Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) Urguru válasza tatala77 (#31350) üzenetére


Urguru
tag

Köszi az infót.

Üdv

(#31352) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok, win t akarok telepiteni es egy olyan problemam akadt, hogy egy cd/dvd meghajto illeszto programot kovetel a telepito nem ertem miert ilyen meg sosem fordult elo. Azt kell tudni h uj lapot vettem es a regi gepembe viszont volt, csak hat erre mar nem tudom rakotni mivel ide-s volt. Ilyenkor mit lehet tenni ?

(#31353) IstvánLászló válasza syberia (#31349) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! syberia
A ki porszívózta, ettől sajnos lehet bármi baja a lapnak, sajnos igen.
A lényeg nem tartotta-be az ESD szabályt, minden alaplap leírása felhívja a figyelmet erre és más elektronikai alkatrészeknél is így van.
Remélem segítettem válaszommal.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31354) syberia válasza IstvánLászló (#31353) üzenetére


syberia
veterán

Ettől tartottam én is, attól elvileg nem lehet baja ha áramtalanítás után (tápon lenyomott kapcsoló) cseréltünk benne 2 ramot? Én régen kinyírtam egy alaplapot, mivel nem figyeltem erre az aranyszabályra. :W

https://howbad.info/

(#31355) SunMount3r válasza SunMount3r (#31287) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ma jutottam el odáig, hogy csináltam egy CMOS reset-et és úgy tűnik bevált. Most még járatom vagy 2 órát és nézem mi történik, a winyókat csak később csatolom majd vissza, ha minden OK.

38.5 fokos a CPU, 22 fokos az alaplap. CPU V= 1.208, 3,3V= 3.208, 5V= 5.08, 12V = 12.096. Ezek az értékek rendben vannak? :F

Nem tudom mi okozhatta, de mielőtt elszállt lehet, hogy felcseréltem a két winyó Sata kábelét. Nem tudom ez okozhat e ilyen hibát, de attól még, mielőtt elszállt rendesen beboot-olt a Windows is és csak fél óra után szállt el. Valami 5-let, hogy ennek lehetne köze hozzá (bár kétlem...)? :F

Köszi!

(#31356) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Sziasztok!

Napok óta szenvedek a gépemmel. Szerintetek mi lehet a probléma?

G31MF-S2 Rev2.0 lap, amibe raktam egy Xeon E5450 procit (kiváltva egy C2D E8200-at). Azóta teljesen véletlenszerűen újraindulgat a gép. Teljesen függetlenül attól, hogy terhelve van-e vagy sem. Van, hogy 5 percet sem bír. Máskor volt, hogy 2,5 órán keresztül nyúztam, sokoldalas böngészés, játék, amíg bemondta az unalmast.

Amiket megpróbáltam azóta:
- procit kivettem, tűk épségét ellenőriztem, szennyeződést nem találtam, átalakító matrica sem mozdult el,
- BIOS frissítés a legújabb verzióra megtörtént, aztán downgrade eredeti verzióra, aztán megint update újra,
- elkezdtem egyenként kiszedegetni mindent a gépből (VGA, PCI wifi kártya, DVD-RW, RAM-ok)
- RAM-okat egyenként teszteltem Memtest 86+-szal (ugyanazt másik slotba helyezve másodszorra tesztelve),
- végül legyalultam az egyetlen meghajtót, ami a gépben van (egy Samsung 840 EVO 120GB), kapott egy friss Windows 7-et, de semmi haszna nem volt.

A másik lényeges dolog. 3.0GHz-es a proci, de ha csinálok egy CMOS resetet alapbó 2.83GHz-en indul. Nem értem, hogy miért. Még az sem befolyásolta az újraindulgatásokat, hogy hagytam 2.83-on, vagy felhúztam 3-ra.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31357) stanagovic válasza JetiRulez (#31356) üzenetére


stanagovic
tag

Szia!

