Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) ProdyG válasza Füleske (#1049) üzenetére


ProdyG
senior tag

egyik sem ajánlott levél volt...
nálam van mindkét papírból 1-1 példány. egyik és másik:

1. kísérőlevél belföldi postacsomaghoz
2. kísérőokirat időgarantált csomaghoz

ahogy én látom, az időgarantált téma a drágább megoldás, erre beszéltek rá ma. de mindkettőben meg lehet adni értékbiztosítást, és mindkettőben 20 ezret adtam meg.
a mai időgarantált cucc 1770ft volt, a múltkor a másik pedig 1400 körül. ma reggel vittem a nőcinek az olcsóbbik verziójú lapot kitöltve, erre azt mondta, hogy olyat nem lehet, csak időgarantáltan... szerintem kamuzott...

(#1052) Füleske válasza ProdyG (#1051) üzenetére


Füleske
addikt

Ez így sehogy sem jön össze. A sima postacsomag 1710 Ft , az időgarantált meg 1770 Ft. 20 ezer Ft - os értéknél , utánvét nélkül.
Sima csomagot meg nem értem miért nem engedte feladni , ha semmi extrát nem kértél. (pl. törékenyként nem tudod sima csomagként feladni)

(#1053) ProdyG válasza Füleske (#1052) üzenetére


ProdyG
senior tag

egyetlen extrát kértem, a 20k-s értékbiztosítást. erre mondta, hogy akkor nem ez kell, hanem a másik...
amúgy múltkor az 1400ft körüli megoldás a sima standard postai csomag volt, ami alapból 1150ft, csak az ki volt egészítve értékbiztosítással. viszont az 1400ft tényleg kevésnek tűnik, lehet valamit elnéztek, vagy nem tudom, de nem fizettem 1700-at akkor, az biztos...
vagy esetleg az lehetett, hogy csak 10 ezer volt az értékbiztosítás, nem 20, és emiatt olcsóbb volt (bár én határozottan 20 ezerre emlékszem).

(#1054) Füleske válasza ProdyG (#1053) üzenetére


Füleske
addikt

A sima csomag 10k - ig már közelebb van , az 1470 Ft.
A postai alkalmazott hozzáértése meg : :U Akármennyi értéknél feladhatod sima csomagnak , maximum nem éri meg.

(#1055) ProdyG válasza Füleske (#1054) üzenetére


ProdyG
senior tag

lehet nem fogalmaztam pontosan, nem azt mondta végülis ma reggel a postás, hogy úgy nem adhatom fel, hanem hogy a másikat ajánlja, és azzal jobban járok. csak én ezt azért vettem kamunak, mert előzőleg 1400-at fizettem, ez meg 1770 volt. de így akkor most már tiszta a dolog. a mai nőci 20 ezer ft-os értékbiztosítás mellett jó tippet adott.
a múltkor meg 10 ezer ft-os értékre számlázott a postás (pedig a lapon 20 ezer szerepelt szerintem).
tanulság: 10 ezer ft-ig megvagyunk 1500 alatt, afölött meg ~1700ft.
köszi a segítséget.

(#1056) ProdyG válasza ProdyG (#1055) üzenetére


ProdyG
senior tag

mondjuk szerintem egy 10 ezres csomaggal is ugyanúgy bánnak, mint egy 20 ezressel. lehet nem éri meg magasabb értékbiztosítást kérni...

(#1057) Füleske válasza ProdyG (#1056) üzenetére


Füleske
addikt

Az értékbiztosítás nem arra vonatkozik hogy hogyan bánnak vele. :N
Hanem hogy Te mennyit kapsz ha elveszik / ellopják / megsemmisül.

(#1058) ProdyG válasza Füleske (#1057) üzenetére


ProdyG
senior tag

igen tudom, de szerintem nem vész csak úgy el egy 10 ezres csomag sem :)
nagyon sokat postáztam már, de még sosem veszett el semmi. persze lehet csak szerencsés vagyok, mert hallottam már sztorikat...

(#1059) raziel01


raziel01
veterán

Monitort kéne feladnom(TFT), gyári doboza megvan.
Most az úgy jó, hogy van itthon ez a zöld feladóvevény amivel ajánlott levelet szoktam feladni? Ott bejelölöm, hogy csomag meg ráírom, hogy értéknyilvánítás 30000 Ft?
Sosem adtam még fel levélen kívül mást.

