Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Hypersleep


Hypersleep
újonc

Sziasztok, még új vagyok, az lenne a kérdésem, hogy utánvételnél meg lehet-e oldani, hogy más legyen a feladó címe és az aki megkapja a pénzt?

Nálam van a húgom régi telója és pár használt cucca, mert megkért, hogy szerezzek rá neki vevőt/vevőket. Neten keresztül sikerült is találni valakit, aki megvenné utánvéttel, de én még nem küldtem így soha semmit. A pénz a húgomat illetné meg, ezért jó lenne megoldani azt, hogy miután megveszik a telefont után ő kapná meg az árát és ne én, mivel elég sürgős lenne neki, én viszont csak 4-5 hét múlva találkoznék vele újra személyesen.
A borítékra/csomagra odaírnám az én nevem és címem, de az utánvételi lapot kitölthetem úgy, hogy a szüleink címét adom meg? (Ugyanis húgom még ott lakik.)
Vagy egyszerűbb ha a feladóhoz is a tesóm címét írom? Ezzel csak az a baj, hogy félek attól, hogy a postán majd kekeckednek amiért férfi létemre női nevet adok meg. :D
Vagy esetleg attól, hogy a vevő azt hiszi, hogy átverés (mivel vele az én nevemet és címemet egyeztettük) és nem veszi majd át. Ez esetben, ha vissza jönne a csomag akkor a feladó címre jön vissza, vagy arra, ami meg lett adva az utánvételes lapon?

(#552) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdv!
Postázás témakörében az érdekelne, hogy van-e olyan szolgáltatás (esetleg futárnál?), hogy feladok valamit, és amint az megérkezik, a címzett is ad valamit a futárnak, amit ő visszahoz nekem. Csomagcseréről lenne szó. Az én feladásomat én fizetném. Ha megérkezik a csomagom, a futár csak akkor adja át, ha kap cserébe egy másik csomagot, valamint kifizetik a vissz-futárt. Vagy nagyon helikopter vagyok? :R

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#553) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Érdeklődnék ha utánvéttel veszek valamit, és amikor megjött a postára. Mielőtt kifizetem meggyőződhetek e róla hogy az van e a csomagban amire számítok, és hogy nem sérült e meg szállítás közben??? :U
Választ előre is köszönöm. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#554) Füleske


Füleske
addikt

Nem !

(#555) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Akkor mivel biztonságosabb az utánvét, mint az előre utalás? :F
(Elnézést, de még tájékozatlan vagyok utánvétellel kapcsolatban.)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#556) Füleske


Füleske
addikt

Semmivel ! Az biztos hogy kapsz "valamit" , de hogy az egy hibás termék vagy egy fél tégla az csak az eladón múlik és csak őt terheli a felelősség ! Amíg ki nem fizeted a pénzt a postás nem adja oda a csomagot , nem bonthatod ki. Ha odaadtad a pénzt és fél tégla van a csomagban a postás nem fogja visszaadni a pénzt ! Maximum jegyzőkönyvet vetethetsz fel , hogy Te ezt kaptad ! De a pénzt vissza csak az eladótól kérheted majd !

(#557) Füleske


Füleske
addikt

Egy példa : [link]

(#558) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy xboxot kéne postáznom és nem tudom, h melyik szolgáltatás lenne erre megfelelő. 7kg-os a csomag, ha jól értelmeztem a sima Start csomag is elegendő lenne, viszont nem tudom, h mennyire megbízható. Már mint a box maga majdnem mindenhonnan védett a csomagolásában, csak a teteje nem annyira. Értékre 35k.

Let's begin, de gozaimasu!

(#559) Füleske


Füleske
addikt

Szerintem megbízható , de értékre a sima start csomag csak 20k - ig biztosít , akkor már érdemes +300 - ért kérni a start csomagra a favorit kiegészítést , ami 50k - ig biztosít és törékeny is lehet a csomag.

