Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) RedCactus válasza bdio (#31100) üzenetére


RedCactus
senior tag

Volt akinek a monitor menüjében kellett beállítani a forrást HDMI-PC-re pl., de ez monitorfüggő.

(#31102) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok,
a segítségetek szeretném kérni.
Vettem egy ilyen Gamer3 gépet ami valamiért be sem bootol :-( ????
[link]

Alaplap Asrock H81M-DSG
Processzor Intel Core i5-4460 3,2 dob
Memória Crucial 8GB/1600Mhz
Háttértár Kingston 240GB SATA3 SSD
Optikai meghajtó DVD ÍRÓ
Videokártya GTX750 2GB PCIE DDR5
Ház Akyga MIDI ATX
TÁPEGYSÉG Akyga 600W

A ventilátor egy pillanatra elindul és már le is áll!
Ja ez lett volna az első indítása, eddig nálam még nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#31103) Glaz-dozfhut válasza JKalo (#31102) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kellemetlen. Ezek szerint nem is te raktad össze. A későbbi garanciáztatás okán meg kellene tudni, hogy egyáltalán megbonthatod e a házat. Meg amúgy is "kritikus" a helyzet, mert bármi külsérelmi nyom okán (alkatrészen) elháríthatják a garanciát. Persze lehet, hogy csak kisebb zárlat vagy csak az egyik memória.
Az lenne a legjobb, ha egy az egyben visszajuttatnád, mert tesztelve! reklámozzák.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#31104) bdio válasza RedCactus (#31101) üzenetére


bdio
újonc

Feltételezem, hogy ilyen probléma esetén sose lenne kép. De ennél van. Csak sokat kell gombot nyomogatni. Amúgy a monitoron valóban van 1 hdmi meg egy vga bemenet de ezek közül a vga-t használom az r7 360 dvi-i portján- átalakítóval. A kártya hdmi kimenete(ezért vettem az egész hóbelevancot) a tv-be megy, hogy ott tudjak filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#31105) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Cimbim gépe ma bal lábbal kelt. Tünetek, gép bekapcs, minden venti pörög, de kép nincs. Egy 1150-es alapú i5 masina Asus R9 270 VGA-val. Eddigi észrevételek - az egér kap naftát (világítós fajta állítólag), de a billentyűzeten az állapotjelzők nem villannak fel. A VGA tápcsatijánál az áramfelvételt jelző led sárgán világít (zölden kéne, vagy ha nincs power akkor pirosan). Nyilván ki kell venni a VGA-t, és átállni az Intelre, de ha nem az lesz a megoldás, akkor merre tovább? Délután megyek hozzá, ha addig kapnék vmi hasznos tippet, hálás lennék.
Előre is köszi!

"So say we all"

(#31106) TaliGa válasza TaliGa (#31105) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Színvak, ződ volt az. Viszont a feketeség még tart, az ASUS VGA-t kikaptam, de az Intel HD-vel sincs kép. Na, itt megakadtam :). Ugye minden extrát leaggattunk az alaplapról, de csupaszon sincs kép, ventik pörögnek, oszt ennyi. Mire lehet ilyenkor gyanakodni? Alaplap, RAM, táp?

"So say we all"

(#31107) RedCactus válasza TaliGa (#31106) üzenetére


RedCactus
senior tag

Monitor és a kábele is rendben van gondolom. Esetleg BIOS reset. De sanszos a táp.

[ Szerkesztve ]

(#31108) TaliGa válasza RedCactus (#31107) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Több megjelenítő és kábel kombinációját is végigzongoráztuk, és CMOS reset is megvolt (elemet kivettem). Én inkább alaplapra gyanakszom, de fene tudja.

"So say we all"

(#31109) jenő45 válasza TaliGa (#31108) üzenetére


jenő45
tag

ha nem csipog akkor proci vagy az alaplap ha becsipog akkor memória..

(#31110) RVR400 válasza bdio (#31104) üzenetére


RVR400
veterán

Azért a póba kedvéért lődd már be a TV-t is, hogy nem oda megy-e az elsődleges kép olyankor.

(#31111) bdio válasza RVR400 (#31110) üzenetére


bdio
újonc

Kösz a tippet-sajna már kilőve. Mindkét kimenet tökegyformán viselkedik. Első bekapcskor egyiken sincs kép, tehát nem megy jel semerre.(Bár az egész gép zakatol, ventik pörögnek normálisan, csak kép nincs.) Aztán power gomb ki-be után mindkettőn, mind a tévén, mind a monitoron ott a kép.

