Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#33051) zbundy válasza Aki21 (#33050) üzenetére


zbundy
aktív tag

Köszi, akkor csak igaz lehet. A fordítónak azt ígérték hogy megjelenéskor benne lesz mint ahogy steamen is.
Egyébként néztem róla gameplayt és meglepő, hogy egy ilyen jellegű játékot így le kellett butítani, hogy fusson switchen. Ég és föld a különbség pc-hez képest és sajnos negatív értelemben ☹️

(#33052) mirci18 válasza peternac (#33040) üzenetére


mirci18
addikt

Én 90 százalékban tv nélkül használtam a Switchet de eszembe nem jutna venni lite-ot.
Nagyobb méret opcionálisan lehetséges két személyes mód.
Ha tönkre megy a joycon könnyű csere.

De kinek mi tetszik

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#33053) Sefneni válasza Krisz000 (#33038) üzenetére


Sefneni
őstag

Én a rendes nagytesóra voksolok. :) Megvan az opció, hogy játszhatsz vele tv-n. Plusz nagyobb a kijelzője és a joyconok is levehetőek. :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#33054) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33055) nxswitch válasza Kai_Rong (#33047) üzenetére


nxswitch
senior tag

Én is ígértem még nyáron gyűjtemény képet, de azóta sem tudtam kirakni őket sehová. PS5 launchra rendbe lesz a gamer sarkom, egyedi polcokkal, majd rakok fel én is képet. ^^

(#33056) jilian


jilian
addikt

Hello!

Tudtok valami infót, hogy jön egy újabb (erősebb) változat? (esetleg full hd felbontás tv-re)
Szeretnék egyet venni....de ha karácsony elött kijön valami "pro" változat, kitépem a maradék hajam.... :DDD

(#33057) 30z.Samu válasza jilian (#33056) üzenetére


30z.Samu
félisten

Idén biztosan nem jön semmi és korábban a Nintendo is úgy nyilatkozott, hogy nem jön új konzol. Szerintem nyugodtan vegyél. :K

Sic Parvis Magna

(#33058) koncsik válasza jilian (#33056) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Talán 2021-ben lesz "Pro" vagy "Switch 2", de ez sem biztos.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33059) jilian


jilian
addikt

- milyen a játék élmény egy 4k-s tv-n?
- mi ez a dualboot, ill. okosított kifejezések az aprón? :U
- ha apróról veszel konzolt "játékokkal" akkor ugye az ő acc-jával kell tovább vinnem, ha online vette a game-ket?

(#33060) 30z.Samu válasza jilian (#33059) üzenetére


30z.Samu
félisten

-Én 4K-s TV-vel játszom, szerintem egyáltalán nem csúnya.
-Ilyenekkel ne foglalkozz, pláne ha online is akarsz játszani.
-Ha digitálisan vette a játékokat, akkor az Ő accjával kellene játszanod, ami szintén veszélyes buli, mert bármikor visszaveheti és ugrottak a játékok. Szóval ezekkel sem foglalkoznék.

Sic Parvis Magna

(#33061) jilian válasza 30z.Samu (#33060) üzenetére


jilian
addikt

Pedig akarok. ;] (mindíg szeretek képben lenni az adott lehetőségekről)

Elég nevetséges árakon adják a használt konzolokat itt ph.-n... :D

(#33062) 30z.Samu válasza jilian (#33061) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Nintendo cuccok sajnos elég drágák, de legalább értékállóbbak.

Sic Parvis Magna

(#33063) Rony949 válasza jilian (#33059) üzenetére


Rony949
őstag

A legtöbb valamire való 4K TV skáláz egy keveset. Az enyémen egész elfogadhatóak az 1080p-s játékok.

(#33064) jilian válasza Rony949 (#33063) üzenetére


jilian
addikt

Van 1080p-s játék? Nem csak 720-at tud a masina?

(#33065) 30z.Samu válasza jilian (#33064) üzenetére


30z.Samu
félisten

A dokkoló 1080p-t tol magából, kézi módban 720p.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33066) jilian válasza 30z.Samu (#33065) üzenetére


jilian
addikt

:Y

Miért ilyen drágák a játékok? :D Szinte már PC kategória. :(((
Itt is vannak jó akciók mint a Steam-en?

