Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66051) emvy válasza BlacKSouL (#66047) üzenetére


emvy
nagyúr

"Valahogy antioxidáns hatása lehet, szerintem öli a kórokozókat."

Anyám :)

while (!sleep) sheep++;

(#66052) emvy válasza ToBeY (#66050) üzenetére


emvy
nagyúr

A megfázás vírus. Meg lehet betegedni vírustól, baktériumtól, autoimmun betegségben, etc. Azert hívjuk megfázásnak, mert nem akarjuk specifikusan megnevezni a vírust.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#66053) EQMontoya válasza emvy (#66052) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert hivjuk afaik megfazasnak, mert valamilyen (altalam nem ismert, de bizonyitott) okbol hidegben csokken az immunrendszer vedekezokepessege mindenfele korokozoval szemben, tehat sokkal konnyebben betegszunk meg.

Same rules apply!

(#66054) fokukac


fokukac
nagyúr

megjött az idei cafeteria brossúra.
Végül is nem szűnt meg a lakáscélú támogatás, csupán kapott egy 1,82-es szorzót (ezzel kell leosztani), azaz mindössze 82% az adó rajta. Ehhez képest a többi cuccon lévő 1,4 szinte már baráti.
Vajon a ká anyját-e az államnak?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66055) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Végül menta tea-t, méz+gyömbér+citromot vetettem be mert a tormát valaki felette.

(#66056) fokukac válasza ToBeY (#66055) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tök mindegy, mit veszel be. Igyál sok folyadékot, és aludjál.
vehetsz be paracetamolt, aszpirint is, kinek mi használ.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66057) bitpork válasza fokukac (#66056) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jah, szürke marha szűzpecsenye.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66058) erdey_a válasza fokukac (#66054) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem cafeteriára kell szerződni, hanem bruttó alapbérre. Aztán ha a történelem szele elfújja az ilyen erzsébet meg SZÉP nevű játékpénzeket, akkor sincs gond.
A két gombóc fagyit habbal a fizetésből kell(ene) tudni megvenni. A cukorszórat a cafeteria. Jó ha adnak, de lehet nélküle élni. Aki viszont a tölcsért is cafeteriából veszi, az könnyen bajba kerül.

Szóval le a cafeteriával és le a játékpénzekkel.

Vérboci

(#66059) fokukac válasza erdey_a (#66058) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezzel egyetértek, persze. De van rá keret, azt' értelmesen kéne kivenni... Az egyetlen értelmes módja a lakáshitel-törlesztés volt, mert adómentes volt, erre idén majdnem a felét elveszik adóba, hihetetlen. Menjél inkább az oligarchák szállodáiba, és hülyéskedj zsebekkel... ááhh.

Ui. tudom, örüljünk, hogy nem fél disznót kapunk, mint lölö alkalmazottai... :D

(mondjuk, én úgy tanultam, hogy a fél disznó nem jó, mert eldől az ólban... :DDD)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66060) bobsys válasza fokukac (#66059) üzenetére


bobsys
addikt

ubammeg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#66061) fokukac válasza bobsys (#66060) üzenetére


fokukac
nagyúr

mivan?
Neked nem jönne jól egy fél disznó? :D
így megrontott Téged a hanyatló nyugat?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66062) kraftxld válasza fokukac (#66061) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A floridai apartman erkélyén is eldőlne, gondolom ott sincs túl sok ól :D
Ide jöhetne, a kedves feleségem úgyis lecimbizett már a helyi hentessel, simán készülne belőle kolbász meg minden finomság :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66063) fokukac válasza kraftxld (#66062) üzenetére


fokukac
nagyúr

rendelj..! :D
nem tudom, kiviszik-e új-zélandra :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66064) kraftxld válasza fokukac (#66063) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Max a biorendész kutyája lakik jól vele: [link]
Vagy úgy jár a futár mint anyám amikor jött és nagy okosan valahol elrakott egy citromot, hogy "jó lesz az még valamire". Majd többszöri kérdezésre se emlékezett rá, és a megtalálás után udvariasan kidobatták vele és megkérték, hogy ugyan itt tessék már lehúzni a bankkártyát, $400 lesz :D
Egész idő alatt amikor itt volt a 400 dolcsis citromos teával piszkáltuk :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66065) bitpork válasza kraftxld (#66064) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk elvi alapon én inkább leültem volna azt a 400$-t... ott még a klíma is más :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66066) gaborbol válasza kraftxld (#66064) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalatok nem szorakoznak. Hozzank hust is be lehet (vagy lehetett) hozni, de csak ha meg van fozve vagy sutve.
Anyam egyszer eldugott a borondombe egy szal hazi stifoldert, gondolta micsoda meglepetes lesz majd amikor itthon megtalalom...

