Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) wwenigma válasza azbest (#7000) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bementem, odaadtam az értesítő mellé a kinyomtatott nyomkövetést, normal hangon néhány homlokon kidagadó érrel beszélgettünk pár mondatot a kisasszonnyal (mégse ordithatom le , csak láncszem egy rosszul működő gépezetben).

Nem tudja miért nem rögzítették a magyarba a sikertelent, nem tudja miért van két különböző időpönt az értesítőn és a nyomkövetéses rendszerben, meg hát értsem mar meg hogy sok a csomag és kevés az ember. Közöltem hogy nem, nem tudom megérteni mert ők a Posta akik nem értesitoket hanem leveleket/csomagokat kézbesitenek, ha nem tudják akkor hagyják abba...megirom most elozo reklamaciomra - amire kaptam választ - az NMHH panaszt, ezt meg beadom újnak...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7002) optikus válasza wwenigma (#7001) üzenetére


optikus
senior tag

ezt rendszeresen jatszak a kulfoldi csomagokkal, sztem tok egyertelmu mirol szol, le kell jelenteni kifele, hogy hogy allnak (gondolom koltsegbe se mindegy mit) ezert szepen nyomjak bele a sikeretelen kezbesitest, meg a cimzett nem talalhatot ergo dolgoznak, amik valotlan kamu statuszok, de kifele ezzel takarodznak.

Buy books not gear.

(#7003) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

mi a legolcsóbb módja egy 50x40x30-as kb 5kg doboz BP-Veszprém elküldésének? dpd vaterafutárt használthatom mint nem vatera ügyfél?1250ft-ből megúsznám. jól olvasom hogy ebben az esetben nekem kell fizetni a feladás díját is? (tehát optimális esetben én mint eladó megkapom a pénzt a vevőtől (átutalás) majd kifizetem a futárna az 1250 ft-ot és mindenki boldog?)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7004) jesszjessz


jesszjessz
tag

Üdv, úgy áll a helyzet, hogy postáznom kellene egy alaplapot, amiben van egy cpu és rajta a hűtő. Mivel soha nem küldtem sehova csomagot, így az lenne a kérdésem, hogy ezt mibe/hogyan csomagoljam, hogy ne essen baja az út során, illetve mivel küldjem? Gondolok itt a Vaterafutárra, GLS-re, vagy csak simán postán?

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#7005) Rison77 válasza jesszjessz (#7004) üzenetére


Rison77
senior tag

Úgy semmiképp nem adnám fel, hogy a lapon rajta van a cpu, és a hűtő is, csak is szétszerelve bármelyik futárszolgálatot is választod.

Más:
A jómagyar posta megint a feje tetején áll.. 1 napos csomag nyomkövetése...

Csak tudnám mit csináltak avval a szerencsétlen csomaggal, hogy csak 7:43-ra amikor a napi kamion már elment készítik elő a szállításhoz.. és 8:35-kor küldik el, amikor a futárok már felvették a napi adagot... Most menjek el a kézbesítő postára és csapkodjam a pultot, hogy bányásszák ki a holnap kézbesítendő csomagok közül az enyémet? Vagy egész nap autókáznak majd vele? Mert azóta nincs újabb hír róla...

[ Szerkesztve ]

(#7006) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
Tegnap rendeltem egy telefont, elvileg az eladó ma feladta GLS-el,de nem kaptam még ma sms-t,elképzelhető hogy feladta de csak holnap kapok sms,t azaz a kézbesítés napján?

(#7007) odrif


odrif
MODERÁTOR

Vaterafutár MPL feladás esetén a feladás és az átvétel adatainál meg kell adni azt a postát ahol a csomagot fel akarom adni.
Mi van ha nem a kiválasztott helyen adom fel a csomagot?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#7008) TaaT válasza odrif (#7007) üzenetére


TaaT
veterán

"Mi van ha nem a kiválasztott helyen adom fel a csomagot?"

Semmi. :)

Give them hell Ukraine!

