Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) MaCrocy


MaCrocy
csendes tag

Sziasztok, tegnap este bátyám kapott egy fake e-mail a PayPal tól (persze fake volt) A valódiságát abból tudtuk kiszűrni, hogy a linkelt oldalon sok link nem működött, továbbá https helyett http volt a link "előjele". Mindenki fokozottan vigyázzon a PayPal levelekkel!

[ Szerkesztve ]

By: Nyerges"MaCrocy"Gábor

(#2852) cocka válasza MaCrocy (#2851) üzenetére


cocka
veterán

Asszem a firefox companion for ebay-es cucc megléte mellett ez nem probléma.

Még ha rá is kattintasz a kamu oldalra, ha a címsorban nem szerepel a címtől balra egy kék-fehér P betű, a paypal jele, akkor az oldal kamu. Ebaynél szintén.

(#2853) Overlocker


Overlocker
veterán

Tiszteletem!

Megcsináltam a paypalt, egy magyar forintszámla lett hozzá regisztrálva, raifaissen bankkártyával. Mivel kaptam kaptam euro-t egy utalásból így úgy döntöttem múltkor hogy nyitok egy euro számlát mellé. Na most mivel ehhez nincs bankkártya, így nem tudom hozzátársítani a paypalhoz, igaz?

(#2854) L.T. válasza Overlocker (#2853) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igaz :K

(#2855) cocka válasza Overlocker (#2853) üzenetére


cocka
veterán

Mivel kaptam kaptam euro-t egy utalásból így úgy döntöttem múltkor hogy nyitok egy euro számlát mellé.

Említettem már azt az aprócska tényt, hogy a pénzkivét csak forintban történhet? Illetve lehet hogy azóta módosítottak rajta valamit, mert úgy látom erre már nincs utalás a withdraw résznél, de ha neked sikerült paypal euró számláról euró számládra utalni, jelezz.

Hát igen, normálisabb bankoknál van többféle devizaszámla és azokhoz kétféle kártya: eurószámlához euró alapú kártya, dollárszámlához dollár alapú.

De egyébként még ha meg is kapod a pénzt a devizaszámládra, hol tudod itthon elkölteni konverziómentesen? Hát kb. a 2 kezemen meg tudnám számolni azokat a helyeket. :)

(#2856) dbius


dbius
veterán

Mennyi ideig tart, amíg paypal ellenőrzi a paypalhoz társított magyar bankszámla adatait?

Kb. 2 hete adhattam meg, most ránézve még mindig checking account fogad.

(#2857) cocka válasza dbius (#2856) üzenetére


cocka
veterán

checking account

Tisztában vagy ennek a magyarul csupán egyetlen főnévnek a jelentésével?

(#2858) dbius válasza cocka (#2857) üzenetére


dbius
veterán

Ezt én úgy értelmezem, hogy a paypal ellenőrzi, hogy valós adatokat adtam-e meg :F

(#2859) juliabrilke válasza dbius (#2858) üzenetére


juliabrilke
addikt

Erre van egy jó kis sztorim. :)

Elértem egy éves limitet, ezért a PayPal azonosítást kért. Bankkártya, lakcím azonosítás számlákkal és egyéb jó dolgok.
1 hetes harc után elfogadták, a pénz státusza viszont "pending" marad egy jó ideig. Egyik nap meg jött az email, hogy egy idő után a teljesítetlen kifizetéseket törlik. 530€-m úszott el rajta, mert a vevőt utána sosem értem már el.

Utána a kedves PayPal 2. alkalommal is elküldte a "mennyire elégedett a szolgáltatásainkkal?" kérdőívét. :U

(#2860) horvathd válasza dbius (#2858) üzenetére


horvathd
aktív tag

checking account magyarul folyószámlát jelent.

"The Kid just rages for a while."

(#2861) cocka válasza horvathd (#2860) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen, szó szerint csekkszámla, egyébként tényleg folyószámla.

Ugye milyen sokat számít a jó angol nyelvtudás? Állítom a kérdések 70%-a itt az angol nem (pontos) tudásából adódik. ;)

(#2862) dbius válasza cocka (#2861) üzenetére


dbius
veterán

na vazz.... :W ezt a kifejezést még valóban nem ismertem. Kösz az infót.

