Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Vakegérke válasza kiscsibe8 (#32250) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A HD 7790 áramfelvétele 85 W, míg a HD 7970 áramfelvétele 300 W. Szerintem a táp nem bírja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32252) Vakegérke válasza Nocsabasz188 (#32249) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Valószínűleg akkora felbontás, vagy frekvencia van beállítva, amit a monitor nem bír. Indítsd a géped csökkentett üzemmódban, és állítsd be elsőnek 640x480-ra. Ha utána indul rendesen, akkor már beállíthatod kedved szerint.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32253) kiscsibe8 válasza Vakegérke (#32251) üzenetére


kiscsibe8
csendes tag

Szia.

Most átettem másik molexbe a 8 pinest és működik. :)
Elképesztően nagy hangja van a gyári AMD hűtőnek.
GTA 5-nél highon felmegy 86 fokra is a hőmérséklet :U Ez ideális még?
70 fok ha mondjuk csak netezek.

[ Szerkesztve ]

(#32254) Vakegérke válasza kiscsibe8 (#32253) üzenetére


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel a gépedet. :)

Szerk: Nem igazán vagyok járatos hőmérséklet ügyben, úgy mondom, hogy talán nem probléma.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32255) bandita31


bandita31
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne a gépemmel hogy ha betöltöm a xmp uefi-be akkor nem lehet újraindítani a gépet és világít a memoria hibajelző led. Kikapcsolt állapotból indul rendesen és stabil is.korábban Geil 2x4gb 3000mhz super luce ram kitet használtam a helyzet ugyan ez volt.. Arra gondoltam a ramok nem tetszenek az alaplapnak ezért lecseréltem g.skill trident z 3000mhz-re (ez a típus rajta van a hivatalos memoria támogatási listán is) de a helyzet nem változott.. Ha automatára állítom az órajelet 2133mhz-en megy csak ha pedig átállítom 3000mhz-re akkor a windows hibákat írkál (ilyen-olyan dll hiányzik.. gondolom adatvesztés van).

Ha valakinek van valami javaslata,tapasztalata szívesen meghallgatnám.
Válaszokat előre is köszönöm. (gépem adatai alul)

I7 6700k, GIGABYTE AORUS GA-Z270X-Gaming 5, G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3000MHz , MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Fractal Design Integra M 650W

(#32256) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy újraktam a gépem (win10) és a netes videók kinagyítva leállnak a monitoron a hang megy tovább, de a tv-n hdmi-vel semmi baja ott megy a kép.Ha viszont kihúzom a hdmi-t akkor nem produkálja ezt a hibát.Van még egy észrevétel,a képernyő beállitásoknál ha feljebb rakom a betűk méretét 100% -ról 125-re akkor is megjavul. Mi lehet a probléma ?

(#32257) Fecus11


Fecus11
tag

sziasztok.olyan gondom van.hogy:újraraktam a gépem és csak F12 vel indul ha kijelölöm a particiót amire raktam a windowst.mi lehet a baja?

(#32258) Vakegérke válasza Fecus11 (#32257) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Szerintem az a baj, hogy nem az első partíción van a rendszer. Ha mégis, akkor nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32259) Fecus11 válasza Vakegérke (#32258) üzenetére


Fecus11
tag

elsődlegesnek irja a vinyót amin van,de viszont a másik vinyót is annak,bocsi most nézem hogy a másikat irja elsődlegesnek.hogy tudom felcserélni?

[ Szerkesztve ]

(#32260) Vakegérke válasza Fecus11 (#32259) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS-ban be lehet állítani, hogy melyik HDD-ről boot-oljon a gép.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32261) Fecus11 válasza Vakegérke (#32260) üzenetére


Fecus11
tag

igen ezt póbálom éppen remélem sikerül

(#32262) Vakegérke válasza Fecus11 (#32261) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha elakadsz, szívesen segítek, csak ahhoz tudnom kell, hogy pontosan milyen alaplapod van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32263) Fecus11 válasza Vakegérke (#32262) üzenetére


Fecus11
tag

Alaplap neve Fujitsu Siemens D2584-A1 Front Side Bus tulajdonságai Busz típusa Intel AGTL+ Busz szélessége 64 bit Valódi órajel 333 MHz (QDR) Effektív órajel 1333 MHz Sávszélesség 10667 MB/mp Memóriabusz tulajdonságai Busz típusa Dual DDR2 SDRAM Busz szélessége 128 bit DRAM:FSB arány 12:10 Valódi órajel 400 MHz (DDR) Effektív órajel 800 MHz Sávszélesség [ TRIAL VERSION ] MB/mp Lapkakészlet busz tulajdonságai Busz típusa Intel Direct Media Interface