(#7009) TaaT válasza jesszjessz (#7004) üzenetére


TaaT
veterán

A procit benne hagyhatod az alaplapban, de a hűtőt, főleg ha torony, szereld le és csomagold be külön.

Ha tutira akarsz menni akkor egy dobozba menjen az alaplap, egy dobozba a hűtő, és ezeket belerakod egy nagy dobozba.

MPL csomagautomata nem rossz, ha belefér a mérethatárba.

A GLS sem rossz.

Give them hell Ukraine!

(#7010) odrif válasza TaaT (#7008) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor ezek szerint bármely postára befáradthatok. :R

20 éve a Prohardveren

(#7011) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van nálam egy horgászbot ami eladás alatt van. Na most a bot hossza 360 és 2 tagos a bot. Szóval valahonnan kellene szereznem egy 180-200cm hosszú dobozt amibe bele tudom rakni hogy ne sérüljön meg véletlenül se. De még az életbe nem találkoztam ilyennel.

Szerintetek Postákon van ilyen hosszú dobozféleség, vagy ne számítsak semmi jóra ebből a szempontból?

iPhone 13 Pro Max

(#7012) TaaT válasza jozsi252 (#7011) üzenetére


TaaT
veterán

Szinte biztos hogy nem lesz ekkora doboz. :)

Give them hell Ukraine!

(#7013) wwenigma válasza jozsi252 (#7011) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valami merevítő műanyag cuccot rakj mellé, hullámpapírral és bubifóliával tekerd be. Redőnydiszkonttól igy jott nekem levágott szunyogháló cucc, 24H futárral.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7014) jesszjessz válasza TaaT (#7009) üzenetére


jesszjessz
tag

Köszönöm a segítséget :) Még annyi, hogy a dobozba elég, ha bélelés gyanánt buborékfóliát teszek?

(#7015) maestro87


maestro87
őstag

Ilyen postán maradó szolgáltatást, ahol a feladásért nem kell fizetni, igényelt már valaki?
Ha jól látom csak postán maradó (2660Ft) és házhoz szállítás esetén (3030Ft) működik.
10 ezer forint feletti utánvétes csomagoknál ez lehet jobb választás lenne mint a jófogás GLS, ráadásul a futárra sem kell várnod egész nap. Vagy kérnek valami pótdíjat tőlem, ha netán a címzett nem veszi át a csomagot? Csak nem, bár a Postánál sosem tudni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7016) ontheground válasza maestro87 (#7015) üzenetére


ontheground
tag

(#7017) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
Ma délután jön egy utánvétes csomagom a GLS-től, fizetés előtt kibonthatom a csomagot,vagy nem fogja engedni a futár?

(#7018) ontheground válasza jozsi252 (#7011) üzenetére


ontheground
tag

Ha a bot értéke megengedi, és orsó nélkül adod, érdemes megfontolni egy megfelelő átmérőjű műanyag vastagfalú védőcsövet/szennyvízcsövet, a végén 1-1 dugóval, orsóval már necces lenne, túl vastag cső kéne és nagyon megdrágítaná a csomaglást, bár orsó nélkül se olcsó a védőcső.

[ Szerkesztve ]

(#7019) maestro87 válasza ontheground (#7016) üzenetére


maestro87
őstag

Nem ugyanaz, itt a feladási díj 0Ft, vaterafutáron keresztül nincs ilyen opció. Csak most elbizonytalanodtam, hogy az árufizetés mezőbe milyen összeget kell beírni, ha én 10 ezret akarok a termékért kapni.

(#7020) ontheground válasza maestro87 (#7019) üzenetére


ontheground
tag

szerintem az 1 grammot nem tudja értelmezni a rendszer, azért ír 0 Ft-ot. Ha beírsz 1000g-ot, egyből változik.

(#7021) maestro87 válasza ontheground (#7020) üzenetére


maestro87
őstag

Nem, azért ír 0Ft-ot mert bejelöltem a "Címzett fizet" opciót.

