Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Fancy-boy válasza R@ymonD (#1647) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó látni, hogy más is segít itt a postás topicban, de egy kis kiegészítés.

Nem számít minden csomag Standard-nak, ami dobozban van.

Mert én már adtam fel íjat, kartondobozban volt, de olyan hosszú volt, hogy nem standard csomagként vették fel.
Tehát a méret is számít, és nem csak az, hogy miben van.

De meg is találtam:

"Ha a csomag három kiterjedésbeli mérete együttesen 2000 mm-nél vagy hosszúsága 750 mm-nél nagyobb, továbbá alakja, természete miatt egyéb küldeménnyel nem rakható össze, vagy eltérő kezelést kíván (pl. kerékpár, bútor, növény), belföldre csak „nem standard” csomagként adható fel, nemzetközi viszonylatban pedig terjedelmesként, pótdíj ellenében."

Ezt azért jó tudni! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1652) Fancy-boy válasza tomrRRR (#1650) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem kell itt semmilyen pereskedés.
Menjél be, de szerintem simán felhívhatod az ügyfélszolgálatot és megmondják, hogy mi van a pénzzel.

Illetve ezeket jó lenne tisztázni:
Biztos jól töltötted ki, hogy hová küldjék vissza a pénzt? Nem lehet, hogy átvette más helyetted?

[ Szerkesztve ]

(#1653) tomrRRR válasza Fancy-boy (#1652) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Persze jól töltöttem ki, más meg nem veheti át hiszen igazolnod kell magad, hogy te Nagy Tamás vagy stb...
Csak úgy nem fognak odaadni pénzt valakinek ha nem mutat személyigazolvány-t vagy más okiratot.

Írt az ügyfélszolg. hogy már május 24 átvette a vevő a csomagot.

The easy day was yesterday!

(#1654) Fancy-boy válasza tomrRRR (#1653) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, nem kérnek személyit.
Legalábbis volt már, hogy pénz jött a nevemre és simán átvehette a hozzátartozóm. Csak egy aláírás.

Az írogatással nem sokra mész. Telefonálni kéne és akkor rögtön intézkednek. Vagy személyesen.

(#1655) tomrRRR válasza Fancy-boy (#1654) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Holnap igen bemegyek a postára megkérdezni, hogy mi a helyzet

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#1656) R@ymonD válasza Fancy-boy (#1651) üzenetére


R@ymonD
tag

Jogos! :R :R Sry

(#1657) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Mióta új rendszere van a Postának, talán változott a helyzet.
Tudnak, vagy egyáltalán adhatnak tájékoztatást, ha megkérdezem, hogy a rendszerben szerepel-e részemre feladott csomag? Név, cím megadásával gondoltam.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1658) R@ymonD válasza Darko_addict (#1657) üzenetére


R@ymonD
tag

Név cím alapján nem tudnak keresni csak azonosító szám alapján! Minden csomagnak illetve ajánlottam feladott levélnek van egy egyedi azonosítója, na ha azt tudod, akkor az alapján meg tudják nézni!

(#1659) Darko_addict válasza R@ymonD (#1658) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igen, az lenne az evidens, csak az eladótól még nem kaptam meg a szelvény másolatát, gondoltam hátha ki lehet játszani mögötte ezt a lapot és közölni, hogy "háhh, nem is adtad fel, most meghalsz!".
De lehet csak paranoiás vagyok és tényleg elfoglalt az ürge. :D

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1660) R@ymonD válasza Darko_addict (#1659) üzenetére


R@ymonD
tag

jaaa értelek! :D sajnos ez akkor nem fog összejönni :( de bízzunk benne, hogy meg fogod kapni amit vársz! :)

(#1661) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Valakivel történt már olyan eset, hogy feladott egy csomagot postai utánvétellel, a postás nem dobott be értesítőt, s a vevő kifizette a vételárat a postásnak, s a feladó nem kapott pénzt ?

The easy day was yesterday!

