Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) Ance válasza Exian (#96300) üzenetére


Ance
őstag

Én úgy gondolnám, hogy aszerint kéne lerajzolni, ahogy hozzáfér az ember. Elől fel kell hajtani a szenzort és ez van alatta. Csak innen lehet szerelni, ezért gondolom, hogy fordítva van. Mindegy végülis, oda is rá van rajzolva, ahogy észre is vetted, így figyelhettem, volna jobban.

(#96302) hcl válasza Ance (#96301) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát én is :S
Relé, az kapcsol, amikor a kattanó hangot hallod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96303) Ance válasza hcl (#96302) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Ma is tanultam valamit. :)

(#96304) a2d2 válasza Ance (#96291) üzenetére


a2d2
addikt

Pár hete kötöttem be én is egyet. A lényeg hogy ne a rajzot nézd hanem a bekötés oldalán a műanyagba nyomott jelzést, az tuti jó meg nincs tükrözve.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96305) Exian


Exian
őstag

IO.sys, Pirk, és aki érintettnek érzi magát UTP hálózatépítésben: tudjátok esetleg, hogy helyben (Pécsen) hol tudok venni polcról 19" rackszekrénybe építhető patch panelt? 24 portos kellene. Meg kábelrendező, 1U méretben. Ilyesmit rendeltem neten, amikor kellett, de most helyben kéne gyors beszereznem. Ahol próbáltam több helyen, csúnyán néztek rám, hogy ááhh ilyesmi nincs, vagy csak rendelve lehet.

De talán lehet kapni egy ekkora városban ilyesmit... vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#96306) IO.sys válasza Exian (#96305) üzenetére


IO.sys
őstag

Daniella vagy Digistar? Utálom mindkettőt, de talán. Biztos tippem nincs. A munkahelyemen van fölös mindkettő, csak ez nem bót.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96307) Exian válasza IO.sys (#96306) üzenetére


Exian
őstag

Mindegy nekem, hogy bót vagy nem bót, adjál el egyet-egyet, oszt' jóvan :DDD

Jaigaz kell számla mindenképp :(

Köszi amúgy, őket még nem próbáltam, megkérdezem.

(#96308) IO.sys válasza Exian (#96307) üzenetére


IO.sys
őstag

Adok számlát, szép kerek összeget ráírok. :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96309) Ance válasza IO.sys (#96308) üzenetére


Ance
őstag

Bizonyos pénz felett minden eladó. Még a nem sajátod is. :D

(#96310) IO.sys válasza Ance (#96309) üzenetére


IO.sys
őstag

Vehetem úgy, hogy támogatóra leltem személyedben? :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96311) Exian válasza IO.sys (#96308) üzenetére


Exian
őstag

Akkor most viccen kívül, ha tudsz eladni, szólj :)

(#96312) IO.sys válasza Exian (#96311) üzenetére


IO.sys
őstag

Sajnos nem, adnák ha tudnák. Digistar a legjobb tippem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96313) samu2062 válasza Exian (#96283) üzenetére


samu2062
aktív tag

Fejhallgató erősítőre egy ajánlás, ha még aktuális.
Phono bemenet ezen sincs, de külön meg tudod oldani, egy ugyanilyen előerősítővel. Volt ilyenem és nem rossz cucc, ráadásul itt most fele annyi sincs, mint az új ára.
Az ugyanilyen előerősítőm, még mindig meg van, azt használom az aktív hangfalhoz. Az is jó cucc sőt, a legjobb ilyen árban.
[link]
Ez pedig az előerősítő: [link]

[ Szerkesztve ]

(#96314) Exian válasza samu2062 (#96313) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, meg Pirknek is, meg IO.sysnek is meg bocs, ha ki hagytam valakit. Nézelődök majd. Igazából jó lenne összehasonlítanom a mostani fülesemmel, bármit is vennék. A helyzet az, hogy volt már olyan SOKKAL drágább füles, amit ilyen-olyan szempontok szerint rosszabbnak éreztem, mint a mostanit.

Más: jár valakinek a gyereke bármilyen karatéra, vagy kungfura, vagy bármi ilyesmire?

Igazából kinőtt karate/kungfu/stb ruha kellene, 9-10 éves fiúnak. Farsangra kellene.

Ha van valakinek esetleg, jelezze kérem!

(#96315) Janoska26 válasza Exian (#96314) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

cselgáncs edzőcipőt tudok adni ha kell :)

(#96316) IO.sys válasza Exian (#96314) üzenetére


IO.sys
őstag

A Global DJ bótban tudod meghallgatni a fejeseket, az kb az egyetlen ilyen hely Pécsen. Kegyetlenül összebalhéztam ott is az egyik nagyarc eladógyerekkel, mondjuk ez kezd már gyanús lenni, a korábban említett két boltot is utáltam. :D Ott vetettem össze a Beyerdynamic DT770 Pro-t az ATH-M50x-szel, hogy majd úgy eldől. Az előbbit vettem, mert arra vágytam, de az utóbbit hallottam jobbnak, főleg felbontásban, csak kipréselte az agyam a helyéről a gyári pusztulatosan fos párnáival. És vannak emberek, akik azzal nyomnak le egész napokat, és nem halnak bele. Ezért kell rá a másik párna, de mivel nagyon finnyás a párnákra, ezért kell olyan drága.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96317) Exian válasza IO.sys (#96316) üzenetére


Exian
őstag

Köszi! Úgy lenne a legjobb ha vinném a fülesem és engednék összehasonlítani.