(#7022) XaraX válasza maestro87 (#7015) üzenetére


XaraX
addikt

Ha nem veszi át a címzett, visszamegy a csomag hozzád.
Akkor kapod meg, ha kifizeted a 2660 forintot, + a 870-et a visszaútért.
Ha belegondolsz, logikus, a szállítás teljesült, valakinek fizetni kell érte.
Amennnyiben nem fizeted ki, nem kapod meg, hanem, megy a megőrzőbe, ahol x hónapig még átveheted, ha nem, megsemmisítésre kerül.

[ Szerkesztve ]

(#7023) maestro87 válasza XaraX (#7022) üzenetére


maestro87
őstag

Na erre voltam kíváncsi, köszi. Amúgy hol találok erről infót?
Nekem annyira nem logikus, mert gondoltam azért kérnek dupla összeget, hogy vállalják ezt a kockázatot. Erre meg még +870Ft-ot is kérnek. :F De akkor ezt csak azoknak találták ki, ahol a feladó nem tudja (nem nem akarja) kifizetni a díjat. GLS sem olcsó, de tőlük legalább ingyen visszakapom a csomagot.

(#7024) XaraX válasza maestro87 (#7023) üzenetére


XaraX
addikt

970, bocs, elírtam.
A 970 a visszakézbesítés.
Az összeg azért több, mert "meghitelezik" a szállítási díjat.
Hívhatjuk kockázati felárnak is akár, a fent írt lehetőségre, ha visszakézbesítés esetén Te sem fizeted ki, hanem inkább lemondasz a csomagról.
Szerintem logikus, ami a postára tartozik, az teljesült.
Elvitte a csomagodat a meghatározott díjért, az, hogy nem vette át a partnered, nem a posta hibája.
A díj az oda utat tartalmazza, a visszaút újabb költség.

[ Szerkesztve ]

(#7025) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Néztem az első hsz-t de ha jól olvastam régen volt frissítve és nem tudom, hogy ebben az esetben változtattak e valamit. Van egy 350 grammos termék amit vissza kell küldenem honk kongba, kb 2 éve ez valami 3e ft körül volt , ajánlott levélként, de most is fel lehet adni ajánlott levélként így a változtatások után is (szóval ha 2cm től vastagabb stb korlátozás csak itthoni kézbesítésre vonatkozik) válaszotokat előre is köszönöm. ( ha csomagként kellene feladnom akkor kalkulátorral néztem elég drága lenne :D )

(#7026) Flashcash válasza gabesszg (#7025) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Fel lehet adni levelkent is, nemzetkozi forgalomban nem vonatkozik ra a korlatozas.

(#7027) Revesz


Revesz
aktív tag

Sziasztok,

Olyan problémába ütköztem, hogy tegnap bedobták a csomagomról az értesítőt mintha nem lettünk volna otthon, így mehettem ma a postára ahol kiderült, hogy az értesített csomagom egyszerűen nincs meg...Felvették ott a kiadó pultnál az adataimat, hogy majd még keresik meg megkérdezik a postást, hogy átvettem-e(LOL).
Ha esetleg nem kerülne elő akkor mi a teendőm, hogy visszakapjam a 20£ vételárat? A csomag nem volt nyomkövetéses.

(#7028) hobbyone válasza hobbyone (#6976) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Megkaptam a posta válaszát.

Azt írják, hogy a Vaterafutár csomagok szállítását a feladást követő munkanapon vállalják, de a termék nem időgarantált, ezért nem jár kártérítés.

(#7029) TaaT válasza Revesz (#7027) üzenetére


TaaT
veterán

"A csomag nem volt nyomkövetéses."

Ha paypal-al fizettél nyiss ügyet.

Give them hell Ukraine!

(#7030) Revesz válasza TaaT (#7029) üzenetére


Revesz
aktív tag

Sajnos most az egyszer nem paypalt használtam..., de már bánom.