(#1662) Fecogame válasza tomrRRR (#1661) üzenetére


Fecogame
veterán

Előfordul, amikor késik a pénz. Mikor vették át a csomagod?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1663) tomrRRR válasza Fecogame (#1662) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Cigánykodnak velem. 2013.05.24 vették át a postai utánvételes csomagot ( 21.900 FT értékben ), s a postás elfelejtett értesítést hagyni a postaládába, ezért bementem és mondták h igen megérkezett a pénz, csak fel kell mutatnom egy postai utánvétet igazoló zöld papírt, és egy nyugtát.
Ezek mind megvannak nekem, remélem, hogy ezek felmutatását követően kifizetnek, s nem fognak egyéb okok miatt panaszkodni ( például a Lakcím kártyán: Gyula Gábor Ár. utca... én pedig Szegedi címet adtam meg stb.. )

The easy day was yesterday!

(#1664) trabo78


trabo78
csendes tag

Azután érdeklődnék, hogy posta csomag feladásnál van-e arra lehetőség, hogy otthonról tudjam feladni a csomagot, tehát hogy házhoz jöjjenek a csomagért? Olvastam feljebb erről a Vatera csomagfeladási lehetőségről: [link], ezt csak azok vehetik igénybe akik a Vaterán adnak el valamit? Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1665) tomrRRR válasza trabo78 (#1664) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Igen ez a Vatera Futárszolgálat ami azt hiszem, hogy a Magyar Posta ZRT. belül van, háztól házig működik igen. Lejön a futár odaadod a csomagot, majd a vevő teljesítését követően 1 héten belül visszakapod a pénzt

The easy day was yesterday!

(#1666) Fancy-boy válasza trabo78 (#1664) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem csak a Vaterán keresztül jöhetnek házhoz a csomagért, viszont az az egyik legolcsóbb módja a csomagfeladásnak.
Nyugi, nem fognak leteperni a kommandósok ha nem adtál el semmit a Vaterán és mégis használod a csomagfeladást az oldalukon. :)
Szóval nem, nem csak azok használhatják. De azért jó ha van, Vaterás profilod a biztonság kedvéért.

tomrRRR

Nem írta, hogy utánvétellel akarja feladni a csomagot. Természetesen feladhatja utánvétel nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#1667) trabo78 válasza Fancy-boy (#1666) üzenetére


trabo78
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! Van Vaterás profilom. :) Jelenleg most egy nem utánvétes csomagról volna szó, de szoktam néha utánvétesen is. Jó hogy van ez a Vaterás lehetőség, kár hogy hamarabb nem hallottam róla, de legközelebb tuti hogy ezt a megoldást fogom használni. :)

(#1668) Fancy-boy válasza trabo78 (#1667) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahha, ráadásul csak kinyomtatod a feladószelvényt és kész.
Nem kell kézzel írogatni...

[ Szerkesztve ]

(#1669) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!
Ha valaki nem veszi át a postai utánvétből érkezett pénzét, akkor a posta mit csinál a pénzzel?

The easy day was yesterday!

(#1670) freaghill


freaghill
őstag

Ha telefont szeretnék feladni, akkor csak annyi a teendőm, hogy kérek egy buborékos borítékot, berakom a telefont, lecsukom a borítékot, ráírom az adatokat odamegyek az ablakhoz és feladatom?

(#1671) tomrRRR válasza freaghill (#1670) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Igen, de csak sima levélként akarod feladni, vagy postai utánvéttel ?

Bemész a postára.

1. - Húzol egy sorszámot
2. - Kérsz egy buborékos borítékot
3. - Megcímzed ( Ball legfelül a te címedet, jobb alsó sarokba címzettet írod )
4. - Beleteszed a borítékba az ingó dolgot
5. - Majd a postán lemérik, és megkérdezik, hogy ajánlott elsőbbségivel menjen el ( mind2 mehet )
6. - Kifizeted és Elköszönsz

The easy day was yesterday!

(#1672) freaghill válasza tomrRRR (#1671) üzenetére


freaghill
őstag

Előreutalva vette meg tőlem a telefont, és ajánlott levélben egyeztünk meg, így sima bubis ajánlott levél, ha jól írom :D

[ Szerkesztve ]

(#1673) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Télleg megszűnt a Standart csomag? Vaterán vettem valamit és azt írják nem tudja küldeni Standart csomagként mert már nem vállalja a posta... És így most 2700 ft lenne a kiszállítás. De biztos fizetek ennyit... :N

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1674) Fancy-boy válasza tomrRRR (#1671) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem nem szerencsés egy sima bubis borítékba telefont berakni.
A másik meg, hogy ajánlott levélhez, természetesen ajánlott feladószelvényt is kérnie kell és azt ki kell töltenie.

