Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv, egyszerű kérdés.
Kis borítékot hogyan tudok feladni utánvételes levélként?
Egy üvegfóliát adnék fel és utánvétellel fizetnének. Azt tudom hogy csomag esetén 1190+350.
Levélnél hogy van? Bankszámlára olcsóbb mint címre kérni az összeget?

[ Szerkesztve ]

(#8002) Dealer95 válasza anorche1 (#7999) üzenetére


Dealer95
őstag

Sima levél akár hetekig is úton tud lenni sajnos.

(#8003) BaLee válasza szzimo53 (#8001) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ajánlott levélnél is van utánvét kezelés de szerintem drágább, meg körülményesebb is mint csomagnál. Az ajánlott leveles nyomtatványon van utánvét cella, de kell hozzá még 1 nyomtatványt is tölteni.

(#8004) djhalasz


djhalasz
tag

Sziasztok
Nem ajánlva elsőbbségivel adtam fel egy levelet, amiben egy SSD van.
Kettő napja semmi hír róla, a feladó várja, ráadásul nem is messze csak 100km.
Kezdhetek aggódni?
Mit tudok csinálni ha nem érkezik meg hozzá?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8005) TaaT válasza djhalasz (#8004) üzenetére


TaaT
veterán

"Kezdhetek aggódni?"

Elsőbbségi levélnek max 3 munkanap kell. :)

"Mit tudok csinálni ha nem érkezik meg hozzá?"

Levonod a konzekvenciát, simán nem küldünk semmit. De legalább spóroltál 295ft-ot.

Give them hell Ukraine!

(#8006) 8zabi válasza djhalasz (#8004) üzenetére


8zabi
őstag

a címzett megbízható? elhiszed hogy tényleg nem érkezett meg?

(#8007) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok.

Kaptam egy emailt amiben ezt írták

"Könyvelt, ajánlott, elsőbbségi, tértivevényes postai küldemény azonosító: RL76800099155197 "

Ha a levélnek van már azonosítója akkor tutira feladták a postán? Másként hogyan generálnának neki azonosítószámot?

Köszönöm

(#8008) Anonymusxx válasza AsusBoy (#8007) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Ez mit jelent?:

At parcel delivery centre.
Not forwarded on the inbound day.

(#8009) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Kínából, ebay-en keresztül rendeltem egy blu-ray írót, amely 12-én Budapestre is ért (6-án adták fel), és azóta Budán dekkol a csomag. Milyen lehetőségeim vannak kideríteni, hogy mi történik a csomaggal?

Köszönöm.

(#8010) Khelben válasza djhalasz (#8004) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmit nem tudsz csinálni. Legközelebb ajánlottan add fel. Ha meg is kapta a címzett, ő is simán letagadhatja.

(#8011) agroman válasza Valdez (#8009) üzenetére


agroman
senior tag

milyen postai szolgaltato intezi a csomagodat?

------

(#8012) Marti1988


Marti1988
újonc

Sziasztok! :B
Emag PostaPont rendelésem volt, ma hajnalban megérkezett a kért postára, és "beérkezés feldolgozásra" a státusz.
Szerintetek ha megyek, így is kiadják? Volt már így valakinek?
Köszönöm a segítséget! :R

(#8013) TaaT


TaaT
veterán

Az Amazon-nál (.de) nem viccelnek, kedd 18óra után leadtam a rendelést, csütörtök ebéd után már csengetett a futár, és ez még csak nem is express volt :Y :C

Give them hell Ukraine!

(#8014) Valdez válasza agroman (#8011) üzenetére


Valdez
őstag

Szia!

Az ebay eladó nekem a dhl trackert adta meg: [link]
Ez pedig a csomag azonosító: RS280692847DE

(#8015) agroman válasza Valdez (#8014) üzenetére


agroman
senior tag

a posta hu szerint 17-en foglalkoztak vele utoljara, de meg nem kerult atadasra..
meg az is lehet hogy vamolasra var...ha nagyobb erteku akkor szamithatsz ra.

------

(#8016) Valdez válasza agroman (#8015) üzenetére


Valdez
őstag

22ezret fizettem érte, pk-val együtt. Vámkezelés esetén mi a teendő?

(#8017) agroman válasza Valdez (#8016) üzenetére


agroman
senior tag

vagy emailben vagy levelben ertesitenek..
itt is olvashatsz a vamproceduratol (pontosabban afa)

------

(#8018) Valdez válasza agroman (#8017) üzenetére


Valdez
őstag

Hu köszönöm, igaz, most éppen ittam kicsit, úgy értem haza, de nekem ez elég bonyolultnak tűnik. Tehát nekem kellene egy dokumentumot kitölteni és elküldeni valamelyik éppen élő e-mail címre, hogy egyáltalán kihozzák a cuccot és még fizessek is rá, ellenkező esetben ki se hozzák?
Csak mert ha akartak volna értesíteni, gondolom már megtették volna..?

Vasárnap fogom tudni komolyabban elolvasni. Köszönöm.

(#8019) Dealer95 válasza Valdez (#8018) üzenetére


Dealer95
őstag

Gyorsabb a folyamat, ha előre dolgozol, mintha megvárod hogy küldjék a levelet.