(#2863) 1010 válasza cocka (#2861) üzenetére


1010
őstag

vagy kapkodásból figyelmetlenseg

(#2864) tsii_H


tsii_H
tag

hali.
lanne par kerdesem a dijakrol. itt van ez az oldal:

nem igazan ertem hogy most mi van.leirom hogy en mit szurtem le, legyszi confirmaljatok, vagy javitsatok ki. eloszor is.

ha en veszek valamit, ergo fizetek egy olyan oldalon ahol van paypal fizetesi lehetoseg, akkor az ingyen van. (pay alatt Free)
ha nekem fizetnek akkor lenyelek egy 1.9% to 3.4% + 90 HUF - ot (get paid alatt)

tehat ha en fizetek valamiert paypalon, ami pl 100$, akkor az nekem kerul 100$-ba, de akinek fizetek az csak a 98$-t kap meg kb? mer ez igy eleg fura. mert ha valami 100$-ba kerul, akkor az 100$-ba kerul nem 98$-ba, viszont a szolgaltato/vevo, csak 98$ kap meg az en utalt 100$-ombol. tehat nekem ezt bele kell kalkulalnom, hogy annyival tobbet kuldjek, hogy a levonasok utan 100$ erkezzen meg az eladohoz? szoval 103-at kell feladnom kb? most nem eBay-rol beszelek, hanem akarmilyen paypalos fizetesrol. vagy az mindegy mert ugyan ugy mukodik?

aztan a masik oszlop, a personal transfer.
Free when the money comes from PayPal balance or bank account. 3.4% + 90 HUF when the money comes from a debit or credit card or PayPal Credit (the sender decides who pays this fee).

most akkor a bank account, meg a credit card (ami a bankkartya tudtommal) nem ugyan az? mert en beregisztraltam a bankkartyamat, nem a bankszamlamat. szoval ha en igy fizetek valahol, akkor az credit card-os fizetesnek minosul, nem paypal-os fizetesnek, es igy levonodik a 3.4%+90HUF is plusszba?

tehat ha en most igy (beregelt bankkartyaval, paypalon keresztul) fizetni akarok valamiert 100$-t, akkor az ugy jon ossze, hogy 100$ + 3.4%+90HUF(creditcard miatt) + 1.9%+90HUF(azert hogy 100$ erkezzen meg)?

vagy rohadtul tulbonyolitom? valaki legyszi vilagositson fel, mert ez nekem igy kicsit zavaros (meg draga)

remelem ertheto vagyok

(#2865) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Nem hajlandó elfogadni a címemet. Azt a címet írtam be ahol a bank levelezik velem, a kártyaszámhoz pedig a 4*4 számjegyű számot írtam be a kártya elejéről. Visa Debitem van egyébként, és Loyds-os. Mi lehet a baj? Ezt írja:
This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department. Or, you may want to try adding a different credit card.
Az e-mailből persze nem sikerült megoldanom.
Ilyenkor milyen problémák merülhetnek fel? Jól írtam le mindent

Köszi!

(#2866) horvathd válasza kem (#2865) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy a bankod letiltotta az internetes fizetés lehetőségét a kártyán. Másol tudsz vele online fizetni? Amit tehetsz, hogy felhívod a bankot és rákérdezel.

"The Kid just rages for a while."

(#2867) kem válasza horvathd (#2866) üzenetére


kem
addikt

Elvileg a netes vasarlasra is jogosult vagyok. Ma ugyis be kell mennem, megkerdezem mi a helyzet. Meg nem vasaroltam vele egyebkent a neten, a kartya kb. 2honapos. Lehet,h elobb a honlapjukon aktivalnom kell?

Köszi!

(#2868) cocka válasza kem (#2867) üzenetére


cocka
veterán

Hát aktiválás nélkül semmilyen bankkártya nem működik. Értelmesebb netbankokban aktiválható.

Másrészt: Kártyát kibocsátó bank neve? Visa debit az ok, na de Visa Electron vagy Visa Classic? Rohadtul nem mindegy!

Ha hagyományos vásárlást már el tudtál intézni a kártyáddal, akkor aktív.