(#1675) Fancy-boy válasza prannk (#1673) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem szűnt meg. A Start és start pusz csomag szűnt meg, illetve Üzleti csomag lett a neve.

Tessék a jobb felső sarokban nézd meg: [link]

Standard 1190Ft
Május 1-től érvényes díjszabás.

(#1676) prannk válasza Fancy-boy (#1675) üzenetére


prannk
őstag

Hello!
Mint jeleztem, a százhalombattai posta már nem vesz fel standard és üzleti csomagokat. Ezeket a posta MPL üzletága váltotta ki, ezen kell, előre legyártott űrlapon megrendelni a szállítást és ugyanabba a postahivatalba bevinni.

Akkor miért mondja,hogy megszűnt? Meg hogy már 3 hónapja MPL el küldik ki a csomagokat,mert már nincs standart.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1677) Fancy-boy válasza prannk (#1676) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyébként hogy jön ki neki a 2700Ft? Milyen nehéz a csomag?

Szerinted miért mondja? Valószínűleg még a postaköltséggel is leakar húzni. Nem tudom százhalombattán mi a helyzet, de nem tartom valószínűleg, hogy oda külön díjszabás vonatkozna.

[ Szerkesztve ]

(#1678) prannk válasza Fancy-boy (#1677) üzenetére


prannk
őstag

7 kg

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1679) Fancy-boy válasza prannk (#1678) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor valószínűleg szépen beakar húzni a csőbe.
A standard elmegy 20 kilóig, de az MPL is 2ezerFt alatt lenne.

Baltoafarkas-nak igaza van, elfelejtettem megkérdezni, hogy utánvétel-e.

[ Szerkesztve ]

(#1680) #90933760 válasza prannk (#1678) üzenetére


#90933760
törölt tag

Utánvétes a csomag? Mekkora összeg? A címzett fizeti?

[ Szerkesztve ]

(#1681) prannk válasza #90933760 (#1680) üzenetére


prannk
őstag

Előreutalás. 6500

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1682) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sziasztok!

Ha az utánvétellel feladott csomagom árát a bankszámlámra kértem, hogy küldjék, az úgy időben mit jelen? Másnap vagy rá 1 nap van esély, hogy megjöjjön?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1683) Fecogame válasza Tikakukac (#1682) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem 4 munkanap volt legutóbb. Gyorsabb, ha csekken kéred ( ha postás hozza ki ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1684) Tikakukac válasza Fecogame (#1683) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmm, az nem hangzik túl jól, ha már bankos transzfer akkor illene gyorsabbnak lennie. Mondjuk olcsóbb is.

Pedig basszus kéne az a pénz elég gyorsban :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1685) Fecogame válasza Tikakukac (#1684) üzenetére


Fecogame
veterán

Neked sikerült olcsóbban feladni? Mert nekem eddig sehol sem számolták olcsóbban, ha így kértem a pénzt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1686) Tikakukac válasza Fecogame (#1685) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, én eddig világéletemben futárral küldtem mindent, talán 4-5 éve volt 1 postás kalandom :B De elviekben olcsóbb, díjtáblában is az van, hogy ez olcsóbb.

Nekem a postán 2 napot mondtak így elsőre, nem tudom bankfüggő-e. De jó lenne, mert így áll a pénzem, az meg kéne. Nagyon :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1687) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Ha érkezett utalvány, s nem kaptam értesítést róla, akkor mi a teendő?

The easy day was yesterday!

(#1688) parkr


parkr
őstag

tudja valaki, a vaterás MPL csomagok súlyát lemérik hogy annyi-e mint a papíron?
lenne egy kb. 22kg-os csomag, amit ha 19-nek írnék, olcsóbban kijönne.

(#1689) Fancy-boy válasza parkr (#1688) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen lemérik, hogy ha személyesen viszed a postára a Vaterás csomagot.
Azt viszont nem tudom, hogy ha háztól viszik el, akkor is lemérik-e.
Talán a központban. Én nem trükköznék, mert lehet aztán visszadobják.

