Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) RVR400 válasza DEJVID (#32548) üzenetére


RVR400
veterán

(#32552) DEJVID válasza RVR400 (#32551) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, az egyik megoldotta!

(#32553) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Azt csinálja a gépem,hogy netezés közben egy idő után eltünik az oldal majd fel-felvillan.Ha a villanások közben frissitem az oldalt akkor abbahagyja és megint normálisan lehet használni.Ezt csinálja W7 és W10 alatt Chrome-mal.
A gépem:
Asrock H81M-HDS,
G3220,
4GB HyperX Fury 1600Mhz
FSP Hexa+ 400,CM Elite 342,
Benq G2222HDL

Nem vagyok normális. Na és?!

(#32554) Szólista válasza Szólista (#32553) üzenetére


Szólista
senior tag

Úgy tünik csak a PH lapcsalád oldalain csinálja ezt,máshol nem.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#32555) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok! Vettem a 4 Gb memóriámhoz még 4 Gb-ot ( 2*2 ).... Geil Valeu + 1600-as ram van a gépben és találtam ugyan ezt a típust csak 2*2 Gb-ba. Meg is vettem. Mikor megjöttek bele pakoltam a gépbe.
4 Slot van az alaplapon 2 kék 1-3 slot és 2 fehér 2-4 slot. Ha dual-ba rakom őket akkor mennek szépen, mindegy hogy a kék-be vagy a fehérbe.
Viszont, ha az 1-2 slot-ba rakom a 2 db 2 Gb-os modult ( Kék-Fehér ) vagy ha bele rakom mindhárom modult bekapcsolás után folyamatosan újra indul 2 mp-ként kb..
Volt már BIOS Reset, próbáltam feszt emelni, megnéztem a proci foglalat lábait, de eddig semmi nem segített.
Már feltettem egy másik topikba a gondom, de nem sikerült megoldást találni, hátha itt tud valaki megoldást mondani, ha van rá.
Alaplap: GA-PA65-UD3-B3
CPU i5 2400

[ Szerkesztve ]

(#32556) batman. válasza Gyuszi83 (#32555) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A legkevesebb macerával járó megoldás, add el, és vegyél 2x4 gb-ot.
Próbáld úgy meghirdetni, hogy cserélnéd.
Ha a macerásabb megoldást választod akkor a bank1-be tedd a 2x2-t, és a bank2-be az 1x4-et, de gondolom ezt már a másik topicban is javasolták.... szóval inkább add el.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32557) rumkola válasza Gyuszi83 (#32555) üzenetére


rumkola
veterán

4gb-osból csak a 2oldalasakkal megy, olyat meg szerintem manapság már nem kapni

(#32558) SyMbioTe

Hali!
Az mitől van, hogy a windows asztal (úgy az egész, tálcával, mindenestül), kb 2x akkora, mint kellene?
Egész pontosan így néz ki: [kép]
Próbáltam drivert frissíteni, teljesen letörölni, újrarakni, másik csatiba átrakni, beállításokat nézegettem, de nem tudom mitől állítódott el.
Azután állítódott el, miután a tv-ből ill. a gépből is ki kellet húzni egy kis időre a HDMI-t. Újra összekötöttem, és ez fogadott :(((
Win10 64bit, GTX 960-as kártya, Samsung J6200 TV-re kötve. Gépem többi része adatlapon van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#32559) Gyuszi83 válasza batman. (#32556) üzenetére


Gyuszi83
tag

Szia ! Már próbáltam mindenhogy pakolgatni. Csak úgy indul ha egyforma színűbe rakom a modulokat. Már meghirdettem. Lecserélem 2*4-re.

(#32560) Gyuszi83 válasza rumkola (#32557) üzenetére


Gyuszi83
tag

Jelenleg 6 Gb-al megy dual-ba egy 4-es meg 2 Gb-ossal. Ha mellé rakom a 3. 2 Gb-ost nem indul.