(#32264) Vakegérke válasza Fecus11 (#32263) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt keresd, és állítsd be legfelülre a boot-olható HDD-t:

Boot Menu – System boot
Boot
Boot priority order: Item Specific Help
1:
SATA 1: Type xxxx-(S1)
2:
Legacy Floppy Drives
3:
SATA CD: Type xxxx-(PM)
4:
PCI BEV: BootManage PXE, Slot 1200
5:
6:
7:
8:
Excluded from boot order:
: Legacy Network Card
: Bootable Add-in Cards

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32265) Fecus11 válasza Vakegérke (#32264) üzenetére


Fecus11
tag

o.k csinálom ahogy irtad és visszajelzek ha o.k

(#32266) Vakegérke válasza Fecus11 (#32265) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fel és le nyilakkal válaszd ki azt a HDD-t, amelyről boot-olni akarsz, aztán a + gombbal vidd legfelülre.
Legalábbis ha jól fordítottam le a szöveget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32267) Fecus11 válasza Vakegérke (#32266) üzenetére


Fecus11
tag

kirááááály vagy!!!!sikerült!!!! tényleg ez volt a hiba.felraktam 1.-nek és most már indul automatice.köszönöm még 1x. :R :R :R :R :R :R

(#32268) n0tr3adY81 válasza bandita31 (#32255) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Bios frissítést próbáltad?

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#32269) Vakegérke válasza Fecus11 (#32267) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32270) kiscsibe8


kiscsibe8
csendes tag

Mi a kulonbseg az ac 97 es hd audio kozott? Mind ketto kompatibilis? Mert most ra tettem a hd audiot.
Valamint kicsereltem a rozsaszinu sata kabelt feherre es nem akar elindulni a gep.

msi z68a-g45/g3 (ms-7750) lap van.

Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#32271) Antenora


Antenora
csendes tag

Üdv,

A következő lenne a problémám, már régebb óta bugolnak a textúrák össze vissza a gépemen.
Lásd itt:
https://www.youtube.com/watch?v=9qbsoFBPwm8&ab_channel=Antenora

De utóbbi időben elkezdett egy újabb fajta hebát is generálni.
Ezeket itt látjátok:
https://goo.gl/photos/Dc4XMVmXzJPRoAsK8

Általában a monitor széle fele jelenik meg ez a négyzet, van hogy 1-2. És ha kinyomom a windowsba a 2. monitort, akkor pl eltűnik. Viszont ha visszakapcsolom akkor van hogy előjön újra.

Utóbbi hibát eddig mindig elmúlasztotta az ha a játékot újraindítom, de ha az nem is a gép resi megoldotta, és utánna órákig, vagy akár aznap már abszolút nem is jelentkezik.

Az első hibával nincs ekkora szerencsém mindig, az kicsit makacsabb. :W
Mondanom se kell hogy win10 fut a gépen, de még mielőtt felfrissített volna, 8.1-en is ugyanígy jelen voltak a hibák.

Tippeket kérnék, hogy mi okozhatja a gondomat. Nincs keretem észnélkül próbálgatni alaktrészeket venni sajnos hogy kiderítsem mivel lehet a baj.

Konfigom:
MSI R7970 Lightning GHz Edition / BE 3GB GDDR5 PCIE
QuadCore Intel Core i7-3770, 4000 MHz (40 x 100)
ASRock Z77 Pro3
ADATA 16267 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) 4x4
és egy bolti 600W-os táp amit most vettem fél éve max aqua-ban.
Nem tudom a tárhely számít e de van 1T hdd meg egy 128Gb SSD.

Bár indul a gépem, és effektíve nincs baja, aztat mondták itten kérdezzem meg inkább. :D
Amatőr hiba.

Tippeket vagy bármiféle segítséget előre is köszönök.
Mindenkinek szép napot!

Jött Cenzné, tudod a férjével. Hogy hogy kivel? Hát Cenzúrával...

(#32272) bandita31 válasza n0tr3adY81 (#32268) üzenetére


bandita31
csendes tag

Hali.
Még nem próbáltam..
Ha frissítem az uefi-t az nem jár garanciavesztéssel? Kb 4hónapos a lap így a gari még hasznos lehet..

