Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66351) lenox válasza Tim82 (#66350) üzenetére


lenox
veterán

Miert gondolod, hogy nem peldanak gondoltam? Vagy mashogy is lehet az erteni, hogy 'peldaul'? Nem kell ugy befeszulni.

Keresgelem mar egy ideje, a 8 cm-es meret elegge ellehetetleniti, minden ami nem ilyen botszeru az 2-4 cm koruli.

(#66352) ToBeY válasza lenox (#66345) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Esetleg szamurájdarázs?A poloska miatt elkezdtek Európában is megjelenni.

(#66353) fokukac válasza lenox (#66351) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lehet, hogy marvel akcióhős-darázs... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66354) lenox válasza ToBeY (#66352) üzenetére


lenox
veterán

Ilyenrol sem hallottam meg... Nem, a furkesz az jo iranynak tunik, a merettel van bajom.

(#66355) Tim82 válasza lenox (#66351) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt semmilyen "befeszülés", nem tudom, ilyenek neked honnan jönnek, de rád hagyom. :)

Ha az egyértelműen példának betett linkre gyakorlatilag azt írod mas szavakkal, hogy "de ez nem az", akkor van alapja annak, hogy úgy gondolom, mégsem példának kezeled.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66356) Tim82 válasza ToBeY (#66352) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy hála a jó égnek. Megkockáztatom, hogy most tavasszal mintha alább hagyott volna a poloskainvázió (legalábbis amerre én lakom). Komolyan elgondolkodtam már valami házi gekkó vagy kaméleon beszerzésén.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66357) ToBeY válasza Tim82 (#66356) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most itt nálunk is csak párral találkoztam.De tartok tőle,hogy ősszel megint hatalmas invázíó lesz.És nem tartom jó megoldásnak azt sem,hogy ázsiából hozunk be más rovarokat,ami majd ki tudja mit fog okozni.

(#66358) lenox válasza Tim82 (#66355) üzenetére


lenox
veterán

Ha az egyértelműen példának betett linkre gyakorlatilag azt írod mas szavakkal, hogy "de ez nem az"

Annyi hibadzik csak, hogy nem azt irtam, se ezekkel, se mas szavakkal.

(#66359) Tim82 válasza lenox (#66358) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, nem annak szántad. Rád hagyom, még mielőtt túlzásba viszed az úgy befeszülést. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66360) lenox válasza Tim82 (#66359) üzenetére


lenox
veterán

Hat igen, mindenkinek vannak korlatai :).

(#66361) Tim82 válasza ToBeY (#66357) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én úgy tudom, hogy elviekben nem "behozták" a szamurájdarazsat, hanem valószínűleg magától jelent meg a táplálékot követve.

lenox: egyértelműen, ebben meg tudunk egyezni, hogy melyikünknek pontosan mi is, abban nyilván nem... ;)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66362) fokukac válasza Tim82 (#66356) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom, nekem mások a tapasztalataim.

Ezek a kis köcsög poloskák ősszel elbújtak, és símán átteleltek, ráadásul alig volt hideg télen. Most tavasszal előbújtak, és itt vannak. Továbbra is sok döglöttet látok, de van egy csomó élő is, akik nemrég bújtak elő. Gyakorlatilag minden nap fogok 3-4-et a lakásban, a teraszon, a rólón, a szúnyogháló és az ablak közé beszorulva.

Ahhoz képest, hogy tavaly tavasszal gyakorlatilag egyet sem láttam, ahhoz képest most kifejezetten sokan vannak. Ami előre vetíti, hogy ősszel még durvább invázió lesz, mint a korábbi években.
De ne legyen igazam...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66363) RoyalFlush válasza ToBeY (#66342) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ilyenek az előző lakhelyünk felett laktak, sugárban (is) hánytak ki az ablakon - minden olyan volt. Ment a drog, pia stb. minden hétvégén.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#66364) BlacKSouL válasza fokukac (#66362) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És ha hideg lett volna? [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66365) Tim82 válasza fokukac (#66362) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy azért érzékelek kevesebbet, mert kevesebb jön elő, illetve kintről be a lakásba, ami persze semmit nem jelent objektív szempontból nézve. Volt jó pár példány, amelyik a cserepes szobanövények földjébe bújt el áttelelni, ezeket viszont (valamilyen, a növénynek nem ártó - talán nikotinos - oldattal) kikergette a barátnőm onnan.

