Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) #90933760 válasza kiss8671 (#1900) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor viszont a feladási díj 16x vagy mennyi lehet a kártérítés ami szintén 50k körül van. Nem tudom pontosan.

(#1902) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Azt megtudnátok mondani hogy a
USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service
ként feladott csomag
LM************US számmal
végig követhető lesz vagy csak az USA-ban?

(#1903) Danex


Danex
addikt

Hello, vissza kell küldenem határidős feladással egy kisebb csomagot kínába, az egész belefért egy nagyobb buborékos levélbe.

A kérdésem az, hogy név nélkül fel lehet adni a csomagot? Mert csak lakcímet kaptam. :F

(#1904) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ajánlott postakész borítékra lehet kérni elsőbbségi szolgáltatást?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1905) netseft válasza anonymus89 (#1904) üzenetére


netseft
aktív tag

Igen.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1906) anonymus89 válasza netseft (#1905) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm, akkor így fogom kérni.
Esetleg azt nem tudod mennyibe kerül rá?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1907) netseft válasza anonymus89 (#1906) üzenetére


netseft
aktív tag

Vagy egy fix díjat számolnak fel, vagy súlyarányosan, nem tudom pontosan.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1908) Free04


Free04
tag

Üdv!

Alaplapot(matx) és vga-t(gtx460) mivel érdemes feladni? Előre utalnak, nem kell utánvét és az értéke nem haladja meg az 50 ezer forintot.
MPL-t néztem 5kg-ig 1190ft. Erre jön még rá valami, vagy érdemes valami extrát kérni?Egyáltalán jó ez?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1909) hidroponi válasza Free04 (#1908) üzenetére


hidroponi
aktív tag

erdemes meg erteknyilvanitast is kerni ilyen erteku cuccnal.

(#1910) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy RAM modult szeretnék postázni, levélben, ajánlottként és utánvétellel.

BELFÖLDI POSTAI DÍJAK - 2013. július 1-jétôl
Hova a francba tüntek ezek az árak a levélhez? Májusban még simán voltak! :F
- Ajánlott – levélszekrény útján nem kézbesíthetô
- Utánvétel

Még a Belföldi levél díj kalkulátor se megy. :O

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1911) ArGab


ArGab
őstag

Nem tudja valaki mit jelent China Postnál a "Final delivery"? A címzett szerint még nem kapták meg.
Nem mellesleg a magyar postai nyomkövető azóta nem tud róla semmit hogy elhagyta az országot. :((

[ Szerkesztve ]

(#1912) hidroponi válasza Livius (#1910) üzenetére


hidroponi
aktív tag

utanvet jelszo : fizetest koveto kezbesites. LNK megszunt, cserebe az ajanlott csak szigszam megadasa eseten adjak oda.

(#1913) Livius válasza hidroponi (#1912) üzenetére


Livius
őstag

És ez most komoly? Hol élnek ezek?
Fizetést követô kézbesítés
50 g-ig fizetést követô kézbesítés lappal: 1 785 HUF

Ebben a levél nem elsőbbségi díja és az ajánlott 250 HUF-os díj benne van? Vagy ezeket is még fizetni kéne erre pluszba?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1914) Fancy-boy válasza Livius (#1910) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pontosan mi a probléma? Az árak ott vannak, jó az a link.

(#1915) #90933760 válasza Livius (#1913) üzenetére


#90933760
törölt tag

ajanlott levelbe utanvettel ne add fel, mert 2570 Ft ha jol remlik. hozza kell meg adni azokat is, nincs benne.

Mpl uzleti csomagba add fel, hazhoz szallitva, 2 munkanappal es 20000 Ftig utanvettel 1990 a feladas.

[ Szerkesztve ]

(#1916) Livius válasza #90933760 (#1915) üzenetére


Livius
őstag

Egy 3000 HUF-os RAM-ot ennyiért senki se fog postáztatani. Olyan vevő nem igen van aki több mint az ár 50%-val rá fog nekem fizetni a postára. Szép ez az egész, menjenek a jó.... ba. :W Fél éve még 1000 HUF ból azt küldtem utánvételbe levélként amit akartam, és nagyon remekül működött.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1917) toki87


toki87
tag

Sziasztok!

