Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) RedCactus válasza Strayer (#31050) üzenetére


RedCactus
senior tag

USB-t úgy próbálod, hogy bekapcsolás után F12 -nél kiválasztod a hdd-t és ott megjelenik a pendrive?

(#31052) Strayer válasza RedCactus (#31051) üzenetére


Strayer
csendes tag

Úgy is bár akkor szerintem az USB FFD-t választottam. Viszont a boot sorrendet mindenhol úgy állítottam higy arról bootoljon. Máskor jó volt. De most vanity nem akar mit kezdeni vele.

(#31053) jenő45


jenő45
tag

Üdv all!!

Hátha valaki tudna segíteni mi lehet a baja ennek a szutyoknak már...: Hibajelenség kb 35-40perc után tökmindeggy milyen részletesség tökmindeggy milyen játék a gép kikapcsol és újraindul
Gép adatok:
procc:i7 975
lap:gigabyte x58A ud7
memoria:corsair dominator 1600mhz 6X2gb
vidkari:asus gtx680
merevlemez :1tb wd
táp: ocz modXtream pro 600w

[ Szerkesztve ]

(#31054) #02683648


#02683648
törölt tag

Nem tudom h jó topicban járok e, de:

egy régi (2007-es) gépet szeretnék beüzemelni linuxra. Asus P5LD2 lap van benne, a több felé leírt hibát produkálja, h bekapcsolva nincs kép se a vga se a dvi kimenetén a videókártyának

CMOS resetet megcsináltam, tábkábeleket megnéztem (elvileg a 4 és a 24 pines is csatlakoztatva van), próbaképp megcsináltam h lehúztam a DVD meghajtót (semmi változás), ha a ramokat kiveszem akkor viszont sípol folyamatosan ahogy kell. próbáltam 1-1 ramot használni csak a bent lévő 2-ből ez se változtatott.

Amit tudok róla h amikor félreraktuk anno akkor tuti működött. Lehetséges e h megdöglött benne a gombelem, az okozhat ilyen hibát?

Ami még érdekes, h amikor a vga-t kiveszem a pciex 16-os slotból akkor se csinál semmit, pedig elvileg jeleznie kellene h nincs VGA. ezek szerint megdeglett benne a pciex 16-os slot?

Érdemes még foglalkozni vele vagy kuka?

(#31055) jenő45 válasza #02683648 (#31054) üzenetére


jenő45
tag

sztem az videókártya kuka
vagy a biosba megnézed hátha az alaplapi vga-n van

(#31056) harry válasza jenő45 (#31053) üzenetére


harry
veterán

Újraindulás után ismét üzemképes kb. ennyi ideig, vagy el sem indul? Ha nem terheled (pl. csak netezel), akkor mi a helyzet? Első tippre túlmelegedést mondanám, monitorozd a procit, videokártyát - vagy nézted már a hőmérsékletet?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31057) #02683648 válasza jenő45 (#31055) üzenetére


#02683648
törölt tag

a biosig el se lehet jutni benne. szerintem alaplapi vga nincs ezen a lapon.

(#31058) jenő45 válasza harry (#31056) üzenetére


jenő45
tag

ujraindítás után mintha misem történt volna túlmelegedés nincsen alaplap 47 fok proci 48fok videokari 50 fok
vinyo 34 fok

(#31059) jenő45 válasza #02683648 (#31057) üzenetére


jenő45
tag

p5ld2 lapon van alaplapi vidkari...dugd át abba

(#31060) jenő45 válasza harry (#31056) üzenetére


jenő45
tag

de az az érdekes hogy internet stabilitásteszt alatt semmi bajja..

(#31061) #02683648 válasza jenő45 (#31059) üzenetére


#02683648
törölt tag

Már elkezdtem keresni h vmit benéztem, de most megtaláltam pontosan h p5ld2/c green típusú lapról van szó ami intel 945P chipsetes, tehát nuku alaplapi vga.
Holnap veszek 1 új gombelemet (4 év állás alatt lemerülhetett simán) mert az a legegyszerűbb, aztán ha azzal se változik keresek hozzá a HA-n egy másik VGA-t.

(#31062) jenő45 válasza #02683648 (#31061) üzenetére


jenő45
tag

attól még müködne csak minden indításnál nullázná a biost ennyi..

(#31063) jenő45 válasza #02683648 (#31061) üzenetére


jenő45
tag

ja meg lehet proci is...