(#32561) Devas válasza SyMbioTe (#32558) üzenetére


Devas
őstag

Szeva!
Ugyan a kepet nem tudtam megnyitni, amit linkeltel, de a jelenseg leirasa raillik arra az esetre, ami par hete tortent velem. Ket monitor volt rakotve a gepemre, amelyik a display portra elsodlegeskent, az meg mindig jo, de amelyik a dvira, az egyszer csak megadta magat. Kb olyan, mintha a kep bele lenne zoomolva. A kijelzok beallitasaval kapcsolatos ablakban elfelejtette a monitor nevet, amit korabban felismert, es most ismeretlen kijelzokent van jelen, valamint a felbontasat levette 1024xvalamennyire (ettol van ez a belezoom effekt) es nem is engedi atallitani. Monitorban vagy a csatlakozokban, kabelekben keresnem a hibat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32562) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Itt a legrégebbi előzmény, a teljes leírással (az utolsó 2 bekezdéssel nem kell foglalkozni, szerencsére az már megoldódott), azóta nem történt olyan dolog, amiről tudnám, hogy okozhatná a hibát. A mai napon frissített a Windows 10, és miután újra lett indítva a gép, drasztikusan belassult. Konkrétan a start menü és az állapotsáv (vagy értesítési sáv, ha úgy tetszik) be sem jön, sok dolgot csak trükközve tudok megoldani. Még mindig amiatt sír a gép, hogy hibás a meghajtó, pedig decemberben lett véve (1TB Seagate 7200RPM), és semmi bajának nem kellene lennie. Még visszaállítani sem tudom a frissítés előtti "normálisan" működő rendszert, mert megint a lemez hibáiról kezd el nyavalyogni.

Mit kezdjek vele szerintetek? Formázzam az egészet és adjak neki egy utolsó esélyt, vagy küldjem vissza az edigitalnak, hogy hibás és adjanak másikat? Már 2x újra lett rakva, mióta megvan az új vinyó. Még Win 7-en is ugyan ezzel molesztált, csak ott ugye chkdsk az indulásnál. Érdekes módon az előző HDD is azért lett lecserélve, mert állandóan szektorhibákat akart keresni a Win 7, csak ott tényleg jelezte is a HDD Sentinel, hogy hibás az adott hardverelem.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#32563) SyMbioTe válasza Devas (#32561) üzenetére

Nem tudom már mi lehet.
Most az egyik driver újratelepítésnél kiírt a Samsung Magician egy ilyet, hogy nem támogatja a felbontást...
Eddig még nem raklamált ilyesmi miatt. :((

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#32564) lm83


lm83
őstag

Szervusztok,

A következő baj lenne a géppel:
Indulni elindul, bios lefut, utána megáll.
Ledekből zöld világít, piros egyáltalán nem.
Vinyóval lesz a gond ha jól gondolom?
Köszi

(#32565) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom a gépemmel...
Az egész úgy kezdődött, hogy kapott a gépem egy új procit (i7 4790k), és nem igazán volt stabil a gép vele, terhelés alatt (Aida Rendszerstabilitás teszt) mindig újra indult 1-2 perc alatt...
A proci alap órajelen ment, tunning mentesen, egy Enermax Liqmax 2 120s compact víz hűtőtte.
Na most utána néztem, beállítottam a proci feszt 1,15v-ra, és végre stabil lett a gép!

Legalábbis az Aida rendszer stabilitás teszt alatt nem indult újra, a procit 77 fok alatt tartva 100% terhelés alatt.
Rá hagytam a gépet, had dolgozzon, addig elléptem tesómnak segíteni, mire vissza értem már 20 percnél járt a teszt, nagyon örültem, és épphogy rá nyomtam volna a leállítás gombra a gép kikapcsolt, és azóta nem is igazán akar bekapcsolni... Vagyis annyi a reakció, bekapcsolás után, hogy egy kis sercegő hangot ad, a vízhűtésnek a világítása meg kicsit pislákol, és le is kapcsol a gép...
Áramtalanítás után is ugyan ez a szitu fogad sajnos.
Amikor történt a baj, az alaplap nagyon forró volt, lehet az nyiffant ki? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#32566) Djuree


Djuree
félisten

folyamat kékhalálozik a laptopom, friss win és nincs fent semmi progi pedig. véletlenszerű teljesen mikor csinálja. nem lehet valahogy megnézni mitől lehet? van vmi log fájl hozzá? mert olyan gyorsan eltűnik h nem látom mit ír ki. memtestet indítok azért.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32567) Devas válasza SyMbioTe (#32563) üzenetére


Devas
őstag

Ugyanaz lesz a problema mint nalam szerintem. Kosd a monitort igp-re. Esetleg masik csatlakozoval pl d-sub. Vagy telepitsd a monitor driveret. Esetleg szerezz cseremonitort probakepp.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32568) valsavis


valsavis
tag

Sziasztok,

GA-F2A75M-D3H (rev. 1.0)
A4 4020
4gb ram
sima sata hdd
OS nincs rajta

A gondom amikor telepíteni szeretnék akár linuxot akár windowst a kiválasztott menüpont után pár másodperccel újraindul a gép.