(#1060) Füleske válasza raziel01 (#1059) üzenetére


Füleske
addikt

Nem jó. Utánvétet , törékeny kezelést nem akarsz ? Mondjuk 30k - nál amúgy sem drágább időgarantált csomagként feladni. Start + favorit 2090 Ft (lehet törékeny és utánvétes is , 50k - ig lehet értékbiztosítani , 2 munkanapos időgarantált) , sima csomag 30k - ra 2085 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#1061) raziel01 válasza Füleske (#1060) üzenetére


raziel01
veterán

Előre utalna a vevő.
Start plusz favorit igénylésének mi a menete? Milyen feladó lapot kéne kérni a postán?

(#1062) Füleske válasza raziel01 (#1061) üzenetére


Füleske
addikt

"kísérőokirat időgarantált csomaghoz" - ez kell , ilyen : [link]

Neked a sima start és alul a favorit kiegészítés kell. Meg a törékenyt x - eld oldalt. A többi azt hiszem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#1063) raziel01 válasza Füleske (#1062) üzenetére


raziel01
veterán

Ezt ki lehet nyomtatni és elfogadják vagy kérjek a postán?

csomagolás: kartondoboz?
tartalom: beírjam, hogy monitor?

[ Szerkesztve ]

(#1064) Füleske válasza raziel01 (#1063) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem kérj a postán mert több oldala is van : [link]
Én legalábbis mindig kértem.

Doboz. Monitor.

[ Szerkesztve ]

(#1065) raziel01 válasza Füleske (#1064) üzenetére


raziel01
veterán

Az úgy jó, hogy belerakom a gyári dobozba aztán körbetekerem ragasztószalaggal? Szóval nem rakok egy újságréteget a doboz fölé úgyis rá lesz írva, hogy monitor, felesleges takargatni.

[ Szerkesztve ]

(#1066) Füleske válasza raziel01 (#1065) üzenetére


Füleske
addikt

Jó lesz.

(#1067) raziel01


raziel01
veterán

Voltam a postán kaptam ilyen időgarantált kisérőokiratot de ennek 3 oldala van.
Mind a 3-at töltsem ki?
A lap alsó felét meg a posta tölti ki úgyhogy mind a 3 lapra ráírom a feladót meg a címzettet és vihetem a postára? Majd ők ráragasszák gondolom.

(#1068) raziel01 válasza raziel01 (#1067) üzenetére


raziel01
veterán

Közbe rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem, átmásolja magát. :D
Reggel annyira rohannom kellett suliba, hogy nem volt időm se rendesen megnézni. :D

(#1069) raziel01 válasza raziel01 (#1068) üzenetére


raziel01
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#1070) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali!

Mennyibe kerül most egy 3-4 Kg-os ajánlott csomag feladása 50 ezerig érték biztosítva? Vagy ha 20 ezer alatt is lehet az is jó lenne.

Vagy 1 éve nem adtam fel ilyet így nem tudom most az árakat, posta oldalán nem kaptam egyértelmű választ erre.

(#1071) raziel01 válasza B-L-A-C-K (#1070) üzenetére


raziel01
veterán

Van az időgarantált csomag.
Start plusz favorit kiegészítés.
50 ezer Ft-ig biztosítják, törékenyként kezelik. 2385 Ft és 1 nap alatt odaér.

Meg lehet sima csomagként 1115+595 Ft és 20 ezer Ft-ig értékbiztosított.
Csomag alapból ajánlott. De ez 2-3 nap mire megkapja.

(#1072) B-L-A-C-K válasza raziel01 (#1071) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Köszi a gyors választ, és ezt a sima csomagos dolgot 1115+595-öshöz milyen papírt kell kitölteni, ugyan azt a zöldet? (erre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#1073) raziel01 válasza B-L-A-C-K (#1072) üzenetére


raziel01
veterán

A sima csomaghoz elég a kicsi zöld.
[link]
Beikszeled, hogy értéknyilvánítás meg mellé, hogy 20000 Ft. Meg csomag mellé X.

(#1074) B-L-A-C-K válasza raziel01 (#1073) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#1075) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Utánvét összegének az értesítőjét beszokták dobni a postaládába? És kérnek személyit a pénz átvételénél, ha postára megyek érte? Mert ilyenkor már meg szokott érkezni (3 napja vették át a csomagot), de semmi pénz. Ugye az nem történhet meg, hogy a postaládát kinyitották, és valaki kiváltotta helyettem a pénzt? (ezért kérdezem, hogy kérnek e személyit)

Tárgytalan, most hozta a postás :)

[ Szerkesztve ]

(#1076) Livius


Livius
őstag

Egy (30x25) cm-es alaplapot szeretnék feladni levélként. Tömege jóval 2kg alatt lesz. Egy közel ilyen méretű dobozban még feladható majd levélként a postán?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1077) raziel01 válasza Livius (#1076) üzenetére


raziel01
veterán

Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900
mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.
Szóval bőven benne vagy. Nyugodtan add fel levélként.

