Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Fancy-boy válasza dReFiX (#1550) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Változó
Melyik oldalon próbáltad?
Ezt próbáld ki:

[link]

Ez egy jó oldal, részletesen kiírja, csak töltsd ki rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1552) dReFiX válasza Fancy-boy (#1551) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez az utolsó adat:
24.04.2013 Arrival at international place of exchange Beijing

(#1553) Fancy-boy válasza dReFiX (#1552) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az az oldal nekem mindig kiírta ha átvették, még annak a neve is ott volt aki aláírta.
Pár napig állhat a csomag, még nincs egy hetes.
Ez egyébként milyen csomag? Mármint Nemzetközi postacsomag vagy "csak" ajánlott levél?

[ Szerkesztve ]

(#1554) dReFiX válasza Fancy-boy (#1553) üzenetére


dReFiX
senior tag

Érték nyilvánított térítvényes elsőbbségi levél.

(#1555) Fancy-boy válasza dReFiX (#1554) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor nem kell félni. Azokra vigyáznak mint a hímes-tojásokra.
Nem keveset pengethettél ki érte. :)

(#1556) dReFiX válasza Fancy-boy (#1555) üzenetére


dReFiX
senior tag

telefont küldtem vissza, aksi nélkül, megakadhat vajon a kínai vámon ?

(#1557) Fancy-boy válasza dReFiX (#1556) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Vámárunyilatkozatot töltöttél?
Levélhez elég a kis zöld CN22.es.

Ha nem, akkor tovább tart a vámolás mert valószínűleg felbontják.

[ Szerkesztve ]

(#1558) dReFiX válasza Fancy-boy (#1557) üzenetére


dReFiX
senior tag

Igen töltöttünk ki, csatolták a csomaghoz.

(#1559) Fancy-boy válasza dReFiX (#1558) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egy telefonnal nem lesz gond, az elég kicsi, meg gondolom nem egy méregdrága típus.
Azért kíváncsiságból megírnád majd később, hogy mi lett a vége? Mert érdekelne. :R

(#1560) dReFiX válasza Fancy-boy (#1559) üzenetére


dReFiX
senior tag

Tegnap megkapta de 12 nap lett végül.

(#1561) Fancy-boy válasza dReFiX (#1560) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi, az szép, de legalább megkapta. :R

(#1562) #90933760


#90933760
törölt tag

Valaki hallott valamit valamiről? Mert nekem ma a mobil kocsis postás magyarázott valamit, hogy megszűnik a Start csomag, vagy csak a kocsival nem veszik fel vagy mi van? Mert az meg késésben volt és tiporta a gázt neki, nem mondta el normálisan.

(#1563) XaraX válasza #90933760 (#1562) üzenetére


XaraX
addikt

Már megszűnt 1.-től.
Azaz átalakult. :)

[ Szerkesztve ]

(#1564) Fancy-boy válasza #90933760 (#1562) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Úgy látom tényleg nincs már. Se a Start se a Start+.
Nem is baj, most legalább átláthatóbb.
Gondolom az MPL Üzleti csomag lett az új...

[ Szerkesztve ]

(#1565) #90933760


#90933760
törölt tag

És mi a pontos leírás, vagy mivé alakult? Mert a posta oldalán nem találok semmit a híreknél pl.

(#1566) Fancy-boy válasza #90933760 (#1565) üzenetére


Fancy-boy
addikt

MPL Üzleti csomag
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1567) #90933760 válasza Fancy-boy (#1566) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nem igaz, rohadjanak már meg. Agyonbonyolítják mint a szar és még drágább is. Akkor ma amit odaadtam havernak, hogy adja fel 1875-ért az valójában 1990 már. És ha értékesebb akkor meg már 2050. És a 2 Kg se egy átléphetetlen határ, akkor meg 2240. Ezt miért kellett, ez nem igaz. :(((

Na jó ezek kapják be. Sima standard csomaghoz meg nincs is utánvét? Csak ajánlott levélhez?

(#1568) Fancy-boy válasza #90933760 (#1567) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézd meg a Vaterán, mert olcsóbb:

[link]

Kinyomtatod, aztán ugyanúgy viheted a postára a csomagot.

(#1569) #90933760


#90933760
törölt tag

De várjunk, nem csak a Start csomag alakult át, hanem a postakocsinál már csomagot se lehet feladni?

(#1570) Fancy-boy válasza #90933760 (#1569) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A postakocsi alatt a háznál történő felvételt érted?

(#1571) #90933760 válasza Fancy-boy (#1570) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt. Mert odaadtam a csomagot és elvitte. Most vihetem be a városba?

[ Szerkesztve ]

(#1572) Fancy-boy válasza #90933760 (#1571) üzenetére


Fancy-boy
addikt

[link]

Töltsd ki, aztán nézd meg, hogy a címedre felajánlja-e a háznál történő felvételt.