(#560) _ak_


_ak_
addikt

Ez jól hangzik, köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#561) gg72


gg72
veterán

Hétfőn adtam fel egy csomagot utánvéttel, amit az illető kedden át is vett, azonban én az összeget a mai napig nem kaptam meg. Normális ez? :U

(#562) Füleske


Füleske
addikt

Hát , nem igazán normális. Szerintem menj be érdeklődni a feladási papírral. Az illető biztos átvette kedden ? :U

(#563) gg72


gg72
veterán

Azt mondja, hogy igen. Vagyis nem ő, hanem egy családtagja, mert ő külföldön van. Olyan létezik, hogy elkeveredik az utánvét összege? :((

(#564) Füleske


Füleske
addikt

Minden lehetséges , de ha átvette valaki a csomagot akkor annak nyoma kell hogy legyen. Ezért lenne érdemes a feladási papírral érdeklődni , mert akkor meg tudják keresni , hogy mi a helyzet a csomaggal / pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#565) gg72


gg72
veterán

Szerdán intézkedni fogok. :K

(#566) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Szükségem lenne némi információra.

Ha én albérletben lakom, ami nem bejelentett lakcímem, akkor ha ajánlott küldeményt küldenek nekem, fel tudom venni?

(#567) apóka


apóka
aktív tag

Szia!

Igen.
A megadott lakcímen keresik a címzettet. Ha megtalálnak, akkor kérhetik, hogy igazold a személyazonosságodat. A bejelentett lakcímed ebben az esetben nem fontos.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#568) Mr X


Mr X
veterán

Köszönöm a választ.

Ha nem érnek el személyesen, értesítőt dobnak be (panelház). Ezzel be kell mennem a postára, de így megint csak ott vagyok, hogy nem tudom igazolni, hogy közöm van ahhoz a lakcímhez. Így is kiadják, ha igazolom magam?

(#569) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!
Holnap, hogy lesz nyitva a posta? Vàrnék egy levelet amit tegnap délelott adtak fel az orszàg màsik végérol elsobbségivel + ajànlottan, de nem érkezett meg. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora az esély arra, hogy azt én a holnapi nap délelottjén megkapom? Azért érdekel a dolog, mert Szombat munkanapnak minosul.

-- Nagy Ádám

(#570) Gr3ddy


Gr3ddy
tag

Sima szombati napokon is van nyitva posta.
Mondjuk nem mindenhol
[link]

[ Szerkesztve ]

win7 élményindex 7.3 :)

(#571) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Utánvéttel küldenék borítékban kisméretű dolgot, ezt a kalkulátor használtam (súly 250g-ig, és "utánvétel készpénz átutalási megbízással" van bekattintva ami hozza magával automatikusan az "ajánlott"-at is)

Kérdéseim:
1. Postafiókra küldhetek-e utánvétes levelet?
2. Nem kér összegmegadást a kalkulátor, ez normális? (úgy gondolnám összegfüggő a szolgáltatás)
3.Kell-e még valamit hozzá számolni, pl. ezen oldal alapján?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#572) AdamP900


AdamP900
tag

Ezt eddig értem, köszi a linket is de ma, hogy hivatalos munkanap van nem kellene minden postának nyitva lennie?

-- Nagy Ádám

(#573) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Hétfőn feladtam Miskolcról Gödöllőre egy ismerősömnek egy csomagot. (videókari + ram 15k értékbe)
Ajánlott levélként adtam fel, elég jól becsomagolva, majdnem másfél kg volt.Természetesen utánvéttel.
A csomag nem érkezett meg, és feltételezem nem is fog bár még van esély:(

Most létezik az a dolog hogyha 2 hétig nem érkezik meg és reklamálok akkor a feladási díj 15X -ét kifizetik?
Mert sok helyen írták hogy így van, de van aki azt írta hogy ilyen már év elejétől nincs.
(Diákként elég sok az a 15km így ha nem érkezik meg, még majdnem fedezné a károm ha van még ilyen)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#574) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha veszel a postától egy ellenőrzött, nyomon követett szolgáltatást, és ők nem tudják igazolni, hogy a csomagot leszállították a címzetthez, akkor jár neked a kártérítés.

