Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65901) bitpork válasza KEndre (#65900) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A mindenhez IS értés pl kifejezetten itthoni sajátosság. Ugye, GDPR meg moderáció :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65902) emvy


emvy
nagyúr

Ajanljatok mobilklimat. Atmeneti megoldasnak kell, 1-2 nyarra egy tetoteri lakasba. A fo szempontok: energiatakarekossag, zajszint.

while (!sleep) sheep++;

(#65903) adalbert1 válasza emvy (#65801) üzenetére


adalbert1
veterán

A későbbi hozzászólások szerint akkor mind a kettővel van tapasztalatod - érdekelne, hogy miért döntöttél az általad említett mellett?
Hirtelen most csak egy 2017-es árlistát találtam a Varier székekre, de ezek is elég drágák.
Egyik kollégámnak van nagy gumilabdája, azt párszor használtam már, de kb. fél óra után már nem olyan jó.

Számomra a cél az lenne, hogy hosszú távon minél inkább csökkentsem az ülőmunka ártalmait, anyámon látom, hogy 74 éves korára olyan állapotban van 40 év ülőmunka után, hogy a boltig nem tudna elsétálni, ezért mindenhova biciklivel megy - ilyen idős koromban azért ennél jobb állapotban szeretnék majd lenni.
Persze az is kérdéses, hogy mennyit ér az, ha a munkával töltött idő felében valamilyen normális székben ülök itthon, míg a másik felében az irodában egy alsókategóriás székben, amiben elég nehezen találok kényelmes pozíciót (és a végére sikerül a legrosszabbat kiválasztanom, néha már szinte fekszem a székben).
Illetve a naponta, vagy hetente pár alkalommal végzett mozgás mennyire ellensúlyozza a napi 6-8 óra székben ülést? Egy ideig jártam gerincjógára, de egyre nehezebb volt a napirendembe beilleszteni, így ez elmaradt (illetve évente párszor lejárok úszni, ezt is jó lenne minél többször, de munka előtt-után nehéz elérhető közelségben lévő, szabad vízfelületet találni).

lenox: a Markus székemnek is a legjobb feature-je, hogy hálós háta van, egy teljesen bőr háttámlájú székkel szinte összehasonlíthatatlan az a komfort, hogy nem izzad bele az ember.

(#65904) parandroid válasza adalbert1 (#65903) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ülőmunkát hosszú távon szerintem csak sporttal tudsz kompenzálni. Hátra különösen oda kell figyelni, illetve gerinc körüli izmok, core, és kissé meglepő módon mellizom! Yoga remek dolog, ki kell mazsolázni a derék-hát erősítő lazító gyakorlatojat, és ebből akár egy napi rutint összerakni 5-10 percbe, akár naponta többszöri végrehajtással. Súlyzós edzés, crossfit is jó lehet, itt sem árt a gyakorlatok fókuszára figyelni, illetve mehetnek a saját testsúlyos core-gyakorlatok is.

Összességében nem árt egy jó szék, de önmagában akármilyen csúcstechnológia lófaszt sem ér, ha beleülsz reggel, és késő délutánig fel sem állsz. Ugrálj fel, amilyen gyakran csak tudsz, járkálj, lazíts, nyújts, többet érsz vele, mint egy félmilliós csodaszékkel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65905) koxx válasza emvy (#65902) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindegyik hangos es energiazabalo, a ketcsoves rendszeru a legjobb, de draga. Sajnos a hatekonysaguk sem a legjobb, de atmeneti megoldasnak megfelel.

(#65906) concret_hp válasza emvy (#65902) üzenetére


concret_hp
addikt

csatlakoznék ahhoz, hogy mind hangos és energiazabáló, de nekem lehet lesz egy olcsón eladó :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#65907) emvy válasza adalbert1 (#65903) üzenetére


emvy
nagyúr

A Varier-en folyamatosan tudod változtatni, hogy mire terhelsz. Kicsit térdre, kicsit hátra, hintázol, felrakod a lábad, etc. Nem statikus pózban ülsz, hanem mindig máshogy.

Nekem ez megoldotta a kezdődő csuklóbántalmakat, a bekötött nyakizmokat, etc. Azóta semmi gondom. Most még veszek egy állítható magasságú asztalt, mert ülve nem nagyon tudok gondolkodni.

Sporttal tudsz segíteni egyenként magadon, de nem annyira egyszerű. Például a futás nekem nem segített a nyakamon meg a csuklómon.

while (!sleep) sheep++;

(#65908) fokukac


fokukac
nagyúr

Hadd osszam meg veletek a nap hirdetését :)
A processzor, ami élményt nyújt :))
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65909) liptonn válasza fokukac (#65908) üzenetére


liptonn
csendes tag

ezzel a két hirdetéssel kontrázok, és egyben jelölöm a hónap hirdetései címre:

"Az erőszakos játékoktól gyermekeink dühödtek lesznek, magatartásproblémákkal küzdhetnek. Az alábbi játékokat általános iskolai tanulókon teszteltem, nálunk nem okoz magatartásváltozást. Függőségmentesen élvezhetik a ps3 nyújtotta virtuális világot."