(#1078) Fecogame válasza Livius (#1076) üzenetére


Fecogame
veterán

Postázhatod levélként.

Én még a vadabb korszakomban az alaplapokat csak beleraktam egy buborékos borítékba, és úgy adtam fel ;]

Ma már jobban csinálom... Sima borítékban küldöm el őket :DDD

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1079) Füleske válasza Fecogame (#1078) üzenetére


Füleske
addikt

Alaplapot én már adtam fel levélként a dobozában. Az is simán elment.

(#1080) totyak


totyak
aktív tag

Alaplapot szeretnék postázni. Nincs meg a saját doboza, egy sima dobozban postáznám.

Doboz méretei: 34cm hosszú, 20cm széles, 10 cm magas

Az egész pakk kevesebb lenne, mint 2kg. Ugye jól tudom, hogy így mehet ajánlott levélként, nem kell csomagként küldenem? illetve másik kérdésem, hogy, ha a doboz sima karton színű, akkor muszáj becsomagolni, vagy leragasztom alaposan és magára a dobozta is címezhetek?

Köszönöm

(#1081) raziel01 válasza totyak (#1080) üzenetére


raziel01
veterán

Pont ezt beszéltük, csak pár hszt kellett volna visszaolvasnod.
Mehet ajánlott levélként. Nem muszáj becsomagolni. Azért egy fehér lapot rakhatsz rá és arra írhatod a címadatokat.

(#1082) Füleske válasza totyak (#1080) üzenetére


Füleske
addikt

Az első kérdést most tárgyaltuk ki . Amúgy igen.
Nem muszáj becsomagolni. A dobozra is címezhetsz , lehetőleg filccel hogy a barna papíron lássák is hogy rá van írva valami.

(#1083) totyak válasza raziel01 (#1081) üzenetére


totyak
aktív tag

Elnézést, nem olvastam vissza. Ki gondolta, hogy egyazon napon másnak is ugyan az a problémája, mint nekem.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat, legközelebb figyelni fogok.

(#1084) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

Egy ATX alaplapot dobozostul, minden tartozékával mennyiért lehet elpostázni?

(#1085) raziel01 válasza labuwx (#1084) üzenetére


raziel01
veterán

lol
Mi van ma? :D
Nem tudom mennyi a súlya de max 1080 Ft lehet ha 750g és 2kg között van.

(#1086) szamovar


szamovar
tag

Sziasztok!
Olvasgatom a postai díjszabásokat, de nem tudom melyik mellett döntsek hosszútávon. :U
Webáruházhoz szeretnék megadni postai szállítási díjakat minél olcsóbban. Ruházati termékekről van szó, alapvetően póló, pulóver. A szállítást kizárólag utánvéttel kívánom intézni. Csomagként 1115ft a standard+utánvét(ez nem tiszta, 295 Ft a vége?) tűnik a legolcsóbbnak. Jól látom?
Üdv :R

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#1087) Fecogame válasza szamovar (#1086) üzenetére


Fecogame
veterán

Futárcéggel szerződés? Így 990-ért tudnál minden csomagot feladni, plusz megbízhatóbb is.

Más: A postai dolgozók hogyan kapják meg a fizetésüket? Átlagolják az országos bevételt és ezt osztják el az összes dolgozó között, vagy postánként van a fizetés, teljesítmény alapon?

Valamint ha én kapok egy levelet/csomagot, abból kap-e fizetést az itteni dolgozó, illetve ha a helyi postán adok fel valamit, abból kap-e. Erre lennék kíváncsi. :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1088) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bocsi a "hülye kérdésér", de nem igazodok ki a díjtáblázaton - [link]. Egy levelet szeretnék feladni, 1500 forint utánvételi értékkel és elsőbbségiként. Az elsőbbségi díja 280 forint, de az utánvételé mennyi?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1089) RAiN91 válasza mobal (#1088) üzenetére


RAiN91
őstag

Szia
Én az utánvétes dolgokat Start csomagként szoktam feladni, ami 1770 Ft. Levélként viszont nem tudom van-e ilyen.

(#1090) attika89


attika89
senior tag

Üdv!

Kínába szeretnék feladni egy kis méretű csomagot (töltőtoll hegy, de ez mellékes) levélként és arra lennék kíváncsi, hogy mikor lesz követhető, azaz mikor kapok követési számot (tracking number)?