(#31064) Freebush válasza RedCactus (#31025) üzenetére


Freebush
csendes tag

Köszi, így jó lett. Emellett a BIOS-ban is beállítottam, melyik a rendszerlemez.

(#31065) vik1228 válasza #10726912 (#31041) üzenetére


vik1228
csendes tag

Sziasztok!

A laptopom wifi csatlakozást követöen újraindul.
Mi lehet a hiba és mi rá a megoldás?
Köszi a választ.

(#31066) RedCactus válasza Freebush (#31064) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszi a visszajelzést! :)

(#31067) vizimento


vizimento
senior tag

"Mi baja a gépemnek?"

X HDD-ről másolnék Y HDD-re. X-en a könyvtár mondjuk 100MB és van benne 10 db 1MB-s fájl. X-en elindítva a fájlokat gond nélkül lejátssza.
Másolás időbe telik (fél perc kb) tehát ténylegesen másol.
Y-on az átmásolt könyvtár mérete 0MB, a fájlok mérete viszont stimmel. Lejátszani viszont nem játssza le, hibát ír ki.

Mi lehet a gond? Ilyennel még nem találkoztam...

(Ha TC-vel törlöm a könyvtárat, akkor elkezdi 50%-100%-150%-200%....-950% majd újra 50%-100%-150%....)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#31068) Freeman961


Freeman961
csendes tag

Hali!
Olyan problémám van, hogy ma volt egy rövid áramszünet, és azóta minden játék használhatatlanra lassult. Olyan kicsi fps-el fut minden, hogy kb látni nem lehet. Minden játék ugyanannyira lassult be(régi és új is), és a játékokon kívül minden tökéletesen fut. Ugyanúgy bootol mint eddig, az összes program ugyanolyan gyorsan indul és működik, videókkal sincs semmi csak a játékokkal.
Próbáltam vga drivert újrarakni, cpu-z, gpu-z órajeleket ellenőriztem, psu feszültségeit is, hdsentinel szerint 100/100as a hdd-m is...

Rendszer:
Ati HD5830
AMD athlon x4 645 3ghz
2*2gb ram
500gb hdd
Windows 10
(ha kell leírom holnap részletesebben)

Köszi előre is!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31069) jenő45 válasza vizimento (#31067) üzenetére


jenő45
tag

mien tipusú a 2 hdd?

(#31070) vizimento válasza jenő45 (#31069) üzenetére


vizimento
senior tag

Márkára gondolsz?
Az egyik (X) egy 3,5" gyári Maxtor külső, a másik (Y) egy 2,5" belső Hitachi, egy Raidsonic házban.

A rendszer amit használok pedig win7, ezt előbb lefelejtettem...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#31071) jenő45 válasza vizimento (#31070) üzenetére


jenő45
tag

akkor sztem először próbáld meg egy másik usb kábellal vagy másik porton

(#31072) labtecman2


labtecman2
újonc

Üdv!
A számítógépemben asrock alapla van, merevlemezes winchester(nem ssd), gtx 650 ti videókártya.
Bekapcsolt állapotban ment a youtube, zenét hallgattam, és be akartam dugni egy usb eszközt a hátuljába. De nem fért oda a kezem, ezért kijjebb húztam a gépházat a helyéről és megdöntöttem előre, majd bedugtam az usb-t.
Visszatoltam, a helyére, a képernyő egységes szürke színűre váltott, a zene ment még pár másodpercig, majd megakadt.Kikapcsoltam a gépet a power gombot hosszan megnyomva, majd újra be, de nincs kép a monitoron, be se kapcsolt a monitor, a ventillátorok felpörögnek winchester is, alaplapnak csippenő hangja sincsen.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm a segítő válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#31073) Vakegérke válasza labtecman2 (#31072) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Először mozgass meg hátul minden csatlakozót. Lehet, hogy kilazult valamelyik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31074) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Tiszta telepítéssel fent van a Windows 10 a laptopomon,és néha kapok egy kékhalált, Page fault in non paged area címen. Mitől lehet, illetve mit tehetek ellene? Korábbi rendszerrel (8.1) nem volt kékhalál, lehet hogy valami driver okozza? Automatikusan telepített fel mindent.
Eseménynaplóban írta hogy az igfxHK.exe volt a hibás, ezért letöröltem az egész Intel HD 5500 drivert majd feltelepítette magától a Windows újra.