(#31112) TaliGa válasza jenő45 (#31109) üzenetére


TaliGa
aktív tag

1 hosszú, 2 rövid hangjelzés van, de ha kiveszem a dedikált VGA-t, akkor ugyanúgy ezt sípolja, CMOS clear után is...

"So say we all"

(#31113) IstvánLászló válasza TaliGa (#31112) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31114) TaliGa válasza IstvánLászló (#31113) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Na igen, eddig én is eljutottam :). De nem az... Mint írtam, ha kiveszem a dedikált VGA-t, akkor is ezt csipogja.

"So say we all"

(#31115) IstvánLászló válasza TaliGa (#31114) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Alaplapon van integrált VGA? ,mert ha hibás ott a pont.

(#31105) TaliGa

Alaplap nevét nem láttam hogy leírtad, így nehéz tovább segíteni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31116) TaliGa válasza IstvánLászló (#31115) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Leírtam, h 1150-es platform+i5, de akkor pontosítok ASUS B85M G + i5 4460, és ugye itt CPU-ban van az integrált VGA. Ezért is olyan fura, mármint, hogy egyiken sincs kép.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#31117) IstvánLászló válasza TaliGa (#31116) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

CPU-ban van az integrált VGA, másik gépben kellene ki próbálni.
Mert proci hiba is lehetséges, de majd más hozzáér tök segítenek biztosan.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31118) merAce


merAce
csendes tag

Üdv!

Az alábbi konfiggal rendelkezem.
ASUS M5A97, AMD AM3 Phenom™ II X4 955, ASUS GTX660Ti, Kingstone 2x2GB, Chieftech 600W.

A hiba a következő.
Monitort váltottam 19" Samsung-ról 22" ASUS. Most vettem észre, hogy játék közben (ArmA 3, Sniper Elite 3), de láthatóan csak ott, vízszintesen enyhén láthatóan, de zavaró módon vibráló vonalak vannak, ott ahol fekete/sötét a képernyő.
Visszaraktam a régi Gigabyte GTX550Ti-t, annál érzékelhető, de nem annyira, mint a 660-asnál.

Tápra gyanakszom, de lehet, hogy hibásan.

Tipp? Ötlet?

Köszönöm előre is!

Viktor

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31119) #85154688 válasza merAce (#31118) üzenetére


#85154688
törölt tag

Kapcsold be a V-sync-et a játékokban....Tápnak ehhez semmi köze.

(#31120) IstvánLászló válasza merAce (#31118) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A 660-as tdp-je mennyi, kontakthiba is lehet monitor kábel rosszul érintkezik, én is találkoztam ilyen hibával.
Tehát ellenellenőrized le vga csatit.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31121) merAce válasza #85154688 (#31119) üzenetére


merAce
csendes tag

Nem segített. Azért köszönöm!

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31122) merAce válasza IstvánLászló (#31120) üzenetére


merAce
csendes tag

A gyári adat "Power Consumption up to 225W2 additional 6 pin PCIe power required". A kábelt kicseréltem, amint észrevettem a hibát az új monitor kábelére próbaképpen, de nem segített. Még egy infó, megnéztem a régi monitort és ott is látszik a hiba, csak nem veret ki a szemem.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31123) Devas válasza merAce (#31121) üzenetére


Devas
őstag

Jatekban probald allitani a monitor frekvenciajat masik Hz-re.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#31124) #85154688 válasza merAce (#31121) üzenetére


#85154688
törölt tag

Nincs véletlenül valami elektromos cucc a közelében? TV, hangfal, mikrohullámú sütő stb... Nekem volt egy hasonló gondom egy Philips monitorral amit egy hangfal okozott.

(#31125) merAce válasza Devas (#31123) üzenetére


merAce
csendes tag

ArmA-ban nem lehet. Próbálgattam felbontást váltani, de ugyan az mindenhol.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31126) merAce válasza #85154688 (#31124) üzenetére


merAce
csendes tag

Mindent eltávolítottam (lámpa, hangfal) ami a monitor mellett volt, de a hiba maradt.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31127) #85154688 válasza merAce (#31126) üzenetére


#85154688
törölt tag

Gondolom a monitoron D-sub kimenetre van rádugva a kábel, a VGA-n meg a DVI portra D-sub DVI- átalakítóval?

