Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Fancy-boy válasza Mr.Csizmás (#1249) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát ez az. Ez az eladó hibája. Oké, lehet jobban dobálták mint általában, de ők honnan tudják mi van benne?

Én küldtem már kispezsgőt törékeny nélkül és nem tört össze. Hogy miért?
Mert úgy csomagoltam, hogy kibírja azt is ha leejtik vagy ráülnek. ;)

Egyébként nem értem, miért beszélt le róla, hiszen te fizetted a postaköltséget.
Próbálj vele megegyezni.

Nem tudom milyen CD, de egy műanyag tokot kilehet cserélni, aztán átrakod a borítót.
Akkor tartozik 1 pohárral.

[ Szerkesztve ]

(#1252) Mr.Csizmás válasza Fancy-boy (#1251) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja. visszautalja az árát, és téma lezárva.

persze amikor felemlegettem, hogy lebeszélt a beikszelésről, "mert úgy becsomagolja hogy atomtámadást is kibír" akkor megbíztam benne, most bezzeg a szabályzatát emlegeti, hogy "gondolom te se olvastad el :) "

.............. :W :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1253) Trebron09 válasza Mr.Csizmás (#1252) üzenetére


Trebron09
őstag

Én is jártam már így, igaz egy 19"-es wide FujiS monitorral.. a panel szanaszét volt törve, kicsomagolás után elborzadtam (már úgy látszódott a hiba.. bekapcsoláskor a sírás kerülgetett), 20k volt anno az a monitor és 2k-t utaltam még neki pluszba a postáér, konkrétan a cucc úgy volt "becsomagolva", hogy szinte sehogy.. szimplán egy nagyobb dobozba volt egy fél centi hungarocellel a képernyő előtt bedobva, szerencsére az eladót sikerült elérnem, megbeszéltük.. kicsit ügyeskednem is kellett a csomagolás miatt, ugyanis a posta csak bizonyos esetben fizet kártérítést..ezért írtam is ez eladónak, hogy készüljön fel, mert ha a posta nem fizet, akkor Ő fog...posta fizetett...és végül sikerült.
Remélem neked is megoldódik a probléma. ;)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1254) Mr.Csizmás válasza Trebron09 (#1253) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ma jön vissza az ára.....de ezt a fölényeskedő, lekezelő stílust az ellenségeimnek és a politikusoknak kívánom csak, ahogy rendeződött.... :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1255) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Szeretném az általam feladott standard postai csomagot nyomon követni a posta honlapján és már milliom egy lehetőséget kipróbáltam, egyszerűen képtelen vagyok lekövetni. Nem találja a rendszerük, mi lenne a helyes sorrend?

(#1256) Fancy-boy válasza keszegduda (#1255) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Üdv

Semmi, mert azt nem lehet nyomon-követni az interneten.

Milyen szolgáltatásokhoz vehető igénybe?

Üzleti csomag
Nemzetközi postacsomag
Európa+ csomag
Belföldi EMS gyorsposta
Nemzetközi EMS gyorsposta
Időgarantált csomagtermékek (start és start plusz)
Posta business pakk (plusz, economic)
Inverz csomag plusz
Belföldi értéknyilvánításos (EL jelű) levél
Egyszerűsített utánvétkezelés (EUV)
Nemzetközi ajánlott és értéknyilvánításos levél

Máskor add fel start csomagként, ha nyomon szeretnéd követni, ráadásul értékbiztosított stb...

[ Szerkesztve ]

(#1257) keszegduda válasza Fancy-boy (#1256) üzenetére


keszegduda
őstag

Köszi!

Mintha volna olyan emlékem, hogy valaha lehetett nyomon követni az egyszerűbb csomagokat is és történt a postai rendszerükben is a közelmúltban változás. Lehet hogy rosszul tudom és utánvét volt régebben amit néztem.
:R

(#1258) Fancy-boy válasza keszegduda (#1257) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Variálnak állandóan. Nagy katyvasz az egész, össze vissza minden.

(#1260) Fancy-boy válasza Kalandor (#1259) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem tudom, hogy ez milyen csomag vagy mi az előzmény, de miért nem próbálod felhívni őket?