VAGY fogom és megrendelem neten és max ha nem tetszik, vissza tudom küldeni... Az Audio Technica felé hajlok.

Amúgy meglep, hogy senki nem javasolt Sennheisert. Régen azok jók voltak, manapság kevésbé?

Illetve, régen az AKG is jó volt, látom most is vannak fejhallgatóik, nem is drágák. Azt szerettem régen.

[ Szerkesztve ]

(#96318) Ance válasza Exian (#96317) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem az ára miatt nem nagyon ajánlották: [link]

(#96319) CPT.Pirk válasza Exian (#96317) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha kíváncsi vagy az M40X hangzására, akkor azt nálam ki tudod próbálni a pár kilós csöves OTL-re (optimized Morgan Jones kapcsolás) kötve. Ennél jobb meghajtás nem igen fogsz találni tesztelésre. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96320) Exian válasza CPT.Pirk (#96319) üzenetére


Exian
őstag

Vihetem a saját fülesem? :)

Ance: jah, bár én a 30-50e kategóriában nézelődtem. De akkor azok valószínűleg nem jók.

(#96321) CPT.Pirk válasza Exian (#96320) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, nem hozhatod... :N :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96322) IO.sys válasza Exian (#96317) üzenetére


IO.sys
őstag

Viheted nyugodtan a fülesed (mármint fejesed, füles a fülbe dugós. nevezéktan pls :D), én vittem a fejeserősítőm és azon hallgattam meg mindent.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96323) Exian válasza IO.sys (#96322) üzenetére


Exian
őstag

Ez annyiból téves, hogy én speciel a fülemmel hallgatom, nem a fejemmel :DDD akkor ez most hogyan van? :P

Amúgy igen, ezt én is mindig kijavítom, ha valaki felcseréli, előtte úgy hiszem végig jól írtam. De alapvetően tényleg hülyeség, mert inkább füllel, mint fejjel hallgatunk. Hogy technikailag milyen az eszköz, hogy agybadugós, vagy teljes fület lefedő, végül is mindegy.

Aztán meg vannak a hallócsontok, meg mittudomén...

(#96324) IO.sys válasza Exian (#96323) üzenetére


IO.sys
őstag

Jó az ideológia, de nem a hallószerv szerint történt a megkülönböztetés, hanem a felfüggesztés/alátámasztás módja szerint. :DDD
És akkor van még circumaural, supraaural, stb, és ha a nevezéktanban elsiklunk egymás mellett, úgy nehéz követni, miről beszél a másik.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96325) samu2062 válasza Exian (#96317) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az AKG-k nagyon erőforrás igényesek. Azoknál nagyon nem mindegy, hogy mivel és hogyan hajtod meg őket.
Nyilván a karakterisztika is számít, de a lényeg, hogy erősen meg kell őket hajtani, hogy úgy szóljanak, ahogy valójában tudnak. Volt nekem is AKG-m, de nem volt az igazi, pedig az említett art fejes erősítővel, meg presenter 2-vel használtam, de az alsó tartományban kevés volt. Mondjuk CPT.Pirk cucca bizonyára nem okozna gondot, semmilyen AKG-val, de az más kávéház.

(#96326) Exian


Exian
őstag

BIO Pale Ale 160 Ft, csaxólok :) több, mint 1 hónap műszaki vizsgával.

[ Szerkesztve ]

(#96327) IO.sys válasza Exian (#96326) üzenetére


IO.sys
őstag

Thx!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96328) Kaics


Kaics
tag

Jó nagyot kívánok!

Pécsen hol kapni keleti lakberendezési tárgyakat? Buddha szobor, babám fa**a, ilyesmik.

(#96329) Bigemperor válasza Kaics (#96328) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Pl. Pláza, Baligali

(#96330) Kaics válasza Bigemperor (#96329) üzenetére


Kaics
tag

Az még létezik? Kissé kiesik, de köszi!

(#96331) Exian válasza Kaics (#96328) üzenetére


Exian
őstag

Én ma a Praktikerben is láttam, a bejáratnál a füstöltárus helyén ilyenekkel van most tele. Gondolom akkor bent még több van.

(#96332) CPT.Pirk válasza Kaics (#96328) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Árkád - Forrás üzletház közötti belső hídon ha átmész a Forrásba, ott is van egy ilyen bizbasz árus, azt hiszem ilyenek is láttam nála.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96333) Exian válasza Exian (#96331) üzenetére


Exian
őstag

Jönnöm kellett megint, tess egy fotó:

(#96334) Ance válasza Exian (#96333) üzenetére


Ance
őstag

Ezen nincs babám fa**a. :D

(#96335) Dluinet válasza Ance (#96334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rajta van, csak a babám fa**a budha alakú.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#96336) Kaics válasza CPT.Pirk (#96332) üzenetére


Kaics
tag

Volt, de mintha már bank lenne ott vagy mi. Vagy a Forrásban van?

