Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Értékbiztosítottként, törékenyként feladva. :F

Dobozában is alaposan becsomagolva, szivacslap, bubis fólia, valami ilyesmi szvsz. :K

Utánvéttel mindig valamivel drágább, kb 500ft-al. Viszont, ha a Vevő meggondolja magát és mégsem veszi át, Neked akkor is ki kell fizetni a postaköltséget és az Számodra már bukós lesz.

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#702) Füleske


Füleske
addikt

20k értékig start csomag , 20-50k között start plusz csomag , 50k felett bónusz , 100k felett extra kiegészítéssel. Ez sorrendben 1770 , 2100 , 3405 , 4705 Ft. Törékeny kezelés és az utánvét az árban van , ezek nélkül sem olcsóbb. 2 (start) vagy 1 nap (start plusz) időgarancia szintén az árban. Súly lényegtelen , 30kg a határ.
Ja és törékenyként máshogy nem is tudod feladni csak start/start plusz csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#703) tope


tope
addikt

Ehh, akkor elég drága ez így, sajna a postán ugyanezt mondták (3.405 Ft).

(#704) =HG=


=HG=
addikt

Köszönöm póstás kisasszony !! :R :R :C

(#705) canniball


canniball
nagyúr

Köszönöm a linket! :R

Jól értelmezem a Garantált kézbesítési idejű csomagok alapdíjba foglalt főbb szolgáltatásai részt: nincs súly/méret szerinti díjszabás, valamint az árban benne foglaltatik az értéknyilvánítás és az UV díja is (tehát ezekért nem kell plusz díjat fizetni)?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#706) Kassadin


Kassadin
addikt

Szia!

Kezdjük ott, utánvéttel nem adod fel, ha nem veszi át, akkor te fogod fizetni a postaköltséget, számodra ez nem lenne olyan jó dolog, úgy hiszem, főleg, hogy majd' 3kg-os a csomag és baromi messze van tőled, ahova viszik.

Amit Timocicu írt a csomagolásra, az nagyon jó ötlet.

Nem vagyok tisztában a futár/logisztikai cégek áraival, de nem lehet, hogy jobban járnál?

[ Szerkesztve ]

(#707) canniball


canniball
nagyúr

Valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#708) XaraX


XaraX
addikt

Gyakorlatilag igen.
20Kg-nál nem lehet nehezebb, három oldala nem haladhatja meg a 3 métert, ezen belül mindegy, mekkora.
Start csomag 20k-ig biztosított, start plusz 50k-ig.
Az utánvételi összeg hozzád való visszajuttatása ugyancsak benne van a díjban.

(#709) Füleske


Füleske
addikt

Igen , de az érték szerint vannak csoportok , lásd 702 - es hsz - em. UV , súly , méret , törékenység nem számít.
Xarax : postacsomag 20kg lehet , de a garantált idejű csomag 30kg.

[ Szerkesztve ]

(#710) canniball


canniball
nagyúr

Köszönöm urak!
Akkor ha jól értem 1 vagy 2 napon belül ott a csomag a címzettnél, ha probléma adódna (sérül, elvész stb.) akkor fizet a Posta és az UV díj benne van az árban; ergo elvileg nem lehet bukta. Ez nem hangzik rosszul.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#711) Füleske


Füleske
addikt

Igen. Törékenységet jelöld be mindenképp , ha már ingyen van.
A bukta csak ott lehet (UV - nál) , ha a címzett nem veszi át a csomagot. De ez nem a posta hibája.

(#712) smitya


smitya
újonc

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 3,6 kg súlyú csomagot szeretnék feladni utánvétellel az nekem menyibe kerülne?

(#713) Füleske


Füleske
addikt

1410 Ft , plusz az értéknyilvánítás , ha akarsz olyat. Milyen értékű a csomag ?

(#714) smitya


smitya
újonc

15 000 lenne az utánvét.

(#715) canniball


canniball
nagyúr

"Törékenységet jelöld be mindenképp , ha már ingyen van."
Tuti benne van az is az árban? A korábban linkelt táblázatban nem szerepel, csak "csomagban" a plusz szolgáltatások között.

Illetve még két dolog eszembe jutott:
1. Az értéknyilvánítás összege és a címzettől visszavárt öszeg eltérhet egymástól? Teszem azt (Start plusz csomagban) 30 ezret várok vissza de a "biztosítást" 35 ezerre kérem?
2. Ha netán sérült csomagolással érkezik meg a küldemény akkor a kézbesítő köteles megvárni a kibontást hogy a címzettel közösen állapítsák meg "belül" mi a helyzet?

"...ha a címzett nem veszi át a csomagot. De ez nem a posta hibája."
Ofkórsz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#716) XaraX


XaraX
addikt

Nincs benne.
Eltérhet.
Sérült csomagolás esetén ki sem viszik elvileg, a posta hivatalban van lehetőség átvizsgálásra.
A kézbesítő sosem várja meg, amíg Te kibontod, átnézed. (nem is engedi kibontani fizetés előtt.)
Ha ilyen igényed van, hivatali átvétellel lehetséges.