https://www.jofogas.hu/budapest/PS3_konzol_kiegeszitokkel___6_db_eroszakmentes_jatek___wonderbook_89776319.htm

https://www.jofogas.hu/budapest/PS3_konzol_kiegeszitokkel___8_db_felnott_jatek__2_db_exkluziv_kiadas__89775613.htm

:D

[ Szerkesztve ]

(#65910) lenox válasza bitpork (#65901) üzenetére


lenox
veterán

Lehet, hogy azert vonsz le annyi teves kovetkeztetest, mert altalaban magadbol indulsz ki? :DDD

(#65911) bitpork válasza lenox (#65910) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van pár empirikus megközelítésű téma amiben tanulnom kell, de nem érhet a vád h nem ismerem be ha tévedtem. Amúgy az esetek többségében igazam van :P ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65912) fokukac válasza fokukac (#64746) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, jelentem, egyik este ülök békésen a számítógépem előtt, majd nagy koppanást hallok. Kinézek az ablakon, és ott áll a párkányon a nyest...
aztán elzavartam, és visszaugrott a fenyőfára... lefotózni nem tudtam, mert nem volt kéznél semmi éppen.
szóval ennyit a második emeletről.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65913) erdey_a válasza fokukac (#65912) üzenetére


erdey_a
őstag

honnan tudod hogy nyest volt és nem nyuszt?

Vérboci

(#65914) parandroid válasza erdey_a (#65913) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy galamb? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65915) BlacKSouL válasza erdey_a (#65913) üzenetére


BlacKSouL
addikt

vagy menyét vagy görény

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65916) fokukac válasza BlacKSouL (#65915) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké. jöjjön át valamelyikőtök, várjon, nézze meg, vegyen tőle dns-mintát, stb.
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65917) BlacKSouL válasza fokukac (#65916) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak mert talán a görény kivételével a másik hármon vakteszten sokan elhasalnának (én is)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65918) BlacKSouL válasza fokukac (#65912) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mindegy hogy hanyadik emelet [link] ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65919) erdey_a válasza fokukac (#65916) üzenetére


erdey_a
őstag

elég ha legközelebb elkéred a személyijét

Vérboci

(#65920) fokukac válasza erdey_a (#65919) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ha migránsnyest??? :D
csak nem tartotta vissza a kerítés?

Ui. ez veszélyes..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65921) erdey_a válasza fokukac (#65920) üzenetére


erdey_a
őstag

ha migránsnyest, akkor van nála egy bankkártya tele zsével, amit Brüsszeltől kapott. Na azt azért szedd el tőle.

Vérboci

(#65922) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Segítsetek már picit, mert különösen hülye vagyok most. Ha ROE-ban megjelenik a cég haszna ami saját törzstőkére van vetítve, és a ROA mutatja a teljes eszközarányos nyereséget akkor hol a tökömben látszik egy mérlegben a hitelből megvalósuló eszköz befektetés és a (ROA-hitel) külön?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65923) Winner_hun válasza BlacKSouL (#65918) üzenetére


Winner_hun
félisten

Melyik a világ legerősebb állata? A nyúl. Miért? Mert sassal a hátán is tud repülni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65924) bobsys


bobsys
addikt

Tudtok ajanlani home officeba jo 24" monitort? Addig jutottam, hogy irodai munkara IPS panel. Ami kell az, hogy mind 3 iranyba lehessen allitani.
Mar van egy 24" az asztalon, de bena, nem lehet magassagot/pivot allitani. Lehet, hogy vennem kene inkabb egy ilyet es akkor nem szamit az uj monitornal sem?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#65925) fokukac válasza bobsys (#65924) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem a 16:10-es képarányú 24 colos márkásabbak már mind forgathatóak. (gondolom, olyat akarsz - vannak 16:9-es 24 colosok is).
Itt már vannak olyan 70 e Ft-tól, ott meg dollárban, nem 27%-os áfával gondolom még olcsóbbak.
Nem kell, hogy a legújabb legyen. ne vékony kávájút vegyél, mert azok kevésbé homogén fényerőt adnak a monitor különböző részein. (a vékony káva a marketingesek győzelme a mérnökök felett, ismét)

pl.
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65926) bobsys válasza fokukac (#65925) üzenetére


bobsys
addikt

Pont Dellt neztem. P2419H, vekony kavaju :D
Meg meg Viewsonic VP2468 ami a listaban van de az is vekonynak nez ki.
Most akkor kezdhetem elorol a keresest :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#65927) gaborbol válasza bobsys (#65926) üzenetére


gaborbol
őstag

Dell ultrasharp csaladot szoktunk kirakni oda, ahova "normalis" monitor kell. Modellszam U valkezdodik, akcioba erdemes keresni, mert nem olcso, meg a belepo modellek sem beloluk, viszont tenyleg jok.