(#33067) 30z.Samu válasza jilian (#33066) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért drágák, mert a Nintendo sem akciózik nagyon, így használtan is drágábbak. Simán meg tudod csinálni, hogy veszel 2-3 játékot és azokat cserélgeted minimális vagy akár zéró bukóval. Itt akkora leárazások nem nagyon szoktak lenni, vagyis a 3rd party játékok szoktak olcsóbbak lenni, de a Nintendo címek nem nagyon.

Sic Parvis Magna

(#33068) Wesder válasza jilian (#33066) üzenetére


Wesder
félisten

A Nintendo nem ismeri mi az hogy "Sale", vagy "Discount". Jobb, ha megszokod.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33069) koncsik válasza jilian (#33066) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nintendo :K A N fejlesztésűek egészen jól tartják az árukat, ez akkor jó hír, ha el akarod adni őket, miután játszottál velük.
Előfordulnak jó akciók (a korábbi semmihez képest), de velőtrázóan jók nem nagyon.
Az újonnan megjelenő játékokat is nehéz megítélni, a RingFit hónapokig hiánycikk volt és aranyáron ment, a Starlink borzalmas bukás, 1/4 áron van vag kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33070) Norb79 válasza jilian (#33066) üzenetére


Norb79
őstag

Digitális leárazás nincs, és a fizikai is ennek megfelelően árazódik. De itt még működik a klasszikus konzolosdi, hogy megveszed a kártyást, lenyomod a játékot, aztán 1-2 ezerrel olcsóbban eladod. És megveszik annyiért is. Akkor is, ha mondjuk harmadiknak veszed meg és úgy adod tovább a negyedik usernek.
-33% az már szinte ingyen van akció digitálisnál is. Értsd a komolyabb játékokra, mert indie címek, amik mobilon ingyen vagy szinte ingyen vannak azok itt is szoktak fillérekre leárazva lenni, de hát az kb nem szempont.

(#33071) Rony949 válasza jilian (#33066) üzenetére


Rony949
őstag

A Nintendo eShop-ban szokott lenni egy-két jó deal, de azok is Third-Party címek. A Ubisoft játékokat például egész gyakran leárazzák. Úgy kell elképzelni, hogy egy 50%-os leárazás már nagyon jónak számít. Ilyen 70% meg 80%-os akciók NAGYON ritkák és azok is csak ilyen tucat, mobilos játékok többnyire.

De mivel konzolról beszélünk, a dobozos verziókat el tudod adni ha meguntad őket. Veszel valami exkluzív címet 18 ezerért, azt fél év múlva el tudod 10-12 ezerért.

(#33072) Sirandrish válasza jilian (#33066) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Igen annyi, viszont itt 2-3 hónap múlva is eltudod adni majd 70-80%os áron, nem úgy mint PC-n, ahol 3 hónap alatt már sz*t se érnek a cuccok :)
Akció mint olyan nincs, és nem is létezik Nintendora :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33073) =Mentor= válasza jilian (#33066) üzenetére


=Mentor=
őstag

Playitstore-on vannak nagyobb leárazások, de ahogy a többiek is mondják nem a legjobb címek (Monopoly, Just Dance... 50%-os akcióban azért nem rossz):

Scribblenauts Showdown 3000 Ft alatt kapható most:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33074) Kai_Rong válasza Sirandrish (#33072) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Sőt, az árak még generációk múltán se csökkennek túlságosan. Wii-n és Wii U-n csillagászati árban van jó pár cím, nem is beszélve a GameBoy és NES/SNES cuccokról.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#33075) Alexios


Alexios
veterán

Azért ennyire nem vészes a helyzet az akciók kapcsán, 30% simán elő szokott fordulni Nintendo címekre is, mind a Botw [link] mind a Mario Odyssey [link] volt már 30%-al akciózva többek közt, de tény, hogy az alapáruk általában nem csökken

[ Szerkesztve ]

(#33076) Kai_Rong válasza Alexios (#33075) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Mondjuk ez még akciósan isa használt fizikai példányok árához képest egy jó 40%-kal drágább, de whatever. Ha esetleg több platformon játszol (PlayStation vagy Xbox), akkor különösen szemet szúr, hogy a Nintendo ebben a tekintetben (is) messze el van maradva a versenytársaktól, mert a digitális címekre HETI szinten szokott lenni masszív diszkont, plusz ott még létezik a Hits / Platinum / Best of árazás, azaz a sikeres címeket később nyomott áron reprintelik. Apropó, ez még a 3DS meg a Wii idején volt, Selects névre hallgatott, azóta ezt eldobta a Ninti?