Amikor kijott a borondom lattam, hogy korbe van tekerve a vamosok matricajaval, volt benne egy level, hogy kivettek a nem engedelyezett termeket, es a jovoben ezt tegyem :)

Buntetes konkretan nem volt, de vagy 3 even keresztul mindig kinyitottak a borondom oda is meg vissza is.

A masodik eset utan mar be sem zartam, mert siman szetfeszitettek, beraktak a levelet, hogy biztonsagi ellenorzesen esett at, es korbetekertek a sasos vamos matricaval, hogy ne essen ki belole a cuccom azt csa.

El is feledkeztem rola, vettem egy felsobb kategorias Samsonite kemeny fedeles borondot, be se zartam a kulcs is ott fityegett as oldalan csak siman lecsuktam. Azt ugy szetfeszitettek, hogy a zarak konkretan kitortek a muanyag/fem hazbol. Csak meg kellett volna nyomni a gombot, de gondolom a rutni meg az evek....

Kartalanitas nem jart ra, mert a biztonsagi ellenorzesen nemzetbiztonsagi erdek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66067) BlacKSouL válasza gaborbol (#66066) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem az volt, hogy ízlett nekik, és utána mindig keresték, hátha?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66068) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egész jól kijöttem ebből a megfázásból,már csak az ízlelés és szaglás képességet kéne visszanyernem. :K
Mondjuk délután tömött héven ez inkább előny. :U

(#66069) erdey_a


erdey_a
őstag

csináltam egy videót a fényképezővel, 7-8 perc az egész (gyerkőc ovis műsora), de másfél giga lett (FHD, 30 FPS).
mivel lehet / szabad / érdemes tömöríteni / konvertálni, hogy ne egy egészestés film méretével rendelkezzen, de azért elfogadható minőségű legyen?

Vérboci

(#66070) gaborbol válasza erdey_a (#66069) üzenetére


gaborbol
őstag

Windows Movie Maker :)

En azzal szoktam, ingyenes, egyszeru.

(#66071) bobsys válasza gaborbol (#66070) üzenetére


bobsys
addikt

Budapesten hol van datacenter? Van egy ugyfel es azt mondja hogy Budapest a datacenter

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#66072) lenox válasza erdey_a (#66069) üzenetére


lenox
veterán

De amugy az 30 Mbps koruli, nem? Mekkorara tomoritened? Szerintem ne tomoritsd sehova, masfel giga az lopikula.

(#66073) fokukac válasza bobsys (#66071) üzenetére


fokukac
nagyúr

Több is van. Van a Bix a Victor Hugo-ban, van a ciprus utca, és kőbányán a temető mellett (asszem Kozma u.)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66074) erdey_a válasza lenox (#66072) üzenetére


erdey_a
őstag

700 megába divixes filmek fértek nem is oly rég. ez meg 8 perc ovis ugrabugra és kétszer annyi. nem zavarna, ha nem most települtem volna át egy 120 gigás ssd-re.

Vérboci

(#66075) Tothgera30 válasza erdey_a (#66074) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dobj be mellé egy-két terrás merevlemezt, és nem lesz gond. Az az SSD meg az Operációs rendszer alapja lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66076) erdey_a válasza Tothgera30 (#66075) üzenetére


erdey_a
őstag

100 éves laptopban ez nem opció... Külső hdd persze van kettő is bizti mentésnek, csak szeretem a gépen is rajta tudni a dolgokat.
közben persze rájöttem, hogy nem is 120-as az ssd, hanem 240, úgyhogy már nem is annyira égető a problem.
évi 3-4 ilyen videó készülhet még 3 éven át, úgyhogy nem ezzel fog megtelni a gép

Vérboci

(#66077) ToBeY válasza erdey_a (#66074) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Amikor még fontos volt ez virtualdub-ot használtam ilyen célra.Amióta elérhető árban vannak terás hdd-k és gigabit net már ez nem fontos mivel mkv-t nézek többnyire vagy 4k stream-et.

[ Szerkesztve ]

(#66078) kraftxld válasza erdey_a (#66076) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is 100 éves laptopom van.
mSATA 256GB SSD + 1 TB sima HDD egy 14"-os gépben. Ami nem fér rá + egyéb szutyok az megy a NAS-re vagy felhőbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66079) lenox válasza erdey_a (#66074) üzenetére


lenox
veterán

Azok mondjuk eleg gagyik voltak es/vagy SD felbontasuak es rendezve volt, tehat meg volt vilagitva, be volt allitva a jelenet, nem, mint egy ovisnal.

