Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48703) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Adott öcsém gépe, egy AMD Ryzen 7X 3800X, Giga AB350 Gaming CF (?), MSI RX570 4GB, 16GB RAM, 2 SSD/HDD, stb, W10 Pro-val.

A probléma az, hogy
1. Fortnite meg Apex jatékok indulásakor csontá fagy, WOT Blitz pl megy, minden más megy. Edge, FHF filmek oké. Mást nem néztem.
2. Mintha sokat pörögne a CPU 100%-on, és amiket látom, hogy zabál, az a W10 viruskeresője vagy Steam, Epic kliensek.

Amit eddig tettem és nincs eremdény:
3. MBAM-mal víruskeresés, tiszta.
4. AMD driverek le/újra letölt giga alaplap oldaláról (adrenalin)/fel
5. SFC /scannow pár dolgot javított
6. DISM healthcheck meg helathscan nem talált hibát
7. W10 induláskori RAM teszt oké (RAM ki/be próba tegnap volt én mára csak 8GB RAM-mal kaptam)
8. Egyik SSD smartja szerint sok az ECC hiba. Pont ezen van az Apex. Itt sata kábelt cseréltem. Nem javult meg. Másik SSD és HDD pipa.
9. Próbaképp RX570 ki, Giga 460GTX be, most itt tartok. Drivercsomag rohadt lassan települ. Utána próba, ugyanaz a hiba, ld. 1. és 2. pontok.
10. Csináltam egy BIOS frissítést is, hátha (F50>F51h). Nincs változás.
11. BIOS alapbeállításon van (pl. XMP ki is van kapcsolva.)
12. Csináltam egy W10 rendszerindításkori memóriatesztet a W10 saját kétlépéses ellenőrzőjével. (A RAM-ot átraktam slot4-ből 1-be.) Nem volt hiba.
13. Hőfokok szerintem jók. CPU 40-50-60, GPU 30-40. Hűtőbordák is melegek, nem hidegek, azaz hőelvezetés van szerintem.
+1 CPU-Z-ről tettem fel képeket. Órajelek rendben? Valami gyanús esetleg? Ld itt: [kép]

Vélemény?

Amit még nem tettem:
14. Eszközkezelőben egyesével még nem töröltem a drivereket.
15. W10 alaphelyzetbe állítás.

Köszi: sinick

Ui: Ugyanezt a kérdést itt is feltettem, viszont ezt a topikot az olvasottak alapján relevánsabbnak éreztem, ezért itt is felteszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.