(#31128) merAce válasza #85154688 (#31127) üzenetére


merAce
csendes tag

Roger. Monitorn csak az van.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31129) IstvánLászló válasza merAce (#31122) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A konnektor földelése rendben van??, másik konnektorba próbáld csatlakoztatni géped és monitorodat is.
A másik vga driver probléma is lehet, eggyel régebbi vagy újabbal is próbáld-ki.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31130) #85154688 válasza merAce (#31128) üzenetére


#85154688
törölt tag

Gondoltam....Akkor sajnos ott a hiba.....De csak hogy ne a levegőbe beszéljek:[link]

Ugye az az alapvető gond, hogy az egyik analóg (D-SUB) a másik digitális jelátvitel-re (DVI) képes és amiatt lehet a hiba. DVI-s csatlakozós monitor kell vagy addig cserélgeted a kábeleket meg az átalakítókat amíg az egyik jó nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#31131) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Furcsa problémám van. Gépem bekapcsolásakor post után (a post jelző már átvált a proci hőmérsékletre) leáll. Újra bekapcsolva rendesen elindul. Ha leállítom, megint leáll első bekapcsolásra.

Win 10 64 bit, konfig az aláírásomban.

Hol keressem a bajt?

(#31132) IstvánLászló válasza rocketry23 (#31131) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A géped bekapcsolásakor post után (a post jelző már átvált a proci hőmérsékletre, dobj egy képet hogyha lehet róla csinálnod.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31133) merAce válasza #85154688 (#31130) üzenetére


merAce
csendes tag

Ezer hála. Van még egy átalakítom, ha azzal sem jó akkor cserélem a monitort DVI csatisra.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#31134) #85154688 válasza merAce (#31133) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szívesen. Pár éve sokaknak volt ilyen hibája mikor az olcsó LED monitorokat megvették és csak D-SUB csati volt rajt és az új VGA-val csíkozott a monitor a D-sub - DVI ütközés miatt...Amúgy ez nem káros csak kellemetlen a felhasználónak.

(#31135) rocketry23 válasza IstvánLászló (#31132) üzenetére


rocketry23
tag

CSináltam egy videót:
[link]

(#31136) #85154688 válasza rocketry23 (#31135) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szia! Első körbe ki kell próbálnod másik táppal a gépet. :K

(#31137) rocketry23 válasza #85154688 (#31136) üzenetére


rocketry23
tag

Érdekes, mert 4,4GHz-n, plussz vga is kicsit húzva linx + furmark alatt nem dobja el magát. Bekapcsoláskor vehet fel több áramot?

(#31138) #85154688 válasza rocketry23 (#31137) üzenetére


#85154688
törölt tag

Nekem anno GTX770 el CTG550-es táppal se furmark se aida64 se prime 95 alatt nem indult újra a gép, de játék alatt 5 perc után, és bekapcsoláskor is....beraktam a RAIDER 550-est 1,5 éve azóta semmi hiba....nem biztos hogy ez erő a kevés lehet, hogy hibás lett a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#31139) rocketry23 válasza #85154688 (#31138) üzenetére


rocketry23
tag

Nekem játék alatt se indul ujra eddig. Mindenképp ki fogom próbálni másikkal.
Köszönöm!

(#31140) IstvánLászló válasza rocketry23 (#31135) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

MSI GTX 960-nak mennyi a tdpje?
kontakthiba is lehet kábelek rosszul érintkeznek, én is találkoztam ilyen hibával.
A gépedet állítsd-le, konnektorból kihúzod és vársz 1-percet, és csak is ezután nézd át a tápcsatikat hogy jól érintkeznek biztosan.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31141) rocketry23 válasza IstvánLászló (#31140) üzenetére


rocketry23
tag

120W ha jól emlékszem.

Leellenőrzöm!