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#33077) Alexios válasza Kai_Rong (#33076) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem mondom, hogy olcsó, de azért az túlzás hogy semmiféle leárazás nem szokott lenni. Ha valaki digitálisan akar venni, úgyis úgy fog, nem csak az ár, hanem a kényelem miatt is pl.

Másrészt a mai napig ezek a játékok a platform húzócímei, a helyzet az hogy olyan jól fogynak, hogy nincs okuk árat csökkenteni jelenleg.

(#33078) Sirandrish válasza Alexios (#33075) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Azért az igen messze van a PC/PS/XO triótól, ahol legtöbbször meg a megjelenés napján 20-30%os kedvezménnyel megveheted a játékot külsős oldalakon, de a konkrét shopokban is durva árazások vannak már pár hónap elteltével..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33079) ldave válasza Sirandrish (#33078) üzenetére


ldave
félisten

Nem Nintendo játékok simán vannak más platformhoz hasonló akcióban itt is. Az a pár régebbi játék, amit megvettem az eShopban, nem volt drágább, mint máshol akciósan.

A Slime draws near! Command?

(#33080) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Mario Kart Live Circuit? Anybody?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33081) Kai_Rong válasza ldave (#33079) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Ja, indie shit játékok és társaik igen, meg az ezeréves portok.

Ez a téma kéthavonta mindig előkerül, és futószalagszerűen összekap a fanboy vs szkeptikus szemlélet, és parttalan vita lesz belőle.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#33082) 30z.Samu válasza koncsik (#33080) üzenetére


30z.Samu
félisten

Anybody? Everybody! ;]

Sic Parvis Magna

(#33083) ldave válasza Kai_Rong (#33081) üzenetére


ldave
félisten

Jó, ha valakinek csak Nintendo játékokból áll a konzol, azon nem tudunk segíteni.

A Slime draws near! Command?

(#33084) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33085) Sirandrish válasza koncsik (#33080) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Mármint rajtad kívül? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33086) Sirandrish válasza ldave (#33079) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Mindig elfelejtem, mert multiplatformot mindenen játszom csak Nintendon nem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33087) 30z.Samu válasza Sirandrish (#33086) üzenetére


30z.Samu
félisten

Dettó, 99%-ban PS-en tolok multiplafrorm játékot. Kivéve ha valami giga nagy akciózás van eShop-on. Ami valljuk be azért nem olyan gyakori. :D De volt, amit Switch-re vettem meg.

Sic Parvis Magna

(#33088) koncsik válasza Sirandrish (#33085) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

;) :B :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33089) consono válasza 30z.Samu (#33087) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, valahogy így. Nálunk a Switch a Nintendo exkluzívoknak van. Indie, meg multiplatform címeket meg attól függően, hogy ki játssza, PC-n (fiam), vagy PS4-en (én) toljuk. Ha játszunk olyannal...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33090) Peat;) válasza ldave (#33083) üzenetére


Peat;)
veterán

A nintendo a legdrágább konzol általában hardware+software. Ezen nem nagyon lehet vitatkozni, akinek nem fér bele az léphet tovább. Én is továbblépnék ha lenne egy új ps vita pl. de nincs, ezért elég ritkán morgok és megmarad a switch. Várom csöndben a breath of the wild 2-őt, meg külsős címekkel néha elszórakozok, néha érdekel 1-1 nintendo cím is mint mario odyssey.

Egyébként nagyon pletykálják a switch pro verziót, szinte tényként kezelik. Ez azért lesz fura mert az több portot megengedne az erősebb hardware miatt, de feltehetően nem lesz más kínálat rajta csak jobb grafika a meglévő címeknél, már ahol. Az új xbox S olyan gyengus egyébként (vga 4 tflops, hogy 720p felbontással lehet tudnának olyan hordozható konzol készíteni amin mennek a legújabb játékok is. Mármint nintendoék, egy sony röhögve tudna. A pletykált proba a tegra 1,4 tflops lehet, az S-nál az 1440p felbontást ígéri a microsoft 60 fps-el. Akkor 720p+30fps-re elég lehet egy switch pro is. A sima switch olyan fél tflops.
Csak kis érdekesség, ha valakit érdekelnek ezek, azért van pár játék aminek örülnék pl demon souls, horizon dawn, death stranding, ghost of tsushima..és ezek röhögve mennének egy switch pron.