De hozzáteszem, hogy más városrész, mint ahol te vagy - IX. kerület, József Attila lakótelep, tehát panel- vagy csúsztatott zsalus házak, köztük viszonylag sok zöldterülettel - és annyira változó ezen belül is a helyzet, hogy a tőlem tíz perc sétára lakó anyámnál egyáltalán nincsenek poloskák a saját állítása szerint.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66366) lenox válasza Tim82 (#66361) üzenetére


lenox
veterán

egyértelműen, ebben meg tudunk egyezni, hogy melyikünknek pontosan mi is, abban nyilván nem... ;)

Pedig ez utobbi pl. kozos :).

(#66367) Tim82 válasza lenox (#66366) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindkettőnknek csak négy végtagja van meg csak két szeme, egy orra és egy szája? Bár ezt is csak a magam esetében állíthatom viszonylag biztosan... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66368) ToBeY válasza RoyalFlush (#66363) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerencsére drogos alksszt lecsukták vagy elköltözött.Így csak a "tuctuc-os" kecseg maradt, és az ordibáló-kufircoló párocska.

(#66369) tope válasza Tim82 (#66365) üzenetére


tope
addikt

Egyelőre én is alig látok poloskát, maradjon is így...

(#66370) fokukac válasza BlacKSouL (#66364) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerencsére hideg csak a hanyatló nyugaton van... :D
meg ugye mordorban :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66371) bitpork válasza fokukac (#66370) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát persze. Pályán 32°C végig Komárom-Szeged között itt meg 34 a városban :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66372) NoLF válasza bitpork (#66371) üzenetére


NoLF
addikt

A hivatalos csucshomersekletet ma, amivel megdolt az 1934-es orszagos napi melegrekord, Szabadszallason mertek (Kecskemet kornyeke) ami 30,8 Celsius. Az autod homeroje valoszinuleg eleg kozel van a felforrosodott aszfalthoz, ezert (is) mutathat a levego homersekletenel nagyobb erteket. De ezt ugyis tudod :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#66373) parandroid válasza NoLF (#66372) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg mert a hivatalos értéket árnyékban mérik, de legalábbis nem direkt napsütésnek kitett ponton, amilyenek környékén az autó azért gyakran megfordul.

Felénk amúgy hivatalosan 24-25 fok volt, de napon érezhetően van vagy 5 fok plusz ehhez képest. Az más kérdés, hogy mára megjött a lehűlés, kis esővel, most olyan 16 fok körül lehet, és egész nap borús az ég. A következő pár napra ilyesmi várható, utána megint 20 fok körül jósolnak egész jövő hétre, ami akár kellemes is lehet.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66374) bitpork válasza NoLF (#66372) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Értem én hogy gőzgép, de mi haJCSA?!
Anyósomék ablak hőmérője -napon - 1 °C eltéréssel visszaigazolta :( De inkább párás nehéz volt ez ahogy éreztük. Kellemetlen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66375) fokukac válasza bitpork (#66374) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mi hajcsa?
Magfúzió :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66376) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ismerősék mennek augusztusban usába. NY-ból mennének Miamiba bérelt autóval. 11 napra kellene nekik autó, de amit találtak mind nagyon drágának tűnik.
Létezik valamilyen Low budget megoldás?
A nagyobb cégek, Budget, Avis, Hertz stb hasonló árakat mutatnak. 11 napra két sofőrre félmillió forintnyi dollár lenne.
Köszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66377) fokukac válasza BlacKSouL (#66376) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, lehet, hogy picit feláras az, hogy elviszik a kocsit az ország túlfelére...
mi anno egy hétre 500 dollárért béreltünk, úgy, hogy San Francisco-ban vettük fel, és Las Vegas-ban adtuk le.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66378) parandroid válasza BlacKSouL (#66376) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Autó kérdése is. Egy kompakt méretnél nagyobb, netovább prémium-kategóriás autó a németeknél is simán 70-100 eur körül van naponta. Kisautókat kapsz olyan 30-40 között, kis szerencsével, kompaktot meg a kettő közötti áron. És ez csak a bérleti díj, alap futással (olyan napi 100-150 km kb), ami ekkora úthoz kevés lehet. Erre jön még a biztosítás, meg esetleg még a letét. Nem is beszélve a leadás-felvétel helye közti eltérésről. Szóval az a félmillió forintnyi összeg szerintem elég baráti. Én inkább annak néznék utána, hogy biztos nincs-e egyéb költség (benne van-e a biztosítás, kell-e kaució), nehogy meglepi legyen még.