I7 6700k, GIGABYTE AORUS GA-Z270X-Gaming 5, G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3000MHz , MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Fractal Design Integra M 650W

(#32273) kiscsibe8


kiscsibe8
csendes tag

Az a problemam hogy nem kapcsol be a gepem. Csak vga csere volt. Kivettem a vga.t es es vissz tettem es jo volt. Aztan leallitottam a gep bekapcs gombjaval azert hogy radugjam az egeret es billentyut aztan amikor leallt es vissza kapcsoltam akkor nem indult a gep.

(#32274) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv
Itteni fórum segítséggel vásároltunk új gépalkatrészeket (ismerősömnek). Most raktuk össze, de se kép se hang, a ventik felpörögnek. Csak a proci és a memória van már csak a gépre kötve, de nincs kép (próbáltam D-Sub illetve HDMI porton keresztül is).

Alaplap: Asrock H110M-HDV
Proci: G3900
Ram: HX421C14FB/4

Kicsit utána nézve az alaplap weboldalán azt írják, hogy ezt a procit csak az 1.30 számú verziójú BIOS után támogatja. Csak, hogy nekem nincs LGA1151-es procim, hogy tudjak BIOS-t frissíteni (ha egyáltalán ez a baja).

1. Hol tudnám ezt megnézetni? PCX ahonnan rendeltem foglalkozik/szokott segíteni ilyen kérdésekben?
2. El tudok állni a vásárlástól (pénteken szállították)?
3. Néztem másik alaplapot Gigabyte H110M-S2H, kell a D-SUB + HDMI, de itt is az F2 BIOS verziótól kompatibilis (félek, hogy megint nem fog menni). Van esetleg olyan lap, amibe jó ez a proci mindenféle frissítgetés nélkül és van D-SUB + HDMI?

Köszi.

(#32275) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Most látom, hogy rá van írva az alaplapra és 1.4-el jött, tehát akkor nem ez a baja. Ötlet?

(#32276) bandita31 válasza n0tr3adY81 (#32268) üzenetére


bandita31
csendes tag

Frissítettem az UEFI-t a legfrissebbre most már megy a Trident Z XMP-vel szépen..
Sajna a Geil és a G.Skill nem megy egymás mellett csak 2133mhz-en.. :( Így szerintem a Geilek mennek eladó sorra.
Köszi a segítséget.

I7 6700k, GIGABYTE AORUS GA-Z270X-Gaming 5, G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3000MHz , MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Fractal Design Integra M 650W

(#32277) fxx01


fxx01
csendes tag

Hello!
Olyan problémám lenne, hogy elindítok játékot, például Forest, BF4, GTA V és még sorolhatnám. Szóval a nagy igénybevételű játékok megnyitása után vagy egyáltalán nem tudok vele játszani, mert a kép minden mozgásnál elfeketedik, majd újraindul a gép, vagy 2-3 perc játék után egyszerűen leáll a játék és kidob az asztalra. Ventillátorok mennek, viszonylag frissen összetaknyolt gépről van szó (nincs 1 éves) :W

Paraméterek:

-Videókártya: ZOTAC GeForce GTX 660 Ti 2GB 1050 GPU Mhz; 6608 Memória Mhz.

-Proci: Intel Core i5-4670 3.4GHz LGA1150

-RAM: 3x2GB Kingmax DDR3 1600 Mhz

-600W tápellátás (Coolermaster)

-FulHD felbontásban használom a gépet, a játékokat is abban szeretném igen.

Ha valaki tudna értelmes magyarázatot adni a hiba okára, azt nagyon megköszönném, mert már nagyon dühítő ez a dolog. A gépen semmi sincs húzva, minden az eredeti beállításokon fut.

Windows 10.

Köszöntem! :R

(#32278) haxiboy válasza fxx01 (#32277) üzenetére


haxiboy
veterán

Aida stress tesztet futtass elsőnek, meg egy memtestet :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32279) Spet válasza kiscsibe8 (#32273) üzenetére


Spet
addikt

Miről mire cseréltél, az új kártyának nem szükséges véletlenül plussz tápbecsatlakozás, amit te nem adtál meg neki?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32280) kiscsibe8 válasza Spet (#32279) üzenetére


kiscsibe8
csendes tag

Megigazítottam a ház pwr sv csatijat és most úgy néz ki, hogy jó. :)

(#32281) Glaz-dozfhut válasza Sur1G (#32275) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

BIOS resettel már próbálkoztatok? Távtartót használtatok a ház és a lap között? Nem lehet zárlatos semmi?
Mert működnie kellene mint összeillő alkatrészeknek.