Tedd vissza a 8200-est, nézd meg azzal mia helyzet. Ha úgy megy, akkor valószínűleg a xeon nem tetszik neki.
A lapod nincs felkészítve a xeon procik fogadására, elképzelhető, hogy a cpu microcode-ot kell frissíteni.

Itt találsz erről leírást, igaz angolul.

Üdv, stanagovic

(#31358) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Floppy disk fail 40 hibát dobott fel egy gépnél miben nem is volt floppy meghajtó, az egész gép le lett cserélve csak a külső perifériák maradtak meg. Az új gép sem rendelkezik floppy meghajtóval, a hiba pár hónap után megint elő jött. Esetleg erre így van valakinek valamilyen tippje?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#31359) stanagovic válasza ZrogNV (#31358) üzenetére


stanagovic
tag

Szia!

BIOS-ban tiltsd le a floppyt. Talán ettől megoldódik.

(#31360) SunMount3r válasza SunMount3r (#31355) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most úgy tűnik 3 órányi terheléses tesztelés után is teljesen rendben van a gép. Szóval, lehet, hogy tök triviális, de ha valakinek hasonló "nem indul a gépem" gondja akad, akkor mielőtt még kétségbe esne, mindenképp érdemes megpróbálkozni egy CMOS reset-el. :K

(#31361) ZrogNV válasza stanagovic (#31359) üzenetére


ZrogNV
tag

Ez sajnos megtörtént 1-2 bekapcsolásig használt is, de aztán vissza állítódott.
Én azt furcsállom, hogy 2. gépen is visszatért ugyan az a hiba.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#31362) stanagovic válasza ZrogNV (#31361) üzenetére


stanagovic
tag

Mi állítódott vissza? A BIOS-ban a floppy letiltás?

(#31363) ZrogNV válasza stanagovic (#31362) üzenetére


ZrogNV
tag

Először is köszi a válaszokat. :)
Azért vagyok meglőve mert a barátnőm szüleié a gép és a párom most áthozta, de nem tudok ránézni mert nekem csak HDMI csatlakozásom van, a gép meg nem rendelkezik ilyen csatlakozóval.
Elméletileg a BIOS-ban Drive A lett None-ra állítva és One Chip Serial ATA Autora.
Ezek a beállítások állítódtak vissza.
Azt szeretnék ha visszavinném mert még garanciális, csak furcsállom a hibát.

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#31364) syberia válasza syberia (#31354) üzenetére


syberia
veterán

Ma már ad képet másik táppal, egy chieftec 350-es régi poros táp volt benne 1db púpos kondival, ezek szerint azért problémázott a lap. :)

https://howbad.info/

(#31365) stanagovic válasza ZrogNV (#31363) üzenetére


stanagovic
tag

A BIOS-ban a beállítások nem igen szoktak "visszaállítódni". Legfeljebb ha az alaplapi elem lemerült. Akkor nem tartja meg a beállításokat, hanem áramtalanítás után visszaáll az alapbeállításokra.

(#31366) IstvánLászló válasza syberia (#31364) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! syberia
Köszönöm az infót, púpos kondi volt a ludas.
A lényeg örülök hogy az alaplap működik.
A porszívó mégsem csinált kárt de megjegyezném óriási mázli és szerencse kellet hogy nem is lett igazam.
A lényeg a porszívót én mégsem, ajánlom géptisztítására.
A megoldás aeroszolos sűrített levegőt ajánlok, biztosan nem okoz semmilyen kárt, neked és másnak sem ha géped tisztítod vele ki.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31367) syberia válasza IstvánLászló (#31366) üzenetére


syberia
veterán

Én is örülök hogy nem lett baja másnak, szerintem a tápnak is köszönhető hogy a többi alkatrész épségben maradt. Votl már hogy én is porszívóztam és kívülről azzal szoktam a porszűrőt tisztítani, de messzire elkerülöm az érzékeny (lap, vga, hdd) alkatrészeket.

Köszi a segítséget! :R

https://howbad.info/

(#31368) IstvánLászló válasza syberia (#31367) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szívesen máskor is. :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31369) Exoon


Exoon
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, érdekes dolgokat művel a gépem... Most éppen win 10 pro van rajta, de win 8.1-el is előfordulnak a problémák...