(#2869) cocka válasza tsii_H (#2864) üzenetére


cocka
veterán

Paypalék felkavarták a szart. Ez a personal transfer nekem új. A lényeg, hogy a küldő dönti el, hogy ki fizesse a jutalékot.

Mondjuk lehet hogy kiválasztható küldéskor, hogy ebayes, tétel, áru vagy csak sima pénzküldés. Ha sima pénzküldés akkor van ez a bohóckodás, de a when it comes nekem arra utal, hogy az mind a receive moneyra vonatkozik, tehát ha neked érkezik pénz, akkor attól függően kell fizetned, hogy azt paypal számláról küldték vagy bankkártyáról. Nekem az a nem világos, hogy ilyen esetekben, hogy a jó francba dönti el a küldő, hogy ki fizesse a díjat, ha általában úgy is a fogadó fél fizet?

Szóval ha csak árut fizetsz ki így és nem személyes jellegű pénzt küldesz mittomén csak úgy valamire, akkor ezzel nem kell foglalkozni.

(#2870) kem válasza cocka (#2868) üzenetére


kem
addikt

aktív, a kártyával már vettem le pénzt és fizettem is vele.
Így néz ki mint ez a zöld. Erről meg tudod állapítani? Nekem fogalmam sincs,h mi mit jelent rajta. Talán classic lehet, mert nincs ott, hogy electron. Viszont rá van nyomtatva, hogy netes vásárlásra használható. Egyébként dombornyomásos ha ez számít.

Köszi!

(#2871) cocka válasza kem (#2870) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogy külföldi bank?

Akkor viszont a hely nem mindegy. Regisztrációkor milyen országot adtál meg? Szerintem annak egyeznie kell azzal, ahol a bankod található.

(#2872) kem válasza cocka (#2871) üzenetére


kem
addikt

Regisztrációnál azt adtam meg ahol most lakom. A kártyám egy másik címre szól, pár utcával arrébb. Amikor azt kérte azt adtam meg. Most viszont belefutottam a következő problémába. Az OTP-s VISA electron kártyámat be szeretném regisztrálni, de nem engedi átváltani a United Kingdomot Hungary-re...

Köszi!

(#2873) cocka válasza kem (#2872) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen, el kéne dönteni, hogy melyik országban lax. :DDD Vagy 2 paypal accountot nyitsz.

(#2874) kem válasza cocka (#2873) üzenetére


kem
addikt

itt lakom, de van egy OTP-s Ft kártyám is. Arra jön néha pénz, és ráadásul ha azzal fizetek jobban is váltja mint ha elutalnám magamnak ide vagy valami.

Köszi!

(#2875) Overlocker válasza cocka (#2855) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem ez volt a kérdésem, de időközben megoldottam..

Jelenleg ez a problémám:

"Sorry, your payment won't go through. To make it work, you'll need add money to your account and pay with your paypal balance."

Először mint kiderült a vásárlási limit miatt nem tudtam utalni elég pénzt. Most addig se enged el mint eddig..

[ Szerkesztve ]

(#2876) kem


kem
addikt

Na sikerült beregelnem a londoni kártyámat. Valakinek valami ötlete, hogy a magyart hogyan lehetne ha UK van beállítva a paypalomban? Ha 2 paypalom van tudom cserélgetni, hogy mikor melyik van ez eBay-hez rendelve?

Köszi!

(#2877) Flashcash válasza Overlocker (#2875) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem, olyannak próbálsz fizetni akinek csak paypal personal accountja van és már nem tud fogadni paypalon keresztül közvetlen bankkártyás fizetést. Emiatt kapod ezt az üzenetet, magyarul banki átutalással töltsd fel a paypal egyenlegedet, és fizess a paypal egyenlegedből. Vagy nincs még bankkártya regisztrálva a paypal számládhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2878) 1010


1010
őstag

paypal dispute nál mennyit érdemes várni?
ma nyitottam
az eladó korábban válaszra se méltatott......átvert.
váltsam most claimre vagy várjak még?

(#2879) chungee


chungee
addikt

Vásárolnék ezt. Paypal-val fizetnék és állandóan ezt kapom :( Már hetek óta próbálom és nemtom mi a baj.