Más: 8.1 alatt is volt eseménynaplóban egy üzenet:

Mit jelenthet?

(#31075) vizimento válasza jenő45 (#31071) üzenetére


vizimento
senior tag

Egyik se nyert. Viszont ha sima gyári fájlkezelővel csináltam jó lett. TotalComanderrel nem tudom miért nem, sose tapasztalta ilyet előtte, és azóta is jól működik. Nem értem...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#31076) jenő45 válasza mouzrr (#31074) üzenetére


jenő45
tag

sztem vedd ki energiatakarékos módból elsőre aztán a többi majd kiderül

(#31077) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok!
Van egy ilyen lap nálam, amit szülőimnek javítanék meg Asrock P4V88+. Elvben az IDE merevlemez halt ki alóla, de kezdek meghasonlani ezzel kapcsolatban, ugyanis nem tudok csatlakoztatni egy másik Sata 2-es merevlemezt. Folyamatosan 'Not detected' a státusz. A lap portja Sata 1-es. Van valami figyelmeztetés ragasztva a portokra, ami utal a quick installation guide-ra, de azon belül -sem a rendes Manualban- nem ír semmi különleges eljárást ezzel kapcsolatban. A Biosban minden kapcsolódó beállítást végigzongoráztam (manual 22.old), le is húztam és tiltottam minden IDE eszközt, de így sem érzékeli. Kábeleket is cseréltem, a vinchester jó, most is megy. Gombelem nincs lemerülve.
USB-ről Live rendszerrel működik a gép. Ez szokványos meghibásodás lehet, valaki hallott ilyesmiről vagy nem kompatibilis a Sata 2-vel. Esetleg a tápegység nem ad elegendő áramot? Fogalmam nincs.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#31078) RVR400 válasza Glaz-dozfhut (#31077) üzenetére


RVR400
veterán

Látja biztosan a SATA-vezérlőt? Nem lehet, hogy nincs meg a driver a Live rendszeren? BIOS-ban látja a HDD-t a lap?

(#31079) jenő45 válasza Glaz-dozfhut (#31077) üzenetére


jenő45
tag

[link]

talán ez segít de mivel még nem volt rajta sata vinyó így én azt javasolnám hogy indítsd el a windows telepítőt talán az felnyomja a sata drivert(igenrégi lap és sok gond volt van az sata al vele..)

(#31080) RedCactus válasza Glaz-dozfhut (#31077) üzenetére


RedCactus
senior tag

Határozottan rémlik, hogy sata drivert kell felrakni flopy-ról a windows (98,XP,ME,2000) telepítése közben. -addig nem fogja felismerni az alaplap. Driver ott van a letöltések között. Esetleg egy BIOS frissítés is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#31081) Glaz-dozfhut válasza RVR400 (#31078) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Sem a BIOS-ban, sem a Live rendszben nem látszott a HDD egyszer sem. Lehet. Vagy 30 x indítottam a legkülönfélébb beállításokkal.
(#31080) RedCactus időközben néztem, hogy az egyik BIOS frissítés említ Sata-át, de az tán már rajta van. Viszont azt még megejtem a legújabbra, mert van 4 újabb. Heccből indítottam egy XP install-t, de csak az USB-ket találta. Nem emlékszem, hogy Sata driverrel integrált volt e.
(#31079) jenő45 megpróbálom pre-installal. Van rublika a BIOS-ban a két 1-2 Sata portnak és ott írja 'Not detected'.
Érdekes. Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#31082) mouzrr válasza jenő45 (#31076) üzenetére


mouzrr
őstag

Teljesítménycenrtikusban volt végig. Visszamentem inkább az előző rendszerre, nekem ez nem oké így, pedig tesztelve van az adott gép és a Dell szerint problémamentesen kéne mennie a rendszernek.

(#31083) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Egy új konfigom van. Lap Gigabyte B85M HD3,vga Gigabyte GTX950 2GB amivel gond van. Alapból amit kaptam,azzal el sem indult a gép,cseregaris volt adtak másikat.egy hétig a processzoros vga.t használtam tehát minden más rendben van.Az új be a házba,indul,képernyőfelbontás újrabeállít,de az eszközkezelőben nem mutatja a GTX 950.et. letöltöttem hozzá az illesztőprogramot amit elvileg kicsomagoltam egy általam megadott mappába,de abban nincs semmi. Biosban az initial output display pcie 1slotra van állítva ez gondolom jó. Az intel hd graphics nincs letiltva de sejtésem szerint ez nem gond.? Most az előbb kivettem a vga.t,visszatettem hat pines csatlakozó rá,de most már az eddig meglévő kép sincs. A ventillátorai forognak és ennyi. Mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31084) RedCactus válasza Mister X (#31083) üzenetére


RedCactus
senior tag

Monitor kábelét is bedugtad az új kártyába?