(#717) Füleske


Füleske
addikt

Az plusz 595 Ft. Érdemesebb lenne start csomagban feladnod , az csak 1770 Ft összesen. (és 2 napos időgarantált )

[ Szerkesztve ]

(#718) Füleske


Füleske
addikt

"Tuti benne van az is az árban? A korábban linkelt táblázatban nem szerepel, csak "csomagban" a plusz szolgáltatások között."

Igazad van , csak a plusz szolgáltatásoknál van ingyen , tehát ha mondjuk a start csomagra kérsz az értéke miatt Favorit kiegészítést , akkor mellé megkap(hat)od ingyen a törékenységet is.

(#719) canniball


canniball
nagyúr

"Sérült csomagolás esetén ki sem viszik elvileg, a posta hivatalban van lehetőség átvizsgálásra. ... Ha ilyen igényed van, hivatali átvétellel lehetséges."
Nem igényekről van szó, csak próbálok számolni a kockázati tényezőkkel, jó lenne ha a címzett sem járhatna rosszul. :) De ezek szerint ha esetleg sérül útközben a szajré akkor sem lehet nagy balhé, nem tudtam hogy ez az eljárás, köszönöm az infót!

Füleske!
Jó ötlet, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#720) btf


btf
aktív tag

Üdv.

Bp-ről Debrecenbe szeretnék feladni 2 normáltokos DVD-filmet ajánlva, elsőbbségivel.

A pk. mennyiből jönne ki?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#721) Füleske


Füleske
addikt

Súlytól függ. Tippre 250-500 gramm közötti , tehát 735 Ft.

(#722) capafog23


capafog23
őstag

300g-os csomag/doboz mennyibe kerülne belföldön?
Úgy szeretném hogy amikor a vevő átveszi akkor kifizesse az árut, és én megkapjam valahogy azt a pénzt. Bocs de nem értek hozzá.

(#723) localhost


localhost
Közösségépítő

Levélként is küldheted, csomagként is...
[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#724) Füleske


Füleske
addikt

Utánvétnek hívják amit akarsz.
Ajánlott levélként 945 Ft + az értéktől függő értéknyilvánítás . Csomagként 1410 Ft + az értéknyilvánítás.

[ Szerkesztve ]

(#725) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Szerintetek mennyi lenne a 3kg-os csomag feladása ami 10k értékű és utánvétes?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#726) Füleske


Füleske
addikt

1775 Ft csomagként , 1770 Ft start csomagként. A start csomag annyival jobb , hogy van rá 2 napos időgarancia.

(#727) capafog23


capafog23
őstag

Megkérdeztem rokont aki ilyen nagyobb dolgokat szokott postázni (nem telefon méretű, csak példa) és azt mondja hogy utánvéttel 2350Ft (plusz minusz 100 nem emlékszem pontosan).

Bocs, hogy itt értetlenkedek, de tényleg nagyon nem értek hozzá.
Mit számít az hogy ajánlott levélként vagy csomagként adom fel?

(#728) Füleske


Füleske
addikt

A 300g - os csomag nem tűnik nekem nagyobb dolognak , vagy nem teljesen értem mire írtad ezt válaszul... A 2350 Ft (plusz mínusz 100) az milyen értékű csomagra vonatkozott ? Mert nagyon nem mindegy az érték.
Ajánlott levélként a leveles postás viszi ki , csomagnál meg a csomagos. Más feladási lapot kell kitöltened. Neked kb. mindegy , talán a levelesnél annyi előnyöd van hogy nem dobnak rá egy 20kg - os másik csomagot...

(#729) capafog23


capafog23
őstag

300g-os az pl egy proci egy hűtővel, alaplap, meg hasonló dolgok mind saját dobozába vagy hasonlóba.
Mind 5-9k közötti értékű amiket küldenék.
Amire írtam a 2350-et az kb 20k-s küldemény.

(#730) hitman,


hitman,
őstag

:R :R
Hajszál pontos voltál! :DD :DD

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#731) Füleske


Füleske
addikt

Ok , 10.000 Ft - ig 365 Ft az értéknyilvánítás , tehát ajánlott levélként 1310 Ft , csomagként 1775 Ft egy 300 grammos pakk utánvételes feladási költsége.
20-30k közötti küldeménynél csomagként küldve 2380 Ft az utánvét , tehát úgy reális amit írtál.

(#732) hitman,


hitman,
őstag

Annyit még tudnál segíteni,hogy 1,5kg-os csomag utánvételesen elsőbbségivel ajánlva de csak 3-4k értékben mennyi lehet?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#733) capafog23


capafog23
őstag

Így most már érthető köszönöm még annyi kérdésem lenne hogyha a vevő átveszi a levelet/csomagot vagyis kifizeti akkor én a pénzhez hogy jutok hozzá? be kell mennem érte a postára kapok róla értesítést? vagy a posta ráutalja nekem számlaszámra?