(#2880) ollie válasza chungee (#2879) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Írj az eladónak, és küldd el a PayPal hibaüzenetét. Elég egyértelmű, hogy ők szúrtak el valamit.

***

(#2881) chungee válasza ollie (#2880) üzenetére


chungee
addikt

Az eladó meg asszondta írjak a Paypal-nak. LÉOL!!!

(#2882) Winner_hun válasza 1010 (#2878) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha 10 napon belül nem reagál akkor visszakapod a pénzed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2883) 1010 válasza Winner_hun (#2882) üzenetére


1010
őstag

most komlyan :D
ez király :D
akkor meg mit szórakoznak,ennyire hülyék?

10sima nap ugye?nem work day

[ Szerkesztve ]

(#2884) Winner_hun válasza 1010 (#2883) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem tudom. Számolj munkanappal, max előbb jön a mikulás:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2885) ollie válasza chungee (#2881) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek szerint az eladónak nem fontos eladnia a cuccot, akkor így járt. Meg sajnos te is.

***

(#2886) dbius válasza chungee (#2879) üzenetére


dbius
veterán

Én most kipróbáltam, nálam minden OK, az általad linkelt játékkal, berakom a kosárba, fizetés, átvisz a paypalra, bejelentkezek és ott vár a pay now felirat. [link] (fizetni nem fizettem, mivel a játék nem érdekel)

Nem lehet, hogy tűzfalad vagy valamilyen rezidens kémprogram kereső, vagy valami firefox plugin pl. (noscript) miatt nem megy??

[ Szerkesztve ]

(#2887) wentworth


wentworth
tag

OTP junior kártyához muszáj adókártya?
mert nekem még nincs, akkor nem is igényelhetek?
mert aztmondták az otpnél hogy kell..

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#2888) cocka válasza wentworth (#2887) üzenetére


cocka
veterán

Azt még középsuliban megcsináltattam, mert akárhova kellhet. Pl. jelentkezel suliba valahova, már oda is kérik az adatokhoz. Junior max ugye?

(#2889) 1010 válasza wentworth (#2887) üzenetére


1010
őstag

akkor menj at a budapestbankhoz
ott van teljesen ingyense diakcsomag is

(#2890) cocka válasza 1010 (#2889) üzenetére


cocka
veterán

Attól függetlenül a Budapest banknál is kérhetik az adókártyája számát. :D

(#2891) fixi válasza dbius (#2886) üzenetére


fixi
csendes tag

félrement :)

[ Szerkesztve ]

(#2892) chungee válasza dbius (#2886) üzenetére


chungee
addikt

Minden hogy próbáltam. IE-vel, chrome-val, tűzfal kikapcs stb.. Kipróbáltam a fizetési lehetőségek közül a moneybookers-et és lám az tökéltesen bejött. Most csinálom ott a reget akkor, leszarom a paypal-t.

(#2893) wentworth válasza cocka (#2888) üzenetére


wentworth
tag

Igazad van, közbe megtaláltuk, tényleg van :)

Vi10 32G Q32G221510...

(#2894) dbius válasza chungee (#2892) üzenetére


dbius
veterán

Hát nem tudom, szerintem nálad lesz vmi gubanc. Egy Linux Live CD-vel nem próbáltad esetleg?

(#2895) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kezdtem türelmetlen lenni, és kértem még egy PayPal kódot, hátha valami gixer miatt nem jött még semmi. Erre fél napra rá megjelent az előző, amit már nem tudok használni, mert ezt írja ki:
You have entered an old PayPal code. Please enter the new 4-digit PayPal code from your card statement.

Ilyenkor csak várnom kell, hogy visszaadják a 400Ft-omat, és levegyenek másik 400-at ugye?

A másik problémám pedig az angol kártyával lenne. Már jóval a magyar előtt beregisztráltam, de még mindig semmi nincs a statment-ben. Viszont találtam egy ilyet z bank honlapjára bejelentkezve:

View your direct debits To cancel this Direct Debit, click 'Cancel D/D'.
Direct Debit to: PAYPAL UK
Reference:xxxxxxxxxxxxx
Amount: N/A
Last paid: N/A
Frequency: N/A
Status:Active Direct Debit

Nekem ez a bankosdi teljesen kínai... Várnom kell még? A számlámon jelenleg nagyon kevés pénz van, de amikor beregeltem volt rajta annyi, amennyinek bőven elégnek kellene lennie a regisztráláshoz és aktiváláshoz...