De akkor csak egy megmutatos verziot akarsz konvertalni a laptopra? Mert az oke. De az eredetit megorzod valami nas-on nem?

(#66080) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnap hozták a lelkem, egyszerűen nem akartam elhinni, hogy van még ilyen... valami mocsok lassú volt a gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66081) lenox válasza kraftxld (#66080) üzenetére


lenox
veterán

El vagy szokva a hdd-tol? Ki kell cserelni ssd-re es suvit, nem?

(#66082) bitpork válasza kraftxld (#66080) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi a hihetetlen rajt? A matrizsa?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66083) kraftxld válasza lenox (#66081) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Teljesen el vagyok szokva, megdöbbentő volt látni a küzdést és a folyamatosan égő HDD led-et (ezen még volt ilyen). Mondjuk spórol vele 5 dollárt a gyártó a 256-os SSD helyett, gratula neki.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66084) lenox válasza kraftxld (#66083) üzenetére


lenox
veterán

En a vasarlonak gratulalok. Nem tudom, mekkora az arkulonbseg, de az alap, hogy vagy ssd-s notit veszel, vagy ha dragan adjak, akkor egybol csereled a hdd-t.

(#66085) kraftxld válasza lenox (#66084) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Fogalmatlan emberke volt, jelszót kiütni hozták a konkurenciától akik fél óra és $90 bruttó után megmondták, hogy ezt nem lehet, újra kell telepíteni a gépet :DDD
5 perc alatt megvolt, aztán hálálkodva egy 12-es pakk jóféle sör hátrahagyása után elvitték, ne is lássam többet :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66086) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem tudom minek írom le, de sztem érdemes, ennyire durván nem gondoltam, hogy egy apróság miatt az ember agya ennyire tud emlékezni. Lehet a 3 korsó jóféle 8 % körüli sörök is segítenek :DDD

Tök véletlenül a winamp-ban lévő DJ Random bedobta ezt a zenét [link], kb 10 éve nem hallottam, és azonnal bejöttek az emlékek valamiért.
Beugrott, hogy 2008-ban az orosz puszta fölött repülve (aki még nem repült fölötte, el se tudja képzelni, hogy milyen rohadt nagy az egész) hallottam először a klippet.

Kb 1 másodperc alatt visszajöttek, pontos emlékképek, gyorsan egybesűrítve, szagokkal, ízekkel, mindennel.
- A középső 4-esben ültünk egy új Finnair airbus gépen
- Előttünk duhajkodó orosz legények, Finnair buzigyerek stewardess
- Már az első 11 órás repülőút felén rohadt fáradtak voltunk :D
- Kellemetlen kérdések még ferihegyen amikor beszállás előtt kibontották a szakadt malaclopó táskám, bombának nézték a büdös papucsom közötti speckó whisky-t :D
- Kóválygást a reptereken, azonosíthatatlan kínai kaja ízét.
- Bódító virágillatot megérkezéskor
- Szopást a hotelben, amikor 48 óra utazás mulva közlik, hogy bocsi srácok, reggel van, menjetek még 4-5 órát a városban aztán kész a szoba :D

Stb, mindez összesűrítve pár mp-be mert meghallottam egy zenét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66087) erdey_a válasza lenox (#66079) üzenetére


erdey_a
őstag

hát nekem 640x480-ba is jó a leányzó ovis fellépése. :D
a véháes se volt jobb...
igazából csak a másfél gigából szerettem volna mondjuk 500 megát csinálni és az eredetit törölni, de aztán az ssd méretével kapcsolatos reveláció után letettem róla. elfér.

Vérboci

(#66088) lenox válasza erdey_a (#66087) üzenetére


lenox
veterán

Hat egy raid1 mini nas valahova akkor jol jonne, azon eggyel jobban megmaradnak az ilyenek.

(#66089) erdey_a válasza lenox (#66088) üzenetére


erdey_a
őstag

van két külső vinyóm. azokra szinkronizálom a releváns mappák tartalmát. persze manuális, de minden alkalommal mikor a fényképeket átmásolom, megcsinálom.
olyan gyakran nincs rá szükség, hogy legyen egy házi felhőm.

Vérboci

(#66090) Tothgera30 válasza erdey_a (#66076) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor probléma megoldva. Bár más ilyen esetre tényleg érdemes dobálni a felhőbe, vagy NAS-ra, és ott kisebb a rizikó a delete-ra.