Szerintem utánvétes, érték megjelölt csomagokat nagyon ritkán tüntetnek el, inkább csak lassúak és meg fog érkezni a csomagod.

(#575) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Olyan van, hogy múlt héten csütörtökön adtam fel egy ajánlott levelet, és még nem érkezett meg, sőt senki nem tud róla? Nincs sehol érkeztetve, és még csak jegyezve sincs sehol a feladási helyen kívül?
Ekkor is jár a 15x kártérítés, ha nem találják meg a tudakozvány során sem?
Mindegy hogy mi van a dobozban? Érték is lehet? Akkor is fizetnek? nem fogják azt mondani, hogy helytelenül vettük igénybe a posta szolgáltatásait? :U

(#576) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

UP. :)

(#577) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Válasz a saját kérdésemre :D

4500 Ft esetén még 340 Ft-ot kell ráfizetni a kalkulátor által kiírt összegre (gondolom az utánvét összegétől függ, hogy mennyi ez a plusz díj)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#578) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

UP. :)

(#579) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha utánvételi csomagot adok fel szombaton ,akkor annak kézbesülése várható e hetfőre?
Nálam postázáskor szinte mindig másnapra megérkezett a küldemény, de szombati napon még nem próbálkoztam.

Köszi :)

(#580) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Egy 5 kg súlyú csomagot akarok feladni utánvéttel (60 000.-). Ez lesz az első, nem vágom mennyi lesz.
Nézegetem a díjszabást, ha jól értem akkor engem ez érint:

- 1-2 db csomag feladásakor 1 690.-
- Bónusz kiegészítés 1 245.-
(értéknyilvánítás 50 001–100 000 Ft-ig, utánvétel 50 005–100 000 Ft-ig, törékeny)

Gondolom mivel 50 ezer Ft felett van az utánvét, ezért kell 1245 forintot fizetnem.

Ha 50 ezer alatt lenne az utánvét akkor csak a start plusz csomag feladási díjáért kell fizetnem (1995.-) ?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#581) Füleske


Füleske
addikt

Igen.

(#582) TT22


TT22
csendes tag

Hali!

Van vkinek arról infója, hogy mekkora lehet az átfutási idő, ha utánvéttel bankszámlára kértem a pénzt ? (az áru átvétele 2 nap alatt megtörtént)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#583) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Üdv!

Az normális, hogy múlt hét szombaton délelőtt a postán befizettem pénzt egy OTP-s bankszámlára és még mindig nem érkezett meg rá a pénz? Valakinek van ezen a téren tapasztalata? El tudják rontani?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#584) KTU


KTU
addikt

Ha OTP fiókba fizetted be szinte azonnal, max. 10 perc és számlán a pénz

ja most olvasom postán, hát akkor pár nap, de szerintem ma már számlán kellene lennie
nem normális, de sajnos ez van

befizetésről amit kaptál papírt, avval érdeklődj
egyeztesd a számlaszámot

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#585) lindi04


lindi04
újonc

Sziasztok !

Én segítséget szeretnék kérni!
Rendeltem a neten egy ebook olvasót, amit rózsaszin csekkel lehetett csak fizetni. Ezt meg is tettem, viszont nem kaptam meg a terméket.
Írtam egy e-mailt, hogy kérem vissza a pénzt, amire azt válaszolták , hogy küldik.
Ez történt két hete. Mit tehetek ilyenkor , hogy visszaadják a pénzt ???

(#586) KTU


KTU
addikt

ha tudod a pontos címet, felkeresed pár erős barátoddal és nyomatékosítod igényedet
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#587) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Közben megkapta a pénzt a címzett. Elég lassú móka ez. Ilyet nem csinálok többet. Köszi a választ! :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#588) Timocicu


Timocicu
aktív tag

2012.01.01.-től hatályba lépő postai díjak

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#589) KTU


KTU
addikt

vagy ha csak klikkelni akarunk
Belföldi levél díjkalkulátor
Belföldre / külföldre csomag díjkalkulátor

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#590) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Üdv!