(#1573) #90933760 válasza Fancy-boy (#1572) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem ajánlja fel. Helyi posta vagy másik település postája. Basszák meg a postakocsi volt a helyi posta. Akkor szépen nyomhatom az 500-ast a postás zsebébe, hogy na de kérlek légyszi vidd már be a postára és add fel nekem?

(#1574) Fancy-boy válasza #90933760 (#1573) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Majd lebeszéled vele, amikor nem siet.

(#1575) #90933760 válasza Fancy-boy (#1574) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt rohadt jól megcsinálták, köszönjük Emese.

Standard csomaghoz van utánvét?
Vagy marad az ajánlott levél, ha meg nem fér bele akkor az új hülyeségük...

(#1576) Fancy-boy válasza #90933760 (#1575) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A standard csomagnál maradt az utánvétel.

"A belföldi postacsomag feladásakor külön díj ellenében kérhető, hogy a kézbesítésről a címzett által aláírt okiratot a feladónak visszaküldjék (tértivevény) vagy a feladáskor meghatározott összeg erejéig kártérítési lehetőséggel biztosítsa a csomag tartalmát (értéknyilvánítás) illetve, hogy a csomagot a feladó által megjelölt utánvételi összeg beszedése mellett kézbesítsék (utánvétel) és az összeget a feladóként feltüntetett ügyfél részére eljuttassák, vagy az általa megjelölt pénzforgalmi számlára utalják"

(#1577) #90933760 válasza Fancy-boy (#1576) üzenetére


#90933760
törölt tag

És mennyi az a díj? Mint az ajánlott levélnél? Azon is ki igazodik el, mert az van odaírva a rózsaszín csekk ára + 305Ft, aztán közben mégse annyi.

(#1578) Fancy-boy válasza #90933760 (#1577) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Passzolok.
Én már a Vatera oldalán csak begépelem az adatokat, aztán kinyomtatom.
Olcsóbb és nem kell kézzel kitöltögetni a papírokat.
Plusz, biztos annyit fizetek, amennyit kiír. ;)

De abban igazad van, hogy lehetne átláthatóbb is. Nagy katyvasz van ott még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#1579) #90933760 válasza Fancy-boy (#1578) üzenetére


#90933760
törölt tag

Majd megkérdezem a postást ha találkozok vele és épp nem siet. De ha nagyon drága akkor inkább az MPL vagy ajánlott levél kis csomagnál. Ez a standard csomag sose volt nyerő ha utánvét is van, nem is küldtem vele sokat, ezért nem emlékszem mennyibe kerül.

Persze, hogy katyvasz van, mert így burkolva tudtak árat emelni, ne legyen annyira szembetűnő.

[ Szerkesztve ]

(#1580) XaraX válasza #90933760 (#1579) üzenetére


XaraX
addikt

Most kivételesen nem a burkolt áremelés volt a cél.

(#1581) #90933760 válasza XaraX (#1580) üzenetére


#90933760
törölt tag

De ezekből is kezd rohadtul elegem lenni, a kalkulátor 675 Ft-ot dob az 500g-os nem utánvétes, nem elsőbbségis, semmilyenes sima ajánlott levére, közelébe nem voltam a súlyhatárnak amúgy. Mire fizettem 1130-at? Mert annyit kért, merthogy az annyi. Ja mondom a kalkulátorral mi van? Biztos félrenyomtam. Ja persze... Vagy szar a kalkulátor, akkor minek van? Vagy behúznak mindig.
Ezért Startoztam, mert az ment frankón, azzal sose volt gondom, maximum reszpekt érte a postának. Kár volt elcseszniük, de szerencsére ez az MPL se olyan vészes, csak a jót miért kell degradálni.

[ Szerkesztve ]

(#1582) XaraX válasza #90933760 (#1581) üzenetére


XaraX
addikt

Sosem használom a kalkulátort, [link]
Ha semmiféle különszolgáltatás nem volt rajta valóban, miért fizetted ki?
Egyébként "modernizálodik" a postai szolgáltatás, ezért vannak átalakítások, ami nem biztos, hogy mindenkinek jónak tűnik, de szükséges.
Szerinted az MPL nem posta? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1583) #90933760 válasza XaraX (#1582) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom hogy ugyanaz a posta, de a Start csomag feltételei és kialakítása akkor is jobb volt.

Fel kellett adnom a csomagot, ezért fizettem ki. Nem várhatok vele, hogy na vajon holnap nem felemás zoknit húz fel reggel és a reális árat fogja kérni.
A táblázatba ha összeadom az is 675 Ft. Köze nincs 1130-hoz, és ez már a 3. vagy 4. eset, hogy így járok. Nem fogok ajánlott levelezni, kurva egyszerű. Csak ezzel megint a posta malmára hajtom a vizet, mert az MPL meg 2 rongy.