Próbáltam usbről és pxe bootot is, mind a két esetben ez történik.

köszi :R

(#32569) SyMbioTe válasza Devas (#32567) üzenetére

IGP-t is kipróbáltam, nem az volt a ludas, DE meglett a gond. :C
Mielőtt kiírta ezt a magician próbáltam a képernyőbeállításokban a csúszkát, ami a szöveget, ikonokat stb..-t kicsinyíti, akkor nem működött.
Magician töröl-újratelepít, és most mondták, hogy próbáljam meg ezt a csúszkát /mivel előbb nem jött be, eddig nem is próbáltam mégegyszer. :W / és láss csodát, most működött. :W
Szóval most végre minden normál méretben van. :))
Úgyhogy köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#32570) Spet válasza lm83 (#32564) üzenetére


Spet
addikt

Kellene egy kis információ a gépről (alaplap, processzor, memória stb.). Azon kívül, hogy a BIOS lefut a boltba zsömléért, érdekelne egy kis előélet is (használva volt elötte a gép, driver frissités volt stb.).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32571) lm83 válasza Spet (#32570) üzenetére


lm83
őstag

Sajnos nem nálam van a gép, hanem otthon öcsémnél
Így az ő elmondásából tudom csak :(
Maga a gép régi am2+ platform, a proci Athlon X2 245 és egy gigabyte 850g-s alaplapban van.
Tegnap még napközben működött a gép, általános napi használatban van. Aztán késő délután már nem indult.
Ahogy írtam csak a zöld led világít. Gépen pedig elméletben lefut a bios. Mindig felszokta utána dobni és még a win indulása előtt, hogyha : Update chkdsk Ctrl+f4, vagy shift+f4, már nem emlékszem pontosan.
Na szóval itt megáll az egész.

(#32572) Spet válasza lm83 (#32571) üzenetére


Spet
addikt

Így rákeresve lap (chipset szám?) tulajdonságban, így sem találtam ilyen alaplapot (de majd később csak fogod tudni pontosítani).

Megkellene próbálni egy USB-s linux futtatást, hogy tényleg a merevlemez a halott. Ha úgy sem indul el, akkor lehet RAM vagy alaplap (kis esetben akár VGA).

Nem vett észre valamit a testvéred? (túl hangos a merevlemez, estleg jelentős lassúlás?)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32573) lm83 válasza Spet (#32572) üzenetére


lm83
őstag

Na 780g lesz az:) ma78gm-ud2h szerintem.
Hát majd jövő héten tudom megnézni otthon, hogy pendrive-ról elindul-e esetleg valami...
De ő biztos nem vett észre semmi furcsát :(( Nem szokott...
Tavaly már elromlott egy gép otthon, egy kb 3 éves celeron. Ott alaplap+proci közül halt meg valami.
Tápcsere sem segített, szóval azt sikerült kiszűrni, de bővebben nem.
Abba gépbe lett berakva a régi lapom.
Szóval a táp nincs egy éves. Benne van még a régi 6670-es.
De érdekes, hogy a vinyó meghal így kb 3 év után. Az én gépemben meg már kitudja hány éve ez a vinyó van, még a fent említett régi gépemmel együtt vettem...

(#32574) Mynock


Mynock
tag

Sziasztok!

Letöltöttem a legújabb Geforce gamer drivert a gépemre (versio:368.69),de utána a 3d vision folyamatosan hibaüzenetet dobál ki. " Az Nvidia Corporation\3D Vison\nvSCPAPI.dll nem Windows rendszerhez lett tervezve vagy hibát tartalmaz".Igazából minden működik,játékok,film,csak már unom,hogy 10 ilyet kell kinyomnom ha valamit akarok csinálni.
Tud rá valaki megoldást?
Win 8.1 van a gépen,illetve már átnyergeltem win10-re hátha attól rendbe jön,de nem így lett.
A videókártya GTX 960

Köszönöm előre is

(#32575) Alpaca


Alpaca
csendes tag

Sziasztok!

Ma raktam össze a gépemet. A probléma az, hogy bekapcsolás után rögtön leáll, a CPU és a PSU ventilátora is bekapcsol annyi időre. Próbáltam újból összerakni, hátha ott rontottam el valamit, valamint megpróbáltam úgy bekapcsolni, hogy csak a CPU, RAM, és VGA van az alaplapra kötve.