(#8020) Starboard


Starboard
csendes tag

Üdv.

Németországból , magánszemélytől érkező csomag esetén, ha utánvétel fizetek, mire számíthatok?
Ki intézi a Magyar Posta?
Euróban fizetek, vagy forintban?

Köszi a segítséget.

(#8021) azbest


azbest
félisten

Szombaton, nem regisztrált külföldi levélküldemény postai átvételekor kockás füzetbe húzták a strigulát, hogy "közönséges" értesítős hány darab volt. Vajon most megint mi jár a posta vezetőségének beteg fejecskéjében, mivel akarják tovább csűrni-csavarni a dolgokat, hogy pénzt sajtoljanak ki belőlünk...

(#8022) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis segítség kellene :R

Szombaton neten mobilról vaterafutar.hu oldalon kitöltöttem egy csomag feladásához szükséges nyomtatványt, majd rá is nyomtam, hogy oké.

Ma szembesültem vele, hogy feltehetőleg a háznál történő feladás volt bepipálva, viszont én így nem szeretném feladni a csomagot.

Van valami teendőm ,vagy csak simán nem adom fel a csomagot , ha jön az MPL-es? :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8023) Fancy-boy válasza Graphics (#8022) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyszerűen felhívod az MPL ügyfélszolgálatot és lemondod a szállítást.
Ennyit igazán megtehetsz, hogy ne furikázzon feleslegesen a futár.

(#8024) Valdez válasza Dealer95 (#8019) üzenetére


Valdez
őstag

Közben megjött tegnap a csomag, mindenféle intézkedés nélkül, csak kicsit sokat kellett várni rá.
Persze hétfőn felhívtam őket, hogy utánaérdeklődjek, akkor azt mondták nincs teendő, már Székesfehérvári központban van.
Köszönöm a segítségeteket :R

(#8025) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Mostani esetben fel kellene adnom egy pólót, nem szeretnék 1,5kt fizetni az MPL ért, ha belegyömöszölöm a nagyobb borítékok egyikébe az még feladható ajánlott levélként?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8026) Valdez válasza K1nG HuNp (#8025) üzenetére


Valdez
őstag

Amennyiben A4-es borítékban adod fel és a magassága nem több mint 2 cm, úgy elmegy levélként. Ha viszont nagyobb borítékban adod fel, vagy a magassága több mint 2cm, úgy csomagként veszik fel. Ha jól tudom :)

(#8027) K1nG HuNp válasza Valdez (#8026) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

GLS vagy más nagyobb, megbízható cégek is 1500 körüli áron dolgoznak:?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8028) Dealer95 válasza K1nG HuNp (#8027) üzenetére


Dealer95
őstag

Igen.

Házhoz az MPL 1190 Ft-ért a legolcsóbb kb.

(#8029) azbest válasza Valdez (#8026) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk tippre szépen hajtogatva még bele is férhet neki :D csak lehet kell valami plusz összetűzés, esetleg vékony kartonlap belehajtogatás, mint a boltiban, hogy ne gyűrődjön össze, ha oldalára ejtik, mert akkor vastagabb lesz és nem viszik ki :D

[ Szerkesztve ]

(#8030) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Amerikából rendeltem néhány apróbb alkatrészt és kaptam értesítést az MPL-től, hogy vámeljárás alá került a csomagom.
Nem szívesen fizetek nekik 3.000,-Forintot, de azt látom, hogy ha saját magam megyek be a NAV-hoz és intézem el, akkor is kérnek 1.100,-Ft "közvetítési díjat"? Tulajdonképpen 1900,-Ft a kényelmi díja annak, hogy nem kell sorban álljak a hatósági irodában?

Tehát nincs olyan megoldás, hogy NAV-on kívül ezeknek a lókötőknek ne kelljen fizessek? :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8031) K1nG HuNp válasza Darko_addict (#8030) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nekem UPSel volt ez amerikai csomagnal. Vagy az UPSnek fizettem 4 ezret és akkor mindent megcsináltak vagy ingyen csináltak annyit, hogy kitöltötték a navos nyomtatványt és nekem elküldték a határozatot ami alapján nekem saját kezüleg kellett utalgatni.

Szerintem a postánál is van kevésbé kényelmesebb, de olcsóbb megoldás

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8032) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, mert teljesen össze vagyok már keveredve, hogy akkor most mit hogyan is kéne csinálnom.
:F

Egy processzort szeretnék feladni kis méretű dobozban 10x8x7cm max: 500g a súlya, és a vevő utánvétellel szeretné nekem kifizetni, utalni nem tud.

Most milyen opciókat kellene választanom, hogy biztosan a vevő kezébe kerüljön a csomag és természetesen én is megkapjam a pénzem, továbbá csomag feladás díja a vevőt terhelje.

Próbálom ezt az MPL futár dolgot értelmezni, de teljesen össze vagyok most keveredve.