- Glaz-doz-fhut -

(#32282) Sur1G válasza Glaz-dozfhut (#32281) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Bios resettel próbálkoztam. Távtartók vannak az alaplap és a gépház között (kis réz??). De lehet kipróbálom, hogy nem teszem be a gépházba az alkatrészeket.

(#32283) kpzs


kpzs
csendes tag

Hello,

A konfig:
CPU: Intel i5-3450,
Lap: ASrROCK B75Pro,
VGA: Sapphire HD 7870,
RAM: Kingmax 8GB 1333MHz,
SSD: OCZ Agility 120GB,
HDD: WD 5400rpm 1TB,
PSU: Chieftec CTG-500-80P.

A konfig 3,5 éves.
A problémám az lenne, hogy tegnap este bekapcsoláskor a CPU, a ház, illetve a táp ventije felpörgött kb 2s-ig, majd leállt. Ezután 2s várakozás, majd automatikusan megpróbált újraindulni, és ebből végtelen ciklus lett. Előtte minden rendben ment, terhelve sem volt gond.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom leellenőrizni, hogy alaplapi vagy táphibám van?
Illetve van olyan módszer, amivel tápcsere nélkül ki tudom deríteni,h a tápom halt meg?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#32284) Vargal380


Vargal380
csendes tag

sziasztok!
az alaplapom asus p8h61-m lx2
a proci i5 2130
a videokártya gtx 750 ti 2gb
4gb ddr3 ram
a táp pedig codegen/display 400w

a gép müködött eddig de egyszer csak kikapcsolt és most nem akar bekpacsolni.
kiprobáltam a tápot másik a alaplapon és müködött.
az alaplap a hibás sztem, megprobáltam másik bekapcsolo gombbal és 3 másik táppal de nem müködötta megprobáltam azt h clear rtcre rakom a jumpereket de nem ért sokat
mikor bedugom a tápot a konnektorba és megnyomom a bekapcsológombot akkkor csak egy pillanatra elindula a táp vagy a cpu hütö.
a válaszokat elöreis köszsönöm

[ Szerkesztve ]

(#32285) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Összeraktam nővérmnek egy gépet, minden klappolt, de nem akar elindulni...
A konfig:
Asrock B85M Pro4 Alaplap
I5 4460 CPU
2x4GB HyperX 1600Mhz CL9 1.5V RAM
MSI GTX960 2GB VGA
FSP 400-60APN Táp
Kingston 120GB Fury SSD

Egyszerűen nem értem, mi baja. A VGA, a proci és a ház ventilátorai is felpörögnek egy másodpercre, aztán leáll az egész.
Minden be van dugva a tápba (24 pin alaplap, 6 pin VGA + DVD és SSD) A SATA kábelek is be vannak dugva. A RAM jól van berakva...
Mi lehet a baj? :(

Köszönöm a segítséget! :)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#32286) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Hello.
Vettem egy új tápot + házat. A beszerelés sikeres volt, de a bekapcsnál lefagyott a mosoly. :((
A ventik megmozdúlnak, és a bekapcs gomb ledje is felvillan, de itt megáll a tudomány.
A régi táppal is ugyanez. Nem vagyok egy nagy szaki benne, de minden a helyén. Mi lehet a bibi? :F

[ Szerkesztve ]

(#32287) fxx01 válasza haxiboy (#32278) üzenetére


fxx01
csendes tag

Aida 64 ezt mutatja a kártyára:

Grafikus processzor tulajdonságai:
Videokártya Zotac GeForce GTX 660 Ti
GPU kódneve GK104-300 (PCI Express 3.0 x16 10DE / 1183, Rev A2)
GPU órajele 324 MHz
Memória órajel 162 MHz

CPU-ra:

CPU tulajdonságai:
CPU típusa QuadCore Intel Core i5-4670
CPU alias Haswell-DT
CPU stepping C0
Engineering Sample Nem
CPUID CPU név Intel(R) Core(TM) i5-4670 CPU @ 3.40GHz
CPUID revíziószám 000306C3h
CPU VID 0.7009 V

CPU sebesség:
CPU órajel 3399.0 MHz (eredeti: [ TRIAL VERSION ] MHz)
CPU szorzó 34x
CPU FSB 100.0 MHz (eredeti: 100 MHz)
Északi híd órajele 799.8 MHz
Memóriabusz 666.5 MHz
DRAM:FSB arány 20:3

CPU gyorsítótár:
L1 kód gyorsítótár 32 KB per core
L1 adat gyorsítótár [ TRIAL VERSION ]
L2 gyorsítótár 256 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)
L3 gyorsítótár 6 MB (On-Die, ECC, Full-Speed)

Minden a túlhajtás menüpont alól!