(#65928) concret_hp válasza bitpork (#65922) üzenetére


concret_hp
addikt

nem mondom, hogy értem a kérdést, a ROE és ROA pont abban tér el, hogy beleszámolod-e a hitelt, de egy arányból miért akarsz kivonni bármit? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#65929) bitpork válasza concret_hp (#65928) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A mérlegben szerepel mindkettő, ugyanakkor nem látszik (na jó én nem tudom értelmezni :B ) számomra a külső bevont forrás külön tételként.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65930) concret_hp válasza bitpork (#65929) üzenetére


concret_hp
addikt

hát minden ami nem saját tőke az külső forrás, nem tudom, mit akarsz látni, de így függ össze:
roe = eredmény / saját tőke
roa = eredmény / összes eszköz

ezért:
roa / roe = saját tőke / összes eszköz

egyebet nem tudok mondani :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#65931) coco2


coco2
őstag

Bocsi a bevezetés nélküli offolásért.

Léteznek civil szervezetek a drogterjesztés elleni küzdelemre? Például iskolákat szemmel tartani, meg minden olyan területet, ami rendőrség-mentes övezet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65932) bitpork válasza coco2 (#65931) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Polgárőrség. De azért ezzel szerintem óvatosan, mindenképpen kérjétek ki a rendőrség állásfoglalását.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65933) ChromeX


ChromeX
addikt

Nem tudom befér e ide de nagy segitség lenne. :R
Ha egy kitöltéssel tudnátok hozzájárulni semmiség az egész pár perc.
[link]

Ha nem fér ide akkor töröljétek.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#65934) ToBeY válasza ChromeX (#65933) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem ilyen célra van külön topic.

(#65935) bitpork válasza ChromeX (#65933) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van egy hiba a kérdőívben, már ha hiba. Ha belföldi tapasztalatom nincs akkor nem enged továbbmenni jelölés nélkül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65936) Winner_hun válasza ChromeX (#65933) üzenetére


Winner_hun
félisten

Like-gyűjtő, szavazatgyűjtő, kérdőívezős stb. topik

Bár oda már előbb betetted a kérdést...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65937) erdey_a


erdey_a
őstag

nagyon fúj a szél... :B

Vérboci

(#65938) fokukac válasza erdey_a (#65937) üzenetére


fokukac
nagyúr

De legalább nem havazik... :)

Szakmai kérdésem lenne. Ennyi hűtőpaszta elég még egy procihoz..?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65939) concret_hp válasza fokukac (#65938) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem simán, nem kell hogy tocsogjon, csak legyen valami a 2 felület közt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#65940) fokukac válasza concret_hp (#65939) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, köszi.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65941) BlacKSouL válasza fokukac (#65938) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi ez a viaszkosvászony? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65942) Tothgera30 válasza fokukac (#65938) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mennyiségileg egy borsónyi elég a felületre. Minőségileg pedig nem biztos hogy ezt a pasztát használnám fel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65943) fokukac válasza Tothgera30 (#65942) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hi..! És minőségre milyet használnál?

@Bleki: Az asszony megvetette velem a legszebb cseresznyefa konyhaasztalt, majd az egészet beburkolta műanyag asztalterítővel, hogy nehogy koszos legyen... :) Nem is lesz az :) Igaz, nem is látszik, pedig nagyon megy a színe a konyhabútorhoz..! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65944) ToBeY válasza fokukac (#65943) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Amikor régen még raktam össze gépeket,én ilyen thermalright pasztát használtam.
Akkoriban (kb 6-8éve) viszonylag jónak számított....

(#65945) bitpork válasza fokukac (#65943) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annak úgy mi értelme van? Ismerős is vett vmi flancos bőr ülőgarnitúrát oszt letakarta lópokróccal h jajdekikíméljük.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65946) BlacKSouL válasza fokukac (#65943) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Üveglap nem jó rá? Attól látszana, de nem lenne koszos. Vagy az már most nagyon retró lenne? :)
Üvegesek vágnak méretre, leméred, méretet leadod, megmondod milyen vastagat szeretnél, megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65947) Winner_hun válasza BlacKSouL (#65946) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Az üveg hideg, nem jó a kéznek, izületeknek.
2. Karcolódik, még az edzett is. Nem vízszintes felületre való.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65948) parandroid válasza Winner_hun (#65947) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A műanyagterítő meg konkrétan gusztustalan. Amúgy én ezt sosem értettem. Ha sérül, sérül. Minden sérülés egy emlék. Ha 10-20 év múlva is ragaszkodsz hozzá, akkor meg legfeljebb lecsiszolod, és újralakkozod. Persze ezt csak fával lehet megcsinálni. De a mai olcsó tucatbútorok meg 10 évnél többet úgysem bírnak ki, de legalább addigra már szarul is néznek ki. Nagymamám klasszikus, piros műbőr szoci étkezősarkát (ismeritek, mindenkinek volt anno a 60-as években) én szétszedtem, ismerős asztalossal lecsiszoltattam, lelakkoztattam, kárpitosnál kapott egy jó minőségű barna műbőr huzatot az ülőfelületre, és a hátlapra, jobban néz ki, mint bármelyik félmilkó alatti konyhai sarokülő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65949) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kísérleti példány

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65950) parandroid válasza BlacKSouL (#65949) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsi az az akvárium ennyi halnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.