Pl: megnyitom a böngészőt rákattintok egy könyvjelzőre, de nem jelenik meg az oldal, hanem egy új fülön nyitja meg a lapot, amikor rákattintanék akkor meg bezárja...rákattolok több különböző könyvjelzőre mondjuk 5-re mind az 5öt új füleken nyitja meg, de egyikre sem tudok rákattolni mert bezárja mindet...ilyenkor a böngészőt nem tudom bezárni, a beállítási fül sem nyílik meg...több böngészőben is ezt csinálja...

Akkor van hogy lefagy a gép teljesen, csak az egeret tudom mozgatni de ha ctr alt del-el megnyitom a feladatkezelőt és rányomok a mégse gombra akkor visszajön minden és a fagyás megszűnik...próbáltam több egeret, rendszert teljesen leformáztam..driverek a legfrissebbek...

A gép:

ASROCK Fatal1ty H97 Killer
INTEL Core i5-4590 3.30GHz
HyperX 8GB Savage DDR3 1600MHz CL9 KIT
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
HyperX 120GB 3K SATA3 2,5" SH103S3/120G
FSP Aurum S Gold 500W táp
DEEPCOOL GAMMAXX 300 procihűtő

Külön videókari nincs...

Üdv.

(#31370) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy ismerősöm ideadta a gépét, hogy újra kéne telepíteni, csak nem indul el nekik. Egy Asus EeePC 1000HD az áldozat. Bekapcs. után azt írja, hogy Hiba a rendszer betöltésekor. Azt mondták, hogy Rufussal készített telepítővel próbálták volna újratelepíteni, de a pendrive-ot sem látja. Holnap ill. hétvégén fogok vele foglalkozni, de tudtok esetleg mondani valamit erről a jelenségről? Ilyenkor hogy lehet elindítani USB-ről? Már ha nem az alaplap halt be.

(#31371) Pano válasza Gabesz87 (#31370) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Ennyiből kevés az esélye, hogy alaplapos lenne.
Lehet csak maga a HDD rossz/bad sectoros vagy MBR gond. Én ezek tisztázásával kezdenék mindenképpen.
A nem látom a pendriveot sok minden miatt lehet (pl sandisk egyes modelljeit nem látja a legtöbb bios), maga a pendrive jellege miatt, vagy rossz bios beállítás.

Üdv,
Pano

[ Szerkesztve ]

(#31372) Pano válasza Exoon (#31369) üzenetére


Pano
addikt

bocsi, csak közbe lejárt a fenti hsz szerkesztési ideje

Szia!

Ez mindenképpen szoftveres probléma, azt megírhatnád, hogy milyen böngészőről van szó? Más böngészővel is előjön ez a probléma?
Lehet valamilyen adware okozza, amit mindig egy általad használt programmal együtt telepítesz (sajnos sok ilyen van).
Próbálkozz meg első körben egy adwcleanerrel.

[ Szerkesztve ]

(#31373) RVR400 válasza Exoon (#31369) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem ilyesmit a Logitech Wave szettemmel játszott a gép telepítés után, amíg nem telepítettem fel a Setpointot
.

(#31374) Gabesz87 válasza Pano (#31371) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na és ezeket a problémákat hogy vizsgáljam meg? Mármint a HDD állapotát ill. az MBR gondot? Ki kéne vegyem a HDD-t, és másik gépre dugva csekkolni?

(#31375) Pano válasza Gabesz87 (#31374) üzenetére


Pano
addikt

Első körben próbáld megoldani a pendrive-ról való bootolást.
Ha az megvan, akkor tudsz a YUMI-val multibootolható pendrive-ot csinálni. Arra csinálsz egy Parted Magic (2013)-at, azzal bebootols és meg tudod nézni a smartját a vinyónak.
További megoldás az általad mondott kivétel és rákötöd másik gépre és mondjuk megnézed pl. hdd sentinel progival, vagy külső optikai meghajtó és lemezre írod ki a parted magicet.