(#32288) Spet válasza haypro (#32285) üzenetére


Spet
addikt

Szia,

Alaplapi videó kimenetttel teszteltétek a gépet (hogy nincs benne a VGA)? Ha igen ugyanezt csinálja? Esetleg próbálkoztál egy darab memória modulos indítással? Illetve tudni kellene hogy milyen BIOS van rajta mert, csak az 1.90-tól támogatja az adott CPU-t.

Marrone5: Próbáld meg simán asztalon össze rakni a gépet (ha nem fém az asztal), Nem lehet, hogy bent hagytál egy alaplapi rögzítót, és hozzáér az új alaplaphoz egy olyan ponton ahol hibát okoz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32289) maestro87 válasza kpzs (#32283) üzenetére


maestro87
őstag

Szia!

Ezek szerint nem vagyok egyedül mert ma nekem is ugyanezt produkálta a gép, és nem először. :(((
Én azt csináltam most, hogy kipróbáltam egy másik tartalék tápegységgel a gépet, de kiderült hogy az occón vásárolt tartalék tápom el sem indítja a gépet :DDD, úgy hogy vissza a régit és nem tudom miért de ekkor már sikeresen elindult.:) Igaz, előtte leszedtem mindent róla (merevlemezek stb.), de nem hiszem, hogy emiatt javult volna meg. Ezután kiporoltam alaposan, szétszedtem még a tápot is (ebben volt a legtöbb por) és most működik (kopp-kopp).

De minő véletlen, az én alaplapom is Asrock B75 Pro3-M. Lehet akkor kizárhatjuk a táphibát? :U
Írni kellene a lap gyártójának, hátha tudnak valami okosat mondani rá. Például jó volna tudni, hogy UEFI frissítés segítene-e rajta vagy sem...
Egyébként az én lapom is kb. ennyi idős, talán a táp (FSP) lehet idősebb 1 évvel.

Szerintem kapcsold le a hálózatról a gépet vagy 10 percre, hátha attól meggondolja magát. Nekem ez be szokott válni...

[ Szerkesztve ]

(#32290) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Eléggé sokszor ezt a hibát hozza elő bootolásnál.., amit tudni kell, ha lehuzom az SSD-t, és visszadugom, akkor minden rendben.., csak elindulásnál van ez a hiba, se kék halál, se semmi egyéb nem jön elő használat közben. Minden új a gépben. sata slotot váltottam, új áramkábelt tettem, stb stb. De valamiért semmi változás.., amikor bedobja ezt a hibát, még a BIOS-t sem tudom megnyitni! SSD állapota 100/100 , 23 nap üzemidővel. Pendriveról tettem fel a windowst, RUFUSal irtam ki. Örülnék neki ha megszűnne ez a hiba, tudnátok adni tanácsot ? Köszönöm szépen előre is!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#32291) Spet válasza newwave0507 (#32290) üzenetére


Spet
addikt

BIOS-ban átállítottad a SATA vezérlőjének módját AHCI-ra?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32292) newwave0507 válasza Spet (#32291) üzenetére


newwave0507
tag

Alapból AHCI elvileg, most BIOS-t frissitettem.. kiváncsi vagyok.. :/

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#32293) Spet válasza newwave0507 (#32292) üzenetére


Spet
addikt

Inkább győződj meg róla, hogy biztos, és nem elvileg ;)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32294) newwave0507 válasza Spet (#32293) üzenetére


newwave0507
tag

Biztosan az :) . AHCI, megnéztem! Most BIOS-t frissitettem, MSI Z97A-KRAIT EDITION a lap, A5.0ról A7.0ra, most inditgattam többször újra, teljesen leállitottam, majd vissza, idáig tökéletes! Remélem igy is marad, mert múltkor is jó volt egy pár inditásig :) !...