[ Szerkesztve ]

(#1584) Fancy-boy válasza #90933760 (#1581) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Talán számon kellene kérni? Vagy kihívni a főnököt?
Hidd el, a kalkulátor jól számol, elég sok levelet feladtam már, és jól számolt.
Direkt lemérem itthon is a csomagokat, nehogy susmus legyen. Engem nem vertek át.
Te meg hagyod magad, naná, hogy lehúznak. Ha tényleg így volt, és nem volt mégis nehezebb.

Szerk.: 1130 csak úgy jöhetett ki, hogy ha 2 kilóig számolják. Vagy valóban behúztak a csőbe.

[ Szerkesztve ]

(#1585) #90933760 válasza Fancy-boy (#1584) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy régi VGA, nem egy kilós hűtéssel. Most hogy mondod, a súly rá sincs írva a szelvényre.
Nem állok le vitatkozni, mert rohanok. De most úgy néz ki kénytelen leszek.

És tényleg 2 Kg-nál van 1130 Ft. Hol van az 2 Kiló? Akkor behúztak. Lenyúlt egy 500-ast zsebbe. Na jó, nem fogja eljátszani megint mert most rohadtul felbaszott.
Ha most leosztom a francba, utána törve fog minden csomagom megérkezni remélem...

[ Szerkesztve ]

(#1586) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Dobozos 20ezer forintos VGA-t, hogy érdemes feladni legolcsóbban? A Standard-ban nincs értékbiztosítás ha jól látom az MPL-ben van 50ezerig? Mi a különbség MPL és EMS között?

(#1587) Fancy-boy válasza d@minator (#1586) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Milyen nehéz a csomag?
Valószínűleg az ajánlott levél a legolcsóbb, de ehhez tudni kéne a súlyát.

A belföldi EMS gyorsposta szolgáltatás igénybevétele esetén a Posta a küldeményt előre meghatározott időn belül kézbesíti.
A küldemények kézbesítésének határideje (első kézbesítési kísérlet)azonos helységbe a feladástól számított 4 órán belül.
Az 1. sz.függelék szerinti településre a feladást követő munkanapon (hétfőtől péntekig, kijelölt településeken szombaton is) reggel 06.00 és 09.00 óra között, egyéb településekre a feladást követő munkanap 12 óra.

Úgy tudom az MPL értékbiztosított, de ha az ajánlott levél veszne el, akkor is fizetnek.

[ Szerkesztve ]

(#1588) #90933760 válasza Fancy-boy (#1587) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az MPL értékbiztosított 50 ezerig alapból. Ennyi előnye lett a Starttal szembe ami csak 20-ig volt ,felette fizetni kellett pluszba

(#1589) d@minator válasza Fancy-boy (#1587) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem nincs 2kg. Ahogy nézem értéknyilvánítással már ott van az ára ahol egy csomagnak...

EMS 9-ig, MPL 1nap vagy két nap ahogy kérem. Mindkettő 50.000-ig értékbiztosított. Ez jött le. :-)

"de ha az ajánlott levél veszne el, akkor is fizetnek" - akkor miért van értékbiztosítás? Szerintem valami kis összeget fizethetnek csak.

(#1590) Fancy-boy válasza d@minator (#1589) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A feladási díj 16*-kapod vissza.
Ami azért nem aprópénz.

(#1591) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy újabb levélküldemény. De most nem érek rá, haverom viszi be. Digitális konyhai mérlegen mértem le, 0.5g-os pontossága van. 190 valamennyi, ráírtam a csomagra és hogy nem 2 Kiló!!!!! Meg hogy mennyi a feladási díj. Mondtam neki ha többet számol fel akkor szépen magyarázd el neki. Jó, hogy ő viszi be, mert olyan hülye troll szövege van beszarás.

(#1592) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Belföldi postacsomagnál ami 1190ft, mennyibe kerül értéknyilvánítani valamit 70.000ftig? Vagy ott nem lehet kérni értéknyilvánítást csak MPL üzleti csomaghoz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1593) d@minator válasza enginev3.0 (#1592) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! [link] A 18. oldalon találod. Ha kisebb csomag akkor levélként is mehet. #1587 és #1590hsz.

[ Szerkesztve ]

(#1594) enginev3.0 válasza d@minator (#1593) üzenetére


enginev3.0
félisten

3200Ft?? Az nagyon sok, akkor jobban megéri az mpl -es nem? ott 1620 plusz 640ft ha jól számoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1595) d@minator válasza enginev3.0 (#1594) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem is. Ha nem házhoz megy akkor még olcsóbb. Itt egy egyszerűbb kivonat. [link]

A levélben küldést visszavonom. 70ezernél biztos nem fizetődik ki ha eltűnik.