Másrészt az is lehet, hogy turistáknak drágább, mint annak, aki helyi lakos, helyi bankszámláról fizet, pláne, ha klubtag valami partner szervezettel.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66379) bobsys válasza BlacKSouL (#66376) üzenetére


bobsys
addikt

az egyiranyu berles kb ketszerezi az arat es meg az is lehet, hogy nincs benne unlimited miles
szerintem felesleges leautozni, annyira nem erdekes
nezz be az USA topikba ott pont volt errol szo, kocsi max NY kornyeki varosokhoz (Philly, DC de ezekhez voanttal/busszal is siman lehet menni) aztan repulovel le Miamiba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#66380) tildy válasza ToBeY (#66340) üzenetére


tildy
nagyúr

28 fok már nyár. Gyerekről is szakadt a víz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#66381) gaborbol


gaborbol
őstag

Nekem is ilyen 1300 dollaros arakkal indit amire meg rajon a biztositas. Mondjuk azt sosem a kolcsonzonel veszem hanem : [link] Premium, sport, luxus kategoria alatt nem szokott lenni kilometer limit.

Irtam egy DC-Miami-Key West autos utleirast ide a PH-ra, de vegul sosem kuldtem be, mert gondoltam, hogy KB senkit sem erdekel :)

Roviden-tomoren felmesz a 95 os autopalyara, bemondja a gps hogy menj tovabb egyenesen 15 orat es megerkeztel Miami-ba.

Nyaron en eszakra megyek, NY,CT, RI,MA, arrafele is akad latnivalo es a strandok is jok. Vagy akar Niagara falls, Toronto es akkor "megvolt" Canada is. Persze Miami , Key , Disney, Universal studio, strand, sose rossz.

Bobsys jol mondja, a csak oda ut dupla ar a koruthoz kepest, raadasul nyari szezonban minden dragabb.
Itteni iskola szuneten kivul erdemesebb jonni.

En is inkabb repulnek Fort Lauderdale-be, olcsobb mint Miami, a kocsi berles is olcsobb volt onnan. Kocsival at Napels-be, barefoot beach, botanic garden, onnan az Everglades, kroko farm, majd a kroko kajalda es ugy Miami.

[ Szerkesztve ]

(#66382) ToBeY válasza tildy (#66380) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kinek mikor ugyebár...Én hosszú gatya÷pulcsiban voltam egész nap és nem volt melegem,ez még nálam nagyon nem rövid gatyás÷polós nyárias idő. :U

(#66383) erdey_a válasza ToBeY (#66382) üzenetére


erdey_a
őstag

azért 100 70 év alatti emberből 99 biztosan rövidujjúra, vált 28 fokban.

Vérboci

(#66384) NoLF válasza BlacKSouL (#66376) üzenetére


NoLF
addikt

Ha szeretnenek teljesen feleslegesen autoban ulni hosszu napokig semmit sem latva, akkor hajra - ez esetben bizony a felveszem eszakon, lerakom delen tortenet igencsak megdobja az arat, es a megteheto merfoldek sem biztos, hogy vegtelenek alapesetben. En megcsinaltam ket haverral 11 nap alatt kb a miami - key west - miami - orlando - panama city - tallahassee - new orleans - nashville -knoxville - washington - ny miniturat, es egy kicsit elfaradtunk, valamint latni alig sikerult valamit, foleg az utolso hosszu szakaszon. Amint mondtak tobben fentebb, en ny kornyekere berelnek autot par napra korbenezni, aztan repulovel le miamiba, es esetleg ott berelni masikat szetnezni key west, orlando fele, es a ketto auto berlese kb feleanny lenne az elso opciohoz viszonyitva, amikor felelegesen mesz ketezer kilometert a semmi kozepen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#66385) ToBeY válasza erdey_a (#66383) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Maradék 1%-ban vagyok vállalom! Tavaly Török családi nyaralás alatt azért bosszankodtam,mert 2nap volt csak 38fok "feels like" 43fok a többi napon csak 34fok volt "feels like" 37....
Többiek meg tökre örültek,hogy nincs gatyarohasztó meleg. Tenger legalább jó 32-33fokos volt!
Idén délebbre vagy hamarabb kéne menni,csak nehéz ezt beadni a többieknek,egyedül meg nincs kedvem. :N

