Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) hcl válasza a2d2 (#96398) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szektortérképet is tartalmazza az EEPROM. Hol vannak a kizárt részek, hol kezdődnek a sávok, stb. Ha simán csak átrakod, akkor valószínűleg menni is fog (formázható lesz, azt' majd itt-ot jönnek bad sectorok, mert fel kell térképeznie, hol voltak), de az adat vagy meglesz rajta, vagy nem. Ki lehet találni, hogy melyik 8 lábút kell felcserélni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#96402) hcl válasza Exian (#96400) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Maxtor detto.
A2d2 fényképét elnézve a NYÁK tetején levő 8 lábú IC típusa lenne érdekes. Az lehet az említett EEPROM.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96403) Exian válasza hcl (#96402) üzenetére


Exian
őstag

Az könnyen átforrasztható. Meglátjuk majd.

(#96404) IO.sys válasza hcl (#96401) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor jó sok cucc elfér benne

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96405) a2d2 válasza hcl (#96401) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem. Kivitelezhetőnek tűnik az átforrasztása.
Bár nincs forrólevegős állomásom sajnos.
Legjobb lenne ha a donor vinyó nem egy 100/100-as lenne hogy minimalizáljuk az esetleges károkat de ezt majd megbeszélem Exiannal :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96406) Exian válasza a2d2 (#96405) üzenetére


Exian
őstag

Az enyém annyiból nem 100/100-as, hogy már nem 100/100-as :) Hibátlanul működik, de emlékeim szerint 10-11 hibás szektor van rajta. Évek óta félre van rakva, terveztem berakni letöltős gépbe vagy ilyesmi, szóval nem napi használatú gépből hiányozna.

Akkor majd keress valamikor, délután munka után akár el is tudom vinni, vagy ha nem tudok elmozdulni otthonról valami miatt, akkor max. eljössz te, de ezt majd megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#96407) a2d2 válasza Exian (#96406) üzenetére


a2d2
addikt

Jól van, köszi, hívlak majd.
A meló kb harmada már megvan amúgy:

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96408) rnrn válasza Exian (#96388) üzenetére


rnrn
tag

Szia Exi, köszi, hogy gondoltál rám.
Jelen-t még nem kóstoltam, abból mindenféle változat jöhet.
PAN-ból sztem a világosokon túl vagyok, ha más van, jöhet.
Az oldalamon végig tudod nézni, hogy a horvátokból mi volt meg (elég sok).
Köszö szépen!!!

(#96409) rnrn válasza Ance (#96391) üzenetére


rnrn
tag

Szia, igazából én vagyok aki cserélné a fejegységet... :) Szóval mi a gond az androidosokkal? Ha sok magos, sok RAM-ost vesz az ember, vélhetően sokáig bírja majd (cca. 5 év).

Ha csak HiFi-ben gondolkodom, ott adottak az applikációk (Pioneert ajánlottad) 2 din-ben gondolom. Tolató kamera nem lételem mondjuk...

(#96410) aneda válasza rnrn (#96409) üzenetére


aneda
aktív tag

Jellemzően ezek a cuccok papíron mindent tudnak, valójában olyan alapvető dolgokkal gondjuk akad, amire nem is gondolsz, hogy baj lehet vele...
Fórumban biztos tudnak ajánlani "bevált" típust, de azért a neves cégek termékeinél nem csak a márkanevet fizeted meg.
Nem tudom milyen autóba akarod, de a gyárileg szerelt megoldások hosszú távon élhetők tudnak lenni.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#96411) rnrn válasza aneda (#96410) üzenetére


rnrn
tag

Értelek. Mondjuk nehéz mit kezdeni egy jelet eldobáló Bt modullal vagy egy akadó menüvel, netán véletlenszerű újraindulásokkal. A 8 th gen Civicembe akkor inkább csak egy Bt modult tetetek... A 9 th Civicben éppen vacakolni kezdett az LCD paneles navigációs egység, oda ha nem lehet valamiért javítani, kell majd valami (2 DIN).

(#96412) hcl válasza rnrn (#96411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem a kínai BT-s rádió elhagyja az ávitt hang elejét... navigáció így annyit mond, hogy a ...úlva forduljon jobbra.
Inkább a kábel :D :D :D :D Mondjuk annyi pénzért mindegy, a gyárin nem volt semmilyen bemenet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96413) Ance válasza rnrn (#96411) üzenetére


Ance
őstag

Aneda is nagyjából leírta mi a baj velük. Ami még gond, hogy eléggé szélsőséges körülmények között kell működniük, amit sajnos tapasztalatom szerint még egy kenwood minőségű gyártó sem tud teljesíteni. Eddig kétszer szállt el a biztosíték meleg miatt, egyszer pedig hidegben (sok minuszban) nem indult el, csak miután felmelegedett a kocsi. Végülis tényleg nem könnyű, hiszen -20 (vagy több) és +60 (vagy több) tartományok között kell teljesíteniük, amit ígérnek.