(#734) localhost


localhost
Közösségépítő

LINK: A beszedett összeget a feladó részére rövid időn belül kézbesítjük vagy a megjelölt bankszámlára utaljuk.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#735) csillout


csillout
csendes tag

sziasztok!

ugyan nem kérdezte senki, de gondoltam megosztom tapasztalatom a postai csomagküldésről. én gyakran adok fel csomagot ajánlott levélként és utánvétes levélként (az is ajánlott). ennek hátránya, h 2 kiló alatt kell maradni, de általában sikerülni szokott, és kb 40x30x15 alatt nem nagyon kötnek bele a méretbe (hiába dobozba rakod, lehet levél).
értéknyilvánítást sose kérek.
ha elvesztik az ajánlott leveled a feladási díj 15szörösét fizetik vissza plusz a feladási díjat, szóval összesen 16x. szóval én át szoktam számolni, hogy megéri-e értéknyilvánítást kérni...

remélem hasznosak voltak tapasztalataim valakinek.. :)

(#736) capafog23


capafog23
őstag

Végignéztem az első 5 linket és sehol se volt konkrétan leírva.
De ha így van ahogy te írod, akkor köszönöm a választ. Gondolom feladásnál kell megadni a számlaszámot. A kapott pénzből a posta még levesz valamit?

(#737) localhost


localhost
Közösségépítő

(Az első linkben volt)

Azt, hogy a posta elkérje a címzettől a pénzt és elhozza neked -, azt ELŐRE kell kifizetned a feladáskor! Tehát Te azt mondod meg, mennyit hozzon neked (x) és ezért Te fizetsz y összeget.

[link]

Emailben
- általános ügyekben: ugyfelszolgalat@posta.hu

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#738) Füleske


Füleske
addikt

Ajánlott levélként elsőbbségivel utánvéttel 1635 Ft.
Csomagnál start csomag 2 nap időgaranciával 1770 Ft , start plusz csomag 1 nap időgaranciával 2100 Ft.

(#739) canniball


canniball
nagyúr

"...és kb 40x30x15 alatt nem nagyon kötnek bele a méretbe..."
Az ÁSZF azt írja:
"Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb."

"ha elvesztik az ajánlott leveled a feladási díj 15szörösét fizetik vissza plusz a feladási díjat, szóval összesen 16x."
Nekem ez új, köszi!

"Utánvétel
Postautalvány csatolása esetén 295 Ft-tal több, mint az azonos összegű postautalvány díja.
Készpénzutalási megbízás csatolása esetén 295 Ft (az átutalás díját a Posta a számlavezető bank részére számlázza)."

Jól értem a második mondatot: nekem 295Ft, az átutalás díját a számlavezető bankom fizeti a Postának?
Az első mondat számomra abszolút homályba vész, elmagyarázná valaki hogy mennyi is az annyi?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#740) localhost


localhost
Közösségépítő

Az a bizonyos első mondat tények nélkül - elvi síkon:
Ha én küldenék neked (rózsaszín) postautalványon neked mondjuk 10.000 Ft-ot, akkor pénzfeladáskor KB +500 Ft-ot kell fizetnem a postásnénininek az ablaknál, ez nekem tehát cca 10.500-ba fáj, míg Te kapsz 10.000 Ft-ot.
Az első mondathoz vissza, ha UTÁNVÉTELEZEL, akkor az érték alapján számított PÉNZHEZ TARTOZÓ díjon felül +295 Ft-ot fizetsz, ha postautalványon jön vissza a pénzed.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#741) canniball


canniball
nagyúr

Így már értem, köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#742) hitman,


hitman,
őstag

Mikor lehet kijelenteni hogy eltűnt egy csomag?

Egy nagy alaplap dobozt adtam fel szerda délben elsőbbségivel, ajánlva, levélként és 4000ft-os utánvételi összeggel!

Csütörtökön meg kellett volna érkeznie most meg péntek este van... :W

Ha sima csomag lenne nem izgulnék de az elsőbbséginél is lehet ekkora csúszás?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#743) canniball


canniball
nagyúr

Az elsőbbségi ha jól tudom nem befolyásolja hogy mikor ér oda az adott településre, csak annyi hogy amikor ott van akkor előreveszik a "kézbesítési listán".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#744) hitman,


hitman,
őstag

Na, ezt se hallottam még:.

Amúgy egy pici faluba vitték a cuccot, nem tudom hogy ez számít e manapság....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#745) localhost


localhost
Közösségépítő

Elsőbbségi:
Jogszabály írja elő, hogy az elsőbbségi jelzővel megjelölt levelek legalább 85%-át a következő munkanapon kézbesíteni kell.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#746) canniball


canniball
nagyúr

Nekem úgy rémlett anno ezt mondta a helyi postás a szüleimnek.
De tévedni emberi dolog - mondta a sün...
Nem állt szándékomban dezinformálni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#747) hitman,


hitman,
őstag

Ma délután érkezett meg a csomag! :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#748) localhost


localhost
Közösségépítő

15%

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#749) hitman,


hitman,
őstag

:DD :DD :DD

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#750) zsoca25


zsoca25
újonc

Hello!!!

Olyan késésem lenne,hogy 19kg-os csomagot menyibe kerül feladni?
Érték:35000ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.