(#7031) TaaT válasza Revesz (#7030) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor nincs mit tenni sajnos.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7032) Revesz válasza TaaT (#7031) üzenetére


Revesz
aktív tag

Felnyomom a postást, ha nem lusta felhozni akkor nincs ez a probléma. Vonják kérdőre őt, hogy hova tette a csomagom.

(#7033) TaaT válasza Revesz (#7032) üzenetére


TaaT
veterán

Egy próbát megér.

Give them hell Ukraine!

(#7034) TheProb


TheProb
veterán

!Közérdekű!

TrackChecker-hez a magyar nyelvi csomag ~85%-át már megcsináltam. Aki érez magában affinitást és kompetenciát, hogy csatlakozzon a projekthez, az itt megteheti: [link]

Mind revízió, mind a maradék rész fordításába be lehet csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7035) TaaT


TaaT
veterán

"DPD.

Eddig elment 4 felni, kettesével, egymás felé fordítva, gyors-kötözővel összekötve.

Mostantól dobozoljuk be. Oké.

Bedobozolom 4 dobozba, 2 dobozt összekötöm, hogy 2 csomag legyen.

Így nem lehet, ezt csalásnak veszi mostantól a dpd, ez 4 külön doboz - 4 külön szállítási megrendelés kell.

4.000.- ért kb elment 4 felni, mostantól ez dupla ár lesz. Hacsak nem 10kg alatti egy darab felni, de általában több.

És akkor nem beszéltünk a dobozok, ragasztó szalagok stb költségeiről.

Csak hogy a kedves vevők tisztába legyenek mi mennyi........

Ezért a húzásáért remélem sokan elpártolnak a DPD-től."

Give them hell Ukraine!

(#7036) Met válasza TaaT (#7035) üzenetére


Met
nagyúr

GLS-se szereti ha több doboz van összekötve, mondjuk mi folpackozni szoktuk.
DPD még nem szól miatta, csak hát nem szeretik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7037) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Valaki próbálta már ezt az MPL Standard Europe dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#7038) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok, biztos noob kérdés, de első csomagos eladásom...ha egy 2 kiló alatti, 20x20x20-as csomagot szeretnék feladni értékbiztosítva utánvéttel, úgy, hogy 6000-ret megkapjak, akkor hogy adjam fel?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#7039) odrif válasza chopin42 (#7038) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha megyeszékhelyen vagy, és megyeszékhelyre küldöd akkor szerintem Webox
Ha nem akkor vaterafutár:[link]

20 éve a Prohardveren

(#7040) chopin42 válasza odrif (#7039) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi, majd matekozok :) első eladás, ami nem személyes, ezért szeretném jól csinálni, olcsón, utánvéttel

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#7041) TaaT válasza chopin42 (#7040) üzenetére


TaaT
veterán

"olcsón, utánvéttel"

Arra azért vigyázz ha nem veszik át nem lesz olcsó, nagyon nem :)

Give them hell Ukraine!

(#7042) chopin42 válasza TaaT (#7041) üzenetére


chopin42
őstag

Akkor hogy érdemes utánvéttel feladni bármit?
Nem az én érdekem az olcsóság, én feladom +5000ért bárkinek, de akarom sokkal megnövelni az eladási árat (mivel 6000 Ft-ról van szó) és én sem szeretek előreutalgatni, tehát mástól sem várom, hogy 0 értékeléssel vakon megbízzon bennem. Szóval a lényeg, hogy 6000 Ft ért adok el, ekkora értékű csomagot küldenék el utánvétre (vagyis annyit szeretnék megkapni a szállítás költségén felül), értékbiztosítva, ahogy a vevő kívánja (házhoz/postapont/csomagautomata)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#7043) TaaT válasza chopin42 (#7042) üzenetére


TaaT
veterán

Jófogás GLS, csak akkor vonják le a pénzt (3000ft) ha átvették a csomagot, ellenkező esetben ingyen visszahozzák.

Vagy bármilyen más utánvétes szolgáltatás, csak előre el kell kérni a vevőtől az oda és esetleges vissza posta költségeit.