Ezért írtam, hogy Pioneert kellett volna vennem, mert abból eddig volt több és soha semmi baj nem volt velük. Csak akkor éppen sajnáltam az a +30000-ret rá. Persze lehet az is elszállna már, ahogy fejlődünk technikailag….

Androidost is biztos csak itthonról vennék pont ezen hibalehetőségek miatt. Legalább vissza tudod vinni egy ideig. Azért még így is ér hátrány, mert a műszerfalat nem mindig tudják szépen leszedni. Minél többször kell, annál nagyobb a sérülés veszélye.

(#96414) hcl válasza Ance (#96413) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Végülis tényleg nem könnyű, hiszen -20 (vagy több) és +60 (vagy több) tartományok között kell teljesíteniük, amit ígérnek."
A legtöbb konzumer elektronikai alkatrészre pont ennyi van megadva működési tartománynak :) A komolyabbakra -20...+80.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96415) Ance válasza hcl (#96414) üzenetére


Ance
őstag

Juhé…attól még tudniuk is kell, hogy ez van megadva, de nem teszik.

(#96416) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Ilyen kábelt keresek:
[link]

[link]

Van valakinek esetleg vagy tudtok tippet adni, hogy hol kapok viszonylag hamar? :)

Köszi ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#96417) hcl válasza Ance (#96415) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, bármit le lehet gyártani gagyin :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#96418) blaca83 válasza blaca83 (#96416) üzenetére


blaca83
őstag

Alapvetően az a problémám, hogy a Z390-es lapomnak már újabb volt a front USB aljzata, mint az InWin 509-es házamnak a kábelezése.

Elvileg ezzel az átalakító kábellel össze lehet kötni őket és akkor a ház frontján lévő USB portok is működnek.

Alaplap:
Asus ROG Strix Z390-E Gaming https://rog.asus.com/hu/motherboards/rog-strix/rog-strix-z390-e-gaming-model/

Ház:
InWIN 509 és ezen a videón szerintem 4.26-tól pont a kérdéses alkatrészt mutatja majd: https://www.youtube.com/watch?v=RBt-sU58H1w&t=268s

Ha van valakinek ötlete, akkor ne tartsa magában. :)) :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#96419) Dluinet válasza blaca83 (#96418) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tápegység Moduláris Kábel Tápkábel Adapter Hosszabbító Csatlakozó Elosztó Széles Választékban
Egyedi méret - szín - hossz - kiosztás
Hosszabbító - elosztó - átalakító - adapter
Bányász rig - riser stb kábel
Vezeték átkötés - javítás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#96420) Janoska26 válasza Dluinet (#96419) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

+1 nekem nemrégcsinált kábeleket, nagyon profi és korrekt a srác :R

(#96421) Silencer83


Silencer83
addikt

sziasztok,

nincs valakinek VGA-ja csere ügyében?
van egy bontatlan, dualsim gyari fuggetlen 128gb-os Samsung A32 fekete telefonom.
/emagos vásárlás, nem előfizetés

65-70k szeretnék a telóért, 150e-ig ráfizetek VGAra
[link]

(#96422) blaca83 válasza Dluinet (#96419) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi, ránézek! :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#96423) Silencer83


Silencer83
addikt

sziasztok,

befektetés céljából keresek, Pécs-körzetében plugnplay
bányászgépet ami össze van rakva, beállítva stb.
1.2.-1.5mft max árral, volna ilyen?

(#96424) CPT.Pirk válasza Silencer83 (#96423) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No flame, csak merő kíváncsiságból, miután bezuhant a BTC és előbb-utóbb (elvileg) leszáll a videokártyákról az Ethereum, ez most megéri? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96425) Janoska26 válasza CPT.Pirk (#96424) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

1 éve 1700 dollár körül volt az ETH, most 2400. Akkor megérte? :)

CPT.Pirk #96426 - Ha. Ezek még feltételezések, amíg be nem jön mindenképp érdemes kapálni még amíg lehet, sokan arra játszanak ha már nem lehet majd vga-val bányászni akkor igencsak meg fog ugrani az ára.

[ Szerkesztve ]

(#96426) CPT.Pirk válasza Janoska26 (#96425) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, de ha hirtelen már nem a vga nyers erővel fogják bányászni, akkor egészen más lesz a helyzet. Persze ha igazak a hírek ezzel kapcsolatban...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96427) IO.sys válasza CPT.Pirk (#96426) üzenetére


IO.sys
őstag

Van már vagy 15 másik bányászható token, megszüli magát a bányászipar akkor is, ha az eth PoS lesz.