(#1262) Fancy-boy válasza Kalandor (#1261) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát akkor:

GLS ügyfélszolgálat elérhetőségei:
Tel: (+36 1) 802 0265
e-mail: info@gls-hungary.com

Mivel már Magyarországon van és elvileg a futárnál, biztos segítenek.

Lehet az is elég ha megadod nekik a címedet és tudják melyik futár megy arra és mikor.

[ Szerkesztve ]

(#1263) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!
Lenne egy nagy problémám! Megbeszéltünk egy illetővel egy cserét interneten,egy aukcios oldalon! Megbízhatónak tünt(bár én sosem szoktam előre küldeni senkinek,most mégis megtettem),megbeszéltük hogy együtt rakjuk postára a csomagokat! Ez tegnap volt. Zárás elött én fel is adtam ajánlott levélként(egy tablet pc-ről van szó)! Időközben azonban kiderült,hogy csaló az illető(kicsit jobban utánanéztem)! Telefont nem veszi fel,nem reagál semmire! Kérdésem az lenne,hogy csütürtökön(legközelebb akkor lesz nyitva a posta) leállíthatom még a kézbesítést? Egerbe küldtem,gondoltam felhívom csütörtök kora reggel nyitáskor az Egri főpostát,és ott megkérem hogy ne kézbesítség a csomagot! Van erre vajon lehetőség??? Választ előre köszönöm!

(#1264) #90933760 válasza Tenager18 (#1263) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt a postától kell megérdeklődni telefonon és valószínű személyesen is be kell majd menni. Elvégre valahogy igazolnod kell magad. Attól, hogy ünnepnap van még a csomagok szállítódnak valamennyire, de nem tudom megmondani városban hogy ki is kézbesítik-e.

(#1265) Tenager18 válasza #90933760 (#1264) üzenetére


Tenager18
senior tag

Értem! Gondoltam hátha lehet azt kérni,hogy visszaküldjék a feladónak...de akkor valószinüleg személyesen kell menni érte :W Marha jó lesz,nem lakom közel Egerhez :((( Mindegy,az én hibám,elkapkodtam a dolgot :O

(#1266) Fancy-boy válasza Tenager18 (#1265) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek az együtt küldjük el, meg előre küld el aztán... dolgok felejtősek.
Nem hiszem, hogy telefonon keresztül nagyon letudnád állítani, kivéve ha megadod ugye a csomagszámot, azt elvileg csak a feladó tudhatja. Próbálkozni kell.

(#1267) Fecogame válasza Tenager18 (#1263) üzenetére


Fecogame
veterán

Azon a postán már biztos nincs a csomagod, ahol feladtad. Azt záráskor elviszik onnan. Kézbesítés előtt esetleg még meg lehet akadályozni. Mindenesetre sietned kell majd csütörtök délelőtt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1269) #90933760 válasza Fecogame (#1267) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csütörtök délelőtt szerintem már késő. Nem tudom mikor nyit a Posta, de akkor már készen állnak a csomagok a kikézbesítésre. Most ez attól függ a címzett hol lakik, lehet egyből viszik, lehet később. Ha már elmegy Egerbe a csomagért, akkor elmehetne a címzetthez is megbeszélni vele mi van.

Ha jól értelmeztem ajánlott levélként lett feladva, ahhoz van csomagszám?

(#1270) Fancy-boy válasza Kalandor (#1268) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen! :R

(#1271) Tenager18 válasza #90933760 (#1269) üzenetére


Tenager18
senior tag

Igen,van hozzá csomagszám! Gondoltam,hogy reggel nyitáskor hivom fel az Egri postát,és megprobálom ugy megakadályozni a küldeményazonosító segítségével...hátha....

(#1272) netseft


netseft
aktív tag

Ajánlott levelek postaköltségeinek változása az elmúlt években:

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1273) Fancy-boy válasza netseft (#1272) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért durva, hogy egy nagyobb levelet 1000 fölött lehet csak feladni.
Annyiért már jobban megéri szerintem csomagként.

(#1275) Tenager18 válasza Kalandor (#1274) üzenetére


Tenager18
senior tag

:C Ez komoly? :Y

(#1276) #90933760


#90933760
törölt tag

Sokkal felháborítóbb a rózsaszín ára. Mikor elkezdtem pár éve akkor 290 volt a 10k, most meg 860. Előtte volt 5k határ ami még olcsóbb volt, ezt is megszüntették.