(#33091) Silεncε válasza Peat;) (#33090) üzenetére


Silεncε
őstag

Arra kíváncsi lennék, honnan szerzel olyan hardvert, amin s legújabb játékok akár csak 720p-ben elmennek. Ez nem annyira egyszerű, hogy "negyed felbontás = negyed tflops", eleve ott kezdődik az egész, hogy az összes új játék az NVMe ssd-kre lesz optimalizálva, mellette ott van, hogy az új gen mar fasza Zen2 CPU-kat kap 8 maggal. Egy olyan hardvert, ami ezzel lépést tart, kizárt hogy a gen végéig bele tudjanak egy kezikonzolba pakolni

(#33092) Peat;) válasza Silεncε (#33091) üzenetére


Peat;)
veterán

A zen2 kb az 5 éves intelt érte el, (a zen 3 meg meghaladta). Attól hogy az intel hátradőlt és semmit nem újított nagyon sok éve, pont emiatt már borzasztó régi az a cpu szint amiről beszélünk. Pl. AMD-nek vannak ultratakarékos cpu-i is, AMD hardware-el könnyebb lenne kézikonzolt készíteni. Attól hogy zen2 cpu került a konzolokba mi fog történni? Játékért nem az a felelős elsősorban. Sem ai-ra sem fizikára nem használják igazán. Ps3-nál ugyanez a szöveg ment hogy a cell évtizeddel a pc előtt lesz...hahaha. A konzoloknál mindig erős a marketing, nem kell rá figyelni. Az erős cpu 100+ fps-re kell, semmi másra! De ez switchen nem igény. Pl. 4k 60 fps-re-ra egy i3 elég egy 3090 vga alá, nézd meg nyugodtan ha nem hiszed, az i3 és legbikább cpu között van 10 fps.. :)
A mostani konzolok egy lecsavart 3700 cpu és középkategóriás fejlettebb gpu, az xbox s meg mégjobban lecsavart 3700 cpu és nem tudom milyen gány gpu :D. Nem kell hasraesni a marketingtől, az xbox one x és ps4 pro upgradek miatt ez a konzolgen nem lesz akkora ugrás mint sokan hiszik.

Na de én befejeztem offot, én úgy látom ha a switchre ki tudnak adni egy alien isolationt akkor a 3x erősebb switchre a játékok 90%-a megoldható lenne, akkor így írom. :R

(#33093) consono válasza Peat;) (#33092) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, megoldható lenne. De 3x akkora fogyasztás mellett :) Meg megint mindent nulláról kellene felépíteni. Ráadásul az emberek sem arra vágynak, hogy 720p-ben játszanak az elmúlt generáció játékaival mondjuk 2 év múlva, hanem az aktuális top játékokat akarnák, FullHD/4K-ban, ha már next gen Switchről álmodozunk. Én legalább is így látom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33094) ldave


ldave
félisten

Phil Spencer a további Switch támogatásról: “it doesn’t feel sustainable”. Állítása szerint, ha valahol nem tudnak jelen lenni a teljes Xbox ökoszisztémával (live, gamepass, stb), akkor az már nem éri meg nekik.

A Slime draws near! Command?

(#33095) Silεncε válasza Peat;) (#33092) üzenetére


Silεncε
őstag

A Switch Pro-na muszáj ARM-en maradnia, mert különben nem lesz a Switch játékokkal kompatibilis. Mellette GPU-t sem cserélhetnek a generáció közepén, szóval nagyjából maradtunk is ott, hogy ARM+nVidia. Azzal pedig nehezen hiszem, hogy akár 720p-ben is lehetne új játékokkal játszani.

(#33096) consono válasza ldave (#33094) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig az XCloudnak pont lenne értelme Switchen, szerintem. Egy csomó tulaj hajlandó lenne fizetni érte, hogy játszhasson a "nagy" konzolok játékaival...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33097) Wesder válasza consono (#33096) üzenetére


Wesder
félisten

Az hogy jàtékot màr nem biztos hogy portolnak, nem jelenti azt, hogy nem lesz xCloud.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33098) consono válasza Wesder (#33097) üzenetére


consono
nagyúr

Jogos..

"In God we trust. All others must bring data"

(#33099) Madwe válasza Wesder (#33097) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sőt, pont azt sejteti, hogy inkább azt szeretnének :)

(#33100) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Cloudpunkot vártam, de amennyire lelett bútítva grafikailag.. és még így is vannak fps problémák. Egyelőre kihagyom így.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.