Jani: csak sajnos a diff már nagyon nem annyi, mint akkor. Sokkal nehezebben jön. Bár most a tré NFT ipar termeli keményen a rewardot. Teljesen meghülyült az emberiség. Egyik ismerősöm is máfél millióért vett egy képet egy bivalyról. :U

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96428) 0xmilan válasza IO.sys (#96427) üzenetére


0xmilan
addikt

> megszüli magát a bányászipar akkor is, ha az eth PoS lesz.

Az ETH mar most is egy Piece of Sh*t. Vagy ez nem ezt jelenti?

;]

(#96429) IO.sys válasza 0xmilan (#96428) üzenetére


IO.sys
őstag

Közel jársz. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96430) Silencer83 válasza CPT.Pirk (#96424) üzenetére


Silencer83
addikt

Janoska meg is válaszolta. :)

(#96431) Ferdzsoo válasza IO.sys (#96427) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én lassan 5 éve benne vagyok a témában, egy kicsit máshogy látom azért a jelenlegi helyzetet. Mivel másfél millió forint nem sok pénz egy bányára jelenleg, emiatt szerintem nagyot nem fog tudni bukni a kolléga, de most szerintem sokkal rizikósabb beszálni a bányászatba mint mondjuk eddig bármikor volt.
Persze meglátjuk de minden jel és számítás arra mutat ha az ETH bányászatnak vége akkor a VGA bányászatnak is. A többi coin profitability-e össze fog esni ha csak az ETH számítási teljesítményének a töredéke is rájuk szabadul, akár elosztva is. Persze meglátjuk mit hoz a jövő, én egyenlőre abba is kételkedek hogy idén júniusban meglesz az ETH Diff bomb, és jön a 2.0, mert ezt már tologatják egy ideje, viszont nagyon jön fel a konkurencia így most már lépniük fog kelleni.

Silencer ha megfogadsz egy tanácsot én a helyedben most még várnék pár hetet, mert ahogy követem a piacot kb 1-2 hete kezdtek el esni az árak jelenleg kb 120db! 3070-es hirdetés van fent. Viszonyításképp az utóbbi hónapokban ez a szám 20-30-nál nemigen volt több.
Lehet hogy most ha 1 hónappal később vágsz bele egy jó 20%-al olcsóbban tudsz beszálni szvsz.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#96432) Silencer83 válasza Ferdzsoo (#96431) üzenetére


Silencer83
addikt

köszönöm a tanacsod :) :R

(#96433) Silencer83


Silencer83
addikt

elado par db ÚJ !tray!! ! Intel Core i5-10505 6-Core 3.2GHz LGA1200 (12M Cache, up to 4.60 GHz)

erd. privat

[ Szerkesztve ]

(#96434) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Az teljesen rendben van, hogy a fosbuk letilt 72 órára, mert messengeren egyszer valamikor megosztottam privát üzenetben egy olyan tartalmat, ami nem tetszik nekik?
Se azt nem írja, hogy mi nem tetszett nekik, se azt hogy mikor történt a megosztás...
Ilyen alapon bármilyen mondvacsinált ürüggyel tilthatnánk bárkit...
Ráadásul privát üzenetben... ezek elolvasnak mindent? :F
Valami gyermekek védelme, meg kizsákmányolás, meg szexuális tartalom... mi van?? :Y
Úgy, hogy nem is emlékszem mi lehetett ez... lehet, hogy a páromnak osztottam egy videót a kisfiamról... mi közük hozzá?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#96435) hcl válasza s7evcsenko (#96434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Benézte az algoritmus. Megesik, sajnos ez a színvonaluk mostanában.
Nekem volt már kábszernek nézett csempe, meg fegyvernek látszó Nokia hirdetésem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#96436) s7evcsenko válasza hcl (#96435) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ennek annyira nem örülök, mert egyrészt nem találom, hogy hol tudok reklamálni.
Másrészt azt írják, hogy még egy ilyen és tiltják a fiókom, ami már csak azért is botrányos lenne, mert ugye össze kellett kapcsolnom az Oculus fiókommal, amit így szintén bukok.
Harmadrészt pedig privát üzenetről beszélünk... még csak nem is nyilvánosan osztottam.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#96437) CPT.Pirk válasza s7evcsenko (#96434) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Automata ellenőrzés megy a háttérben, sosem volt privát amit leírsz a facebook bármely felületén. Most egyszerűen csak benézte az automatika... Nincs annyi emberük, hogy a nem angol tartalmakat érdemben tudják szűrni, ezért is van annyi politikai meg covid álhír a hazai felületen.