Egy 250g levelet akarok feladni utánvéttel. Mit kell kitölteni hozzá és mennyibe fog kerülni tételesen lebontva? Pl. kell utalvány ha átutalást kérek?

(#1918) Livius válasza toki87 (#1917) üzenetére


Livius
őstag

Felejtsd el az egész utánvételt, ha csak nem valami 10k feletti értékes cuccot adsz el, és megéri a postázást annak aki veszi. :((

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1919) toki87 válasza Livius (#1918) üzenetére


toki87
tag

Tudom h qva drága, de én csak eladok :D
Mennyi lenne egy 2000 forintos? 235+250+950 ?? vagy még +540 utalvány?
Hogy "éri meg" ?

(#1920) #90933760


#90933760
törölt tag

meg mindig a posta a legolcsobb igy is. de ha igy megy tovabb nem sokaig.

semmi alternativa. 1990 az mpl uzleti csomag, ket nap hazhoz 20000-ig. nincs mas.

(#1921) toki87 válasza #90933760 (#1920) üzenetére


toki87
tag

én banki átutalást szeretnék, és levélként feladni. bár kb ugyanannyi, ha jól sejtem.

(#1922) TaaT


TaaT
veterán

Napot!

Július elsejével megjelent a posta tarifatáblájában a Fizetést követô kézbesítés készpénzátutalási megbízással

Használta már ezt vki? Hozzácsapják az ajánlott (250ft) szolgáltatást? Néven és számlaszámon kívül mást is meg kell adni az átutaláshoz?

Give them hell Ukraine!

(#1923) TaaT válasza TaaT (#1922) üzenetére


TaaT
veterán

Csak hogy mások is tanuljanak az esetből, ma voltam a postán...

"Fizetést követô kézbesítés készpénzátutalási megbízással"

Na ezt magánszemély nem veheti igénybe. :(((

50g alatti levél, (processzor, szivacsba csomagolva levéllel együtt 27g) utánvéttel úgy hogy te fizeted a postaköltséget 17xxft :W

Mondta a postás kisasszony hogy sok minden változott a postán július elsejével, és nem minden jó irányba...

Give them hell Ukraine!

(#1924) anonymus89 válasza TaaT (#1923) üzenetére


anonymus89
addikt

Én pont ugyanezt a választ kaptam a postán még júl. 1-je előtt, utánvéttel készpénzátutalási megbízással adtam volna fel egy mobilt....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1925) TaaT válasza anonymus89 (#1924) üzenetére


TaaT
veterán

Először úgy volt hogy ezt fogom használni [link] de gondoltam most ezzel nem tökölök, irány a posta mert a vevő türelmetlenkedik. :W

Give them hell Ukraine!

(#1926) demyen


demyen
tag

Fürgefutár.hu GLS Futárszolgálat

sziasztok. Nem találtam hol tudnék segitséget kérni, ezért egyenlőre ide irnám le az esetet.

-1 hónappal ezelött eladtam az asszony vadi új euronicsba vásárolt Samsung S3 telefont .
90 ezer ft-ért jelentkezett egy szeged melletti illető , aki megkért ha tudom futárral küldjem, biztonságosabb. Rendben.
A Fürgefutár.hu honlapon kijelöltem a GLS csomagküldő ajánlatát, (olcsó gyors, stb) majd szépen kitöltöttem a megrendelést, ahol fel kellett tüntetni az áru értékét, amit 90 ezer ft-ban jelöltem meg, mivel ennyiért vették meg tőlem.

A végén választani kellett a fizetési mód közül, én a bankártyás fizetést jelöltem, majd az oldal továblépett , és bezárt.

Gondoltam valami nem stimmelhetett a kitőltésnél, nem akartam ujra végigmenni a rendelésen, gondoltam feladom majd postán.

Másnap megjelenik nálam a GLS futárszolgálat, hogy jött a csomagért.
Mondom neki még nem kaptam a fizetésről semmi visszajelzést, és a csomag sincs összekészitve.
A Futár, a GLS-től Közölte a Fürgefutár nekik leadta a rendelést a többit velük beszéljem.
Ok, megbeszéltem a futárral hogy másnap jöjjön vissza , addigra összekészitem a csomagot.
Másnap reggel megbeszélt időben jött is a csomagért, elötte fénykép mindenről, majd az átvett csomagról is. (biztos ami biztos).

