Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34351) Doky586 válasza DonThomasino (#34350) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

azt kéne beírnod amit én írtam be magamnál..

(#34352) DonThomasino válasza Doky586 (#34351) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem teljesen értem miért...
/mnt/sda1 így se megy :F

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#34353) Doky586 válasza DonThomasino (#34352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha több partíció is van rajta akkor sda2, sda3, stb..
sőt egy firm frissítés se ártana, mert nem illik 3év öreg firmet használni ha van friss is..

[ Szerkesztve ]

(#34354) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Remélem passzol ide a kérdésem:
Melyik tárhely/felhő szolgáltatások, melyekbe ha fényképet feltöltök, nem tömöríti azokat és ingyenes?
Az alábbiakat ismerem, de nem tudom a fentit róluk: Google Drive, OneDrive, Flickr.

F.K.T.

(#34355) Doky586 válasza psg5 (#34354) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kepfeltoltes.hu ingyenes, regisztrációmentes és reklámmentes is. (de nem felhős)

[ Szerkesztve ]

(#34356) kigyi_23 válasza psg5 (#34354) üzenetére


kigyi_23
addikt

Google fotótár az azt hiszem 15, vagy 18MPix-nél korlátoz arra tömöríti a képeket, vagy csak a felett számít bele a tárhelybe? Hát ezt nem tudom, de akettő közül valamelyik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#34357) jerry311 válasza psg5 (#34354) üzenetére


jerry311
nagyúr

Backupnak kell?
Amazon Glacier?

(#34358) psg5 válasza jerry311 (#34357) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindenkinek. Igazából nem annyira biztonsági mentésnek arra ott lenne a NAS, hanem pl telefonról azonnal fel a felhőbe és onnan megosztani.

F.K.T.

(#34359) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Következő lenne a rejtvény: hálózaton van egy NAS egy backup megosztással, illetve a windows kliens gépen Cobian backup fut. A célom az lenne, hogy azt a megosztást csak és kizárólag a Cobian érhesse el (tehát se manuálisan, se valami más kártékony kód ne férhessen hozzá).

Csináltam a NASon egy backup felhasználót aminek megadtam a kellő jogokat, de itt elakadtam, mivel jelen pillanatban nem tud a cobian sem rácsatlakozni. Ha meg központilag a Hitelesítő-adat kezelővel megadom az adatokat, azzal minden programnak megadtam az engedélyt is.

Szóval arra gondoltam vagy marad a tűzfal, vagy valahogy a Cobian szoftvert fel kéne ruháznom a backup felhasználó jogosultságaival. De az utóbbit hogyan érjem el, vagy kinek van még ötlete, illetve általában mit szoktak erre a problémakörre alkalmazni? :)

(#34360) jerry311 válasza prime_adam (#34359) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akár el is felejthetnéd a Windows/Samba megosztást, a Cobiantud FTP-t, gondolom a NAS is.
És még a sebesség is javul.

(#34358) psg5
Dropbox?
Ami nem kifejezetten fotós tárhely, az jellemzően nem fog változtatni a feltöltött képeken, csak tárol.

[ Szerkesztve ]

(#34361) Gubek-Einste válasza Doky586 (#34355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont csak korlátozott ideig tárolja a képeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34362) MaCS_70 válasza psg5 (#34354) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Google Photos.

16 Mpx-ig, illetve videóknál 1080-as felbontásig ingyenes és korlátlan, nem foglal helyet a Gdrive-területből.

Ráadásul elég okos is. Én is mostanában veszem rá magamat a használatára, és beválni látszik, pedig igencsak kontrollmániás vagyok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34363) psg5 válasza MaCS_70 (#34362) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

S be lehet állítani goigle fotót hogy automatikusan töltse fel a telefon a képeket?

F.K.T.

(#34364) kigyi_23 válasza psg5 (#34363) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen van egy app rá nálam a Z1-en Fotók néven ez feltölti automatikusan.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#34365) prime_adam válasza jerry311 (#34360) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Annyira fókuszáltam a problémára, hogy el is felejtettem az alternatív lehetőségetek. Feltettem az ftp-t és már szépen működik is :) Köszi!