(#66386) parandroid válasza ToBeY (#66385) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs az 1%, pár ilyen eszement bóklászik csak összesen, azoknak is a nagy részét már komolyabb verésekkel megnevelték, amikor folyamatosan kikapcsolgatták a nagylelkűen 26 fokra állított klímát az irodában, miközben elcsukló hangon mesélték, hogy milyen jó is beülni a 40 fokban a napon álló autóba, olyankor mindig élvezik pár percig a finom meleget, mielőtt elindulnak (true story).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66387) Pttypang válasza parandroid (#66386) üzenetére


Pttypang
veterán

Kollegakat még oktatom folyamatosan, hogy ha letekerik 5 fokra a klímát, nem fog hidegebbet fújni, mintha 23-25 fokra lenne beállítva, csak nekem rossz reggel, mert este azért egész jól behűt 20 fok alá...

Everybody lies.

(#66388) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Köszi az infókat, továbbítom. :R

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66389) ToBeY válasza parandroid (#66386) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már többször említettem,én nem vagyok ilyen renitens.
Én az tipus vagyok,aki minnél messzebb helyeszkedik a klímától és felvesz egy kardigánt/pulcsit,de azért megjegyzi hangosan a többieknek hogy b@szott hideg az a 21-23fok, amikor kint remek 37fok van!
De már nyitottam ki ablakot hátul a sarokban ahol ültem irodában,illetve húztam le klímas kocsiban az ablakot mellettem a hátsó ülésen.(ebbből akadt némi konfliktus :K )

[ Szerkesztve ]

(#66390) bitpork válasza ToBeY (#66389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért nincs nálad egy kis chili por tubákban és amikor fázol akkor csak egy csipettel felszívsz oszt rögtön elkezd szakadni rólad a víz?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66391) ToBeY válasza bitpork (#66390) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Öö kell-e nekem egy kiadós köhögő/asztma roham? :N

(#66392) EQMontoya válasza ToBeY (#66389) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilvan ertelmes ember nem hut 15 fokkal a kinti homerseklet ala, 5-10 fokos kulonbseg mar boven eleg.

Same rules apply!

(#66393) ToBeY válasza EQMontoya (#66392) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is igy tudom,de mégis a legnagyobb nyárban mindenhol 21-23fok-ra állítják a klímát.

(#66394) fokukac válasza parandroid (#66386) üzenetére


fokukac
nagyúr

Már vártam degecz-i kollégánkat :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66395) fokukac


fokukac
nagyúr

Azt mondjátok már meg nekem, hogy miért van az, hogy kiülök a teraszra kávézni, és valamelyik szomszéd 2 percen belül elkezd füvet nyírni..?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66396) erdey_a válasza fokukac (#66395) üzenetére


erdey_a
őstag

nem tudom, de van egy ismerősöm, aki mindig meséli, hogy van egy szomszédja, aki folyton kiül kávézni amikor ő füvet nyír... :P

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#66397) kraftxld válasza fokukac (#66395) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne szombaton próbáld hanem akkor amikor a többség a gyárban van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66398) parandroid válasza fokukac (#66395) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk pl vasárnap nem is szabad füvet nyírni. Meg porszívózni, meg szerelni, meg autót mosni sem. Ja, és a boltok is zárva vannak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66399) fokukac válasza kraftxld (#66397) üzenetére


fokukac
nagyúr

De ha egyszer akkor én is a gyárban vagyok..? :)

@Mikrobi: ja, de az a hanyatló Nyugat... :)
Ui. Akkor holnap kiugrom hozzátok kávézni :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66400) bitpork válasza fokukac (#66399) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez ilyen szokott lenni. Amikor a megterhelő meló után sok energiabefektetéssel kitaláljuk hogy elmegyünk pl Mártélyra a holtághoz egy kis csendes sétára akkor ott mindig meglepődöm hogy nem volt más ötlete kb 140'000 másik fődimnek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.