[ Szerkesztve ]

(#31376) Exoon válasza Pano (#31372) üzenetére


Exoon
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a tippet kipróbálom. Google chrome-on netezek...géptelepítésnél mindig visszamentem a profilom (könyvjelzők, pluginok, adblock pl ill. lastpass)...aztán IE-n is hasonlókat produkált..mozillát nem próbáltam..

(#31377) RedCactus válasza Gabesz87 (#31370) üzenetére


RedCactus
senior tag

Bedugod a pendrive-ot, majd bekapcsoláskor nyomogasd az ESC-et. Fel kell jönnie a Boot menünek. Itt kiválaszthatod a pendrive-ot.
Ha nem csinál semmit, akkor bekapcsolás után F2-vel lépj be a BIOS-ba és itt a "Boot Settings Configuration"-ban a "Quick Boot"-ot állitsd "Disabled"-re. F10 elment, kilép és most már ESC gombbal előhívható a Boot menü.

(#31378) Cody007


Cody007
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is olyan gondom adódott, hogy a gép, (látszólag) minden ok nélkül újraindul.
Fekete lesz a képernyő, aztán már tölt is a windows. Semmi hibaüzenet nincs, viszont az újraindulás után az esetek többségében az egeret nem érzékeli, így nekem is újra kell indítani, hogy legyen egerem.
Először 4GB ram volt, 1 slotban. Olvastam hogy okozhatja memória ezt a jelenséget.
Főleg játékok alatt, terhelés közben fordult elő, majd kivettem a ramot, átraktam a másikba, (sajnos csak 2 van az alaplapon) és utána a probléma megszűnt... lehet persze csak véletlenül.
Cseréltem VGA-t, kellett már újítani kicsit.
A processzor nem megy 50fok fölé... AIDA programmal néztem.
Videokártya 55 fok volt a max amit mértem. és vettem még egy 4GB memóriát, betettem... majd játék közben ismét újraindult a gép.... így a memóriára gyanakszok leginkább, vagy az alaplap csinálja, ha abban a slotban van a ram, akkor valamiért így reagál? nem tudom.
VGA szintén nem hiszem, hisz az új, és régen is csinálta ezt. Memtest programot futtattam, nem talált hibát. 100% ig végigment majd kiléptem.
Még olyat próbáltam, hogy pl. AC: Syndicate játéknál, beléptem a menübe és újra is indult. 3 szor is egymás után, mindig a menüben már.
Kivettem a régi memóriát, csak az új volt benn, és akkor el tudtam indítani a játékot, nem resetelt a gép.
Visszatettem másnap a régi ramot, és akkor nem indult újra, simán ment a játék szóval, nem értem mi van vele...
Majd a következő napon, megint újraindult egy másik játéknál, szintén még az elején. Utána meg nem... futott szépen a játék.
Ja, és BIOS-t is frissítettem, meg újra tettem a legújabb drivereket is.
Tápegység: Chieftech CTG 500W
Kártya: R9 270X
Processzor max fogyasztása 100W szóval a tápnak el kellene bírnia mindent, nem hinném hogy az a probléma... nem tudom. Légyszíves, ha van ötlet akkor annak örülnék.
Előre is köszönöm a válaszotokat :)
Bocsi, kicsit hosszúra sikerült, de inkább mindent leírtam, ami info fontos lehet. :R

[ Szerkesztve ]