[ Szerkesztve ]

(#1690) parkr válasza Fancy-boy (#1689) üzenetére


parkr
őstag

Háznál adnám fel, épp ezért kérdeztem. akkor marad a drágább megoldás :(((

[ Szerkesztve ]

(#1691) Fancy-boy válasza parkr (#1690) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézd, azért nem mennék bele ebbe, mert ez a Posta szándékos megkárosítása.
De nem akarok egy vitát elindítani.

Én is próbálom úgy feladni a csomagokat/leveleket, hogy minél könnyebbek legyenek, például könnyített csomagolás, de nem manipulálok.

Ha annyi a súlya, akkor annyi, vagy próbálkozz futárszolgálatnál.

[ Szerkesztve ]

(#1692) parkr válasza Fancy-boy (#1691) üzenetére


parkr
őstag

azt én értem, annyi az a gáz hogy nincs normális mérlegem, csak ilyen "fürdőszobai" ráállós cucc
ezzel meg volt hogy 20,3 jött ki, de 22,7 is volt ugyanannál a csomagnál

(#1693) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudom megnézni a Csomagszámomat?
MPL postai utánvéttel adtam fel egy csomagot, s megszeretném kérdezni az ügyfélszolgálattól, hogy hol tart a csomag? Lila színű postai utánvétet igazoló papír a tetején félkövérrel kivan emelve: PM: 000 04939.... ez lenne az ?

The easy day was yesterday!

(#1694) Wollf


Wollf
tag

Sziasztok!

Én arra lennék kiváncsi, hogy amit feladtam csomag, az megérkezett-e pestre!
Elsőbbségivel, törés biztositással, lopásbiztositással, 1 napos határidővel adtam fel Hátfőn(2013.06.10.) és azt mondta a postás hogy keddre odaér, vagyis másnapra(2013.06.11.) De nem ért oda és már szerda van.
Az, hogy ma odaér-e 15:00 és 16:00 között fog kiderülni.
Kérdésem tehát, hogy 1 napos határidővel, Zala megyéből Pestre oda érhet-e a csomag?
És ha nem ért oda, akkor ma oda fog? Esetleg eltünt a csomag?

A válaszokat előre is köszönöm
Üdv

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#1695) Tikakukac válasza Wollf (#1694) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem a sima csomagomat 2 nap alatt kivitték simán, az utalás meg utánvétről másnap nálam volt. Kivételesen jól dolgoztak :K

Mondjuk ha nagyon elsőbbségi és stb. akkor annak ott kell lennie, erre garanciát vállalnak asszem, 24 óra olyankor. Szóval telefon és csapkodás, asszem valami visszafizetnek vagy valami.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1696) Wollf válasza Tikakukac (#1695) üzenetére


Wollf
tag

És erre mit tudsz mondani? Ne parázzak hogy eltünt a csomag? Mert kb 60 000 FT értékű!

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#1697) Wollf válasza Tikakukac (#1695) üzenetére


Wollf
tag

Értem! Akkor ha ma nem érkezik meg, akkor aggódjak ugye? Köszönöm a választ!

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#1698) Tikakukac válasza Wollf (#1697) üzenetére


Tikakukac
titán

Levelet szoktam feladni elsőbbségivel, ha az 2 napon belül nem ér oda, akkor már vertem az asztalt, mert nem teljesítették amiért fizettem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1699) Fancy-boy válasza Tikakukac (#1698) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért ez nem így megy. Az elsőbbségi nem azt jelenti, hogy garantáltan másnap megkapod.
Ha például külföldre küldök elsőbbségivel levelet, az sem ér oda másnap.
Elsőbbséget élvez, tehát gyorsabb, de semmi több, nincs semmi garancia.

Nincs miért csapkodnod az asztalt. Egy elsőbbségi levél, nem garantált 24 óra.

[ Szerkesztve ]

(#1700) Tikakukac válasza Fancy-boy (#1699) üzenetére


Tikakukac
titán

Van olyan opció ami időgarantált. Annak ott kell lennie. A sima elsőbbségi az talán még nem ez, de passz, nem tudom mi lett még bepipálva ott, az biztos, hogy egyszer adtam fel atomsürgősen, fizettem egy rakat pénzt és nem ért oda. Én visszakaptam a felárat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.