(#34366) psg5 válasza kigyi_23 (#34364) üzenetére


psg5
veterán

Áh windows phonra nem igazán van app droppboxra és google kepekre...

F.K.T.

(#34367) Doky586 válasza psg5 (#34366) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A sima Box (nem dropbox) legalább szabványos Webdav protokollal működik, arra biztos akad kliens. Webdav protokollal akár az otthoni Nas-ra is feltölthető, amin meg vannak osztva weben a fotók..

(#34368) psg5 válasza Doky586 (#34367) üzenetére


psg5
veterán

Koszi, mar nézem is.

F.K.T.

(#34369) Magnat válasza MaCS_70 (#34362) üzenetére


Magnat
veterán

A Google Photos lerontja a minőséget..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34370) psg5 válasza Magnat (#34369) üzenetére


psg5
veterán

Jah én is most nézem, nem kicsit tömörít...
Onedrive vagy Drop vagy dropbox nem tesz ilyent? Mert akkor nem is telepítem azokat sem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#34371) MaCS_70 válasza Magnat (#34369) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sajnos igazad van, és akkor elnézést kell kérnem, ha valakit beugrattam.
ellenőriztem, és a felhőben valóban kisebbek a képek.

De nem értem. Mielőtt elkezdtem volna használni ezt a szolgáltatást, tucatnyi helyen ellenőriztem, fórumokban és FAQ-ban, és egyértelműen az jött le, hogy képeknél 16 Mpx, videóknál 1080 sor a határ, ami fölött a High Quality tömörít. De ha alatta is, akkor mégis minek a határa ez a két érték?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34372) Magnat válasza psg5 (#34370) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem a Box, Dropbox nem tömörítenek, de a Google sem, ha nem a Photosba teszed a képet, hanem a Drive-ba... Csak a Photos korlátlan, a Drive-ban meg 15 giga a limit accountonként. De ha az nem elég, akkor ott van a Mega, ahol 50 giga jár ingyen vagy ha van bármilyen Lg androidos eszközöd, akkor arról regisztrálva Box accountot, 50 gigát kapsz ott is (legalábbis nemrég még így volt).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34373) Magnat válasza MaCS_70 (#34371) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos azt nem tudom, h a qualityre mit mond, de vmelyik fórumban többen panaszkodtak erre, utána néztem meg én is...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34374) kigyi_23 válasza Magnat (#34373) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nálam mindent ami nagyobb azt 16Mpix-re tömörít, de nem zavar vészmentésnek, ha mindenhonnan eltűnnének még megfelel ezért marad a számítógépemről automata szinkron egy mappára beállítva. Amúgy box-ba pakolom a képeket oda nincs tömörítés és 50GB/acc-ra azért fér valamennyi. Innen viszont 10GB-nyi limit van már ami az adatforgalmat illeti ezt nem tudom mennyire pontosan méri, mert közelében sem jártam soha, de oda kell figyelni, hogy egyszerre nem lehet lesyncelni az 50GB-ot, ha ingyenes fiókot használ valaki.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#34375) psg5 válasza Magnat (#34372) üzenetére


psg5
veterán

Na ez akkor hogy? Van google drive és google fényképek külön? Nem driveon belül van a fényképek?
Ha jól látom drive-ban eleve hozzáadja a google képek mappát..na elvesztettem a fonalat, valaki helyretenné ezt?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#34376) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ha Asus RTN-18u routerre kötök HDD-t, tud torrent kliensként működni? Valami download master szoftverről olvastam, hogy kell hozzá, csak azt nem tudom, hogy gyári firmware-el, vagy valami főzött rommal tudja e.
A másik kérdés, hogy a routerre kötött HDD-t el tudom majd érni DLNA képes TV-vel? A display kábellel lesz a routerre csatolva.
Köszönöm!

(#34377) MaCS_70 válasza psg5 (#34375) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Integrálódik a Photos a Drive-ba (külön mappája lesz), de ha a korlátlan modellt választod, akkor az nem számít bele a GDrive accountod méretébe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34378) Intruder2k5 válasza intensa_man (#34376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tud, mind gyári, mind custom fw-vel. És igen, van benne média szerver is. De a topikjában konkrétabb segítséget is kaphatsz.