(#31379) Gabesz87 válasza Pano (#31371) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na csináltam egy XP teleptő USB-t. Semmi gond nem volt vele, simán indult is. Ellenben a vinyóval szerintem gond lesz. Amikor particonálni akartam, töröltem a partíciót, hogy két részre osszam, létrehoztam a rendszernek az egyiket, majd amikor a maradékot formázni akartam a 2. partíciónak, ott sokáig gondolkodott, vizsgálta a lemezt, majd azt írta a partíciók helyén, hogy
156262 MB lemez: 0 Id: 0 busz: 0 - atapi
<A telepítő nem éri el ezt a lemezt>
Gép/telepítő újraindítása után is ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#31380) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, a segítségeteket kérném.
Kb 2 hete kezdődött (uj vga került a gépbe, ezért újraraktam 2 hete a teljes rendszert, és azóta van ez, random lefagy a gépem, egér nem mozog, nem reagál semmire, csak a házon található fizikai kikapcsoló gomb segít. Ha épp zenét hallgatok, akkro a zene abbamarad és helyette ilyen láncfűrészre emlékeztető hang van.
Win7 ultimate volt fent, ma újraraktam, de ezután is ugyanez, aztán elegem lett, frissítettem win10-re, de sajnos azzal is lefagy a gép kb óránként.
A vga driver telepítése előtt sohasem fagy le, mindig csak utána, de korábban ilyen baj nem volt.
megpróbáltam tavalyi drivert is felrakni, de ott a telepítés közben már lefagyott, szóval a korábbi drivert azonnal elvetettem.

Van tippetek mi okozhatja, illetve hogyan tudnám kideríteni?
Tudom, ez így elég tág, de hátha.
Konfig az adatlapomon olvasható.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#31381) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#31379) üzenetére


Gabesz87
addikt

Azt hiszem egyértelmű, megvan a hiba: áttettem a vinyót az asztali gépembe, HD Sentinellel a kondíciója 12%. 5 hibás szektor a felületen, és 190 az önteszt során, 190 gyenge szektor.

(#31382) RVR400 válasza szami777 (#31380) üzenetére


RVR400
veterán

Az Asus R7 260X-ből, meg más gyártók 260X-éből is nagyon sok hibás volt. Lehet, hogy a Tiéd is.

(#31383) RedCactus válasza szami777 (#31380) üzenetére


RedCactus
senior tag

BIOS frissítés megvolt? Gyakran az új VGA megkívánja.

(#31384) Pano válasza Gabesz87 (#31381) üzenetére


Pano
addikt

Akkor jól gondoltam :)

@(#31378) Cody007: A ramok pontosan milyenek? Alaplap? Kérlek, teljes részletes konfigot írj.

[ Szerkesztve ]

(#31385) Pano válasza RVR400 (#31382) üzenetére


Pano
addikt

Én is rengeteg hibás 260X-el találkoztam, főleg ASUS. Lehetetlenebbnél lehetetlenebb dolgokat műveltek, de a fagyásos tünetek voltak a leggyakoribbak, vagy valami nagyon nehezen megfogható befagyás.

(#31386) Ruszli66


Ruszli66
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot, így gondoltam bepróbálkozom itt is.

Hyperx Cloud fejhallgatóm van, a héten érkezett meg, minden baba, tökéletes volt eddig, aztán most nem nagyon akar szólni, minden max hangerőre van húzva és akkor is csak úgy hallok valamicske hangot, ha benyomom a kis hangerőszabályzón található, szerintem Push to talk-ra kitalált gombocskát.. Ez érdekes módon nekem most hangot ad ha lenyomom. Nem tudom mennyire befolyásolja, de frissítettem a Java-t és utána kezdődött el a probléma. Minden tökéletesen működött, java frissítés lement, elmentem zuhanyozni, visszaértem és nincs hang. Ötlet valakinek? :(

Üdvözlettel,
Peti

(#31387) Pano válasza Ruszli66 (#31386) üzenetére


Pano
addikt

Ha közvetlen java frissítés után kezdődött, akkor szedd le a javat, hogy úgy is csinálja-e? Amennyiben igen, akkor telepítsd újra a hangkártya drivert is (de addig ne tedd vissza java-t!).

A fülesnek használod valamilyen specifikus driverét? Annak is a körmére néznék ha igen.

Elég érdekes jelenség ez is, meg kell hagyni :)

[ Szerkesztve ]

(#31388) szami777 válasza RVR400 (#31382) üzenetére


szami777
addikt

+(#31383) RedCactus

Köszönöm a válaszokat.