(#31085) Mister X válasza RedCactus (#31084) üzenetére


Mister X
tag

Igen bent van. Annyi változott hogy egy újraíndítás után újra van kép de a GTX még mindig sehol. Ráadásul még a billentyűzet is köddé vált... ott most még elemet csekkolom először meg a kábelt. Az eszközkezelőben viszont találtam ilyeneket: egyéb eszközök--PCI egyszerű kommunkikációs vezérlő (ismeretlen)
SM buszvezérlő szintén ismeretlen. Alaplapi cd-ről próbáltam frissíteni őket de nem sikerült.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31086) RedCactus válasza Mister X (#31085) üzenetére


RedCactus
senior tag

Az alaplapod oldaláról tedd fel a windows verziódnak megfelelő drivereket. Chipset, LAN, USB 3.0, VGA stb. Utána pedig a dedikált VGA driverét. Ha nincs fent a 4.5 keretrendszer, (windows frissítés automatikusan felteszi) akkor attól is lehet sikertelen néhány driver telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#31087) Mister X válasza RedCactus (#31086) üzenetére


Mister X
tag

A drivert onnan töltöttem le ,amit mint írtam nem csomagolta ki. Többször is próbáltam de üres maradt az általam kiválasztott mappa. Nem értem. Most ráhagyom mert 4 óra múlva kelnem kell. Köszi a segítséget! Jó éjt !

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31088) jenő45 válasza Mister X (#31087) üzenetére


jenő45
tag

De gond :intel hd graphics tiltsd le.. sőt töröld a driverlistából is..
2 vidkariból mindig ezt fogja elsődlegesnek venni szal azon lesz kép meg az fog rendessen működni is..

(#31089) Danielnick


Danielnick
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hol tegyem fel a kérdést de talán ti tudtok nekem segíteni. Steelseries siberia v2-es fülesem van csak 3 pontos jack-el. Ahhoz ,hogy működtetni tudjam a mikrofont is meg a fejhallgató részt is vennem kellett egy elosztót, hogy a laptopom kezelni tudja őket külön. Ezzel eddig nem is volt semmi probléma tökéletesen működött. Most vettem egy asztali gépet Gigabyte z97p- d3 alaplappal meg egy Zalman z3 plus házat. Akárhova dugom be a fülest elosztóval vagy akár csak magába is elől vagy hátul maga a füles rész működik a mikrofon nem. Ha bedugom érzékeli ki is választhatom a programban , hogy mikrofont csatlakoztattam meg is jelenik a lejátszóeszközöknél de semmi hangot nem rögzít. Másik külön mikrofonnal próbáltam azzal simán megy. A laptopomon kifogástalanul működik szóval nem a füles mikrofon a rossz. Legújabb a gigabyte holnapjáról letölthető Realtek driverem van fent de próbáltam többet is ugyanazt csinálja. Valakinek ötlet?

(#31090) jenő45 válasza Danielnick (#31089) üzenetére


jenő45
tag

[link]
talán

(#31091) Danielnick válasza jenő45 (#31090) üzenetére


Danielnick
csendes tag

Köszönöm a választ, közben egyik hozzáértő barátom segítségével sikerült megoldanom. A mikrofon olyan kicsi áramerősséget küld, hogy a drivert érzékeli, hogy bejön a jel de már nem tudja átalakítani. Le kellett hozzá szednem egy "butább" drivert ami direktbe veszi a jelet vagy ilyesmi és ezzel szól szépen.

(#31092) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Megoldódott a problémám. Drivert kellett telepíteni és műkszik. A másodlagos videókártyát azért letiltottam a biosban. Viszont a driver telepítés közben írta hogy nincs telepítve keretrendszer. Ez micsoda? Kell foglalkoznom vele? Köszi a segítséget amúgy. :)

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31093) jenő45 válasza Mister X (#31092) üzenetére


jenő45
tag

elméletileg azt felteszi a driverrel eggyütt..