Közben kideritettem, előszőr ki kellet volna küldeni a Fürgefutártól részemre a számlát, (emailben)mert csak akkor fogadják el a megrendelést ha igazolom feléjük , hogy befizettem a szállitás költségét. (nos ez nem történt meg)
Nosza telefon a Fürgefutárnak, ahol előadtam problémámat. Megköszönték, hogy jeleztem feléjük a nemfizetésemet, és hálásak voltak, mert nem vették észre a hibát, hogy én nem rendeztem szállitás elött a fizetést feléjük. (természetesen, mert valami oknál fogva hibáztak.)
Azonnal intézkedtek, és megkaptam egy emailt, számlával, ami alapján tudtam fizetni, utalni a számukra a futárköltséget..
Bár már itt jeleztem, hogy én bankártyás fizetést kértem, ők pedig utalásos fizetést jelöltek meg számomra, de gondoltam ez már mindegy.
Ekkor jött a következő mint kiderült a leg lényegesebb hiba észlelése.

A számla részletes vizsgálata után kiderült nem szerepel benne a biztositás.
Telefon, email újra a Fürgefutárnak, jelezve , hogy én biztositással kértem a csomag elszállitását.!!!
(ez még mindig aznap Amikor a GLS elvitte a csomagot tőlem), majd közölték, hogy az ő rendszerük szerint én biztositás nélkül kértem, de különben se tudnak mit csinálni mert a futár már átvette tőlem a csomagot.
Mondom ok, nem kavarok tovább mi baj lehet, megköszöntem nekik, de jeleztem, hogy a rendszerükkel valami nem stimmel, mert ettől függetlenül fentartom, hogy biztositást is kértem, és bankártyás fizetést.

És akkor a lényeg !
A csomag eltünt.
És most több hét vizsgálat után jelezték számomra , hogy 50 ezer ft kártéritést fizetnek a számomra, és egyben elnézést kérnek , hogy ilyen előfordulhatott.
Persze elötte bekértek minden igazolást fényképet, számlát, ami persze mind megvolt, 130 ezer ft-os számla képek becsomagoláskor, átvételkor stb.
Számomra elfogathatatlan az 50 ezer ft. 90 ezer ft helyett.

Idézet a levelükből "-----------------------------------
Kedves ...................,

Ezúton szeretném tájékoztatni, hogy a 00035357832 csomagszámú küldemény kártérítési eljárása lezárult.

Mivel a csomagot nem sikerült megtalálni, ezért partnerünk elfogadta a kárigényt, melynek eredményeként 50 000 Ft-ot és a szállítás díját jóváírja részünkre.

Az összeg utalásával kapcsolatban pénzügyi részlegünk fogja Önnel felvenni a kapcsolatot.

A történtekért partnerünk nevében is elnézését kérem.

Üdvözlettel

Cser Bernadett

Fürgefutár.hu Kft.
Belföldi és Nemzetközi Csomagküldés
Domestic and International Parcel Delivery

---------------------------------------
Van esélyem ? mit csináljak,? én tudom hogy kértem biztositást amit jeleztem is nekik, de ő rendszerük szerint nem kértem. milyen szervhez fordulhatok felülvizsgálati kérelemmel?

Azért ez nevetséges,

[ Szerkesztve ]

(#1927) TaaT válasza demyen (#1926) üzenetére


TaaT
veterán

Az mondjuk fura hogy nem kaptál biztosítást, erre kifizetnek neked 50.000ft-ot.

Give them hell Ukraine!

(#1928) demyen válasza TaaT (#1927) üzenetére


demyen
tag

mint az apróbetüknél irják a futárcégnél,
biztositás nélkül csomagonként maximum 50 ezer ft a kártérétési összeg.

[ Szerkesztve ]

(#1929) TaaT válasza demyen (#1928) üzenetére


TaaT
veterán

Értem. Mondanám hogy a semminél több, de mégis 40.000ft mínuszról beszélünk ami nem kevés.