Köszönöm az infókat! Babám fa**a nem olyan fontos. :DDD

Exian: valami kisebbet keresek, de meglesem. :R

(#96337) CPT.Pirk válasza Kaics (#96336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Karácsonykor még ott volt emlékeim szerint. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96338) zsolt19900 válasza Kaics (#96328) üzenetére


zsolt19900
őstag

mömaxba szédülj be... ha asszonypajtással mész, vigyél hidegélelmet :D van ott minden földi jó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#96339) Bigemperor válasza Kaics (#96330) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Igen,még létezik.

(#96340) Vaze válasza Ance (#96334) üzenetére


Vaze
őstag

neee :D :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#96341) nesa


nesa
veterán

Néhány eladó apróság.

Gigabyte ga-ma770 UD3 (rev2)

Phenom II x4 965 BE

12GB DDR2 2x4Gb + 2x2Gb

DDR4 memóriát beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#96342) Ance


Ance
őstag

Ezért szeretnék a következő életemben meteorológus lenni. Azért ahhoz kell arc, hogy ma 7:10-kor kiadj egy térképet, hogy a környékünkön csak nagyon gyenge mértékben fog esni a hó. Akkor már közepes, de inkább erős kategóriába esőn zuhogott. Szerintem mindenki tud példát mondani, hogy egy ilyen szintű tévedés esetén mi történne vele a munkahelyén.

(#96343) hcl válasza Ance (#96342) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Tudsz olyan időjárási modellt alkotni, ami 100%-os pontossággal jelez előre? Szerintem Nobelt kapnál érte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96344) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Úgy vettem észre, hogy régebben pontosabbak voltak az előrejelzések, most meg mindenféle mesterség intelligenciával támogatott modellezéssek nem tudják megmondani, hogy a nap végére milyen idő lesz. Tegnap reggelre is havazást jelzett a Google app Pécsre.

(#96345) CPT.Pirk válasza tamas.nick (#96344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember


[link]

Régen ez is jobb volt... Azokon a területeken fák jú! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96346) Ance válasza hcl (#96343) üzenetére


Ance
őstag

1. A sat24.com csapadéktérképe már tegnap este ezt jelezte: [link] Csak azt linkeltem be, hogy hol, mert folyamatosan változik.

2. Éppen ömlött a hó, amikor kiadta. Azért nagyon remélem olyan eszközeik már vannak, ami idetelefonálás nélkül megmondja, hogy itt nagyon esik a hó.

Ez tipikus tegnap du. 4-kor, hazamenetel előtt elkészített és ma reggel kiadott jelentés volt. Ez olyan, mintha az informatikus tegnap négykor kiadná ma reggelre, hogy a rendszerek rendben működnek. Szóval nem kellett itt előre jelezni semmit.

CPT.Pirk: én ezeket néztem utoljára nagy lelkesedéssel [link] azóta semmi nem ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#96347) hcl válasza tamas.nick (#96344) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

" most meg mindenféle mesterség intelligenciával támogatott modellezéssek nem tudják megmondani"
Vagy csak változékonyabb az időjárás.
Amúgy lehet próbálkozni, mondjuk a sat24.com alapján megjósolni, hogy mikor süt ki a nap :D

Tehát van olyan, hogy figyelem az Időkép radarján a vihargócot, jön délnyugatról Fehérvár felé, autó, ki a város melletti dombra, ahonnan látni is lehet majd (villámfotózás céljából).
Sehol semmi.
Telefonon megnézve látszott, hogy jött nyugatról egy másik, és odébb dobta, tehát kb. 45 fokot fordult kelet felé a két vihar, így a várostól délre haladt el.
Ezt ki mondja meg előre?
Csak annyi esik le, hogy nem is volt eső pedig aszontá'k.Ez tipikus tegnap du. 4-kor, hazamenetel előtt elkészített és ma reggel kiadott jelentés volt.

@Ance : "Ez tipikus tegnap du. 4-kor, hazamenetel előtt elkészített és ma reggel kiadott jelentés volt. "
Ja, ért :D. Akkor félreértettem . Ezért érdemes több időjárás - szolgáltatót nézni. Tehát nem az volt, hogy ne lehetett volna előre jelezni, hanem valamelyiknél lusta volt az ügyeletes.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96348) zsolt19900


zsolt19900
őstag

a Win jelezte, az nem elég?! :P :K

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#96349) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

DDR3-as alaplapja+procija van esetleg valakinek eladó?
Tegnap sikerül leamortizálnom fiam fél konfigját :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96350) Exian


Exian
őstag

Keresek hibás Logitech Performace MX egeret donornak, ha netán véletlenül valakinek lapul fiókmélyén... 1-2 alkatrész kellene belőle.

a2d2: szerintem van, körülnézek. Mi kellene, hogy legyen rajta? Portok, slotok, stb. Vagy csak annyi, hogy DDR3 ramot fogadjon? Milyen proci lenne jó minimum?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.