Nekem egyszer szűrtek ki messenger üzenetet, mert havernak át akartam küldeni valami idióta Hitleres mém képet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96438) hcl válasza s7evcsenko (#96436) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Reklamálni a help centerben tudsz... és nagyjából felesleges. :S
Ez van, ingyenes cucc, azt csinálnak rajta, amit akarnak.

Jobb fent amúgy a lefele néző nyíl, Help&Support, report a problem. (PC-n legalábbis, telefon nem tudom, hol van.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96440) s7evcsenko válasza hcl (#96438) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#96441) IO.sys válasza CPT.Pirk (#96437) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha már itt tartunk, merre lehet továbblépni facebookról? Azt mondják, twitter, de tényleg nincs más? Insta nekem kizárt (főleg, hogy az is a Metáé), mást meg nagyon nem igazán ismerek. Nekem a fb a feliratkozott csoportjaim miatt jó, meg azért a pár emberért, akikkel kapcsolatot szeretnék tartani, de az a tömény reklámáradat meg ezek a centralizált balhék, hogy egy automata szerint a privát üzeneteim alapján terrorista vagyok meg ilyesmik, nem hiányoznak.

#96431 Ferdzsoo:
Az nagy kérdés, hogy mi lesz, olyat is olvasni, hogy az ETH hálózat kettészakad és a 2.0 bevezetésével nem lesz vége a bányászatának. Én a DAO-kban látom a jövőt, de ott meg a biztonsággal van baj, mert azt is lehet dumpolni mint bármi mást. Mentem volna péknek.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96442) Ferdzsoo válasza IO.sys (#96441) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kettészakad a lánc ez fix, emiatt élesítik a diff bombot a POW-os láncon, ergo pár hónapon belül ott annyira meg fog nőni a difficulty hogy kb 0 reward lesz a bányászoknál.---> mindenki ott fogja hagyni. De hogy ez mikor lesz, az inkább a nagyobb kérdés! :)

Facebook-os kérdéskörhöz:
Úgy látszik koromhoz méltatlanul vagyok itt boomer :DDD , feleségemnek még accountja sincs, én kb 2 hetente 1x lépek be. Gépről. Nem érezném hogy bármiről lemaradnék. Ő sem.
Minden baráttal/rokonnal ha kell akkor whatsapp/telegrammon van a kapcsolattartás.
Tudom wahtsapp sem az igazi de ott ilyesmi azért nem fordul elő. Telegramm pedig kimondottan tetszik. Tudom a magyarok kb. a viberbe vannak beleb@zulva én azt sem használok. Nem tudom. Lehet velem van a baj? :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#96443) IO.sys válasza Ferdzsoo (#96442) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha mindenki ott fogja hagyni, akkor a diff is leesik. :))

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96444) Ferdzsoo válasza IO.sys (#96443) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

nem, mert ez a diff bomb lényege hogy függetlenül a bányászati teljesítménytől folyamatosan nőni fog a diff hogy senki ne maradjon ott.--> így kényszerítik rá az embereket hogy ne futhasson tovább a POW lánc.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#96445) IO.sys válasza Ferdzsoo (#96444) üzenetére


IO.sys
őstag

Most elolvastam, nem tudtam, hogy mesterséges. Bennem az élt, hogy hamarosan eljutunk egy küszöbértékig, ahol elkezd parabolikusan nőni a blokkok megoldásának ideje.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96446) emre válasza s7evcsenko (#96434) üzenetére


emre
veterán

dehogy olvasnak el mindent

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#96447) a2d2 válasza emre (#96446) üzenetére


a2d2
addikt

Ez kész :DDD
Én koncert jegyet nem tudtam felrakni. De úgy hogy érdekes módon tele volt a marketplace koncertjegyekkel. Nem teljesen értettem a dolgot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96448) zsolt19900 válasza a2d2 (#96447) üzenetére


zsolt19900
őstag

tippeljek: tankcsapda?! :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#96449) a2d2 válasza zsolt19900 (#96448) üzenetére


a2d2
addikt

LOL

Nem, HALOTT pénz, lehet ez volt a gond :D
De kértem rá manuális ellenőrzést és akkor is egyből elkaszálták mert hogy koncertjegyet nem lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96450) M_AND_Ms válasza s7evcsenko (#96436) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kapcsold egy fiktív FB fiókhoz, ahol nem folytatsz semmi ilyen csúnya tevékenységet és nem fogják sohasem letiltani.

Ki hallott ilyet? Saját gyerekről képeket küldözgetni a család tagjainak. Nem merre való a FB! Tessék szépen kommentekben anyázni úgy, ahogy az a FB-on illendő és akkor nem lesz semmi baj.
( ;) )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.