(#1596) anonymus89


anonymus89
addikt

Na srácok most jöttem rá, hogy a belföldi levél díjkalkulátor egy kalap xar. Utánvéttel szerettem volna postára adni egy mobilt, elő a kalkulátor asszongya 2000,-Ft elsőbbségi ajánlottan posta utalvánnyal. Mondom oké akkor nézzük utalással mert többen írták, hogy ez az opció jóval kedvezőbb már csak 1090 magyar píz. Na este már nem volt elérhető a nem szabványos levél mint tétel. Sőt azóta sem érhető el, sebaj irány posta persze utalással is ugyanannyiba kerül mintha postautalvánnyal jönne az összeg.
Úgyhogy a kedves feladónak még külön telefonálnia kell ha fel szeretne adni valamit, hogy tutira menjen az efféle dolgokkal.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1597) Fancy-boy válasza anonymus89 (#1596) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez igaz, de azt is írtuk, hogy utalás esetében valóban kedvezőbb lenne, de nem veszik figyelembe.
Szóval annyit perkálsz, mintha nem utalással történne. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#1598) The DJ


The DJ
addikt

Postával kapcsolatos dilemmában vagyok és ebben kellene nekem iránymutatás. Rendeltem egy netes webáruházban egy terméket és ezt postai kiszállítással igényeltem egy pesti címre. A díjat előre kifizettem és emailben beszéltem le a webshoppal, hogy ezt a módszert szeretném, mivel ők csak futárszolgálattal szállítanak alapesetben. Nekem ez nem felelt meg, mert a címzettem nem tartózkodik otthon munkanapokon a futárszolgálat kiszállítási idejében. Így emailben kérvényeztem a postázást a webshoptól és szerencsére megoldható is volt. Miért csináltam ezt? Mert tapasztalataim szerint a posta hagy értesítőt ha nem talál otthon senkit, míg a futár visszaviszi. Ez pedig nem lett volna jó mert hiába hozza újból másnap, a címzettem akkor sem lett volna otthon. Míg ha meglátja a postai értesítőt akkor be tud menni érte a postára személyesen és át tudja venni.

Miért ez a nagy cécó? Egy meglepetés lenne, ezért fizettem ki előre és ezért is beszéltem le a shoppal a postát. Elvileg minden oké, kifizettem, pénteken fel is adták a csomagot (Pesten). Ma szerda van (lassan csütörtök) és még nem ért oda a csomag. A címzettem nem avattam be, tehát nem tudja, hogy küldeménye érkezik, de azonnal szólna ha így lenne, ezt a csomag tartalma garantálja. Most aggódom, hogy mi a fene van, mert pestről pestre nem hiszem hogy ennyi ideig tart egy csomag kézbesítése. Ráadásul még csak utánanézni se tudok, mert nincs a kezemben semmi csomagszám, mivel ugye nem én adtam fel személyesen, hanem a webshop.

Nyugtassatok meg, hogy nem keveredett el és még odaérhet holnap. Vagy ilyen esetben merre érdeklődjek vagy mit kellene csinálnom? A másik: Ha nem talál otthon a postás valakit, akkor ugye hagy értesítőt a csomag felől? Mert erre alapoztam az egész tervemet. Valamint hány napig őrzi a posta a csomagot mielőtt visszaküldi a feladónak? Ezen felül ugye nem csak egyszer kísérlik meg kézbesíteni és aztán tojnak rá? :F Elég fontos lenne ez a küldemény és már így is nagy a csúszás.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1599) #90933760 válasza The DJ (#1598) üzenetére


#90933760
törölt tag

Előfordulhat, hogy nem hagy értesítőt.
Tudni kéne hogyan lett feladva, levélküldemény, standard csomag vagy MPL csomag. A webshop aki feladta gondolom meg tudja mondani, sőt még talán a ragszámot is.

[ Szerkesztve ]

(#1600) The DJ válasza #90933760 (#1599) üzenetére


The DJ
addikt

Sajnos nem tudom miként adták fel a csomagot, viszont a számlát már megkaptam levélben és azon az szerepel, hogy: "Posta költség, bruttó 1.800.- Ft." Nem tudom, hogy ez mond-e valamit vagy hogy ebbe az összegbe milyen szolgáltatás fér bele, de jó lenne, ha nem arról lenne szó, hogy egyszer megpróbálták kézbesíteni, nem találtak otthon senkit és azóta a postán ül a csomag. Ha így van, akkor a fejem verem a falba. :W Értelemszerűen a címzettet nem szeretném zargatni, hogy menjen már be a postára, szóval nekem kellene valamit intézni, de így nehéz.

Mindenesetre akkor írok egy e-mailt a webshopnak, hátha legalább az kiderül, hogy milyen módon került feladásra a csomag.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.