Én mondjuk alapból kerülöm a noname futárszolgálatokat, bár ha így folytatja a magyar királyi posta akkor őket is. :(((

Give them hell Ukraine!

(#1930) anonymus89 válasza demyen (#1928) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom megvannak-e még a böngészési előzményeid de próbáld visszakeresni a rendelési folyamatot hátha valamelyik lapot le tudod Print screenelni.
Mert így az a baj, hogy hiába is mennél reklamálni nem tudod bizonyítani az állításod meg ugyebár a futárcégél sincs.

Rendelésnél akár biztosítás kötésnél az az első, hogy nyomtatok vagy print screen a művelet végén.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1931) TaaT


TaaT
veterán

Tegnap voltam a helyi teszkóban a postán (a közeli kicsi posta már bezárt) levélként adtam fel egy dobozban egy videokártyát, a postás néni mérlegelés után fogta a dobozt, és a tőle kb 2m-re lévő leveles ládába hajította. :W Mondtam hogy nem törékeny de ezt azért nem kéne, erre vigyorgott tovább...

Give them hell Ukraine!

(#1932) Fecogame válasza TaaT (#1931) üzenetére


Fecogame
veterán

És akkor még vannak olyan dolgok, amiket nem is látsz :)

Ezért kell jól becsomagolni mindent.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1933) tamas1985 válasza TaaT (#1931) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nekem a kedvencem amikor lepecsételik, és akkorákat csap rá a nő......

(#1934) demyen válasza anonymus89 (#1930) üzenetére


demyen
tag

igen, sajna nem tudom már képpel igazolni.
Közben megtettem mindent, panasz, fenyegetés, stb, de a végén csak egy hosszú levelet kaptam a vezérigazgatótól, de annak a vége is az lett , 50ezer ft + a csomagfeladási dij.

ennyi, buktam 40 ezret. majd máskor jobban figyelek.

de fene vigye el őket azért.... :W

(#1935) anonymus89 válasza demyen (#1934) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnálom ezek szerint nem csak a postán tűnnek el levelek/csomagok..... :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1936) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!
segítséget kérnék, most találtam rá a topikra.
a postának az oldalát nem érten, én fulll stupid vagyok ahhoz a táblázathoz. :(
a gépemnek az alkatrészeit szeretném külön-külön postára adni, de nem tudom mennyibe kerülnek a postázási díjak. előre utalással és utánvéttel. annyit szeretnék tudni még a lejjebb említetteken felől még, hogy vonnak le pénzt abból összegből, amit kifizetett a vevőm? ha igen mennyit? meg ezt ki lehet valahogy kerülni?
szóval nem tudom mennyibe kerülne előreutalással, sem utánvéttel a móka, de 1-1 alkatrész értékileg 8,5k,15,5k és 25k, 2db ram súlyától a gépház súlyáig, azt az 1-et tudom, hogy 6kg, a többit fejből nem tudom mennyit nyomnak, nincs konyhai grammra mérő mérlegem. :)

(#1937) anonymus89 válasza tipuka (#1936) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Az itt leírtak tájékoztató jellegűek!

Először is utánvéttel max. 500g súlyig tudsz levélként postázni és legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.
50g-ig és 20.000,-ig értéknyilvánítva így indul: 145+250+1785 = sok
500g-ig és --||--: 425+250+1895 = baromi sok...

Ha sima levélként postáznál akkor a feladási díj 16x-osát megtérítik ha netán eltűnne. (ezt inkább súly/érték kombinációja adja, hogy megéri-e Neked avagy sem)
Gondolom a 2 ram összértéke lesz a 8500,- és 100g-ba beleférnek ha netán csomagolás is van akkor legyen mondjuk 250g és 10.000,-Ft-os értékbiztosítással a tételek: 235+250+385 = 870 (plusz még egy bubis boríték 45)
Az alaplapot érdemes a dobozában feladni vagy ha dobozolsz akkor a méretre figyelj mert levélként már közelíti a felső 900mm-es határt szerintem.