Számomra a Start csomag is borzalmasan drága, 1770-ért a fullos Start Plust kéne adni.

(#1277) Tenager18 válasza Kalandor (#1274) üzenetére


Tenager18
senior tag

:C

(#1278) Fecogame válasza netseft (#1272) üzenetére


Fecogame
veterán

Csak annyit drágult, mint amennyi várható volt, nincs ebben semmi meglepő. ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1279) Fancy-boy válasza Fecogame (#1278) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó lenne, ha a színvonal is emelkedne az árakkal. ;)

(#1280) Tenager18 válasza Fancy-boy (#1279) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ezzel teljes mértékben egyetértek :K

(#1281) netseft válasza Fecogame (#1278) üzenetére


netseft
aktív tag

Tudom, csak ha már megcsináltam magamnak, gondoltam megosztom.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1282) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma reggel hozott a postás kocsi csomagot... De munkaszüneti nap van, nem?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1283) XaraX válasza Fecogame (#1282) üzenetére


XaraX
addikt

Elvben igen, gyakorlatban nem mindenhol..
Le kellett dolgozni a mai napot, de ahol sok a beragadt csomag, elrendelhetik a kiszállítást délig.

(#1284) Tenager18


Tenager18
senior tag

Ma sikerült beszélnem az itteni főpostával. Az ügyintéző hölgy szerint elég,ha itt a lakóhelyemen bemegyek a postára,ahol feladtam,kezemben a feladószelvénnyel,és valami nyilatkozatot kell írni,hogy ne kézbesítsék! Kíváncsi leszek,ez elég lesz e...csütörtök reggel én leszek a postán az első :))

(#1285) Chereiose


Chereiose
addikt

Ma délelőtt nyitva van a posta? Át szereznék venni egy csomagot....

(#1286) Fancy-boy válasza Chereiose (#1285) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy nincsenek. Csak csomagokat szállítanak ki.
Ügyfélszolgálat: 06 40 46 46 46

(#1287) #90933760


#90933760
törölt tag

Az utánvét díjat hogyan kell számolni?
Eddig mindent Start csomagba adtam fel és ahhoz ingyen van, de most sima csomagként kéne feladni, de lehet inkább levélként olyan 1.5 Kg lehet a csomag.
A posta táblázatában az van, hogy 880 a levél 2 Kg-ig. Majd az utánvéthez, hogy postautalvány csatolása esetén 305 Ft-tal több, mint az azonos összegű postautalvány díja. 540 Ft az utalvány. Én 6000-ről akarok utánvétet akkor ez 880+305+540 Ft lenne? Ez 1725 Ft És akkor még nem is ajánlott a levél, mert az közel 300 Ft ismét. Jól gondolom ezt vagy teljesen másképp van? Mert akkor a Start csomag marad egyértelműen.

(#1288) Fecogame válasza #90933760 (#1287) üzenetére


Fecogame
veterán

Számold ki itt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1289) #90933760 válasza Fecogame (#1288) üzenetére


#90933760
törölt tag

1870 Ft. Akkor marad a Start csomag. Csak azt nem értem az a 305 Ft mire értendő, hogy plusz még annyi, mert ezek szerint mégse kell azt hozzáadni vagy nem tudom.

(#1290) Fecogame


Fecogame
veterán

Egy 5km hosszú faluban lakom, eddig 3 postás hozta ki a leveleket, idén ez kettőre csökkent, és 7 órás munkaidőre. Így egyik postásnak sincs ideje az egész falut körbejárni és mindenkinek kihordani... Ergo akinek sürgős levele van és meg is akarja kapni, annak nyitásra le kell mennie a postára, hogy megkapja, különben nem biztos, hogy mostanában megérkezik hozzá. Szégyen.

Ráadásul H-P nyitva van az itteni posta, 8:00-16:00 között, lemegyek, 15:23-kor már zárva van... :U

Szerk.: És akkor még van pofájuk árakat emelni... Mire fel?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1291) Dani1988


Dani1988
csendes tag

Sziasztok!