(#31094) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#31077) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Még egy napot elvertem a buta gép javításával. A gyártó általános Gyakran Ismételt Kérdései közt megtaláltam a választ. Az a chipset, amivel a lap épült szigorúan Sata 1 kompatibilis. Természetesen Hitachi vinchesterem van, amit nem lehet visszajumperelni Sata 1-re. Viszont a HDD gyártónak van rá programja, csak félő, hogy ez a merevlemez nem tartozik a támogatott típusok közé. Persze azon a gépen nem tudom megcsinálni a downgrade-et, úgyhogy szét kell húzni egy másikat.

- Glaz-doz-fhut -

(#31095) Mister X válasza jenő45 (#31093) üzenetére


Mister X
tag

Oké,köszi.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31096) Raul_Duke válasza Devas (#31020) üzenetére


Raul_Duke
tag

Hello!

Sikerült továbblépni az ügyben. Memóriák tesztelve, rendben vannak. Vinyó szintén jó. Tápot is cseréltem, azzal is ugyanaz a hiba volt. A videókártyám rossz, ez biztos. Viszont másik videókártyával is pár nap múlva "indítás javítási" ablakkal indul a windows. Sikerült ezek után belépnem a windowsba, és ezt az ablakot dobta:

Egyébként telepítésnél minden driver rendben feltelepül. Az eszközkezelőben nincsenek felkiáltó jelek.

[ Szerkesztve ]

Epos + Creek

(#31097) Raul_Duke válasza Raul_Duke (#31096) üzenetére


Raul_Duke
tag

Feltettem az OverClock Checking Tool programot (OCCT 4.4.1.) és azt vettem észre, hogy a +12V helyett 3,34 V-ot mutat a táp feszültségnél (lsd. kép jobb alsó sarka). Haveromnál ez 12V.

Epos + Creek

(#31098) reapsyam666


reapsyam666
újonc

Hello.
Elsőnek is újratettem a win 10 et és nem tudom miért egyszerűen nem úgy akar menni a gép mint előtte.
Konfigom:
http://www.msi.com/product/all-in-one/AG240-2PE.html#hero-overview
1. hiba - előjön a bios töltése után ez a hülye ctr+i - s rapid storage ablak- ezt hogy a picsába lehet eltüntetni mert eddig bekapcsoltam a gépet és puff Windows most meg ülnöm kell 1 percet míg az a hülye ablak el nem tűnik ..
Eddig is raid-be volt a 2 vinyóm formázás előtt tükrözve és semmi ilyen ablak nem jött fel soha .
egy kép a hibáról.
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Software-and-How-To-Questions/IRST-menu-coming-up-on-boot/td-p/2511313

Egyszer csak eltűnt. xD hiba megoldva :D

Nem az én gépemről kép neten találtam de a hiba ez lenne hogy előjön.
2. Tud e valaki valami jó driver frissítő programot , mert én 3dp - chipet használok . használtam driver booster-t is de mikor az feltette az újdonságokat akkor a gép inkább haldoklott mint éledt volna fel.
3. Eddig a star wars battlefront ment ultrán 4k- ba tökéletes fps -el most hát ha mediumon megy akkor sokat mondok lagg nélkül.
Ugyanúgy fent van minden driver.
A helpet előre is köszönöm.
Hali hali

(#31099) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Mindenkinek boldog új évet. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31100) bdio


bdio
újonc

Búék!
Asrock 785gm-le ,Phenom II, alaplapi 4200 radeon, 4gb ram,2hdd+ssd, 550hkc táp
Eddig tökéletesen működött.
Most került bele: újonnan vásárolt r7 360 vga
Jelenség: kikapcsolt állapotból történő bekapcs után nincs kép
Többszöri reset és Power gombos kikapcs után azonnal indítva tökéletesen elindul
, kép rendben és stabilan fut bármeddig. Kikapcsolás után megint kezdődik előlről. Csak a többszöri reset és power gombos kikapcs után ad képet ,de onnantól megint tökéletes.
Tápot kihúztam mindenhonnan, csak az ssd és a vga van most bedugva: hiba ugyanaz.
Alaplapi vga-t külön letiltani nem lehet, mivel automatikusan letiltódik.
Több ötletem nincs, biosban semmi értelmeset nem látok. :W
thx

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.