Standard postacsomag: "Értéknyilvánítás nélküli tételesen kezelt postacsomag (halotti hamvak, mérgek) esetében a tömegnek megfelelő postacsomag alapdíját és a törékeny többletszolgáltatás díját kell megfizetni."
a postacsomag leghosszabb kiterjedésbeli mérete 2000 mm lehet, illetve a három kiterjedésbeli mérete (hosszúság + szélesség + magasság) nem haladhatja meg a 3000 mm-t.
Ha a postacsomag három kiterjedésbeli mérete együttesen 2000 mmnél vagy hosszúsága 750 mm-nél nagyobb, továbbá alakja nem téglatest, vagy boríték természete miatt egyéb küldeménnyel nem rakható össze, vagy eltérő kezelést kíván (pl. kerékpár, bútor, növény,tartalmú, stb.), belföldre csak terjedelmes postacsomagként adható fel"

Javasolnám még a Baltoafarkas által leírtat: "Mpl uzleti csomagba add fel, hazhoz szallitva, 2 munkanappal es 20000 Ftig utanvettel 1990 a feladas."
A szolgáltatás külön díj megfizetése nélkül tartalmazza a következő
többlet- és kiegészítő szolgáltatásokat: értéknyilvánítás 50.000 Ft-ig, e-
értesítés, e-előrejelzés, postai lezárás, háznál történő felvétel 3 db-tól,
kétszeri kézbesítési kísérlet, telefonos egyeztetés választható őrzési
idő, utánküldés, tudakozódás,

Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1938) tipuka válasza anonymus89 (#1937) üzenetére


tipuka
addikt

szia!
nagyjából értem, de kicsit még össze vagyok zavarodva, nagyon sok az infó. :)
holnap 1 családtag bemegy megkérdezni személyesen is, ha így sem értem tisztán, akkor megkeresnélek privátban a pontos postázandó dolgokkal (4 tétel van csak), ha nem bánnád. azért nagyon köszönöm! :) vagy, ha nagyon ráérsz akkor most is.

[ Szerkesztve ]

(#1939) XaraX válasza anonymus89 (#1937) üzenetére


XaraX
addikt

"Ha sima levélként postáznál akkor a feladási díj 16x-osát megtérítik ha netán eltűnne."
Ez erős tévedés, nincs kártérítés sima levél esetén.

(#1940) Fancy-boy válasza XaraX (#1939) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van, az ajánlott levél után fizetnek.

(#1941) anonymus89 válasza XaraX (#1939) üzenetére


anonymus89
addikt

Valóban köszi, hogy kijavítottatok már félálomban voltam.
Ember vagyok....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1942) Fancy-boy válasza anonymus89 (#1941) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Több puffin lekvárt kellene enned. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1943) anonymus89 válasza Fancy-boy (#1942) üzenetére


anonymus89
addikt

Hiába, csak erős leszek tőle no meg Álmos.... ;]

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1944) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Ha vatera futárral akarok küldeni valamit MPL-en keresztül, és utánvételesen, akkor az utánvét összegének azt az összeget adjam meg amiben benne van a postázás díja is?

(#1945) Fancy-boy válasza tamas1985 (#1944) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen. Gondolom nem utalta előre a postaköltséget a vevő.

(#1946) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Egy sima levélre mennyi időt érdemes várni maximum?

Köszi

(#1947) tamas1985 válasza D@ni88 (#1946) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Honnét jön? Magyarországon belül a hivatalos azt hiszem 20 nap de ez csak az ajánlott levél kerestetésére vonatkozik.
Tapasztalatból azt mondom hogy max 2 hét, ha nincs közben semmi ünnep vagy ilyesmi.

(#1948) D@ni88 válasza tamas1985 (#1947) üzenetére


D@ni88
addikt

Nyíregyháza->Budapest

(#1949) tamas1985 válasza D@ni88 (#1948) üzenetére


tamas1985
aktív tag

2 hét szerintem a max, a hivatalost szerintem kérdezd meg a postán, de mivel nincs nyoma ezért keresni sem lehet

(#1950) TaaT válasza D@ni88 (#1946) üzenetére


TaaT
veterán

nekem a max vmi 1.5 hét volt, a normál 3-4 munkanap.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.