(#34379) MaCS_70 válasza intensa_man (#34376) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Download Master a gyári firmware-ben is szerepel, igaz, sak mint telepítendő szoftver. (Az USB-s alkalmazásoknál kell nézni.) Ha kattintasz a telepítésre és így felteszed, akkor természetesen teljes értékű torrentkliensed lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34380) Magnat válasza kigyi_23 (#34374) üzenetére


Magnat
veterán

A 16mp az világos, de a minőségen is ront ... tegyél fel egy 16mp-nél kisebb (de jó minőségű) képet, utána húzd vissza, és az eredeti mérete nagyobb lesz mint ami megjárta a Photost.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34381) MaCS_70 válasza Magnat (#34372) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Megát én is hssználom, de igazán nem bízom benne, csak vésztartalék. Valamiért állandóan oda-vissza töltöget változatlan fájlokat.

Ami viszont szerintem elég jó megoldás fotótárolásra, az a Flickr. 1 TB-ot ad ingyen, és kifejezetten fotós szolgáltatásokat nyújt. Ráadásul egy csomó szórakoztató elektronikai eszköz (nálam Denon erősítő) gyárilag támogatja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34382) MaCS_70 válasza Magnat (#34380) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sajnos így van, ez tévesztett meg engem -- és még sokan másokat is.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy baromi ügyes a Google tömörítő algoritmusa. Most nézegetek éppen egy kísérletileg 3,5-ről 1,6 MB-ra nyomorított képet, és csak egészen közelre belenagyítva látom a különbséget, normál nézetben tényleg nem látható semmi különbség. Tehát a többség számára szerintem valóban vállalható kompromisszum -- arról nem is beszélve, hogy a képeim többségénél alig 20%-os tömörítést és még pixelszintig belenagyítva is szinte észrevehetetlen eltérést tapasztalok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34383) psg5


psg5
veterán

Ha valamilyen oknál fogva két mappa van a PC-n létrehozva onedrive szinkronizáláshoz és mindegyikre szinkronizál is, hogyan tudom biztonságosan az egyiket megszüntetni?

F.K.T.

(#34384) Livius


Livius
őstag

Hello!
Az alaplapomon egy integrált Intel Ethernet Connection (2) I219-V LAN kártya van. Azt vettem észre, hogy naponta legalább kétszer, a netezés közben azt mondja a windows 10, hogy megszakadt a kapcsolat, és lent a hálózatikon a piros ikszel mutatja is ezt. Ekkor persze el is megy ténylegesen a hálózat, majd 1 percen belül visszacsatlakozik. Ma például kétszer csinálta ezt a gépem, kb a két hálózat megszakadás között 4-5 óra telt el.

Van valami ismert jelenség ami ezt okozhatja, hol milyen naplózásból lehetne kideríteni hogy ekkor mi miatt megy el a hálózat?

Egy telekomos Speedport HGW-ét használok, más PC-ék teljesen stabilan kapják a hálózatot tőle. Az intel legfrissebb driverét használom.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#34385) jerry311 válasza Livius (#34384) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van egy tippem, hogy awindows feltelepített hozzá valami aránylag standard illesztőprogramot és azzal megy.
Első körben illesztőprogram frissítést javaslok.

(#34386) Livius válasza jerry311 (#34385) üzenetére


Livius
őstag

Már írtam, hogy az intel legfrissebb driverét használom, a windows updateről való driver letöltést már az elején egyből letiltottam, mikor telepítettem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#34387) Magnat válasza Livius (#34386) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Egy napig netezz live linuxszal vagy vmi más oprendszerrel, így kiderül, h hardveres vagy szoftveres hibáról van-e szó.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34388) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

nem kicsit ot de az agyam eldobom:
Yahoo mailből nem tudok mailt küldeni sehova? Semmilyen címet se fogad el? Agyam megáll. Videó is van!
Mi a szar ez?
Itt ez a screen capture csak 1 perces

[link]

Nézd meg és mondd meg mi a hiba!
beírom a címet a létező címet (de tök8 mit írok be mindenre ez a reakció)!

???