Az alábbi konfigról lenne szó:
Táp: FSP Hexa+ 400
CPU: i3-2100
VGA: Radeon HD 5830
Alaplap: Gigabyte H61M-D2-B3 s1155 (ezt használtan vettem Vateraról)
RAM: HyperX Fury 4GB
SSD: HyperX Fury 120GB
Ház: Akyga AK995BK

Remélem tudtok segíteni! :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#32576) Alpaca válasza Alpaca (#32575) üzenetére


Alpaca
csendes tag

Közben megoldódott a probléma, újból átnéztem, az összerakással volt a baj. :D

(#32577) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Most ehhez a topikhoz fordulok. Jártam már többen is, de pl router gondok stb. De mind azt mutatta hogy a hálózati eszközök jók.

Egy ideje az a hiba jött elő, hogy ha egyik gépen pl laptop, telefon videót/filmet nézek akár 240p-ben az asztali gép elkezd laggolni, böngészős játékoknál és multiplayer játékoknál is. Először azt hittem router hgw hiba. kikötöttem a routert, de hgw-vel is előjött a hiba. Felhívtam a telekomot. Megnézték a hálózatot és mindent rendben találtak. Ja és az asztali gépet újra is telepítettem HGW router reset is volt. A legújabb driver van a gépen is fenn.

Most próbáltam egy olyan mi van ha megfordítom a dolgokat. laptopon játszok multi/ böngészős játékokkal és pc-n nézek videót. A laptop nem kezdett el laggolni.

Most akkor hardveres hiba lehet PC-ben? De a le és feltöltési értékek meg a ping is ugyan olyan mint a többi eszközön.

(#32578) batman. válasza Mynock (#32574) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Hasonló problémát a Dll files fixer progi oldott meg nekem.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32579) batman. válasza Djuree (#32566) üzenetére


batman.
senior tag

Felügyeleti eszközök/eseménynapló alatt.
Vagy...Telepítsd a BlueScreenView -t, majd az eredmény elemezéséhez ebben a topicban kérhetsz segítséget.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32580) Mynock válasza batman. (#32578) üzenetére


Mynock
tag

Köszi,megpróbálom !

(#32581) zsoke12


zsoke12
csendes tag

Sziasztok. Tesóm gépével van egy olyan gond amit pár napja kezdett el. A jelenség eddig csak játékok közben jött elő de most már akkor is ha pl. youtubeon videót néz. A jelenség pedig az hogy random szinű háttérrel vonalak jelennek meg a teljes képernyőn és lefagy a gép teljesen és néha még a Windows is megsérül. Memtestet futtatunk az nem talált hibát és a HD Sentinel sem jelzett hibát valamint a 3D Mark-ot is lefutattuk a VGA ellenőrzésére de semmi... Windowst is újra raktuk akkor is ugyan ez a jelenség. Mi lehet a gond?

A gépben ezek a cuccok vannak:

CPU: Intel Core i5 4570
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair XMS3 1600MHz
Alaplap: MSI Z87-GD65 Gaming
VGA: MSI AMD Radeon R9 270X Gaming 4GB
Tápegység: Chieftec Smart Series 600W
SSD: Samsung 120GB 840 EVO
HDD: Western Digital 1TB Green Power
OS: Win10 64bit

(#32582) elfelejtette válasza zsoke12 (#32581) üzenetére


elfelejtette
veterán

Videó memória probléma lehet. A 3dmark nem biztos, hogy kihasznál annyi memóriát, hogy a hibás chipet is használja.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32583) batman. válasza zsoke12 (#32581) üzenetére


batman.
senior tag

Elfelejtette válasza sajnos nagy valószínűséggel jó. Telepítsd a Unigine Valley Benchmark-ot, az alatt jó eséllyel kiderül.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32584) zsoke12 válasza batman. (#32583) üzenetére


zsoke12
csendes tag

Igen sajnos tényleg a videókártya a probléma. Elinditottam a GTA 5-t rajta és jött is az égett szag a videókártyától meg zizegett is. Köszi a válaszokat. :)

(#32585) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Adott egy Asus M5A78L-M LX V2 alaplap, X3 455 procival, 2x4GB RAM-al, és egy GTS 250-el.

Egyik percről a másikra gondolt egyet, beakadt a hang,és kékhalál.. Azóta rendszeresen ezt csinálja ,csak van,mikor nem azonnal akad be a hang,csak elsötétül a kép. Volt,hogy 2 óra játékot kibírt,most meg 1 percet sem.