Mi a franc tart eddig mind2 kártyánál? Már át kellett volna vennem azt ami miatt elkezdtem ezt az egészet. Így meg még meg se mertem rendelni.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#2896) cocka válasza kem (#2895) üzenetére


cocka
veterán

Jó kérdéseid vannak. Még sosem regisztráltam angol kártyát.

De ahogy olvasom ez a direct debit valami olyasmi, mint nálunk a beszedési megbízás. A kedvezményezett kezdeményezi a tranzakciót, lehív valamennyi lóvét a számládról és gyanítom van benne rendszeresség is (erre utal a frequency). De ugye ebből nem derül ki, hogy mennyit. És őszintén szólva azt sem értem, hogy ha ez egy szimpla debit card, akkor miért akarja a paypal direct debitként terhelni a lóvét? Sima kártyás fizetés nem jó nekik?

A legnehezebb ilyenkor azokat a dolgokat átlátni, még ha tartozik is hozzájuk magyarázat, amelyek itthon egyszerűen nem léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#2897) kem válasza cocka (#2896) üzenetére


kem
addikt

A külföldi kártyám regisztrációjánál azt írja, hogy 2 kisebb összeggel megterheli a kártyám, és amikor azokat megtalálom, akkor a 2 összeget egyesével beírom a validation-höz.

...most nézem, hogy csak 3 napja volt ez amit nem értek, mert az OTP-s kártyám 16án terhelték először, ezt meg még előtte regeltem.

Egyébként így néz ki nekem a validation:

Köszi!

(#2898) cocka válasza kem (#2897) üzenetére


cocka
veterán

Itt ezen az oldalon egy árva kukkot nem ír az angol kártyádról. A deposit szerintem pénzbetét, letét, tehát mindenképp valami +. Bár attól függ melyik oldalról nézzük.

Na most a mondat szerint: Paypal made two small deposits to your bank account. Magyarul a paypal két kis pénzbetétet helyezett el a bankszámládon. Ezek gondolom jóváírásként megjelentek a Lloyds banknál vezetett számládon és beírtad a megfelelő összegeket a rubrikákba. Kivártad a 3-5 napot míg e jóváírások megérkeztek?

Ha kész vagy, akkor gyakorlatilag a paypal balance-on és a bankkártyákon kívül kapsz egy újabb funding source-t vagyis szó szerinti fordításban pénzforrást, ami az angol számlád lesz, magyarán paypalos fizetéskor akár az angol számlád terhére is vásárolgathatsz.

Szerintem úgy működhet ez, hogy a paypal próbaképpen ad neked két kis összeget, amiket ha beírsz, akkor azt követően automatikusan levon a számládról és egálban vagytok.

Egész más lenne a szitu, ha az lenne odaírva pl. hogy charge vagy debit. Paypal will charge your account, az egyértelmű lenne. De itt szerintem pont az ellenkezője történik.

[ Szerkesztve ]

(#2899) cocka


cocka
veterán

Ilyenkor csak várnom kell, hogy visszaadják a 400Ft-omat, és levegyenek másik 400-at ugye?

Az OTP-s magyar kártya esetében? Igen, az első automatikusan vissza kell érkezzen az otps számládra, hiszen a kód érvényét vesztette. A 400-as terhelésre meg csak otpéknél kell várni, mivel pl. nálam elég ha csak a bank zárolja, a kódot azonnal megkapom: látom netbankban és smsben is megjönne, ha kérném. Tehát ami otpseknek napokba telik, azt nálam 1 perc megnézni. :D

Az angol kártyás kavarásod elég zavaros. Paypal helpet nem olvasol?

(#2900) cocka válasza kem (#2897) üzenetére


cocka
veterán

Nagyon el tetszett tűnni. Hát ha nem is bő lére eresztett választ várok, de azért valamit reagálhatnál arra, hogy mik a fejlemények.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.