"BIOS frissítés megvolt? Gyakran az új VGA megkívánja."
Az előző vga is egy 260x volt :D

Az az érdekes, hogy tegnap délután kb 4-5 órán át végig használatba volt, játszottunk vele, és játék közbe semmi, csak az asztalon fagy le. Most reggel letöröltem a vga drivert 2-3 órája így megy, nem fagy le, tehát 100%, hogy a vga, vagy a driver a ludas. Az alaplap bioszát délután frissíteni fogom, más tippem nekem sincsen már, kezdek belefáradni már.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#31389) szami777


szami777
addikt

Bocsánat a dupláért, közben egy külföldi fórumon találtam egy lehetséges megoldást rá. : [link]

"Finally I found a solution for the problems with this graphics card. Using ASUS GPU Tweak, lock your ASUS R7 260X's memory clock to 1750 MHz in 2D and the issues are gone, be advised and set ASUS GPU Tweak to run at Windows startup."

Tehát itt amikor nincs játékban a kari, felrakja 1750-re a kari órajelét, és beállítja, hogy úgy is maradjon. Ez mennyire baromság, illetve vga gyilkos megoldás?

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#31390) margithid


margithid
veterán

Sos segitség kellene. Kivettem a gépemből egy nem használt ssdt, és ezután nem indul a gép... egy másik ssdröl mry a gép, szóval nem értem mi van.
Bios jön be indulásnál

(#31391) Vakegérke válasza margithid (#31390) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha telepítésnél a gépben volt a nem használt SSD, akkor lehet, hogy a telepítő rápakolta az induláshoz szükséges fájlokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31392) margithid válasza Vakegérke (#31391) üzenetére


margithid
veterán

Teljesen leformáutam az ssdt, igy ez nem játszik devisszakötöttem a gépbe és megy minden...
Nem értem, hogy mi lehet. Esetleg valami ötlet?

(#31393) margithid válasza Vakegérke (#31391) üzenetére


margithid
veterán

Arra a 100 mb szabad helyre gondolsz ami kell a win müködéséhez? Ha mégis ez a baj, akkor ki lehet valahogy játszani ezt, hogy máshol legyen az a 100mb? Mondjuk azon az ssdn amin a Windows is van.

(#31394) Vakegérke válasza margithid (#31393) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megvan a módja, de ehhez én nem vagyok "szaki". Valaki más remélhetőleg elmondja neked.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31395) margithid válasza Vakegérke (#31394) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom , de ha leformáztam lőtte ezt az ssdt akkor már nem indulna a rendszer.
Na majd meglátjuk, telepitk jócsomó frissítést is, utána kiderül mi van.

(#31396) Pano válasza margithid (#31393) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Nyomj kérlek egy Windows Gomb+R billentyűkombinációt, a futtatásba írd be: compmgmt.msc
A feljövő ablakban menjél a tárolás -> lemezkezelésre.

- Itt az említett SSD-n milyen partíciókat mutat?
- Milyen Windowst használsz?

(#31397) margithid válasza Pano (#31396) üzenetére


margithid
veterán

Egy pillanat türelmet, éppen frissitéseket telepitek.
Win7 ultimate, de lehet mire kész lesz win10 lesz ☺

(#31398) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Amikor bekapcsolom a gépemet akkor az alaplapom ötször rövidet sípol, de azután bootol rendesen és be is tölt a windows. Nem tudom mi okozza pontosan ezt a sipolást. A konfigom:
Asrock H67M
Intel Core i5-2300 2,8 ghz
8 gb ddr3 ram
Gigabyte Radeon r9 380 4 gb ram
Cooler master elite 600W
1 TB HDD
Nemrég szereltem be az új videókártyámat és utána később kezdett el sípolni.

(#31399) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Az lehet, hogy dos alól futtatott Memtest86+ nem jelez hibát a memóriára, viszont a win7 boot után 1 perccel kikapcsol a gép?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31400) RVR400 válasza elfelejtette (#31399) üzenetére


RVR400
veterán

A kettő között én nem vélek párhuzamot felfedezni. Kifejtenéd bővebben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.