Amit eddig próbáltam:
Másik VGA, azzal sem jó. Teljes alaplap takarítás,foglalat takarítás,proci,chipset újra pasztázás..
Külön-külön 1 db RAM-al mindkét foglalatban.

Mi lehet a gond? kuka az alaplap? :F

(#32586) batman. válasza BRIKLY (#32585) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Nem biztos, hogy hardver. A te esetedre is ezt ajánlanám.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32587) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, nem találtam megfelelőbb topic ot.
A lényeg, volna nálam egy Asus Z87I PRO iTX lap.

Elő életét nem ismerem. Kipróbálni, komponensek hiányában, alkalmam nem volt.
Fellőnék egy képet, mivel 2 helyen is, matricával jelölt valamit az előző tulaj estleg szerviz.

Mit jelölhetnek? hátha nektek többet mond a dolog...
Segítségetek, előre is köszönöm! :R

Íme:
[link]

és

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32588) BRIKLY válasza batman. (#32586) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi, írtam oda is, hátha. Most teszteljük másik táppal is,hátha..

(#32589) batman. válasza Kingcold (#32587) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Hasonló jelöléseket az ember akkor szokott tenni, ha a garancia elutasításakor a jegyzőkönyvben megjelöli azokat az alkatrészeket, amelyek rendeltetésszerű használat mellett nem engedhették volna ki a füstöt. Mert azt ugye te is tudod a számítógép füsttel működik. Sajnos ez az alaplap ránézésre már kiengedte a füstöt. (bocs)

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#32590) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
7 napos a win telepítésem. Tegnapelőtt előjött egy olyan hibám, hogy játék közben elkezdett akadni a hang, illetve jelentősen leesett az FPS, de pár perc alatt megjavult, így nem tulajdonítottam neki jelentőséget.
Ma bekapcsolás után rögtön elkezdett akadni a hang már windowsban, és az egér is ugrálva mozog szinte. Elkezdtem kutatni és guglizni és nem találtam megoldást, arra jutottam, hogy újratelepítem a Windowst. Első bekapcsolásnál konstatáltam, hogy kár volt, mert már a telepítés utáni bejelentkező hang is ugyanúgy recseg, és az egér sem jó. Bebootoltam egy régebben telepített 8.1-et a HDD-ről, és immár ezen is előjön a jelenség.
Ami gyanús, hogy a "Rendszermegszakítások", és a "WMI Reverse Performance Adapter" nevű folyamat mindig a top5 CPU-t igénylő folyamat között van, holott ezekkel eddig nem találkoztam.
Kikapcsoltam már a gépet, és mind a perifériák, mind az alaplapi eszközök csatlakozóit kihúztam és visszadugtam gondosan, semmit nem ért.
Van egy USB-s Siberia 150-em, azon is akad a hang, valamint alaplapi hangkártyáról is.
Ami lényeges lehet, hogy az újonnan telepített Windowsra nem települ fel a Realtek hangdriver 0x000005b4 hibára hivatkozva.
Fogalmam sincs, mit próbáljak meg.
Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32591) CHIPman válasza CHIPman (#32590) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megoldva. Szétszedtem darabokra, összeraktam, és kb századik indításra adott képet, azóta bármit csinálok, jó.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32592) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Sziasztok!

Közel 6 éves konfigban pár hete kicseréltem egy AMD HD 5770-et egy HD 6870-re. Ezt követően bizonyos játékokban (Word of Tanks, League of Legends) egy idő után véletlenszerűen leesett az FPS: stabil 60 bizonyos meccseken, máskor 40 alatt egészen 20-ig lefelé grafikai beállításoktól függetlenül.
Arra gyanakodtam hogy a táp nem bírja el a 6870-et, ezért visszacseréltem a HD 5770-re, de a probléma továbbra is fennáll (elvileg azóta csak League-ben, de mivel szakaszosan jelentkezett ez nem 100%-ig biztos).

A konfigom:
ASRock M3A770DE
AMD Phenom II X4 925
Geil CL9-9-9 1333 2x2 GB
Gigabyte Radeon HD 5770 1GB (hűtés Arctic Cooling Accelero L2 Pro-ra cserélve)
Samsung HD502HJ 500 GB
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W
Windows 7 x64

Amit már próbáltam:
Portalanítottam a gépet, kifújattam és átraktam a memóriákat az 1,2-es slotból a 3,4-be.
Ellenőriztem a hőfokokat HWinfoval játék közben ( processzor maximum 60 C, vga maximum 70 C alaplap végig 50 alatt)
DDU-val letöröltem a display drivereket és újratelepítettem a legacy drivert catalysttal együtt az AMD oldaláról.
Újratelepítettem a League-et.
Ccleanert futtatva töröltem a temp mappák tartalmát.
Ellenőriztem a HDD töredezettségét: A Windows töredezettségmentesítője 5% alatti értékeket írt ki a partícióimra.
Futtattam memtest86-ot; két pass alatt nem talált hibát.
A próbaverziós HDSentinel szerint a HDD '100%-os' teljesítményen és kondícióban van.