Nem akartam több ezer hsz-t elolvasni.
Nekem némi kínom/help/információ kellene.
Start pluszzal adtam fel egy müszaki cikket (20e ft értékes nyilványtartással, postai MPL(vehető) dobozban, viszont kb 3-4 dobozzal tuti beleférne a müszaki cikk.(saját dobozával).
Igen, 1 munkanap pipa, e-értesítés pipa.
A lényeg nem is ez hanem az, hogy irtozatosan lassu a felvitel az adat felvitel, nyomkövetés pocsék, posta-posta átmenő forgalmom ??? nincs regisztrálva???... igy nem tudom merre megy.
stb.stb.
a fő lényeg ez:
2013.01.02 12:xx Budapest xx posta Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted
2013.01.04 xx:xx XYZ posta Küldemény információ: Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
Kiegészítő információ:
helyettes átvevő

A lényeg annyi, hogy Debrecen környéki ((( D/DNY irányba kb ))) kis falu/községbe lett cimezve.
A vicc az, hogy X-re címeztem, viszont teljesen más posta az XYZ, ahol fel lett véve?
Ezen vagyok kiakadva jelenleg, mert ahova cimeztem helységre, ott is van posta.
Egyébként olyan 15-20 km saccra a két kis falu/községtől a táv)

Erre vagyok kivi, hogy ilyenkor mi a szitu? ((helyettes átvevő)) majdnem a célhelyen 15-20 km-el odébb
igen, sms értesítést kértem, de nem jött semmi hogy átvették
előre is kösz a helpet

(#1292) Fancy-boy válasza Dani1988 (#1291) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia

A legjobb ha felhívod vagy azt a postát, vagy az ügyfélszolgálatot:
Ügyfélszolgálat: 06 40 46 46 46

Itt meg a postakereső, ha inkább a postát hívnád: [link]

Megadod a csomagszámot, aztán tájékoztatnak.

(#1293) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Ha kapok egy postakész borítékot vagy csomagot akkor azt házhoz hozzák?
És a postakészet postaládába bedobják?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1294) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ha rózsaszín csekken fizetek be bankszámla számra, akkor a címzett megkapja a nevemet és a címemet is vagy csak a közleményben írtakat?
Hivatalos helyre kéne utalnom, de nincs még bankszámlám (nem is sokszor használnám ha lenne is) és jó lenne ha a címzett úgy kapná hogy biztosan tudja, hogy ki küldte.

Live poor, die ritch.

(#1295) Fecogame válasza gyurkikrisz (#1293) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen és igen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1296) Fancy-boy válasza gyáliSanyi (#1294) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem csak a közleményben írtakat.
DE
Arra készülj fel, hogy sokba fog kerülni neked is, meg a címzettnek is!
Ráadásul több napig is eltarthat, mire megkapja a pénzt!

Jobban járnál ha személyesen bemennél abba a banka, ahol az illető számlája van és befizetnéd a pénzt.
Ingyenes és rögtön jóváírják.

(#1297) #90933760 válasza Fancy-boy (#1296) üzenetére


#90933760
törölt tag

Miért is? A címzett nem fizet semmit, csak neked kell mikor feladod a rózsaszínt. Igaz jó drága, de még mindig értelmesebb megoldás, mint egy bankszámlát nyitni egy-két alkalom miatt és sose használni.

Nem tudom a nevet kiírja-e, de írd be a közlemény téglába és akkor tuti látszódni fog, legfeljebb 2x.

[link]
Középen az Utalvány részt nézd. A kétnaposat, úgy se fog gyorsabban odaérni, mert bank-bank között lassul.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Fancy-boy válasza #90933760 (#1297) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos rosszul tudod, és jól mondtam.

Ha címre küldesz pénzt rózsaszín utalványon, nincs plusz költsége a fogadó félnek.
Ha bankszámlára, akkor a fogadó félnél a bank számít fel költséget, bankonként és számlacsomagonként eltérő díjat.
Igaz, hogy akinek küldted, az megkapja az egész összeget, de meg is terhelik a bankszámláját ennek a díjával.

Tudod mi az értelmesebb?
Az amit javasoltam neki, hogy személyesen fizesse be a bankba.

[ Szerkesztve ]

(#1299) Fecogame


Fecogame
veterán

Az új díjak hol vannak fent? Mert itt még mindig a tavalyi árakat mutatják, és elvileg drágult.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1300) Fancy-boy válasza Fecogame (#1299) üzenetére


Fancy-boy
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.