Utóbbi a legolcsóbb megoldás a vevőnek.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7044) chopin42 válasza TaaT (#7043) üzenetére


chopin42
őstag

Akkor ezek szerint kérjek előreutalást? :( én nem fizetnék 3000 Ft-ot a szállításra 6000 Ft-os termékért.
annyiért a neten megkapja ujonnan. 3db enermax 12cm-es ventiről van szó.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#7045) TaaT válasza chopin42 (#7044) üzenetére


TaaT
veterán

Hol adtad el a cuccot? Gondolom facebook hogy nem bízik benned a vevő.

Give them hell Ukraine!

(#7046) chopin42 válasza TaaT (#7045) üzenetére


chopin42
őstag

Itt hirdetem ph-n, még nem adtam el, de van rá érdeklődő. 6500-ért akarja postán, annyiért nem tudom adni, max ha előre elutalja. De én korrekt szeretnék lenni, és nem elvárni, hogy elutaljon 6 rongyot, de ha nincs más biztos, mindkettőnk számára olcsó opció...tőlem mehet, felajánlottam neki is. Sőt , konkrétan ezt:
"Ahogy számolgattam, a postai díjak a következők:
Házhoz, 1 napossal, utánvéttel, saját kézbe,érték biztosítva 2380.
Postán maradó, vagy postapont, 1 napossal, utánvéttel, saját kézbe,érték biztosítva 2010.
Csomagautomatába utánvéttel, 1 napossal érték biztosítva 880.
Csomagautomatába előre elutalva, üzleti csomagként 1 napossal 490."
Emellé leírtam, lejjebb menni nem tudok, mivel elég olcsó a cucc, + az előre utalást nem várom el, de tőlem mehet az is, ha megbízik egy ismeretlenben...
Egyáltalán jól számoltam ki neki?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#7047) azbest válasza chopin42 (#7046) üzenetére


azbest
félisten

1 napos, mpl üzleti csomag, alapból értéknyilvánításos és 1 napos, nem utánvéttel 1690 ft, ha postán maradó, akkor 1320-et ír. Utánvéttel már lehet a sima csomag olcsóbb. Kalkulátor [link]. Ha saját kéz meg címzett fizet be van pipálva, akkor már majdnem 3 ezret ír.
A postacsomagra, időgarancia nélkül és értéknyilvánítás nélkül ír 1490-et.

Azért 6 ezer forint miatt nem hiszem, hogy testőri kíséretre lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

(#7048) TaaT válasza chopin42 (#7046) üzenetére


TaaT
veterán

Ha sok pozitív értékelése van a vevő jelöltnek akkor meg lehet próbálni az utánvétet.

Szerintem próbáld megbeszélni vele a 490ft-os csomagautomatás dolgot, ha bármi nem tetszik neki visszaveszed a cuccot. Ez így korrektnek hangzik. :)

Give them hell Ukraine!

(#7049) azbest


azbest
félisten

Amúgy, most, hogy a nyugdíjasok is a diákokhoz haszonlóan dolgozhatnak szövetkezetekben, lehetne szervezni nyugdíjas futárcéget. Ingyen tömegközlekedés, ráérnek. Simán lehagyhatják a postát és gazdaságosak :D

(#7050) chopin42 válasza azbest (#7047) üzenetére


chopin42
őstag

No: 2 kg alatt, érték biztosítva, 1 napossal, banki átutalásos kifizetéssel Bruttó 2 380 a postaköltség (ez úgy jön ki, ha az összeghez 6000+2380-at írok). Mpl-be 880. Mindegy, megírtam neki, majd válaszol :) 6 ezer nem nagy pénz, de szeretném az első üzletemet a lehető legkorrektebb módon bonyolítani, ráadásul ha bukom, akkor az nekem biza nagy pénz...A gépem a fizetésem két és félszerese, több hónapnyi spórolás,
számít 6 ezer is nekem sajnos :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.