(#34389) Magnat válasza t420s (#34388) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

Ez most vmi találós kérdés? :)
A kukac után bent marad egy space.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34390) Gubek-Einste válasza t420s (#34388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáltad már úgy, hogy másolod a címet és nem beírod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34391) t420s válasza Magnat (#34389) üzenetére


t420s
aktív tag

Magnat
(PH! kedvence)
Hi,
Ez most vmi találós kérdés? :)
A kukac után bent marad egy space.

KIKÉREM MAGAMNAK!!!!!

Nem maradt benn space a rendszer magától odab**sz egyet és NEM LEHET ELTÁVOLÍTANI!!!

NEM LEHET!!
csajk az egész utótag törlésével.

(#34392) t420s válasza Gubek-Einste (#34390) üzenetére


t420s
aktív tag

"Próbáltad már úgy, hogy másolod a címet és nem beírod?"

Úgy működik na de akkor felejtős az egész.
Nem lehet beírni egy címet csak úgy?
Akkor vissza a szutyokmailre (=freemail)
Ennyire még az se szutyok

(#34393) t420s válasza Magnat (#34389) üzenetére


t420s
aktív tag

"A kukac után bent marad egy space."

tessék. Virtual keyboard és látszik nem nyomok space-t a rendszer mégis odateszi (!!!!) és NEM LEHET eltávolítani.

[link]

(#34394) Magnat válasza t420s (#34391) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem igyál egy felest vagy nyugtasd le magad valahogy... egy szóval sem mondtam, h te tetted be a spacet, csak azt, h bent maradt ... az auto complete is betehette... másik browserrel mit csinál?

Ha ott is csinálja:

Remove contacts from Auto-Suggest

Begin entering an email address or contact in the "To" field of a new message.
When the unwanted contact appears as a suggestion, mouse over it in the suggestions list.
Click X to the right of the suggestion.
A pop-up appears asking if you're sure you want to delete the email address. Click Delete.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34395) swingstar


swingstar
csendes tag

Sziasztok!

Az itthoni hálózat áll egy UPC által biztosított Technicolor TC-7200 modemből amelyet egy TP Link TL-PA 4010 powerline kit egészít ki, hogy a dolgozó szobában is legyen használható net, mert itt már elég gyenge a wifi jele és kábelezni elég nehézkes lenne. Egy asztali gép van rákötve.

A hálózat tökéletesen és gyorsan működik, egy apró és nagyon zavaró hibát leszámítva: naponta többször megszakad a kábeles kapcsolat az asztali gépen (dns szerver nem található), kb. 1-1 percre. A wifi is ki szokott hagyni, de nem mindig egyszerre jelentkezik a probléma. Ilyen rövid kihagyásoknál nagyon nehéz lokalizálni a problémát, viszont szeretném tudni, hogy a powerline adapterrel, vagy a modemmel van e gond?

Van erre valamilyen szoftveres megoldás, ami a a kapcsolatokat eszköz szinten monitorozza? Mit javasoltok?

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#34396) kissjani85


kissjani85
csendes tag

Fenykepekhez en a yahoo flickr szolgaltatasat hasznalom. Geprol es mobil eszkozokrol is eredeti minosegben teszi fel a kepeket automatikusan es osszesen 1 TB tarhelyet ad. Ennel jobb nem is kell.

(#34397) Magnat válasza swingstar (#34395) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

amikor dobja a hibát, próbáld pingelni a midemet vagy más vmi eszközt a hálózaton - ha válaszol, akkor kifelé nincs kapcsolat.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34398) Gubek-Einste válasza t420s (#34392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #34394 Magnat
Kipróbáltam és nálam is ugyan ezt csinálja, Chrome és Firefox alatt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34399) swingstar válasza Magnat (#34397) üzenetére


swingstar
csendes tag

Köszi a választ, jó tipp, még akár eszembe is juthatott volna...:) Kiderült, hogy nem a hálózaton van a hiba...

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#34400) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék,nem tudom jó helyre írok e. 4. gen time capsule-on tárolt filmet szeretnék lejátszani win laptoppal.Használom hozzá az airport utility programot.
Azt veszem észre hogy a 10GB-nál nagyobb fájlokat nem játsza le a pc (1080p,720p filmek). VLC-vel próbálom őket indítani. Valamit nem állítottam be,vagy mi lehet az oka?

Egyre gyorsabban lassulok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.