(#31142) IstvánLászló válasza rocketry23 (#31141) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tápod tudja amit kell de, táp csatik átnézését javaslom.
A döntés csak is a tiéd mit csinálsz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31143) Megvagyok


Megvagyok
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, egy olyan problémába ütköztem, hogy amikor a gépemen(C2D E8400, 4GB DDR3 RAM, Windows 10....) megnyitom a fájlkezelőt, vagy csak pl. Chromeban menteni akarok bármit és előjön a Mentés Másként ablak, elkezd a vinyó(WD Green 5400 RPM 1TB) tekerni mint az őrült és olyan szinten lefagy a gép kb 3-4 percre, hogy még az egér sem mozdul meg.
Ez a "lassú" vinyó miatt lehet, esetleg valami más lehet a gond?
Találkozott már valaki ilyennel? Köszi! :R

(#31144) IstvánLászló válasza Megvagyok (#31143) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ez a "lassú" vinyó miatt is lehetséges.
A lényeg vinyód belső saját puffere 8mb vagy mennyi??
A x win is lehet ludas mert sok gond is van még vele.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31145) TaliGa válasza Megvagyok (#31143) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A HD Sentinel-t küld rá ([link]), az gyorsan megmondja, ha a merevlemez a ludas.

"So say we all"

(#31146) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Tisztelt Hölgyek és Urak!
Néhány hsz-szel lejjebb vázoltam egy problémát, miszerint ismerősöm gépe (ASUS B85M G, i5 4460, Asus R7 290, 8GB HyperX RAM) behalt, nem volt kép, csak az 1 hosszú, 2 rövid folyamatos trillázás. Ma vittem hozzá néhány alkatrészt, és most jön a rejtély rész. Új VGA-val ugyanazt csipogta, új RAM modullal dettó, alaplap lecsupaszítva csak memóra és procira - szintén folyamatos fütty. CMOS clear többször, semmi. DE. Rányomtam egy új tápra, és pöccre indul, oh, hozsánna. Tehát a táp a hunyó (Thermaltake Hamburg, kb. féléves), na de a jó szakmunkás kétszer mér - egyszer vág, szóval vissza a régi tápot. Bakker azzal is pöccre beröffen. Összerak, stressz-teszt, minden oké. Nem tudom, ki hogy van vele, de engem mindig rohadtul idegesít, ha valaminek nem tudom a pontos okát. Szóval erre várnék magyarázatot, vagy ötletet, hogy ez meg mi a fene volt.

"So say we all"

(#31147) Devas válasza TaliGa (#31146) üzenetére


Devas
őstag

Sok pin-es tapcsatlakozo nem volt tisztessegesen bedugva? Vagy a procie?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#31148) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Van egy használtan vett gyári Dell Optiplex 780-as gép, ami 1.5 évig jól működött, de pár napja nem indul elsőre, mondván, hogy nem talál boot eszközt. Ki-bekapcsolás után elindul egyelőre, de félek, hogy rosszabb lesz.
Mi okozza általában az ilyen hibát? Vinyó vagy alaplap probléma lehet? Mit tehetnék?
Előre is köszi a segítséget!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31149) bdio válasza bdio (#31100) üzenetére


bdio
újonc

Na kérem: én is értetlenül állok magam előtt, mert egyedül megoldottam a problémámat, de csak kamillázok, mert most sem hiszem el ,hogy ez most akkor hogyan...ráadásul a megoldás csak fél. Tehát:
-Ugye az új videokártyával nem ment jel a kijelzők felé...de power gomb nyomogatás után simán elindult
-Minden értelmes próbálkozás(táp..Bios cincálás...fórumok...külföldiek is, tippek kipróbálása- mind mind hiába)
-Aztán hirtelen ötlettől vezérelve letiltottam parancssorból a hibernálást. (Nem mintha előtte valaha engedélyeztem volna.)( powercfg -h off)
-Azóta hibátlanul indul és van is kép szépen ahogy kell.
DE! Alvó állapotból ugyanez a jelenség még mindig fennáll.-Tehát sima leállításkor most jó ,alvó állapotból felébresztve, csak ventipörgés.
Mi a búbánatos köze van a win hibernálásának ahhoz ,hogy még a bios se tud bejelentkezni? :Y
.

[ Szerkesztve ]

(#31150) Materix


Materix
csendes tag

Sziasztok

Szombaton vettem egy uj gépet, es baj van vele. Random csinal fagyasokat, windows installalas alatt es a biosban is fagyott mar, es nem tudok rajonni mi lehet.

Spec: i5 6600k
Mobo. Asus z170k
Ram: 2x8 Corsair 2400mhz
Tap: 600W evga
VGA: Zotac gtx 970
Ssd. Samsung evo 850 120gb
Hdd wd blue 1tb.

Vadonatuj a gep, szombaton tettuk ossze. Valami otlet esetleg? Koszi

Ha fagy, a reset gomb sem mukodik. Semmi nincs tuningolva, a ramokat 2133ra tettem de ugy is fagyott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.