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#32295) Zeze94


Zeze94
tag

Sziasztok!

az lenne a probléma, hogy random elszáll a kép a gépen... nemrég lett újratelepítve a win7, azelőtt semmi baja sem volt, aztán akkor kezdte néha eldobni a képet, amikor teljesen frissen instalált win7re elkezdte letölteni a win10et. de betudtam annak, hogy nincs fenn a videokari drivere, majd felrakom, ha fennlesz a win10, elvégre külön installer is van hozzá, nincs kedvem letörölgetni a 7es drivert és feltenni a 10eshez valót...
10esre való váltás után ment egy darabig rendesen, aztán tegnap este fele kezdte azt csinálni, hogy miután belogolt a win10be, eldobta a képet. vagyis a monitor szerint nem "no signal" volt, hanem, mintha csak simán fekete képet küldött volna tovább a videokari... ha kihúztam a VGA kábelt és visszaszúrtam, akkor kb 5mp-ig volt kép. utána ugyanez.
először driver hibára gyakakodtam, mondom safe modebol letörlöm a dirvert, és újrarakom. aha, mrie nagynehezen bejutottam oda, kiderült, hogy ott valamiért nem megy az egér... akkor újrarakom a win10et. így, hogy ki-be szurkáltam a VGA kábelt nagynehezen megoldottam win alól, hogy resetelje magát, de sajna az se segített semmit sem...
ezt követte az, hogy újrarakom a win7et akkor. ott jó volt. de már a BIOSban se tudtam eljutni addig, hogy kiválasszam a boot ordert, mert ugyanezt játszotta el ott is... szóval ez nem driver hiba lesz.
de nem is videokártya, mert közben megpróbáltam a régi HD4850esemet is, azzal is ugyanezt csinálta...
érdekes módon, ha nem a kártyából húzom ki a VGA kábelt, hanem a monitorból(szal elvileg a kártyának nem kéne asszem érzékelnie, hogy eltávolítottam a kábelt), akkor is visszajön utána a kép, miután visszaszúrom. de ugyanúgy max 5mp-re.
A konfig:
Alaplap: Asus P5QL
RAM:fuh meg nem mondom most hirtelen, valami 2×2GB Adata DDR2
VGA: Asus GTX 560 Ti DirectCUII TOP
CPU: Intel C2Q Q6600(párszor volt húzva, most nincs)
Táp: Corsair HX520W
van még egy Asus Xonar D2 hangkártya is, meg egy Sweex USB 3.0 PCI-e bővítőkártya..

ha úgy tűnik, hogy valamit kihagytam volna, szóljatok. :) bocsi, hogy kicsit összevissza az egész írás, de reggel óta a hajamat tépem már, hogy nem tudok rájönni, hogy mibaja...

Köszi,
Zeze

(#32296) Zeze94 válasza Zeze94 (#32295) üzenetére


Zeze94
tag

hmm megoldódott... a monitor betegeskedik... ez volt az egyetlen dolog, amit nem próbáltam ki, mivel nem volt otthon még 1 monitor.. meg valahogy eszembe se jutott... aztán szereztem egyet kölcsönbe és azóta minden tökéletes :D

(#32297) jbauer05


jbauer05
tag

Lehet, hogy nem ide tartozik, előre is bocsi.
Vettem egy ssd-t. Windows 10-et úgy raktam fel rá, hogy a régi meghajtómról töröltem azt a rejtett biztonsági meghajtót. Most viszont törölném a régi windows fájlokat, de nem engedi. Azt mondja kérjek engedélyt a Trusted instaler-től. Hiába állítottam át az engedélyt úgy, hogy én legyek a tulaj, utána már tőlem kér engedélyt törléskor. Mit csináljak ?

[ Szerkesztve ]

(#32298) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Tudnátok segíteni bootolási problémában?

Előre is köszi.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32299) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Gép elindul, ventik pörögnek, de nem bootol, nincs POST, csak black screen (energiatak. mód). Csipogó semmi hangot nem ad (az se érdekli, ha nincs benne RAM).

Cseréltem VGA-t (3850->8600GTS és Trio64V2), próbáltam mind2 PCIe-t, RAM-bank cserét, tápot, CMOS clear letudva.
Külföldi fórumokon BIOS-frissítést írtak, de képernyőt se kapok, így aligha ez a probléma.

P5W DH Deluxe, E6700, HD3850, 4GB Samsung DDR2, Scythe Tatsumi, WD Green 320GB, FSP 350APN

Előző táp (másik FSP) egy másik gépben múlt ki, ami azóta vígan megy egy 3. táppal, így nem hiszem, h az bármit befolyásolt emitt.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#32300) newwave0507 válasza cheatergs (#32299) üzenetére


newwave0507
tag

Lap csere esetleg?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.