Amire gyanakszom:
Szoftveres hiba, a Windowsra ráférne egy újratelepítés?
Tápegység?

Köszönöm ha időt szakítottatok az elolvasására, és előre is köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#32593) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok!
Alaplap szavára mennyire lehet adni?
Bejövök a szobába és ez a kép fogadott, soha eddig ilyet nem csinált még, újraindult magától játék közben.
Azt mondja tápegység feszültség ingadozás.

Lehet az alaplap hülyéskedése vagy mi a csuda volt ez?

[ Szerkesztve ]

(#32594) IstvánLászló válasza westcoastog (#32593) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tápegységeddel van a probléma, alaplapod biosa jelzi ezt korrekten.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32595) westcoastog válasza IstvánLászló (#32594) üzenetére


westcoastog
veterán

Na ha korrekten jelzi az jó is meg nem is.

Szétborítottam a gépet kb 2 órája és úja építettem, azóta még nem csinálta. De míg szét nem huzigáltam addig leállt 2 percenként.

(#32596) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.

Adott ez a gép:

ALAPLAP: Asrock 980DE3/U3S3
CPU: FX4300
CPU HŰTŐ: zalman CNPS90F
VGA: r7 250
TÁP: HKC V-Power 450W
RAM: HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/4
HÁZ: noname
SSD: Kingston 60gb
HDD: Samsung hd502hj

A probléma az, hogy teljesen random minden előzmény nélkül kikapcsol a gép. Ismerősöm szerint nem melegszik(aida64-et nézi). Elmondása szerint csak játékoknál csinálja ezt. Semmi extrém játék (max lol vagy wot). Pót alkatrésze nincs szóval cserélgetni nem tud, hogy kizárhasson alkatrészeket. Valakinek van valami tippje, hogy mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm, ha valaki szakít időt erre.

(#32597) Devas válasza sutyerák007 (#32596) üzenetére


Devas
őstag

A HKC tap nem tul bizalomgerjeszto. Lehet az a ludas. Amugy sem ajanlott tap, akar haza is vaghatja az egesz gepet. Cserelje le ha teheti egy minosegi tapra.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#32598) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Adott az alábbi gép:
- ASRock FM2A55M-HD+
- AMD A10-5800K (alapórajelen)
- 2*GB HyperX Blu 1600 MHz
- Gigabyte GTX 960 2 GB
- WD 500 GB + WD 1 TB HDD
- Chieftec 450W (CTG-450-80P)

A következő jelenséget csinálja múlt hét óta (érdekesség, hogy pont a Windows 10 update másnapján csinálta először...):

Múlt héten szerdán este kikapcsoláskor frissített a gépem, amit másnap, azaz csütörtökön telepített fel. Bejelentkezés után megnéztem az e-mail-eket, majd elindítottam egy YouTube videót. Egyszer hirtelen elhallgat, teljesen fekete képernyő, majd elkezd a gép pittyegni (nem a Windows!) ütemesen...nyomtam neki egy restartot, utána nem csinált ilyet egészen máig. Ma este bekapcsoltam a gépet, kb. 5 perc után, ismét YouTube videó nézése közben fogta magát, és önmagától újraindult...Azóta megint jó a cucc.

Ez vajon a Win10 update-tel lehet összefüggésbe? Vagy akár a múlt heti nagy vihar nem igazán tett jót a tápomnak?

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#32599) sutyerák007 válasza Devas (#32597) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Igen valóban nem a legjobb táp :D Megmondom akkor neki, hogy cserélje le ha teheti.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#32600) Spet válasza szekto (#32598) üzenetére


Spet
addikt

BIOS kódok alapján alaplap vagy CPU a ludas.

Viszont említetted, hogy Win10-re frissítettél. Sajnos azt tudom ajánlani, hogy térj vissza arra az operációs rendszerre ami elötte volt és teszteld azzal is. (de az is lehet, hogy win10 telepített frissített valamit és az okoz galibát)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.