Elég csak elsőbbségivel, sima priority, vagy ajánlottan kell ahhoz feladni?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1091) adster


adster
tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt visszafelé, meg a Posta honlapját is bogarászom már egy ideje, de gondoltam azért megkérdezem már itt is.

Tehát lenne egy csomag, egy PC-s hangfalszett, amit standard postai csomagként (előre utalás után) szerettem volna feladni, melynek díja 1.115 Ft lenne.
Felvetődött azonban a kérdés, hogy utánvéttel nem lehetne-e postáznom.

Ezen az utánvétes dolgon kicsit azonban megakadtam, mert még soha nem csináltam ilyet.
Azt felfogtam, hogy még egyéb költségek jönnek be a képbe, de az 5. sz. függelék azt írja, hogy "postautalvány csatolása esetén 295 Ft és összegtől függően további" pénzek lesznek felszámítva, míg készpénzátutalási megbízásnál csak a 295 Ft-ról szól, további díjakat nem sorol... bár az utóbbinak a működési elvét sem igazán értem.

Olvastam még erről a Start csomagról is, ami alapból 1.770 Ft és ha minden igaz, az magában foglal pár különszolgáltatást - tehát az utánvétet is esetleg?

A lényeg tehát az lenne, hogy a hivatkozott cikket hogy érné meg a legjobban küldeni, ha utánvétről lenne szó?

Előre is köszönöm!

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#1092) attika89 válasza adster (#1091) üzenetére


attika89
senior tag

A Postai tarifatábla szerint a Start csomag tartalma: 2 munkanapos időgarancia; utánvétel, értéknyilvánítás 20e ft-ig; nyomonkövetés.
1770.-

Standard csomagként, utánvéttel (10e Ft-ig) 2100.-

Persze teljesen biztosat, majd a postán mondanak

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1093) malagutif122


malagutif122
tag

standard csomagot lehet postán maradó csomagnak küldeni?
ja és ha rá irom az értéket amenyi az ára a cucnak ami bene van
arról adnak nekem másolat papirt mint az utánvételesnél??

(#1094) mefistofeles

Skacok ha levélnél (2 kg)nehezebb a cucc akkor szerintem a leg olcsóbb és kényelmesebb az MPL (Magyar Posta Logisztika) Én már küldtem velük és tuti! Egy csomagot 5 kg-ig háztól-házig! :Y 1020 ft ért visznek el! Ebben az árban 50000 ft-ig az értékbiztosítás is benne van!!!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1095) Timocicu válasza malagutif122 (#1093) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Gondolom, hogy igen ..., bár én még úgy nem küldtem, viszont vettem már úgy át ...

Ha ráírod az értéket és túllépi az általuk meghatározott, tudomásom szerint 20.000-ft-ot, akkor az felárral jár ugye, de amennyiben bármi történik a küldeménnyel az Általad meghatározott érték után térítenek. A csomagfeladó eredeti példányát kapod meg. Szv és tapasztalatom szerint ... :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1096) Fecogame válasza mefistofeles (#1094) üzenetére


Fecogame
veterán

Wáó... És ezt hol lehet megrendelni? Vagy a postán kell szólni? Hogyan működik?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1097) Timocicu válasza Fecogame (#1096) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ahogy nézem nem minden városban lehet igénybe venni ... :( MPL

De a további hasznos tudnivalók-nál ezt is megtalálod ... :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1098) Fecogame válasza Timocicu (#1097) üzenetére


Fecogame
veterán

Sőt, ahogy nézem csak BP-n érvényes ez az ajánlat... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1099) mefistofeles válasza Fecogame (#1098) üzenetére

Téves... Én Szombathelyi vagyok és tőlem éppen ma visznek el egy csomagot........ Minden nagyobb településen házhoz is viszik vagy (de akkor csak valami 850 ft!) ha kisseb település akkor a postán lehet átvenni! Ki sem kell mozdulni, otthonról kitöltesz egy űrlapot, egy A4 es lapot kinyomtatsz és leadod a rendelést. Aztán csak várod az autót a fotelből... Ha jól tudom a 15 óráig feladott megrendeléseket másnap el is viszik!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1100) mefistofeles válasza mefistofeles (#1099) üzenetére

BOCSÁNAT GYEREKEK LEHET! HOGY MEGVEZETTELEK TITEKET!!!! :R
Ahogy néztem az általam leírt feltételek csak Vaterás cuccokra érvényesek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.