Még decemberben rendeltem egy nagyobb csomagot csomagkövetéssel Kínából. A posta csomagkövetési oldalán láttam, hogy dec. 31-én fellett véve a csomag. A mai napon ismét megnéztem, mert már sokalltam, hogy még mindig nem ért ide, s láttam, hogy 2 nappal ezelőtt visszaküldték. A postás nem hagyott semmilyen értesítőt itt nálunk, hogy hozta volna a csomagot. Ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#591) wxppro


wxppro
aktív tag

Semmit. Nekem Angliából jött (volna) cucc, egészen addig működött a csomagkövetés, amíg a csomag be nem érkezett az ország területére. Aztán köddé vált, azóta is az az utolsó infó, hogy bejött az országba, és ennyi. Ennek már két hónapja.

(#592) btf


btf
aktív tag

Üdv.

DVD-ket szeretnék feladni, ajánlott levélként. (eddig DVD-t még nem postáztam)

Ha nem csomagként, hanem levélként szeretném, hogy kezeljék kell valamit mondanom a postán?

Általában mennyi így a postaköltség maximum? (belföldre - az ország legtávolabbi szegletét értem ezalatt)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#593) KTU


KTU
addikt

csomagolással mennyi a súlya, 2kg-ig levélként mehet
ha hengerben adod fel csak jól béleld és nem hiszem hogy gond lehet
pár hsz-al lentebb posta kalkulátorok

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#594) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Valaki meg tudná mondani, mi a különbség az utánvét, és a címzett fizet között? Szóval nem a díjszabásra gondolok, hanem elméletben mi a különbség. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#595) horvathd


horvathd
aktív tag

Bár nem néztem utána, de szerintem a "címzett fizet" esetén a csomag postai költségét a címzett fizeti. "Utánvét esetén" pedig postai költségen felül a postás egy a feladó által megállapított összeget is beszed, amit a feladó kap meg (pl. csomagban lévő termék ára).

"The Kid just rages for a while."

(#596) Satyricon


Satyricon
addikt

Hali

Jah, szóval ha címzett fizet-ről van szó, akkor a feladó úgy adja fel, hogy ő kifizeti a feladás díját. Utánvétkor pedig általában úgy fizeti ki a feladó az összeget, hogy beleszámolja a csomag értékébe a feladási díjat, amit utólag visszakap. Jól mondom? :F

Am most baromira szégyellem magam hogy nem tudom, de két hete kerültem a postára és most tanulom ezeket a dolgokat. 7főn vizsgázom, van még mit tanulni :B

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#597) horvathd


horvathd
aktív tag

Azt hiszem jól mondod.

De, hogy biztosra menjünk, a posta honlapja a következőket írja:
Cmzett fizet: [link]
Utánvét: [link]

Hasznos lehet még neked a fogalomtár is: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#598) XaraX


XaraX
addikt

A címzett fizet, avagy portó, amikor a feladó nem fizeti ki a postai szolgáltatás díját, hanem a címzettre hárítja, amit az átvételkor térít meg.
Az utánvét, amikor a feladó kéri az általa küldött termék ellenértékét, ami kézbesítéskor beszedendő, és a teljes összeg a címzett részére visszajuttatandó.
Portós csomag csak idő garantáltként feladható.

(#599) Satyricon


Satyricon
addikt

Aha, értem, köszi! :U :R Tökjó, hogy a kedvenc fórumomon is tudok tanulni postás dolgokat! Hagyom a francba a postás tanulnivalót, éjjen a Prohardver! :DD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#600) dani1983


dani1983
csendes tag

Hello

Ha feladunk egy utánvételes csomagot,feladó fizeti postát és cimzet nem veszi át visszaküldi.
Akkor kell vissza küldést fizeteni valakinek?
Ha igen ki fizeti ilyenkor vissza küldést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.