DDD

(#1186) ESP válasza Fancy-boy (#1185) üzenetére


ESP
senior tag

Van valami régi epson mátrix.

Beizzítom :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1187) Fancy-boy válasza ESP (#1186) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hajrá! :))

Esetleg írd majd meg, hogy sikeresen elvitték... ;)

(#1188) Storms


Storms
őstag

üdv

Még mindig nem ért oda a muthét szerdán feladott alaplap. Belföldi csomagként adtam fel. Bp-re. Megkérdeztem minden nap a 0640464646-os ügyf. szolgálatot és most azt mondják hogy a BP-i 1-es csomagközponton van és nemtudják mikor viszik ki. Mire számíthatok? Telefonszámot tudtok?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1189) ESP válasza Fancy-boy (#1185) üzenetére


ESP
senior tag

Na.

Ezt egy a4 lapra nyomtassam vagy mi a túró? :F

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1190) Fancy-boy válasza ESP (#1189) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Felhívod őket és mindent elmondanak.

Az MPL ügyfélszolgálata a 06-1-333-7777 telefonszámon érhető el.

Vagy nyomtasd ki egy A4-re, aztán majd a futárral megbeszélitek.

Én még úgy használtam, hogy nem kellett nyomtatgatni. Ezt idén vezették be.

[ Szerkesztve ]

(#1191) ESP válasza Fancy-boy (#1190) üzenetére


ESP
senior tag

Rendben!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1192) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

nem tudjátok van a postának nonstop ügyfélszolgálata?
és ha 1 naposra van feladva a csomag és nem érkezik meg akkor ki felé élhetek panasszal és mi az esélye hogy kártalanítanak_?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1193) Fancy-boy válasza marec1122 (#1192) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kézbesítés körülményeinek vizsgálatára tudakozódás indítható, melyet a feladást igazoló eredeti feladóvevénnyel vagy erről készített másolattal, illetve a Posta által kiállított másodpéldány bemutatásával, a küldemény feladási napját követő tizenötödik naptól számított hat hónapon belül kezdeményezhető, bármelyik postai szolgáltató helyen.

Non.stop biztos nincs.

Hétfőtől szerdáig, pénteken 08:00-17:00, csütörtökön 08:00-20:00 óráig.

A posta sem hülye. Megvárja a 15. napot, ami érthető, különben állandóan fizethetnének kártalanítást.

[ Szerkesztve ]

(#1194) marec1122 válasza Fancy-boy (#1193) üzenetére


marec1122
senior tag

oksza :R

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1195) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani hogy, 20 kg feletti 40x40x40 cm-es csomagot mennyiért visz el a posta?

(#1196) Fancy-boy válasza gxyb (#1195) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na ez egy jó kérdés! :)
Ezt érdemes megnézni, mert itt az MPL 30kg-ig szállít: [link]

Akár azt is kilehet választani, hogy te viszed el a csomagot a postára, vagy érte-jönnek.

(#1197) gxyb válasza Fancy-boy (#1196) üzenetére


gxyb
aktív tag

De az MPL díja nem azonos a postáéval nem?

(#1198) Fancy-boy válasza gxyb (#1197) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez sokkal olcsóbb és ezt is feladhatod személyesen a postán ha akarod.
Szóval így jobban jársz, mintha csak simán besétálnál a postára és ott mondanának rá egy összeget.

Sajnos a posta.hu néhol elég kacifántos, még nem találtam meg, hogy 20 kiló felett mennyiért tudnád feladni, kihagyva az MPL-t.

[ Szerkesztve ]

(#1199) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Vettem két gumit autóra, felni nélkül. Mondtam neki, hogy Start csomagba adja fel, mert abba belefér és 1770 Ft. De ő semmiképp nem akarja, hanem az MPL futárral hozatja és azt mondja,hogy1550 Ft lesz. Most én utánanéztem az áraknak, de ott mindha Km díj is lenne, nem tudtam értelmezni azt a táblázatot minden hülye zónák megszarok irkálva vannak. A távolság kb. 200 Km -belföld, faluba szóval nem olyan helyen ahol van postaközpont- akkor most ez fix 1550 Ft vagy mi?

A másik kérdésem, hogy ez a futár ugyanaz a postás aki jönni szokott, vagy külön autóval hozza valaki más?

(#1200) Fecogame válasza #90933760 (#1199) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha utánvéttel adja fel X összegért, akkor abból nem lesz X + futárdíj összeg a végén, mire hozzád elér :)

Ha jól tudom, van külön MPL-es postás kocsi.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.