Köszönöm a segítséget.
üdv.
Tibi

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#8033) Darko_addict válasza mtibusz (#8032) üzenetére


Darko_addict
őstag

Múltkor megjártam én is, volt egy 100 grammos csomagom (speckó kábel) és utánvéttel akartam feladni. Mivel 5 cm-nél magasabb volt, levélként nem lehetett feladni... Az üzleti csomagot kellett volna válasszam, 2100+,-Ft-ért. Nevetséges.

-> [wwww.vaterafutar.hu] - Jobban jársz, ha itt rendeled meg az MPL szolgáltatást. Ugyanaz a kettő. Ugyanúgy postán kell feladni és ugyanúgy a Posta viszi ki, csak olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8034) mtibusz válasza Darko_addict (#8033) üzenetére


mtibusz
tag

Köszönöm az infót.

Ezt eddig nem ismertem. :)

Tehát akkor az én estemben akkor 1190Ft + 690 Ft = 1880 Ft lesz az untánvétes csomag díja
amit a számlámra fog a posta utalni ?

Az Utánvételi összeg-hez akkor a proci értéke + 1880 ft-ot írjam ?
Jól értelmezem ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#8035) Darko_addict válasza mtibusz (#8034) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen, így lesz. Az egyik mezőben megadott szlaszámra fogja utalni neked.
Utánvételi összeg is úgy adódik össze, ahogy írtad; termék + vevőre hárított PK.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8036) mtibusz válasza Darko_addict (#8035) üzenetére


mtibusz
tag

Úgy néz ki minden rendbe, sikerült kinyomtatni a címiratot is. :K

Most már csak az kell,,,nehogy menet közbe elkallódjon, illetve én is majd valamikor megkapjam az utánvétes pénzt.

Gondolom ezzel nem szokott gond lenni ?

Ja és meg egyszer köszönöm a segítséget. :K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#8037) K1nG HuNp válasza mtibusz (#8036) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

utóbbival nem, ha van nyomkövetés akkor az előbbivel sem

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8038) mtibusz válasza K1nG HuNp (#8037) üzenetére


mtibusz
tag

Köszönöm.

Mindig tanul az ember ... :K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#8039) agroman válasza mtibusz (#8036) üzenetére


agroman
senior tag

az atvetel utani munkanapon szokott megerkezni..max. a kovetkezon.

------

(#8040) optikus válasza agroman (#8039) üzenetére


optikus
senior tag

ha atveszik... mert az ilyen nem utalos emberek szoktak meggondolni magukat es akkor bukta a postakoltseg.

Buy books not gear.

(#8041) TaaT válasza optikus (#8040) üzenetére


TaaT
veterán

Erre jó az utánvétes Jófogás Házhozszállítás. ;) Most már csak ezzel küldök utánvétes csomagot. MPL-el ez kb 2000ft mínusz lett volna, így viszont 1ft-omba nem került az akció. :)

Give them hell Ukraine!

(#8042) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Szép estét!
Nekem egy szimpla kérdésem lenne. Szeretnék küldeni belföldre nagyalakú A/4-es borítékban egy színesben kinyomtatott képet, ami laminálva van. Sima levélként menne elsőbbségi matricával. Nem tudom, hogy a szállítás közben ezeket a leveleket miként pakolják, ezért valamilyen formában jeleznem kellene a borítékon, hogy ne hajtsák össze. Ezt milyen módon kell feltüntetni illetve lehetőség van-e erre egyáltalán a postánál?
Köszönöm előre is!

(#8043) Flashcash válasza Mr.Pentele (#8042) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem csak megvédeni tudod mindkét oldalon egy-egy kivágott kartonlappal meg egy nagyobb borítékkal.

(#8044) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Feladtam egy utánvétes csomagot amit át is vettek. Mikor utalja a Posta a beszedett összeget?

[ Szerkesztve ]

(#8045) Dealer95 válasza -secret- (#8044) üzenetére


Dealer95
őstag

Max 2-3 munkanap általában :)

(#8046) TaaT válasza -secret- (#8044) üzenetére


TaaT
veterán

Holnap.

Give them hell Ukraine!

(#8047) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Köszi!

(#8048) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, jelenleg mi a legolcsóbb módja, hogy elküldjek egy kb 500 gramm tömegű kb fél laptop terjedelmű csomagot? Úgy tudom már levélként nem lehet ekkora tárgyat küldeni. Ez kb 20x10x5cm.

Sajnos ilyen foxpost meg csomag automaták kizárva, kisvárosban lakik az illető.

(#8049) -secret- válasza kmisi99 (#8048) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vaterafutár -> MPL

(#8050) azbest


azbest
félisten

Ehhe... közeli kispostán most épp kiszolgálási sebesség mérés van. Egy dedikált néni beállt az ajtóba egy sorszámadó géppel. Az ablakoknál most 3-4 alkalmazott dolgozik és bepötyögi a számokat. Csodálatos módon így 5 másodpercen belül sorra lehet kerülni. Nem kínáltak csokit és sorsjegyet, biztosítást, biztos elfogyott.

Amúgy, normál hétköznapokon, amikor nem mérik, akkor 1 ügyintéző látható az épületben és esetenként 20-30 perc mire sikerül odakerülni. Hofi nagy tudós volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.