#66080 kraftxld: Ilyesmin meg sem lepődök, párom gépébe (E6430) is 1Tb HDD szolgál, nem tudom SSD-re rábeszélni. Még anyámék E6440-esébe is elég hamar került SSD+HDD. :-D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66091) bitpork válasza kraftxld (#66086) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor nem szeretnék ott lenni a csalamádé kipróbálásakor nehogy rohamod legyen ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66092) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én betettem a Thinkpad-ben egy régebbi intel ssd-t (talán 40gb)a dvd íro helyére,aztán egy órát kütdöttem vele mert nem akart elindulni.Az a durva, h ssd kivétel után se bootolt.
Szóval most nincs ssd benne,de hatalmas küzdés után leaglább elindult.

(#66093) fokukac válasza Tothgera30 (#65954) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi, köszi, kipróbáltam ezt az MX-4-et, és valóban, cirka 10 fokkal hidegebb lett a proci, mint eddig... idle-ban most csak 30 fok.
(mondjuk, utoljára ~4 éve volt pasztázva, szóval már ráfért)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66094) EQMontoya válasza kraftxld (#66080) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert ez eleg sulyos, i7, 16g, nagy vga, meg hdd...

Same rules apply!

(#66095) NoLF


NoLF
addikt

hehe, ma belém durrantak hátulról nem sokkal, jók ezek a modern lökhárítók, hiszen hárítják a lököt.

az égvilágon semmi baja nem lett senkinek és semminek, de a közönség meg a hibás fél fejét érdemes lett volna felvenni videóra, szerintem azóta is ezen csámcsognak :D

szitu: Soroksárin ahol senki nem siet ( LOL ) későn vettem észre a pirosat, satufék, zebra előtt épphogy megállás. hátulról egyszer csak bumm! a lökést éreztem, de igazi csattanást nem hallottam... na mondom akkor nézzük meg hogy is állunk. kiszállok, megyek hátra (kisteher hátsó ablak nélkül, tehát nem látom mi van mögöttem) - szerencsétlen srác szinte térden állva, lógó bocifülekkel mondja:

"ne haragudj, bocsi, ne haragudj, én hibám.."

én meg kontrázok azonnal, mosolyogva: "siker vagy nem siker? (még mindig nem néztem meg egyik autót sem)

"???"

"sikerült, vagy nem sikerült? szétment valami, vagy mehetünk?"

"nem, nem hiszem... nézzük meg de szerintem nem..."

nézem az övét (volvo v70), karc sincs.

nézem az enyém, semmi az égvilágon. közben a srác folyamatosan szabadkozik, szinte várja, hogy ordítsak...

leveszem a napszemüvegem, szemébe nézek, s mondom: "haver, az égvilágon semmi nem történt! én elkúrtam, te elkúrtad. jól vagy?"

"ööö... ja, minden ok!"

rámosolyogtam, belecsaptam a kezébe és megveregettem a vállát: "további szép napot, haver! óvatosan a hülyékkel!"

kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, egyesbe be... és felhangosítottam a Jazzy-t :K :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#66096) bitpork válasza NoLF (#66095) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én a helyedben csak megbontanám. Anno a Teddy-ről is lepattant egy opel meriva. Elengedtem. Később kiderült h 200k+ a kár, de megbontva láCCott csak.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66097) NoLF válasza bitpork (#66096) üzenetére


NoLF
addikt

bérelt céges autó, bontsa akit érdekel :)

nomeg hangyafasznyit autógépész gondolkodással tudom, hogy ott a merevítőn kívül semmi nem sérülhetett.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#66098) erdey_a válasza NoLF (#66097) üzenetére


erdey_a
őstag

és ha kiszakadt a kokós zacsi a lökhárítóban? vagy te nem oda rejted? :D

Vérboci

(#66099) parandroid válasza NoLF (#66095) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na ja, nekem meg már végre ki is fizette a vétkes fél biztosítója a minit, amibe ugyanilyen szituban benyomta a grand cherokee a hátsó ajtót keretestül... Kellett nekik olyan 15 hónap hozzá. Szerencsére az autókereskedő ügyvédje intézte....

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66100) bitpork válasza NoLF (#66097) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jóvanjóvan, érted haragszom nem ellened! :R
Nekem csak olyan kütyük vannak a hátsó lökösben mint parkradar (darabja 200€x4), két lane assist radar(master unit 400€ a slave 250€) meg még amit hely híján oda zsúfoltak be.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.